ראשי » בריאות » אתם כאן

ביספינול A כימיקל מסוכן – לא רק בבקבוקי תינוקות / סרטון מתורגם לעברית

ביספינול-A, כימיקל רעיל שמשמש בתעשיית הפלסטיק ונמצא כמעט בכל מוצרי הפלסטיק למזון, כולל בבקבוקים לתינוקות, פחיות משקה קל, פחיות שימורים וקופסאות לאחסון מזון.

  • מאת מנהל הפרויקט | 28 בדצמבר 2009
  • 9,773 צפיות | 18 תגובות
עודכן לאחרונה: 4 באוקטובר 2010

ביספינול-A, כימיקל רעיל שמשמש בתעשיית הפלסטיק
ונמצא כמעט בכל מוצרי הפלסטיק למזון, כולל בבקבוקים לתינוקות,
פחיות משקה קל, פחיות שימורים וקופסאות לאחסון מזון.

להלן מובאה מתוך מאמר שפורסם באתר mamy.co.il – עריכה ותחקיר: אורנה מלכי לבנה:

הכימיקל חשוד בשיבוש פעילות הורמונלית אצל תינוקות ועלול להאיץ את התפתחותם המינית.

הצעת חוק לאיסור שיווקם של בקבוקים להזנת תינוקות המכילים את החומר ביספינול A נדונה בימים אלה בבית הנבחרים של מדינת קליפורניה בארצות הברית. ההצעה הועלתה על ידי חברת בית הנבחרים ווילמה צ'אן ובניסוחה כלולה הדרישה לאסור הפצת הבקבוקים הללו.

את הצעת החוק ביססה צ'אן על מחקרים שפורסמו באחרונה ולפיהם הכימיקל ביספינול A מעלה באופן משמעותי את הסיכון לשיבוש הפעילות ההורמונאלית בקרב תינוקות ואף עלול להאיץ את התבגרותם המינית. יצוין כי מרבית מוצרי הפלסטיק לרבות סוגים מסוימים של בקבוקי ההזנה לתינוקות מכילים כימיקל זה.

בניסיונות מעבדה שנערכו בחיות הוכח בוודאות, כי ביספינול A מדמה פעילות של ההורמון הנשי אסטרוגן. ביספינול A הינו כימיקל שסונטז בשנות ה- 30 כתרופה לנשים אך כיום הוא משמש כמרכיב מרכזי בתעשיית ייצור הפוליקרבונט ממנו מייצרים את מרבית בקבוקי התינוקות בעולם, בנוסף למוצרי פלסטיק רבים, קופסאות, בקבוקים והדיפון הפנימי בפחיות שימורים.

בעת שימוש בבקבוק וכתוצאה מחימום,שפשוף וניקוי, נוצר בלאי הגורם לשחרור הכימיקל ביספינול A לתוך מזונו של התינוק ולסביבה ומאיץ את השפעתו על הפעילות האסטרוגנית בגוף האדם.

יצוין כי, ההתעניינות העולמית בחומרים רעילים אלה החלה בעקבות הצטברות ממצאים מדעיים בעשור האחרון, המצביעים על עלייה בשכיחותם של תופעות פיזיולוגיות כגון ירידה בפריון הגבר, עלייה בשיעור המומים באיברי המין הגבריים ועלייה ניכרת במספר מקרי סרטן הערמונית. אצל בנות אובחנה עלייה של פי 25 במקרי התפתחות ניצן שד בגיל 8 ומקרי קבלת וסת בגיל 11 הוכפל.

בכתבת התחקיר שלפניכם תגלו עד כמה מסוכן הכימיקל הזה, וכיצד חברות הכימיקלים השפיעו
על קובעי המדיניות דרך לוביסטים והפעלת לחצים כדי להשאיר את החומר הרעיל הזה אצלנו במחזור הדם.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2700
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

18 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית