כך עובדת הדלת המסתובבת הכלכלית בישראל

בימים שבהם פוליטיקאים לעשבר עובדים אצל הטייקונים, אין זה פלא שמפקחים על הבנקים עובדים לאחר פרישתם בבנקים. ככה זה כשאין צניעות ואין דוגמה אישית.

  • מאת כותב אורח | 17 באפריל 2013
  • 8,354 צפיות | תגובה אחת
עודכן לאחרונה: 17 באפריל 2013

"דלת מסתובבת" הוא מונח שמציין בכירים מהמערכת הפוליטית שלאחר פרישתם עובדים בחברות או אצל הטייקונים שהם אמורים לפקח ולרסן אותם. ככה בונים קליקה אליטיסטית וככה ממשיכה המערכת הקלקלית לקלקל לכולנו את המדינה.

שר האוצר לפיד פנה למפקח על הבנקים לבדוק את הסדר החוב בין לאומי לדנקנר. מי שעדיין לא הבין את הבדיחה פה מוזמן לעיין בטבלה הבאה של רשימת מפקחי הבנקים ותפקידם לאחר שסיימו את התפקיד הציבורי.

דלת מסתובבת
חדי העין בוודאי שמו לב שיואב להמן מי שהיה המפקח על הבנקים עד 2006 היה היחידי שלא סיים את הקדנציה שלו וגם לא הלך לכהן באף תפקיד בכיר בשום בנק .להמן היה למפקח הראשון על הבנקים שהודח לפני סוף כהונתו. הנה מה שנכתב ב TheMarker על ככל הנראה הסיבה האמיתית להדחתו:

"ככל הידוע, בחודשים האחרונים היתה מחלוקת עקרונית בין להמן לבין פישר. להמן ראה את תפקידו של המפקח לא רק כאחראי על יציבות המערכת הבנקאית, אלא גם כמי שאמור להגן על הצרכן. זאת הסיבה לכך שלהמן התערב בנושאים רבים ובהם גביית העמלות של הבנקים, הסדרת מסגרות האשראי ועוד. פישר הוא חסיד של השיטה האמריקאית בה הפיקוח על הבנקים אחראי על היציבות של הבנקים ולא צריך להתערב בקשר שבין הבנק לבין הלקוח."

אל תצפו לפיכך שהמפקח יתנדב מרצונו להרוס לעצמו את העתיד. אל תצפו מבנק ישראל ששם לעצמו להגן בראש ובראשונה על הבנקים לבוא לעזרת הציבור נגד הבנק. רק לחץ ציבורי אמיתי שיבהיר לבנק לאומי שבו הנזק שיספוג מהסדר החוב יעלה על התועלת שיפיק ממנו יוכל להביא לביטול ההסכם הזה.

פורסם לראשונה באתר "הכלכלה האמיתית" אחד מאתרי הכלכלה הטובים בישראל

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11152
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

תגובה אחת »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית