ראשי » בריאות » אתם כאן

פיצויים בסך 101 מיליון דולר לפעוטה שנפגעה מחיסון MMR בארה"ב

עודכן לאחרונה: 27 ביולי 2018

פיצויים בסך 101 מיליוני דולרים נפסקו כפיצויים להוריה של תינוקת שסבלה מתגובה חמורה לחיסון חצבת חזרת חצבת (MMR).
הפיצויים נפסקו בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק בבית משפט פדרלי בארה"ב.

אור (שם בדוי) היתה תינוקת בריאה בת שנה שכבר הלכה וטיפסה. ואז ב -13 בפברואר 2013, היא קיבלה חיסונים עבור חצבת חזרת רובלה (MMR), הפטיטיס A, המופילוס Influenzae סוג B (Hib), Prevnar (דלקת ריאות), ואבעבועות רוח. באותו ערב, האם הבחינה כי אור היתה עצבנית וקודחת מחום. לאחר שיחה עם רופא הילדים, הרופא יעץ לאמא לתת לה תרופות לשיכוך חום טילנול ובנאדריל. הקדחת נמשכה מספר ימים ובערב לפני הביקור המתוכנן אצל רופא הילדים החלו התקפי פרכוס חמורים. אור הובהלה לחדר המיון ושם ליבה ומערכות הנשימה שלה נעצרו. הרופאים חיברו אותה למכונות הנשמה ולב.

ההתקפים ודום הלב השאירו את אור עם פגיעה מוחית חמורה, אנצפלופתיה, לקות ראייה ופגיעה בקליפת המוח, היפוטוניה truncal (טונוס שרירים נמוך), וכשל בכליות. לאחר חודשים של טיפול בבית החולים, אור שוחררה לבסוף לביתה, אבל נכויותיה דורשות טיפול רפואי מיוחד ופיקוח מסביב לשעון למשך שארית חייה.

רבים אינם יודעים זאת, אך בארה"ב (וגם בישראל) לחברות התרופות ישנה חסינות מתביעות הקשורות לנזקים מחיסונים.
בארה"ב קיימת קרן מיוחדת לפיצוי נפגעי חיסונים, וכאשר מוכח בבית המשפט כי הנזק הבריאותי נגרם מהחיסון, נפסקים לנפגע פיצויים בסך עשרות ולעתים מאות מיוליוני דולרים.

את אור ואת הוריה יצגה דיאנה סטדלניקאס, עורכת דין מנוסה ואחות מוסמכת לשעבר.

מקור: hmctlawyers

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13657
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית