פריצת דרך – הפקת חשמל ממים וגראפין

  • מאת כותב אורח | 30 באפריל 2014
  • 6,055 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 30 באפריל 2014

גראפין הינו למעשה פחמן טהור המופיע כאטום מאוד דק, כמעט שקוף, משקלו נמוך מאוד והוא מוביל חום וחשמל ביעילות מירבית.

קבוצת מדענים חוקרים מאוניברסיטת אוירונאוטיקה ואסטרונאוטיקה אשר בנאנג'ינג פירסמה מאמר העוסק בננוטכנולוגיה המתאר כיצד הם גילו שיטה להפקת חשמל על ידי טפטוף טיפות מי מלח על גראפין.

הקבוצה גילתה שכאשר טיפת מים לא יציבה יוצרת מגע עם גראפין, אלקטרונים יוצרים כוח אלקטרו-מניע (וולטג'). לעומת זאת, כאשר טיפת מים היא יציבה ואיננה בתזוזה ועדיין יוצרת מגע עם גראפין, אלקטרונים אינם יוצרים וולטג' ולא ניתן לייצר חשמל.

ניתן לקרוא מידע רב בנושא באתר הזה

בשל עלויות מאוד גבוהות של הגראפין לא ניתן לייצרו ייצור המוני ובשל כך, לא ניתן להפיק חשמל בכמויות גדולות לציבור הרחב ברחבי העולם מגראפין בשלב זה. יחד עם זאת, קבוצת מדענים מאוניברסיטת טריניטי קולג' אשר בדבלין, מצאה דרך להפקת גראפין על ידי שימוש בבלנדר רגיל המצוי כמעט בכל מטבח ביתי. מאמר במגזין "אייריש טיימס" מתאר כיצד המדענים הצליחו להפיק גראפין תוך שימוש בבלנדר:

"המדען אשר ניהל את הפרוייקט פרוספור ג'ונתן קולמן וקבוצת המדענים אשר עבד איתה פיתחו שיטה בה הם משתמשים במעין לוחות בהם הם מעבירים משטח אחד בכל פעם ממש כמו בערימת קלפים בה מעבירים קלף אחר קלף. הגראפין צף לו במים ובנוסף ישנו מנוע אשר גורם ללוחות הגראפין להיפרד זה מזה. לאחר מכן הם הוסיפו חומר פעיל שטח אשר נדבק ללוחות ושומר שהם לא יידבקו אחד לשני. קולמן הסביר: "השתמשנו במים ובמעט סבון. ניתן לעזות זאת במטבח הביתי בעזרת בלנדר. במעבדה השתמשנו בבלנד מסוג קנווד שמחירו 39.95 איירו בלבד והוספנו נוזל מסוג "פיירי". ניתן לתאר זאת כ"תהליך ירוק". "

סין שרלוקט, נשיא המחקר אמר; "ארצות הברית, סין, אוסטרליה, אנגליה, גרמניה נוסף למדינות אחרות רצו מאוד לגלות כיצד להפיק גראפין. פריצת דרך זו מוכיחה שהאסטראגיה של הממשלות של המדינות השונות היא אכן גיבוי המדע ועידוד יצירת קשרים בין מדינות במטרה גלובאלית משותפת והיא הפקת חשמל."

עוד הוסיף סין שרלוקט והסביר שלדעתו תהליך פיתוח הגראפין הינו מרתק, ותגליות פשוטות, כגון זו שהוזכרה לעיל, מוכיחה כי ניתן יהיה לקדם ולפרוץ את הדרך בתהליך הפקת החשמל הרבה יותר מהר מכפי שהנחנו. הרעיון של שימוש במים וגראפין ביחד בכדי להפיק חשמל הוא רעיון מסקרן ומעניין ובהחלט כדאי להמשיך לראות כיצד הרעיון רוקם עור וגידים, וניתן ליישום.

תורגם על ידי ענת פ. במיוחד עבור פרויקט אמת אחרת במסגרת "תרגום תמורת פרסום"

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12488
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית