ראשי » בריאות » אתם כאן

זיהום האי קולי – מקורו מהחי ולא מהצומח

  • מאת יעל י. | 12 ביוני 2011
  • 7,911 צפיות | 4 תגובות
עודכן לאחרונה: 14 ביוני 2011

http://commons.wikimedia.org/התפרצות מגיפת האי קולי בגרמניה מעוררת דאגה ברחבי העולם. מדענים מתארים את זן האי קולי הנוכחי כ-"רעיל ואלים במיוחד". באשר למקור הזיהום, התקשורת משנה את גרסתה כל יומיים – פעם זה המלפפונים, אח"כ זה הנבטים ומי יודע מה זה יהיה מחר.

הדבר שהתקשורת לא מספרת הוא שהאי קולי לא מגיע ממלפפונים או מנבטים – הוא נוצר במעיים של חיות או בני אדם.

אי קולי הוא חיידק שקיים בצורה טבעית במעיים. ישנם זנים רבים של אי קולי, ורק אחדים מהם עלולים לגרום למחלות. זיהום מזון באי קולי עלול לקרות ממספר סיבות, למשל השקיית ירקות במי קולחין או בביוב או שימוש בדשן שעשוי מצואה המזוהמת באי קולי. בכל אחד מהמקרים האלה, מקורו של האי קולי הוא מצואה. ברוב המקרים האלה, יש דרך קלה למנוע את זיהום האי קולי והיא באמצעות שטיפת הירקות כהלכה. (מקור)

מלבד שטיפת הירקות, דבר נוסף שניתן לעשות הוא להימנע מאנטיביוטיקה עד כמה שניתן. השימוש באנטיביוטיקה מחליש את מערכת החיסון, ומערכת חיסון כזו פגיעה יותר לזיהומים שונים (לקריאה נוספת). רצוי לעזור לגוף להתגבר על מחלה באמצעים טבעיים במידת האפשר – ובראש ובראשונה, באמצעות צריכת ויטמינים ומינרלים שהגוף יכול להפיק מהמזון ומהשמש. ויטמין C מסייע לגוף להתגבר על מחלות, וויטמין D, שהגוף מפיק מהשמש, ידוע כויטמין שמחזק את מערכת החיסון.

נשאר רק לתהות בינינו ובין עצמנו למה התקשורת לא משדרת את הנתונים הפשוטים האלו.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=7768
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

4 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית