ראשי » בריאות » אתם כאן

פלואוריד והפלרה – המסמך המסכם

  • מאת כותב אורח | 2 בנובמבר 2010
  • 27,777 צפיות | 24 תגובות

דפים: 1 2 3 4 5 6 7 8

עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

18. חשש מתביעות והתדמית הציבורית מרתיעים את היצרן אך לא את משרד הבריאות
18.1 חטא היהירות- עובדי משרד הבריאות לא השכילו "לפענח" את מהות התקלה שגורמת ל"עיכול מערכות הפלסטיק", שעליה מדווחת חברת מקורות, בסעיף תקלות של הפלרה. מי שחוטא ביהירות (היבריס) לא לומד. לו היו מתעדכנים בספרות המקצועית ועורכים ניהול סיכונים כנדרש ממערכת מודרנית, היו עולים כבר מזמן על הבעיה ואולי אז הייתה נפסקת ההפלרה הרעילה.
18.2 נסיגת היצרן – חברת דשנים לישראל הודיעה (24.6.09) כי היא מפסיקה לשווק חומצה פלואורוסליצילית לחברת המים מקורות. הנימוק שניתן היה:

"איננו מוכנים להיות יותר שק החבטות בויכוח המתנהל בין מצדדי הכנסת הפלואוריד למי השתייה בישראל, לבין המתנגדים לכך. האחריות לכך לנושא היא בידי משרד הבריאות, ואיננו רוצים להיות במוקד הויכוח הציבורי בנושא" .

18.3 התנערות משרד הבריאות מאחריות- בתוכנית הרדיו שדנה בנושא ההפלרה (רשת ב' מיום 2.9.2009), הייתה תגובת משרד הבריאות כדלקמן:

" ….האחריות על החומר המוחדר למי השתייה מוטלת על ספק המים (חברת מקורות, הרשויות המקומיות, תאגידי המים). הם, ולא משרד הבריאות אחראים על איכות המים ובדיקתם….. החומר (חומצה פלואורוסליצית- א.ל) קיבל תו תקן וברגע שעומדים בדרישה זו אין בעיה עם החומר המוחדר למים…".

18.4 יהירות ואטימות- תשובת משרד הבריאות מהווה התנערות מוחלטת מאחריות למצב הביש הנוכחי, אליו הכניס בכוח וביומרנות את אזרחי מדינת ישראל ואת ספקי המים. התשובה מקוממת ומהווה "מופת" לאטימות ושרירות לב ביורוקרטית. התוצאה של האטימות הינה חשיפת שותי מי הברז בישראל למתכות כבדות כגון ארסן, קדמיום ניקל ועוד. שלא לצורך לבריאות ובודאי לניגוד "עיקרון ההיזהרות"
19. בכתבה שערך ניר קוליוחין ורונן בר לפני כשנה ונמצאת באתר YOUTUBE, מציג רונן בקולו את החומרה של ההפלרה תוך רעיון עם מספר אנשים, כמו כן מציין כבר אז ניק כי לא הצליח לקבל תגובה ממשרד הבריאות והגורמים האחרים האחראים והם העדיפו "למלאות פיהם מים".
20. לאחרונה פורסם במדינת ישראל דו"ח ועדת חקירה:
ועדת החקירה הממלכתית בנושא ניהול משק המים בישראל מרץ 2010.
מעבר למסרים על ניהול כושל של ממשלות ישראל והמנהלים המקצועיים חרטה הועדה על דיגלה בין השאר:

"העדר שקיפות בתהליך קבלת החלטות באופן שיאפשר לגורמים שונים מקצועיים וציבוריים להביע עמדתם לפני קבלת ההחלטות … הוועדה מוצאת כי אי שיתוף נאות של הציבור במלוא המידע, פגע ביעילות הצעדים שננקטו ויצר סערה ציבורית אותה ניתן היה למנוע … מחייב שקיפות ופתיחות לדיון ציבורי בתהליך קבלת ההחלטות במשק המים …. אחד הליקויים שתרם ללא ספק למשבר נעוץ בהיעדר שקיפות מספקת בכל הנוגע לבעיות שעמן מתמודד משק המים ובאי שיתוף מספק של הציבור בתהליך קבלת ההחלטות …
כדי לחזק את השקיפות ממליצה הוועדה כי תמלילים מלאים של דיוני מועצת רשות המים והחלטותיה וכל המסמכים שיוגשו למועצה (כולל מצגות ומסמכי רקע) יופיעו באתר הרשות ….

וכך הלאה והלאה בדו"ח ועדת החקירה הממלכתית.
21. בכתבה (שערך ניק, כתב ערוץ 10, על ההפלרה, ראו בהמשך), ולאחר ועדת החקירה על משבר משק המים, עדין משרד הבריאות, חברת מקורות ומכון התקנים ממלאים פיהם מים ואינם מוכנים לומר דבר וחצי דבר על איכות מקור ההפלרה, על המאמרים הרפואיים אשר מצביעים על פגיעות בעצמות ושארחלקי הגוף הבאים כתוצאה מהליך ההפלרה.
22. ההיסטוריה מלווה אותנו בחומרים כימים שהיו מובנים בשעתו "כפותרים בעיות" והיום לאחר מספר שנים ציבור רחב סובל ופגוע מתופעות לוואי שלהם (הרשימה היא ארוכה ולא סגורה).
23. משרד הבריאות לא עוצר את ההליך ההפלרה למרות:
23.1 המלצת "ועדת עדין" למנכ"ל משרד הבריאות,
23.2 ועדת הפנים והבריאות ואיכות הסביבה של כנסת ישראל משנת 2007.
24. משרד הבריאות ממשיך בהצהרתו החוזרת הנשנית ונשענת מעמדת WHO (ארגון הבריאות העולמי), כי "ההפלרה היא דבר טוב".
25. פרופ' מן, מנהל המחלקה לרפואת שיניים קהילתית, בפנייתו הדרמטית (מיום 19.3.2007), ליו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות אינה מחמיאה למוסד בו הוא נמצא ולא לכותבו.
בציינו כי הוזמן לישיבה אך לא יוכל להשתתף בה ומתרעם קשות:

".. הסתבר לנו כי לדיון הוזמן גם "מר פול קונט שאינו בעל הכשרה ברפואה או בריאות צבור ובודאי לא ברמה אקדמית – שהינו מטיף להפסקת הפלרת מי השתייה בעולם ועמו מספר אגודים (גופים התומכים בהפסקת ההפלרה)13".נגד ההפלרה".

כן מציין פרופ' מן:

".. יש לציין כי עד כה בוצעו בעולם כ- 30,000 עבודות מחקר שדנו ביתרונו של הפלואוריד שהוכיחו עד כמה יעיל ובטוח השימוש בו"

ההתרברבות של פרופ' מן בהצגת מר פול קונט "כמטיף" וזריקת מספר של 30,000 מחקרים המצדדים את חשיבות ההפלרה מייצגת ודומה יותר "לארגונים", שלא אנקוב בשמם כאן ובטח לא לפרופ' שהוא מנהל המחלקה לרפואת שיניים קהילתית בפקולטה לרפואת שינים במדינת ישראל, המתעלם לחלוטין מנגד של מחקרים הטוענים חד משמעית על פגיעת הפלואור בשאר חלקי הגוף מעבר לשיניים, וכן לידיעת כולנו מר פול קונט הוא פרופסור אמריטוס.
רק לחשוב כי פרופ' מן יהיה לו חלק במחקר במדינת ישראל בנושא ההפלרה, ידועות התוצאות מראש (ראה סעיף 9).

דפים: 1 2 3 4 5 6 7 8

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=5370
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

24 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית