ראשי » בריאות » אתם כאן

זרעי המוות: סרט דוקומנטרי כולל כתוביות בעברית

  • מאת כותב אורח | 21 בפברואר 2015
  • 20,371 צפיות | 15 תגובות
עודכן לאחרונה: 21 בפברואר 2015

הסרט "זרעי המוות" (Seeds of Death) חושף את הקשר הקיים בין עליית גל מחלות שונות ומשונות (מאלרגיות ועד גידולים סרטניים) בעולם המערבי ובין המזון שאנו צורכים.

הסרט מתמקד בסכנת המזון המהונדס גנטית (GMO: Genetic Modified Organism) ומראה כיצד המזון המהונדס הזה שותף ליצירת חברה מערבית חולה.

GMOs-Seeds-of-Death1

הסרט, שהפיק גארי נול (Gary Null) – ד"ר לתזונה ורפואה אלטרנטיבית, מראה עד כמה תעשיית המזון נגועה בחולי הזרעים המהונדסים. בערך 80% מכלל זרעי הסויה, הקנולה, התירס ועוד מינים רבים אשר מגודלים בצפון אמריקה (=ארה"ב) הינם כיום מהונדסים גנטית.

הסיבה לעובדה מצערת זו היא שניתן להפיק רווחים גדולים יותר (לטווח הקרוב בלבד) ע"י גידול זרעים מהונדסים גנטית, ולכן חקלאים רבים מאמצים את זרעי המוות הללו בהמוניהם.

ועכשיו ישאל השואל העברי: מה לי ולזה? מה לי ולאמריקה?

התשובה, ידידי, היא שמכיון שהזרעים הללו ותוצרתם זולה משמעותית, חברות ישראליות רבות (ביניהן אסם, עלית, שטראוס וכו') מייבאות חומרי גלם לתעשיית המזון  מצפון אמריקה כדי להוזיל עלויות ייצור.

ראוי לציין כי איני טוען שכל המוצרים כולם של החברות לעיל הינם מהונדסים גנטית, אלא שהרכיבים המהונדסים אכן נמצאים בתוך המוצרים שלהם. עד כמה ובאילו מוצרים?

התקשרתי לאסם, עלית ועוד כמה חברות וכולן סרבו בתוקף להודיע לי האם כלל המוצרים שלהם מהונדסים גנטית.

הטענה האווילית שלהם הייתה לחזור על אותה מנטרה באותן מילים: "אין חוק שמחייב אותנו לסמן או להודיע האם המוצר מכיל רכיבים מהונדסים גנטית".

ואל תדמו בנפשכם כי רק מוצרים המכילים "גריסי תירס" או "שמן סויה" הינם בחזקת סכנה.

תעשיית המזון משתמשת בזרעים ובפולי הסויה לא רק במצבם הטבעי. ישנן אין ספור נגזרות ותת-רכיבים שהתעשייה מפיקה מהזרעים הללו.

לדוג' הביטויים "שומן מן הצומח" יכול להוות שומן שהופק מזרעים שאין לנו שום אפשרות לדעת מה מקורם (התעשייה גם אינה מחוייבת לחשוף את "הסודות" הללו מבחינת החוק).

רכיב מרכזי נוסף שנמצא לא רק בתעשיית החטיפים אלא בכל מקום ממש הוא: הפרוקטוז או בשמו הנפוץ ומשובב הלב: "סוכר פירות". אח! איזה כיף לצרוך סוכר פירות!

התעשייה הפסיקה לפני שנים רבות להשתמש בסוכר לבן המופק ברובו מסלק הסוכר ובחלקו הקטן מקנה הסוכר (לא שאני טוען שאלו כן בריאים). כיום משתמשים בפרוקטוז, סוכר אשר מפיקים אותו ע"י תהליך מסויים מ…תירס!

מדוע? כי כאשר התירס מהונדס גנטית, אפשר לגדל כמויות אדירות של תבואה עם הרבה פחות משאבים.

(אני לא טוען שאין פרוקטוז שמיוצר מתירס אשר אינו מהונדס גנטית אלא שמי שמשתמש בשכל שלו ועושה 1+1 מבין שמה שיותר זול לייצור – גורר יכולת למכור אותו בזול יותר ולכן גם מבוקש יותר ע"י תעשיית המזון)

נקודה חיובית לסיום: במדינות האיחוד האירופי אסור לגדל מזון מהונדס גנטית וכן ישנה חובת רישום אזהרה על עטיפת מוצר אשר מהונדס גנטית או אם אפילו מכיל רכיב מהונדס גנטית.

בישראל החוק לא מחייב את תעשיית המזון להזהיר על מוצר מהונדס גנטית, אך אוסר לגדל תבואה מהונדסת גנטית ובזה ישראל טיפה מתקדמת בחקיקה שלה לעומת ארה"ב שמתירה גם את זה.

בתיאבון וצפיה מהנה!

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12837
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

15 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית