אינטל מתכננת השתלת שבבים במוח האדם עד 2020

 • מאת מנהל הפרויקט | 16 באפריל 2010
 • 2,056 צפיות | 7 תגובות
עודכן לאחרונה: 19 באוקטובר 2010

מהנדסי חברת אינטל הודיעו שבכוונתם לפתח שבבי מחשב שיתקשרו עם גלי המוח שלנו וישדרו הוראות למכשירים חשמליים.

בצורה הזו נוכל להחליף ערוצי טלוויזיה מבלי להשתמש בשלט או לגלוש באינטרנט ללא שימוש במקלדת או עכבר.

כמה נפלא.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=3169
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

7 תגובות »

 • yosi

  השאלה האם באותה מידה אני אוכל לשלוט בך באמצעות השבב,ז"א האם המידע הוא חד כיוני ממני החוצה,או יכול להגיע מבחוץ אלי [באמצעות השבב]? מעניין.

  הגב לyosi
  • FreeThinker

   יוסי – מה ש"יפה" בטכנולוגיה הזו זה שהיא תימכר כחד-כיוונית בדיוק כפי שמכרו לך את המחשב שלך. האם המחשב שלך לא יכול להיפרץ? האם לא יכולים לשתול בו תוכנה זדונית? האם האחריות למחשב שלך תקפה גם אם הוא קרס בגלל וירוס?

   אין סוף לשימושים שאפשר לעשות בעזרת טכנולוגיה זו והיא לעולם לא תהיה בטוחה לשימוש ב100%. הסיבה האמיתית לשימוש בטכנולוגיה הזו לא יכולה להיות העברת ערוצים בטלוויזיה משום שאף חברה לא תשקיע מליארדים בפיתוח שלט-על אלחוטי, אם כבר השקעה אז ההשקעה היא בלהפוך אותנו לערוצי טלוויזיה שניתן לכבות או להשקיט מתי שנוח לאדריכלי הטכנולוגיה שנהיה בשקט ולא נפריע.

   כאשר מתעסקים לנו עם גלי המוח יכולים לקרות המון דברים, חיוביים ושליליים. אבל כאשר הטכנולוגיה מפותחת ע"י חברה שרואה לנגד עיניה רק כסף (כוח ושררה) אז לבטח הדברים החיוביים יהיו מנקודת המבט של החברה המפתחת והדברים השליליים יהיו מנקודת המבט של הצי-בור.

   אני בספק גדול שהטכנולוגיה הזו לא קיימת כבר זמן מה והסיבה לפרסום היא רק להכין את הקרקע לסוג מכשירים שיפעלו על אותם תדרים של מוחנו. אין סיבה נראית לעין לפרסם כי מתוכננת טכנולוגיה כזו בעתיד אם אין כבר כיום טכנולוגיה ברמה זהה וכבר מבצעית. חברות לא אוהבות תחרות ולא מפרסמות את תוכניותיהן העתידניות מעל דפי העיתון, אם הן עושות זאת זה במטרה שונה לחלוטין ממה שמספרים לנו וגם היכולת המבצעית מקדימה את הפרסום בשנים רבות.

   הגב לFreeThinker
   • yosi

    עזוב את זה,נניח שאתה עומד ברמזור,ואני פורץ לתקשורת של השבב,ונותן לך פקודה GGOOOOOO!! זה אחד הדברים המטריפים שיכולתי לחשוב עליהם בחיי חחחחח משעמם לא יהיה כאן 🙂

    הגב לyosi
 • אפי

  נראה שכבר בוצעו ניסויים על אנשים בבתי החולים הפסיכיאטרים ללא ידיעתנו כי זה המקום היחידי שאפשר לעשות בו ניסויים על בני אדם ולאחר מכן להמית אותם ולהעלים את הפרטים .
  אם זה לא מצליח כך פורצים דרך במחקר כזה חייבים לעצור זאת .

  מי שמחזיק בידו קופסאת זפרקסה שימו לב למספר שמופיע עליה זהו שמו של שבב מחשב TA4117 ישן יחסית

  הגב לאפי
 • אסף

  הרעיון איך אפשר לנצל לרעה טכנולוגיה כבר קיים. אבל אם הייתם חסרי גפיים לצורך הדוגמה הייתם מברכים על פיתוח כזה ואפילו רוצים להיות מאמצים ראשונים. למטבע יש שני צדדים

  הגב לאסף
 • יש לעשות אבחנה בין הטכנולוגיה, לבין השימוש בה. קחו למשל סכין: היא יכולה לשמש לחתוך פרי, אך גם להרוג אדם.
  .
  לצורך זה יש צורך בפיקוח על השימוש בטכנולוגיה – לא רק של מוסדות האמונים על כך, אלא שלנו כציבור על סך כל המערכת. המוסדות עצמן כבר הוכיחו פעם אחר פעם שהם לא עומדים בהגדרת תפקידם, והם עושים יד אחת עם המפוקחים על ידם.

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית