ראשי » בריאות » אתם כאן

תחקיר ערוץ 1 על חיסון לסרטן צוואר הרחם – עבודה עיתונאית ראויה לשמה

  • מאת מנהל הפרויקט | 9 באוגוסט 2013
  • 9,891 צפיות | 4 תגובות
עודכן לאחרונה: 10 באוגוסט 2013

בעיצומו של מבצע החיסון נגד פוליו כאשר משרד הבריאות נתון למתקפה חסרת תקדים בנוגע למהימנות המידע שהוא מוסר לציבור, זהו ודאי הדבר האחרון שקיוו לו.

תחקיר נוקב במיוחד של הכתבת יפעת גליק מיומן החדשות של ערוץ אחד מעמיד באור בעייתי בלשון המעטה את התנהלותו של משרד הבריאות בכל הנוגע לחיסון סרטן צוואר הרחם וההחלטות שהובילו את המשרד להכניסו לסל התרופות ולהוסיפו לשגרת החיסונים של נערות מכיתה ח'.

בתחקיר מרואיינים שני רופאים ישראלים ורופא אחד מחו"ל שיוצאים נגד משרד הבריאות והחיסון השנוי במחלוקת.

מולם מרואיין רופא תומך בחיסון שכאשר נשאל על קשריו עם שתי החברות יצרניות החיסון החל לגמגם במבוכה.

התחקיר הזה חושף את מה שאנו ורבים כמונו אומרים כבר שנים: יש ראיות ברורות שהחיסון לסרטן צוואר הרחם מסוכן וגורם לתופעות לוואי חמורות רבות ברחבי העולם.

21 אלף בני אדם דיווחו על תופעות לוואי מהחיסון, יותר מ-9,000 מקרים הסתיימו בבתי חולים, 1592 מקרים הוגדרו "חמורים", 348 פעמים היו דיווחים על תופעות מסכנות חיים.

בנוסף לשיתוקים ובעיות נווירולוגיות, דווחו עד כה 73 מקרי מוות כתוצאה מהחיסון במערכת הממוחשבת לדיווח על תופעות לוואי בארה"ב.

יש לזכור שמספר תופעות הלוואי ככל הנראה גבוה בהרבה כי לא כל התופעות מדווחות ולא כל מקרה מוות או שיתוק מיוחס דווקא לחיסון.

למרות שיעילות החיסון תיוודע רק בעוד 20 שנה לכל המוקדם ובטיחותו מוטלת בספק כבר עתה,
משרד הבריאות הישראלי החליט לחסן את כל בנות כיתה ח' בארץ החל מהשנה הקרובה.

לפני מספר שבועות דיווחנו כי ממשלת יפן החליטה בצעד תקדימי להשעות את מתן החיסון ובזאת הפכה למדינה המערבית המפותחת הראשונה בעולם שעושה זאת.

למרות שברור כי החיסון הזה שנוי במחלוקת וכי רופאים מומחים רבים ברחבי העולם יוצאים בגלוי נגדו, נציגת משרד הבריאות, דוקטור אמיליה אניס שהופיעה באולפן ערוץ 1 התנהגה ביהירות המאפיינת לאחרונה את המשרד ונציגיו כשאמרה: "הבסיס המדעי להחלטה ביפן מוטל בספק."

פרופ' עוזי בלר, גניקולוג, אונקולוג ומנהל אגף נשים ויולדות בביה"ח שערי צדק הגדיר זאת במדוייק: "בתעשייה הזאת יש בעלי מניות ומשקיעים והם רוצים לראות רווח".

כך, במשפט אחד, הגדיר פרופ' בלר את הבעייתיות העצומה של תעשיית התרופות והחיסונים כיום.

בבקשה שתפו את המאמר והתחקיר כך שכל אם ואב לילדים יוכלו לדעת ולהכיר את שני צידי המטבע ולא רק את מה שמשרד הבריאות וחברות התרופות (שהרוויחו מיליארדים מהחיסון) רוצים שנדע.

מידע נוסף:
קבוצת הפייסבוק המצוינת 'חיסונים בע"מ' תפרסם בימים הקרובים מידע מקיף על חיסון סרטן צוואר הרחם. מומלץ מאוד להיכנס לקבוצה ולהצטרף אליה.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=11665
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

4 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית