ראשי » בריאות » אתם כאן

מוצרי חברת אסם מכילים רכיבים מהונדסים גנטית

חברת אסם מוכרת לנו מוצרי מזון שיש בהם רכיבים מהונדסים גנטית. כך עולה מצילומים שפורסמו בקבוצה של פרויקט אמת אחרת בפייסבוק. על אריזות המוצרים בישראל זה לא מצויין. באנגליה זה דווקא כן...

  • מאת מנהל הפרויקט | 20 במאי 2012
  • 14,793 צפיות | 22 תגובות
עודכן לאחרונה: 22 במאי 2012

חברת אסם משתמשת בחומרים מהונדסים גנטית בחלק מהמוצרים שלה והיא איננה מציינת זאת ברשימת המרכיבים של המוצרים הנמכרים בישראל (לא עבירה על החוק אבל טעם לפגם).

חבר בקבוצת "פרויקט אמת אחרת" בשם Ben Lee המתגורר באנגליה יצר כדור שלג שהולך ותופס תאוצה שלילית לכיוונה של חברת אסם.

לפני מספר ימים הופיע בקבוצה של הפרויקט בפייסבוק צילום של ביסקוויט "פתי בר" מתוצרת חברת אסם, אחד המוצרים הפופולריים ביותר של החברה, כאשר ברשימת המרכיבים על האריזה מצויין בבירור כי חלק מהרכיבים (לציטין סויה) הם ממקור מהונדס גנטית.

המוצר הזהה בישראל אינו מכיל שום אזכור לכך שיש בו רכיבים מהונדסים גנטית.

פתי בר" של חברת אסם - מכיל רכיבים מהונדסים גנטית"

באלבום תמונות שפורסם בקבוצה שנפתחה במיוחד לאחר שהתגלה הסיפור (ישראלים נגד מזון מהונדס גנטית בישראל) העלה הגולש תמונות של מוצרים נוספים מתוצרת החברה שבכולם רכיבים מהונדסים גנטית.

על-פי הצילומים שפורסמו, אבקת מרק בצל מתוצרת החברה מכיל עמילן תירס ותפוחי אדמה מירקות מהונדסים גנטית וכן צבע מאכל מהונדס גנטית.

אבקת מרק בצל של חברת אסם - מכיל רכיבים מהונדסים גנטית

הוופלים של חברת אסם, עוד מוצר פופלרי מאוד, מכילים שמנים צמחיים (שמן דקלים או שמן סויה) שגם הם ממקור מהונדס גנטית, לציטין סויה מהונדס גנטית וחומרי טעם וריח מהונדסים גנטית.

וופלים של חברת אסם - מכילים רכיבים מהונדסים גנטית

ניתן לשער שכל מוצרי החברה שיש בהם תפוחי אדמה, סויה, או תירס מכילים רכיבים מהונדסים גנטית.

חברת אסם היא וודאי לא חברת המזון היחידה בישראל שמשתמשת ברכיבים מהונדסים גנטית ולצערנו הרב מאחר ואין חובת סימון של רכיבים מהונדסים גנטית על מוצרי מזון, הצרכן הישראלי ישאר שרוי באפילה (בדומה לאחיו מאמריקה) ולא יידע האם הרכיבים אכן מהונדסים או לא.

אחרי שהתמונות פורסמו ביקשתי לברר עם חברת אסם עצמה האם הדברים נכונים ולבקש הבהרות בנוגע לשימוש ברכיבים מהונדסים גנטית במוצריהם.

הגעתי לענבל אורן, אחראית על יחסי הציבור של חברת אסם מטעם חברת הפרסום גיתם.

אחרי דין ודברים ארוך בטלפון ותוך שהיא רומזת שייתכן והתמונות מזוייפות ולאחר שהסברתי לה את הסכנה הבריאותית האפשרית בצריכת מוצרי מזון מהונדסים גנטית, אפשרות שנתמכת ממחקרים מדעיים עדכניים, היא הבטיחה לחזור אליי עם תגובה רצינית בנושא.

אחרי 3 ימים של המתנה לתגובה קיבלתי למייל את הדברים הבאים:

"אסם משתמשת במרכיבים איכותיים ,בטוחים ומאושרים לשימוש ע"י רשויות הבריאות ומקפידה על הסימון הנדרש בישראל ובארצות הייצוא."

באמת תודה רבה. עכשיו אני רגוע.
שום התייחסות לאפשרות שאכן יש רכיבים מהונדסים גנטית במוצרי החברה, שום התייחסות לשאלות ששאלתי אותם.
תגובה לאקונית שמוכיחה בדיוק מה חושבות חברות המזון הגדולות עלינו הצרכנים.

ברור לי שבלי קשר לעובדה שיש במוצרי חברת אסם רכיבים מהונדסים גנטית, המוצרים
הללו אינם סמל לבריאות תזונתית.
כל מוצר מעובד עד מוות הוא רעל אפשרי לגוף ובמוקדם או במאוחר הגוף יאמר לנו את זה בדמות מחלות מודרניות שלא היו קיימות לפני מאה שנה, אך אם נוסיף למשוואה הזו גם את המרכיבים המהונדסים גנטית מתקבל משהו שלא הייתי נוגע בו אפילו עם מקל.

התגובה הזו מטעם חברת אסם כל-כך הכעיסה אותי שאני יוצא בקריאה לכל אזרח מודע לשקול חרם על מוצרי חברת אסם ולכתוב מכתבים ומיילים נזעמים לחברת יחסי הציבור שכנראה חושבת שכולנו מטומטמים.

שום דבר לא ישתנה בעולם שסביבנו אם לא נתחיל להראות שאנחנו יותר מפרות גועות שלועסות כל דבר שנותנים להם.
השינוי קורה מסביבנו ויותר אנשים מבינים את הקשר ההדוק בין מה שאנחנו מכניסים לפה לבין התוצאה הסופית בדמות בריאות קורנת או נבילה מוקדמת וכדי שחברות המזון הגדולות יבינו את זה גם ולא רק יצבעו את המוצרים שלהם בירוק מזוייף, אנחנו חייבים לצעוק את זה, כי כנראה דיבורים לא ממש משאירים עליהם רושם.

אז אם אתם רוצים לומר "תודה" לחברת יחסי הציבור של חברת אסם, חברת הפרסום "גיטם", על ההשקעה בבריאותנו, אל תהססו להתקשר, לשלוח SMS או לכתוב מייל לענבל אורן, מנהלת יחסי הציבור בחברה ששלחה לי את התגובה…

| ישיר 03-5765799 | inbal-o@gitam.co.il
משרד 03-5765748 | פקס 03-5751948 | רח' ראול ולנברג 8, רמת החייל, תל אביב 69719

מי שרוצה ללמוד עוד על נושא ההנדסה הגנטית במזון ועל הבעיות האתיות / חברתיות / בריאותיות שהוא יוצר מוזמן לחפש מידע גם באתר "אמת אחרת" וגם במקורות אחרים.

קחו בחשבון שהרבה מהמידע הרשמי באינטרנט מגיע ישירות מחברות יחסי הציבור של חברות המזון וההנדסה הגנטית או ממאמרים ממומנים.
וכפי שראיתם בדוגמה של חברת אסם, תגובות של חברות יחסי ציבור נועדו רק לטאטא מתחת לשטיח בעיות אפשריות וכמו פוליטיקאי טוב לחשוף טפח ולהסתיר טפחיים.

אנחנו מתכוונים להעלות בקרוב כתבה נרחבת על נושא ההנדסה הגנטית במוצרי מזון בישראל, אז הישארו מעודכנים.

תמונה באדיבות: FreeDigitalPhotos.net

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=9831
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

22 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית