ראשי » בריאות » אתם כאן

פסיכיאטר ישראלי חושף את האמת על ריטלין

אנחנו יכולים להמשיך לטמון את הראש בחול ולשכנע את עצמנו שבלי הריטלין הילד שלנו לא היה עושה בגרות. אבל השאלה היא באיזה מחיר? האם במחיר של שיעבוד לסם שדומה בהרכבו לקוקאין? סם שיש לו תופעות לוואי קשות? האם חברות התרופות משתפות פעולה עם רשויות הבריאות בארץ ובעולם במטרה להכניס את כולנו תחת מטריית "חולי הנפש" כדי למכור עוד ועוד תרופות?

 • מאת מנהל הפרויקט | 23 בנובמבר 2012
 • 17,323 צפיות | 32 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 בנובמבר 2012

העדויות ממשיכות להצטבר, והפעם פסיכיאטר ישראלי שלא מפחד לומר את האמת:
"ריטלין הוא סם ממכר ומסוכן"
"יש כאן קונספירציה"
"כל עניין התרופות זה בלוף"

דוקטור ריקרדו שטיינבאום הוא פסיכיאטר ופסיכותראפיסט מוסמך.
הוא מתגורר בירושלים ועבד בתחום הפסיכאטריה במשך שנים רבות.

לכן, כאשר אדם כזה שמכיר את המערכת מבפנים אומר במילים ברורות שריטלין הוא סם מסוכן, כדאי להקשיב לו.
כדאי לצפות בראיון החשוב הזה:

דוקטור שטיינבאום ייסד את המרכז לייעוץ וטיפול באפליפסיה, הוא מפקח על לימודי התראפיה בבית הספר ללימודים סוציאליים והוא עבד במשך שנים רבות בבתי חולים בארץ ובעולם.

ולא, הוא אינו קשור לסיינטולוגיה…

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=10651
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

32 תגובות »

 • שרון

  תודה! סוף סוף גם הממסד מתחיל לראות את האמת הברורה!

  הגב לשרון
  • סלסטור

   ממש לא נכון מה שאמרת שרון. שים לב והיטב, לכך שהרופא הזה כבר נימצא מחוץ !! למערכת. כן כן כשהיה בתוכה, לא דיבר כך. האומץ שלו מגיע מחסינות כלכלית שלו שהוא מודע לכך שלא תיפגע כתוצאה ממה שהוא אומר, או ג'וב שהוא אינו מחוייב לו.

   אני תוהה אם הוא מגיע לבתי משפט על מנת להעיד על כך.

   הגב לסלסטור
   • Adam

    מסכים איתך על כך שהממסד ממשיך להתעלם ואולי וגם כנראה, ימשיך להתעלם. כבר דובר על זה באריכות בראיון של ד"ר אבני שאמר שרבים מאותם רופאים שיודעים את האמת על החיסונים, למשל, בכל זאת 'מחסנים' את בני/ות זוגם ואת ילדיהם וכו' על מנת להבטיח את מקור פרנסתם. 
    אבל מדוע אתה מתקיף כך בן אדם שכפי הנראה חוזר בו וכעת רוצה לתקן את המעוות? כל החשיבות כאן היא המודעות ולא אם יש לו כעת חסינות כלכלית כזו או אחרת. כולנו נדפקים בתוך המערכת וזו לא חכמה ליפול לפח. החכמה היא לצאת מהפח ולהתחיל לדאוג להוציא גם את אחיך ואחיותיך מאותו פח.

    ואם כבר התחלתי, אני רוצה לבקש סליחה מהמהנדס של מש' הבריאות לשעבר, אהוד לשם, על ההתפרצות שלי באותה כתבה. כפי שנראה, הוא דוקא כן הצליח לצאת מהפח (לפחות כך אני מקוה)

    הגב לAdam
   • יובב

    טרול

    הגב ליובב
   • לדר' שטיינבאום יש רצון גדול להעיד בכל בית משפט והאמת היא שהוא מגיע מאסכולה אחרת לגמרי ולא היה במערכת
    אתה יכול לדבר איתו תמצא אותו בגוגל יהיה לך מעניין מאוד

 • משה

  בסוף הכתבה כתוב דוקטור שטיינברג
  במקום דוקטור ריקרדו שטיינבאום

  הגב למשה
 • ארז

  סרט חזק ..וסוף סוף מישהו מדבר שיש לו הבנה לכול הקשור ברטלין

  הגב לארז
 • רמי

  מכוון שאת הסיפור שלי הבאתי כבר באתר, אחזור ואומר, ריטלין לא מיועד להיות תרופת הרגעה לילד שמפריע בכיתה, מנגד אין היום שום דבר חוץ מריטלין שמאפשר ריכוז לכאלו שלא מסוגלים להיתרכז ולא מפריעים בכיתה.
  ורק תוספת קטנה על מה שכתבתי שם, כאשר הנוירולוג המחוזי סיים את סידרת הבדיקות (שנמשכו מספר ימים)והחליט להמליץ לנו על ריטלין הגעתי עם ההמלצה שלו לרופאת הילדים שאמורה הייתה לתת לי את המירשם לצורך קבלת התרופה, היא אמרה לי, אל תפחד אתה לא פוגע בילד, היא אמרה על עצמה כי גם היא נטלה ריטלין ובלעדיו ספק אם הייתה נהיית רופאה.
  כאן באתר אתם קופצים כמוצאי שלל רב על כל מי שמיתנגד לריטלין, יתכן שיש כאלו שמקבלים את התרופה למטרות הלא נכונות, או שנוטלים אותה לא בזמן הנכון. אבל ישנם כאלו שהתרופה מאד מועילה להם. תופעות לואי, לא כולם סובלים מהן ומי שסובל מהן התרופה לא מתאימה לו. לא נשכח שלפני כמה חודשים אישה כמעט הלכה לעולמה בגלל נורופן, האם זה אומר שנורופן היא תרופה מסוכנת?
  כאשר בוחנים אמת על משהו רצוי לשמוע את שני הצדדים, אפילו הגרועים ברוצחים מקבלים אפשרות להביא את הצד שלהם בזמן המשפט. לומר שכל מי שמיתנגד לריטלין באופן גורף הוא צודק ואין שום צורך לשמוע גם דעה אחרת לא ממש מקצועי לדעתי.

  הגב לרמי
  • עמית.

   שלום רמי, חופש הבחירה של האדם זה דבר חשוב. אם אתה חושב שריטאלין דרוש לך, אז קח ריטאלין.
   אבל צריך להבהיר כמה דברים לכל אחד שלוקח (או נותן) ריטאלין:
   1) זה סם לכל דבר ועניין שמשנה את פעילות המוח.
   2) כמו לכל סם גם לריטאלין יש תופעות לוואי, חלקן קשות.
   3) הוא ממכר.

   אם מאשרים מכירת ריטאלין על אותו משקל צריך לאשר מכירת קוקאין, מריחואנה, וסמים אחרים.

   הגב לעמית.
   • רמי

    עמית שלום,
    את הסיפור המלא הבאתי פה באתר בפוסט של הרוקח לפני כמה שבועות, זה לא אני אלה הילד שלי שלקח ריטלין. הוא הפסיק לקחת על דעתו לפני כשנתיים, ללא הריטלין הוא היה הולך לכיתה של מוגבלים, הוא לא הפריע בכיתה ולא זאת היתה מטרת הריטלין, הנוירולוג המחוזי לא נותן את התרופה לצורך הרגעה. בניגוד לסיפורים אחרים אנו לא ביקשנו את התרופה, הוא אמר לנו שהילד שלנו הוא בדיוק המקרה אליו מכוונת התרופה, רק לאחר סידרת בדיקות שנמשכו כמה ימים הוא אישר את התרופה.
    ידוע שתרופות משנות את פעילות האיבר אליו הן מכוונות, כך בתרופות ללב, לכבד וכ"ו.
    יתכן שיש כאלו שמקבלים ריטלין לא לצורך שאליו כוונה התרופה ואז זה באמת חמור.
    אבל ישנם גם כאלו, יתכן שמעטים, שהתרופה כן מתאימה להם ותוך מעקב צמוד לגבי ההשפעה ותופעות הלואי רצוי להם לקחת את התרופה. לדעתי אין לפסול אותה באופן גורף.
    דעתי באופן כללי הינה נגד שימוש בכימיקלים הנקראים תרופות, רק במקרים מאד קיצוניים שאין בררה אחרת יש להעזר בתרופה.
    תופעות הלואי של תרופות הן קשות ובהרבה מיקרים מקצרות חיים, (לפחות ריטלין לא משבשת את מערכת הדם והלב).
    תמיד רצוי לשמוע דעות של שני הצדדים.
    אני עוסק הרבה בתזונה, לצרכים אישיים (לא מתפרנס מזה)
    כדי לשלוט בנושא למדתי את הדעות של כל הקשת, מהטיבעונים הקיצוניים ביותר ועד אנשי הפליאו ואנשי ה-0 פחממות. לדעתי רק כאשר אתה נחשף לכל הדעות מצד אנשי מקצוע אתה יכול להחליט החלטה שטובה עבורך.

    הגב לרמי
   • ליאור

    לכל המגיבים שלום
    ראשית כדאי לבדוק את מפת האינטרסים בכתבה המצורפת.
    ישנם רופאים רבים המספקים שיטות כאלו ואחרות לאוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים ועל כך פרנסתם.

    מסופקני כמה מהמגיבים חקרו לעומק מהי הפרעת קשב וריכוז? הפרעת קשב וריכוז אמיתית (ואני לא מתיחס לאבחנות שכל מטרתן לקבל הקלות או לקבל רטלין להגברת העירנות בתקופת מבחנים) היא נכות שלא ניתנת לריפוי. איבר בגוף האנושי (במוח) שאינו עובד או עובד חלקית, ואינו מפריש הורמון מסויים. לאמירות המובאות כאן יש משקל זהה לאמירות כנגד אינסולין לחולי סכרת, נגד כימוטרפיה לחולי סרטן (זוכרים את מר סטיב ג׳ובס, מנכ״ל אפל המנוח שהקשיב לרופא שטען ששילוב מיצי פירות וירקות שהוא מכין ירפא אותו טוב יותר מכימוטרפיה). רטלין לא מרגיע, במקרים מסויימים הוא מרגיע ילדים שמתמודדים עם קשיי הקשב באמצעות הישתוללות והגברת הפרשות האנדרנלין בדם, דבר המסייע בהפרשת ההורמון החסר. צורתו הסינטטית של ההורמון הזה היא הרטלין לסוגיו השונים.

    ביום שימצא טיפול מוכח הגורם לגוף להפריש מחדש את ההורמון החסר אהיה הראשון לוותר על הרטלין.

    הגב לליאור
 • Oneshely

  every symptom has a cause and in order to alleviate the symptom One needs to treat the cause.
  thus the curriculum need to change and cater to the intellectual ubridled curiosity of the Individual expected to sit idly by 12 consecutive years while figures of authority spew deliberate misinformation.

  הגב לOneshely
 • תבל

  ומי שמחליט להפסיק לקחת ריטלין? יהיו לכך השלכות או תופאות לוואי ? ואיך עושים את זה ?

  הגב לתבל
 • מוריה

  שלום אשמח לדעת מפי הדוקטור מהם הפיתרונות המוצעים לילדים עם לקות למידה שהומלץ לתת ריטלין??????

  הגב למוריה
 • מוריה

  שלום רב,
  לד"ר שטיינבאום מגיע סופר צל"ש על הסבריו הממצים והעמוקים היורדים לשורש הענין על הריטלין . אין חכם כבעל הנסיון , ברכות ותודות לו לרוב . מאחלים לו בריאות איתנה ואריכות ימים של עשיה טובה למען הכלל ולמען עצמו .

  גם אם הוא מחוץ למערכת הרפואית כיום, עליו נאמר זקן – זה קנה חכמה !!! בחכמתו הוא הבהיר פישט סקר והסביר באופן שאינו משתמע לשתי פנים את הנושא המושלך ארצה לפתחי חברתנו. אשרי מי שיקשיב לו, ויציל את עצמו משפחתו וילדיו.
  לגבי ההורים , כמו רמי , אחד הכותבים כאן. כידוע ההורים עובדים היום בשתי משרות ויותר, האבות חוזרים מאוחר הביתה, הילד צריך לתפקד לבד כשחוזר מבי"ס, אמא לא בבית, הוא לבד צריך להיות אחראי על חייו שעות רבות בזמן שאינו בשל עדין וזקוק לאמא שתקבלו ותכין ארוחה מזינה ותשב עמו על הלימודים והמשחקים. כמו"כ האבא. זורקים את הילד לטלביזיה וחושבים ששם הוא יתחנך. האשמה בהורים שקיבלו על עצמם את הכתבת החברה שצריך להרוויח הרבה כסף . בנו אותנו כחברת צריכה של הפרסומות . שום דבר אנו לא עושים למעננו גופא אלא למען "החברה", מה תאמר ותגיד . מבחינה זו התנהלות חיינו פשטה את הרגל – לא יודעים לשים גבולות.

  לילד מטבעו הרבה מרץ. הורים לא נבונים , החיים רק את הגשמת עצמם, לא בראש שלהם להפנות את הילד ולפתח בו הכשרונות שבורך בהם באופן מבוקר ולא מלחיץ.
  "הפיצוי" עבורם הוא "הנתינה שלהם" כלפיו "בהשקעה" של הטיפול הרפואי שלוקחים אותו אליו , כדי להסיר מעליהם האחריות . ויפה שעה אחת קודם שיעצרו את הגלגל המתדרדר הזה !!!
  הלואי ויקומו עוד אנשים כד"ר שטיינבאום ויתריעו על כל המחדלים כמו ענין הקרטלים של חברות התרופות והסיגריות הקיימים והאחרים המטילים חיתתם עם כספם השחור תרתי משמע, מעלים ומורידים נשיאים בכל התחומים. נושא כאוב. נקוה שישכילו האנשים בקרוב, יתעשטו ויהפכו את החברה שלנו לחברה ראויה לחיות ולנצל השפע המופלא שעל הכדור הזה.
  חג שמח !

  הגב למוריה
 • מעיין

  התחלתי לקחת ריטלין בהתחלה הכל היה בסדר ולאט לאט התחילו התופעות לוואי הנדודי שינה באו ראשונים לאחר מכן הדפיקות לב, ההתקפי חרדה ולבסוף הדיכאון הרגשתי שאני משתגעגת התחילו להופיע מחשבות אובדניות ומה אנשים חושבים עלי הרגשתי שאני לא מכירה את עצמי
  מסוכן!!!!

  הגב למעיין
 • ה

  לאט לאט נחשפת השחיתות המגיעה גם לבריאות של כולנו ובשורה התחתונה הכל מונע מאינטרסים כלכליים של מי שמושך בחוטי הממשלה שלנו ובכלל בעולם.
  על אותו משקל הוציאו את המריחואנה מהחוק באמצעות שטיפת מוח שעובדת עד היום, בגלל שהוא צמח מרפא שניתן לנו מהטבע (או מאלוהים, למי שמסתכל על זה כך) ואף אחד לא יכול להרוויח עליו כסף.
  בתחילת המאה הקודמת סיפרו לעולם שאותו צמח שהיה בשימוש אלפי שנים בתרבויות שונות בכל רחבי העולם למטרות שונות ומשונות, כולל תעשיית הבד והנייר, הוא סם מסוכן הגורם להתמכרות (שקר שלא הוכח מעולם, אך ההפך ממנו מוכח מידי יום על אחוז גדול מאוכלוסיית העולם), גורם לאלימות (שקר אף גדול יותר, ההפך הוא הנכון, השימוש בקנאביס מרגיע ומטשטש כל נטייה לאלימות), גורם לאיבוד הדעת וחוסר שליטה (שקר המוכח ככזה, שוב על אותו חלק ניכר מאוכלוסיית העולם המתפקד ביום יום תוך שימוש בקנאביס במקצועות המובילים כגון משפטים, רפואה, כלכלה וכד' אך מהפחד לאבד את רישיונם לעסוק במה שהם בפועל עוסקים בהצלחה, הם לא מודים בכך) וכו', ומה שעצוב שעד היום חלק גדול מהאוכלוסיה עדיין מאמין בדברים שסיפרו להם על אותו צמח פלאי ומי שמספר להם את האמת עליו הוא סתם מסומם שלא יודע מהחיים שלו (רק שלמרבה האירוניה רק אותו "מסומם" באמת יודע לאחר שניסה על עצמו את אותו סם מסוכן שהמערכת מפחידה את כולם ממנו, שהכל שקרים וסיפורי בדיה ללא הוכחות וללא אחיזה במציאות).
  אז חשבתם שמשרד הבריאות דואג לבריאותכם – בדיחה עצובה ביותר – הוא קודם כל דואג לאינטרסים של חברות התרופות שהדאגה היחידה שלהם זה איך למכור לנו כמה שיותר סמים, גם אם על חשבון בריאותינו, אחרת לא היו מסממים ילדים ולא היו הופכים לעבריינים נרדפים משתמשים של צמח מרפא פלאי שהפכו אותו לסם מסוכן כי אף אחד לא מרוויח ממנו כסף. בעיני המדינה וחברות התרופות, סם מוגדר כמסוכן אם הוא סם שאי אפשר להרוויח עליו כסף, והצורך במכירת סמים חוקיים אינו כרוך בצורך רפואי אלא בצורך כלכלי שלהם.
  הידעתם למשל, שאם חולה סרטן מסרב לעבור טיפולי כימוטרפיה, הידועים כרעל ההורג את כל תאי הגוף, גם הבריאים, הוא לא יוכל לקבל את הקאנביס כתרופה חלופית? והסיבה, כפי שהוסברה ע"י פרופ' לאונקולוגיה, מאד פשוטה – על כל שקית כימו מרוויחים מספר גופים (בית החולים, הרופא, קופת החולים וכן הלאה) סך של כ-15,000 ש"ח. אז להם ברור שאפשר לחייב לעבור טיפולי כימו כי אחרת הם מפסידים מלא כסף, ומה אכפת להם בעצם אם זה טוב או מזיק לבריאות החולה? העיקר שקודם כל יקבלו את הנתח שלהם מחולי הסרטן, ורק אז, אם בכלל ישאר בחיים וימשיך להתעקש על תרופה טבעית, אולי יסכימו לתת לו אותה.
  הממשלה שלנו לא תתעורר לעולם, לא ממש אכפת להם מהעם, עובדה!!! מישהו שמע את ראש הממשלה המאוס שלנו פונה אל העם הזועק בתשובות אמיתיות ומעשים ופתרונות למצוקותיו? ונראה לנו שאם נכתוב באינטרנט את מצוקותינו ודעתינו מישהו בממשל יגדל מצפון ויתיחס לעובדה שתפקידו לדאוג למצוקות העם ולא ליצר אותן. איזה תמימים אנחנו…

  הגב לה
 • אור

  אני מכירה באופן אישי וקרוב שתי נשים שהריטלין הציל אותן ואיפשר להן להשיג את שאיפותיהן.
  האחת התחילה לקחת ריטלין בגיל 15, רק כדי ללמוד. לא באופן קבוע. כיום בת 32 ותואר שני בארה"ב. מלמדת ויוצרת ושמחה. עד היום נעזרת בריטלין לצורכי ריכוז בתדירות נמוכה.
  השניה – עד גיל 40 החליפה מקומות עבודה, לא הצליחה ללמוד, סבלה מחרדה חברתית ונכנסה לדיכאון. בזכות קונצרטה באופן קבוע ובמינון גבוה התאזנה כלכלית, עובדת באופן קבועה בעבודה מעניינת ומספקת, ומפתחת יחסים חברתיים.

  הגב לאור
 • מירי

  מזעזע!!! הפסיקו לתת לילדכם ריטלין זה הורס אותם!

  הגב למירי
 • יעל

  סם לכל דבר – ברור. תופעות לוואי קשות – כן, לפעמים. אבל ממכר? לא ולא, שטות מוחלטת! סם שהמשתמש שוכח לקחת אותו לא יכול להיות ממכר… ואין שום תסמיני גמילה בהפסקת נטילה. מספיק להפיץ אץ השטות הזאת כבר

  הגב ליעל
 • עדי

  מודה שלא הקשבתי להכל אבל-סוף סוף אומר את האמת!ומשום מה יש לי הרגשה שזה נכון לגבי עוד תרופות… אני מכירה 2 אנשים בוגרים שלקחו ריטלין לתקופה ממושכת וחשבו על התאבדות. מזל שלי זה עשה קוצר נשימה ונימול ברגליים אז לא המשכתי לקחת את זה.
  תמיד זה לא היה נראה לי הגיוני שמחלקים את זה כמו סוכריות

  הגב לעדי
 • טל

  אוי ריקרדו , ריקרדו ….. כל עולם הפסיכיאטריה המערבי טועה ורק אתה צודק ?!
  האם ניסית ללמד בכיתה בה יושבים כשניים שלשה ילדים היפר אקטיביים/ואו עם הפרעות קשב ?….
  חפש פירסום במקום אחר.

  הגב לטל
 • עידן

  המוסיקה בהתחלה מזעזעת!! היא בתדר כזה שעד שהיא נגמרה הרגשתי סחרחורת..
  מעבר לזה, אני בטוחה שזה סרט מאוד מאוד מעניין, אבל לראות את אותו פריים משעמם, ערוך בקושי אם בכלל, שרדתי בקושי דקה…
  תשקיעו קצת, חבל.

  הגב לעידן
 • רוית

  ליאור וטל ניסחתם את המציאות כל כך יפה. כולם חכמים עד שזה דופק אצלם בבית. לריקרדו או איך שקוראים לו אין ילד או ילדה עם הפרעות קשב זה ברור , הוא כנראה גם לא פגש אותם בכיתה של 35 עד 40 ילד ולכן אנחנו נמשיך בשלנו והוא שימשיך בשלו.

  הגב לרוית
 • רטלין הציל את חיי

  שום אמת ושום כלום. הסיינטולוגים הם הנלחמים העיקריים ברטלין והם עושים לעצמם. הרטלין הציל את חיי. לא נשאר ממנו זכר בגוף לאחר השימוש. אין התמכרות. מי שלא צריך או לא מתאים לו שלא יקח. אף אחד לא מכריח. המצאת המאה שהצילה הרבה אנשים מחיי החמצה ואומללות.

  הגב לרטלין הציל את חיי
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית