זוכה פרס פוליצר: חיסול בן לאדן – "שקר אחד גדול"

 • מאת מנהל הפרויקט | 1 באוקטובר 2013
 • 3,643 צפיות | 10 תגובות
עודכן לאחרונה: 1 באוקטובר 2013

"סימור הרש, עיתונאי אמריקאי בן 76 ששם לעצמו מטרה לחקור לעומק את צבא ארצות הברית ופועלו, נמצא במרכז סערה תקשורתית בעקבות הצהרה מעוררת מחלוקת. לדבריו, אותם אמר בראיון לגארדיאן, הפשיטה על המתחם בפקיסטן במאי 2011, שגרמה למותו של אוסמה בן לאדן, היא לא יותר מ"שקר אחד גדול". (מתוך כתבה במאקו)

מידע נוסף: DAILY MAIL

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11902
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

10 תגובות »

 • dave

  הרודנות המוצלחת ביותר היא לא זאת אשר משתמשת בכוח על מנת להבטיח אחידות אלא זאת שמסלקת את המודעות שישנם אפשרויות נוספות ושלכאורה זה בלתי נתפס שקיימות דרכים אחרות.
  מניפולציית התקשורת כיום היא הרבה יותר אפקטיבית מהמצב בגרמניה בשנות ה-30 מפני ביטחוננו היומרני, שאנו מקבלים את כל האינפורמציה הקיימת. דעה מוטעית זאת מונעת מהאנשים אפילו לחפש אחר האמת.
  דיסאינפורמציה ניתנת להשגה כאשר מתמקדים באירוע, בזמן שמטשטשים את כל המציאות שמסביב.
  ב-1981 ראש ה-סי.אי.אי אמר " אנחנו נדע שתוכנית הדיסאינפורמציה שלנו הושלמה כאשר כל מה שהציבור מאמין יהיה שגוי".
  אם אתה לא קורא עיתונים אז אתה לא בעניינים. אם אתה קורא עיתונים אז אתה קורא מידע שקרי.
  החדשות והאמת הם לא אותו הדבר.
  מה שחשוב בנוגע להיסטוריה הוא לזכור את ההיסטוריה האמיתית.
  האנשים יאמינו למה שהתקשורת תאמר להם להאמין.
  מי שיכול להנדס דעות מתעלה על מי שמחוקק חוקים.
  הטלויזיה נותנת לצופה את האשליה שהוא יודע מה קורה אך למעשה מרחיקה אותו מהידיעה.

  העיתונות מעוניינת בקשרים טובים עם הממשל, הם רוצים לקבל הדלפות, הם רוצים להיות מוזמנים למסיבות עיתונאים. הם רוצים להתחכך עם פוליטיקאים וכל העסקים שמסביב. עבור זאת אתה צריך לשחק במשחק. ולשחק במשחק הכוונה לשקר עבורם ולהיות סוכן הדיסאינפורמציה שלהם.
  ה-סי.אי.אי שולטים על כל מדיה בעלת חשיבות.
  זה התפקיד של ה-סי-אי-אי שהעולם יהיה לא יציב ולהשתמש בפרופגנדה וללמד את האנשים איך לשנוא. על מנת שהממסד יוכל לפזר כמה כספים שהוא צריך על נשק.
  אני לא אקרא לזה פשיזם בדיוק. אך המערכת הפוליטית האמריקאית היא תוצר של אנשים חסרי אחריות ובורים שמופעלת עליהם מניפולציה לא כנה וצינית של מדית המונים ריכוזית ולא חופשית שמשדרת פרופגנדה של ממסד מושחת אשר בקושי ניתן לכנותה דמוקרטית.
  המאה ה-20 מאופיינת על ידי 3 התפתחויות פוליטיות. צמיחת הדמוקרטיה, צמיחת התאגידים, וצמיחת פרופגנדה תאגידית כאמצאי להגן על התאגיד מפני הדמוקרטיה.
  על מנת לשמר את כוחם ואת הפריבילגיות שלהם האליטות משתמשות בפרופגנדה סמויה ומשוכללת מפני שהם נתונים לביקורת ההמון בניגוד למצב בחברות טוטליטריות.

  ההבדל העצום בין מה שמנהיגי ארה"ב עושים בעולם לבין מה שהציבור חושב שהם עושים זה אחד מהישגי התעמולה הגדולים ביותר בפוליטיקה.

  אל לנו ליפול אל המלכודת בלהאמין שהתקשורת מדברת עבור הציבור. זה לא היה נכון בימי סטאלין וזה לא נכון בארה"ב של ימינו.
  בדיקטטורה אנחנו יותר ברי מזל מכם במערב במובן אחד. אנחנו לא מאמינים לשום דבר ממה שכתוב בעיתון ושום דבר ממה שאנו צופים בטלויזיה מפני שאנו יודעים שזה פרופגנדה ושקרים. בניגוד לכם במערב, אנו למדנו לראות מעבר לפרופגנדה ולקרוא בין השורות ובניגוד לכם אנו יודעים שהאמת היא ההפך.
  אין דבר כזה שנקרא עיתונות חופשית. אתה יודע זאת ואני יודע זאת. אין אדם מכם שמעיז לכתוב את דעתו האישית ואם היית עושה זאת אתה יודע שזה לעולם לא יופיע בעיתון. משלמים לי כל שבוע כדי שאשמור את דעותיי לעצמי ומחוץ לעיתון. וגם לכם משלמים שכר על דברים דומים ואם יש מישהו מכם שיהיה מספיק טיפש לכתוב את דעותיו הכנות ימצא עצמו ברחוב בחפשו עבודה אחרת. אם הייתי מאפשר לדעותיי הכנות להופיע בכתבה אחת אפילו, בתוך 24 שעות אני יכול לשכוח מלהיות מועסק. התפקיד של העיתונאי זה להרוס את האמת. זה לשקר במצח נחושה. לסטות מהעניין, להגחיך, לכשכש בזנב עבור ממון ולמכור את עצמו עבור כסף. הם מושכים בחוטים ואנחנו רוקדים עבורם. הכישורים שלנו, היכולות שלנו הם כולם קניין עבור אנשים אחרים.

  האדם שלא קורא עיתונים עדיף מאדם שקורא רק עיתונים.

  הממסד הפיננסי מרוכז בידם של מעטים וכבר ממזמן התקשורת נקנתה. מה שאתה קורא ומה שאתה רואה ביום-יום הוא ברובו מומצא. משקרים לך יום-יום.

  היזהר ממנהיג שמתופף על תופי המלחמה. כי הפטריוטיות היא חרב פיפיות. האזרחים מלאי פחד ומעוורים מפטריוטיות יוותרו על כל זכויותיהם. ויתנו מבטחם במנהיג בשמחה. מאיפה אני יודע אתה שואל? כי זאת מה שאני עשיתי ושמי הוא יוליוס קיסר.
  אני שחררתי אלף עבדים, יכולתי לשחרר עוד אלפים אך הם לא ידעו שהם גם עבדים.

  מי שמשלה את עצמו שהוא חופשי בזמן שהוא בעצם עבד, הוא העבד המושלם.

  כאשר חבילת שקרים נמכרת מאופן מתמיד והדרגתי להמונים למשך תקופה ארוכה, האמת תראה אבסורדית ומגוחכת לחלוטין ונושא דברה משוגע שפולט שטויות.

  דמוקרטיה לא אמורה להיות מושתתת על אמון האזרחים בממשל. דמוקרטיה אמיתית מושתת על חשד בממשל ובנטילת אחריות של הממשל כלפי האזרח. שקיפות לגבי הנעשה, דיון פתוח, ביקורת ושיתוף העם בהחלטות הממשל. ממשלה אחראית. אנו צריכים לעודד את האזרחים שיבטחו פחות במנהיגיהם ושיבטחו בעצמם יותר. לבטוח ביכולתם לשאול שאלות אמיתיות ולעלות חשדות. ושיהיה להם הרצון לדעת מה באמת קורה.

  אנו חיים בחברה שמתפקדת מתוך בורות גדולה כי אנו מכפישים נמרצות מה שאנו לא בדקנו וחקרנו. למה אנחנו מכפישים? כי זה מעל יכולתנו לתפוס מה באמת קורה. כאשר אנו עושים זאת אנו יוצרים כלא למחשבותינו שלנו שמאפשר למעטים לשלוט ברבים.

  האליטה הפיננסית בחשאי בוחרת את המעומדים לנשיאות ורק אז ניתן לציבור לבחור ביניהם.

  זה לא משנה כמה רבות חששותיך, מהסיבה הפשוטה שהפשעים שנעשים גרועים יותר ממה שאי פעם תוכל לדמיין

  הגב לdave
  • ליאת שחר

   כמה שאתה צודק!!!!
   זה פשוט לא יאמן איך העם לא רואה את זה.. אבל בנינו, אי אפשר להאשים אותם… זה עבודה של שנים, שטיפת מוח של שנים שרק מההבנה שדברים כאלו נעשים אתה יכול להשתגע… לא כל אחד מקבל את זה , ולא בגלל שזה לא המציאות , בגלל שזה יותר מידי בכדי להכיל.
   יש סרטון בפרויקט ונוס וצייטגייסט שמסביר בדיוק מה קרה ב 11.09 ומי שעדיין רואה את זה ולא מאמין אני מרחמת עליו.
   חייבים לעשות משהו.. המצב הזה בלתי אפשרי…
   די לנסות להעיר מי שרוצה להיות בובה, אנחנו צריכים לשנות את המצב, אם הם בובות גם ככה אם נשנה הם יבואו אחרינו.

   הגב לליאת שחר
 • gabi

  מעניין… האם דעתך שכולם כולל כולם אכן נגועים בקונספט שאתה מתאר כאן? אין יוצאים מן הכלל? האם גם כולם יודעים על השאר בתחומם שהם "כאלה"? נראה לי לא סביר שאכן כך הם פני הדברים ושכולם בעצם אותו הדבר.

  הגב לgabi
 • dave

  רוצים לדעת יותר על האירוע? אני נותן פה קישור. זה באנגלית. ואין לי את הזמן לתרגם את זה אז מי שרוצה לתרום לקהילת "מביני עברית בלבד" שירים את הכפפה

  http://www.paulcraigroberts.or.....g-roberts/

  הגב לdave
 • סימור הרש הוא מחבר הספר 'ברירת שמשון' שעוסק בנשק האטומי של ישראל…

 • בסד יניב קצין

  אחי כפיר מיבא סגריות אלקטרוניות בנוסף יש לו אישור שאינם מזיקים כלל והתשקורת יצאה נגד הטיקונים התחילו לראות שחברות הטבק הרעילים מפסידים אז התחילו לכלכל בלי שום ראיות מערוצים ששיכים להם וכך בכל דבר שהם רואים שנפגעת כלכתם אפילו קצת ישר מעלים לכלכת לשידור נגד מוצר אחר ואותם לא מעניין חיי אדם אותם מעניין הכיס אבל עוד מעת אלוקים סוגר איתם חשבון בקרוב מאוד אנחנו נראה שהכל יסודר על ידו של האלוקים ויהיה טוב בסד

  הגב לבסד יניב קצין
 • בסד יניב קצין

  נערים אותסטים ילדים נתמכי סיוע המתקשרים על ידי לוח מקשים אם קורבהם סיפרו באחד מין התכתביות שיש אנשים ששולטים על שלטונות העולם והם רוצים לדלל תשעים אחוז מכלל האוכלוסיה העולמית ובעזרת השם הם לא יצליחו את אשר זממו השם יפר מחשבתם ויקלקל פעילותם הרעה

  הגב לבסד יניב קצין
  • הסיפור על הנערים המתקשרים הוא בדיה… זה לא נכון…

   …בזמנו עבדתי בעיתון 'בקהילה', והצעתי לעורך העיתון יצחק הורוביץ, לעשות כתבה על הנערים האלה…

   ..הוא אמר לי שאשתו (הגברת הורוביץ) היא המטפלת של הנערים האלה, וכל הסיפור הזה פשוט לא נכון…

 • ערא

  פשששששש מעניין

  הגב לערא
 • יוסים מסור לאמת, עתה בתום אלפי שנים של עבודה וצפיה מורטת לשינוי, מתפלל שזה מתחיל באמת , וקורא בשקיקה ומאושר מדיבורים חופשיים .

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית