ראשי » בריאות » אתם כאן

10 סיבות לשקול אם לחסן את ילדכם

  • מאת מנהל הפרויקט | 25 ביולי 2015
  • 9,843 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 20 בספטמבר 2015

במשך 100 שנים של חיסונים הצליחו תעשיות הפארמה וחברות התרופות לשכנע כמעט כל אחד על פני כדור הארץ שהחיסונים הם הכרח כדי להגן עלינו מתמותה ומחלות קשות. למעשה, הסטטוס קוו בנושא גורם למרבית ההורים להסכים לביצוע פעולה רפואית בתינוקם שרק נולד, למרות שהתינוק בריא לחלוטין. פעולה רפואית זו כוללת הזרקה של נגיפים מומתים או חיים, חומרי שימור כגון אלומיניום וכספית שהם מהרעלנים העצביים החזקים ביותר שידועים למדע, פורמלין, חלבונים זרים ועוד. רוב ההורים, ששומרים על ילדם הקט באדיקות מנפילה או שדואגים לכסות אותו בלילה פן יתקרר, עדיין מסכימים לפעולה החודרנית הזאת מבלי לבדוק או לחקור את הנושא. לתקשורת הממסדית חלק חשוב בשמירה על הסטטוס קוו הזה. רופאים מטעם המשמשים ככתבים לעת מצוא מקבלים במה כמעט חופשית לעודד הורים להתחסן ואין כמעט דיון רציני בנושא בתקשורת.

מדי פעם, כמו בפארסת שפעת החזירים שלפני 5 שנים או בפארסת חיסון הפוליו שלפני שנתיים, חלק מהציבור מתעורר ומתחיל שאלות. ברגע שזה קורה משרד הבריאות מקים חמ"לים שכל תפקידם להסית ולטשטש את האמת. מיליוני שקלים מושקעים בנושא של תעמולת החיסונים; במודעות בעיתונים, בהפעלת מגיבים בתשלום ברשתות החברתיות ובדרכים נוספות. הכל כדי לשמור את הציבור תחת שליטה.

זה לא עובד.

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בכמות ההורים שבוחרים שלא לחסן את ילדיהם או לחסנם רק בחלק מהחיסונים. זאת למרות המאמץ האדיר שמשקיעות חברות התרופות בשיווק החיסונים, שוק השווה מיליארדים.

רוב ההורים אולי לא מודעים לכך, אך בישראל קיימת קרן לפיצוי נפגעי חיסונים. קרן דומה קיימת גם בארה"ב. עד כתיבת שורות אלה מספר האנשים בישראל שפוצו בעקבות נזקים כתוצאה מחיסונים עומד על אפס עגול. אף לא אדם אחד, תינוק או מבוגר, פוצה בישראל על פגיעה כתוצאה מחיסון. בארה"ב המצב שונה. עד כה, התוכנית לפיצוי נפגעי חיסונים בארה"ב חילקה פיצויים כספיים בגובה 3.18 מיליארד דולרים ליותר מארבעת אלפים בני אדם. יש להניח שמדובר בחלק קטן מהמספרים האמיתיים של נפגעי החיסונים. הגשת תביעה שכזו היא תהליך ארוך, קשה, סוחט ויקר והרבה מאוד אנשים פשוט מוותרים מראש. ועדיין, העובדה שבארה"ב פוצו יותר מ-4,000 בני אדם בתשלומים בגובה של יותר משלושה מילארדי דולרים ובישראל לא פוצה אף לא אדם אחד אומרת דרשני.

ההחלטה אם לחסן היא שלכם בלבד, אך היא איננה צריכה להתבצע תחת לחץ מאחרים, רופאים או לא. לאחר החיסון, קשה להחזיר את הגלגל לאחור. אם משהו השתבש והחיסון גרם לתופעות לוואי קשות או אפילו מוות, ההורים ימצאו את עצמם מול מערכת אטומה שתעשה הכל כדי לשכנע אותם ואחרים שהחיסון לא היה הגורם.

חלק מתופעות הלוואי הקשות שחיסונים עלולים לגרום להם כוללים: מוות, מוות בעריסה, מחלות אוטו-אימוניות, פגיעה במערכת העיכול, אלרגיות, אסטמה, ADHD, תסמונת גיליאן ברה ונזקים נוירולוגיים נוספים.

קרוב לוודאי שמערכת הבריאות ובכללה הרופאים לא יקשרו את הפגיעה עם החיסון, בין אם תופעת הלוואי התרחשה מיד לאחר קבלת החיסון, שעות, ימים או חודשים לאחר מכן. אתם תצטרכו להתמודד עם הפגיעה לבדכם.

ההחלטה אם לחסן או לא צריכה להגיע אחרי חקירה רצינית של הנושא, לא רק דרך ערוצי המידע הרשמיים שבאופן תדיר מוטים לטובת החיסונים.

לפניכם 10 סיבות מדוע כדאי לשקול אם לחסן את ילדכם. מקורות לחקירה נוספת תוכלו למצוא בתחתית המאמר.

baby vaccine

1. החיסונים מעולם לא הוכחו כבטוחים או יעילים

מחקרים על חיסונים הממומנים ע"י חברות התרופות משווים את תופעות הלוואי חיסון מול חיסון. מחקרים אמיתיים, בעלי כפילות סמית עם קבוצת בקרה שמקבלת חיסון פלסבו (שאין בו דבר מלבד מי סאלין) לא בוצעו מעולם על חיסונים כדי לבדוק את בטיחותם. יעילות איננה יכולה להיבדק באופן מלא אלא אם האדם שקיבל את החיסון נחשף מיד לאחר החיסון באופן רצוני ותחת בדיקה למחולל המחלה אליה הוא חוסן. מחקרים הבודקים את יעילות החיסונים מודדים רק את יצירת הנוגדנים לאחר מתן החיסון. ראו כיצד חברות התרופות מסתירות את סכנות החיסונים מההורים.

q31

2. חיסונים אינם עובדים

החיסונים יכולים ליצור עליה בנוגדנים למחלה מסויימת אך זה אינו שווה ליצירת חסינות ממחלה. חיסונים, עם כל הרעלנים שלהם ועם הדרך הלא טבעית שלהם להחדיר מחוללי מחלות ישירות למחזור הדם, מקטינים את החסינות התאית, שהיא חשובה הרבה יותר למערכת חיסון מתפקדת. הנוירולוג ראסל בליילוק מסביר זאת בהרצאה הבאה.

כאשר ישנה התפרצות של מחלה, ילדים לא מחוסנים לעתים קרובות מואשמים. כאשר בוחנים את המידע והנתונים מתגלה לעתים קרובות שמרבית מאלו שנדבקו במחלה למעשה היו "מחוסנים" נגדה.

גרפים שבוחנים התקדמות של מחלות מראים, שבהרבה מאוד מקרים המחלות שנגדם מחסנים היום היו כבר בנסיגה משמעותית לפני הכנסת החיסונים. ככל הנראה מה שבאמת אחראי על העלמות מחלות רבות הם גישה למים נקיים, תזונה נאותה והיגיינה בסיסית. ראו את הגרפים הבאים: גרפים שמראים נסיגה של מחלות לפני הכנסת החיסונים.

q18

3. החיסון הראשון שניתן היה אסון

בטיחות ויעילות החיסונים הוא מיתוס, הטבוע היטב אצל מרבית האנשים בתודעה, ומחוזק תדיר על-ידי אמצעי התקשורת ומשרדי הבריאות השונים.

ההיסטוריה של חיסון האבעבועות מדגים שהחיסון הראשון גרם למעשה לעליה במחלה שנגדה הוא היה אמור לחסן, גרימת מוות ופגיעה קשה הכוללת מוות. קבוצות של רופאים נפגשו כדי לשוחח על "בעיית החיסונים" והסיקו שכל עוד החיסונים ישארו רווחיים, לא יהיה אפשר להפסיקם, זאת למרות העדויות נגדם. דבר לא השתנה מאז.

חיסון הפוליו היה חיסון נוסף שקושר לתופעות לוואי קשות, הכוללות סרטן ואיידס. נתונים סטאטיסטיים שונו והוטו כדי לנסות ולהוכיח את יעילות החיסון. עם כל חיסון חדש שהוכנס לשוק, נוצרה בעיה בריאותית חדשה. ראו: "חיסון האבעבועות – מקורות היסטוריים לטירוף החיסונים"

q39

4. שוק החיסונים רווחי מאוד לחברות התרופות ולתעשיית הבריאות

מניעים כלכליים חזקים ביותר קיימים בכדי לשמור על השוק הזה פעיל וכדי למנוע ממידע שלילי להגיע לציבור. אינכם יכולים לסמוך על עלוני החיסונים שסופקו על-ידי חברת התרופות יצרנית החיסון, יותר משאתם יכולים לסמוך על עלוני פרסומת של יצרנית מכוניות לשיווק מכונית חדשה מתוצרתה. יש כאן מניע כלכלי ברור וחברות התרופות עושות ככל יכולתן כדי לשמור את השוק הזה פעיל ורווחי. מטרת חברות התרופות היא למכור תרופות. הקשיבו לקטע מראיון של פיטר רוסט, סגן הנשיא לשעבר של חברת התרופות פייזר שאומר בצורה גלויה ופשוטה: חברות התרופות משלמות כסף לגופים מחקריים, אוניברסיטאות, רופאים וחוקרים במטרה שהם יקדמו את המוצרים שלהם. לאחרונה הוגשו שתי תביעות משפטיות נגד חברת התרופות מרק בטענה שהיא זייפה מחקרי יעילות של חיסונים. אחת מהתביעות הוגשה ע"י המדענים של החברה עצמה.

q27

5. כל החיסונים מכילים רעלים כימיים שנקשרו לפגיעות נוירולוגיות קשות

כל החיסונים מכילים כימיקלים ורעלנים עצביים הידועים כגורמים לפגיעות נוירולוגיות קשות ביותר. אלו כוללים בין השאר: אלומיניום, כספית, אנטיביוטיקה, מונוסודיום גלוטומט ופורמלין. מרכיבים מסוכנים נוספים שנמצאים בחיסונים כוללים: חומר נוגד קפיאה, עופרת, קדמיום, גליצרין, אצטון וחלבוני שמרים. ראו כאן רשימה מלאה של מרכיבי החיסונים.

q12

6. מחקרים מצאו שבריאות ילדים לא מחוסנים טובה יותר מבריאות ילדים מחוסנים

מחקרים שבוצעו גילו שבריאותם של ילדים לא מחוסנים טובה יותר מבריאותם של ילדים מחוסנים. ילדים לא מחוסנים באופן כללי סובלים פחות ממחלות נשימה, זיהומים באוזניים, אטויזם, ADHD, אסטמה, אלרגיות, מחלות אוטו-אימוניות ומחלות אחרות בהשוואה לילדים מחוסנים. ראו את ספרה של פאלון מורל בנושא.

q26

7. חיסונים יכולים לגרום לפגיעה בריאותית קשה

במקרים מסויימים חיסונים גורמים "למגוון של מחלות כרוניות, שלא ניתנות לריפוי ומסכנות חיים." אלה כוללים: אוטיזם, אסטמה, ADHD, מחלות אוטואימוניות, שיתוק רפה, אלרגיה למזון ופגיעה מוחית. השאלה היא האם החיסונים גורמים לתועלת יותר מלנזק. חברות התרופות ומשרדי הבריאות אומרים שכן. הם מנסים לשכנע אותנו שהחיסונים הכרחיים לשמירה על בריאות תקינה. והם כבר נתפסו בשקר. צפו בקטע מראיון ששודר ב-BBC בתוכנית 60 דקות שבו מתפתל על הכיסא ראש ה-CDC דאז כשהוא נשאל אם ידע על בעיות נוירולוגיות קשות הקשורות לחיסון נגד שפעת החזירים שהממשל האמריקני דחק באזרחיו לקבל. הראיון הזה שודר פעם אחת ולאחר מכן הוכנס לארכיון ולא שודר שוב מאז.

q5

8. חסינות טבעית היא הדרך היחידה להתחסן לכל החיים

הדרך היחידה לקבל חיסון לכל החיים נגד מחלה מסויימת היא דרך חשיפה טבעית למחולל המחלה. אז הגוף מייצר נוגדנים וחסינות אמיתית וברת קיימא. שמירה על תזונה נאותה, היגיינה בסיסית ופעילות גופנית הן הדרכים הטבעיות שמאפשרות לגוף שלנו להגן על עצמו מול מחלות. כשאתם מתחסנים, היכולת של הגוף להגן על עצמו יורדת בצורה משמעותית.

q57

9. חיסונים יכולים להרוג

עדויות חזקות קושרות חיסונים למקרי מוות בעריסה. יותר מ-100 נשים בריאות מתו עד כה ככל הנראה כתוצאה מהחיסון נגד נגיף הפפילומה (HPV). חיסון השפעת גרם ליותר פגיעות קשות מכל חיסון אחר לפי סטאטיסטיקת הפיצויים הכספיים שניתנו לאנשים.

ההשפעות ארוכות הטווח של חיסונים אינן ידועות. זהו ניסוי רפואי בקנה מידה נרחב המבוצע על כולנו מבלי לדעת כיצד הוא משפיע על בריאותנו ארוכת הטווח.

q2

10. לחברות התרופות יש חסינות משפטית נגד תביעות

אם אתם או אנשים שאתם אוהבים נפגעתם מחיסון, לא תוכלו לתבוע משפטית את חברת התרופות יצרנית החיסון. ב-1986 עבר חוק בקונגרס שבמסגרתו קיבלו יצרניות החיסון חסינות משפטית נגד תביעות הקשורות לחיסונים.

q1

מסקנה:

אתם נשארים לבד במקרה של פגיעה כתוצאה מחיסון. זו האמת המרה. מעט מאוד אנשים (ובישראל אף לא אחד) קיבלו פיצויים כספיים כתוצאה מפגיעה מחיסונים. המערכת תוכננה כך שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לתבוע ולזכות בפיצוי. המיסים שהציבור משלם מממנים את הפיצויים הכספיים שכן ניתנים.

חשוב לזכור שחיסונים הם התערבות רפואית באנשים בריאים (בדיוק כמו פלואוריד במים) שיכולה להביא לפגיעה קשה ואפילו מוות, אז זה הכרחי לחנך את עצמכם בנוגע לחיסונים וההשפעות שלהם. שיקלו את הסיכונים והיתרונות והיפכו לצרכנים מודעים של תעשיית התרופות.

מקור: VacTruth

מקורות נוספים: עמותת חסון

התמונה באדיבות Freedigitalphotos.net ו-Serge Bertasius Photography

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12982
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית