ראשי » בריאות » אתם כאן

יצרניות חלב ל-FDA: ממתיקים מלאכותיים לא יצוינו על האריזה

עודכן לאחרונה: 3 במרץ 2013

בצעד מדהים ומזעזע מבחינת הצרכנים בארה"ב,
הגישו שתי מועצות החלב המייצגות את יצרני החלב ומוצריהם בארה"ב, בקשה רשמית לסוכנות המזון והתרופות (FDA) שלא להכליל הוספת ממתיקים מלאכותיים כגון אספרטיים או כל ממתיק מלאכותי או טבעי אחר ברשימת המרכיבים המחוייבים ברישום על גבי תווית המזון.

הבקשה שהופיעה באתר ה-FDA ב-20 לפברואר מהווה סכנה רצינית לצרכני מוצרי החלב בארה"ב שכן המשמעות היא שאם הבקשה תאושר, מוצרי חלב כגון יוגורט, שמנת והחלב עצמו יוכלו להכיל אספרטיים או כל ממתיק מלאכותי אחר והיצרניות לא יחוייבו לרשום אותו על האריזה.

דבר כזה יוביל לכך שצרכנים מודעים המבקשים להימנע מצריכת ממתיקים מלאכותיים מפעת החשש מפגיעה בבריאותם, לא יוכלו לדעת אם המוצר מכיל אספרטיים או ממתיק מלאכותי שנוי במחלוקת אחר.

החלק הבא בבקשה מעורר תרעומת במיוחד:

However, IDFA and NMPF argue that nutrient content claims such as “reduced calorie” are not attractive to children, and maintain that consumers can more easily identify the overall nutritional value of milk products that are flavored with non-nutritive sweeteners if the labels do not include such claims… Accordingly, the petitioners state that milk flavored with non-nutritive sweeteners should be labeled as milk without further claims so that consumers can “more easily identify its overall nutritional value.”

תרגום חופשי:

אנו טוענים (מועצות החלב ויצרני החלב) שתיוג תזונתי כגון "מופחת קלוריות" לא אטרקטיבי לילדים, וטוענים עוד שלצרכנים יהיה יותר קל לזהות את הערך התזונתי הכולל של מוצרי חלב שהומתקו בממתיקים מלאכותיים, אם התווית לא תכלול תיוג כזה. לפיכך, מגישי הבקשה מצהירים שחלב המומתק בממתיקים מלאכותיים יוצג כחלב בלבד ללא תוספת תיוג נוסף כך שהצרכנים יוכלו לזהות יותר בקלות את הערך התזונתי שבו.

הבנתם?
יצרניות החלב ומועצות החלב בארה"ב רוצים שלצרכנים יהיה "יותר קל" לזהות את הערך התזונתי של מוצרי החלב ורישום הממתיקים המלאכותיים על התווית "תפריע" להם.

במילים אחרות, הסתרת העובדה שהחלב מכיל אספרטיים בעצם יעזור לצרכנים לפי יצרניות החלב…

באמת תודה!

רשות המזון והתרופות מבהירה את העניין:

If the standard of identity for milk is amended as requested by petitioners, milk manufacturers could use non-nutritive sweeteners in flavored milk without a nutrient content claim in its labeling."

תרגום:

"אם הבקשה תאושר, יצרניות החלב יוכלו להוסיף ממתיקים מלאכותיים למוצרי החלב ללא צורך בהוספת רישום על כך בתווית."

רשות המזון והתרופות העניקה כבר ליצרניות המזון מתנה אדירה (והפסד גדול לצרכנים) בכך שאישרה להם שלא להוסיף רישום על מרכיבים מהונדסים גנטית במוצרי המזון שלהם (בניגוד לאיחוד האירופי ששם יש חובה כזו בחלק מהמדינות) ומאחר ויש עדויות רבות על כך שרשות זו למעשה "עובדת" עבור התאגידים ומשמשת כחותמת גומי עבורם, ישנו סיכוי לא רע שגם בקשה זו תאושר.

נקודת אור אחת בכל הסיפור העגום הזה היא שזה אולי יפחית את צריכת מוצרי החלב בארה"ב…

מקור:
NaturalNews

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=10991
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית