ג'סי ונטורה, לשעבר מושל מינסוטה, תובע את ה-TSA

  • מאת מנהל הפרויקט | 26 בינואר 2011
  • 7,070 צפיות | 6 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 בינואר 2011

מושל מינסוטה לשעבר ודמות טלוויזיונית בהווה, ג'סי ונטורה, תובע את רשות הבטחון של שדות התעופה בארה"ב.

ונטורה, שהיה גם מתאבק בעברו החליט להגיש תביעה כנגד סוכנויות הבטחון אחרי שעבר לטענתו השפלה והטרדה מינית בחיפוש בשדה התעופה.

בשנה האחרונה החמירו רשויות הבטחון את נוהל החיפוש בשדות התעופה והכניסו את סורקי הגוף המסוגלים להפשיט את הנבדקים מבגדיהם באופן שניתן להבחין באברי המין בצורה די ברורה.
בדיקה זו זכתה לקיטונות של ביקורת מצד ארגונים לזכויות אדם, וקיימת תנועת מחאה עולמית כנגדם.

סורקי הגוף - בקרוב בשדה התעופה בן גוריון?

בתלונה שהוגשה ביום שני בבוקר בבית המשפט של מינסוטה, ונטורה תובע את רשות הבטחון של ארה"ב ואת מזכירתה ג'נט נפוליטנו, בנוסף לבכירים נוספים.

הוא מאשים את סוכנויות הבטחון בהפרת זכותו "לפרטיות וכבוד, ואת זכותו להיות חופשי מחיפושים ועיכובים.", אחרי שעבר חיפוש גופני שנקרא: Pat Down על-ידי סוכן TSA בשדה התעופה של מיניאפוליס בנובמבר 2010.

ונטורה, הטוען שיש לו שתל טיטניום כתחליף למפרק ירך, מאשים שהחיפוש הגופני כלל "נגיעות ללא הצדקה וללא צו, מישוש ושפשוף של אזור אברי המין ואזורים אחרים בגוף".

עורך דינו של ונטורה, דיוויד אולסן אמר שמרשו אינו טס יותר בטיסות פנימיות בגלל שהוא אינו מוכן לעבור חיפוש משפיל כזה שוב, או לעבור בסורק הגוף.

נציג סוכנויות הבטחון אמר בתגובה: "הסוכנות אינה מגיבה על תביעות תלויות ועומדות."

הסעיף הרביעי בחוקת ארה"ב מצהיר:

"זכותם של האזרחים להרגיש בטחון אישי, בביתם, במסמכיהם כנגד חיפוש לא הגיוני ומעצר, לא תופר ושום צווים לא יוצאו, אלא במקרה של סיבה מהותית הנתמכת בשבועה או אישור ואשר מכילה את תיאור מקום החיפוש, והאדם או החפצים שיש לתפוש או להחרים."

שחיקת זכויות האזרח הגיעה לשיא בשנה האחרונה אחרי שסוכני הבטחון בארה"ב ערכו חיפוש גופני על ילד בן 9, אישה עם שתלים בחזה ואזרחים רבים אחרים שבאופן הגיוני אינם יכולים להיות טרוריסטים כמו המקרה של ילדה בת 12 שעברה סריקה בסורק הגוף ללא נוכחות הוריה.

סרטון שצולם בשדה התעופה ובו ילד קטן עובר חיפוש גופני מיותר ומשפיל:

מקור: forbiddenknowledgetv

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=6306
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

6 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית