ראשי » בריאות » אתם כאן

פלואוריד: כמו עצם בגרון – מקרה מדווח

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 27 בינואר 2010
  • 13,463 צפיות | 33 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

מספיק להרעיל לנו את המים!

מספיק להרעיל לנו את המים!

כאבי פרקים (ארתריתיס)ומוגבלות בתנועה של גבר בן 52 מניו-יורק, נעלמו כליל לאחר שהפסיק לצחצח את שיניו במשחת שיניים המכילה פלואוריד(1) כך דווח לאחרונה בכתב עת מדעי, שבדק את הקשר בין עצמות ומינרלים.

אין ויכוח מדעי באשר לנזק השלדי ולהרעלת הפלואור (פלואורוזיס),שגורמת צריכת כמויות גדולות של פלואוריד לאורך זמן, אבל חוקרים במחלקה הקלינית קורלנד ובמקומות אחרים, מתארים מקרים פחות ידועים של הרעלת פלואור כרונית מפלואוריד הנמצא בתוספי מזון המכילים פלואוריד, בכמה סוגי תה ויין ובחלק ממשחות השיניים.

החוקרים מדווחים כי תוצאותיה של הרעלת פלואור שלדית מתבטאת לרוב בהתקשות והתעבות חריגה בעצמות (אוסטאוסקלרוזיס) הכוללות כאבים וליקוי בתנועות הצוואר ועמוד השדרה, עקמומיות בגב ו/או כאבים בגפיים התחתונות, ובסופו של דבר גורמת נזק קשה ומוגבלות.

במקרה הנ”ל של בן ה-52, החשיפה היחידה לפלואוריד היתה דרך משחת השיניים. המטופל לא שתה מים מופלרים, תה או יין, לא נחשף לפלואוריד במקום עבודתו, לא נהג ללעוס טבק או לשאוף חומרי הרחה, לא בישל בסירי טפלון, השתמש בשטיפת פה דנטלית ללא פלואור, ובביקוריו אצל רופא השיניים פעמיים בשנה לא עבר טיפולים בפלואוריד. אבל הוא כן ציחצח את שיניו לפני ואחרי כל ארוחה (לפחות 6 פעמים ביום) במשחת שיניים המכילה פלואוריד.

עוד דיווחו החוקרים כי רמות פלואור גבוהות הופיעו אצלו בבדיקות הדם, השתן ובעצם הירך.

בתוך 8 חודשים של הפסקת כל שימוש בפלואוריד בדיקות השתן ורמת הפלואור בדמו של המטופל ירדו משמעותית מן המינון הגבוה, וסימני תפקוד העצם הראו שיפור ממשי, כך בדיווח החוקרים.

עוד נכתב כי כשנתיים לאחר קביעת הדיאגנוזה והפסקת החשיפה לפלואוריד, צווארו של המטופל חזר לתנועתיות מלאה והוא לא נצרך יותר למשככי כאבים.

מחקרים אחרים שהגיעו למסקנות דומות:

רוס ואחרים תיעדו אישה אשר החלימה מאצבעות נפוחות וכואבות לאחר שהפסיקה לצרוך מזון המכיל פלואוריד. (2)

וייט ואחרים דיווחו כי כאבים ועייפות בפרקים אצל מטופלת נעלמו כשהפסיקה את מנהגה לצרוך שני גלונים של “אייס תה” ביום. (3)

אייכמילר ואחרים דיווחו על תופעות של כאבי רגליים ופרקים במטופלים שקיבלו מרשם עם ריכוז פלואוריד מרופא השיניים שלהם (4)

במחקר שנעשה בתורקיה נמצא כי דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארתיריטיס) קשורה למים מופלרים. (5)

מחקר ברזילאי שנערך ב-2009 מראה כי ילדים בולעים כמות גדולה של פלואוריד בעת צחצוח השיניים. (6)

פול ביבר, נשיא הקואליציה כנגד שימוש בפלואוריד במדינת ניו יורק, אומר כי “פלואוריד בכל כמות שהיא נאגר בגוף” וכי “אפילו שתיית מים מופלרים תגרום לסימפטומים של כאבי פרקים באנשים רגישים. תופעה זו קיימת ביתר שאת בארה”ב בה העדר הכשרה מתאימה לרופאי משפחה ורופאי שיניים מונעת אבחנה של תופעת הרעילות מפלואוריד”.

“אנו יודעים כי בגופם של ילדי בתי הספר בארה”ב כמות גדולה של פלואוריד, מה זה עושה לעצמות שלהם?” שואל ביבר

ואילו בישראל, ממשיכים קברניטי המדינה לקבוע מדיניות הזויה ולא נתפשת של הזרמת רעל למי השתיה של האזרחים.

ראיון עם דוקטור סושלה על עבודתה עם אנשים הסובלים מהרעלת פלואוריד
http://video.google.com/videoplay?docid=4519697926101725336&hl=en#

פלואוריד הוא רעל

הפניות וסימוכין:

1) התאוששות מרעילות פלואור שלדית. (מקרה אמריקאי לא מוסבר). כתב העת מחקר העצם ומינרלים, אוקטובר 2006, מאת קורלנד ומקורות נוספים.

2) אוסטאופלואורוזיס (דלקת במפרקים) נגרמת ע”י שימוש יתר במשחות שיניים, 'פרסה מד' 34:1518-20, מאתרוס ומקורות נוספים נובמבר 2005

3) בריאות בראייה סביבתית. אוגוסט 2005;113(8): “בטיחות במזון: המסתורין של שעת התה” ,מאת מייקל צפיר

4) כתב העת – אירגון רופאי השיניים האמריקאי – שליטה בכמויות הפלואוריד אצל מטופלים עם בעיות בתפקודי רוק.פרדריק.ס.אייכמילר,ד.ד.ס.;ד”ר נעמי אדלמן;ד”ר קליפטון מ קארי,ווליום 136,עמודים 67-70,ינואר 2005

5) NYSCOF News Release

6) המרכזים לשליטה במחלות ומניעתן בארה”ב. המרכז הארצי למניעת מחלות כרוניות והמשרד לקידום קומוניקציה בתחום הבריאות, 8/25/05

7) כתב עת בספרדית “Rev Esp Salud Publica ” מאי-יוני 2009;83(3):415-25. (הדגמות של ספיגה סיסטמית של פלואוריד בילדים בעת צחצוח שיניים עם משחה פלואורידית.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2855
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

33 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית