ראשי » היסטוריה ודת » אתם כאן

שנת 2012, סוף העולם – הסיפור שמאחורי הקלעים

 • מאת אלה שונייה | 3 בדצמבר 2011
 • 10,051 צפיות | 188 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 בדצמבר 2011

ענונאקים, יהודה, בבל, מסדרים חשאיים, גרמניה, שואה, הנאצים, ארצות הברית, הנאצים וחרב הסהר האסלאמית, רוסיה, ישראל, נבואות המאיה, ההיסטוריה האנושית האסורה, קונספירציית הניו אייג', וכיצד כל אלה נארגים כולם ביחד וכל אחד לחוד בתוך המארג העתיק בן אלפי שנים ובו זמנית גם חדש, ובסוף מתנקזים לתוך צוואר בקבוק צר בשנת 2012

כמות אסטרונומית של מילים נכתבה בכל מדיה אפשרית על שנת 2012 והצפוי בה. ואם באמת עסקינן, הרי שלא יהיה מוגזם לומר כ-90% מכמות המילים בטלות לגמרי בתוכנן לגבי נושא מורכב זה, ולכותביהן אין בכלל מושג על מה הם כותבים. ומכיוון לרוב הציבור גם הוא אינו מצוי בתוך המורכבות של הנושא, הרי שיש בנושא הזה מה שנקרא "טחינת מים", ולכן הטעיה מסוכנת.

אנוכי אנסה לשפוך מעט אור מדויק, עד כמה שאפשר ביריעה מצומצת של המאמר, על הנושא המורכב והמרתק הזה.

מאתגר מאוד, עד בלתי אפשרי, לסכם במאמר תקופה ואירועים בני אלפי שנים. אנוכי אנסה לעמוד באתגר, אך מפאת גודל האתגר מחויבת אנוכי להקדים ולומר כי מאמר זה הוא רק מתאר הנפרש בקווים דקים כלליים, מכיוון שהנושא שעליו אני מבקשת להפנות את הזרקור ממלא כרכים אינספור, עתיקים וחדשים כאחד, דתיים וחילוניים כאחד, סודיים וגלויים כאחד. בחלקו נשמר אך כסוד במסדרים עתיקים וסודיים, או בחוגי משפחה עתיקים ועובר בסוד מדור לדור, אך מטבע הדברים רסיסי הסוד והאמת ניתזים החוצה.

בטוחני שכל מי שבאמת מבקש להיכנס לעובי הקורה של מצגת המאמר הזה, יוכל לעשות זאת. ולמרות מאמציהם האדירים של גופים שונים להסתיר מידע, בלתי אפשרי להסתיר אותו היום בפני מי שבאמת מבקש למצוא אותו.

העולם הוא אולם ובמה ענקיים, ואנו השחקים והקהל גם יחד

באולם של העולם מתרחש מחזה היסטורי דרמתי של האנושות. על הקסט כמה שחקנים ראשיים, כמה משניים והיתר רק ניצבים. אבל בין כולם יש הסכמה שבשתיקה לא להציג את הסיפור המקורי האמיתי לפני הקהל, ולשחק משחק כה משובח שהקהל יאמין במה שמוצג.

זהו מחזה אדיר, של מודעות, התבוננות, הישגים עצומים, חוכמה ופלא. הוא מלא וגדוש יצירה מופלאה ויצרים אפלים, מיניות ושאיפה אובססיבית לכוח, עושר ושליטה. מתקיימת בו עבדות גלויה ונסתרת, המעשירה ומחזקת את העשירים. יש בו תככים, עורמה, מניפולציות ומלחמות בלתי פוסקות ואיומות, הזורעות סבל, הרס ומוות, כך שבסופו של דבר המחזה הזה הוא גם טרגי… עם זאת, ההצגה מתחילה כל פעם מחדש…

וכאן אנו מגיעים לשנה 2012 הסנסציונית.

תרבויות העולם העתיק

במאמר אחר שלי הצבעתי על כך שלוחות השנה של בני המאיה העתיקים (ברשותם היו לפחות 17 לוחות שנה שונים), מבוססים על מחזורים. כבר אז השכילו בני המאיה להבין שהכול מתרחש במחזוריות מסוימת. תובנה שאותה ליקטו משרידי ציוויליזציה בעלת דירוג III הקדומה להם בהרבה[1].

תורת המחזורים[2] הולכת ומתפתחת היום לכדי לכידות עם כל הדיסציפלינות המדעיות האחרות, למען השגת תובנות שלמות יותר על המקרו והמיקרו.

לאמור, התרבויות שפרחו לפתע, כמו פטריות אחר גשם, בעולם העתיק, מסופוטמיה: עילם, שומר, אכד, אשור, בבל, מצרים. בתת יבשת: הודו, טיבט. מסואמריקה: המאיה, אצטקים, אולמקים, טוֹטָנָאקים, טוֹלְטֶקים. אלו רק כמה דוגמאות.

כל התרבויות האלו ירשו את הידע שלהם מציוויליזציה גבוהה שקדמה להם, והייתה בעלת דירוג III. ברם, הירושה הייתה מקוטעת ופגומה מכיוון שאותה ציווליזציה גבוהה כמעט נכחדה במלחמה עתיקת עד מאוד, כך שרק שרידי הידע נשתמרו, תחילה בידי ניצולי אותה מלחמה איומה, ויותר מאוחר אצל כוהני הדת שבידם הופקדה הירושה, או מה שנותר ממנה.

כלומר, ההיסטוריה האנושית בכדור הארץ היא בת מאות אלפי שנים (יש המעריכים מיליוני שנים). ההישגים המדעיים והטכניים של אותה ציוויליזציה בעלת דירוג III אפשרו מסעות ומסחר בין-כוכבי, וכמובן קשרים ונישואים מעורבים בין-כוכביים.

ברם, מכיוון שאין הרבה חדש תחת השמש, גם באותה ציווליזציה גבוהה הייתה התפלגות, על אותו רקע שתמיד יוצר התפלגות: שליטה על כספים, אוצרות, מדע, ומקורות; שהשליטה בהם יוצרת את השליטה האולטימטיבית.
וכמו תמיד, בסופו של מאבק כזה אין מנצח ואין מנוצח, כי המנצח והמנוצח הפסידו שניהם. ושניהם יצאו מהמאבק בשן ועין.

המבול התנ"כי הפירמידות והנאצים

מחקרים רבים[3] מצביעים על כך כי המבול המופיע בכל המסורות והדתות, היה תוצאה של אותה מלחמה בין-כוכבית איומה, שבה פוצץ כוכב מים, מימיו שטפו את מרס (מאדים), הרסו אותו והפכו אותו לכוכב שומם. (יש אף שמצביעים על השמדת אותו כוכב כשקיעתה של אטלנטיס. בהיסטוריה הזו אטלנטיס היא בעצם הכוכב שפוצץ, ושקע במצולות החלל הקוסמי). אפקט הפיצוץ פגע גם בכוכב הארץ, וזהו המבול.

הפירמידות בגיזה שבמצרים היוו מערך צבאי[4] חשוב באותה מלחמה איומה. הפירמידות עצמן היו הנשק. השיטה, כיאה לציוויליזציה גבוהה, היה מתוחכם לעילה. זה היה נשק סקלרי, הרותם את הגלים האלקטרו-מגנטים שבמדיום עצמו, לאמור, בחלל עצמו, שאינו ריק, אלא פלסמה קוסמית רוחשת פעילות.
נשק אטומי בהשוואה לנשק סקלרי הוא כמשחק ילדים בפורים.

וכאן ראוי לציין כי למעצמות הגדולות של העת המודרנית שלנו ידוע על נשק כזה, ויש ברשותם נשק כזה, וכנראה לא אפתיע כמה באומרי שישראל נמנית עם המעצמות שיש ברשותן נשק סקלרי.

הנאצים, כפי שנראה בהמשך, הכירו ואף פיתחו את הטכנולוגיה הסקלרית. ניקולה טלסה ידע על טכנולוגיה כזו, ופיתח אותה יפה, אין זה סוד. ואף קיימת השערה, די מבוססת, כי טלסה ניסה אותה. התוצאה: אזור שלם בטונגסקה שבסיביר הושמד. כמובן, איש מן השלטונות מעולם לא הודה בכך, וגם סביר להניח שלא יודה.

בחוגים רבים סבורים כי רעש האדמה האדיר שפקד את יפן, ואחריו – הצונאמי ב-11 מרץ 2011 (ראוי לשים לב לתאריך!) נגרם עקב שימוש בנשק סקלרי.
ייתכן שיהיו חוגים מסוימים שהפיצוצים המסתוריים שמתרחשים לאחרונה באירן לא יפתיעו אותם.
האם רעידת אדמה בעוצמה גדולה צפויה בקרוב באירן?
באותם החוגים גם יודעים היטב שסדום ועמורה הושמדו בנשק גרעיני, שבניגוד לנשק סקלרי הוא כמשחק ילדים פורימי.

מה שחשוב לגוף המאמר הנוכחי היא העובדה הידועה כי במלחמת העולם השנייה גרמניה הנאצית פיתחה נשק סקלרי, והייתה קרובה להשלמתו. כמו כן, המדענים הנאצים פיתחו גם את האנרגיה האטומית. ויש תיעוד מוכח כי האורניום המעושר שלהם הגיע לאמריקנים, אשר בזכות הפיתוח הנאצי הטילו את פצצת האטום על הירושימה ונאגאסאקי.

נקודה שנייה שחשובה לגוף המאמר הנוכחי היא הבנת האירועים של מלחמת העולם השנייה, ובעיקר את חוזה כניעת הגרמנים לבעלות הברית. חוזה הכניעה הוא של גרמניה והצבא הגרמני, אבל לא של המפלגה הנאצית וכוחותיה! שאין אזכור להם בשום סעיף בחוזה הכניעה. אם כך, הנאצים בעצם מעולם לא נכנעו לבעלות הברית, והם עדיין נמצאים במצב מלחמה אתן, כדי לזכות בשליטה גלובלית.

הזרועות הארוכות של הנאצים חודרות לכל אומות העולם החשובות, בייחוד לאמריקה. סוד גלוי הוא שכמות המדענים הנאצים בנאסא מתמיהה עד מאוד.
הנאצים פעילים מאוד מאחורי הקלעים של האירועים הגלובליים. וידוע שהנאצים איחדו את האינטרסים שלהם עם הפלגים האסלאמיים הפונדמנטליסטים.

אין צורך בדמיון יותר מדי מפותח כדי לראות מה באמת מתרחש מתחת לאף שלנו, אבל יש צורך במידע וברציונאליות כדי להבין אותם, ולו במעט, ואת אלה משיגים דרך לימוד ומחקר.
אין קיצורי דרך בהיכלים כאלה.

שליטה גלובלית מושגת – ותמיד הושגה – רק דרך אמצעי אחד: אחיזת אגרוף בלתי מתפשרת במדע ובכסף.

בחזרה לעת העתיקה

וכאן אנחנו חוזרים לעת העתיקה, שבה המנצח והמפסיד במלחמה הבין-כוכבית, וצאצאיהם אחריהם, אספו את השברים שלהם למען בניית ציווילזציה חדשה. קיימות הערכות רבות לגבי התיארוך, אך מדובר בכ-20.000 – 50.000 שנה לפנה"ס. וכך לפתע צצות להן יש מאין תרבויות שמניתי בתחילת המאמר.

כל תרבות תלויה ומתפתחת בהתאם למצב המוניטרי (כספי) שלה וכל הנגזרות הרבות שלו.
מאז ומעולם התקיימו שני גופים מוניטריים עיקריים, זה של המלוכה, ויותר מאוחר של הממשלה, וזה של גופים פרטיים: הבנקאות הפרטית.
יוסף פרל מכנה אותם Banksters,[5] הכלאת שתי מילים, Bankers + Gangsters.
ואין זה סוד שכך פועלת השיטה עד עצם היום הזה.

ההבדל המהותי בין שתי השיטות המוניטריות הוא בכך, שכספי המלכה או הממשלה הם כספים שיש מאחוריהם גיבוי של התוצר-עבודה. לעומת הכספים הפרטיים של ה-Banksters, אשר מגובים על-ידי מתכות יקרות או תלויי-חוב; בעיקר תלויי-חוב!

הכספים הרבים המופצים על-ידי הבנקסטרים והנשלטים על ידם, הם שגורמים לזעזועים אדירים בשווקים ובכלכלות עולם. ההחלטה על הזרמת הכספים או עצירתם נעשית על-פי כדאיות עניינם של הבנקסטרים. מכיוון שהבנקסטרים מכירים היטב את מדע המחזוריות עוד מימי קדם, שנקבע בין היתר גם על-ידי מערך אסטרופיסי קוסמי[6], הם מסתייעים בו היטב לניצול נכון של תיעול הכסף, ולהשגת השליטה בעולם.

האם הנאצים הם צאצאי אימפריית בבל העתיקה

השיטה של ה-Banksters פרחה בבבל העתיקה.
בשנת 586 לפנה"ס נחרב בית המקדש הראשון בידי הבבלים, וממלכת יהודה הוגלתה לבבל.
עצם כיבוש יהודה בידי הבבלים היה מסיבות שונות לחלוטין מאלה המוצגות בהיסטוריה הקונבנציונאלית.
מעצם היותם של היהודים קבוצה נבחרת של אחד הענונאקים המשפיעים, הוא יה, שידוע יותר בשמו יהוה, היו בידי היהודים סודות עתיקים רבים, בכללם גם כלים, כלי נשק ופריטים נוספים מבוססי שרידי המדע של התרבות מדרגה III.

הידע והכלים הופקדו אצל הכוהנים הגדולים ששירתו במקדש. ארון הברית והאפוד, הם רק שתי דוגמאות מני רבות. בדיוק את הדברים האלה חמדו הבבלים לשם ביסוס השליטה שלהם.

היהודים הוגלו לבבל, שבה ביססו הגולים את חייהם החברתיים והתרבותיים והיו מעורים בכל. ראוי לציין שאחת התקופות הפוריות ביותר של היהודים הייתה בבל, וידע בבלי רב חלחל למסורת והסמליות היהודית. עוד יותר ראוי לציין שהיהודים איישו משרות רמות בממלכת בבל. יתרה מזאת, הבבלים נזקקו נואשות למצויים בסוד המדע העתיק, הם הכוהנים הגדולים היהודים, על מנת לסייע להם לפענח את סודות המדע העתיק שבזזו ביהודה. ומכאן ברור עד כמה הדוק היה הקשר בין הכובש לנכבש, וידם ועיניהם של היהודים היו בכל.

יהודה הייתה נתונה תחת כיבוש בבל עד שנת 539 לפנה"ס. בשנה זו השלים כורש מלך פרס את השתלטותה של פרס על האימפריה הבבלית ובתוכם גם יהודה עברה לשליטת האימפריה הפרסית.

בשנת 538 לפנה"ס פרסם כורש את קריאתו שזכתה לכינוי "הצהרת כורש" המאפשרת לכל העמים תחת מלכותו לחזור לפולחן אלוהיהם. ליהודים שגלו לבבל עם חורבן הבית הראשון אף התאפשרה השיבה לאוטונומיה היהודית בארץ ישראל. מלכי פרס לאחר כורש נטו חסד מיוחד ליהודים, נתנו אישור לבניית בית המקדש השני ואישור רשמי לכיסוי הוצאותיו מקופת הממלכה.

כמובן, לא רבים מתעכבים לבדוק מה באמת אירע במלחמה הזו בין פרס לבבל, ואיך בסופו של דבר פרס היותר חלשה ניצחה את האימפריה הבבלית האדירה? ולמה הפרסים נטו כל כך הרבה פרווילגיות וחסד כלפי היהודים?
התשובה היא שבלעדי גילוי הסודות המוניטריים של הבבלים לא היה שום סיכוי לפרסים לנצח אותם!
ומי גילה לפרסים את הסודות הכספיים שאפשרו את ניצחונם?
כמובן, היהודים.
ומכאן נובעת השנאה התהומית, והשאיפה לנקמה, של הבבלים ביהודים.
ומכיוון שהנאצים רואים עצמם כצאצאי הבבלים (בין היתר), הרי שבקונטקסט כזה קל יותר להבין את המאמץ השטני של הנאצים להשמיד את היהודים במלחמת העולם השנייה.

אך קיימת סיבה נוספת למאמץ השטני של הנאצית להשמיד את היהודים. בחוגים ההרמטיים של הנאצים ידוע היטב כי כאשר יהוה בחר את הקבוצה שלו במצרים, הבחירה נעשתה מתוך כוונה ואינטרס אישי של יהוה; שליטה וניצחון על אלים ענונאקים יריבים.
בכדי שיהוה יפיק תועלת מצופה מהקבוצה שלו, היה ברור לו שהוא צריך להשביח אותה גנטית. ומכאן הסיבה היחידה ל-40 שנות נדודים של הקבוצה במדבר סיני. תקופה שמספיקה לאפקט ההשבחה הגנטית לבוא לידי ביטוי.
הנאצים יודעים היטב שהקבוצה של יהוה הייתה הקבוצה האחרונה שעברה השבחה גנטית. ומכאן שלפרטיה יש יתרון גדול וברור מעל כולם.
והנאצים ידעו, שאם יזדמן להם אי-פעם איזשהו סיכוי להגיע לשליטה גלובלית, הרי שצריך להיפטר אחת ולתמיד מהקבוצה המושבחת גנטית הזאת, היהודים.

החשבון בין היהודים, השומרים, הבבלים, המצרים, הפרסים והענונאקים מעולם לא נסגר. הוא נותר פתוח ומתקרב לאחד הפרקים (השיאים) הראשיים שלו, אם כי לא הפרק הסופי. כי הפרק הסופי ייכתב רק כאשר היקום המוכר לנו כולו יחדל. וכל זמן שנותרים ולו שני שורדים ממלחמה כזו או אחרת, המאבק יתחיל מחדש, מסיבה כזו או אחרת, אך תמיד קשורה לכסף ולשלטון.

וחתימת הפרק הנוכחי אכן תתרחש בשנת 2012.

אבל, וחשוב לזכור זאת היטב, שנת 2012 היא רק סימבול.

הדרמה המחזורית נמשכת

השחקנים בדרמה הנוכחית הם אותם השחקנים העתיקים המוכרים. או נכון יותר, צאצאיהם.
ידוע שהברון רוטשילד, למשל, מייחס את השושלת שלו לנמרוד. חוקרים רבים מזהים את נמרוד עם האל המסופוטמי נרגל NerGal הענונאקי (ראה הערת שוליים 5), שהמוניטין שלו לא נהנה מהערכה ואהדה רבה. אך סביר הרבה יותר להניח שנמרוד הוא רק הצאצא של נרגל, ומשתייך לעץ הגאונולוגי שלו.
תפקיד הטמפלרים, הבונים החופשיים ואילומינטי במחזה העתיק-חדש זה ידוע ומוכר גם הוא.

אם כן, התהליך, כפי שראינו במאמר, החל מזמן. המשחק הוא עתיק ומפותל ולא ידוע לרוב הציבור, אם כי רוב הציבור הוא שסובל ומת באותם מאבקים אכזריים. והשיא אכן מגיע בתקופתנו. ולפי תורת המחזורים, אחרי השיא מגיע שוב השפל. וחוזר חלילה.

השאלה הכי מטרידה בתסריט ישן-חדש זה היא: כיצד העולם – והאנושות – יחוו את השיא הנוכחי? שאם יפרוץ, במלחמת עולם שלישית, הרי שבוודאות ייעשה בו שימוש בנשק הסקלרי הנוראי.

ואיך אפשר להתגונן בפני משהו נוראי שכזה?

מה שבטוח, זה לא יהיה אפשרי דרך "שליחת אהבה קוסמית" ו/או "תיקשורים עם ישויות גבוהות", ושום "משיח" לא ירד מחמור לבן, ועוד עטיפות סכריניות מרשרשות למיניהן, כגון אלה של הדתות הממוסדות, שראשיהן הם חלק נכבד מהקונספירציה – ותמיד היו – וכשכוחם נחלש מעט בעת האחרונה, הרי שהתנועות הניו אייג'יסטיות משמשות יפה למילוי הפער שנפער בתוך הדתות הממוסדות לשמש מסך עשן מועיל. וכל המניפולציות האלה כולן נועדו למטרה אחת: להרחיק את ההמונים כמה שיותר מעיסוק באירועים המתרחשים מתחת לאפם.

תעמולת הניו-אייג'

אם תעמולת והונאת הניו אייג' הייתה מסתיימת רק בהסטת אנשים מלחפש ולהיות מודעים לאמת, ניחא. אבל לא כך הוא. והרי מספיק לעניינינו לבדוק מעט את ההיקסמות והנהייה של הנאצים בכלל ושל היטלר בפרט אחרי תורות רוחניות ואזוטריות מסוכנות, בייחוד כזו של התנועה התאסופית, ושל מאדאם הלנה בלאבאטצקי בפרט (Madame Helena Blavatsky). התורה והספרים שלה הפיצו סוג של אנטי-רציונאליזם ואנטי-מדע; כמה מוכר ונפוץ גם היום. ואולי נכון לומר, במיוחד היום!

בלאבאטצקי האמינה והטיפה בספריה שקיימים "שבעה גזעים ראשיית (או שורשיים)" שחיו על כדור הארץ, והארים הם הגזע החמישי. בלאבאטצקי קישרה את הגזע הארי הנעלה לייסוד מצרים העתיקה. לא קשה לתאר לאיזה גזע שייכה המאדאם את היהודים ובאיזה אור היא הציגה אותם בתורות שלה. וצריך להבין עד כמה הנאצים והיטלר בפרט היו מוקסמים מתורות כאלה, ובייחוד זו של המאדאם הכריזמטית, כדי להבין שאולי הנושא של השליטה מוניטרית חשוב מאין כמוהו, אך תורות המיסטיות/אזוטריות/רוחניות מטעות עלולות לעקוף את הנושא המוניטרי ולזרוע הרס והשמד זהים, ואף גדולים בהרבה. וצריך רק לפתוח מעט את העיניים למה שקורה מסביבנו באותם נושאים מיסטיים/אזוטריים/רוחניים שמנסים להרשים עד מאוד, כדי להבחין עד כמה המגמות האלה דומות ומסוכנות עד אימה גם היום.

וכאן ברצוני להדגיש את הצורך באבחנה והבחנה חדה בין תורות מיסטיות/אזוטריות/רוחניות שפויות ואותנטיות ובין אלה ההזיות שנובעות ממוחות מגלומניים, חולניים ומטורפים.

השטח של התורות המיסטיות/אזוטריות/רוחניות הוא שטח לא ממופה, ולכן מסוכן עד מאוד. זהו שטח הפרדס, שעלול להפוך עד מהרה ליער שחור עבות, שבולע את כל מי שנכנס אליו לא מוכן ולא מספיק חזק ומפותח מבחינה נפשית. והרי מוכר לנו: ארבעה נכנסו לפרדס (פשט, רמז, דרש, סוד) ורק אחד יצא ממנו שפוי וחי, רבי עקיבא. מומלץ להפנים.

המפתח הוא הבנת הכלכלה

אם כן, השחקנים הראשיים במחזה הזה, כמו תמיד, הם שקובעים את חוקי המשחק, ולאיש בקהל אין באמת הרבה מה לעשות.
אבל, אם יותר אנשים באמת יראו את המתרחש מתחם לאפם, אולי אפשר יהיה להשפיע על התסריט.

המקום הראשון להתחיל בו הוא הבנת הכלכלה, זו של הגופים הממשלתיים וזו של הגופים הפרטיים. ברם, מכיוון שרוב הציבור לא באמת מבין בכלכלה, התקווה של מי מהקהל להשפיע על התסריט היא מזערית.

וכאן חייבת להישאל שאלה קריטית, וראוי שכל אחד מאיתנו יתן עליה את הדעת: מדוע לא מושקע שום משאב, ולו הקטן ביותר, ללמד את אמנות הכלכלה כבר מגיל צעיר? כבר מכיתה א'?
ככל שהילד גדל, לימוד האמנות הזאת והבנתה נעשית קשה יותר. ובסופו של דבר רק מעטים מגיעים ללמוד אותה, באוניבריטאות, שבהן מלמדים כלכלה נדושה, שבוודאי לא ממנה תבוא הישועה.
רק מתי מעט פורצים מתוך המסגרות הממוסדות של הכלכלה, ועוד מעטים יותר מסוגלים להתוות סגנונות ומשוואות פורצות דרך. ואלה שכן מסוגלים, לאן הם יישאבו? לאיזו קבוצה הם יתחברו? לקבוצה של הכלכלה שמבקשת לפעול לטובת בניית הציוויליזציה, או לקבוצה של הכלכלה השואפת לשליטה על העולם?

במקביל להוראה והבנת המשחקים הכלכליים העולמיים, חייבים להיות מוקפדים עד מאוד בכל הנוגע לתורות מיסטיות/אזוטריות/רוחניות, ולנהוג בהן בזהירות גבוהה בהרבה מהנוהג בתורות הכלכליות, כי המלכודת שלהן אף גדולה מהמלכודת הכלכלית.

אלו הן הסוגיות שראוי לעסוק בהן. וגם אם הזמן קצר, אולי בכל זאת נותר עוד סיכוי לשפיות.

והמלצה אחרונה, אבל אחרונה רק למאמר שלעיל; אסור לפספס את הסרטון הזה. ברם, יש לזכור ולשנן, גם את המידע המוצג בסרטון הזה ראוי לבדוק ולחקור. מתבונן מאומן יבחין מיד, שלמרות שהסרטון מציג נקודות הדורשות תשומת לב, הוא איננו מאוזן. לבדוק ולחקור; ככה ייעשה אדם חופשי מכל השפעה. ורק לאנשים חופשיים יש סיכוי לקוות לעתיד טוב יותר, ולסייע ליצירת עתיד טוב יותר.

[1] מיצ'יו קאקו, הפיזיקה של הבלתי אפשרי, אריה ניר

[2] FOUNDATION FOR THE STUDY OF CYCLES, INC

[3] Joseph Farrell, The Cosmic War, Adventures Unlimited press

[4] Joseph Farrell, The Giza Death Star, Adventures Unlimited press; Zechria Sitchin,

The Wars of Gods and Man, Avonbooks; Graham Hancock, Fingerprints of the Goods, Three Rivers press

[5] Joseph Farrell, Babylon's Banksters, Feral House

[6] FOUNDATION FOR THE STUDY OF CYCLES, INC

7. חומר על היטלר והנאצים, על הקשר שלהם למאדא בלאבאצקי ולתורות מיסטיות/אזוטריות/רוחניות, הוא פשוט אדיר. אסתפק כאן בלהמליץ על ספרו של יוסף פרל, ומשם תחקרו הלאה בעצמכם;
Joseph Farrell, Nazi International, Adventures Unlimited press

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=8963
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

188 תגובות »

  • היי צידוני,
   מעניין לדעת מה ביקשת שנקיש מהסרטון שצירפת?
   אלה שונייה

   • מספיק היה לי לקרוא את כל ההסבר שלך על יהוה, כאילו שהוא איזה ישות אמיתית וקיימת, בכדי להבין שכל הפוסט הנ"ל הוא קישקוש גמור. יהוה זו המצאה מטורפת של בני אדם.

    • לquantum

     אתה כמובן אינך מסוגל לטעון לכאן או לכאן,
     מכיוון שלא היית נוכח בשום מעמד שיהוה קשור אליו, כך או אחרת.
     אז כל דבר שתטען הוא קשקוש גמור, בהתייחס לחוסר יכולתך לגבות את דבריך כך שיהיהו לא קשקוש.
     ואינך מסוגל להוכיח מה הוא המצאה, או לחלופין, מה הוא לא המצאה.
     אז למה לבזבז זמן על הקלדה דברי איוולת על המקלדת, אפשר לרתום את הזמן הזה לענינים יותר מגובים ויעילים.
     בכיף אמיתי לך.

 • מארק

  מאמר אדיר וחזק

  הגב למארק
 • אמת פועמת

  שלום אלה,
  כותרת המאמר סקרנה אותי מאוד והתחלתי לקרוא מתוך תקווה למצוא תשובות או לפחות הבנות חדשות ומעניינות לגבי "הסיפור שמאחורי הקלעים" של חזון "סוף העולם" המיוחס לשנת 2012.
  תמיד מעניין וחשוב לי לדעת מי הכותב אז נכנסתי לאתר שלך ובהחלט התרשמתי מהניסיון העשיר והארוך שלך, ממגוון הטקסטים והספרים שכתבת ועוד..
  אבל ככל שהתקדמתי בקריאה היו חסרות לי הפניות לנתונים שהם כביכול "ידועים" או "עובדות" (דוגמאות לכך בקטע קצר מהטקסט בו סימנתי בכוכבית מקומות בהן היו חסרות לי הפניות):

  "מה שחשוב לגוף המאמר הנוכחי היא העובדה הידועה* כי במלחמת העולם השנייה גרמניה הנאצית פיתחה נשק סקלרי, והייתה קרובה להשלמתו. כמו כן, המדענים הנאצים פיתחו גם את האנרגיה האטומית. ויש תיעוד מוכח* כי האורניום המעושר שלהם הגיע לאמריקנים, אשר בזכות הפיתוח הנאצי הטילו את פצצת האטום על הירושימה ונאגאסאקי.

  … חוזה הכניעה הוא של גרמניה והצבא הגרמני, אבל לא של המפלגה הנאצית וכוחותיה!* שאין אזכור להם בשום סעיף בחוזה הכניעה…

  הזרועות הארוכות של הנאצים חודרות לכל אומות העולם החשובות*, בייחוד לאמריקה*. סוד גלוי הוא שכמות המדענים הנאצים בנאסא מתמיהה עד מאוד*.
  הנאצים פעילים מאוד מאחורי הקלעים של האירועים הגלובליים* וידוע* שהנאצים איחדו את האינטרסים שלהם עם הפלגים האסלאמיים הפונדמנטליסטים."

  ואז הקריאה הפכה יותר ויותר ספקנית. היה עוזר מאוד מבחינתי ומחזק, מעמיק ומעשיר את הקריאה בעיני אם היו הפניות למראי מקום לכל הטענות המובאות במאמרך החשוב .

  וניב, הצעה לפתיחת חלונות: כשלוחצים על קישור באתר הוא משאיר אותך באותו דף וכך הטקסט אותו קוראים לא נשאר זמין. זה מקשה על השוואה ובחינת נתונים תוך כדי קריאה, במיוחד אם רוצים לפתוח מספר חלונות בו זמנית מתוך המאמר.
  היה עוזר אם הקישורים באתר היו נפתחים בחלונות חדשים.

  אלה, בכל מקרה תודה על המאמר וניב, כתמיד, תודה על הפלטפורמה הרחבה והמצוינת שאתה מאפשר.

  שבוע טוב.

  הגב לאמת פועמת
  • שלום אמת פועמת יקרה.
   א, בעניין קישורים למידע נוסף על הדברים שאלה כתבה, אני מסכים לחלוטין ואף אמרתי לה זאת.
   נקווה שהיא תוסיף אותם בין אם בתגובות ובים בגוף המאמר.

   לגבי פתיחת קישורים בחלון חדש, יש עם זה מספר בעיות:

   1. גולשים לא אוהבים שמחליטים עבורם איך קישורים עובדים.
   אם גולש רוצה לפתוח קישור בחלון חדש, הוא פשוט לוחץ על הקישור עם כפתור העכבר האמצעי או כפתור עכבר ימין ובחירה ב"חלון חדש".
   2. כאשר חלון חדש נפתח אין בו אפשרות לחזור אחורה. אם יש לך כמה חלונות חדשים פתוחים, זה מאוד מבלבל לחזור לאיפה שהגעת ממנו.
   3. הכפתור השני שמשתמשים בו בגלישה הוא כפתור ה"חזור" תמיד אפשר לחזור אחורה ממקום שהגעת אליו, בחלונות חדשים אין כזו אפשרות.

   • היי מנהל הפרויקט (זה אתה, ניב?, נכון),
    כן, הבנתי את הנקודה, וכפי שאמרתי לאמת פועמת, לא לקחתי בחשבון שקוראי המאמר ירצו לרדת ממש לעומק.
    לא התכוונתי מלכתחילה לכתוב מאמר אקאדמי.
    אבל, כאמור, אם יש אפשרות להוסיף קישורים, אין בעיה, אני מוכנה.

    בברכה, אלה שונייה

  • היי אמת פועמת,
   נכון, אתה צודק, מסכימה איתך,
   פשוט לא לקחתי בחשבון כי מי שיקרא את המאמר, יהיה מעוניין ממש לרדת לעומקו. זה הייתה לי כוונה לכתוב מאמר אקדמאי.
   אבל בסדר, אני אהיה בקשר עם ניב, ואם יתאפשר לי להכניס תיקונים למאמר, אעשה זאת.
   בברכה, אלה שונייה

 • אמת פועמת

  דוגמאות נוספות להעדר הפניות למקורות מידע שהיה מעניין וחשוב מאוד לקרוא ולבחון אותם:
  "התשובה היא שבלעדי גילוי הסודות המוניטריים של הבבלים לא היה שום סיכוי לפרסים לנצח אותם!*
  ומי גילה לפרסים את הסודות הכספיים שאפשרו את ניצחונם?
  כמובן, היהודים.*
  ומכאן נובעת השנאה התהומית, והשאיפה לנקמה, של הבבלים ביהודים.
  ומכיוון שהנאצים רואים עצמם כצאצאי הבבלים (בין היתר)*…"

  "ידוע שהברון רוטשילד, למשל, מייחס את השושלת שלו לנמרוד."*

  הגב לאמת פועמת
 • כמו הקאה מתמשכת של בולשיט

  ניסיתי לקרוא אבל יחסית מהר התייאשתי. למה לתת במה לכאלה הזויים? אני מוכן לקבל כל תיאוריה ובלבד שתסתמך על משהו, משהו שנקרא עובדות

  הגב לכמו הקאה מתמשכת של בולשיט
  • שלום יוני.
   אני נוהג לתת הזדמנות אחת לכל אחד.
   בזה הרגע בזבזת את ההזדמנות שלך.

   בפרויקט אמת אחרת אנחנו מקפידים על שיח דברים בנימוס.
   אם יש לך השגה על משהו שאתה קורא, אתה מוזמן לשאול את הכותב בנימוס ולא להשתלח.

   בברכה,

   • היי,
    כמה מעציב שגם כאן, באתר הזה, שבאמת מעניק במה לדברים שונים, יש טרולים שמחבלים בכל מיזם יפה וראוי.

    וזה מה שכתבתי במאמר שלי,
    תשים שני אנשים בחדר, או בכל מקום אחר, ותהיה מלחמה.
    ולא היה צריך לחכות זמן רב לאישרור העובדה המצערת הזאת!

    חבל, כמה חבל!….

    אלה שונייה

    • את לא צריכה לבזבז מילים על מגיבים כאלו.

     תעני רק למי שמדבר בנימוס.

    • מישהוא

     המאמר שלך אכן מלא בולשיט.

     לדוגמא:
     מכוון שברגע שחוקרים לעומק את כל הנושא של הנאצים מגלים בעצם שכמו הציונים והקומוניטים הם רק שלוחה של הNWO. ואחת הסיבות – אם לא העיקרית – להינדוס עלייתו של היטלר לשלטון היתה בכדי ליצר עילה לציונים להקים את "המדינה היהודית" עם ה666 שחרוט לה על הדגל.

     הגב למישהוא
     • למישהו,
      וואיי!… וואיי!… וואיי!…
      כמה תסכול, כמה שנאה… כמה?

      אם כי אני חייבת לומר את השקפתי,
      יש כמה נקודות בדבריו של מישהו שיש להן יסוד.
      אבל אם רוצים באמת להצביע על הנקודות הללו, ראוי לעשות זאת בהרחבה. כדי לפחות לקשור קצה לקצה.

      אני די מזהה את הנקודות הללו.
      וכפי שכתבתי במאמר שלי; הדרמה שעל במת העולם מורכבת יותר מכפי שרוב הציבור יודע.

      עם זאת, עלייתו של היטלר לשלטון בפירוש לא הייתה בכדי ליצר עילה לציונים להקים את המדינה היהודית. זה שהמדינה בסוף הוקמה, הרי בוודאי שהיו אלה השלכות של מלחמת העולם ה-II, שנוצלו לטובת הקמת המדינה היהודית.

      אנחנו יכולים להתווכח על אופיה ודרכה של המדינה היהודית, אבל אילו לא הוקמה, ספק אם מישהו יכול היה לכתוב כאן את דבריו?!

      אז רק בטוב, אלה שונייה

   • מישהוא

    תמוהה שאתה מוכן לעלות כזה בולשיט לאתר אך את המאמר ששלחתי לך על הינדוס מלחמת יום הכיפורים בידי בילדרברג – לא.

    הגב למישהוא
 • אורי ירון

  אני לא פוסל שום דבר על הסף. אבל כפי שנכתב כבר ,מכיוון שאין ממש הוכחות לתיאוריה על הקדמונים, אטלנטיס, וכו' . היה עוזר אם היו קישורים להוכחות בנושאים שקרובים לזמננו וניתנו כמה דוגמאות ע"י מגיבים קודמים.

  מסקנת המאמר היא שמוקד הבעיה הוא בשיטה כלכלית הנהוגה בעולם. כאן אני מסכים לגמרי. רק ששוב נכתבו כמה משפטים כללים מאד בנושא זה .

  יש מקום לכל דעה או תיאוריה ,אולם אם רוצים לשנות דברים, צריך לדעתי לטפל בבעיות הארציות שידועות לכולם. שהרי גם הם חלק מהתאוריה הכללית.

  הגב לאורי ירון
  • היי אורי,
   אכן, אין ממש הוכחות חד-משמעיות לגבי הקדמונים, אטלנטיס וכו'. עם זאת, שקיעת אטלניט, למוריה טבועה היטב בזיכרון הקולקטיבי שלנו, גם אם מה ששקע, ואיפה שזה שקע, לא היה בדיוק אטלנטיס ו/או למוריה.
   והזיכרון הקולקטיבי שלנו אינו משקר. משהו קרה לבטח.

   חעומת זאת, על השיטות המוניטריות (הכלכליות)בעולם העתיק כן יש ידע די רחב, מכל מיני מקורות: לוחות חומר, פפירוסים, מטבעות, שטרות, חוזים – יש מידע. והשיטה תמיד הייתה אותה שיטה כמו היום. ואינני רואה כיצד זה אפשרי אחרת. נדמה לי כי היום קשה לשנות יותר מאי פעם. בגלל כמות בני האדם בכדור הארץ.
   יש שלא רואים בעין יפה כאשר מצביעים על כמות בני האדם כגורם מכריע, ואף יש תיאוריות המנסות לפסול כי הכמות היא הבעיה. אבל הכמות היא בהחלט הבעיה.

   תראה, לא הייתה כוונה במאמר שלילבדוק נקודתית כל נושא ונושא שבמאמר, הרי לשם כך היה צריך ספר. ומראש הצבעתי על כך לקוראים.

   כוונת המאמר שלי הייתה לגרות חשיבה קצת אחרת, לכיוונים שונים. כי כל מה שמוצג היום בהקשר לשנת 2012, הם תבניות ניו אייג'יות קלישאיות, אשר רק מרחיקות את האנשים מלהבין מה מתחולל מתחת לאף שלנו. ואכן מרחיקות אותם מלטפל בבעיות הארציות. התיאוריות ושטיפות המוח הניו אייג'יות מהפנטות את האנשים, הופכות אותם ממש לזומבים. זו הייתה כוונת המאמר שלי הייתה להצביע על כך, ולא לפתור את הבעיה הזאת.

   אורי, הלוואי שהייתי יכולה להאמין שיש בכוחנו לשנות. אבל אני לא מאמינה, פשוט בלתי אפשרי לנצח את השיטה, שמתקיימת זה אלפי שנים, ודווקא בימינו צוברת עוד יותר כוח.
   וראה, אם, בעקבות שטיפות המוח והפנוט אנשים על ידי הקונספירציות הניו אייג'יות (בין כל יתר הקוספירציות), אז עם מי תעשה את השינוי? כאשר הרוב מסתובבים ישנים ומהופנטים?

   הבעיה הזו מאוד מורכבת. לא נראה לי שיש לה פתרון, ובטח לא במצב שנוצר היום באנושות.

   נקווה לטוב, ובינתיים רק בכיף, אלה שונייה

   • אני מאמין שבהחלט אפשר לשנות, אבל אולי לא בצורה ישירה של התנגדות לשיטה,
    אלא שינוי עצמנו ראשית כל.

    ברגע שנשנה את עצמנו, קרי נתחיל להיות באמת בני אנוש ולא חיות טרף ובהמות, אז השיטה תהיה חייבת להשתנות.

    • היי למנהל הפרוייקט,
     אז נכון, בהחלט, חייבים להתחיל להיות באמת בני אנוש ולא חיות טרף ובהמות.
     אבל, אתה מאמין שזה הולך לקרות בקרוב? בפרט בישראל?
     אני לא הייתי בונה על זה.

     אולי יותר קל לשנות את הרגלי הקנייה שלנו.
     את הנהייה שלנו אחרי כל מה שמאכילים אותנו.
     את טירוף הקניות.
     לחיות יותר בצניעות.
     יותר בחסכון.
     לא להחליף כל כמה שנים רהיטים.
     לא לנהות אחרי טרנדים המתחלפים כל יום.
     ובעיקר לא לחיות על אשראי!
     האשראי הוא המלכודת העמוקה ביותר לאדם המודרני.
     האשראי מפיל חללים אדירים.
     בתחום הזה כן אפשר לעשות שינוי.
     אבל כמה אתה רואה שיכולים לעשות אותו?

     אז שוב, אני לא ממש אופטימית.

     בינתיים רק בכיף, אלה שונייה

     • אני מאמין שיש התעוררות, רצון להשתנות ובעיקר הבנה שחייבים להשתנות.

      לא כולם צריכים להשתנות, מספיקה מסה קריטית.

      • היי מנהל הפרוייקט,
       הלוואי שיכולתי להיות אופטימית כמוך, אני לא.
       אין מספיק אנשים שמתעוררים.
       אין מספיק אנשים שמוכנים לחיות יותר בצניעות.
       וכאשר אני אומרת צניעות, אינני מתכוונת למסכנות, אלא למודעות לצרכים האמיתיים שלנו, האם הם מנווטים על ידי האחרים, או מותאמים לצורך האישי האמיתי שלנו.
       אני רואה בצריכה שלנו את אחד המפתחות החשובים לשינוי, אם כי לא היחיד.
       ודווקא במקום הזה אין הרבה חדש.
       נקווה לטוב, אלה שונייה

       • אלדד

        צרכנות יתר זה פשוט התמכרות קלה לקניות
        ולכן היא בקטגוריה של כל התמכרות אחרת.
        ברגע שאנשים יאמינו שהממשלה מרעילה את המים
        בכוונה וגורמים בינלאומיים יוזמים מלחמות ואירועים
        קטלניים אחרים ומאשימים אחרים בהם אזי הם יתעוררו.

        הגב לאלדד
        • היי אלדד,
         כן, אלה הדברים שדרוש בהם שינוי מיידי,
         והם מצד אחד באמת שינויים נגישים וקלים, ומצד שני כל כך קשה לעשות אותם.
         אז אם קשה לעשות שינויים קלים,
         מה לומר על שינויים באמת קשים ומאתגרים?
         בטוב, אלה שונייה

 • מיכולה

  בעיניי המאמר היה מעניין (אולי גם קצת פסימי) וזהו…
  אבל תודה בכל זאת

  הגב למיכולה
  • היי מיכולה,
   תראי, הרי כוונת המאמר היתתה לא להיות עוד מאמר אחד מני רבים שרוצים לצייר את התקופה כזמן של שינויים רק חיוביים, עלייה בתודעה, שינוי הקטבים, חגורות פוטון וכל אלה כולם רק יעשוו לנו טוב ונעים.
   לא זו הייתה כוונת המאמר שלי.
   אלא באמת לנסות לשרטט בקווים כללים מה מתרחש.
   אז כן, אנחנו אכן נמצאים בצומת, מתרחשים שינויים, אבל לא בטוח עדיין לאן ואיך הם יתפתחו.
   יש הרבה המתרחש מאחורי הקלעים, המון חוטים מופעלים על-ידי גורמים שהרוב כלל לא מודע אליהם, לא מכיר אותם, או מתעלם מהם וכו'.
   המתרחש מאחורי הקלעים הוא שבסופו של דבר יקבע מה יקרה באמת.
   וככל שיותר אנשים יהיו ערים, ויהיה אכפת להם ממה שמתרחש מאחורי הקלעים, כך אולי יהיה איזשהו סיכוי לשפיות, ואולי עתיד טוב יותר.
   המאמר שלי רוצה להיות מציאותי, זה לפחות מה שניסיתי להעביר בו.
   בטוב, אלה שונייה

 • gadh

  שלום לכותבת המאמר.
  אני חוקר כבר כמה שנים את הטכנולוגיות של טסלה בצורה פתוחה ככל האפשר, ולעניות דעתי הקישור שעשית בין כמה תחומים שונים וכולם ל"נשק הסקלרי" די חלשים. רצוי להביא ראיות מוצקות על הקשר בין טונגסקה – טסלה – נשק סקלרי (מישהו יודע בעצם מה זה בדיוק ?) . נראה לי די רופף בסה"כ.

  הגב לgadh
  • היי גד,
   אני חוזרת על מה שכבר ציינתי כאן לאחד המגיבים:
   לא הייתה כוונה במאמר לבדוק נקודתית כל נושא ונושא שבמאמר, הרי לשם כך היה צריך ספר. ומראש הצבעתי על כך לקוראים.

   כוונת המאמר שלי הייתה לגרות חשיבה קצת אחרת, לכיוונים שונים.

   וזה היה גם בהקשר לטסלה. הרי החומר עליו אדיר! ואם אתה חוקר אותו, אז אשמח שתביא איזשהו סיכום כאן באתר. אשמח לקרוא.

   נשק סקלרי, או בכלל, אנרגיה סקלרית – ושוב בקצרה ועל קצה המזלג – מדובר בגלים ולא בחלקיקים, גלים אלקטרו-מגנטיים, והנשק (ולא רק נשק, כן) עובד על עקרון הגלים, ולא על עקרון חלקיקים [אטומיים].
   טסלה פיתוח כמה דברים מעניינים על העקרון הזה, למשל תחנת כוח שתספק אנרגיה נקייה ללא הגבלה. ומורגן אחד הבנקסטרים שאני כותבת עליהם במאמר, שהיה צריך לממן לו את הפרויק, נסוג ברגע האחרון, ומסיבות מובנות. טסלה התרסק כלכלית, עמד למשפט, והשאר ידוע.

   הנה כמה לינקים, יש המון, גם ספרים:
   http://www.rense.com/general39/scalarenergy.htm
   http://zero-point-energy.biz/info/scalar-energy/
   http://en.wikipedia.org/wiki/Scalar_field_theory

   בכיף, אלה שונייה

 • תמיר

  מסכים עם מיכלה שהמאמר פסימי ומעורר בייחוד פחד, ואני תוהה אם זו היתה הכוונה שלך…

  לפי האתר שלך נשמע שיש לך ידע נרחב ביותר במטפיזיקה. האם במטפיזיקה לא מדברים בין השאר על מחשבה שיוצרת מציאות, נבואה שמגשימה את עצמה, וכו' ? האם הגדלת הפחד הקולקטיבי לא מגדילה את הסיכוי שהעתיד הקולקטיבי שלנו יהיה מפחיד ?

  מהמאמר שלך לא ברור גם מה הקשר בין "הסיפור הגדול" לבין "הסיפור הקטן", את מתייחסת בייחוד לסיפור הגדול – כלכלה,נאצים, תרבויות עתיקות, וכו', וכמעט לא מתייחסת לסיפור הקטן – התודעה האנושית של כל אחד מאיתנו. והרי גם במטפיזיקה מדברים על זה שמשם הכל מתחיל ?

  הגב לתמיר
  • היי תמיר,
   אני הייתי מגדירה את המאמר כמציאותי,
   ואם המציאות היא לא אופטימית, מא אני יכולה לעשות? להוליך את האנשים שולל? לזרות עוד יותר חול בעיניים, דוגמת תנועות הניו אייג' למיניהן?
   הרי כתבתי את המאמר בדיוק למען לא לעשות כך.

   הכוונה של המאמר הייתה לעורר את האנשים לחשיבה קצת אחרת, למען יתעוררו. לא הייתה במאמר שום כוונה להרבות פחד. אך גם לא להחביא דברים מתחת לשטיח.

   אז זהו, שכל העסק הזה של "מחשבה שיוצרת מציאות" הוא עסק נורא אמורפי. מה זה בדיוק? איך זה בדיוק עובד? האם זה שנשב בישיבת לוטוס ונחשוב נורא חזק על עתיד טוב יותר, האם יבוא עתיד טוב יותר? מסופקני!…..

   ומה זה בדיוק "נבוא שמגשימה את עצמה"?
   ומה היה לנו קודם? ומה יותר חזק? ה"מחשבה שיוצרת מציאות", או ה"נבוא שמגשימה את עצמה"?
   אז אתה מבין, תמיר? אלו מילים, קלישאות ניו אייג'יות שנזרקות לאוויר, כאשר אין מאחוריהן שום אלמנט מציאותי. והרי אנחנו כן חיים בממד שיש בו מציאות חומרית ולא רק א-חומרית.

   אתה מזכיר "עתיד קולקטיבי", וכבר נגעתי בקולקטיב באחת התגובות שלי. ואם יש פחד קולקטיבי, אז כנראה שיש דברים בגו, כי הלא מודע הקולקטיבי שלנו יודע משהו שהמודע לא יודע. ומשם הפחד, לא ממה שאני כותבת.
   ולכן, הפחד הקולקטיבי הזה. בהחלט משפיע. וזו הנקודה המטפיזית. וזו גם הנקודה שבה הגדול משפיע על הקטן.

   ומה זה בעצם אומר ש"במטפיזיקה מדברים על זה שמשם הכל מתחיל?" כלומר: מאיפה התחיל?
   אתה מתכוון לתודעה?
   אם כן, אז אין בעיה, אבל התודעה לא מתקיימת בריק, אלא בדיוק במקום שבו החומר והרוח נפגשים/נוצרים. הרי התודעה צריכה לחוות את עצמה, ואם אין לה את הממד שבו היא יכולה לחוות את עצמה, אז היא בעצם לא קיימת. ואם יש ממד כזה, הרי שהתודעה אינה מנותקת מחומר. והחומר משפיע על התודעה; והתודעה על החומר. זוהי פעילות גומלין תמידית.
   אז רק תודעה בלבד אינה יכולה ליצור איזושהי מציאות.
   כלומר, לא מספיק שנחשוב חיובי, אלא שגם נעשה משהו חיובי.
   וכאן אנחנו נכנסים ללופ פילוסופי חדש. כי מה בעצם "חיובי".

   אז אני מקווה שהעניין קצת הובהר. ולפחות הוצג כלא כל כך פשוט, אלא יש בו מורכבות, שסתם זריקת קלישאות באוויר לא יתירו אותה.

   בטוב, אלה שונייה

   • תמיר

    השורה התחתונה מהמאמר שלך וגם מהתגובה שלך – כמו שאני מבין את זה, היא שבגדול אין לנו כפרטים הרבה מה לעשות וכמעט בטוח שהעתיד הולך להיות רע ורובנו לא הולכים לשרוד את השנים הקרובות. ואם זה המצב מה הטעם בכלל לעורר אנשים ? מה אני אמור לעשות אחרי שאני קורא מאמר כזה – חוץ מללכת ללמוד כלכלה אבל זה כנראה בכל מקרה יהיה מאוחר מדי ?
    ב"משם הכל מתחיל" אני מדבר על הגישה שאומרת שהיקום הפיזי הוא בסה"כ הולוגרמה – השלכה של התודעה הקולקטיבית שלנו, ולכן ע"י שינוי התודעה הקולקטיבית אפשר לשנות את המציאות הפיזית. אבל בשינוי אני לא מתכוון ל"חשיבה חיובית", חשיבה היא עדיין חשיבה, היא לא תודעה…. וכמובן שאפשר גם להגיד שכל מה שאמרתי עכשיו זה רק קלישאות ניו אייג'יות ועדיף לי להתחיל לאגור מזון או לברוח לאי בודד או להשלים עם העתיד השחור שצפוי לאנושות

    הגב לתמיר
    • היי תמיר,
     האמת, וכל האמת, אני לא חושבת שלמישהו בכלל יש פתרונות ו/או עצות מה לעשות נוכח המציאות שאנחנו יצבים בה.

     אני באמת ובתמים חושבת, שלנו כפרטים איןהרבה מה לעשות בנידון.
     ולא, לא בטוח שהעתיד הולך להיות רע ושרובנו לא הולכים לשרוד את השנים הקרובות.
     שום דבר אינו בטוח, הכול משתנה מלב השינוי עצמו. אז בוא נחכה ונראה מה יביא לנו העתיד.

     אני בהחלט חושבת שצריכים ללמד כלכלה כבר מגן, מכיתה א'. אבל אולי בכוונה לא מלמדים את הנושא הזה. גם זה יכול להיות.
     להבין בכלכלה ובכסף, צריך לינוק את זה עם חלב האם. אחרת זה קשה, קשה מאוד.
     אז כן, לימוד כלכלה אולי היה פותר חלק מהבעיות. אם כי לבטח לא את כולן.
     ואף פעם לא מאוחר מדי ללמוד. אם יש לך אפשרות ללמוד כלכלה, לך תלמד. זה רק יכול להועיל.

     תראה, תמיר, יכול להיות שהיקום הוא באמת בסה"כ הולוגרמה. ייתכן שהוא אפילו מאיה-חלום, שמסורת ההינדואיסטית מדבר על כך.
     אבל אתה מכיר את הסיפור הזה? הוא מופיע בגרסאות שונות והולך בערך כך:
     שני חברים מטיילים והדיון נסוב בדיוק על אימותו של היקום, המציאות וכו'.
     ואז החבר האחד הרים אבן גדולה והנחית אותה על הבוהן של חברו.
     המסקנה ברורה, אני מקווה.
     כלומר, גם אם היקום הוא הולוגרמה או מאיה, אתה עדיין תרגיש את הכאב של האבן הנוחתת על הבוהן שלך.
     רק בכיף, אלה שונייה

     • תמיר

      את כותבת "שום דבר אינו בטוח, הכל משתנה מלב השינוי עצמו", אז נשאלת השאלה איפה נמצא "לב השינוי" ומי משפיע עליו והאם כל אחד מאיתנו יכול להגיע ל"לב השינוי" ולהשפיע על השינוי עצמו במקום לחכות ולראות מה יביא לנו העתיד.
      אני חושב שאנשים צריכים לקחת אחריות על החיים שלהם – כפרטים וכקולקטיב, להגיד "בוא נחכה ונראה מה יביא לנו העתיד" זו גישה פסיבית שמניחה שאין לנו יכולת להשפיע על העתיד שלנו, גישה שמשאירה את הכוח אצל האליטות ומניחה שהם יותר חזקים מאיתנו, והרי זה המקור של הבעיה הנוכחית – הויתור על הכוח האישי של כל אחד מאיתנו וחוסר ההבנה שאנחנו הרבה יותר חזקים ממה שגרמו לנו לחשוב.

      הגב לתמיר
      • היי תמיר,
       השינוי הוא תנועה מתמדת, בפילוסופיה הסינית מכנית אותה Wu WEI. ואנחנו נמצאים בתוך התנועה הזאת. אז אם נרצה או לא נרצה אנחנו כל הזמן משפיעים ומושפעים ממנה.

       תמיר, מה שהתכוונית באומרי "בוא נחכה ונראה מה יביא לנו העתיד", התכוונתי באופן ספציפי אלי עצמי, למשל.
       אני לא רואה את עצמי יוצאת למלחמה נגד עוולות העולם. ואני גם לא רואה את עצמי מקימה איזשהו גוף או מפלגה לשם כך. וזה משום שאני פשוט לא בנויה לכך. יש אנשים שמסוגלים לעשות זאת. כל מה שאני יכולה לעשות זה באמת לטפח את האמת והמוסר שלי. להשתדל לא ליפול למלכודות של השולטים, עד כמה שאפשר; זה מה שאני יכולה אישית לעשות.
       אבל אם אתה חושב שאתה מסוגל ליותר מזה, אז קדימה, תעשה.
       אני חושבת גם שלא תמיד צריכים לצאת למלחמה כדי להגיד את מה שיש לך להגיד. למשל, הקמת פרויקט כזה כמו 'אמת אחרת' זהו גם כלי נפלא, שיש לו אמירה.

       ודרך אגב, היום בכותרת של וואלה: "מלחמה חשאית נגד אירן כבר החלה".
       http://news.walla.co.il/?w=//1882709

       בטוב, אלה שונייה

 • מ

  סלחו לי
  אבל אני חושב שכתבה זו מביישת את אמת אחרת .

  הגב למ
 • גרמאו

  הבל הבלים, בעוד ששאדם כושל לחזות מה כיוון מעופו של פרפר העובר מול אפו, מתיימר הוא לחזות קריסת העולם. הצחקתם אותי

  הגב לגרמאו
 • דבי

  נכתב בהכרה מלאה?

  הגב לדבי
 • אלדד

  מה עם "קריון" – לא צודק?

  הגב לאלדד
  • אין כאן שאלה מי צודק או לא צודק.
   עד היום, כפי שאנו נוכחים, עוד אף אחד לא הצליח לפתור את הבעיה הקיומית. בינתיים גם לא קריון. מה לעשות?
   ולמרות שדי שקוף איך העניינים מתפתחים, בכל זאת נחכה ונראה, אולי קריון עוד יכול לעזור. מי יודע?

   • אלדד

    התכוונתי האם לדעתך קריון דובר אמת.

    הגב לאלדד
    • היי אלדד,
     אתה מצחיק אותי… באמת,
     טרם העברתי את קריון במכונת אמת,
     מה גם שמכונות האמת נמצאו לא ממש אמינות,
     יש היום שיטות חדשות למדוד את מידת האמת של אדם,
     אבל עוד לא שמעתי על שיטה שמודדת אמת אצל ישויות בלתי חומריות…
     אז קריון יכול להגיד הכול… והכול כשר, עד שהוכח אחרת.
     יש כאלה שמתקשרים עם משה, עם אליהו הנביא, עם ישו, עם בודהא, עם אלוהים… אהה… אלוהים! כלומר, בטוח אלוהים מדבר אמת. הצרה היא שלא הוא עצמו ניצב לומר את מה שיש לו לומר, אלא מדבר מגרונם של אינספור מתקשרים, ואצל כל מתקשר הגרסה אחרת. אז השאלה, איזו מגרסאות האלוהיות הן אמיתיות?…
     אתה מבין, אלדד, את כל הסיפור הזה של התקשור, כולל קריון.
     אבל זה חמוד, למי שיש לו באמת סבלנות לקרוא העיקר לקרוא, וכו'.
     בכיף, אלה שונייה

 • מ

  מנהל הפרוייקט בכבודך אבל קראתי עד הסוף בעיון רב , ואני לא חושב אפילו שאני צריך לפרט מה אני חושב על "הדבר" הזה

  פתגם סיני ישן אומר "למידה ללא מחשבה היא עבודה לחינם,מחשבה ללא למידה היא דבר מסוכן"

  ואני חושב שדבר זה הוא הבעיה הגדולה ביותר שיש כיום
  ואני לא מדבר ספציפית למאמר הזה
  אלה הבעיה היא שאנשים מעלים השערות ללא למידה עמוקה יותר
  ללא חשיבה
  דבר זה גורם לרוב המוחלט לחשוב בטיפשות, ואפשר לראות את זה בכל תחום בחיי היום יום
  ועוד פעם לא ספציפית למאמר שלך ,אבל אני מכליל אותו בתוך דברי .

  הגב למ
  • למה אתה לא "צריך לפרט מה אתה חושב על הדבר הזה"?

   מדוע שלא תחלוק איתנו את דעתך תוך הפניות ברורות למקומות הלא מדוייקים במאמר כדי שכולנו נחכים?

   אחרת התגובה שלך גם נכללת תחת הפתגם הסיני המצויין: "“למידה ללא מחשבה היא עבודה לחינם,מחשבה ללא למידה היא דבר מסוכן

 • מ

  ואם הייתי מסכים אם הכתוב
  אני לא חושב אפילו לרגע , שכאשר שהאנושות או הגזע ברמה התפתחותית שכזאת יבזבזו רגע על דברים שוליים כמו מלחמה ושליטה , כי חלק מההגעה של האדם או כל יצור אחר שאתה יוכל לציין להתפחות אל חכמה היא גם ההגעה אל הטוב .

  הגב למ
  • מאחר ואני סבוך עדיין בתוך עולם האשליה, האם זו לא תהיה יהירות לומר שאני יודע מה אמת ומה לא?

   כל מה שאני יכול (וחובתי) לעשות הוא להישאר פתוח ולנסות להשתפר.

   בברכה,

   • זו הודעה לדבריו של מנהל הפרויקט,
    גישתי כגישתך,
    מאחר וגם אני סבוכה עדיין בתוך עולם האשליה, אז גם אני עדיין מחפשת את האמת, אבל יש לי את האמת שלי. ואני לא כופה אותה על אף אחד.

    כל מה שאני יכולה (וחובתי) לעשות הוא להישאר פתוח ולנסות להשתפר.

    בברכה, אלה שונייה

  • אם כך, אז הכול סבבה,
   ואנחנו הולכים בכיוון הטוב.
   ולא יהיו יותר מלחמות. בטוח.
   וגם המאמר לא דיבר על כך שהנה יש מלחמה.
   אז הכול בסדר גמור.
   כולנו חברים ואוהבים זה את זה, וסובלניים זה לזה.
   אחרית הימים אמיתית.
   זה כיף אמיתי, אלה שונייה

  • ההודעה הייתה מכוונת למ,
   אם כך, אז הכול סבבה,
   ואנחנו הולכים בכיוון הטוב.
   ולא יהיו יותר מלחמות. בטוח.
   וגם המאמר לא דיבר על כך שהנה יש מלחמה.
   אז הכול בסדר גמור.
   כולנו חברים ואוהבים זה את זה, וסובלניים זה לזה.
   אחרית הימים אמיתית.
   זה כיף אמיתי, אלה שונייה

 • sarah

  קראתי בעיון את הכתבה ואת הטוקבקים שנילוו למאמר. אני חייבת להודות שנפלטה לי צעקה או שניים של התפלאות.
  בוא נודה, לא כל יום מישהו שופך בפנייך מאמר כל כך מלא בפרטים של טפיסת חיים שונה ומשונה.
  אני אדם פתוח ומוכן לקבל את העובדה הפשוטה שמוחי הוא מוגבל מלתפוס את כל האמת שמסביבי. לא כי אני טיפשה, אלא מוגבלות כמושל נמלה שלא באמת יכולה לראות את הכל מעצם היותה יצור קטן עם שדה ראייה מצומצם פיזית ומנטלית. עצם ההודאה כבר הובילה אותי לחצי דרך לראות ולהבין את האמת שלי שלא משנה כמה אני יחפור ואנסה בכוח למצוא אמת הספק יכרסם בי, עד כמה באמת אני יכולה להתקרב לאמת? וכו… (אני לא רוצה להסחף פה בהצהרות)
  אבל אולי הסרט שאני הייתי ממליצה עליו הוא בעל הזבוב ובצורה הכי פשוטה ונקייה מסביר לי על הטבע האנושי.
  יש לי עוד ים של מילים לשפוך ולא רק על המאמר הספציפי אלא באופן כללי על השינוי החברתי שאנו נוהים אחריו. אני אישית התחלתי בעבודה משלי, עזבתי את הארץ רק משום ששם לא הצלחתי לעשות שינוי חברתי ואני כן מנסה את מזלי במקסיקו. אני כן חוברת לאמירה הכללית שבסך הכל אנחנו צריכים להשתדל כל יום להיות יותר טובים כבני אדם אחד לשני ולמקום-היקום.
  בברכה והצלחה,
  sarah

  הגב לsarah
  • היי שרה,
   אז אני מבינה שאת שואפת לעשות שינוי חברתי במקסיקו. וואלה! ממש מגניב.
   מה שלא יהיה, מקסיקו יפהיפייה. יש שם עושר אדיר מול עוני מזעזע, ואת בטח מכירה את זה. מה יש לומר? גם שם זקוקים לשינוי חברתי, ואולי את היא שתביאי להם את זה.
   מאחלת לך הצלחה, אלה שונייה

 • פליקס

  שלום אלה, שלום מנהל הפרוייקט (המככב בתגובות ואשמח לשמוע גם את דעתו ודעת כל מה שירצה להגיב לי 🙂

  ראשית, תודה על הכתבה.

  במידה והבנתי אותך נכון, החיזר יהוה לקח תחת חסותו את עם ישראל וביחד עם חבריו החיזרים השביח את בנות העם 40 שנה במדבר.. אחלה רעיון דרך אגב.

  האם הבבלים ואחריהם הנצאים גם עברו השבחה ע"י היריב של יהוה?
  מה הקטע עם ההשבחות?
  על מה בדיוק הם מתחרים בינהם?
  ולמה הם לא סוגרים חשבון מחוץ לכדו"א?

  כמו כן, היה אזכור שבו קראת לאלוהים הכוח הבורא.
  אשמח לשמוע מה (בצניעות רבה) את חושבת על דעתו בנושא D:

  כמו כן, את מדברת על מציאות כמשהו כלכך מוצק..
  האם תהיי מוכנה לוותר על כל מה שכתבת עכשיו אם אוכל להוכיח לך אחרת? 😉

  תודה,
  פליקס.

  הגב לפליקס
  • אין לי מספיק ידע בנושא כדי לענות לך, אני בטוח שלאלה יש.

   • היי מנהל פרויקט,
    נוכח ציפייה כזאת, שאני אולי יודעת את האמת, אני באמת נותרת לגמרי נבוכה….
    לא, זה לא מצחיק!…
    אני כמעט כל יום פוגשת מסביבי אנשים שמצהירים כי הם יודעים את כל האמת.
    אני עומדת עם יראת כבוד – אבל בעיקר זהו פחד – משתקת לפניהם, באמת!
    תתארו לכם, איזו הרגשה זו לדעת את האמת, את כל האמת ורק האמת!

    אז לא, אני לא יודעת שום אמת, מלבד זו שלי.
    אך אשתדל לענות לתהיות ולשאלות שהועלו בתגובות האחרונות.

    בטוב, אלה שונייה

  • היי פליקס,
   בבקשה, אל תקרא ליהוה חייזר.
   הם נורא נעלבים כשקוראים להם חייזרים.
   הם ממש לא.
   הם כמונו, או יותר נכון לומר, אנחנו כמוהם – בצלמם ובדמותם; כלומר, הנדסה גנטית, הכלאה בין הגזע שלהם לגזע ילדי כדור הארץ. נז נעשה די מזמן, כן.
   אבל אנחנו קרובים גנטית, וגם עם שימפנזה, דרך אגב. ההבדל הוא ביניו לבין שימפנזה, זה משהו פחות מ-2%.

   בוא נגיד שהמייסדים של בבל, היו בעצמם האלים, כלומר, כמו יהוה, בני תרבות מפותחת מאיתנו בהרבה. בזמנו, כי היום אנחנו משיגים אותם.

   והיו תקופות שהם כן גרו חשבונות מחוץ לכדו"א. משהו הצפקשש להם בדרך. זה תמיד כך.

   תשמע, בנוגע לנאצים, אז כן, הם בהחלט חושבים את עצמם שייכים לגזע העליון. אבל כך חושב גם הבארון דה רוטשילד. וגם הרבה אחרים.

   תשמע, זה שקראתי לכוח הבורא "אלוהים", זה לא אומר כלום על מה אני חושבת בעניין.
   ודרך אגב, אני אישה מאוד רליגיוזית. רק אל תבלבל רליגיה עם דת, אלה שני דברים שונים לחלוטין.

   עכשיו, אני בכלל לא חושבת שהמציאות שלנו זה משהו מוצד באופן מוחלט ומובהק. אבל אם מישהו ינחית לי אבן על הבוהן, אני כנראה אתעלף! באופן מוצק….

   עכשיו, בכיף, אני מזמינה אותך להוכיח לי אחרת… אני תמיד פתוחה לדברים ואתגרים חדשים.

   אז סיכמנו, אלה שונייה (חבל שאין כאן סמיילים)

 • עמית

  שלום אלה,

  המאמר מרחיב דעת, ופותח חלון לתפיסות חדשות. המחקר של העולם סביבנו נכון, ומוביל להכרת מציאות רחבה יותר.
  אני מאמין שלהרחבת הידע של האנשים יש אפקט חיובי. אפילו אם דברים לא מסתדרים בעתיד הקרוב, המידע נכנס לתודעה ובשלב כל שהוא יכול לצוף שנית ולחולל את השינוי הדרוש.

  בקטע הכלכלי, לעניות דעתי ה"סודות" לא מסובכים, ולא נדרשת מומחיות מיוחדת להבינם. אבל אנחנו לא מבחינים בשיטה משום שהורגלנו לעולם שפועל בצורה עקומה מינקות. שיטה כלכלית מעוותת לייצור כסף נראית לנו נכונה, ונדרשות הרצאות ארוכות וחזרות רבות כדי להראות לנו מה לא בסדר.

  מה שחסר לי כדי להשלים את התמונה – חקירה פנימה לתוך עצמנו, שכן כל אחד מאיתנו הוא החידה המעניינת והחשובה ביותר (לעצמו). ואם השאלה היא מה אנחנו יכולים לעשות כפרטים בעולם של חידות, אז החידה החשובה ביותר בעיני היא "מי אני?". לשאלה זו בדר"כ אין לנו תשובה מספקת, ואף אחד לא מונע מאיתנו להרהר בה.

  בהצלחה במסע הגילויים.

  הגב לעמית
 • sarah

  אלה,
  אם ניסחת כל כך יפה מאמר אינטלקטואלי שמנסה להאיר עיניים לאנושות אז למה להדוף את ההטחות והשאלות כאן בהתגוננות?
  את בטח לקחת בחשבון שהמאמר יעלה כמה וכמה שאלות, לא?
  אם ככה, שכנעי אותנו בצדקת דברייך, ולא כי האגו אני צודקת כי אני צודקת ההפך יש כאן מקום ניפלא עם אנשים פתוחי דעות שמוכנים לשנות ולהשתנות בדעתם, אם עשית חצי דרך ורשמת את המאמר לכי עד הסוף וגם תתעמתי אם השאלות וההטחות.
  אלה, תוכיחי אל תגני על דעותייך כמו אמא אווזה.

  הגב לsarah
  • היי שרה,

   רגע, אני רוצה להבין, איפה בדיוק הדפתי את ההטחות והשאלות?
   אשמח אם תצטטי לי.
   ולמה אני בכלל צריכה לשכנע אותך במשהו?
   אני שונאת כשמישהו מנסה לשכנע אותי! ונאמר: אל תעשה לרעך מה ששנוא עליך.

   שרה, לא באתי לשכנע איש במאמר שלי.
   ואני מוכנה לענות על כל שאלה שישאלו אותי, בתנאי שאדע אותה.

   אני מסכימה איתך ב-100%. יש כאן באמת אנשים נפלאים ופתוחי דעת. אבל אין לי שום מסר עבורם. אם הם רוצים להשתנות, זו החלטתם וזה על אחריותם. לי אין שום קשר לכך.

   אני בהחלט אגן על דעותיי, כמו אמא אווזה, או כל דבר אחר שצריך. ומה? אני צריכה להיכנע לדעות של אחרים? לאפשר להם לאנוס את דעותיי? הרי נגד זה אנחנו מתקוממים, נכון.

   להוכיח אני לא צריכה שום דבר. לענות, כאמור, אני מוכנה. ואפילו נהינת מזה.

   הטחות לא בדיות מוצאות חן בעיניי, אבל אם הן בגבול הטעם הטוב, אז גם להם אני אשיב; כל זמן שזה לא יעבור את הקו האדום.

   וגם, בוא נגיד, שיש די מספיק הפניות שהפניתי למקורות שאנשים יכולים ללכת אליהם ולהמשיך לחקור בעניין שמועלה במאמר. למה אנשים לא עושים את זה, אלא מצפים ממני שאני אוכיח משהו! כאילו שאנחו ביית משפט, והרי אנחנו לא. אלא בדיון.

   אז מה את רוצה לשאול? אענה בשמחה.

   בכיף, אלה שונייה

 • היום בכותרת של וואלה!
  בעולם משתכנעים: "מלחמה חשאית נגד אירן כבר החלה".

  http://news.walla.co.il/?w=//1882709

  מה אתם אומרים?

  אלה שונייה

  • אלדד

   מטריד אותך נראה לי המלחמה עם איראן.
   ראיתי גם את הוידאו שקישרת בפורום על כך שהצתת המזרח
   התיכון הוא פתיח למלחמת עולם שלישית.
   אני רואה את הדברים בצורה יותר פשוטה והרבה פחות דרמטית:
   בעולם הערבי אין דמוקרטיה בפועל (אולי על הנייר) ושלטון
   האליטות בנוי על מניפולציה דמוקרטית,ז"א גורמים לעם להאמין שהוא בחר את הממשלה ולכן צריך ללכת לפי החלטותיה.
   עכשיו שהגלובאליזציה נכנסת להילוך גבוה אין מקום לדיקטטורות ולכן פשוט מחליפים את המשטרים הדיקטטורים בדמוקרטיות.

   הגב לאלדד
   • היי אלדד,
    יכול להיות שמה שאתה כותב נכון, והוא חלק מהעניין.
    אני לא מתימרת להגיד שיש לי את כל התשובות וכל המידע.
    וכן, תגיד לי, מי לא פוחד ממלחמה עם אירן? ובכלל עם העולם הערבי. זה נורא מפחיד!
    אנחנו לא יושבים לנו ליד אגם לוצרן, אלא בתוך ביצה עכורה עד מאוד. זו תמונה מפחידה נורא.
    נקווה לטוב, אלה שונייה

 • נדב

  ב"ה

  חבל שהכתבה הועלתה. כל אחד והאמת שלו??? אמת אמורה להיות נצחית וכוללת במיוחד כשמדברים על עניינים כלל אנושיים. לפחות מעבר לספק סביר. התורה היא אמת נצחית שאי אפשר לפרוך. למרות שאני לא מנסה ליצור פה במה לוויכוח, חבל על הרמה של לשלול בלי לבדוק ולגבב מלא שטויות בטענה שכל אחד והאמת שלו. ניב אתה מאד רציני וחבל שהכתבה עלתה!
  חובת ההוכחה היא על הכותב ולא על המגיבים. אי אפשר לגבב שטויות שנוגדות את התורה ואתה רוצה שנוכיח שהשטויות אינן שטויות. דרך אגב כותבת המאמר נשמעת בן אדם טוב אך בכל זאת חבל לי. אני מחזיק אתר זה במועדפים ומפיץ אותו ככל יכולתי. אנא הורד כתבה זו עד שתבדוק את הדברים. האחריות היא שלך ולא של כותבת המאמר! בכבוד רב נדב

  הגב לנדב
  • FreeThinker

   אם האחריות על התוכן היא של כותבת המאמר אז גם האחריות על התוכן שאתה כתבת היא עליך, היקש לוגי פשוט.

   ולכן, כשאתה אומר ש"התורה היא אמת נצחית שאי אפשר לפרוך" (התכוונת כנראה להגיד להפריך), אתה אמור גם לעמוד מאחורי האמת שלך ולהוכיח אותה, אחרת היא "שטויות" לא פחותות ממה שאתה מכנה את הנאמר במאמר.

   אם יש לך בעיה עם משהו שנכתב אז תגיד כדי שנחכים כולנו, לסתום פיות איננה הדרך הנכונה, לא כאן ולא במקום אחר, הבאת טיעונים הגיוניים לטענות זו הדרך הנכונה, אז אם יש לך טיעונים אשמח לשמוע אותם ואני בטוח שגם כותבת המאמר תשמח, אך אם באת לאיים בכך שאם לא תרד הכתבה אתה לא תפיץ את האתר אז כנראה שנגזר עלינו (מלמעלה כנראה) לוותר על מאמצי השיתוף שלך.

   אני מתפלא שדווקא על הכתבה הזו "נפלת", פיספסת את כתבות האבולוציה? הם גם כנרא לא ממש הולכות יד ביד עם האמונה שלך שיש אמת אחת והיא מה שכתוב בתורה, שלא לדבר על כתבות שנוגעות לחוצנים ולתיאורית ההתערבות, זה ממש משהו שלא כתוב בתורה, לא?

   סובלנות ופתיחות זה שם המשחק ואם לא שמת לך לשם של האתר אותו אתה מפיץ קוראים לו "אמת אחרת" לא "האמת היחידה עלי אדמות", כאלו יש רבים מדי. כאן אף אחד לא מנסה לנכס לעצמו את הבעלות על האמת אלא מנסים לחלוק ולשתף כמה שיותר אנשים כדי שסיעור המוחות יהיה כמה שיותר פרודוקטיבי, אבל איך בכלל יתקיים סיעור מוחות אם כל כתבה שלא מתאימה ל"אמת היחידה שישנה" לא תתפרסם בכלל? הרי מה יקרה אם אני אדרוש (בתמורה לזה שאני מפיץ את האתר) להוריד כל כתבה שמדברת על כלי נשק משום שאני פציפיסט וזה פוגע בי לשמוע על אלימות וכלי משחית? לאן בדיוק נגיע חוץ מאשר לדף ריק?

   זכותך המלאה לשמור על אמונתך, אף אחד לא יקח אותה ממך, אך לא זכותך למנוע מאחרים לפרסם את אמונתם (כל עוד היא לא עוברת על הכללים, וזו ספציפית לא) ומרבים אחרים לקרוא את אותן אמונות ותפיסות עולם. אחד הדברים שהביאו לפתיחת האתר הזה זוי הצנזורה והמגמתיות בה מתפרסמים מאמרים וכתבות בתתקשורת הממסדית, האתר לקח לו כפרוייקט ליצר אלטרנטיבה למידע מצונזר וחד מימדי, בקשתך הנ"ל נוגדת כל עיקרון שהאתר בנוי עליו, במיוחד העיקרון של אי צנזורה.

   אני מזמין אותך להיכנס לפורום שלנו ולקרוא בנושא זה ספציפי איך אפשר לנהל דיון פתוח וענייני גם אם אינך מאמין למה שנאמר בכתבה (או לפחות לחלק ממה שנאמר בה) וגם אם האמונה שלך היא באמיתות התורה בלבד. אני אשאיר לך את ההבנה מי מהכותבים שם מאמין, כמוך, בנכונות התורה כלשונה. מקווה לראותך שם.
   http://forum.emetaheret.org.il.....34-30.html

   הגב לFreeThinker
   • נדב

    ב"ה

    א. תקרא שוב ותראה שכתבתי שהאחריות היא של מי שאחראי על האתר וזה ניב ולא על הכותבת. כל אחד יכול לכתוב מה שבא לו אך מה שעולה פה באתר חשוב זה אמור להיות מגובה בהוכחות. בכל זאת בשם האתר יש את המלה אמת.
    ב. איני חושב שניב רוצה שבאתר זה יוכיחו את אמיתות התורה אלא יותר שידברו על מודעות באופן כללי ולכן לא אנסה להוכיח אלא אם כן אדרש על כך מניב.
    ג. בכלל לא הבנת את רוח דברי. איני מאיים. ולא מנסה לסתום פיות. ההיפך. מאד חשוב לי שאנשים יפקחו את העיניים. ובגלל שחשוב לי ואני מפיץ אתר זה היה כדאי שהאתר ימשיך ברצינות המאפיינת אותו. רב הדברים פה מגובים בהרבה עדויות רציניות.
    ד. בקשר לאבולוציה אתה מוזמן לקרוא מה גדולי המדענים חושבים על תיאוריה זו למשל באתר הידברות. האבולוציה היא אחת הדוגמאות המצויינות לשטיפת המח המסיבית של התקשורת.
    ה. בקשר לחוצנים הרבי מליובאוויטש לא שלל ואף אמר שזה רמוז במלחמת דבורה וברק בסיסרא שקיללו את יושבי "מרוז" שלא באו לעזרתם. מה שכן אמר הרבי שהיחידים שהם בעלי בחירה חופשית הם בני האדם שפה. וזה לא נוגד שהחוצנים יהיו בעלי דעת גדולה מבני האדם, כמו שהרמב"ם אומר על השמש הירח הכוכבים המלאכים שהם בעלי דעת רחבה מן האדם אך אינם בעלי בחירה חופשית.
    ו. אשמח לשמוע על תיאוריית ההתערבות איני בטוח שהבנתי למה אתה מתכוון.
    בכבוד רב,
    נדב

    הגב לנדב
    • שלום נדב.

     אחד הדברים שהנחו אותי כשייסדתי את הפרויקט הוא לנסות ולאפשר לאנשים תפיסת מציאות רחבה יותר ופלטפורמה לדיון בכל נושא, מוזר או "הזוי" ככל שיהיה.

     לעניננו,

     ענה לי על השאלה הזו:

     מה ההבדל בין הרעיון ש-יה הוא ישות מתקדמת, או נציג של קבוצת יישויות מתקדמות שהינדסו גנטית את בני האדם לבין הרעיון ש-יה הוא היישות העליונה שיצרה את האדם בצלמו ועוד הוסיפה ליצור את חווה מצלעו של אדם?

     חוץ מזה ששני הרעיונות הללו מאוד דומים, שניהם "הזויים" באותה המידה בדיוק בעיני.

     ועוד, אתה מדבר על הוכחות?
     בתנ"ך יש שתי הוכחות (לפחות) שאלוהים הוא ייצוג של קבוצה גדולה ממנו וגם שהאדם הוא תוצר השבחה גנטית:

     1. אלוהים מדבר על עצמו בגוף רבים ומשתמש במילה "נעשה" בפסוק: "נעשה אדם בצלמנו כדמותנו"
     2. יש אזכור על הנפילים שירדו מהשמיים כדי להזדווג עם נשות הארץ – מה זה אם לא השבחה גנטית?

     בעיניי, התנ"ך הוא ספר קדוש, כי הוא מכיל אמיתות גבוהות בכסות מיתית, בדיוק כמו ספרים קדושים אחרים כמו הוודות וסיפורי המיתולוגיה ההודית.

     אני לא טוען שאין אלוהים – להיפך, אני בעצמי מאמין שישנה יישות אחת עליונה – אבל זה ממש לא סותר את ההנחה שבזמנים קדומים הגיעו לכאן יישויות מתקדמות שנדמו כאלים בעיני יושבי הארץ והם אלו שהשביחו את האדם בהנדסה גנטית.
     זה אפילו מאוד הגיוני בעיניי.

     ולעניין העדויות, זה בכלל מוזר בעיניי, שכן אתה שמצטייר בעיני כאדם רציני שחוקר ובודק – האם טרחת לקרוא את רשימת הביביליוגרפיה שאלה פרסמה?

     כי אם לא, איך אתה יכול לטעון שאין עדויות?

     אתה מבקש ממני להוריד את הכתבה עד שאבדוק את הדברים.
     איך אני בדיוק אמור לבדוק אותם ידידי? להרים טלפון ל-יה ולשאול אותו?

     תשמור על ראש פתוח.

     אם הרמב"ם מדבר על הירח, השמש והכוכבים כישויות בעלות בינה ואתה מקבל זאת כפשוטו בלי הוכחות, מדוע לא תעניק את אותה פתיחות דעת גם לכתבה האמורה?

     בברכה,

     • נדב

      לניב שלום,

      תפיסת המציאות הרחבה עדיין צריכה להישאר בגדר מציאות ולא דמיון.

      הנדסה גנטית היא השבחה של זן ע"י התעסקות עם חומר הדנ"א. בריאה היא לא יצירה. היוצר לוקח חומר ועושה לו צורה. בריאה היא יש מאין.

      בכל אופן כל דבר שאכתוב לך תאמר לי זו פרשנות ואפשר לפרש אחרת ולכן כדי להמשיך דיון צריך בסיס משותף: ובכן, עניין מתן תורה על הר סיני נתאמת דור אחר דור בתור עובדה שנתרחשה במעמד מליונים אחדים מיוצאי מצרים שעיניהם ראו ולא זר. והרי אין זו עדות מצומצמת לנביא אחד או חולם חלום או חבורה מצומצמת. ועדות זו נמסרה מאבות לבנים דור אחר דור, והכל מודים שלא היה הפסק במסורה זו מאז ועד עתה ומעולם לא נגרע מספר העדים מששים רבוא ויותראנשים שאין דיעותיהם דומות זו לזו וכו', וגם אחרי שנפוצו בארבע פינות העולם הנה כל הנוסחאות שהגיעו אלינו מעובדה ומאורע היסטורי הנ"ל מתאימים בכל הפרטים. והיש לך עדות נאמנת ומדוייקת יותר מזו?

      רש"י מסביר על המילה "נעשה" אדם …. שלומדים מכאן את ענוותנותו של הקב"ה בכך שנמלך במלאכים.

      הנפילים לא ירדו מן השמיים. הנפילים (ענקים) נוצרו ממלאכים שבאו על בנות האדם.

      יש לי מספיק הוכחות שדברי הרמב"ם הם אמת. יש לי מספיק הוכחות שיש בורא והתורה אמת. לא באתי מעולם. התורה. בצעירותי התעניינתי בכל התורות הרוחניות ובמדע. open mind?! האם היה לכם את המח הפתוח לבדוק את אמיתות התורה ברצינות? לחקור לדרוש לבדוק ממש כמו שבודקים על פי אמות מידה הכי רציניות של בדיקת אמת ע"פ מה שמקובל כמו עדות אמיתית או הגיון לוגי והסקת מסקנות.
      תבין ניב אני לא מחפש להחזיר בתשובה בכח. וברור לי וגם התורה אומרת שלהיות אדם טוב זה קודם כל. ומה שאתה עושה פה וודאי זה מכוונות טובות ואתה נשמה גבוהה זה בטוח. אך מכיוון שאני כה מכבד אותך ואת חשיבות האתר חשוב שהדברים פה יהיו אמיתיים, מגובים, רציניים כדי שלא ינתן פתח ללגלג על העבודה האמיתית שנעשית פה והיא לחשוף את האמת והשקר ולדרבן אנשים למודעות. דע לך שנכנסת לנעליים גדולות ולקחת על עצמך אחריות גדולה. אני יודע עד כמה הדברים הם אמת מוחלטת ולכן אני לוקח את העניינים ברצינות מה שנראה לך ככבדות. יש פה מלחמה רוחנית בין טוב לרע על אף שוודאי שהטוב סופו לנצח, השאלה כמה סבל יגרם עד אז. חשוב להיות ממוקדים ולא לשגות בדמיונות ופנטזיות. חשיפת השקר במערומיו באתר זה וודאי פוקחת עיני רבים. חשוב שאלו לא יתפסו בדבר אחד שטותי שירחיק אותם מכל הדברים הנפלאים. אני מבקש שתשקול ברצינות להוריד כתבה זו מהאתר על אף הקושי שיהיה כרוך לך בכך!
      בכבוד רב,
      נדב

      הגב לנדב
      • איך אתה יכול בנשימה אחת לומר שהדברים שאלה כתבה עליהם הם דמיונות ופנטזיות
       ובאותה נשימה מצטט מדברי עדים שחיו לפני אלפים בשנים?

       הרי אתה לא היית במעמד הר סיני (לפחות לא בגוף הזה), כלומר אתה מבסס את כל האמונה שלך
       על דברי אחרים – עדים.

       כתבתי לך שבעיניי התורה כתובה בצורה מיתית שמתאימה לתפישה שהיתה לפני אלפי שנים.
       האם זה לא הגיוני להניח שבריאת אדם בהנדסה גנטית תיתפס כנס אלוקי בעיניי מי שאינו יודע הנדסה גנטית מהי?

       האם עליי לזרוק את ההגיון והאינטלגנציה שלי רק על בסיס עדות שמיעה בת אלפי שנים, או שעליי להישאר פתוח לכל אפשרות תוך חקירה עצמית עד שאגיע לאמת בכוחות עצמי?

       אני לא פוסל את האפשרות שאכן היה מעמד הר סיני, וייתכן אף שאלוהים בכבודו ובעצמו עמד מול משה ונתן לו את לוחות הברית.
       אך אני גם לא פוסל את האפשרות שהפירוטכניקה שהייתה אז, כל אותם ברקים ורעמים ותמרות עשן, היו למעשה אותות ומופתים של יישויות מתקדמות.

       איך אתה יכול להבדיל בין יישות מתקדמת לאלוהים כשאתה נמלה?

       • היי מנהל הפרויקט,
        אז בדיוק, לדעתי, הפירוטכניקה שהייתה במעמד הר סיני, כל אותם ברקים ורעמים ותמרות עשן, היו למעשה אותות ומופתים של יישויות מתקדמות. כלומר, חבר'ה מציוויליזציה מפותחת בהרבה מזו של בני כדור הארץ של אותה תקופה.
        נכון להיום, הרי שהטכנולוגיה של הפירוטכניקה שהייתה במעמד הר סיני, קטנה עלינו. בכל אירווויזיון אנחנו עושים מופע הרבה יותר מוצלח. ואם היינו נדרשים להפיק משהו בסגנון מעמד הר סיני, אני בטוחה שהסרט "עשרת הדברות" היה מחוויר לעומתה.
        יישר כוח, אלה שונייה

      • ועוד משהו, אתה כותב שחשוב שהדברים שיתפרסמו באתר יהיו מגובים ורציניים – אבל אתה לא טורח אפילו לקרוא את העדויות….

       ועוד משהו לעוד משהו – תהיה כן עם עצמך – הרי באתר התפרסמו עד כה מאות כתבות וסרטים – חלקם אפילו מגובים פחות או מכילים מידע יותר "הזוי" מהמדע שבכתבה ועדיין לא הרמת קול צעקה נגדם.

       הסיבה האמיתית שאתה מתעקש כ"כ היא כי הכתבה נגעה בעצב רגיש – היא מטלטלת את ייסודות האמונה שלך – ובזאת שאתה מגיב כך, אינך למעשה שונה מכל אותם "שוהים בחושך" שאתה מנסה להעיר…

       הדבר החשוב ביותר האו "ואהבת לרעך כמוך" לא?

       יש כאן אדם שכתב כתבה, השקיע להביא מידע שבעיניו חשוב.

       תאהב אותו (אותה) ותן לה לומר את דברה בלי להיות מוטרד מכך…

       • נדב

        ניב, ידידי,

        כנראה שאינך מעריך נכונה עד כמה אני מוקיר את פועלך. שוב, העניינים הם רציניים, ולכן אין פה יותר מדי מקום לנדמה לי או לדעתי כך וכך ושכל אחד יזרוק ויעשה מה בא לו.
        לא התכוונתי לפגוע והכל נובע ממטרה באמת טהורה שהאתר יהיה אמין, רציני וכמה שיותר אמיתי כי אני מרגיש שהוא משפיע.
        אם אתה חושב שכתבתי מפגיעות אינך אלא טועה. כתבתי מאכפתיות מהאתר. בכל אופן אמשיך להפיץ דברים שנראים לי, רק שכשאני שולח לאנשים קישור הייתי מעדיף שהם לא יתקלו פתאום במשהו לא אמין וזה יערער להם גם את הדברים האמיתיים.
        יסודות אמונתי חזקים ומבוססים על חקירה רבה, וכמו כן חוויות רבות של השגחה פרטית.
        בכל אופן העדות של מליוני האנשים עד לדורנו זה כמו שכתבתי לא נעצרה לפני אלפי שנים ומעולם לא השתנתה. יש הטוענים שהיה מעמד הר סיני אך ה' התחרט שבחר בנו (הנצרות). אך אף עם או דת לא טוען שהיתה לו התגלות אלוקית לעיני מליונים.
        היו שם ובכל דור הרבה אנשים רמי מעלה וגם מתווך אחד בשם משה שלא היו נמלים כפי הנראה.

        ניב היקר,
        בהצלחה בהמשך, ואני מאחל לכם שאתם תבדקו באמת את העניינים.
        שלך, נדב.

        הגב לנדב
        • תודה על המילים נדב.
         אני מעריך את העדינות שלך.

         שאלה אחת של מי שאינו מבין, האם לפי התורה במעמד הר סיני ראו כל המיליונים את אלוהים או שרק משה חזה בו?

        • אלדד

         לדוגמה לא ליסוע בשבת זה רעיון מגוחך אפילו ילדותי.
         אם המצווה היתה נגיד לנוח מספיק כל שבוע אז עוד איכשהוא הייתי יכול להבין אדם שרוצה להתנהג לפי סט הוראות מוגדר מראש.

         לאלדד
    • FreeThinker

     נדב שלום רב,
     אני אנסה לענות לסעיפים שלך:

     א. אני לא דיברתי על האחריות לפרסום המאמר, זו באמת מוטלת על ניב בלבד, אני דיברתי על האחריות לתוכן המאמר ואתה אמרת "חובת ההוכחה היא על הכותב…", אם חובת ההוכחה היא על הכותב אז חובת ההוכחה היא גם על המגיב שכותב תגובה למאמר. או שאף אחד לא צריך לגבות את דבריו או שכולם צריכים, לא יאה לעשות הבדלה בין כותבים, ואין זה משנה מי מהם כתב ראשון, וכבר היו לנו כאן מקרים שהמאמר היה קצר והתגובות ארוכות ומפורטות שנראו כל אחת כמו מאמר בפני עצמו, בכל המקרים האחריות לתוכן הנכתב הוא בידי מי שכתב ואם אתה מבקש הוכחות לתוכן אתה צריך בעצמך גם ללנפק הוכחות לדבריך. זה כל מה שניסיתי לומר.

     ב. נדמה לי שניב ענה בצורה בהירה מספיק ואין צורך להוסיף. אבל מכיוון שהרמת להנחתה אז אני אנחית 🙂
     לדעתי גם אם כוונותיך טהורות אתה לא תצליח להוכיח את אמיתות התורה, כמו גם את קיומו של אלוהים, גדולים וטובים ממך ניסו ותמיד הגיעו לנקודה בה קבעו כי נדרשת קפיצה אמונה מצד האדם כדי לדעת את אלוהים, כדי לחוש באמיתות התורה. הלא קוראים לזה אמונה ולא בכדי, צריך להאמין, אין הוכחה מדעית לקיומו, לפחות לא לקיומו כפי שרבים היו רוצים שנדמה אותו. לכן, לא הייתי מבקש ממך להביא הוכחות לקיומו אך באותה מידה גם לא הייתי דורש הוכחות לאי קיומו או לקיומם של וד אלים, גם בנושא זה אמונה היא שם המשחק.

     ג. אני מתנצל אם הבנתי לא נכון את דבריך, זה קורה לי לפעמים כשמדובר בצנזורה (כלשהי), זה הדבר שהכי מפחיד אותי ואני אהיה מוכן לעשות כל דבר כדי לסקל יוזמות של סתימת פיות עקב אי הסכמה לתוכן הדברים.
     אני מסכים איתך שישנו הרבה חומר באתר ויש גם גיבויים לרוב התוכן אך מדי פעם יש גם מאמר מהלב, כזה שלא דורש הוכחות למעט קצת הפעלה של גלגלי מוחנו כדי למנוע התנוונותו, למשל המאמר האחרון של ניב שנקרא "האם אתם מאושרים", מכיוון שאין הגדרה כללית לאושר וזהו דבר אינדיבידואלי ביותר אזי אין גם הוכחות לדברים ולא צריכים שיהיו, הכוונה הייתה שכל אחד יחשוב מה באמת גורם לו אושר והאם האושר הזה הוא זמני או שהוא מצטבר ונאגר לאורך זמן. הייתי ממליץ לך לקחת את המאמר הזה גם כמאמר שאמור להפעיל את המוח ולא כאמת לאמיתה. אני לא רואה כל דרך שאפשר להוכיח שהעולם קיים כבר מליארדי שנים, בדיוק באותו אופן בו אני לא רואה דרך להוכיח כי הוא קיים רק 5772 שנים, הכל תיאורטי וכך צריך להתייחס לזה.

     ד. לגבי האבולוציה אתה לא צריך לשכנע אותי, דרווין עצמו אמר שהיא נכונה רק אם תתגלה החוליה החסרה, היא לא נמצאה ולכן כל התיאוריה שלו לא מחזיקה מים. אני מזמין אותך (שוב) לחפור קצת בפורום, יש שם הרבה מידע על האבולוציה, יותר נכון על שקר האבולוציה.
     דוגמית: http://forum.emetaheret.org.il/post2862.html

     ה. אשמח לשמוע עוד לגבי דוגמאות מהתנ"ך לקיומם של חוצנים ומה אמרו חכמי ישראל ופרשני המקרא על היתכנות קיומם של חוצנים.

     ו. לגבי תיאורית ההתערבות, אם תיכנס ללינק מסעיף ד' בסופו תמצא גם מידע על התיאוריה הזו, כמו כן אתה מוזמן גם להיכנס לפוסט הבא וגם לראות את הקשר שלה לחוצנים: http://forum.emetaheret.org.il/post29357.html

     אני מאחל לכולנו המשך פתיחות וסובלנות להגיגיו והשערותיו של האחר, זו הדרך הכי טובה גם להגדיל את המציאות שלנו וגם לבסס חזק יותר את התיאוריות בהן אנחנו מאמינים, כדי שהאמונה לא תהיה עיוורת אלא מבוססת היגיון וקוהרנטית.

     הגב לFreeThinker
   • אלדד

    נהניתי מאוד מהתגובה שלך למרות שבדר"כ אני לא אוהב
    את סגנון הכתיבה שלך.
    נראה לי שהכעיס אותו "החיזר יהוה",קראתי באישזהו מקום
    מזמן את הקטע של החיזר יהוה ואותי באופן אישי זה הצחיק-
    אתה יודע לקשר דתיות עם חייזרים.
    אני מזדהה עם הקנאות הדתית,גם אני להבדיל,מאמין במה שקריון אומר למרות שאני פתוח לרעיון שאולי עבדו עלי בגדול.
    יש משהו מושך בביטחון הזה שנותנת אמונה מלאה,וגם יש
    את הבונוס של אנשים נוספים מההוה והעבר שלכאורה עומדים
    מאחוריך,אז גם לא מרגישים לבד.

    הגב לאלדד
   • היי חושב חופשי,
    באמת, אני לא ערוכה להתעמת, או אפילו להתדיין, בנושא שנוגע לאמונה דתית חד-משמעית. זה מעולם לא הצליח ולעולם לא יצליח, לעניות דעתי.
    התגובה שלך לנדב, חושב חופשי, היא כה נכונה ומדויקת, שאני בשום פנים ואופן לא הייתי מסוגלת להגיב כך.
    בדרך כלל, כאשר מתחיל וויכוח, או אפילו דיון, בנושא דת, אני פשוט מתקפלת, כי מנסיוני אני יודעת שזה יביא לעוינות, במקרה הטוב. ובמקרים גרועים יותר, אין גבול למה שזה עלול להביא.

    אז אני פשוט עומדת מאחורי קיר התגובה שלך, חושב חופי, כהגנה הכי טובה.

    יישר כוח, אלה שונייה

   • ישראל 1

    FreeThinker שלום, תודה רבה לך על התגובה לנדב, ובכלל.
    אין ספק שגם אם אני לא מסכים עם דבריך לגמרי (יכול להיות דבר כזה ??)
    אתה אחד האנשים הפתוחים רעיונית לכל דבר, האחרון שהוא "כבשה מהעדר" ולא פחות חשוב מזה אדם שפוי.
    תבורך FreeThinker.

    הגב לישראל 1
 • Celtic Druid

  very good article ,,,thanks for all the effort you put in it.
  have a question though…was looking for more info or links about the third level civilization you mentioned a few times "…ציוויליזציה בעלת דירוג III…".

  הגב לCeltic Druid
  • היי Celtic Druid,

   You have a lot of information in Michio Kaku book:
   Physics of the Impossible

   בעברית:

   מיצ'יו קאקו, הפיזיקה של הבלתי אפשרי, אריה ניר

   יש במאמר הפנייה לספר הזה, שגם בו תמצא ביבלוגרפה ענפה בנושא.

   כל טוב, אלה שונייה

 • hho

  היי אלה ,המאמר שלך מעניין.
  זה מזכיר את התקופה שלפני מלחמת יום כיפור : בזמנו הגיע הרבה מידע מודיעיני על הכנות להתקפה נגדינו.אבל היה חסר "משהוא" שיגרום להנהגה שלנו ליזום מלחמת מנע.
  גם במאמר שלך יש טענות שצריכות להדליק הרבה נורות אדומות. אבל כדי שזה יקרה רצוי שתפרסמי במרוכז עו מאמרי משנה שיבססו את מה שאת כותבת במאמר זה.
  וגם רצוי להיזהר מהבנקרים..

  הגב לhho
  • היי hho,
   לעניות דעתי, מה שקורה היום שונה קצת מהתקופה של לפני מלחמת יום כיפור.
   אני חושבת, שכל המעורבים במה שקורה היום, פחות או יותר יודעים ומכירים את התמונה הגדולה.
   אני לא חושבת שישראל לבדה יכולה לצאת למלחמה נגד אירן.
   יש שמכנים מה שקורה כעת "מלחמת מאה-21".
   זו מלחמה מסוג שונה ובטקטיקה שונה, אך די דומה, בקווים כללים, למלחמות מאה-20.
   תראה, hho, אני לא אסטרטגית שאוכל לפרסם יותר מזה, כי אני לא יושבת עם החבר'ה שמנהלים את כל העסק הזה. לכן אני לא יכולה להציע שום דבר, חוץ מהכתבה הצנועה שלי.
   אני חושבת שאצל כל הגורמים, הן בישראל, והן בעולם כולו, דלוקות כל הנורות האדומות.
   מה יתפתח? זאת באמת שאלת השאלות, שלעניות דעתי אין לאיש בינתיים תשובות.
   כל טוב, אלה שונייה

   • FreeThinker

    ישראל לא צריכה לצאת למלחמה מול איראן, גם לא אף אחד אחר, איראן מנסה להגן על עצמה מכיבוש של האימפריאליזם האנגלו-אמריקאי והדרך היחידה שהיא יודעת שבודאות עובדת היא החזקת נשק גרעיני. זו הסיבה מדוע הודו, פקיסטן, צפון קוריאה, דרום אפריקה וישראל לא נכבשו, אין סיבה אחרת.
    ורק כדי לחדד את הנקודה שההתקפה על איראן מתוכננת כבר שנים רבות (הרבה לפני שאחמדינג'אד אמר משהו נגד ישראל או שמישהו דיבר על נשק גרעיני), הנה תמונה של הבסיסים האמריקאים באיזור איראן, תזכרו רק שהבסיסים הללו לא נבנו בשנה האחרונה, חלקם גם לא בעשור האחרון.
    http://www.lewrockwell.com/blo.....east-a.jpg

    הגב לFreeThinker
    • היי חושב חופשי,
     הי זה מה שאני פחות או יותר טוענת,
     שהמאבק הזה עתיק יומין, לא התחיל אתמול, ברור.
     אבל מדברי משתמע כאילו לאירן מותר להתגונן מכיבוש האימפריאליזם האנגלו-אמריקאי, ולא משנה מי אינו רשאי להתגונן בפני מה שאירן מייצגת – איסלאם קיצוני פונדמנטליסיטי, שכולנו יודעים מה הוא מייצג.

     וברור שהיו בסיסים אמריקאים באירן, בדיוק כמו שהיו ושיש בסיסים בגרמניה.

     אלה הכוכחות, שהם דינמיים ומשתנים, שהמטרה היחידה שלהם זה שליטה גלובאלית.
     אין לי מושג איזו שאיפה חולנית זו? אבל כך זה היה מימי יממה.

     נותר לנו רק לקוות שיום אחד האדם באמת יתפכח, ויעשה עם חייו משהו יותר פרודוקטיבי, חוץ מלהלחם כל הזמן.

     בטוב, אלה שונייה

 • עמית

  בעניין המלחמה באיראן (שהתגובות איך שהוא התגלגלו אליו) – הדיבורים והמעשים בנושא מונעים מפחד ומניעים את הפחד. המחשבה שיש מישהו למעלה ש"ידע להחליט" לא נכונה, משום שאנחנו לא באמת יודעים מי יושב למעלה, ומה האינטרסים שלו.

  לדעתי על כל אחד מאיתנו לחשוב על הדברים ללא פחד, ללא דעות קדומות להגיע למסקנה ולומר אותה בגלוי, ולדבר על זה כמה שיותר. כבר ראינו לאן השקט הוביל במלחמת יום הכיפורים. זאת אשליה לחשוב שהמנהיגים היום טובים יותר.

  הגב לעמית
  • היי עמית,
   היה צפוי שהתגובות יתגלגלו לכיוון אירן.
   ולעניות דעתי, כן יש כמה שיודעים בדיוק מה הולך. ואנחנו יודעים בדיוק מה האינטרסים שלהם. זה שלאדם מן השורה אין הרבה מה לעשות בנידון, זה כבר סיפור אחר.
   הפחד נמצא באוויר. בלא מודע הקולקטיבי שלנו. המדיה רק קצת מגבירה אותו.
   אני, למשל,חושבת על הדברים, אבל לא מסוגלת להשתחרר מהפחד. למה? זה לא בגלל מחשבה על מוות. אלא על מחשבה איז מוות! או מה קורה עד שמתים?
   גדלתי עם סיפורים כאלה – אני דור שני לשואה. ואני לא יכולה להשתחרר מהם; מה שנקרא סינדרום דור שני לשואה. וזה לא צחוק. סובלים מזה נורא.
   נקווה לטוב, אלה שונייה

   • עמית

    הי אלה,

    הפחד מהשואה טמון עמוק אצל כל מי שגדל בישראל. המדיה והמוסדות הממשלתיים דואגים לתחזק אותו ולהגביר אותו גם אצל ילדים דור רביעי לשואה.
    גם בצבא היום, כשמנסים לרדת לשורש המניע של החיילים מגיעים פעמים רבות לשואה.
    כשמסתכלים על החיים מתוך פחד, כל צל של איום נראה כמו איום נוראי. על בסיס הפחדים אנשים מוכנים לצאת למלחמה.

    לדעתי הרצון למלחמה באיראן נובע מפחדים בלבד, ואם תתרחש מלחמה היא גם תגשים אותם.

    כל טוב,

    עמית.

    הגב לעמית
 • איך לא

  היי אחלה מאמר
  זה ממש כיף כל המדע בדיוני הזה
  עכשיו תגידי ראיתי שאת בעצמך מלמדת את כל המדע בידיוני הזה לאנשים מידע שאת כביכול מתנגדת אליו כל שטיפות המוח שבלבצי וחבריה משתמשים ע"י הנמורולוגיות והטארוטים השונים
  ויש לך את התעודות הנדרשות ובוגרת האוניברסיטה המטאפיזית שמעניין מי עומד בראשה…
  ומעניין שאת גם מסמיכה את עצמך שאת ממשפחה כזו או אחרת
  בשביל הלגיטמציה ….
  טוב מסתבר שעדיין מתפרנסים מטפשותם של אחרים
  נ.ב.
  באתר שלך אהבתי את הציטוט ממטריקס אני ממליץ שתכתבי שזה משם אנשים באמת יאמינו שזה אלוהי שהם הגיעו אלייך חחחח להלן הציטוט מהאתר תודה שתרגמת ואני משתמש בו למי שקורא את תגובתי..
  " אם הגעתם עד הלום, אומר לכם למה אתם נמצאים כאן. אתם נמצאים כאן כי אתם יודעים משהו. את מה שאתם יודעים אינכם יכולים להסביר, אבל אתם מרגישים אתו. הרגשתם זאת כל חייכם; שמשהו לא בסדר, משהו לקוי מסביבכם ובעולם… אינכם יודעים מה זה, אבל זה נמצא שם, כמו שבב מטריד במחשבותיכם, שמציק לכם. התחושה הזו היא שהביאה אתכם אלי. האם אתם יודעים למה אני מתכוון?

  חחחחחחחחחחח

  בכל מקרה את מנסחת את כל המדע בידיוני בפשטות ובקיצור וזה ממש נחמד
  זה חוסך הרבה זמן של קריאת שטויות אחרות
  בהצלחה

  הגב לאיך לא
 • איך לא

  מנהל האתר שלום
  בחום אני ממליץ לבדוק מי האנשים שמעבירים מידע דרך האתר שלך שאני תופס ממנו
  איני פוסל את האדם רק את מקורות המידע שממנו הוא בא ועליהם הוא התחנך ואת כל הסימבולים שמסביב שאינם מותירים מקום לספק ולניחוש כמו העין בסרטונים של הגברת ממאמר זה והנה היא עם העין הגדולה חחח
  (http://www.youtube.com/watch?v....._embedded#!)

  הגב לאיך לא
  • היי איך לא,
   תודה רבה שעזרת לי להפיץ ולפרסם את הסרטון שלי, אחלה! תודה… בדרך כלל צריכים לשלם הרבה כסף עבור שיווק, והנה קיבלתי אחד ממש חינם. אין כמוך!…
   תודה, אלה שונייה

   • איך לא

    אני תמיד שמח להראות לכולם את מה שיש
    טיפשים רק מתחלפים והם אחלה קליינטים
    וסרט שווה אלף מילים אז בטח למה לא שכולם ידעו מי את ובכיף
    ואל תודי לי תודי למנהל האתר הוא זה שאישר את פרסום הסרט בתגובה
    כמו כן את בתשלום יכולה לפרסם את עצמך פה באתר זה יהיה יותר אפקטיבי בשבילך ויעזור לאתר הנפלא הזה

    ואני מסכים איתך באמת שאין כמוני
    ומזל שכמוך יש יותר מידיי

    הגב לאיך לא
  • אז מה, בכל מקום שבו יש עין אתה מייד מקשר ל"הם"?

   להזכירך, בפרצופך יש שתיים כאלה.

 • הייתי מעוניין לדעת עם ישנן סרטים העוסקים בהיסטוריה של בני הענונאקים וכן לקבל קישור אליהם תודה מראש

  • היי מאור,
   יש הרבה מאוד חומר, אינסוף,
   מציעה לך להתחיל עם ספריו זכריה שיטשין

   zecharia sitchin books, zecharia sitchin earth chronicles collection.
   תמצא באמזון amazon.

   נדמה שספר אחד שלו גם תור גם לעברית, "בחזרה לבראשית".
   הספר יצא לאור ממש מזמן, אז אני לא בטוחה שתמצא אותו בחנויות, אבל תנסה בחנויות ספרי יד שנייה באינטרנט.
   כל טוב, אלה שונייה

   • אלדד

    כמה אנשים יוציאו כסף מהכיס ועוד ישבו לקרוא ספר שהם
    עוד לא יודעים אם הם אוהבים אותו/מאמינים למה שכתוב בו?
    אפילו פרוזה כבר בקושי קונים.
    חוץ מזה הזכריה הזה חשוד רציני כחלק מה"סדר העולמי החדש",
    כתבה מקונספיל:
    http://conspil.com/2010/12/14/ufhoax/
    חפשו זכריה בכתבה.

    הגב לאלדד
    • לאלדד,
     לידיעתך,
     conspil הורדו מהרשת!
     וחוץ מזה, על כל אחד אפשר לעליל עלילות דם. בעיקר מצד בני אדם מהסוג שלך. שלא טורחים לבדוק, אלא עם דעות קדומות גוזרים דין על מישהו!
     הפחד הכי גדול זה מסוג בני אדם כמוך! י

     • את אתר קונספיל תקפו האקרים, מה הקשר?

      • היי מנהל הפרויקט,
       לא משנה מה קרה עם conspil.

       מה שאמרתי לעיל עדיין תקף! על כל אחד אפשר לעליל עלילות דם. וצריך לבדוק גם את conspil!
       ראיתי כמה סרטונים טובים שלהם, מאיך, ראיתי כמה ממש מקוממים.

       לכן, אסור לטפח בורות. כי בורות היא אם כל חטאת.
       צריך לטרוח לבדוק, ללמוד, לחקור, להשכיל, לראות, לשמוע, לטפח את האני, את המרכז של עצמי, ולא להיות מושפע מאף אחד ומשום דבר.

       אסור ליפול במלכודת של דעות קדומות ולגזור דין על פיהן!

       בטוב, אלה שונייה

       • אלדד

        במציאות אנחנו מושפעים מכל אחד וכל דבר,ומי יודע
        מה האמת.

        הגב לאלדד
       • "

        לכן, אסור לטפח בורות. כי בורות היא אם כל חטאת.
        צריך לטרוח לבדוק, ללמוד, לחקור, להשכיל, לראות, לשמוע, לטפח את האני, את המרכז של עצמי, ולא להיות מושפע מאף אחד ומשום דבר.

        אסור ליפול במלכודת של דעות קדומות ולגזור דין על פיהן! "

        מסכים מסכים ועוד פעם מסכים!

     • אלדד

      האתר עובד אצלי.
      היה לי בעיות להסתכל על הפורום שלהם דרך פיירפוקס
      אז options security
      להוריד וי מ "block reportd attack sites"
      וגם הפורום עובד.
      טיפה מסוכן אבל לא משמעותי אם לא מסתובבים ברשת בכל
      מיני אתרים מפוקפקפים.
      בכל מקרה מי שמסתובב באתרים בעייתים צריך אנטי וירוס
      ו וי ב reported attack sites זה לא מה שיציל אותו.

      הגב לאלדד
 • smily

  שלום,
  מעוניין לחזק את דבריו של נדב.
  ניב, מי שמתעמק (קצת, אבל באמת קצת) בתורה מגלה שכל הבעיות שאתה פורס בפנינו באתר המעולה שלך, באות על פתרונן בה.
  בראש ובראשונה ביחס לזולת, ממשיך במודל הכלכלי הנדרש, יחס לעניים (או איך למנוע עוני), רדיפת צדק ואיך להיות מאושר בפנים.
  אני אסביר:
  יחס לזולת – בכל הסיפורים, בלי יוצא מן הכלל, ניתן להשכיל כיצד יש להתנהג עם החבר,אישה,עובדים, ממונים,…
  שמחתי שציינת את המשפט "נעשה אדם בצלמנו.." מכיוון שאחד הפירושים שלו מצביע על זה שהקב"ה מתייעץ עם מלאכיו האם לעשות אדם.
  יכולת לשאול:"מדוע כל יכול צריך להתייעץ עם מישהו"? וזאת כדי להראות לנו את מידת הענווה שצריכה להיות לכל אחד. על אף שהבוס הוא מחליט,
  עליו לתת לעובדיו את ההרגשה שהחלטתם נחשבת. (אגב לי יש בוס שנוהג כך, פשוט תענוג לעבוד איתו :))
  כמו כן, גם בנושאים האחרים ניתן למצוא דוגמאות כיצד להתנהג לעני ואיך לרדוף צדק.
  ולבסוף איך להיות מאושר מבפנים (כפי שפירסמת כתבה בנושא לא מזמן) – באופן מפתיע ולא צפוי (גם לי אני חייב להודות), המצוות שרשומות
  בתורה (אלה שנראות קשות ולא מובנות) הן אותן אלה שגורמות לאושר. זה נראה תמוה. אל תשאל אותי איך זה קורה, אבל זה עובד.

  אגב, אני לא מכיר את נדב שכתב פה למעלה, אבל אני חושב ששנינו מתחברים לתכנים באתר שלך מכיוון שהתכנים שאתה מעלה מצביעים על שקרים.
  וזה בדיוק מה שהתורה מגלה לנו שזלזול בכבודו\בריאותו של החבר זה שקר. זה לא רק פוגע בחבר, אלא גם בך וכך זה יתגלגל הלאה.
  כמו כן, מגלה היא שעבודה ללא הפסקה היא שקר (שקר לנפש של האדם) ולכן מצווה על יום המנוחה. וכך הלאה והלאה היא בעיקר מעידה מהי דרך האמת עבור חייו של אדם. לכן אנו רואים בה כאמת האחרת.

  הגב לsmily
 • אסי

  חשבתי שהאתר רציני.
  נכנסתי לכתבה של התרופות ונתקלתי בכמה חצאי אמיתות.
  נכנסתי לכתבה פה והבנתי סופית במה המדובר.
  חבל…כל כך חבל.
  כגודל הציפייה כך גודל האכזבה.
  אפילו לא פסאדו מדעי.
  המצב פה קשה.
  חשבתי שאמצא אנשים חושבים ומצאתי בליל של קשקושים לא מגובים בשום דבר מלבד משאלות ופנטזיות אישיות.
  לא חבל?!?!!?!?!?
  התחושה היא שלוקחים נושא שיש בו אמת מסוימת ב 5 אחוז ומערבבים אותה עם 96 אחוז של שקרים ופנטזיות (ועוד אחוז אקסטרה…).
  הלכתי להתאבד עם נשק סקלרי (ומכיוון שידוע שנזקו רחב היקף שומה עליכם לדווח למשטרה כי זה לא רק התאבדות אלא גם רצח והשמדה של כל מדינת ישראל).
  הזיות נעימות לכם.

  הגב לאסי
 • hho

  אתר זה נוצר מהסיבה שכנראה מתרחשים הרבה דברים מאחרי הגב שלנו….
  ולפי חוקי המדינה מדובר בדברים שלא יעשו.
  אומנם אין מספיק הוכחות לחששות שלנו בנושאים שונים בהם דן האתר. אבל זה לא אומר שלא צריך לדבר על זה (אם כי חובת ההוכחה קיימת בכל נושא או טענה וצריך לשאוף לזה במסגרת הדיונים בפורומים באתר).
  לכן במקום להטיל ספקות בשפיות/כישורים של הדוברים באתר יש לשאול שאלות "מנחות" שיעזרו לברר את הטענות (או כמו שהפתגם אומר : זה שהוא פארנואיד לא אומר שלא רודפים אחריו…).

  הגב לhho
 • אהלן,

  אני גם מעוניין לחזק את דברי נדב.
  לצערי, אנשים מאמינים בקלות רבה לכל מיני דברים שכתובים באינטרנט. כמו ynet, וואלה, החדשות וכאלה. אבל שם עוד אפשר להטיל ספק בצורה הגיונית.
  כתבה מסוג זה עלולה להטעות אנשים ולהפיל אותם הישר למקומות עוד יותר גרועים ממה שהעולם המודרני כבר לוקח אותם. זה בעצם לוקח את הטלת הספק הבריאה והשאלות ואומר לו – "הנה האמת!".
  כתבה חובבנית זו עושה בלבול גדול מאוד והטעיה נוראית בענינים מאוד רציניים, מהותיים, ברומו של עולם. אני רוצה לציין שזה לא צחוק בכלל וחבל מאוד שזה קורה.
  ולא צריך לחקור יותר מדי כדי להבין שזה בולשיט. אני בטוח שכל מי שקרא את זה הרגיש לא נוח, אולי מפוחד, לא נעים…
  האמת לא עושה לא נעים – כאשר מגלים את האמת מרגישים תחושת גילוי ולא תחושת קטנות אל מול כוחות הרסניים.
  בנוסף, שקרים כאלו מנתבים את האדם לחשיבה קונספירטיבית, כאילו הוא חי באיזה סרט מדע בדיוני, במקום להראות לאדם דרך חיים רוחנית, מועילה לו ולסביבתו.

  • תמיר

   מסכים איתך כרוב. כל אחד צריך לבדוק עם עצמו איך מידע חדש שהוא נחשף אליו משפיע עליו, אם הוא מעורר אצלו פחד יש סיכוי טוב שהמידע מרחיק אותו מהאמת, או לפחות מאלץ אותו להתעמת עם חלקים בעצמו שהוא מפחד להתעמת איתם, אבל לא בהכרח קשור למציאות ה"אובייקטיבית", אם יש בכלל דבר כזה.

   אבל נראה לי שאין לנו ברירה אלא לסמוך על האינטואיציה הבריאה של כל אחד מהקוראים פה באתר, אתה לא יכול לעשות את העבודה בשביל אנשים אחרים 🙂

   הגב לתמיר
  • שלום לך.

   אני מאוד מעריך את התגובה אבל עוד יותר אעריך אם תגיב בצורה ענינית למה שכתוב.
   אם אתה חושב שיש דברים לא נכונים או חובבניים, אנא האר את עינינו בצורה ברורה.
   כך כולנו נוכל ללמוד ולהחכים.

   תגובה כמו שלך עושה עוול לאתר ולמי שהשקיע מאמצים כדי לכתוב את הכתבה.

   בברכה,

 • Emet1

  נדב,
  הדברים שהבאת בשם הרבי מילובביץ, המקור שלהם מ״ספר הברית״ של הרב אליהו מוילנא (לא הגר״א)
  הדברים שהבאת בשם הרמב״ם המקור שלהם לא מאצלנו…
  אם הצלחתי לסקרן אותך כנס לפורום…;)

  ולניב,
  למה קראת חצי פסוק? ומה עם ההמשך?
  ״ויברא אלוהים את האדם בצלמו בצלם אלוהים ברא אותו״…
  לא כתוב ויבראו אלוהים את האדם בצלמם ובדמותם.

  ואם גם אותך הצלחתי לסקרן כנס גם אתה לפורום…

  בקיצור פרסומת לפורום 😉

  הגב לEmet1
  • תודה אמת.

   הרבה זמן לא כתבתי לך שאני מעריך אותך, אז הנה.

   קצת רגשנות על הבוקר… 🙂

  • נדב

   חלק מדברי מספר שנקרא "שערי אמונה" עמ' מו (ספר שמלקט מכתבים של הרבי) אם כוונתך לדבריו של הרבי על אפשרות של חוצנים זה מלוקט מספר של פרופסור ירמיהו ברנובר שליקט שם מהרבה מכתבים של הרבי בנושא מדע ואמונה.
   הדברים שהבאתי בשם הרמב"ם הם מספר היד החזקה – מדע – הלכות יסודי התורה.

   בכל אופן יכול להיות שגם במקור שלך אומר כתוב חלק מדברי.

   הגב לנדב
   • Emet1

    כנראה לא הבנת אותי כראוי…
    לגבי ״מרוז״ שלא באו לעזרה, המקור זה מספר הברית .
    משם לקחו את זה.
    לגבי הרמב״ם. זה מה שה״מדע״ סבר באותו הזמן… המקור הוא מאריסטו.

    הגב לEmet1
 • תמיר

  לא הבנתי למה תגובה כמו שלי עושה עוול לאתר ולמי שההשקיע מאמצים כדי לכתוב את הכתבה. הערתי הערה כללית שיכולה להיות רלוונטית לכתבה הסצפיפית הזו וגם לכל כתבה אחרת פה באתר, לא הבנתי מה לא בסדר בזה.

  הגב לתמיר
  • FreeThinker

   תמיר,

   אתה בסדר גמור ואני מסכים לחלוטין עם דבריך!!!

   מנהל הפרוייקט הגיב ל'כרוב צבעוני' ותגובתו נכתבה מתחת לשלך משום שאתה הגבת לפניו, היא לא יוחסה אליך 🙂

   הגב לFreeThinker
  • ברגע שאתה כותב תגובה ומשתמש במילים: "כתבה חובבנית זו עושה בלבול גדול מאוד והטעיה נוראית בענינים מאוד רציניים, מהותיים, ברומו של עולם"
   אבל לא ממשיך ומפרט היכן הבלבול, היכן ההטעיה וכ"ו, אתה מכתים את הכתבה, את מי שכתב אותה ואת האתר ומלעיז עליהם בלי לספק הוכחות או הסברים.

   האם זה לא גרימת עוול בעינך?

   • היי,
    לא התכוונתי לגרום עוול ואם זה מה שקרה אז אני מתנצל. מה שכתבתי הגיע ממקום של כעס על כך שאנשים אחרים הולכים לקרוא את זה ולקבל את זה כתורה מסיני. למה הם יקבלו את זה? כי בתרבות שלנו האינטואיציה מסורסת וחוש הביקורת מופנה לעיתים לאפיקים הלא נכונים, אבל זה כבר סיפור אחר.
    בכל אופן, לשאלתך – הכתבה נוגעת לעניינים רבים: היסטוריה, מיסטיקה, דת, מדע.
    עכשיו, אני לא הולך לבקר כאן את כל הכתבה, אבל ניקח לדוגמה את הקטע הזה:
    "השיטה של ה-Banksters פרחה בבבל העתיקה.
    בשנת 586 לפנה"ס נחרב בית המקדש הראשון בידי הבבלים, וממלכת יהודה הוגלתה לבבל.
    עצם כיבוש יהודה בידי הבבלים היה מסיבות שונות לחלוטין מאלה המוצגות בהיסטוריה הקונבנציונאלית. …"
    אוקיי, אז אנחנו כאן באתר *אמת* אחרת. בדגש על *אמת*. וכתוב שכיבוש יהודה בידי הבבלים היה מסיבות שונות לחלוטין מהמוצג בהיסטוריה הקונבנציונלית (רמז ברור לכך שההיסטוריה הקונבנציונלית היא שקר). אבל רגע, מי המציג? האם מדובר על ההיסטוריה שהבבלים כתבו? או שמא היהודים? כבר יש לנו שתיים שונות. מדובר על הפרטים היבשים או הסיבות שניתנות במדרש (וגם הן די חלוקות עד כמה שידוע לי). אז על איזה היסטוריה קונבנציונלית מדובר בדיוק?!
    ואז מגיע הקטע שנחשפת "האמת". ומי שקורא את השורות הבאות ברור לו שנופל לו איזה אסימון ושלום על ישראל. הנה גיליתי עוד פרט מהאמת האמיתית! אמת שבושלה, נכתבה והוגשה על ידי אדם שאינני מכיר, לא מודע לסמכותו או ידיעתו בנושאי מדע, דת, היסטוריה וכו'. ואם כל כך קל לי להכנס לאתר הזה, ולמצוא את כל הפרטים הברורים והמדויקים בלי מאמץ שכלי בכלל, אז מה זה שווה? כמו שאומרים, יגעת, מצאת – תאמין.
    האם הפכנו לכל כך צמאים לידע ולאמת ששכחנו את חוש הביקורת שלנו?
    ויש פה וואחד הטעיה, כי אם קראתי את זה ואני לא ממש מבין בדברים האלה, ואני צעיר ותמים ואין לי מושג מהחיים שלי, והנגיעה הראשונה שלי בנושאים הנ"ל, שהם נושאים כבדים מאוד היא בכתבה כזו… אז זה מה שיעצב לי את המשך התפיסה לגבי הדברים האלה. ורושם ראשוני קשה לשנות, קשה לעשות undo.

    ואני רוצה להוסיף שאני מאוד אוהב את האתר הזה, ואני חושב שנעשית פה עבודה חשובה, אבל לא כל מה שהוא אנטי ממסדי הוא באמת אנטי ממסדי.

    ועם דבר אחד אני כן מסכים: "חייבים להיות מוקפדים עד מאוד בכל הנוגע לתורות מיסטיות/אזוטריות/רוחניות, ולנהוג בהן בזהירות גבוהה בהרבה מהנוהג בתורות הכלכליות, כי המלכודת שלהן אף גדולה מהמלכודת הכלכלית."

    ושוב, לא רציתי לפגוע באף אחד ואני מצטער אם זה מה שקרה.
    לילה טוב 🙂

  • אוי, סליחה. עכשיו ראיתי את הבלבול.
   תמיר, התגובה שלי לא כוונה אליך אלא אל "כרוב צבעוני".

   כמו שחושב חופשי כתב: אתה בסדר גמור ידידי!

 • דינה

  חיזוק לגישתה של אלה שוניה ניתן למצוא באתר של דייויד ווילקוק:http://divinecosmos.com/start-.....nd-tyranny .
  זהו תעוד מרתק של תככים פוליטיים ומזימות כלכליות. המידע הוא באנגלית, ויהיה נפלא אם מישהו ירים את הכפפה, יתרגם ויפרסם. יש שם דברים מסמרי שיער. המציאות עולה על כל דמיון.

  הגב לדינה
 • מייקי די

  איזה בליל שטויות חסר כל אחיזה במציאות,התיאוריה של "פיצוץ כוכב המים" רק מראה על בורות וחוסר ידע בסיסי באסטרונומיה: מים ש"מתפוצצים" בחלל ,לא מגיעים כלל למצב נוזלי אלה הופכים לקרח!!!!!! גם אם אותו קרח היה נכנס לאטמוספרה של כדור הארץ או מאדים הוא היה מתאדה מיד עם כניסתו לאטמוספרה וממש לא הופך לנוזל
  קצת כואב לי שאתר כל כך מעניין מאפשר לאנשים חסרי ידע או נסיון כתיבה להפיץ את משנתם בצורה חופשית.
  חבל,זה גורם לכם להראות כחובבניים לגמרי!

  הגב למייקי די
  • לא דובר על "מים שמתפוצצים בחלל", אלא על כוכב מים שפוצץ מעל מאדים להבנתי.

   אם גוש עצום של סלע מעורבב בקרח יכנס לאטמוספירה של כדור הארץ, האם זה לא הגיוני להניח שחלק מהמים ישארו בצורה נוזלית וישפכו כ"מבול"?.

   אני לא אסטרונום ואני מניח שגם לא אתה, אך באתר אנו נותנים מקום גם לתיאוריות "קשות לעיכול".

   אני רק מבקש שבפעם הבאה תנסה להגיב עם יותר דרך ארץ, גישה המשאירה פתח לדיון עניני ולא סוגרת ומחמיצה את הלב.

   בברכה,

  • היי ,
   הפוסל אחרים במום במומו פוסל,
   כי ברור שלא מדובר בכוכב שהיה כביכול מורכב/עשוי ממים! כי אזי הרי הוא לא היה יכול להיות כוכב, מן הסתם! קצת ליגיקה….
   מדובר בהשפעתו של הכוכב על מרס ועל כדור הארץ, ועל ימיהם, שברור שיהיו מושפעים מאירוע כזה. מספיקה השפעתו של הירח הקטל, אז מה לומר על כוכב ענק?
   קצת ענווה לא תזיק. וברור בכתובים מומלצת מאוד.
   ראה:
   http://www.youtube.com/watch?v=QYLbY3quWv4

   http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

   http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

   וזה עוד לפני רשימה ביבליוגרפית, שלא אתאמץ לרשום כאן. אך למי שבאמת חפץ ללמוד ולדעת ימצא אותה בנקל.

   שיהיה לך רק כיף, אלה שונייה

  • Emet1

   ואחרי שהקרח שנכנס לאטמוספירה מתאדה, מה קורה אז? הוא הופך לגשם .לא?
   כמו כל ענן.
   תכניס איזה כוכב שביט ענק לאטמוספירה ותראה איזה מבול יהיה פה.
   התפוצצות שהיתה בטונגוסקה סיביר ב1908 לטענת החוקרים מדובר
   במטאור של קרח שמשקלו 30 אלף טון שהיה שבריר מכוכב שביט אנקה.
   יש מחקרים שטוענים שרוב הגשם הוא בכלל ממטאורים רסיסי כוכבי שביט ולא מהתאדות.
   נכנסים לאטמוספירה כ30 אלף כאלו במשך יום .

   הגב לEmet1
   • לאמת 1,
    התפוצצות שהיתה בטונגוסקה סיביר ב1908, נבעה בכלל מניסוי של נשק סקאלרי, וממש לא ממטאוריט,
    הניסוי היה אז לפי הממצאים של טלסה, שהיום פותחו לכדי נשק יום הדין, שלעומתו הנשק הגרעיני הוא כמשחק ילדים.
    ראה צירוף של לינק במאמר שלי,
    אם כן, אנחנו בהחלט עומדים בעת של אחרית הימים, ואיש לא יודע כיצד הדברים יתפתחו. אם כי ברור שזה לא יכול להיות חיובי לאנושות ולכדור הארץ.
    רק בכיף, אלה שונייה

    • למה את לא מאפשרת חיוביות במשוואה אלה?

     • היי מנהל הפרויקט,
      sorry, אבל אין שום חיוביות במשוואה. מה לעשות. אם זה היה תלוי בי אישית, הייתי עושה הכי חיובי שיש, אבל זה לא תלוי בי, וכנראה גם לא בך. אז זה המצב, נכון להיום…
      אבל, אולי יבוא המשיח ויצילנו.
      רק בכיף, אלה שונייה

      • אלדד

       הוא לא יבוא רק אנחנו יכולים להציל את עצמנו.

       הגב לאלדד
       • היי מנהל הפרויקט,
        אמרתי שאם הייתי יכולה – אם –
        אבל אני לא יכולה, וזה כל ההבדל.
        שיהיה רק בכיף, אלה שונייה

       • היי מנהל הפרויקט,
        לפי הבנתי, בידיך יש יותר אפשרויות משבידי; למה את לא עושה משהו?

        אמנם הקמת אתר נחמד מאוד, אבל הרוב לא מעוניינים ב"אמת אחרת", אלא באותה אמת מוכרת וישנה שמאכיםלים אותם. ויש רבים שאפילו רוצים להחזיר אותנו בתשובה.

        אפילו לא השארת אפשרות להגיב להודעה האחרונה שלך, אז אני מגיבה כאן.

        ואיך אומר השיר של טוביה החולב: "לו הייתי רוטשילד…"
        אז גם אני אומרת: "לו הייתי רוטשילד… או רוקפלר (לא, הוא לא יהודי, אם כי פעל רבות להקמת ישראל, לגמרי מסיבותיו הוא…", אולי הייתי עושה משהו, כי ידוע שגם רוטשילדים ועוד יותר הרוקפלרים פעילים מאוד מאחורי הקלעים של הצגת העולם.

        אבל לפי התשובות האחרונות שלך, נראה לי שאתה סתם רוצה להתנגח בי, וסיבותיך לא לגמרי ברורות לי, אם כי יש לי השערה, שאשאיר אותה לעצמי.

        ולכל המעוניין, הנה המאמר האחרון שלי: המשחק הגדול:

        http://cafe.themarker.com/post.....t_14959301

        אלה שונייה

        • הי אלה. את יורה לכל הכיוונים וחבל.

         לא התכוונתי "לעשות" משהו כשדיברתי על לתת מקום לחשיבה חיובית.
         התכוונתי פשוט לנסות לחשוב חיובי ולראות את היופי שבחיים ואת התקווה (שהאתר הזה ורבים אחרים כמותו מבטאים) לשינוי חיובי.

         ואני אכן מנסה לעשות את זה,
         זה עדיף בעיני מגישה פטאליסטית ומדכאת.

         לגבי ההשערות שלך, אולי באמת תשאירי אותם לעצמך, עדיף.

         בברכה,

      • תמיר

       המשיח לא יבוא להציל אף אחד, משיח זה מצב תודעתי שכל אחד יכול להגיע אליו וכך להציל את עצמו – מעצמו ולא מאף אחד אחר…

       חפשי christ consciousness בגוגל ותמצאי שפע של מאמרים בנושא.

       הגב לתמיר
       • תמיר,
        ואיי! לא יאמן!…איך חידשת כאן דברים!… באמת!… משהו!!
        זה משהו שמעולם לא נשמע לפני כן, רק ממך!…
        איז מחדש אתה!

        • תמיר

         לא אמרתי שהוא נשמע רק ממני…

         אז למה לא התייחסת אליו במאמר שלך ? את חושבת שהנושא הזה לא רלוונטי לכל מה שכתבת עליו ?

         אבל אם עברת להיות צינית זה גם אומר משהו כנראה…

         לתמיר
 • היי תמיר,
  לא כתבתי על המשיח, כי הרי גם אתה אומר, ואני מצטטת, כן: "המשיח לא יבוא להציל אף אחד, משיח זה מצב תודעתי שכל אחד יכול להגיע אליו וכך להציל את עצמו – מעצמו ולא מאף אחד אחר…",
  אז למה לכתוב עליו?
  ולמה אתה חושב שזה ציני?
  ואני חושבת שמה שאתה כותב זה ציני…

  • תמיר

   כתבת

   "ואיי! לא יאמן!…איך חידשת כאן דברים!… באמת!… משהו!!
   זה משהו שמעולם לא נשמע לפני כן, רק ממך!…"

   אם את לא חושבת שזה ציני כנראה שההבנה שלנו את המושג הזה שונה.

   כמו שכתבתי לך כבר בעבר, בעיניי הבסיס לכל הקונספירציות ולמצב שבו אנחנו נמצאים הוא הרעיון שאומר שהכוח והישועה נמצאים "שם בחוץ", כלומר שאנחנו חסרי אונים ונתונים לחסדיהם של כוחות גדולים וחזקים מאיתנו שאין לנו יכולת להשפיע עליהם – אליטות, ממשלות, אלוהים, שטן וכו', ולכן בעיניי השינוי האמיתי יקרה רק כשאנשים יזכרו במהות שלהם ובעוצמה שלהם וידעו שבעצם הם לא חסרי אונים וחלשים כמו שגרמו להם להאמין.

   את יכולה לשאול למה לכתוב בכלל על משהו ? למה בכלל טרחת לכתוב את המאמר שלך אם במילא אין שום תקווה ואין לנו שום יכולת להשפיע על שום דבר ?

   אני חושב שאם כבר לכתוב על משהו זה הדבר שהכי חשוב להזכיר לאנשים. אבל כמובן שכל אחד יכול לכתוב על מה שהוא רוצה.

   הגב לתמיר
   • היי תמיר,
    לכתיבת המאמר שלי לא הייתה מטרה לשום שינוי, כזה או אחר, והמאמר מעולם לא התיימר לעשות ו/או לקדם שינוי כזה.

    המאמר צייר תמונת מצב מסוים, זה הכול. מותר גם מאמר כזה, אם אינני טועה.

    דווקא אני חושבת שיש מה לעשות, אבל קצרה כאן היריעה לפרט. ואם את יודע ומוכן לשתף, אשמח לשמוע/לקרוא וכולי.

    בכיף, אלה שונייה

 • היי מנהל הפרוייקט,
  אני מניחה, שמתוך עצם האתר שלך היותו מקדם אמת ומתוך כך גם בחירה חופשית, הרי שמתוך כך מותר לי לדבוק בזרם שאני רוצה, למשל, פילוסופי אקסיטנציאליסטי, כזה של אלבר קאמי, מקווה שאתה מכיר וקראת אותו.

  ואם אמת מקדם את כל הזרמים ונותן להן ביטוי חופשי, אז למה אני חייבת דווקא לדבוק בראייה שלך ו"לנסות לחשוב חיובי ולראות את היופי שבחיים ואת התקווה (שהאתר הזה ורבים אחרים כמותו מבטאים) לשינוי חיובי".

  אני מקווה שאתה לא תכפה עלי "לנסות לחשוב חיובי". כפיה כזאת יש לה שם, ואני מקווה שאתה יודע מה שם כפייה שכזאת.

  אז אתה תחשוב לך חיובי, והנח לאנשים אחרים לחשוב איך שהם רוצים ובוחרים לחשוב.

  מקווה שהבהרתי את עצמי.
  ושיהיה לך כיף תמיד, אלה שונייה

  • מי ניסה לכפות?
   את רוצה להסתכל על העולם דרך משקפיים שחורים? זו זכותך המלאה.

   • היי מנהל הפרוייקט,
    מעניין למה העלית מאמר על יתושים מהונדסים?!
    הרי, למרות שזה לחלוטין נכון, ובקרוב עומדים להנדס את כולנו – וכבר מהנדסים, עם הפלרת מים – הרי שמאמר כזה נורא שלילי! ממש משקפיים שחורים! אז למה את מביא מאמר כזה? למה אתה גורם לאנשים להרגיש רע?
    למה לא לגנוז מאמר כזה? ולמה לעשות מצב רוח רע לאנשים?
    ואם אתה מביא מאמר על יתושים מהונדסים, שזה ממש נורא ואיום, הרי שאתה לא יכול לנהוג איפא ואיפא; מה שנוח לך אתה מביא, כי אתה בעל האתר. ומה שלא נוח, אתה מעביר ביקורת.
    והרי אתה היית זה שביקש להעלות את המאמר הזה באתר שלך. אז מה קרה. הוא נהיה פתאום חמוץ בעיניך? לא נראה לי שאדם הפכך, שנוהג איפא ואיפא, יכול באמת להביא אמתר אחרת לקהל הרחב.
    אבל, בסופו של דבר, מי שבאמת רוצה לדעת את האמת, יודע אותה.
    רק בכיף, אלה שונייה

    • הי אלה.
     שוב הבנת את דבריי הפוך.

     אני מפנה אותך לתגובה שלי, קראי אותה בשימת לב:

     "אני בכלל לא מתייחס כרגע לתוכן שלך, רק למהות שאת מקרינה סביבך."

     אני לא מתייחס לתוכן שאת כותבת (כלומר למאמר שלך או אפילו לתוכן התגובות שלך) רק לתחושה שעולה מהן.
     והתגובות האחרונות שלך משקפות את זה באופן ברור.

     בואי נסיים את הדיון הזה כאן, זה לא מועיל לאף אחד מאיתנו.
     אם את עדיין לא מבינה או רוצה הבהרות, את מוזמנת לכתוב לי במייל ואני אקדיש את הזמן להסביר לך למה אני מתכוון.

     בברכה,

     • היי מנהל הפרויקט,
      אנוכי הבינותי היטב, ולא הפוך, למה התכוונת.
      וגם, אני לא אחראית על תחושות כאלו או אחרות, שעולות במי שקורא את דבריי.
      ובהחלט מקובל עלי, ונוח לי, לסיים כאן את הדיון.
      וגם לך שיהיה בברכה, אלה שונייה

 • אלה שלום , אם דפני ליף יכולה אז גם את.

 • היי מנהל הפרוייקט,
  אהה… עוד משהו; אני ממש לא בטוחה שכתבתי משהו מנוגד ל"חיובי",
  הבאתי איזושהי תמונת מצב, לא בהכרח שלילית. זה שאתה פירשת אותה כשלילית, לא קור אלי, אלא לפירוש שלך.
  כך שמוטב שתשאיר אותי מחוץ להגדרות "חיוביות" ו/או "שליליות", כי כלל לא היה קשר כזה, אלא אם אתה ממש רוצה לחפש קשר כזה.
  בכיף, אלה שונייה

  • אני בכלל לא מתייחס כרגע לתוכן שלך, רק למהות שאת מקרינה סביבך.

   • היי מנהל הפרוייק,
    גם אתה מקרין מהות שנויה במחלוקת… בלשון המעטה.

    ואם אתה רוצה לרדת לפסים אישיים, אין לי בעיה, רק קח בחשבון שאתה הוא זה שהתחלת עם פסים אישיים ולא רלוונטיים בכלל למאמר ו/או לאתר שלך ו/או הבעת דעה כזו או אחרת.

    ורק בטוב, אלה שונייה

  • תמיר

   לא רוצה להתערב בויכוח לא שלי אבל כתבת "אם כן, אנחנו בהחלט עומדים בעת של אחרית הימים, ואיש לא יודע כיצד הדברים יתפתחו. אם כי ברור שזה לא יכול להיות חיובי לאנושות ולכדור הארץ" – משפט כזה לא משאיר הרבה מקום לפרשנויות…

   הגב לתמיר
   • היי תמיר,
    כל העניין כאן, בעקבות המאמר, יצא מכלל פרופורציה. ואין אני רוצה להתעכב על הסיבות לכך, שהן אותן הסיבות הנושנות של טבע האדם.

    אך אם תעקוב אחרי מה שקורה בפוליטיקה של המעצמות, כמו למשל נאציזציה של אמריקה, קשה לראות איפה זה משאיר מקום לפרשנויות.

    בכיף, אלה שונייה

 • היי אלה,
  אני מתנצל על ההשוואה עם דפני ליף. אבל היא ועוד אנשים אחרים הצליחו להעלות לתודעה הציבורית את הבעיות הכלכליות / חברתיות שיש. יכול להיות שמבחינה טקטית/ארגונית היא עשתה טעויות מחוסר ידע/זמן אבל כיום כולם יודעים ומבינים את הבעיות שיש.
  אם יש סכנות כמו שאת מתארת כדאי שהציבור ידע וידבר על כך בגלוי. וזה יספיק.

  • היי חיים,
   לכן כתבתי את המאמר שלי, כדי שאנשים ידעו.
   ובמילא, רבים מאוד יודעים, יש ספרות ענפה, אתרים ומאמרים אינספור. מי שבאמת רוצה לדעת, יודע.
   באשר לפעולה בעניין, זה כבר משהו אחר.
   צריך להיות בעמדה חזקה ובעלת השפעה, וגם אז לא לא תמיד מצליח.
   למשל, קח לדוגמה את רצח קנדי, כן. הוא בהחלט עמד לעשות כמה דברים חשובים, אז פשוט רצחו אותו. והוא לא היחיד, יש רבים, גם היום, שפשוט מסולקים מהזירה, כדי לא להפריע לאלה שחפצים בשליטה. מכיוון שהם פחות ידועים מקנדי, לא כל כך שומעים עליהם, אבל העובדות ידועות.
   אז אני מקווה שאתה מבין שהביעה היא מורכבת מאוד, ובטח שלא ניתן להשוות אותה לבעיות שדפני ליף כאילו עמדה לעקור.
   כלום לא קרה, הורידו את מחיר הקוטג' לחודשיים-שלושה, והכול חזר לקדמותו.
   תקראי עיתונים ואת מוספי הכלכלה, ואל-אף שלא בטח לא יגלו לך את הכול, בכל זאת תוכל להבין שהכול עובד כרגיל; העשירים מתעשרים עוד יותר, והיתר נעשים עניים עוד יותר.
   רק בכיף, אלה שונייה

 • אלה שונייה

  ובכל אופן,
  מומלץ לקרוא את המאמר האחרון שלי:
  http://cafe.themarker.com/post/2481955/

  הגב לאלה שונייה
 • אחד במקרה

  באמת שאני לא מבין…

  אני כבר הרבה זמן מנסה למצוא אמת אחרת. כאן ובאתרים אחרים…
  אף אחד לא מצליח לשכנע אותי.

  יש כאן לא מעט מגיבים, כל מי שהגיב בצורה ביקורתית כלשהי הותקף ע״י ״מנהל הפרוייקט״ וכותבת המאמר שלפחות בתחילה הראו חזית מאוחדת ואיכשהו עם הזמן ולפי התגובות פיתחו סוג של עוינות הדדית. לא ברור מה הולך כאן…
  אבל למה לתקוף ולא לענות על שאלות ולהוכיח את אמיתותיכם.
  אתם לא יכולים לבוא בטענות לאנשים ששומעים את הדברים בפעם הראשונה ומצפים לעובדות ולא לכתיבה נוסח ״ידוע שכך וכך…״ ידוע למי? מאיפה הסימוכין?

  הדבר עוד הולך ומחריף בפורום. שם הרגשתי שאין לי סיכוי בכלל לכתוב את מה שאני כותב כאן.
  מדובר שם על אחוות סודיות, שחקנים בתפקידים כפולים ומשולשים ועוד ועוד ועוד.
  יש גבול לרמת חוסר ההגיון הבסיסי שאדם יכול להתעלם ממנו. ברגע שאתם אומרים לי שהשמים סגולים והשמש כחולה, אני מאבד עניין ואתם אמינות.
  תעבדו כמו חוקר פרטי, כמו בלש שמציג עובדות. אחרת, אתם רק מראים שהכל בולשיט ללא תוכן.

  אם מישהו רוצה להראות לי את האמת, להאיר את עיניי או להגיב אשמח לקרוא

  הגב לאחד במקרה
  • אלדד

   אתה רוצה משהו יותר מימסדי יש לך את האתר ספק סביר עם
   ים פודקסטים.
   מבחינתי הם ה"אנטי קריסט".
   מבחינתם האתר הזה הוא ה"אנטי קריסט".
   הבעיה עם הוכחות שתמיד ניתן לזיף אותם ובסופו של יום כל
   אחד מאמין במה שהוא רוצה להאמין.
   אני באופן אישי מאמין לקריון.
   כל אחד כאן באתר יש לו אמונה שונה ומחשבות שונות וכל אחד
   מנסה למשוך לכיוון אחר באופן טבעי.
   תתקרב לאמת אם תשלב אינטלקט עם אינטואיציה.

   הגב לאלדד
  • שלום לאחד במקרה,
   חייבת לציין שעלית כאן על כמה דברים מעניינים.

   ראשית, עליך להבין שלא תמיד ניתן לקבל סימוכין למה שנקרא אמת אחרת.
   את אמת אחרת אתה לא תמיד מוצא במסדרוני האקדמיה ו/או המחקר הקונבנצינאלי. אז את זה יש להבין, לפני שבאמת רוצים איזושהי אמת אחרת.

   שנית, נכון, אנוכי, כותבת המאמר ומנהל הפרוייקט, היינו די מאוחדים ברוח התפיסה שלנו, ובאמת הייתה איזו חזית מאוחדת. אבל עם הזמן התקפל מנהל הפרוייקט מהחזית, בעקבות לחץ הגולשים, שרבים מהם יצאו עם חזית דתית מוכרת קונבניונאלית, ואפילו פנאטית. וכאמור מנהל הפרויקט נכנע באמת התפתח סוג של קרע. לא הייתי קוראת לזה עינות, כי לי אישית אין שום דבר אישי עם מנהל הפרויקט, אינני מכירה אותו באופן אישי. נפגשתי איתו דרך המאמר שלך באתר שלו, וגם נפרדנו בגלל המאמר. וגם בגלל איך שהדברים התנהלו בפורומים כאן באתר.

   אתה צודק, יש כאן כאילו איזו אחוות סודיות משונה ללא בסיס, ובאמת שחקנים בתפקידים כפולים ומשולשים ועוד ועוד ועוד. ומה שעוד יותר גרוע, מנסים כאן להחזיר אותך בתשובה, לדת הממוסדת, והרי אנחנו מחפשים אצת אחרת, ולא זו שמאכילים אותנו כמה אלפי שנים וזורים לנו חול בעיניים.

   וגם, איש, אף אחד לא יכול להראות לך את האמת. רק אתה, ואך ורק אתה, יכול למצוא את האמת שלך עצמך.
   אחרים יכולים להראות לך את האמת שלהם, או מה שהם חושבים שהיא האמת שלהם, אבל אתה הוא זה שצריך להחליט האם האמת שלהם היא גם האמת שלך, או שמא אתה הולך לחפש את האמת שלך.

   וכאן, באתר הזה, ובפורומים כאן, כולם בלי יוצא מן הכלל מנסים לשכנע אותך באמת שלהם. ואם אתה לא מקבל אותה, אתה מותקף. אז לאמיתו של דבר, זהו אתר ככל האתרים אחרים, המתהדר בשם "אמת אחרת".

   אבל חושבני שלמנהל הפרויקט הייתה כוונה טובה וטהורה בהקימו את האתר, אבל כמו שקורה עם דברים כאלה לרוב, העניינים יצאו מכלל שליטתו, והוא מיישר קו עם הרוב.

   בכל אופן, כל אחד צריך להיות אחראי רק לעצמו, ולענות רק בפני עצמו הוא, מתוך מוסר פנימי חד ובלתי מתפשר.

   זה מה שיש לי לומר.

   אתה יכול לקרוא את הפוסטים שלי בבלוג שלי, אולי יעניין אותך.

   http://cafe.themarker.com/post/2566264/

   http://cafe.themarker.com/post/2539263/

   http://cafe.themarker.com/post/2548899/

   http://cafe.themarker.com/post/2536894/

   אם מישהו רוצה להראות לי את האמת, להאיר את עיניי או להגיב אשמח לקרוא

   • רק להבהיר מספר דברים למי שבמקרה יגיע לתחתית התגובות הללו (תרתי משמע):

    1. לא התקפתי "כל מי שהגיב בצורה ביקורתית" – איזו טענה גדולה ומסקרנת… אתה מוכן להפנות אותי ואת הגולשים ל"תקיפה" כזו?
    2. כל הדברים שנמצאים באתר מגובים בהוכחות וראיות למכביר, כולל עניין האחוות הסודיות שהם ממש לא "שמש סגולה" כהגדרתך. כל אדם שישקיע זמן מועט בחקירה אמיתית של הדברים יגלה את זה.
    3. לעתים אני מגיע למסקנה שהדרך וההתנהלות של כותב כלשהו, בין אם מפרסם מאמר ו-או כותב תגובות אינן לרוחי. זה מה שהיה במקרה הזה.

    אני מאחל לך גילוי של עוד הרבה "שמשות סגולות".
    אם תחקור אתה תגלה ששמש סגולה זה כלום לעומת עומק השקרים שמספרים לציבור.

    חוץ מזה, תמיד יש לך את YNET אם תרצה לקרוא משהו אמיתי…

    בברכה,

 • רום

  יש הרבה דברים באתר שאני לא יכול להסכים איתם כי אין הוכחות ממשיות (כגון חייזרים אשר שולטים על האחוות הסודיות) אבל רוב הדברים פה גם הם נכונים בייחוד אלו המגובים במסמכים המגובים במסמכים…מה שאני כרגע הבנתי לאחר שנה של החשפות לאמת…זה שכל עניין האחוות הסודיות הוא יותר מנכון וסוגשל מגובה על ידי נבואות בתנ"ך אפילו (כמו חזון דניאל על האימפריות), ישראל הינה חלק מהמשחק אבל ציר מרכזי בו ואפשר לומר ש"המשחק" תרם לנו מצד אחד אבל עדיין משעבד אותנו מצד שני+ איך אומרים הדתיים "מלאכתם של צדיקים נעשית בידי…" כך גם מדינתנו שקמה בצורה לא אורגנית על ידי הציונות וזה שירת את העין בפירמידה…ואולי אף נועד לשרת יותר בעתיד (בית המשפט העליון בירושליים?) מצד שני זה ליכד את כולנו חזרה למדינתנו שבה אנחנו לא נרדפים (לפחות לא כמו ב"גולה") כך שבכל יין יש יינג.
  לגבי כל עניין החייזרים וכו'…אני (באמונתי והאמת האישית שלי) מאמין שאכן היו מלאכים (חייזרים)וישויות מוערות למיניהם אשר נוצרו על ידי כחות עליונים יותר אשר בעצמם נוצרו על ידדי כחות עליונים יותר ואכן חלקם היה אפל ומרושע והינו הבסיס לאחוות הסודיות למיניהן.
  נ.ב אני ממליץ לכל מי שלא צפה וגם מי שצפה לראות שוב את הסרט "מועדון קרב" הסרט הינו סוג של תשובה לאחוות הסודיות כאשר בסרט יש מרידה חברתית בהרבה מוסכמות כגון חומריות ולהיות עבד למותגים, לחברות האשראי ואף לאליטה ולמשטרה, אחרי שצפיתי בסקט שנים אחרי הצפייה הראשונה הבנתי אותו אחרת ובעצם בראד פיט ואדוארט נורטון מקימים שם סוג של תא שמתפתח ל משהו עצום עם סניפים (לעג ממושג הפרנצ'ייז)בכל רחבי ארה"ב שמטרתו לעשות ונדאלךיזם בסמלים מובהקים של קפיטליזם ושליטה של האליטה (כגון פיצוץ בנייני חברות האשראי בכדי שהחובות יימחקו) ובעצם הם יצרו שם "אחווה סודית" כמענה לאחוות הסודיות מבלי כל הפגאניזם\אורגיות-במסיכות למיניהם….פשוט גאוני!!!!!
  ניב אני בהחלט חושב שהסרט ראוי לצפייה חוזרת של כל מי שחבר באתר ומתעניין באמת האחרת …אינני מעודד את נקיטת הפעולות שננקטו בסרט אבל אינני מגנה אותן כיוון שהן נעשו כך שאף חף מפשע לא נפגע לצורך המטרה (אולי חוץ מאחד שהיה המחשה של כמה קל לשלוט על קבוצה באמצעות תעמולה).
  בקיצור לכו לראות מועדון קרב ויעשה לכם טוב בניגוד לסרטים האחרים שמחדירים בכם רעיונות סאבלימינלים לצורכי האילומינטי.

  הגב לרום
 • מתן

  תיקון קטן:
  מחשבה לא יוצרת מציאות. מחשבה פשוט לא יכולה ליצור מציאות כי המציאות כבר קיימת, על כל האפשרויות האינסופיות שלה.
  לנו בתור בני אדם יש יכולת מוגבלת לקלוט את המציאות הזאת, ופה טמון הכוח הכי חזק שלנו: תשומת הלב.
  מה שאנחנו שמים לב אליו – קיים במציאות שלנו.
  עכשיו, בקשר לדוגמה עם האבן שנזרקת על הרגל – אם אני לא אשים לב לכאב, אני לא ארגיש אותו. ובעיניי, "לא ארגיש אותו" מקביל ל"הוא לא קיים".

  "אומנותו של המכשף היא אומנות תשומת הלב" (דון חואן מטוס)

  הגב למתן
  • אלדד

   לא רק תשומת לב לאירועים מסוימים במציאות וחוסר תשומת לב לאחרים אלא גם שינוי העתיד.

   למשל אם אתה חושב על ללכת ללונה פארק יש יותר סיכוי שתלך
   ללונה פארק בעתיד.
   והעתיד היא המציאות של המחר.

   הגב לאלדד
 • ליאור

  שלום

  לדעתי המאמר הזה הוא בושה לאתר אמת אחרת.

  אני קוראת באתר הזה כבר הרבה זמן והוא פשוט מעולה.

  המאמר הזה נראה כמו שעטנז של רעיונות נפוצים דיים מנוסחים בעילגות ועם קשרים רופפים ביותר ביניהם.

  כל הציניות שיש למיינסטרים על אנשים קונספירטיביים תהיה מוצדקת במקרה הזה, כי סליחה, זה נשמע הזוי, מבולבל ומטורלל.

  אם כתבת אז תנמקי, תסבירי ותקשרי. הטענות כבדות מדי מסתם להיזרק ככה לאוויר, ובאמת סליחה, אבל גם מהתגובות הכותבת נשמעת לי אולי אדם טוב אבל לאו דווקא ראוי לבמה זו.

  ובנוסף מסורבל, מבולגן וקשה לקריאה.

  וזו האמת שלי (באהבה, בכיף וכל השאר)

  הגב לליאור
  • בושה?

   מילה קצת קשה, אבל זכותך לחשוב כך.
   לטעמי יש במאמר הרבה מאוד דברים מענינים שראוי לחקור בהם.

  • אלה שונייה

   לליאור,
   כנראה שרק אצלך משהו מבולגן ולכן קשה לך לקריאה.
   אני כבר מכירה היטב אנשים כמוך; זה פשוט מודל אחד ויחיד של תגובה, אותו מודל פסיכולוגי של עליבות ומסכנות.
   אלה אנשים מסוגרים הרמטית בתוך בועת פח.
   צרי אופקים וצרי מוחין.
   אנים סטנדרטיים עד משעממים עד מוות.
   לא יצירתיים ומשוללים כל מעוף של יצירה, בטח לא כל טיפה של רוח או רוחניות. חיי רובוט כבר יותר טובים ומעניינים.
   בקיצור, אנשים ממש מסכנים, רחמנות עליהם.הם פשוט אבודים בחייהם. אין להם כלום, עוני יצירתי עד יובש.
   וחוץ מזה תיהנה מחייך אלה.

   הגב לאלה שונייה
 • ליאור

  שכחתי להוסיף, אנוכי, היי וביי

  הגב לליאור
 • מתן

  היי, אלה.
  כתבה.. אממ… ואוו. אני חסר מילים.

  קראתי כאן הרבה דברים שנראו לי לכאורה די הזויים (מבלי להעליב, כמובן. פשוט היו מאוד חדשים עבורי).

  בהמשך לדברים שנאמרו, הייתי שמח אם הייתם, גם את וגם ניב, מוסיפים מידע שתומך בחלק מהסיפורים שנאמרו כאן, דברים יותר עובדתיים-מדעיים. קצת קשה לי לקבל הרבה מהדברים (וסליחה על הבורות).

  דבר שני, נכנסתי למאמר כדי לקבל קצת יותר מושג לעמדה שלכם לגבי האירועים שיתרחשו ב-21.12, אם בכלל, בתקווה כנה להרגיע את נפשי ממידע רב וסותר שקראתי וראיתי.
  עם זאת רק נהייתי יותר מבולבל.
  מאוד אעריך את זה אם תוכלו לעשות לי סדר בדברים, בין אם במאמרים נוספים, או קישורים למקורות אמינים.

  תודה 🙂

  הגב למתן
  • תמיר

   הי מתן

   ממליץ לך על סידרת מאמרים של אביחי אבוהב שהתפרסמה ב"מעריב" לפני כשנתיים ונותנת הסבר הרבה יותר מדוייק (לדעתי..) למה שקורה היום בעולם. המאמרים אומנם לא מתייחסים ספציפית למה שיקרה ב-21.12, אבל זו נקודת התחלה טובה למי שמחליט לצלול לעומק המחילה 🙂

   http://www.nrg.co.il/gevanew/o.....ID=5193151

   תמיר

   הגב לתמיר
 • אדם

  שלום, רציתי להגיב, עכשיו כשאנחנו מבינים ש2012 חלפה לה, וכל האיומים וההפחדות חלפו איתה… אפשר באמת לדבר על העניין עצמו. גברת אלה היקרה, אני חייב לברך אותך על ההשקעה והמחשבה הרבה בכתיבת המאמר. קשה לי עם הצורה שבה את בוחרת להראות לנו את הדברים… והביקורת שלך על תרבות ה"ניו אייג'" שנועדה להסתיר מאיתנו את האמת… ובכן יקירה, האמת היא מה שאנחנו רוצים שהיא תהיה, העתיד הוא פרי מחשבתנו ויצירתנו כך היה וכך יהיה תמיד. נכון שכרגע הדברים נראים מתסכלים מעט אם ממשיכים לחשוב במונחים של "המושכים בחוטים" שאת חלקם מנית כאן, אבל אני כן מאמין בכח היצירה וההתעוררות ההמונית שמתרחשת היום בעולם. אנשים הופכים התכווננות מחפשים מידע ועסוקים כל העת בנסיונות לפרוץ את הסדר השולט בעולם. זה בכלל לא משנה מה האידיאולוגיה או מי עומד מאחורי זה ולמה. העובדה היא שההמונים מתחילים להתעורר ולחפש את כל הדברים שדיברת עליהם שפעם היו שמורים רק למתי מעט… גיאומטריה מקודשת, קריסטלים, מדיטציה, קימטיקה והסולם הסולפג'י וזה רק קצה הקרחון. היום כל מי שרוצה לשנות את חייו כבר מקבל את כל הידע המדהים הזה על מגש של כסף. ובעיני זה נהדר. כי השינוי יבוא ממאות אלפי אנשים ששמו ידם על הידע ומשתמשים בו קודם כל כדי להגיע בעצמם למקום גבוה יותר. תגידי מה שבא לך על "הניו אייג'" אבל אנחנו אכן בפתחו של עידן חדש ועדיף לכולנו להשאיר מאחורה את כל תורת המאבקים הזו שמשתמעת יפה כמעט מאחורי כל משפט במאמר שלך ולהתחיל באמת לברוא כאן מציאות חדשה. היו חסרים לי מאד הצעות לשינוי ולפתרונות מעשיים במאמר הזה.
  אור ואהבה 🙂

  הגב לאדם
 • פיליפ

  כל מילה בסלע

  הגב לפיליפ
 • פיליפה

  יפה אמרת פיליפ יקירי

  הגב לפיליפה
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית