ארה"ב בשירות התאגידים – לחץ על מדינות המתנגדות להנדסה גנטית

מסמכים שהודלפו בעזרת ויקיליקס חושפים כיצד דיפלומטים אמריקניים הם למעשה עושי דברה של חברת הביוטכנולוגיה הענקית מונסנטו המייצרת מוצרי מזון בהנדסה גנטית.

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 1 ביולי 2012
  • 10,188 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 1 ביולי 2012

הודלף: ארה”ב תתחיל 'מלחמות סחר' כנגד מדינות המתנגדות ל'מונסנטו', תאגיד לייצור יבול מהונדס גנטית.

ארה”ב מאיימת על מדינות המתנגדות ליבול המהונדס גנטית של מונסנטו במלחמות כלכליות בסגנון צבאי, ע”פ אינפורמציה שהושגה ושוחררה בידיי ארגון 'ויקיליקס'.

ארה”ב ביקשה 'להעניש' מדינות כמו צרפת, אשר התכוננו להטיל איסור על אחד מסוגי התירס המהונדס גנטית של מונסנטו, בעוון התנגדות למונסנטו ולמזונות מהונדסים גנטית. האינפורמציה חושפת עד כמה עמוק חדרו שורשי תאגיד 'מונסנטו' לעמדות מפתח בתוך ממשל ארה”ב, עם מקורות המדווחים כי רבים מהדיפלומטים של ארה”ב עובדים ישירות עבור מונסנטו.

מקורות 'ויקליקס' חושפים כי בשלהי 2007, שגריר ארה”ב בצרפת ושותף עסקי של ג'ורג' ו. בוש, קרייג סטפלטון, ביקש כי האיחוד האירופי יחד עם מדינות מסוימות שלא תמכו ביבול מהונדס גנטית ייענשו. סטפלטון, אשר החזיק בשותפות עם בוש את קבוצת הביסבול 'טקסס רינג'רס' בשנות ה-90, הצהיר: “קבוצת מדינת פריז ממליצה שאנחנו נרכיב רשימת מטרות לתקיפה שתגרום קצת כאב ברחבי אירופה משום שזו אחריות קולקטיבית, אבל שגם תתמקד בחלק מהאשמים הגרועים ביותר. הרשימה צריכה להכיל אמצעי (ענישה) ולא להיות מרושעת, וחייבת להיות ברת-יישום לטווח הארוך, היות ואנו לא מצפים לניצחון קל. מעבר לתקיפה יבהיר כי לתוואי הנוכחי יש מחיר ממשי לאינטרסים האירופאים וזה יכול לעזור לחזק את קולות תומכי הביוטק האירופאים.

השגריר קורא באופן ברור ל'פגיעה במטרות' כנגד מדינות המתנגדות לשימוש בתירס המהונדס גנטית של תאגיד 'מונסנטו' שהוכח כקשור לנזק לרקמות ולהרס סביבתי.

למרבה הפלא, זה לא מקרה בודד.

עפ”י מקורות דומים חדשים, דיפלומטים אמריקאים נחשפו כמי שדחפו את יבולי המזון המהונדס הגנטית כאסטרטגיית ממשל וכהכרח מסחרי. יתר על כן, ארה”ב התמקדה בעיקר ביועצים של האפיפיור, לאור העובדה שהרבה בישופים קתוליים ודמויות מפתח הוקיעו יבולי מזון מהונדס גנטית. למעשה, הוותיקן הכריז בגלוי על מזון מהונדס גנטית של מונסנטו כ'צורה חדשה של עבדות'.

“סגנו של מרטינו אמר לנו לאחרונה שהקרדינל שיתף פעולה עם שגרירות הותיקן בנושאי ביוטכנולוגיה בשנתיים האחרונות, כחלק מפיצוי על חוסר שביעות הרצון שהביע לגבי המלחמה בעירק ותוצאותיה – כדי לשמור על יחסים חלקים עם הממשל האמריקאי. עפ”י מקורותינו, מרטינו אינו מרגיש יותר צורך להחזיק בגישה זו” אומר המקור.

ייתכן כי פיסת המידע המזעזעת ביותר שנחשפה ע”י המקורות היא העובדה שדיפלומטים אמריקאים אלה בעצם עובדים ישירות עבור תאגידי ביוטכנולוגיה כמו מונסנטו. המקורות גם הדגישו את מערכת היחסים שבין ארה”ב וספרד במאבקן לשכנוע מדינות אחרות לאפשר את התפשטות יבולי המזון המהונדס הגנטית. לא רק שהממשל הספרדי התכתב בצורה חשאית עם הממשל האמריקאי לגבי הנושא, הממשל האמריקאי למעשה ידע מראש כיצד ספרד תצביע עוד לפני שועידת הביוטכנולוגיה הספרדית דיווחה על החלטותיה ביחס ליבולי המזון המהונדס גנטית.

המקור אומר: “בתגובה לבקשות דחופות אחרונות שנעשו על ידי [המשרד הספרדי לענייני הכפר] מזכיר המדינה ג'וזף פקסאו ומונסנטו, המסר מבקש את חידוש התמיכה של הממשל האמריקאי לעמדתה של חקלאות הספרדית מבוססת המדע לגבי ביוטכנולוגיה על ידי התערבות של בכירים במערכת הממשל האמריקאית.”

מונסנטו ללא ספק הסתננה לממשל האמריקאי כדי לדחוף את האג'נדה שלהם שמסכנת את בריאות כולנו, וזה היה ידוע הרבה לפני השחרור של מקורות המידע של ויקיליקס. ארה”ב הינה המקום היחיד שבו נעשה שימוש בהורמון הסינתטי פוסילאק על כשליש מכל הפרות, כאשר 27 מדינות החרימו את החומר בגלל השלכות בריאותיות לגיטימיות.

מקור: naturalsociety.com

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=9976
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית