כמות הקרח הארקטי בשיא הרביעי מאז החלו המדידות

 • מאת מנהל הפרויקט | 18 ביולי 2015
 • 4,433 צפיות | 6 תגובות
עודכן לאחרונה: 22 ביולי 2015

ובינתיים בעולם האמיתי…
הקרח הימי האנטרקטי נמצא בשיא הרביעי מאז החלו המדידות.
המכון המטאורולוגי בדנמרק הראה כי כמות הקרח בים הארקטי היא הגבוהה ביותר שנמדדה בחמש השנים האחרונות ושהיא נמצאת כרגע בטווח הנורמלי…

העדות הזו מפריכה בינתיים את כל תחזיות הזעם שהקרח בים הארקטי ימס לחלוטין בשנים הקרובות עקב מה שחלק מהמדענים מכנים "ההתחממות הגלובלית".

מידע נוסף: sunshinehours

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12958
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

6 תגובות »

 • אמיר

  ועל זה נאמר אמן.
  איזה מצחיק שזה לא הגיע לאף כתבה – טוב לא מצחיק יותר בכיוון של עצוב.

  הגב לאמיר
 • אלטר

  ניב, סחתיין על האומץ לדגול בהכחשת ההתחממות הגלובאלית, אבל לא כל דבר הוא קונספירציה…
  וספציפית לידיעה שלעיל, ולטענתך על דיוק בעובדות באתר: מבט מהיר בגרף המצורף לקישור מראה כי אכן משטח הקרח הארקטי השנה הוא הגדול ב-5 השנים האחרונות, אבל נמצא בול על הממוצע הרב-שנתי עבור השנים 1979-2000.
  ידע בסיסי בסטטיסטיקה (האמת גם של חישוב ממוצעים בכיתה ז') מעלה שאם הכמות היא כרגע כמו הממוצע – בהכרח איננה ב"שיא הרביעי של כל הזמנים" (ןמה זה בכלל הכותרת הצהובה הזו "של כל הזמנים"? ברור לך שזה בולשיט מעיקרו, מקסימום השיא מאז זה נמדד – לא מתאים לך).
  אבל אני שמח שאתה נשען על ממצאי מכוני מחקר כמו זה – אלה הם בדיוק הגופים שמפרסמים את הנתונים המזעזעים אודות ההתחממות 🙂 ומכאן שגם בעתיד ודאי תקבל את ממצאיהם, גם אם לא את פרשנויותיהם.
  מקווה שתתקן, ולו רק בשביל לשמור על רמת הדיוק בכתבות באתר.

  הגב לאלטר
  • תודה על המחמאות ועל ההערות.
   שיניתי את הכותרת למשהו פחות "צהוב" והוספתי קישור למידע נוסף, שם גם נאמר שמדובר בשיא הרביעי מאז החלו המדידות.

   מעבר לכך, אתה מוזמן לקרוא את הידיעה המענינת הבאה: http://iceagenow.info/2015/07/.....w-ice-age/

   • אלטר

    כל הכבוד ניב על התיקונים 🙂
    מצטער להיות קטנוני, אבל הדיווח על הכמות הרביעית בגודלה מתייחס לקרח באנטארטיקה… שזו ידיעה מאוד משמחת בפני עצמה, אבל לא קשור לקרח הארקטי.
    גם לגבי אנטארטיקה, אני בספק אם *שטח* הים הקפוא בחורף הדרומי מעיד על *כמות* הקרח האצור בשטח הזה – כנראה שלא. כלומר האובדן המסיבי של מדפי קרח ענקיים בשנים האחרונות לא יכול להיות מוחלף בקפיאה עונתית של פני הים בחורף.
    ידיעה זו מקסימום מעידה שהיה חורף קר השנה באיזור אנטארטיקה – שזו (אולי תתפלא) ידיעה *מאוד* משמחת, אך שום דבר מעבר לכך.
    ולגבי הידיעה על מיני-עידן-הקרח שאולי צפוי לנו: שוב, ידיעה משמחת ברמות. תתפלא, אבל מרבית האלארמיסטים שאני מכיר יהיו הראשונים לשמוח על עדויות להתקררות, ואף על חזרה לנורמה, ואפילו יסתפקו בידיעות שההתחממות *מואטת* – בשביל זה הרי כולנו עובדים.
    ספציפית לגבי פעילות שמש: כבר מזמן אני (ועוד רבים וטובים אחרים) חושד שנבואות הזעם שלנו על ההתחממות כתוצאה ממעשי אדם מתמתנות בדיוק הודות לווקטורים אחרים שדוחפים לכיוון הנגדי: חיזוי מזג אויר זה הרי אחד המדעים הכאוטיים והמורכבים ביותר שיש. לכן יש בהחלט מצב שמה שמציל אותנו בעת הזו מעלייה מהירה בטמפ' אלה בדיוק פעילויות מקבילות ולא קשורות שממתנות את העלייה, כמו פעילות שימשית – ולכן אין שמח ממני לשמוע על התקררות צפוייה. בצורה פרדוקסלית, אם באמת צפוי לנו עידן קרח – עלינו להודות לתעשיינים שיגרמו שהוא לא יהיה כזה דרמטי 🙂
    ולסיכום: עד שלא יבואו הסברים הגיוניים, ועדיף מגובים בהוכחות, להתחממות המואצת מאז המהפיכה התעשייתית – יהיה לי קשה לשנות את דעתי שאלו אנו, בני האדם, האחראים לכך. ובבקשה אל תפנה אותי למאמרים בנושא פה באתר – קראתי את רובם 🙂 אבל יש לך אחד שנותן מענה אמיתי – אשמח לקרוא.

    הגב לאלטר
 • אלטר

  תיקון קטן: יש מצב והממוצע אינו מתייחס לכמות הקרח – אינני בטוח למה בדיוק הם מתכוונים ב"climate mean plus/minus 1 standard deviation".
  מכל מקום, גם אם במקום אחר נכתב שזו אכן הכמות הרביעית בגודלה מאז החלו המדידות – נהוג להביא ציטוט וקישור מתאים.

  הגב לאלטר
 • סליחה על התגובה הלא כל כך קונבציאונאלית
  כל המאמירים הנם קשקוש של הזנב, כי באמת לא יודעים כלום
  אך כנראה שהרבה אנשים לא יודעים כי יש מישהו שייצר את העולם הענק הזה וכל כדור הארץ כולל הקטבים הנם אפס של אפס קצהו של הקוסמוס, ואל יעלה בדעתכם שהאדם באמת משנה דברים בממדים גדולים כאלו. אפקט החממה והגזים של המזגנים ועוד דברים טריואליים אחרים שבוודאי מזיקים מידית לכלי הנשימה שלנו. לאחר שתקראו את הספר שכתבתי על בורא העולם בשם , "האם הכול רק במקרה", ( אותו אפרסם אי"ה בקרוב באתר ) תבינו מיהו בורא העולם ומה היכולות שלו.
  בברכה כולם

  חיים.א

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית