ראשי » סביבה ואקלים » אתם כאן

ההתחממות הגלובלית מתה, תחי 'ההפרעה האקלימית הגלובלית'

  • מאת כותב אורח | 3 בנובמבר 2010
  • 8,951 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 13 בנובמבר 2010

ההתחממות הגלובלית מתה, תחי 'ההפרעה האקלימית הגלובלית'
מאת ג'יימס דלינגפול / תורגם ע"י BlackHole מפורום אמת אחרת

צאר המדע של הנשיא אובמה, ג'ון הולדרן, מודאג לגבי ההתחממות הגלובלית. הוא מרגיש שעלינו לכנות את התופעה 'הפרעה אקלימית גלובלית', כיון שלמעשה לא התרחשה התחממות גלובלית מאז 1998. כך שאם האקלים יתקרר או יתחמם, יתייבש או ירטב, בין אם יהיו יותר אירועים אקלימיים או פחות, התוצאה תהיה זהה: ניתן יהיה לקטלג כל דבר תחת 'הפרעה אקלימית גלובלית'.

זה יהיה דבר חיובי, משום שכך יהיה להולדרן תירוץ לקדם את כל האמצעים הדרקוניים שהוא מאמין בהם זה זמן רב, בכדי לשנות את אותה 'הפרעה אקלימית גלובלית':

  • בקרת אוכלוסיה כפויה ע"י המדינה.
  • עדכון מערכת המשפט כך שעצים יוכלו לתבוע אנשים
  • קידום הריסתה של כלכלת ארה"ב (De-development כפי שכינה זאת בספר האקו-פשיסטי שלו משנת 1973, ושנכתב יחד עם פול ו-אן ארליך: 'אקולוגיה אנושית: בעיות גלובליות ופתרונן').

הולדרן אינו היחיד שיש לו בעיה עם כך ש"העולם אינו מתחמם וכולם מתחילים להיות סקפטיים". כך גם דייב 'החנווני' קמרון.
הפתרון? יש למצוא דרכים לשטיפת מח האוכלוסיה בתעמולה ממומנת ע"י הממשל.

פתרון אחד שהוצע ע"י "מאור גדול" מאוניברסיטת מערב אנגליה (UWE), הוא לקטלג את כל מי שסקפטי לגבי נושא האקלים כפריק הזוי. שמו הוא פול הוגט (Paul Hoggett), והוא כינס כנס שלם בנושא:

התמודדות עם שינויי האקלים והכחשתם
אוניברסיטת מערב אנגליה, 7/3/2009

שינויי אקלים כתוצאה מפעילות האדם מהווים סכנה למערכת האקולוגית העולמית ועם זאת התגובה, מקובעי המדיניות ועד לרמת האזרח, נותרת בלתי מספקת באופן טראגי. המרכז ללימודים פסיכו-סוציאליים באוניברסיטת UWE מארגן אירוע בין-תחומי גדול בשם "התמודדות עם שינויי האקלים" ב-7/3/09.

"התמודדות עם שינויי האקלים" הוא הכנס הלאומי הראשון שנועד ספציפית לחקור את 'הכחשת שינויי האקלים'.

הכנס מיועד לחזק את מודעותנו לאתגרים העומדים בפנינו ולהגביר את יכולתנו לתכנן וליישם החלטות אפקטיביות. הדבר יעשה ע"י ארגון אנשים לקבוצות – פעילי שינויי אקלים, אקו-פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים וחוקרים סוציאליים – אשר יהיו בעלי כישורי הערכת התנהגות אנושית ובעיות הנוצרות ע"י בני אדם.

פרופ' פול הוגט, שעוזר לארגן את הכנס, אומר: "אנו נבחן הכחשה ממספר נקודות ראיה – כתוצר של ההתמכרות לצריכה, כתוצאה של מסמוס אחריות אישית, הרעיון שמישהו אחר יפתור את הבעיה וכתוצאה של חיים בחברה פרוורטית המאפשרת קנוניות, שאננות וחוסר אחריות".

מפחיד יותר מזה, הוא הדו"ח החדש מ"הקבוצה המייעצת לתקשורת בנושא שינויי האקלים" (Climate Change Communication Advisory Group) – גוף עצמאי הממומן בחלקו ע"י המועצה למחקר כלכלי וחברתי – הנקרא "תקשורת בנושא שינויי האקלים לקהל הרחב".

בבסיסו זהו מסמך תעמולתי שעוצב על מנת לעזור לממשלה לתקן את המודעות הלוקה של אזרחיה. ד"ר גבלס, אני בטוח, היה מלא הערצה מול אמירות כמו:

"יש לאפשר לציבור לצאת להפגנות מחאה נגד איטיות פעילותה של הממשלה… התקשורת בנושא שינויי האקלים צריכה לעודד אנשים להפגין בעד הסרת המחסומים המבניים שמונעים שינויים התנהגותיים או חברתיים."

זהו מקרה בו הממשלה מקבלת כאן יעוץ מאחד מ"תאי החשיבה" אותם היא מממנת, איך לסלול דרך למדיניות האקלים שלה ע"י עידוד נחילים של פעילים לארגן הפגנות "ספונטניות" הדורשות פעולות שרוב המצביעים למעשה לא רוצים שיקרו. אני יודע שדברים מעין אלה קורים כל הזמן בפיונג-יאנג, טהרן וקראקאס. אבל באנגליה?

למעונינים בדיון בפורום בנושא, לחצו כאן

מקור: טלגרף

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=5603
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית