ראשי » בריאות » אתם כאן

הסכנה בנורות החסכוניות – 2

עודכן לאחרונה: 3 באוקטובר 2010
נורות חסכוניות? האומנם?

נורות חסכוניות? האומנם?

למרות שפרסמתי כבר לפני יותר משנה על הסכנה שבנורות החסכוניות (חסכוניות לפי קנה המידה של הממשלה, קרי, עד סוף הקדנציה של השר…) הנה מייל שקיבלתי לאחרונה עם קצת יותר מידע.

למרות שנורות חסכוניות משמעותן פחות פליטת מזהמים מתחנות הכוח (בעיקר הפחמיות) צריך להביא בחשבון את התועלת / סכנה לטווח הארוך. ואני לא בטוח שמי שקיבל את ההחלטה להפסיק את ייצור הנורות הרגילות ולדחוף בצורה מאסיבית לציבור את הרעיון שעליהם להחליף את הנורות הרגילות בחסכוניות, חשב לטווח ארוך.

מעבר לסכנה בכספית שבנורות הללו, יש סכנה אחרת והיא הקרינה והריצוד שלהן.
אני באופן אישי לא יכול לסבול אור מנורות חסכוניות, אני ממש מרגיש חולה כשאני לידן.

אז הנה המכתב, אני מפרסם אותו כלשונו.

שלום לכל העוסקים בצרכי ציבור,

ברצוני להביא לתשומת ליבכם את הטירוף המוחלט שסובב את החלטת האיחוד האירופי ואת מדינת ישראל לאסור לשימוש את נורות הליבון הרגילות והטובות.

אותה המצאה מופלאה ששינתה את פני ההיסטוריה והאירה את העולם כולו הולכת להיזרק לפח בשביל תחליף רעיל ומסוכן מאד לבריאות הציבור. אני כמובן מדבר על הנורות "הירוקות והחסכוניות" שאנו רואים בכל פינה.

הנורות הללו מכילות בתוכם 5 מיליגרם כספית, כן זו אותה כספית שמוגדרת מדעית כאחת המתכות הרעילות ביותר לבני אדם!!!

יש עם זה כמה סכנות:

ראשית במקרה של שבירה כתוב באזהרה שלהם כתוב שצריך לפנות מיידית את האזור כי הכספית היא גם בצורת גז ואם נחשפים לכספית בנשימה או מגע הדבר גורם לנזק בלתי הפיך בגוף עד סכנת מוות.

שנית רמות הקרינה שהנורות הללו פולטות הינו מסוכן ביותר לכל אדם ובפרט לאנשים בעלי רגישויות על בסיס אלרגי, חולים במחלות עור, בעלי רגישות למיגרנות ועוד.

שלישית הנורות הללו מובאות כחלק מאג'נדה ירוקה של ידידות עם הסביבה. את הנורות הללו יש לזרוק עם תום שימושן לפח האשפה כאשר הם עטופות בתוך הקופסא וסגורות בתוך שקית כדי למנוע מהכספית להגיע לאדמה ומשם הישר לתוך מי השתייה שלנו. אינני יודע מי אוסף את הזבל בסביבת ביתכם אך היכן שאני גר המשאית זבל שופכת את הכול בצורה די גסה כך שהסיכוי של הנורה הרעילה להישבר הוא די גדול.

הנה קישור להנחיות של משרד להגנת הסביבה האמריקאי, איך לפעול כאשר נשברת נורה המכילה כספית ואיך בכלל נפטרים מנורות שלא נשברו. ההנחיות הינן מסובכות מאד לביצוע בבית או עסק רגיל, וניתן להניח שרוב הציבור לא יודע בכלל על הסכנות וודאי לא ינהג על פי הוראות אלה.

ישנו עוד עניין עם הנורות הללו וזה הכמות קרינה המזיקה שהן פולטות.

הנה קישור להמלצת משרד הבריאות שמבוסס על ההמלצות של בריטניה.

יש לציין במיוחד את סעיף 2.1 2.2 ו- 2.3 שמדגיש שיש אנשים בציבור בעלי רגישות שאסור להם להיות ליד הנורות הללו. סעיף 1.5 הוכח ללא כל ספק שהנורות הללו פולטות קרינה מסוכנת לבריאות.

כמו כן בסעיף 2.5 הוכח שהנורות מהבהבות בתדירות 100 הרץ, שגורם לחלק מהאוכלוסייה רגישות בעיניים, ובמיוחד לאנשים בעלי נטייה למיגרנות וכאבי ראש. כל רופא מתחיל יודע שאם אדם לא רואה טוב הסימפטום הראשון הוא כאבי ראש. במקרה הזה הנורות עצמן גורמות לאדם לא לראות טוב ולכאבי ראש עזים.

יש המון מידע היום שיוצא לאור בזכות האינטרנט, אנשים בציבור מכל קצוות תבל מתרעמים על החלטות הממשלות להחרים את השימוש בנורות ליבון הטובות שלנו.

אני יודע שזה לא מידע רשמי אך בכל זאת אצרף כמה סרטונים קצרים שנעשו על הסכנות שבנורות הללו, אציין שכיוון שהממשלות לא עושות את עבודתם הציבור צריך משנה זהירות ולבדוק בעצמו כפי שמופיע בכתבות הבאות:

הכתבה הראשונה לקוחה מתוך דברים שנאמרו בקונגרס האמריקאי, חובה לראות!!!

http://www.youtube.com/watch?v=cVt97fvEWUk

וכאן כתבה עם סרטון על הסכנה בנורות חסכוניות

ישנן עוד כתבות רבות שנעשו בנושא וניתן למצוא אותם באינטרנט, פשוט לרשום CFL באתרים כמו יוטיוב גוגל ועוד.

בישראל כמו גם באירופה, ארה"ב, אוסטרליה, קנדה ועוד מדינות רבות עברה חקיקה שמסדירה את איסור המכירה של נורות הליבון הרגילות. בשלב ראשון כבר השנה, 2010, אוסרים לשיווק את הנורה של 100W, ועד 2012 יוציאו מהחוק גם את ה- 75w וה- 60w .

מדוע הכריזו מלחמה על אותה נורה חביבה? מדוע לא בחרו לאסור מכשירים אחרים זוללי חשמל? למה לא משאירים בידי הציבור את הבחירה עם איזה מנורה הם יקראו ספר בערב? אם כבר רוצים לחסוך אז למה לא מחליפים טכנולוגיה לנורות LED? הרי הם חסכוניות, לא מכילות כספית רעילה, ולא פולטות קרינה מסוכנת?

על שאלות אלו אנו חייבים לדרוש ממשרד הבריאות שלנו והממשלה לתת תשובות!!!

אנחנו עם הספר, אותו עם שלאורך אלפי שנים קרא ספרים לאור נרות בלילות, מאז המצאתו הנהדרת של אדיסון שידרגנו את עצמנו יחד עם כל העולם, אך כאן במקום ללכת עם החוקים של מדינות העולם עלינו לעצור ולחוקק בעצמנו את החוקים שמתאימים לנו ונכונים לנו, ולא ללכת פתי אחרי טעויות העולם.

עלינו במקרה זה באמת להיות "אור לגויים"!!!

אני קורא בשם כל הציבור שישראל לכם, שרי ממשלה, חברי כנסת, רופאים לנקוט עמדה ולהלחם קצת חזרה, לא יתכן שנסכים לשיגעון הזה!!!

בעזרת השם נצליח במאבק, הרי כולם יודעים שבסוף האור מנצח!!!

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2813
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

34 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית