ראשי » בריאות » אתם כאן

מצב עדכני של שפעת החזירים ומדוע הממסד הרפואי בפאניקה

  • מאת מנהל הפרויקט | 31 בדצמבר 2009
  • 8,992 צפיות | 8 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

הנתונים הגולמיים
נתונים עדכניים ממשרד הבריאות מראים על ירידה בתחלואה דמויית שפעת בקהילה.
הנתונים זהים למה שקורה בעולם.
30 אחוזים בלבד מהדגימות שנלקחו השבוע מהמרפאות נמצאו חיוביות לשפעת.
המשמעות היא שרובם המכריע של מי שמגיע למרפאה עם תחלואה דמויית שפעת, אינם חולים בשפעת.
במילים אחרות, רק 3 אנשים מתוך 10 שמגיעים עם סימפטומים של שפעת, באמת חולים בשפעת.
כמה מהם מטופלים בתרופות נגד שפעת?
אני אשאיר לכם את התשובה לשאלה הזו.

והתוצאות בהרחבה
עד כה נאספו 3,670 דגימות מאנשים חולים ברחבי הארץ, מתוכם פחות מחצי נמצאו כחיוביות לשפעת.
אם אתם סובלים מתסמיני שפעת, רוב הסיכויים שאתם לא חולים כלל בשפעת!
98 אחוזים מתוך הדגימות שנמצאו חיוביות, זוהו כנגיפי שפעת החזירים, H1N1.
כלומר, זן נגיף שפעת החזירים H1N1 הוא הזן הדומיננטי והכמעט שליט אצל כלל החולים בשפעת בארץ.

מה קורה עם החיסון
עד לתאריך 6/12/09 התחסנו כנגד השפעת העונתית הרגילה 1,250,500 איש (כ 15% מאוכלוסיית ישראל). הכיסוי החיסוני בקרב בני 65 ומעלה הגיע ל 56%. לעומת זה, באותו פרק זמן, התחסנו כנגד השפעת הפנדמית H1N1 רק 126,672 איש (כ 1.8% מאוכלוסיית ישראל).

פחות משני אחוזים התחסנו נגד שפעת החזירים!
זהו נתון מדהים בעיני.
והוא מלמד שבהחלט יש תקווה לצאצאיו של יעקב.

נתון מדהים נוסף, שאינו זוכה לכיסוי כלל באמצעי התקשורת הוא, שאם מתברר מהנתונים שיותר מ-98 אחוז מתחלואת השפעת היא מהנגיף H1N1, מדוע ממשיכים לחסן המוני אנשים בחיסון נגד זן השפעת העונתית אם הוא כמעט ולא קיים כבר?
אי אפשר להסביר זאת ביעילות החיסון העונתי נגד השפעת, שכן כיום ידוע שהמחקרים העדכניים ביותר על חיסון נגד השפעת מראים שהוא כמעט ואינו יעיל כנגד הנגיף.
ואם תוסיפו את העובדה שהחיסון שניתן באותה השנה מכיל את הנגיף מהשנה שעברה (!) ולכן אינו יעיל כנגד הנגיף באותה השנה, אם הוא עבר מוטציה (מה שבדר"כ קורה), יעלו סימני שאלה נוספים בקשר לאמינותו של המשרד שמתהדר בכותרת "משרד הבריאות".

הממסד הרפואי בפאניקה
שימו לב מה יש לרופא דוקטור אבי יצחקי לומר במאמר שפרסם לאחרונה:

"אנו בעיצומה של מגיפה. מגיפה של חיסונופוביה שהופיעה זמן קצר לאחר הופעת הפנדמיה. אירגוני הבריאות שהקפידו לעקוב מקרוב אחר וירוס הפנדמיה, כשלו בזיהוי וירוס הבהלת שהתפשט כאש בשדה קוצים. מה עושים?"

המאמר התפרסם באתר mednet, אתר המיועד רק לרופאים או למי שיש לו רשיון לעסוק ברפואה.
במאמר הנדון, דוקטור יצחקי מציג את הממסד הרפואי כמי שעומד אובד עצות כנגד מה שנראה כגל התנגדות לחיסון שפעת החזירים, "חיסונופוביה" כהגדרתו.

לכל מי שמטיל ספק בהסברים "האמינים" של משרד הבריאות שתמך בצורה גורפת, כמעט מלקקת ישבנים, בארגון הבריאות העולמי ובחברות התרופות הוא קורא: "…הוא נוטה להירדם לאחר קריאה של שני משפטים שמכילים עובדות יבשות ונעשה רוגש ונסער כתגובה למכתבי שרשרת הזויים שמופיעים באינטרנט."

אתם מבינים, הוא הוריד את מאות ואלפי העדויות שמציגים את הצד האפל של החיסון, את עשרות הרופאים שמתנגדים לחיסון ואומרים שהוא יותר מסוכן מהנגיף לרמה של "מכתבי שרשרת הזויים שמופיעים באינטרנט."

בדבר אחד הוא צודק. אכן העובדות שמציג משרד הבריאות הן יבשות.
כ"כ יבשות עד שהן מתפוררות לאבק כשנושפים עליהם.

איך הגיבו עובדי מערכת הבריאות למאמר
מה שמעניין מאוד במאמר שלו, זה התגובות.
שימו לב מה יש למי שעובד בתוך הממסד לומר:

דר *** חיסון–כן רק בלי סקוואלן
כן לחסן — אבל כמו תושבי ארה"ב,נשים בהריון וילדים–רק חיסון בלי האדגוונט–הסקוואלן !!!!! משרד הבריאות יחסוך את מחיר עלות קנית הפניקה שלו =החיסון עם הסקוואלן ,בחיסון עם פחות תופעות לוואי.

יאיר הכל נכון, אבל…
המגפה קיימת, אבל היא קלה הרבה יותר ממה ש"הובטח". לא הבחנתי ב"גל הראשון" וגם כעת, ב"גל השני", אינני מבחין סביבי בהעדרויות של אנשי צוות, והמטופלים במרפאה שבה אני עובד אינם מבטלים זימונים. וירוס ה"בהלת" תקף בעיקר ב- WHO ובמשרדי הבריאות, שהעצימו את חומרת המגפה (בסגנון שמזכיר את"מלחמת העולמות" של אורסון וולס), כדי להצדיק את קביעותיהם המוקדמות ואת ההחלטות הכסת"ח שקיבלו, ומחזקים את עצמם באנדוטות. הם חייבים לקבל שיעור גבוה של התחסנות כדי שבסיכומו של דבר יוכלו לומר ש"החיסון הציל את העולם מקטסטרופה". עוד יסופר על המגיפה הזאת והאופן בו שווקה ונוהלה ע"י אנשי בריאות הציבור.

סוניה שכחתי משהו
ד"ר יצחקי, תן לי להבין משהו מבין השורות של המאמר שלך: כשסתם אנשי מקצוע מהישוב מתריעים מפני הסכנות האפשריות של החיסון לשפעת החזירים ומסרבים להשתמש בו אז זה בשבילך "חוסר אחריות", ולא "זהירות" חס וחלילה. לעומת זאת, כשמשרד הבריאות שלנו לא דואג לרכוש חיסונים מתאימים עבור נשים בהריון ומורה להן שלא להשתמש בחיסונים עם האדז'ובנטים עד להגעת חיסונים בטוחים יותר עבורן, ושתי נשים הרות חולות בתקופה הזו ובסופו של דבר מתות משפעת החזירים- אז מבחינתך משרד הבריאות הישראלי הוא "זהיר", ולא "חסר אחריות" חס וחלילה. הבנתי נכון?

יהורם גילוי נאות
האם לא היה ראוי לציין בתחילת המאמר או בסופו שדר' יצחקי עובד בבית חולים ממשלתי ומקבל את שכרו ממשרד הבריאות?

סוניה סוניה
באמת מדוע שאדם בריא שסיכויו למות משפעת החזירים (אם בכלל הוא יחלה בה!) מוערך כיום בכ- 1 ל- 50,000 בלבד יסרב לקבל תרכיב חיסון שיוצר בחיפזון; שמכיל חומר חדש ('סקוואלן') שלא נוסה בעבר בתרכיב חיסון זה; שלא אושר לשימוש ע"י רשות התרופות האמריקאית; שהחברה שיצרה אותו דרשה וקיבלה פטור מלא מאחריות לכל תופעת לוואי עתידית שלו; ושמשרד הבריאות הישראלי מנסה להסתיר את כל העובדות הללו מידיעת הציבור??? …. "חיסונופוביה" זה לא. לי זה נראה כמו סתם הגיון בריא!!!

מי שמעוניין לקרוא את המאמר ואת התגובות יכול למצוא אותם כאן.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2758
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

8 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית