ראשי » חדשות טובות » אתם כאן

רק בהודו – תרגול יוגה כחלק מהכשרת השוטרים בהודו

 • מאת מנהל הפרויקט | 26 באוגוסט 2011
 • 1,321 צפיות | 6 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 באוגוסט 2011

ידיעה מענינת מאחד העיתונים המקומיים בהודו:

"המשטרה בהודו מתכוונת כנראה לכלול תרגול יוגה כחלק מהכשרת השוטרים"
כושרם הירוד של שוטרי הודו תפס את תשומת לבם של הבכירים אחרי ששוטר בהכשרה מת בעקבות ריצת כושר של 10 ק"מ.
אחרי המקרה, החליטו בכירי המשטרה לבחון אפשרות של הכללת תרגול יוגה כחלק מהכשרתם של השוטרים,
וזאת במטרה לשפר את גופנם וחוסנם הגופני.

רק בהודו זה יכול לקרות כנראה…

תרגול יוגה לשוטרים בהודו

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=8395
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

6 תגובות »

 • צידוני

  אני לא מזמן גיליתי שהיוגה שאני לומד כבר זמן מה זה בכלל מערכת מיוחדת שפותחה עבור הצבא הבריטי כשהיה בהודו. בחלקו.

  הגב לצידוני
 • צידוני

  למרות שיש לי חשד שהשם לא ממש מייצג, אבל כנראה מצביע על המקור של רוב האלמנטים מהתרגול. אני לומד במרכז האטה-ראג'ה יוגה.

  הגב לצידוני
 • צידוני

  זה מה שהמורה סיפרה באחד השיעורים.
  הוא, ההודי שפיתח את זה, לקח כנראה מהסוג הזה ופיתח משהו מיוחד לצבא. אני חייב לציין שזה אכן פיזית תרגול מאוד קשה שבהכרח דורש שליטה מנטלית לא מבוטלת.

  הגב לצידוני
 • עמית

  רָאגַ'ה יוֹגַה (מסנסקריט: राजयोग,‏ rājayoga) פירושה היוגה המלכותית והיא עוסקת בשליטה בהכרה. כיוון שהראג'ה יוגה עוסקת בשליטה בהכרה הוא אחד מהשבילים היוגים המרכזיים. ראג'ה יוגה כוללת טכניקות של תרגילי ריכוז ומדיטציה כדי להגיע לחוויה של האמת ולהגיע בסופו של דבר לשחרור, המתואר בהגות ההינדית כמוקשה (moksha).היוגים ממשילים את החומר של ההכרה לאגם, הגלים על פני האגם מתוארים כגלי המחשבות. הקרקעית של האגם היא הנשמה שאותה מנסה לחוות היוגי. כמו שכדי לראות את הקרקעית גלי האגם צריכים לשקוט כך גם היוגי מתאמן להשקיט את גלי המחשבה כדי לחוות את הנשמה. הנשמה מתוארת כ-,סאט צ'יט אננדה". קיום ממוחלט, נועם מוחלט, ידע מוחלט". והיא תמצית האושר אותו מחפש האדם.(ראג'ה יוגה, סוואמי ויווקננדה). הראג'ה יוגה מתארת את התהליכים הפנימיים המתרחשים בהכרה של האדם. תרגול סדיר בראג'ה יוגה אמור להקנות למתרגל ריכוז גבוה ושקט נפשי. הכתב העתיק שמתאר את שלבי התרגול בראג'ה יוגה הינו הסוטרות של פטנג'לי. כתב זה ניתן על ידי פאטאנג'אלי מהארישי שחי בערך לפני כ-2000 שנה.

  על התלמיד ההולך ברג’ה יוגה לטפס צעד אחר צעד לפי סדר שמונת השלבים שלה. יאמה – הכוללת תרגולים כגון, אי פגיעה, אמיתות, אי גנבה, טהרה מינית ואי חמדנות.; ניאמה – כוללת תרגולים כגון, נקיות פנימית וחיצונית, הסתפקות, לימוד פנימי וחיצוני, היכנעות. שני אלה כוללים עבודה על המידות המוסריות. אסאנה – תנוחת הגוף בתרגול, כדי לשלוט בהיבטים הסטטים של הגוף (כגון כאב ותחושות) ולבנות יכולת להתקדם לתרגולים מתקדמים בראג'ה יוגה; פרנאיאמה – שליטה בהיבט הדינמי של הגוף (נשימה); פראטאיארה – שליטה בחושים כדי לשלוט על ההכרה ולרכוש עוצמה; דהארנה – ריכוז; דאיהאנה – מדיטציה; סמדהי – מצב של תודעת-על שבו מגיעים לשחרור ולחווית אחדות.

  הגב לעמית
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית