ראשי » סרטים » אתם כאן

תקרית ליברטי – האם תקיפת צה"ל היתה False Flag?

 • מאת כותב אורח | 21 בפברואר 2015
 • 4,386 צפיות | 10 תגובות
עודכן לאחרונה: 24 בפברואר 2015

תקרית ליברטי / כתבה מאת: תדהר שחר

עד היום לפי ממשלת ישראל,"תקרית ליברטי", אירוע בו כוחות של ישראל תקפו אוניית מודיעין אמריקאית במהלך מלמחת ששת הימים, הינו רק מקרה של טעות מצערת, אולם תימוכין רבים מצביעים על כך שלמעשה מדובר במקרה של טרור במסווה. לממשלת ישראל כבר היה עבר כזה במקרה שנקרא "העסק ביש".

אציג את הדברים כפי שאני מבין שהם קרו. רוב המידע מבוסס על אתר אמריקאי שנותן מידע מקיף על התקרית עם תימוכין. באתר מסבירים שאין להם כל קשר לתנועות אנטישמיות או רצון לקשר כזה. חשוב להבהיר כי הצגת הדברים במאמר היא לפי השערות המקבלות תימוכין בקישורים שאצרף, לכן יש להוסיף את המילה "לכאורה" לפני כל תיאור הנוגע למקרה בכתבה.

300px-USS_Liberty

תקרית ליברטי – ההתחלה

ב-8 ליולי, בסביבות שעה 14:00, ישראל מתקיפה אונית מודיעין גדולה של אמריקה, תקיפה שתוכננה מראש בכוונה להשמידה ולהאשים בכך את הערבים.
יתכן שהייתה עוד סיבה לתקיפת האוניה מעבר לטרור במסווה, שכן זה יכל לאפשר הסתרת מידע מודיעיני מהאמריקאים. בלינק נמנעים מלתת חוות דעת חד משמעית לסיבת התקיפה, אך מעלים מספר אפשרויות.

למרת שישראל השמידה אנטנות תקשורת תחילה, וכן שיבשה את תדרי התקשורת של "Distress and Tactical Frequencies" (דקה 11:30, יש שתי עדויות, מצויין שרק בעל ברית היה יכול לדעת את התדרים האלו), לאחר המשך תקיפה ממושך והתגוננות אמריקאית צוות אמריקאי מצליח לאלתר דרך לשלוח מסר קצר לצבא האמריקאי, שבתגובה שולח כוחות הצלה. הישראלים מזהים זאת, מתקפלים ומודיעים שהייתה טעות.

ניצולים מהאירוע מעידים שאין להם ספק שהתקיפה הייתה מכוונת ואומרים שזהותם היתה ברורה.

האוניה הייתה גדולה מאוד, וכללה כתיב מזהה בשני צדי החזית הקדמית. ביום התקרית, האונייה הייתה עם שני דגלים אמריקאים עליה, אחד מהם דגל ענק שניתן היה לראות ממרחקים. (דקה 09:45)
מזג האוויר היה נינוח והראות מצויינת.

האמריקאים למעשה יצאו להשתזף (דקה 10:55) על החלק החשוף של האונייה.

במהלך היום עד לאירוע מטוסי מודיעין ישראלי טסו מעל האוניה 8 פעמים (האחרון שבהם בשעה 12:45). היה דיווח של מודיעין ישראלי על זיהוי של האוניה האמריקאית משעה 06:00 ביום התקרית. יש גם תמונה אחת של מטוס מודיעין ישראלי החג סביב האוניה. לפי אחד הניצולים "אנחנו נופפנו בידנו לישראלים, והם נופפו בחזרה" (דקה 09:20).

ממשלתנו טוענת שהישראלים חשבו שמדובר באוניה מצרית. בעוד חלק מהישראלים שתקפו אולי קיבלו מידע כזה כשקר, ככל הנראה מי ששלח אותם ידע במפורש מה קורה.

מעבר למה שנכתב עד כה, ארבעה בכירים מהצבא האמריקאי ושגריר, מעידים שהיה להם תירגום של הודעות תקשורת ישראליות, בהם צויין שיש להתקיף את המטרה למרות הייותה אמריקאית.

ביניהם יש הטוענים, שממצאים שיצאו לצייבור יותר מאוחר מטעם ממשלת ישראל הם לגמרי לא נכונים.

בחלק מהעדויות נאמר שטייס ישראלי, לאחר שדיווח שמדובר במטרה אמריקאית וניתנה הוראה להתקיף, היסס ושאל שוב האם אכן להתקיף את המטרה…וקיבל על כך אישור. זאת אומרת, נראה שלא שיתפו את כל הטייסים בתעלול מראש.

אחד הבכירים מתאר שכשבועיים אחרי התקרית, ניתנה הנחייה להשמיד את כל ההודעות המתורגמות.

התקיפה ארכה שעה ורבע או יותר לפי מקורות אחרים.  34 אמריקאים נהרגו, 171 נפצעו ונוצר נזק כבד מאוד לאונייה.

התקיפה כללה (לפי סדר כרונולוגי): תקיפה מחיל האוויר, פצצת נפלאם, טורפדות בעזרת חיל הים, ירי מחיל הים.

לאחר שישראל הודיעה שמדובר בטעות, מסוק ישראלי עבר מעל האונייה האמריקאית והנחית מעטפה עם פתק בו רשום באנגלית "יש לכם נפגעים?" לאחר שהשאלה הוקראה בקול רם, הקפטן "נתן את האצבע" לכיוון המסוק. (דקה 22:55)

לאחר התקרית

לפי Tom Hughes, מנהל של מודיעין ומחקר בזמן התקרית, (דקה 28:55) הנשיא האמריקאי "ג'ונסון" תחילה אמר שהייתה תקיפה במכוון שהזהות ברורה, אולם בעלי כוח שונים החליטו ללחוץ עליו (30:40) לוותר על העניין ולתמוך בישראל. לפי Bobby Ray Imman, (דקה 35:30) מנהל לשעבר של האן.אס.אי, (בהקשר לתקרית) ישראל תמיד הייתה טובה בלעקוב אחר המתרחש בממשל האמריקאי ולהשפיע עליו. הרבה מדינות מנסות לעשות זאת, אך ישראל טובה בזאת במיוחד. שכן יש לה יתרון גדול: ההשפעה שלה על הקונגרס.

באופן כללי, יש מגוון של תימוכין חזקים שהיה עירפול מכוון של הסיפור וכיסוי עם סיפור שיקרי. למשל, ניצול אחד מספר איך העדויות שלו לגבי דברים מרכזיים הושמטו לגמרי. (דקה 34:35)

כמות הבכירים, מומחים וחוקרים שטענו שבמפורש מדובר בתקיפה מכוונת כאשר הזהות ברורה, היא משמעותית. ביניהם יש את Richard Helms, מנהל בסי.אי.אי בזמן התקרית, Bobby Ray Imman שצויין קודם, ו-Dean Rusk, מזכיר המדינה בזמן התקרית.

עד היום יש מידע מסווג לגבי האירוע. מידע חלקי יצא מסיווג.

הרבה מהלינקים ששמתי הם מסרט תעודי שנקרא "היום בו ישראל התקיפה את אמריקה" של אלג'זירה אמריקה. למרות האינטרס האפשרי של אלג'זירה להקצין דברים, רוב הסרט הוא פשוט ראיונות עם ניצולים ובכירים אמריקאים וכן עובדות שניתן לגבות. כל ההפניות ששמתי הם לקטעים מראיונות. הסרט עשוי היטב ובהחלט מומלץ, אך כדי לדעת מראש שיש בו קטעים ותיאורים הקשיים לצפייה. איני יודע האם הטענה לגבי סיבת התקיפה היא נכונה.

הקלטת והתמליל

עיתון ישראלי הוציא כתבה בשנת 2004, לפיה יש לו תמליל של קלטות המראה שישראל התקיפה בשוגג. לפי התמליל, בשעה 14:11 נאמר שהכיתוב על האונייה הוא "CTR5" (הכיתוב למעשה היה "GTR5"). ניתנת הנחייה לחיל האוויר לעזוב את האונייה והתמליל מסתיים בשעה 14:14 דקות, כאשר מדווח שהאונייה "כנראה אמריקאית".

הבמאי של סרט התעודה שצויין, טען שהוא השיג עותק של קלטת אודיו מהאירוע. בסרט, משודרים מעט קטעים, כולל מהשעה 14:14 ולפני, אשר מתאימים לתמליל בכתבה בעיתון הישראלי.  גם כאן, נאמר שהאונייה "כנראה אמריקאית" בשעה 14:14, אך לפי הנאמר בסרט, הקלטת למעשה ממשיכה, ויש קטע מהקלטת, בשעה 14:35 בו נאמר "הטורפדות מטפלת…מטפל בזה". (דקה 16:20) אכן, ידוע שחמש טורפדות נורו לכיוון האונייה האמריקאית ואחת פגעה, זאת זמן מה לאחר התקיפה האווירית הראשונית. מכאן ניתן להסיק שההנחייה "לעזוב אותה" נאמרה כי הטייסים גמרו את החלק שלהם, או שהתחמושת שלהם אזלה, וחיל הים היה בדרך.

לאחר הטורפדות התקיפה נמשכה עם ירי מחיל הים, ויש המעידים שהיה גם ירי על סירות הצלה.

בקלטת שהוצגה בסרט התעודה, אחרי האימרה לגבי הטורפדות נאמר משהו שנשמע לי כמו "אוניית אספקה מצרית". יותר מאוחר יש מילמול שכנראה אליו מופנה התירגום "יש להם תחמושת אנטי אווירת?" לאחר מכן מתקבל שידור בחזרה "לא יודע, לא היה להם תחמושת כעת, מחזיקים בנשק…מחזיקים בטורפדות כעת."
גם אם במקרה טייס ישראלי חשב שמדובר באונייה מצרית באותו רגע (לפי "אוניית אספקה מצרית"), אפילו רק לפי הקלטת הזאת, נראה שבחדר אליו דיווחו כבר היה ידוע שמדובר באונייה אמריקאית.

מדוע יש הבדל בזמני הסיום של הקלטת והתמליל בכתבה?
האם הקלטת אמיתית או עם עריכות כולל פיברוק שהוכנס אליה "אוניית אספקה מצרית" לנסות לערפל את שהתרחש בירי הטורפדות? (הקלטת יצאה לציבור הרחב כמעט 40 שנה אחרי התקרית)
ספק אם אלג'זירה פיברקו המשך לקלטת שכן, ידוע שהיה ירי טורפדות ולא הייתה סיבה להוסיף כל התייחסות אפשרית לאונייה מצרית.

באופן אישי, אני חושב שהקלטת מבוססת על קלטת אמיתית, אך עברה תוספות ועריכה (נניח בעזרת הקלטות של האנשים מאירועים אחרים ביום), וכן שהעיתון הישראלי בחר לתת רק גירסא מקוצרת שלה. נאמר בכתבה שהתמליל הגיעה מהקלטות של חיל האוויר הישראלי שהעיתון קיבל אישור להקשיב להן.
בכל מקרה, הקלטת הזאת היא עוד ראייה, אך יש הרבה ראיות בלעדיה, ובין אם היא תסתבר כאמיתית או לא אמיתית, די ברור שמדובר בטרור במסווה.

עוד דוקומנטר

יש גם דוקומנטר של הבי.בי.סי. לגבי התקרית. הדוקומנטר תומך בהרבה מהטענות מהדוקומטנר של אמריקה אלג'זירה. אך יש בו גם טענות נוסופות, שאיני יודע האם לכולן יש תימוכין של ממש או לא. בנוסף, נראה שיש עוד דוקומנטרים על התקרית. (11 ו-12 ברשימה)

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12842
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

10 תגובות »

 • תדהר

  שלום לקוראים היקרים,

  אני כותב להבהיר שיש לי הערכה רבה למדינת ישראל. אני חושב שיש במדינתנו הרבה אנשים שהם בחיפוש רוחני ובחיפוש אחר ערכים.

  המקום שממנו אני בא, בכתיבת הכתבה, הוא של פתיחות לאפשרות, שהן בעבר והן כיום, היו וישנם גורמים בעייתים "שם למעלה" בממשלה שלנו. ואין לציבור הרחב גישה לידע הזה, כי אין מידע על הדברים בתקשורת הממסדית.

  אישית, אני מאמין שזה המצב.

  גורמים כאלו יכולים גם להיות קשורים לגורמים בעייתים אחרים, כגון קבוצת בילדרברג.

  הגב לתדהר
 • שמואל

  שלום
  התקרית ניראת מוזרה כבר מתחילתה.
  שימו לב כמה כוח אש הופעל ולא הצליחו להטביע.
  זאת עוד תוספת לכישלונות של אותה תקופה ואולי זה חלק
  מעקומת הלמידה של ה ש.ב.-ים למיניהם.
  לא ניראה לי שראשי הממשל אז היו לוקחים כזה סיכון צבאי ודיפלומטי ללא תיאום כלשהו(עים הצד ה"כאילו"ניפגע).
  לדעתי זהו חלק מיפזל גדול יותר , אני בטוח ששימעון יודע.
  אבל מה שמעניין אותי הוא האים ה"חברה "האלה למעלה מבינים מזה "סדר עולמי חדש" הרי כולם חוזרים על זה כמו תוכים גם שימעון וגם ביבי
  (לאחר היפנוזה עמוקה אני מניח…)
  איזה פלא.

  הגב לשמואל
 • תדהר

  הי שמואל,

  תודה על התגובה!

  בעיני בהחלט אפשרי שהיה פה תיאום מראש עם גורמים אמריקאים, וצה"ל "פיקשש" בחלק שלו.
  זאת אומרת, שזה היה חלק מפזל גדול יותר. כפי שאתה אומר.

  הגב לתדהר
 • אורגד בן

  בשעת תקיפת הליברטי, שירתתי בחיל האוויר והאזנתי לכל מהלך האירוע. כל מה שנאמר כאן המכוון לרמוז שזאת הייתה תקיפה יזומה, אלה שקרים ורעות רוח! האשמה על התקיפה היא על קברניט הליברטי שנכנס לאזור מלחמתי ללא סימני זיהוי. התקיפה נערכה מתוך בטחון שמדובר באנייה מצרית. תרדו מכול ה"קונספירציות"!

  הגב לאורגד בן
 • תדהר

  שלום אורגד בן,

  אם מה שאתה אומר נכון, אני מציע שתפנה בהקדם האפשרי לאתר ששמתי לו לינק בתחילת המאמר. יש אפשרות לשלוח להם הודעה.

  האתר, אם הבנתי נכון, הוא של ניצולים מהאירוע שמשוכנעים שזוהי תקיפה מכוונת. מציע שתספר להם שאתה יודע שזה לא המצב.

  http://www.gtr5.com/index.html

  בנוסף נראה לי שכדי שתשים וידיאו שלך ביוטיוב בו אתה מציג את עצמך באנגלית, כי יש הרבה חוקרים שמאמינים שמדובר בפעולת טרור במסווה.

  מוסיף, שבועלם שלנו כל הערה יכולה להסתבר גם כהערה של טרול או הערה שיקרית להטעות. לכן לצערי איני יכול לדעת האם דבריך אמינים או לא.
  אילו, למשל, פעולת העסק ביש הייתה מצליחה, אולי עד היום לא הינו יודעים מה האמת, וכל נסיון לתאר את הפעולה כטרור במסווה היה מקבל תווית של "קונספירציה" ואף היו עולות "עדויות" שלא יכול להיות שמשהו קרה שם.

  בברכה,

  תדהר

  הגב לתדהר
  • סתם אנונימי

   לדעתי האישית, תקיפת הליברטי היתה מכוונת מצד חיל האויר.
   עם זאת יש לשאול, מה בעצם הליברטי עשתה באותן נקודת מקום ונקודת זמן, ומדוע חיל האויר תקף אותה אם היא היתה כל כך 'תמימה'.
   ההנחה שלי – הליברטי היתה עסוקה בריגול כלשהוא, ומכיון שריגלה מיד לאחר מלחמה באזור של קרבות, הקברניט שלה ומי שהפעיל אותו לקחו סיכון מחושב, ונכשלו. רק שבמקום להאשים את עצמם, הם מאשימים את ישראל, שכידוע היתה בסכנה קיומית באותם ימים (גם בסוף ולאחר המלחמה).
   ————-
   אני גם מניח שיונתן פולארד לא יצא חי מכלאו, וזה כחלק מנקמה על הליברטי.

   הגב לסתם אנונימי
 • יודע דבר

  צריך להכיר את המציאות !

  ארה"ב לא הייתה "בעד מדינת ישראל", ובטח לא בעד היהודים, ראה ערך האניה סטרומה שהאמריקאים שלחו לתאי הגזים זאת לאחר שהפליטים הגיעו לחופי ארה"ב.
  וכן הסירוב של האמריקאים להפציץ את המסילות והרכבות למחנות הריכוז.
  לארה"ב היה דו"ח מפורט של הסי. אי. איי, שאם תפרוץ מלחמה בהכרזת עצמאות, הערבים יחסלו את כל היהודים תוך 12 שעות.
  ולכן הם תמכו בהקמת המדיה.
  מאז הווסדה של מדינת ישראל, האמריקאים לא נקפו אצבע למען מדינת ישראל. אבל באמת הם תמכו בערבים!!
  כך במלחמת ששת הימים הם ריגלו את ישראל לטובת הערבים והעבירו ידיעות מודיעיניות למצרים וסוריה.
  כאן מנהיגי מדינת ישראל ובצדק החליטו להפציץ את האניה ולשתק את היכולות שלה, כמובן להציג זאת כטעות של אנייה שלא הזדהתה.
  רק לאחר מלחמת ששת הימים, ארה"ב החליטה לחבור למדינת ישראל בגלל הניסים הגלויים שהיו למדינת ישראל במלחמה.
  כדי להסביר עד כמה היו ניסים, נזכיר שבווסט פוינט שם מכשירים קצינים בצבא ארה"ב מלמדים את כל המלחמות של האנושות, חוץ ממלחמות מדינת ישראל, זאת בשל העובדה, שכל המלחמות היו פשוט ניסים. ולא הגיוניות בעליל.
  נזכיר שהמכון ללימודים אסטרטגיים בלונדון קבעו שהנצחון המזהיר בכל תולדות האשונות הייתה מלחמת יום כיפור, וכילשונם, ממצב פתיחה כל כך קשה לנצחון כל כך מזהיר, היה רק פעם אחת בתולדות כל האנושות, במלחמת יום כיפור.

  לסיכום: כאשר אנו נלחמים על החיים, ויש שעוזרים לאוייבים בפועל – שלא יתפלאו אם מפציצים אותם !!!

  הגב ליודע דבר
  • מישהוא

   אתה בטח תקבל חררה ללמוד שהסי-אי-איי (ואו אס אס לפני) היה גם מעורב בהינדוס הקמתה של המדינה היהודית בארץ ישראל.

   לדוגמא שהמוסד פוצץ בתי-כנסת בעיראק הם עשו זאת תחת הדרכה של הסי אי איי. מעניין איזה שיקולים זדוניים היו לסי אי איי בכדי לרצות את הקמתה של ישראל.

   האניה סטרומה לא הוכנסה בגלל שהיועצים שאמורים להיות יהודים של רוזוולת ביקשו להישתמש בסיפור לצורכי תעמולה.

   הגב למישהוא
 • התקרית הבאה כבר בדרך…

  פורסמו לאחרונה ראיות כבדות לכך כי במאי 2013, ישראל תקפה את סוריה עם "ראש חץ גרעיני טקטי של 0.1 קילוטון" שזה בעברית פצצת אטום קטנה שקולה למאה טון חומר נפץ בערך…

  קישורים ביוטיוב: Nuclear Attack on Syria

 • ארבם

  אין ספק שמדובר ב-false flag מן הטעם הפשוט שאי אפשר להסביר את העובדות אחרת וגם יש סיבה נוספת שתומכת בהסבר זה: תעלת סואץ והרצון האמריקאי להשתלט עליה בדיוק כמו הצרפתים והאנגלים 10 שנים קודם – גם האמריקאים הבינו את חשיבותה של תעלת סואץ ואת החשיבות האסטרטגית של החזקתה (בדומה לתעלת פנמה שבשליטה אמריקאית).

  מטרת ה-ff הייתה ככל הנראה לאפשר לארה"ב לתת צידוק להכנסת כוחות שישתלטו על הגדה המערבית של התעלה. בסופו של דבר האמריקאים הצליחו להשתלט על תעלת סואץ כעשור לאחר מכן אשר סאדאת הפך את מצרים ממדינה במרחב ההשפעה הסובייטי למדינת חסות של ארה"ב יחד עם הסכם השלום בעקבות ה"ההצלחה" המצרית במלחמה.

  הגב לארבם
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית