ראשי » בריאות » אתם כאן

דיווח מהדיון בכנסת על ההפלרה והגשת כתב אישום: הפלרה

 • מאת מנהל הפרויקט | 31 במאי 2011
 • 2,961 צפיות | 24 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

ביום שני ה-30 למאי 2011 נערך דיון מהיר על הפלרת המים לבקשתו של חבר הכנסת מגלי והבה.
אחרי שקיבל מאות מיילים מאזרחי ישראל, החליט ח"כ והבה לבקש דיון מהיר בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת.
בדיון נכחו מספר מצומצם של חברי כנסת (ארבעה) נציגי משרד הבריאות, נציגי משרד החקלאות, נציגי תנועות ירוקות, מומחים לנושא ההפלרה, רופאים, נציגי הציבור ואורחים (אני ביניהם).

עדכון 31/5/11:
ח"כ והבה ממשיך להראות מנהיגות ונחרצות.
הוא הגיש היום טיוטה להצעת חוק האוסרת על הכנסת פלואוריד למי השתיה של האזרחים.
אני מברך אותו וקורא לכולם לכתוב לו ולהביע תמיכה בעבודתו.

להלן תיאור קצר וממצה. בהמשך היום אוסיף הקלטת אודיו של כל הדיון:

ח"כ והבה פתח במילים קשות ונוקבות נגד ההפלרה, הוא קרא לה חומר מסוכן ומסרטן.
חברת הכנסת אורלי לוי הוכיחה שהיא לא רק פנים יפות, אלא גם בעלת שכל.
היא שאלה שאלות נוקבות ולא הסתפקה בהסברים המגומגמים של נציגי משרד הבריאות שנראו לעומתה כמו ילדים מבויישים ומהוססים.
למרות שזה לא קשור, אחד מחברי הטובים שנכח בדיון התאהב בה קלות.
ח"כ אילן גילאון מלמל כמה מילים לא מחייבות ועזב את הדיון חמש דקות מתחילתו.

נציגי משרד הבריאות העיקו במשקלם על הכסאות שחרקו במחאה, בקבוקי מים מינרלים מתוצרת "נביעות" נצצו על השולחן והמיזוג זמזם חרישית.

מור סגמון, נציג הציבור והתנועה הירוקה הגיע מוכן וחמוש במסמכים והוכחות אך רק התחיל להתחמם עד שנקטע על-ידי יושב הראש קצר הרוח שהעביר את רשות הדיבור לנוכחים האחרים.
הוא הספיק לומר כי משרד הבריאות כופה תרופה שהציבור אינו מעוניין בה ונגרמת בכך פגיעה בזכויות הפרט.
לדבריו, מדובר בפסולת שמכילה אוסף של רעלים ומתכות דוגמת ארסן, זרחן, נחושת, ברזל ועופרת.

גם נציגי השלטון המקומי שנכחו בדיון הביעו את התנגדותם להפלרת המים. לטענת משה אבנון, יועץ המים במרכז השלטון המקומי, "לא נכון להכניס לכל העם תרופה שהם אינם צריכים ואנו מתנגדים להאכלת כל העם בתרופה אותה קובע מגזר מסוים. חומצת הפלואור היא חומר שנוי במחלוקת שמסב נזקים כבדים למערכות המים, כתוצאה מתהליכי קורוזיה שמתרחשים בשל הימצאותו של הפלואוריד במים".

שרית כספי אורון, מדענית מים מעמותת אדם טבע ודין, טענה נגד המינונים המוגזמים שנקבעו על ידי רופאי השיניים של משרד הבריאות. לדבריה, חובת ההוכחה שתסטור את מסוכנות חומצת הפלואוריד מוטלת על משרד הבריאות ורק לאחר שיוכח כי הדבר אינו מזיק לאדם ולסביבה ניתן לשקול את החדרת התרופות למים.

אהוד לשם, לשעבר מהנדס בכיר במשרד הבריאות הראה סרטון קצר ובו ראיונות עם מומחים (אחד זוכה פרס נובל) שקטלו את מדיניות הפלרת המים בפלואוריד.

זאב שפיר, שתרגם את הספר "הונאת הפלואוריד" תקף במילים קשות את התנהלות משרד הבריאות הישראלי.

נציגי משרד הבריאות, ביניהם שלמה זוסמן, מנהל האגף לבריאות השן במשרד הבריאות, עמדו נבוכים מול הטענות הקשות לסתירה שנשמעו מפיהם של המוזמנים הרבים מטעם הציבור. בניסיון להצדיק את מדיניות משרד הבריאות, טען זוסמן כי הפלואוריד הוא חומר טבעי עם תקן ישראלי הזהה לתקן האירופאי המחמיר המועיל למניעת עששת. "כשפותחים את הברז בבית לא תמצאו ארסן. כיום מתבצע מחקר על בריאות השיניים ושכיחות הפלואוריזיס אצל ילדים, שצפוי להסתיים בשנה"ל הבאה ".

נציגי משרד הבריאות ויושב הראש הזחוחים כ"כ עיצבנו את אחד מנציגי האזרחים עד שהוא התפרץ לעברם בצעקות.
מאוחר יותר הוא הוצא בכוח מהדיון.

צוות צילום של ערוץ 9 הרוסי נכח בדיון ואני מקווה לקבל מהם בהמשך השבוע את צילומי הוידאו.

בסיום הדיון סיכמה הוועדה כי היא רואה בחומרה רבה את התנהלות משרד הבריאות בעניין הפלרת מי השתייה בכך שנמנע מלאמץ את מסקנות הוועדה משנת 2007 לקיים מחקר לבדיקת השפעות הוספת חומצת הפלואוריד למי השתיה. הוועדה התחייבה לעקוב מקרוב אחר הפעולות המחקריות של משרד הבריאות בנושא ההפלרה ודרשה להתעדכן במסקנות הביניים. כמו כן, דרשה הוועדה ממשרד החקלאות לערוך מחקר על השפעות הפלואוריד על התוצרת החקלאית. "שמעתם את מצוקות האנשים והגיע הזמן לקבל החלטות. אם יימצא הנזק הקל שבקלים נהיה הראשונים שנאסור את העניין", סיכמה הוועדה.

בסוף הדיון יצאנו החוצה עם תחושות מעורבות.
מצד אחד, ח"כ והבה וח"כ אורלי לוי הראו מעט ביצים/ביציות ועשו רושם שבאמת אכפת להם מבריאות הציבור.
מצד שני, התנהלות הוועדה ובעיקר המסקנות שלה הוכיחו שהכנסת היא דינוזאור ארכאי ומזדקן שאינו מצליח לעמוד בקצב המהיר של ההתרחשויות ולהגן על אזרחי ישראל בזמן.

לסיכום
יש לי חדשות רעות וחדשות טובות.

נתחיל בחדשות הרעות.

וועדות הכנסת הן בדיחה. משרד הבריאות הישראלי עושה כראות עיניו ולא שם קצוץ על חברי הכנסת או על החלטות וועדה קודמות.
יושב הראש אמר שהוא חפוי ראש ומבוייש כשנציגי הציבור רואים עד כמה החלטות וועדת הכנסת לא מיושמות.
והוא צודק. הוא צריך להיות חפוי ראש.

החדשות הטובות הם שהכיסאות בחדר הוועדה היו די נוחים.

מאחר ומסתמן שוועדות הכנסת השונות (זו השלישית מ-2002) אינן מסוגלות כנראה להגן על אזרחי מדינת ישראל ולדאוג לבריאותם,
החלטתי לכתוב כתב אישום נגדם ונגד האחראים לפשע ההפלרה.

כתב אישום: הפלרה
המסמך שלפניכם הוא כתב אישום על הכנסת חומצה פלואורסיליצית (להלן: פלואוריד) למי השתיה של אזרחי ישראל.
אני מודע לכך שיש חברי כנסת הגונים שרוצים לעשות טוב ואשר עושים עבודתם בשליחות.
אני מאשים את אותם חברי כנסת ושרים שלא טרחו לבדוק את הנושא לעומק, שהצביעו מבלי דעת, שלא הקימו קול צעקה.

הנאשמים:
חברי כנסת ישראל שתמכו בין במישרין ובין בעצימת עיניים בהכנסת פלואוריד למי השתיה
שרי כנסת ישראל שתמכו בין במישרין ובין בעצימת עיניים בהכנסת פלואוריד למי השתיה
משרד הבריאות הישראלי

שותפים לדבר עבירה:
תאגידי החברות המזהמות המוכרות את הפסולת הכימית למדינה

התובעים:
אזרחי מדינת ישראל
הילדים שעוד לא נולדו
הדורות הבאים

כתב האישום:
חברי כנסת ישראל, שרי כנסת ישראל ומשרד הבריאות הישראלי (להלן: הנאשמים) מואשמים בזאת ברצח אנשים חפים מפשע, בגרימת מחלות קשות הגורמות ליסורים כגון סרטן, שברים בעצמות, פלואורוזיס של העצמות והשיניים.
אתם מואשמים בהידרדרות המצב הקוגניטיבי של ילדי ישראל, הפחתת ה-IQ של האזרחים, סימום האזרחים ללא אישור וצורך.
חברי הכנסת, שרי כנסת ישראל ומשרד הבריאות מואשמים בזאת בהעלמת עין, יצירת סחבת ובירוקרטיה מיותרים שגרמו למותם של אלפים ממחלות קשות.
משרד הבריאות הישראלי מואשם בזאת בגרירת רגליים, מסירת נתונים כוזבים והעלמת נתונים מאזרחי ישראל.
כתוצאה מפעילותם הפושעת וחסרת האחריות של הנאשמים, בריאותם של אזרחי ישראל הולכת ומתדרדרת.
הנאשמים להלן מואשמים גם בזיהום מקורות המים של מדינת ישראל וזיהום הסביבה בחומרים מסוכנים.
כתוצאה מפעילותם למען ההפלרה או חוסר ההתנגדות שלהם, הם מואשמים בגרימת נזקים כלכליים עצומים לצינורות הולכת המים, יצירת קורוזיה המשחררת למים חלודה ומזהמים אחרים.

אין לחסוך את הביקורת הקשה גם מאזרחי ישראל בעצמם, שלמרות הנתונים הגלויים לעין כל ולמרות מאמציהם של גופים ואנשים שונים לחשוף את פשע ההפלרה, הם ממשיכים בשגרת יומם ואינם עושים דבר כדי למחות. אינם עושים דבר כדי להביא לשינוי.
נסיבות מקלות לביקורת הזו היא העובדה שאזרחי ישראל נמצאים במצב הישרדותי תמידי שמקשה עליהם מאוד להשמיע קול זעקה או לחשוב על דברים אחרים חוץ מאשר ההישרדות המיידית והברורה ביותר.
עם זאת, העובדה שרבים כל-כך מודעים לפשע ההפלרה ואינם עושים דבר כדי למנוע אותו תרמה ותורמת במישרין ובעקיפין להמשך זיהום המים בחומר מסוכן.

למרות העובדה שרק 5 מדינות עדיין מפלירות את מי השתיה, ולמרות שמדובר בכ-4% בלבד מכל אזרחי העולם ששותים בכפיה חומר מסוכן המוגדר כתרופה, ממשיך משרד הבריאות הישראלי ובכיריו, ביחד עם סגן שר הבריאות הישראלי ליצמן (להלן: הבובה), תוך זלזול בהחלטות של וועדות הכנסת וביזוי פסק דין של בג"ץ, להכניס למי השתיה של אזרחי ישראל חומרים מסוכנים ומסרטנים.

למרות שמחקרים עדכניים מוכיחים שהפלרת המים תורמת במקרה הטוב למניעה של סתימה אחת בלבד לכל ימי חייו של האזרח אך בדרך גורמת למחלות ונזקים בריאותיים קשים, משרד הבריאות הישראלי ממשיך להיתלות בהסבר המיושן, שמומחים רבים פוסלים אותו, שהפלרת המים מגינה מפני עששת.

אנו, אזרחי מדינת ישראל מודיעים בזאת לחברי כנסת ישראל, שרי כנסת ישראל, משרד הבריאות ובכיריו, מלקקי הפינכה ומוצצי הדם, שיבוא יום והם יתנו את הדין על מעשיהם, על העלמת העין, על הזלזול באזרחים ובחיי אדם, על השחיתות הכלכלית, על הציניות הפושעת, על הבגידה באמון.

מידע נוסף:

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=7601
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

24 תגובות »

 • יהונתן

  מעולה! כל הכבוד!

  הגב ליהונתן
 • אמתי פרנקלין

  רציתי להוסיף את הנאום שלי, שלא הושמע הבסוף אתמול בוועדה.

  כבוד סגן שר הבריאות יעקב לייצמן, ח"כ מגלי והבה, ומוזמנים נכבדים.

  שלום רב, אני מייצג קבוצה של מיליוני אזרחים שמורעלים יום ביומו. רבבות אזרחים מודאגים מהפלרת מי-השתיה בישראל וחושבים כמוני שיש צורך להפסיק אותה מיידית . עקבתי אחר התשובות הלקוניות המתקלות ע"י משרד הבריאות בנושא ההפלרה ולצערי נראה כי אין אתם מוכנים עדיין להיישר מבט אל הקהילה מדעית וממצאיה. מסיבה מסויימת, נסתרת לעין אתם ממשיכים לדבוק כמקבלי דברי תורה מסיני על המסקנות המוגמרות של ארגון הבריאות העולמי. ארגון שאמינותו מוטלת בספק רב.

  לצערי בעקבות הרמה הירודה של הדיון המדעי אצמצם את עצמי לעובדות המוסכמות על משרדי הממשלה וארגון הבריאות העולמי, והישענות על הגיון בריא שאינו דורש הבנה מדעית מיוחדת.

  1. כוס אחת של מים מופלרים מכילה את אותה כמות פלואוריד כמו אפון משחת שיניים, ולפי הנחיות משרד הבריאות אסור לילד לבלוע יותר מאפון משחה, כלומר לפי הנחיות אלה אסור לילד לשתות יותר מאשר כוס מים ביום, המכילים למעשה כמות זהה של פלאוריד כמו באפון משחה. בוודאי ברור לכם כאין ילד יכול להתקיים על כוס מים אחת ליום, ועל כן אתם מכריחים אותו לצרוך כמות פלאוריד העולה מעל הכמות המקסימאלית המותרת לפי הנחיות משרדכם.

  2. אם משרד הבריאות השתכנע שפלואור זהו חומר הנחוץ לנו לשמור על בריאות השן, וזהו מרכיב שיש להוסיפו באופן גורף למי השתייה הציבוריים מדוע אתם מחדירים בנוסף לפלואור רשימה ארוכה של חומרים רעילים ומסרטנים. רכיבים הנמצאים ברשימת החומרים המסוכנים שמשרדכם פרסם. תהליך ההפלרה משמעו הוספה של פסולת תעשייתית רעילה המכילה בתוכה בין היתר גם תרכובת פלואוריד מבין חומרים רעילים ומסרטים אחרים כדוגמת ארסן, קדמיום, כספית, ועופרת. אתם פועלים בניגוד לתקנות שלכם,ובאופן מודע מחדירים למי השתייה חומרים מסרטים וגורמי מחלות. מדוע אין משרדכם דואג להוספה של פלואור נקי ללא המתכות הכבדות והרעלים הנוספים?

  3. נניח והייתם מוספים למי השתייה רק פלאור נקי, וזו אכן תרופה רצויה כמו שאתם טוענים, עדיין אין הצדקה בידכם להפלרה המונית של המים מאחר והפלרה מנוגדת לחוק זכויות החולה. היא מהווה טיפול רפואי כפוי שלא בהסכמה מדעת, כלומר נטלתם את זכותם של הציבור לבחור האם ליטול את התרופה או לא. אינכן מיידעים אותו בנוגע לסיכונים שבצריכתו, ואין לכם דרך לנתר אוכלוסיות עם רגישות לפלאוריד. למעשה אתם פועלים בניגוד לחוקי היסוד כבוד האדם וחירותו. זוהי התערבות מוחלטת בחופש לבעלות על הגוף שלנו והיכולת לשמור על בריאותו.

  4. אם אכן זו תרופה, איזה סטנדרט רפואי אתם מייצגים כאשר אתם מכריחים אומה שלמה ליטול תרופה ללא אפשרות שתהיה פיקוח או שליטה על המינון הנלקח. בוודאי שלא נשמע דבר כזה עם אף תרופה אחרת, גם לאקמול הניתן ללא מרשם יש מינונים מומלצים שאין לעבור אותם. לכם אין שליטה אם אדם יעבור את המינון המומלץ בצריכת פלואור, ולכן יש להפסיק את הפצתה בדרך רשלנית זו.

  5.הפלרת מים מנוגדת לחוק מים נקיים, אשר אוסר הוספת חומרים למים פרט לשם טיוב מים. בעבר שהבעלות על מפעל הדשנים הייתה עוד בידי המדינה, המפעל נאלץ לשלם מילוני שקלים כל שנה על מנת להטמין את הפסולת המסוכנת של המפעל ברמת חובב. לאחר המכירה למשפחת עופר, הם הצליחו דרך שוחד במסדרונות הכנסת להכשיר את תהליך ההפלרה, פוסלת תעשייתית זו החלה לא להיקבר ברמת חובב אלא להיווסף למי השתייה שלנו. אין צורך בתשע שנות לימוד להבין מדוע פעולה זו מזיקה למים ואינה מטיבה עימם.

  6. הסתירה המצלצלת ממשיכה עם הנציגים של המשרד לאיכות הסביבה שאינם ממלאים את תפקידם. בכל זמן אחר מתייחס המשרד לתרכובת של החומצה הפלואורוסיליצית כאל מזהם סביבתי ידוע. אך כאשר 6,500 טון מתרכובת זו מוספים למי השתייה הדבר מקבול עליהם. ברור לכם כי בפעול רק אחוז אחד מכלל המים משמשים בעצם לשתייה, כל שאר הפסולת המוספת למים, עושה דרכה דרך מערכת הצינורות והביוב לשדות, ים, נחלים, אדמות, והאויר שאנו נושמים. היכן האחריות שלכם בכל הסיפור העגום הזה?
  אני רוצה לסיים את טיעוני עם גרף אחד ממאות המחקרים שנעשו בעולם, המשווה את בריאות השיניים בין מדינות מפלירות לבין מדינות שאינם מפלירות. ניתן לראות באופן ברור כי אין הבדל סטטיסטי בעל משמעות בבריאות שיני התושבים של אוכלוסיות מופלרות ללא מופלרות. מספיק גרף זה על מנת להבין את חוסר היעילות והאבסורד שבהוספת "חומצה פלאורסוליצית" רעילה למי השתייה של ישראל שאינה משפרת את בריאות השן באופן הניתן למדידה.

  סגן שר הבריאות, התנהגותך אינה ברורה לי. ביד אחת הינך נוקט בצעדים להפחתת העישון על מנת להוריד את כמות חולי הסרטן, וביד אחרת אתה ממשיך לאשר הוספה של חומרים מסרטנים וגורמי מחלות למים. לצערי נראה כי שכחת את הערך הבסיסי ביהדות האומר כי המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו.

  אז אנא, הצל אותי ועוד רבים כמוני הנמצאים בסיכון מוגבר למחלות וסרטן.

  כל אחד מאיתנו, אזרחי ישראל, יכול להבין שמדובר באבסורד וחוסר אחריות משווע, ככל שהזמן מתמשך ללא שום פעולה, ולמרות שהמידע בנושא קיים – זה מתחיל להראות יותר ויותר כרשלנות פושעת. אינכם יכולים יותר לומר לנו שאתם פועלים בתום לב למען הציבור, כשהמידע בנושא ההפלרה זמין לכולם.

  קחו אחריות עכשיו, ולא, לא תוכלו להתגונן בעתיד מפני תביעה ייצוגית של עם ישראל כנגדכם. אתם אשמים במותם של אזרחים רבים טרם עת, בפגיעה בלתי הפיכה בפוריות ובאינטלגניציה שלהם.

  עליכם מוטלת החובה לבחור לפעול עם תבונת הלב, המצפון וכוח ההגיון והמחשבה ולא להמשיך לשמש כפועלי הגרדום של בעלי האינטרסים החשוכים.

  תודה, בברכה אמתי פרנקלין.

  הגב לאמתי פרנקלין
 • רון

  להקים מפלגה.

  לקרוא לה מפלגת ה30 אלף.

  כל חבר מפלגה תורם שקל 1 , כך מכסים את עלות חוק המפלגות.

  וכך יש גם מאגר מצביעים מינימלי לעבור את אחוז החסימה.

  הגב לרון
  • שלום רון, יש לך מפלגה אם אתה רוצה
   מפלגה שנרשמה רק ב 20 אלף לעומת שאר המפלגות שמשלמות בין 80 ל65 אלף ( סתכל קישור פה באמת אחרת) במדור שחיתות. אנו מקדמים מפלגה בלי שום רצון לכסא ( להבדיל מקבוצות אחרות) אתר utopia.org.il אולי תמצא טעם להצטרף כבר למשהו שמקדמים אותו המשך ימים יפים.

 • רון

  שפע כשהמפלגה שלך בולעת שקר נתעב כגון ההתחממות הגלובאלית.
  אתה לא המפלגה שאליו אני מתכוון

  ציטוט מאתרך :

  "הדוחות מציינים ש-2010 היא השנה החמה ביותר בהיסטוריה המדודה בכדור הארץ."

  “The more we do to you, the less you seem to believe we are doing it.” – Joseph Mengele

  http://www.youtube.com/watch?v=BvgVYEgWE88

  הגב לרון
  • רון

   אני בעד מפלגה בלי שום הבטחות.
   פרט לשקיפות והחלטות דמוקרטיות.
   לא אוטופיה ולא נעלים.
   אף אחד לא מאמין לכלום ובצדק.

   אני בעד שכל החלטה של החברים שיכנסו לכנסת
   תועלה במשאל בעזרת האינטנט לחברי המפלגה.
   מה שיחליטו – זה מה שיהיה.

   כשתעלה בעייה – מעלים הצעה.
   מה שנקרה ריספונדינג אין דה מומנט

   ככה יש גם אינסטיב לאנשים להצטרף למפלגה – הם מרגישים שיש להם כוח.

   הגב לרון
   • הי רון, אין פה את המייל שלך אבל ההיתי מעוניין לדבר איתך מחוץ לפורום הזה, כדיי לכבד אותו על כך שבחר לעסוק בדיון אחר, אם אחד מהקבוצה בחר לשים מאמר שאין לו סימוכין ניתן לתקן את הטעות הזאת בכל אופן אנחנו באותו צד ורק יחד אנחנו יכולים לצאת מהמצב הזה. shefa.chadash@gmail.com
    פיצול ביננו ואי מציאת המחנה המשותף משרת רק את שימור השליטה והמצב הקיים. מקווה שאתה רואה את זה

 • ארנאלדו

  מאמר נפלא, המון הצלחה לכולנו. מאבק חשוב מאוד, וכנראה שבכאלה דברים אי אפשר ברגע אחד לשנות את השיטה אבל הדיון הזה מרגיש דרך המאמר כעוד צעד חשוב בדרך. חשוב לשמור על התמדה ועיקשות ולזכור את הכוונה.

  אני מניח גם שהרבה גופים כלכליים (למשל האחים עופר או שהם כבר פרשו והעבירו את החומצה למישהו אחר?) עומדים מאחורי השיטה הקיימת, עוד סיבה שלא משנה מה מדובר בועדה ובדיונים, בסופו של דבר סיכויים קטנים שיהיה שינוי אמיתי כל עוד תוקפים את התוצאה ולא את הגורם.

  הגב לארנאלדו
 • pagosh

  כל מה שקורה פה הוא מאוד חד כווני.
  גם אני מתנגד להפלרה עד שיוכח באופן גורף שהיא עושה יותר טוב מאשר רע וגם אני חושב שחובת ההוכחה היא על המפלירים (המדינה). אבל בכתבה שכזו יש להביא באופן מאוזן את המחקרים שמראים מה טוב בהפלרה. מה טוב מול מה רע. ורק אז אפשר להחליט. כשאתה קורא טקסט כזה אתה ישר רואה שיש כאן משהו עם אג'נדה חד כוונית וזה מייד מחזיר אותך לשלווה הזומביט של להמשיך ולא לעשות כלום עם זה, כי ממילא מדובר באג'נדה של מישהו ומן הסתם הוא מציג רק צד אחד שלה כדי לשכנע בצדקתו.
  זו לא הדרך האפקטיבית לעשות דברים. יש לאזן ככל הניתן את הבעד מול הנגד, במידה וזה בכלל ניתן – נדמה שבמקרה הזה הנגד חזק הרבה יותר מהבעד – אבל בכל זאת יש להראות גם את הצד השני. את הטענות של הצד השני. משרדי ממשלה משתמשים במדענים ראשיים ואין חשש לקונספירציה ממשלתית לעזור בהשמדת העם היהודי או לדלל אותו. במיוחד לא בזמנינו אנו.

  התיחסות מקצועית יותר תעשה עבודה אפקטיבית הרבה יותר.

  הגב לpagosh
 • avi82

  ניב, הורדת את הכפפות אני רואה ,יפה לראות ,כל הכבוד.

  כל הכבוד על ההשקעה ועל עבודת הקודש שאתה עושה בחשיפת המידע בנושא הבריאות ,אם בנושא הפלואוריד ואם בנושא תרופות טבעיות לסרטןובכלל .

  אני חייב לאמר שהייתי באופן אישי שמח לראות שאת כובד משקלך היית מעביר לנושאים נוספים כמו :

  בעיית המסתננים, שעכשיו התבשרנו ש30 מסתננים בלתי חוקיים מארתריאה וסודן תקפו אנושות באבנים ואלות וידיים את השוטרים שבאו לבדוק אותם ושלחו אותם לבית החולים במצב קשה .

  הכוונה להחזיר את השטחים יהודה ושומרון ולהקים שם מדינת טרור איסלמית, חמאסניקית ופתחית ( התפרסם עתה עבודת הדוקטורט של אבו מאזן על הכחשת השואה ,ששימעון פרס ניסה להסתיר מהציבור טוב טוב ושטייניץ עכשיו גילה אותה ) שהדבר הזה יחסל את כולנו .

  אני באופן אישי חושב שאלו הבעיות הבוערות ביותר לשים עליהם דגש ,וחשיבותם לא נופלת מהפלואוריד במיים ואפילו עולה ( שוב אני מדגיש אני מברך על כל הדגש שאתה שם בנושא ) וחבל שאנו לא רואים עין בעין את הנושאים הללו .

  אני מבין לחלוטין שאתה הוא בעל האתר ואתה קובע מה חשוב מבחינתך ,גם משיקולים של לא להיות מוצג כאתר "פוליטי" מצד כזה או אחר, אך לצערי הרב הנושאים שכרגע ציינתי אין בהם כהוא זה של ימין או שמאל, מדובר כאן בקיומנו ,בחיינו לא פחות ולא יותר .
  אני מרשה לעצמי לכתוב ולהציע ולהביע את דעתי זאת ולו רק בגלל תרומתי הקטנה לקידום האתר .

  הגב לavi82
 • שבתאי

  ניב תודה רבה

  כל הכבוד

  ותודה לכל העוזרים במלאכה

  הגב לשבתאי
 • שבתאי

  עזרה בבקשה

  מה עדיף מים מינרלים או מסנן אוסמוזה הפוכה?

  ואודה לכם אם תוכלו להמליץ ספציפית על חברת מסננים טובה שיש לכם ניסיון אתה

  תודה

  הגב לשבתאי
  • שלום שבתאי.
   מים מינרלים מתוצרת מי עדן אינם מכילים פלואוריד.
   בנביעות יש פלואוריד טבעי (שהוא לא הפלואוריד שמכניסים למי השתיה) בכמות קטנה.
   למים מינרלים יש בעיות אחרות (אחסנה לא נכונה, היווצרות חיידקים, מים עומדים וכ"ו) חוץ מזה שעוד מעט חברות המים ימלאו את הבקבוקים במי תהום שהם ישאבו וימכרו אותם כמים מינרלים.

   אוסמוזה הפוכה היא השיטה היחידה שאני מכיר שמסבבת את הפלאוריד אך יש לה בעיות אחרות.

   א, למיטה ידיעתי הפלואוריד גורם לחורים בממברנה של הסנן ולכן כל 3 חודשים תצטרך להחליף סנן כדי להמשיך להיות מוגן.
   זה מאוד יקר.
   ב, יש בזבוז מים רציני בשיטה הזו
   ג, יקר
   ד, מוציא מינרלים חיוניים מהמיים שאתה שותה.

   אני לא מומחה ורק חולק איתך את מה שאני יודע.

   • רון

    אני משתמש בפילטר הזה שכולל אוסמוזה הפוכה

    http://www.purewatersystems.com/bev100.php

    הפילטר צריך להחזיק בין שנתיים לארבע שנים.

    וקל לבדוק אם איכות המים ירדה עם מודד TDS
    כמו זה
    http://www.filtershop.co.il/?p=53

    אני חושב שהסיפור שהפלואוריד עושב חורים זה אגדה אורבנית.

    קרוב לוודאי פילטרים שעשויים בסין ומתפרקים בלאו הכי

    אני מאוד מרוצה.

    הגב לרון
   • משה

    למנהל הפרויקט שלום, בשיחת טלפון אם שירות הלקוחות של "נביעות" נטען שהם לא מפלירים את המים אלא הפלואור שמצוין על האריזה מציין את כמות שקיימת במים באופן טבעי,
    אודה אם תביא מקור לטענה ש"נביעות" מפלירים

    הגב למשה
 • ניר

  להלן מכתב להצעת חוק שהגיע היום מח"כ מגלי והבה –

  שלום,

  להלן לעיונכם טיוטת הצעת החוק של ח"כ מגלי והבה לאסור את הכנסת החומצה הפלואור וצורית ומלחיה למי השתייה. להלן סעיף 52.ב הלקוח בפקודת בריאות העם, שבה מוצע להכניס את התיקון המודגש בצהוב.

  לשכת סגן יו"ר הכנסת ח"כ מגלי והבה

  52ב. (א) שר הבריאות רשאי להתקין תקנות –

  (1) הקובעות את איכותם התברואית של מי שתיה, בין דרך כלל ובין למקום פלוני או לשימוש פלוני ובלבד שמי השתייה לא יכילו פלואורידים או חומצה פלואורוצורית ומלחיה;

  (2) הקובעות תנאים תברואיים למקור מים המיועד לשמש מקור מי שתיה ולמיתקני מי שתיה;

  (3) המחייבות או המסמיכות לחייב בעלי מיתקנים להפקת מים ממקורות מים שאינם ראויים לשתיה, להספקתם, להובלתם או לצריכתם, להציב, על חשבונם, שלטי אזהרה נגד השימוש במים אלה כמי שתיה;

  (4) בדבר ההיבט התברואי של תכנונן, התקנתן והפעלתן של מערכות מי שתיה;

  (5) בדבר תקינותם התברואית של מיתקנים למי שתיה.

  (ב) תקנות לענין פסקה (5) לסעיף קטן (א) יותקנו לאחר התייעצות עם שר החקלאות.

  הכנסת השמונה-עשרה

  הצעת חוק של חבר הכנסת מגלי והבה

  הצעת חוק לתיקון פקודת בריאות העם (תיקון – הגבלת הכנסת חומרים למי השתייה), התשע"א-2011

  תיקון סעיף 52ב

  1.

  בפקודת בריאות העם[1], בסעיף 52ב(א), בפסקה (1), בסופה יבוא:

  "ובלבד שמי השתייה לא יכילו פלואורידים או חומצה פלואורוצורית ומלחיה".

  דברי הסבר

  הפלרת המים בישראל החלה בשנת 1982. בשנת 2001 התקדמה מדיניות ההפלרה שלב נוסף, לאחר שמנכ"ל משרד הבריאות התקין תקנה המחייבת כל ישוב אשר מונה למעלה מ- 5,000 תושבים להוסיף את תרכיב הפלואוריד למי השתייה.

  מחקרים שבדקו את תהליך ההפלרה, מצעו כי בפועל, במקום פלואוריד, רוכש משרד הבריאות תוצר-לוואי של תעשיית הפוספטים, המכיל קוקטייל של חומרים כימיקאלים שמוגדרים כרעלים בחוק החומרים המסוכנים, התשנ"ג–1993, ובהם: חומצה פלואורוצורית (H2SiF6), תחמוצת זרחן (P2O5), ארסן (As), קדמיום (Cd), כספית (Hg), עופרת (Pb) ועוד. לטענת החוקרים, הימצאותם של כל החומרים הללו יחד, מגבירה את רעילותם של כל אחד מהם בנפרד. ההפלרה בארה"ב נעשית באותו האופן.

  משרד הבריאות טוען כי החומרים הללו מדוללים בתהליך הוספתם למים והופכים זניחים במים הזורמים בברזים (ראה ישיבת ועדת העבודה, הבריאות והרווחה מיום 30 במאי, 2011) וכי הוספת פלואוריד למי השתייה היא האמצעי היעיל, הבטוח והזול ביותר להפחתת עששת.

  לעומת עמדה זו, בחלק מהחוגים המדעיים והסביבתיים המקצועיים, בישראל ובעולם, יש התנגדות עזה להוספה מלאכותית של כימיקלים כגון פלואוריד למים. לטענת המתנגדים הוספת פלואוריד למים גורמת בעיות בריאותיות. ואכן, מחקרים נוספים שהתבצעו ברחבי העולם ובדקו את יעילות ובטיחות הפלואוריד, נמצא כי הפלואוריד במצבו הטבעי, המצוי בתרופות מסוימות ועשוי לתרום לירידה בעששת שיניים, משפיע במקביל על הגברת הסיכוי לחלות בפלואורוסיס (כתמים וריקועים על אמייל השיניים), שברים בעצמות, סרטן העצמות, ירידה בפעילות בלוטת התריס, מחלות כליות, בעיות פריון, ירידה ביכולות השכליות (מנת משכל IQ) ועוד.

  המצב הקיים מציב מספר בעיות מהותיות:

  ראשית, מדובר בהוספת חומצה רעילה לרשת המים תחת המינוח של "פלואוריד". ישנם מומחים המעריכים שגם שאריות חומרים רדיואקטיביים, שמקורם בפוספטים המשמשים בתעשייה המוכרת את תרכיב ההפלרה למשרד הבריאות, מגיעים לרשת המים.

  שנית, מעולם לא נבדקה נוכחות חומרים רעילים אלו ברשת המים, או בפתח יציאתם בברזי המים. בפועל, החומצה הפלואורוצורית מאכלת את ציוד ההובלה וכאשר היא באה במגע עם מערכות הובלת המים, מופרשת קורוזיה שמתמזגת עם מי השתייה הזורמים בברזים (ראה דבריו של משה אבנון, יועץ מים מטעם הרשויות המקומיות, בועדה הנ"ל).

  שלישית, בישראל מושבים כ 70% מהמים לחקלאות כמי קולין. מעולם לא נבדקה נוכחותם של חומרים רעילים אלו בתוצרת החקלאית.

  רביעית, נתונים רשמיים של ארגון הבריאות העולמי (WHO), המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC) מצביעים כי ירידה בעששת השיניים נרשמה במקביל במדינות מפלירות כמו גם במדינות שאינן מפלירות. דו"ח הלמ"ס משנת 2004 מציין שבישראל, שיעורי העששת בשיניים דווקא עלו יותר באזורים המפלירים בהשוואה לאזורים שלא מפלירים.

  חמישית, קיימת התנגדות רחבה ביותר בקרב אלפי מדענים ורופאים להפלרת מי השתייה. גם בקרב הציבור הישראלי קיימת התנגדות גדולה מאד להפלרת מי השתייה במתכונתה הנוכחית. אלפי המתנגדים לתהליך ההפלרה טוענים כי למגזר מצומצם של רופאי שיניים אין זכות לקבוע מדיניות מחייבת שיש בה כדי להשפיע לרעה על הבריאות הכללית של הציבור. לדבריהם, הוספת פלואוריד למי השתייה עומד בסתירה לחוק זכויות החולה, התשנ"ו-1996, חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו וחוקים נוספים.

  ישראל ואירלנד הינן שתי המדינות היחידות בעולם המחייבות להפליר את מי השתייה. מרבית מדינות העולם אינן מפלירות, שבדיה והולנד אסרו בחוק הפלרת מי השתייה. ועדת מומחים בראשות הפרופ' אבנר עדין, המליצה במסקנותיה למנכ"ל משרד הבריאות לבטל את ההפלרה בישראל בשנת 2007.

  על פי הצעת החוק המוצעת, תיאסר הוספת החומצה הפלואורוצורית או פלואורידים השנויים במחלוקת למי השתייה.

  הגב לניר
 • ארנב

  דבר ראשון אני רוצה לחזק את כל העוסקים במלאכה, כל הכבוד לכם !!!
  כפי שבוודאי ראיתם, ח"כ מגלי והבה ממשיך להילחם על זכות הציבור למים נקיים וראויים לשתייה, ומגיש הצעה לתיקון החוק.
  אני מבקש מכולם לשלוח לו מייל מחזק ותומך, מגיע לו !!!
  mwahaba@knesset.gov.il

  לגבי מינרלים ואוסמוזה הפוכה.
  מי עדן ועין גדי, אינם מפלירים את המים, בניגוד לנביעות שמדגישים את הוספת הפלואוריד באתר שלהם. למים מינרלים יש בעיות אחרות של אחסנה בבקבוקי פלסטיק ואחסנה בשמש במשך שבועות וימים, כאשר נפלטים למים חומרים מסוכנים מבקבוקי הפלסטיק.

  אוסמוזה הפוכה היא אכן השיטה היחידה שמוציאה מתכות כבדות ופלואוריד מהמים.
  נתקלתי כבר בטענה שהממברנה טובה לשלושה חודשים בלבד, כאן בפורום של אמת אחרת. לא מצאתי לזה סימוכין בשום מקום אחר באינטרנט !!!!!!
  השיטה אכן מבזבזת מים, 2\3 מים מזוהמים על כל 1\3 של מים נקיים.
  כאשר מדובר במים לשתייה בלבד, לטעמי זה זניח.

  המערכת אינה כזו יקרה…אפשר למצוא מערכת כזו בסביבות ה1000-1600 שח.
  לטעמי זה שווה כל שקל. מסננים ב 180-200 שח כל שנה וממברנה כל 3 שנים.

  המערכת אכן מוציאה מינרלים חיוניים מהמים, השלב האחרון במערכת 6 שלבים, מחזיר את המינרלים למים. כמו כן, ישנן טענות שכמות המינרלים מהמים, הינה זניחה ומתקבלת מהמזון שאותו אנו צורכים.

  מה שכן, צריך לזכור שפלואוריד נספג בגוף דרך מקלחת או כל מגע אחר עם מים.
  המשקאות הקלים בשימוש עם מים מופלרים..כמו כן הירקות שאנחנו צורכים מושקים במים מופלרים.

  הדרך היחידה להיפטר מהעונש הזה, הוא הפסקה של ההפלרה מהמקור !!!!!!
  לכן צריך להמשיך להילחם ולנסות לשנות את הגזירה ואת השערוריה הזו !!!!!!

  הגב לארנב
 • A&Y

  אני מאוכזבת. מאוכזבת מהעובדה שיש באתר זה המון אנשים אשר הינם פעילים בתגובות ובפורומים, אך לא מצאו לנכון לקום מהמקלדת ולבוא להזדהות עם ניב ושאר החברים שנכנסו לוועדה.

  מישהו חכם אמר פעם: "אם לא תקום ותגיד "לא!" אל תתפלא אם תמצא את עצמך מחר בתא גזים". טוב, אולי זה קצת מוגזם, אבל מהו הקו האדום האישי של כל אחד פה? מה יגרום לכם לקום ולצאת לרחובות?

  לחבק עצים ולהתבכיין שלא טוב זה נהדר – אך בשביל שינוי אמיתי צריך לקום מהמחשב…

  היה לנו נפלא לראות פרצופים מאחורי הכינויים פה. היה אחלה מפגש כיתתי אתמול 🙂

  תודה למי שבא ותודה לחברינו שנכנסו לדיון.

  הגב לA&Y
 • רונן

  אז גם אני הייתי שם. ותודה אי אנד וואי, את כל כך צודקת. יצאתי מהדיון אתמול עם כמה מסקנות והבולטת ביותר היא שאטנדינג בפייסבוק לא תופש. אם באמת רוצים שינוי אז צריך לעשות אותו ברגליים. חוץ מזה אני מחזק את ידו של והבה ומייד אשלח לו מייל.

  הגב לרונן
 • כן, הכנסת היא דינוזאור. הגיע הזמן לשדרג אותה, לפתוח אותה, לעדכן אותה בכל החידושים מהמאתיים שנה האחרונות, ולתת לכל אזרח את היכולת להשפיע.

  קשה מאוד לדמיין מצב שבו יהיה רוב להפלרת המים. בבחירות הבאות הכוח הולך לעבור לבעליו המקוריים – כולנו.

  עד אז נצטרך להמשיך לקוות שבעלי הכוח ישמעו לקול זעקתנו ויעדיפו אותנו על פני אינטרסים צרים אך אטרקטיבים הרבה יותר.

  אבל אחרי זה, ממש כמו שאפשר להזמין דברים מהבית דרך האינטרנט, יהיה אפשר להצביע על כל הצעת חוק, להציע הצעת חוק, לבחור ולהדיח בעלי תפקידים. אפשר לקרוא לזה דמוקרטיה.

  http://www.facebook.com/hayeshira

 • FreeThinker

  הייתה הצבעה בכנסת היום בצהריים, אלו התוצאות של מי שתמך בשינוי החוק ומי שהתנגד ושמו יזכר לדיראון עולם כשותף בהרעלת המונים וישא את הדין בבוא היום.

  הצעת חוק לתיקון פקודת בריאות העם (איסור הפלרה של מי השתייה), התשע"א-2011

  בעד:20
  אורי אריאל אורית זוארץ
  אילן גילאון אריה ביבי
  גאלב מג'אדלה דליה איציק
  זאב בילסקי יוליה שמאלוב-ברקוביץ
  יעקב אדרי מאיר שטרית
  מגלי והבה מרינה סולודקין
  נחמן שי ניצן הורוביץ
  ציפי לבני רוברט טיבייב
  רוני בר-און רונית תירוש
  שי חרמש שלמה מולה

  נגד:44
  אופיר אקוניס אורי מקלב
  אורלי לוי אבקסיס איוב קרא
  אליהו ישי אלכס מילר
  גדעון סער גלעד ארדן
  דוד אזולאי דוד רותם
  דן מרידור דניאל אילון
  דניאל הרשקוביץ זאב אלקין
  זבולון אורלב חמד עמאר
  יולי יואל אדלשטיין יעקב ליצמן
  יצחק אהרונוביץ' יצחק וקנין
  יצחק כהן יריב לוין
  ישראל אייכלר ישראל כץ
  כרמל שאמה הכהן לאה נס ליה שמטוב
  לימור לבנת מוחמד ברכה
  מיכאל איתן מנחם אליעזר מוזס
  משה גפני משה יעלון
  משולם נהרי מתן וילנאי
  נסים זאב סופה לנדבר
  סטס מיסז'ניקוב עוזי לנדאו
  עינת וילף ציון פיניאן
  ציפי חוטובלי ראובן ריבלין
  רוברט אילטוב

  נמנע:1
  אריה אלדד

  לא הצביע:1
  משה (מוץ) מטלון

  הגב לFreeThinker
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית