ראשי » בריאות » אתם כאן

תרופת תמיפלו גרמה ליותר מחצי מהילדים בחילות וסיוטים

מחקר על ילדים בשלושה בתי ספר בלונדון גילה ש-51-53 אחוז מהילדים שקיבלו את תרופת התמי-פלו חוו לפחות תופעת לוואי אחת מהתרופה. היום בבריטניה אין צורך אפילו ללכת לרופא כדי לקבל את התרופה

  • מאת מנהל הפרויקט | 9 באוגוסט 2009
  • 11,036 צפיות | 14 תגובות
עודכן לאחרונה: 25 ביוני 2012

ילדים דיווחו על תופעות לוואי כמו בחילות, כאבים חזקים וסיוטי לילה

יותר מחצי מהילדים שקיבלו את תרופת התמיפלו שמשמשת לטיפול במחלת השפעת הרגילה וכן בזן שפעת החזירים, חוו תופעות לוואי כמו בחילות וסיוטים בלילה.
כך מגלה מחקר חדש.

כפי שפרסמתי לאחרונה, תרופת התמיפלו נאסרה לשימוש ביפאן בילדים מתחת לגיל 18 אחרי מס' מקרי התאבדות של ילדים שנטלו את התרופה.

ההערכות הן שיותר מ-150 אלף אנשים בבריטניה שחוו סימפטומים של מחלת השפעת, קיבלו את תרופת התמיפלו.

מחקר על ילדים בשלושה בתי ספר בלונדון גילה ש-51-53 אחוז מהילדים שקיבלו את תרופת התמי-פלו חוו לפחות תופעת לוואי אחת מהתרופה.
היום בבריטניה אין צורך אפילו ללכת לרופא כדי לקבל את התרופה, קיים "קו חם" מיוחד שאליו מתקשרים ומקבלים מרשם אפילו בלי לראות רופא.
כך מייעלים רווחים…

סהכ" 103 ילדים השתתפו במחקר, התרופה ניתנה ל-85 מתוכם אחרי שחבריהם לכיתה אובחנו כחולים בשפעת החזירים.
מתוך 85 הילדים שקיבלו את תרופת התמי-פלו, 45 דיווחו על תופעת לווי אחת או יותר. הכי נפוצה היתה תחושת בחילה (29 אחוז), כאבים או התכווצויות חזקות (20 אחוז), בעיות שינה (12 אחוז). כמעט אחד מכל חמישה ילדים דיווח על "תופעות נוירופסיכיאטריות", כמו חוסר יכולת לחשוב בצלילות, סיוטי לילה ו"התנהגות מוזרה", לפי המחקר שפורסם ב-"Eurosurveillance", מגזין למחלות

מקור: TimesOnline

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=1648
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

14 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית