ראשי » בריאות » אתם כאן

מחקר: הוכח קשר בין אכילת מזון אורגני לבין שיעור חומרי הדברה בגוף

  • מאת כותב אורח | 25 במאי 2014
  • 7,317 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 25 במאי 2014

האם למזון אותו אנו צורכים יש השפעה לגבי הימצאות חומרי הדברה בגופינו?
האם חומרי ההדברה מוצאים את דרכם אל גופינו גם בדרכים אחרות שאינן קשורות למזון אותו אנו צורכים?
האם כדאי ומומלץ לאכול מזון אורגני?

חוקרים מאוניברסיטת אר. אמ. איי. טי. גילו שאכילת מזון אורגני במשך שבוע ימים גורמת לירידה משמעותית בשיעור תשעים אחוזים ביחס לריכוז חומרי ההדברה בגוף האדם.

המחקר נוהל על ידי דוקטור ליזה אואטס.

במחקר, דוקטור אואטס גילתה שבקרב המשתתפים בניסוי, אשר אכלו מזון אורגני בלבד, במשך שבוע ימים, חלה ירידה בשיעור 89% במדד הדי. אי. פי אשר בשתן בהשוואה למשתתפים אשר אכלו מזון קונבנציונאלי במשך שבוע. די אי פי מהווה שבעים עד שמונים אחוזים מחומרי הדברה אורגניים פוספטים.

דוקטור אואטס הגיעה למסקנה שהגורם לירידה המשמעותית בשיעור הדי. אי. פי. בקרב המשתתפים אשר אכלו מזון אורגני בלבד, נטול חומרי הדברה, הוא ללא ספק הימנעות מאכילת מזון המכיל חומרי הדברה.

מכאן, הסיקה דוקטור אואטס שחומרי ההדברה מקורם במזון, אולם יחד עם זאת, חומרים אלה מגיעים גם ממקורות אחרים.

דוקטור אואטס הסבירה: "האנשים אשר היו בשלב האורגני של המחקר, עדיין נחשפו לחומרי הדברה ממקורות אחרים מאשר מזון." הסברה של דוקטור אואטס נתמך על ידי דוקטור איאן מוסגרייב, טוקסיקולוג מאוניברסיטת אדלייד.

דוקטור מוסגרייב הסביר:

"אנו חשופים לשאריות של חומרי הדברה שמקורם איננו בלעדי במזון שאנו אוכלים. המחקר אמנם היה יעיל, וניתן היה להסיק ממנו כי בני האדם האוכלים מזון שאינו אורגני חשופים לחומרים אלו, אולם ישנם הסברים אחרים לכך."

דוקטור מוסגרב הסביר שאנשים אשר גרים מחוץ לאיזורים עירוניים היו חשופים בשיעורים גבוהים יותר לחומרי הדברה, וזאת למרות העובדה שדווקא אנשים אלה צורכים פחות מזון אשר מכיל חומרי הדברה מאשר אנשים הגרים באזורים עירוניים.

דוקטור אואטס הסבירה שאנשים יכולים להיות חשופים לחומרי הדברה אשר מקורם באוויר אותו הם נושמים, ובחומרים השונים אשר באים במגע עם העור ונספגים היישר למחזור הדם. דוקטור אואטס הוסיפה והסבירה שמחקר חדש מצביע על כך שקיים קשר בין חשיפה בשיעור נמוך לאו. פיס. למערכת העצבים.

עובדה זו איננה מפתיעה משום שחומרים אלה אכן רעילים למערכת העצבים של בני האדם.

רוב חומרי ההדברה פותחו מלכתחילה כגז עצבים ללוחמה כימית ומשום כך אנו יודעים בוודאות כי חומרים אלה אכן גורמים לפגיעה במערכת העצבים כאשר ריכוזם גבוה. לא ברור באיזו כמות נחשבים חומרי ההדברה לבטוחים. בנוסף, יש להתחשב באדם כאינדיבידואל ויכולתו האישית להתמודד, להתנקות ולהיפטר מרעלים אלה.

דוקטור מוסגרב הסבירה שאנשים רבים מאוסטרליה לא הביעו חשש כלשהו לגבי חומרי ההדברה. לפי דבריה, לא התגלו כלל חומרי הדברה אצל הנבדקים האוסטרליים.

היא הוסיפה והסבירה:" הרמות של חומרי ההדברה בשתן של הנבדקים האוסטרליים מצביע על העובדה שרוב האנשים אשר לא עובדים במפעלים חשופים לרמות מאוד נמוכות של חומרי הדברה."

נציג מאוניברסיטת ניו סאות' וולס ביקר את התזונאית רוזמרי סטנסון ואמר שהבחירה באכילת מזון אורגני היא בריאה. הוכחות לכך שבחירה זו היא בריאה מתפרסמות בערוצי המדיה השונים במטרה לעודד את הציבור לצרוך מזון אורגני. דוקטור אואטס אמרה שהמשתתפים במחקר היו תחת השגחה ופיקוח צמוד לגבי המזונות אותם הם היו צורכים ומנהלי המחקר שאלו אותם האם המזונות שהם צרכו היו בוודאות אורגניים או סביר להניח בלבד שהיו אורגניים.

במהלך השלב האורגני של המחקר, המשתתפים צרכו בממוצע 93% מזון אורגני אשר כלל מוצרי מזון שהיו בוודאות אורגניים וגם כאלה שסביר להניח שהיו אורגניים.

דוקטור אואטס אמרה ש-83% מהמזונות אותם הנבדקים צרכו במהלך המחקר, היו מזונות מאושרים לגבי היותם בוודאות אורגניים, בעוד שעשרה אחוזים בלבד היו מזונות אשר סביר להניח שהיו אורגניים.

במלים אחרות, רוב המזון אשר צרכו הנבדקים אכן היה אורגני ללא כל ספק.

מקור: MedicalPress

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12514
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית