ראשי » בריאות » אתם כאן

אז מה באמת יש בפלואוריד שמוכנס לנו למי השתיה?

אז מה באמת יש בפלואוריד שמוכנס לנו למי השתיה?

 • מאת מנהל הפרויקט | 5 ביוני 2009
 • 4,361 צפיות | 35 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

אם לא ידעתם, במדינת ישראל ישנה חובה להכניס פלואוריד למי השתיה בכל ישוב שבו מעל 5,000 איש.

אם לא ידעתם, הפלואוריד המוכנס למי השתיה שלנו הוא כימיקל רעיל ביותר ומרכיב חשוב ברעל עכברים ובתרופות אנטי דיכאוניות כמו פרוזאק.

אם לא ידעתם, הכנסת הפלואריד למי השתיה שלנו היא לא עניין בריאותי, אלא עסק כלכלי משתלם ביותר.

אם לא ידעתם, ואתם אמיצים מספיק כדי לשאול, מי שמרוויח מזה הם (שוב) האחים עופר והתאגיד שבבעלותם.

אם לא ידעתם, ואתם רוצים לדעת, מה מכילה החומצה הפלואוריסיליצית (פלואוריד) אז בבקשה:

חומצה פלואורוסיליצית – לטיפול במי-שתייה – אנליזה אופיינית:
[למעשה מדובר על תערובת שמכילה בעיקר את החומרים הבאים]
חומצה פלואורוסיליצית – 22-30% – Fluorosilicic Acid (H2SiF6)
תחמוצת זרחן – 0.75% – Phosphorus Pentoxide (P2O5)
חומצת מימן פלואוריד – 1.5% – Hydrofluoric Acid (HF)
ארסן – 400 מ"ג לקילו – Arsenic
קדמיום – 40 מ"ג לקילו – Cadmium
כרום – 100 מ"ג לקילו – Chromium
כספית – 10 מ"ג לקילו – Mercury
ניקל – 400 מ"ג לקילו – Nickel
עופרת – 400 מ"ג לקילו – Lead
אנטימון – 80 מ"ג לקילו – Antimony
סלניום – 80 מ"ג לקילו – Selenium

בכל שנה מוסיפים למערכת המים הארצית יותר מ-6.5 מיליון קילוגרמים של מוצר זה,
אשר מכיל בין היתר ארסן – חומר מהרעילים ביותר שיש, וגם מסרטן ממדרגה ראשונה.
מעל 95% של המים המופלרים מגיעים לסביבה, לחקלאות (מי-קולחין), ולים. וסה"כ:

ארסן – 2600 קילו כל שנה
ניקל ועופרת – 2600 קילו כל שנה
כרום – 650 קילו כל שנה
קדמיום – 260 קילו כל שנה
כספית – 65 קילו כל שנה
אנטימון וסלניום – 520 קילו כל שנה

אם לא ידעתם, כל החומרים הללו רעילים לגוף האדם גם במינונים מזעריים והם חשודים כגורמים מסרטנים.

הנה המסמך המקורי שתאגיד כיל דשנים שבבעלות משפחת עופר מוציא עם כל משלוח של חומצה פלואורייסילצית.

אז בפעם הבאה שאתם פותחים את הברז כדי ללגום מים, או פותחים בקבוק מים מינרלים, הודו למשפחת עופר ולקברניטי המדינה על התרומה החשובה שלהם לבריאות ילדינו

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=1174
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

35 תגובות »

 • היטלר של הפלואוריד

  טיעון נגד:
  http://norwellvet.com/img/teeth_before.jpg

  הגב להיטלר של הפלואוריד
 • איזה טיעון נגד בדיוק?
  תמונה של שיניים של כלב בתהליך רקבון…

 • איציק

  צריך לפתוח עצומה בענין, כדי להביא את זה לתודעת הציבור. בלתי יתכן
  שיעשו כאן פשעים, ופשוט נשתה אותם.
  מי שבעד העצומה שיכתוב כאן.

  הגב לאיציק
 • The guru

  האחים עופר לא זקוקים למים?
  הם שותים מבאר פרטי חומר מזוקק?
  ממה הם מונעים?

  הגב לThe guru
 • איציק – קיימות מספיק עצומות בנושא.
  הנה אחת: http://www.atzuma.co.il/petition/haflara/1/ – חתמו עליה עד היום 365 אנשים!

  אני פתחתי בעצמי עצומה נגד הכנסת פלואוריד למים המינרלים, תקנה שמשרד הבריאות דוחף.
  הנה היא כאן: http://www.atzuma.co.il/petition/emetaheret/1/0/2/ – חתמו עליה עד היום 188 אנשים!

  אז כמו שאתה רואה, לאנשים לא ממש אכפת. הפרופוגנדה עובדת…

  The guru – למרות שהאחים עופר הם מפלצות (רק בצחוק כמובן… איזה פחד…), הם עדיין זקוקים למים כדי לחיות. מה שכן, יש להם מספיק כסף כדי לקנות מים מינרלים ולהתקלח איתם או לקנות מסננים שמוציאים את כל הכולרה.
  חוץ מזה, יכול להיות שהם כל כך אטומים עד שהם ממש חושבים שזה לא מזיק גם להם…

 • רון

  עמדות המתנגדים להפלרת מי השתייה בישראל

  1. תהליך חלקי ופגום של קבלת החלטה – קיימים חילוקי דעות מקצועיים בארץ ובעולם לגבי התועלת והצורך שבהפלרת מי שתייה. על אף חילוקי דעות אלו, לא נערך במשרד הבריאות דיון מעמיק בשאלה, ולא בוצעו מחקרים חוזרים לגבי ההשפעות הבריאותיות והסכנות האפשריות שבהפלרת מים. גם בתהליך אישור התקנות על חובת הפלרת מי השתייה, ב- 1998, לא בוצע דיון מעמיק שבדק את העמדות השונות בנושא. לכן מומלץ, כפי שהציעו שר המשפטים מאיר שטרית, חה"כ יחיאל לסרי ועוד רבים אחרים, לבחון מחדש את נושא הפלרת מי השתייה בישראל.

  2. בעיות רפואיות – הפלרת מי שתייה היא הוספה מלאכותית של תרופה למי השתייה, העלולה לגרום (על-פי מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות), גם במינון המומלץ על-ידי משרד הבריאות (1 מג"ל), לפלואורוזיס (רגישות השיניים והעצמות לשברים והתפוררויות), לריכוז גבוה של עופרת בדמם של ילדים, לפגיעה בכליות ובמערכת העיכול, למחלות סרטן ולתופעות לוואי אחרות בקרב קבוצות אוכלוסייה רגישות, כגון: תינוקות, ילדים, קשישים, חולי דיאליזה וחולים הסובלים מבעיות במערכת העיכול.

  3. חוסר שליטה ובקרה במינון – תוספת קולקטיבית של פלואור במים כתרופה גורמת לכך שהמינון לכל אזרח משתנה על-פי צריכת מי השתייה והמזון המכיל מים אלה, ולא על- פי צרכיו הבריאותיים או רגישותו לפלואור. מחקרים שנערכו בישראל הצביעו על כך ש- 70% מהילדים סובלים מעודף פלואור בגופם. כנהוג בכל טיפול תרופתי, המינון היומי של פלואור צריך להיקבע על-פי מצבו הבריאותי, גילו, משקלו ומוצאו של האדם על מנת למנוע נזקים בריאותיים.

  4. כפיית טיפול רפואי – מתן תרופה בכפייה לאוכלוסייה הוא, לטענת רבים, בגדר הפרה בוטה של חופש הבחירה של האזרח.

  5. יעילותה של ההפלרה – הפלרה איננה חיסון נגד עששת. אפשר באמצעותה לצמצם את תופעת העששת בילדים בכ-20%-40% בלבד. מהמחקרים עולה, כי במדינות שאין בהן הפלרת מי שתייה, אחוז החולים בעששת דומה למדינות שבהן מפלירים את מי השתייה.

  6. תחלופות טובות יותר להפלרה – להערכת מומחים לרפואת שיניים, קיימות חלופות אחרות למניעת עששת אצל ילדים בלי לסכן אותם ואת הציבור כולו, כגון: צחצוח שיניים נכון, מתן כדורים ותרופות לילדים רגישים לעששת וכדומה. על-פי מחקרים שבוצעו בארה"ב, ילד השותה שתי פחיות של משקה קל מקבל את המנה היומית של פלואור הדרושה לו.

  7. פלואור תעשייתי – מקור הפלואור המשמש להפלרת מים בישראל (ובכמה מקומות נוספים בעולם) הוא חומצה פלואורסיליצית, שהיא תוצר לוואי רעיל של מפעלי תעשיות הדשנים. בישראל מספק את החומצה מפעל "רותם דשנים", הפועל בנגב. חומצה זו עלולה להכיל מתכות כבדות, רעילות ומסרטנות, כגון עופרת, קדמיום וארסן, המצטברות לאורך השנים בגוף ומזיקות לו. פלואור תעשייתי זול במאות אחוזים מפלואור רפואי, ולכן בחר משרד הבריאות בשיטה זו לטיפול בעששת.

  8. השוואה בין-לאומית – מדינות רבות בעולם פסלו על הסף את הפלרת המים מסיבות בריאותיות סביבתיות ואתיות. גם בישראל אפשר לראות רשויות מקומיות, כגון הרצלייה, ואישים ציבוריים (שר המשפטים מאיר שטרית, השר לאיכות הסביבה צחי הנגבי ), המבטאים חשש מהפלרת המים.

  9. בעיות סביבתיות – ממכתב שכתב השר לאיכות הסביבה , מר צחי הנגבי, לגב' יעל גרמן, ראש עיריית הרצלייה, עולה כי התקן המרבי המוצע למי קולחין הינו 2 מג"ל פלואור, בעוד שריכוז הפלואור המומלץ להפלרה הינו 0.6-1.7 מג"ל (בהתחשב באזורי אקלים). כתוצאה מתוספת של שפכי תעשייה המכילים פלואור, עלול להיווצר מצב שהקולחין יחרגו מהתקן המומלץ.

  תגובות משרד הבריאות
  הפלרת מי שתייה היא אחת מ-10 ההישגים החשובים ביותר של בריאות הציבור במאה ה-20. פלואוריד הוא האמצעי היחיד למניעת עששת שיניים. ברמה המומלצת הוא אמצעי בטוח, יעיל, זול (בישראל טיפולי השיניים נמצאים מחוץ לסל הבריאות. עם ישראל מוציא 10% מההוצאה הלאומית לבריאות על טיפולי שיניים) ומקטין פערי בריאות.

  1. בעיות בריאותיות: אחרי יותר מחצי יובל של הפלרה מלאכותית לא היה אפילו מקרה אחד של נזק שנגרם על-ידי ההפלרה. הפלואוריד המוסף למים מועיל ואינו מסכן את בריאות השותים. יש בעולם קבוצה קטנה של אנשים שמתנגדים להפלרה, אולם דעתם מוטעית וטענותיהם נבחנו ונשללו מספר רב של פעמים. ארגון הבריאות העולמי ממליץ על הפלרת מי השתייה.

  כל חומר שמוסיפים למים חייב לקבל את אישור משרד הבריאות, שדורש בדיקה כימית במעבדה מוכרת על-ידי המשרד. החומצה שבה משתמשים בארץ עוברת בדיקה (פוספטים, ארסן, בריום, קדמיום, כספית, ניקל, סלן, עופרת וכיוצ"ב לפי דרישות התקנות האמריקניות AWWA) ומקבלת אישור לשימוש מדי שנה. רק בחודש האחרון נערכה בדיקה כזאת במשרד הבריאות, שלא העלתה דבר.

  2. בעיות סביבתיות: ריכוז יון הפלואוריד המומלץ בישראל הוא 1 חלקים למיליון, תרומה בהחלט זניחה למערכת הביוב. אומנם מפעלי תעשייה מסוימים עלולים לשחרר כמויות גדולות יותר, אך זאת אפשר למנוע על-ידי פיקוח מטעם המשרד המופקד על הנושא, כמו על כל מזהם תעשייתי אחר.

  3. מינון יתר: סכנה של מינון יתר אינה קיימת כלל. המתקנים, החומרים הכימיים וצורת התפעול מסודרים כך שאין אפשרות פיזית להוספת מינון מסוכן של פלואוריד. רמת הפלואוריד במים נבדקת אחת ליום, כך שאפשר לאתר מייד כל סטייה מהרמה הרצויה. נדרשת הרכבת שסתום אנטיסיפון ומיכל יומי, כדי שגם במקרה חמור ביותר לא יקרה דבר שיסכן את בריאות האוכלוסייה.

  סיכום
  מהאמור לעיל עולה, כי יש שני היבטים מרכזיים לדיון בסוגיית הפלרת מי השתייה בישראל:
  האחד בריאותי – מהמחקרים השונים עולה, כי אין בנמצא עמדה חד-משמעית המכריעה בסוגייה – האם קיימת סכנה בריאותית בשתיית מים מופלרים.
  השני ערכי – עולה טענה, כי הפלרת המים היא בגדר התערבות פטרנליסטית, הפוגעת בזכותו של הפרט להחליט בעבור עצמו באילו תרופות להשתמש. טענה זו מתקיימת ועולה ביתר שאת נוכח קיומה של מחלוקת מדעית בדבר ההשלכות הבריאותיות והסביבתיות של ההפלרה.
  אפשר לראות מהאמור לעיל, שאין אחידות באופן שבו מדינות שונות בעולם הכריעו בסוגיה. כך לדוגמה אירלנד, שחוקקה חוק המחייב הפלרת מים, לעומת צ'כיה, שבה הפסיקו ב-1993 את הפלרת המים מסיבות אתיות, בריאותיות, אקולוגיות וכלכליות.

  המידע הזה הובא לידיעתם של חברי הכנסת עוד בשנת 2002:

  המקור:

  מסמך רקע לדיון בנושא: הפלרת מי השתייה

  מוגש לוועדת / לחה"כ
  מוגש לנציב הדורות הבאים
  ד' בניסן תשס"ב

  17 במרס 2002

  http://www.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m00204.doc

  אתר עם מידע נוסף:
  http://www.meshanim.com/haflara.htm

  שתיית פלואוריד כדי להלחם בחורים שיניים היא בעלת אותו הגיון כמו לבלוע קרם הגנה נגד השמש כדי להגן מפני קרינת UV

  הגב לרון
 • רון

  הבהרה –
  נראה כי הצטרף לאתר "רון" נוסף
  התגובה המפורטת מעלי אינה שלי.

  יום טוב

  הגב לרון
 • אולי באמת כדאי שמגיבים ירשמו שם מלא או כינוי ייחודי…

  וגם, רון (הישן) האם תוכל לכתוב לי מייל עם כתובתך, יש לי שאלה…

 • *** נערך ע"י מנהל הפרויקט – שלום, אסור לפרסם קישורים של חברות מסחריות

 • משה

  פששש ענק מיתחבר יחזקל ל"ד פרק שמדבר מהמנהיגות פה ערב הגאולה פסוק פסוק יט אחד לאחד ושוב תודה לכם

  הגב למשה
 • לא יאמן! מרעילים אותנו! מי נתן לאנשים האלה את הזכות לחדיר לי למים חומרים רעילים מתכות כבדות ופלואוריד? מחדל! איפה התקשורת?!?! רק באתר הזה יש סיכוי לראות את האמת, כי פה יש אנשים שמחפשים.

 • אסתר

  אז איזה חברה של מים מינרלים בטוח לשתות היום?
  האם יש כזו? אם תמי 4 שכביכול מסנן את המים בטוח לשתייה?

  הגב לאסתר
 • עומרי

  מידע שעוזר לא קיבלנו, חוץ מהפחדה של בעלי האתר.
  אז אולי בעלי האתר מוכנים לשים כתבה אלו מים כן אפשר לשתות.
  האם מסננים עוזרים ?
  היום יש 2 סוגי סינונים עיקריים
  1. דרך פחם, שאגב יש לבריטה גם וזה זול יותר מתמי 4 שגם להם יש.זה מסנן לפחות 75% כלור, אני מניח גם את ההפלרה…

  2. UV קרינה לחיסול החיידקים, לא עוזר מול כימיקלים

  אז מחקרים קיימים בנושא ?
  אולי מישהו בדק כבר? מה באמת עוזר ?
  מישהו באמת לקח פעם מים מברז פשוט לבדיקת מעבדה ?
  הרבה שאלות
  ואחרי כתבות של האתר הזה, הרבה הפחדות
  אז מילה לבעלי האתר,
  כל הכבוד על המאמץ שלכם, יש פה באמת נושאים מעניינים.
  ביקורת קטנה, די עם ההפחדות, להביא פיתרונות.

  הגב לעומרי
  • שלום עומרי.

   המסנן היחידי היום שמוציא פלואוריד מהמים הוא אוסמוזה הפוכה.
   אך לאוסמוזה הפוכה בעיות אחרות.

   בריטה, תמי 4 וכ"ו אינם מסננים פלואוריד מהמים.
   בעניין מידע, אם המידע שיש באתר מפחיד אותך, טוב מאוד.
   זו לא כוונתנו, אך המציאות איננה שדה של צמר גפן לצערי.

   אם המידע שיש באתר בנוגע לפלואוריד איננו מספיק לך, אתה מוזמן לעשות מחקר על פלואוריד בעצמך.
   תתחיל בספר: "הונאת הפלואוריד" של ברייסון ותתקדם משם.

   אני מבטיח לך שאחרי קריאה מעמיקה בחומר ובספרות,
   לא תביט על מי ברז מופלרים כמו מקודם.

   בברכה,

   • עומרי

    ועל מה כן אפשר להסתכל ?
    לא לשתות? לא מים מבקבוק ולא מים מברז
    נכון ?
    למה לא לעשות אולי בסוף הכתבה, אם מישהו יודע על פתרונות נא לכתוב. איזה מים כן.
    הרי לפי הראש שלכם, כולם נגדנו, כולם רוצים לדלל את האוכלוסיה, מחסלים אותנו דרך רעידות אדמה וסופות יצירת אדם, אוכל, מים, חוקים, חיסונים ועוד…אז מה כן אפשר לעשות ?
    חוץ מלהתלונן על העשירים, ולהגיד תודה לאחים עופר.

    ואגב, יש מכשיר ששמו לי פעם בעבודה, שהוא למעשה לא מחובר לשום מקור מים.
    הוא לוקח מים מהאויר ורק מעביר דרך סינונים רגילים. כמו תמי 4 רק בלי מקור מים, חוץ מאויר.
    טעמנו את המים משם, היו בטעם מגעיל ולכן לא שתינו.
    מישהו סיפר לנו בפגישת צוות שהוא שם את המים באקווריום עם דג, והוא מת אחרי המים.
    אוקי, אז מים מהאויר, לא מדהימים.
    מה כן ?
    גם טל בן אור בתחילת התגובות לכתבה, גם שאל מה כן.

    הגב לעומרי
    • קודם כל,
     אנחנו ממש לא חושבים שכולם נגדנו, כולם רוצים לדלל את האוכלוסיה וכ"ו.
     אמירה כזו סתם פוגעת באמינות שלך כמגיב וחבל.

     הדברים שמתפרסמים בפרויקט כולם מבוססים על הוכחות וראיות, שגם אם אינך מסכים איתם, אינך יכול להתעלם מהם.
     נושא הפלואוריד נחקר על-ידי מומחים, רופאים ומדענים ואנחנו פרסמנו את התוצאות, לא המצאנו אותם.

     אתה שואל מה לשתות?
     לא יודע, אני לא אחראי על מעשיך, רק אתה אחראי.
     אתה רוצה לדעת? תתחיל לחקור.
     אל תסתמך על אחרים שיחליטו במקומך.
     קח אחריות!

     הנה משהו שכתבנו לשם הבהרה:

     "אנחנו יודעים שהדברים שאתם קוראים או רואים באתר עשויים להפחיד ולייאש.
     לא היתה לנו כוונה ליצור אתר שיפחיד אנשים, אלא ליצור מקור למידע שאנחנו לא נחשפים אליו בדר"כ. מקור למידע שיביא יותר השראה, יצירתיות ותרומה אמיתית לחברה.

     כדי לעשות בחירות נבונות ואחראיות אנחנו חייבים לקבל את כל הנתונים מכל כיוון אפשרי ורק אח"כ להחליט.

     אנו מזמינים אתכם להכנס למסע של גילוי."

     • עומרי

      מה אני אגיד לך, עברתי הרבה בתחום הקונספירציות (גם מניסיון אישי, בונים חופשיים, אני יכול לספר לך דברים הזויים ולשבור ולאשש קונספירציות בנושא שלהם) ולמדתי במשך השנים להגן על עצמי מפני ביזבוז זמן. אני לא פוסל קונספירציות, אבל אני גם לא לוקח אותם במיידי ומאמין לכל דבר. פחד מזין המון מחשבות באדם ומחשבות יצירתיות מאוד. קשה למצוא אנשים שמזינה אותם הרגשה של אהבה, נתינה, רגיעה…והמחשבות שהם מפיצים לעולם כמובן משקפות הרגשות כאלו.
      אז כן, אולי הגזמתי, כתבתי "כולם"…אבל אתה יודע למה אני מתכוון, הגישה שלכם באתר, כמעט בכל כתבה, זה איזה משהו רע עושים לנו עכשיו, אז ההנחה היא, שמאחורי הכתבות זה אנשים שהגישה שלהם זה "כולם"..הקצנתי, כן.
      אבל אתה מבין את הפואנטה שלי.

      "אל תסתמך על אחרים שיחליטו במקומך"
      אני לא מסתמך, אבל טיפים…הצעות מתקבלות בברכה.
      אם תסתכל על איזון הפתרונות וטיפים מול הפחדות שקיימות באתר. אתה תגלה באיזה צד נמצא האתר שלך.
      עכשיו, אל תחשוב שאני נגדך, אני דווקא בעד מה שאתה עושה. אתה יוצר מודעות לאנשים שלא הייתה לפני כן.
      ותודה רבה על זה !!!
      אני אומר, ששליליות, לפעמים צריך לאזן.
      לדוגמא, שמתם כתבה על מים ששמים באוטו, להוריד דלק.
      אחלה של דבר!!…אפילו חיפשתי בנושא. נכון, לא הבאתם באמת מקור נאמן לקנות ממנו, אפילו לא דיברתם שלמעשה אי אפשר להעביר במכס אף אחד מקיטים שפרסתם באתר. ולמעשה רוב האנשים בונים את הקיטים בעצמם, ועושים את המחקר מהתחלה בעצמם.
      בתור בנאדם עובד, אני לא יכול להרשות לעצמי להתעמק (בינתיים) במחקרים, ולכן כל הכתבה הייתה ביזבוז זמן בשבילי. ואני בטוח בשביל אחרים שעשו את המחקר על הנושא כמוני. אבל כן, זה יושב לי מאחורי המוח, אולי ליום שיהיה לי זמן להתעסק בזה ולחקור יותר.
      גם עם חיסונים, סבבה. יש פה משהו הזוי.

      אני מבין שהחלטתם על מוטו מסוים
      "לא היתה לנו כוונה ליצור אתר שיפחיד אנשים, אלא ליצור מקור למידע שאנחנו לא נחשפים אליו בדר"כ. מקור למידע שיביא יותר השראה, יצירתיות ותרומה אמיתית לחברה."

      שזה סבבה, אני לא בא אליך בגישה של הפחדה ואומר שאתה עושה רע רע רע. אני אומר, רצוי לאזן קצת עם יותר חיובי, יותר דברים שאנשים כן עושים, וכן פתרונות יצירתיים של אנשים (שאולי קראו את הכתבות באתר ומצאו פיתרון)
      זה פשוט יגרום לי להיכנס יותר לאתר, ולא מתי שבא לי לקבל מנת הפחדה.

      הגב לעומרי
      • אז מה דעתך במקום רק לבקר (גם ביקורת חיובית) להצטרף לעשיה
       ולהיות אחראי על פרסום תכנים חיוביים באתר הפרויקט?

       מנסיוני רוב האנשים רק יודעים לדבר ולשפוט, אבל כשנדרשת מהם עשייה,
       פתאום אין להם זמן…

       אז מה אתה אומר?
       אתה מרים את הכפפה ומצטרף?

      • "אפילו לא דיברתם שלמעשה אי אפשר להעביר במכס אף אחד מקיטים שפרסתם באתר"
       תשמע, משפטים כאלו פשוט גורמים לי לא להתייחס אליך ברצינות.
       תסלח לי, אבל זה פשוט לא נכון.

       והסיבה שלא פרסמנו היכן אפשר לרכוש כאלה קיטים היא בגלל בקשתו של מתקין הקיטים.

 • רון

  המלצה מנסיון – מטהר מים.
  לפני חודשיים נמאס לי והחלטתי להשקיע .
  קניתי מטהר מים שמוציא הכל.
  הכל.
  http://www.purewatersystems.com/bev100.php

  הוספתי לו דיסקית טקיון להרמת האנרגיה
  http://www.tachyon-energy-prod....._water.htm

  מים מדהימים אפילו אני הופתעתי (מי הברז כאן פשוט מבחילים)

  הגב לרון
  • כמה זה עלה לך כולל משלוח ומכס (אם יש)?

   • עומרי

    אהה, עניתי לך כשזה שאלת את המגיב האחר.
    בכל אופן, מה שכתבתי אכן תקף, ואני מסביר לך גם למה נושא המכס הוא לא שטויות

    הגב לעומרי
   • רון

    אני קניתי את הדגם עם משנה החומציות
    Model BEV 118pH (includes pHPlus™ module)
    http://www.purewatersystems.com/price_sheet.php
    824$

    קיבלתי הנחה 10% דרך האתר של דיגל
    אבל זה כבר לא מופיע שם יותר, אולי זו רק טעות.
    אבל כאן יש את אותה הנחה. הלינק מקשר לאתר המקור
    http://www.solutionstoaging.co.....fiers.html

    משלוח עלה 120$
    תמיד להדגיש ולבקש USPS Priority mail

    Expedited ,אי.אם.אס תמיד עושה צרות במכס.

    בעל החברה סימפטי – עם הקבלה שהוא הוציא שילמתי 35$ מכס .
    בדיעבד נראה לי שהייתי מבקש ממנו קבלה בסכום יותר גבוה.
    יש לי הרגשה שהיה לי מזל.

    סיכום כללי בערך 900$
    3200 ש"ח

    דיסקית טקיון פלוס משלוח בערך 100$

    הגב לרון
 • עומרי

  הבעיה זה לא עלות המכס.
  דבר ראשון, ברגע שרשום על חבילה שהיא מעל 50$
  היא עוברת במכס. רוב הקיטים שרואים שנורמלים זה 500$
  (שגם לא ידוע אם הם עובדים)
  ברגע שחבילה עוברת במכס, היא עוברת תחקיר מה יש בחבילה.
  הזמנתי משקפיים של מציאות מדומה (1000$), והייתי צריך לשבת שם עם מישהו ולהסביר לו ולהראות לו מאיפה קניתי.
  ואז החליטו לי על המיסים שאני צריך לשלם.
  אז סבבה, אין בעיה עם עלות, כמה שיעלה יעלה. אבל ברגע שבודקים לך מה זה, זו בעיה.
  ברגע שהם יראו על זה משהו, מילה, יושב שם בנאדם שמתחיל לעשות חיפושים באינטרנט ומוצא מה זה.
  אם זה חלק מסוים, משהו לא מוכר. הם דורשים ממך אישורים. נניח זה למכונית, אתה צריך אישור שהשגת במשרד התעבורה.
  בוא נאמר שאני מבקש מהשולח לרשום שזה 49$ חבילה לחסוך לי את הבלאגן.
  דבר ראשון, זה לא מבטיח לי שלא יפתחו (כבר פתחו לי חבילות, רואים שפתחו) ואז אם יגלו, אז הלכו לי 500$
  זה סיכון כפול, גם במשלוח
  וגם במוצר עצמו שלא יודעים מה מקבלים

  לגבי ההצעה שלך, יאללה!!
  אני מצטרף…אני אחשוב על רעיונות..ונושאים שאני יכול לתרום בהם. אני בכיף אכתוב, וגם כמו שדיברנו, אציע חיובי…גם שלילי 🙂

  לגבי מים/דלק…שים לב כמה תגובות קיבלת. המון על הכתבה הזו, ועוד הראו בחדשות.
  מה דעתך לעשות את המבחן…ולהראות לכולם בצורה אובייקטיבית.
  אני מדבר על זה שאולי לדבר עם המגיבים לכתבה. אולי לפרסם כתבה נוספת בנושא, שאנחנו קוראים לאנשים לתרום כמה שקלים, כן הזוי אבל אולי יעבוד. הרעיון הוא לארגן אנשים…אני מוכן, אפילו בגילוי שם. לבדוק את העניין.
  אף אחד לא יקבל את קיט. והקיט לא ישאר במכונית, כי זה כבר לא יהיה חוקי, ובכלל השם שלי יהיה מסומן מה שנקרא וירצו לבדוק את המכונית שלי. או שיש לכם תקציב לאתר.
  יש לי גם מוסכניק, ערבי שלוקח כלום כסף שאני אבקש ממנו לעזור לי להרכיב את זה. ואז לקחת את האוטו למרחב פתוח..ולהתחיל לעשות בדיקה על צריכת הדלק.
  כמובן שאני לא חייב לעשות את זה, אולי מישהו אחר מתנדב, ראיתי אנשים באתר שמבינים בזה יותר ממני.
  סגנון MYTH BUSTERS
  אם אתה מכיר, הם עושים המון דברים, והם גם אגב בדקו את העניין עם הקיטים האלה (ללא הצלחה) חפש בYOUTUBE..אנשים שYOUTUBE, מסבירים גם למה זה לא הצליח להם.
  באופן עקרוני נראה לי שאני יכול לעשות את זה (הבעיה שלי זה זמן, צריך פה להשקיע)…אם תענה על זה בחיוב, אני מוכן להשקיע, השאלה כמה זמן פה, אז נראה ונדבר על זה, אולי יש לי חברים שמוכנים לעזור. המון חברים טכניים, אני בטוח שזה יסקרן מישהו.

  מה אתה מקבל על זה ?
  כתבת ענק.
  1 . יהיה לך וידאו שמוכיח את הלפני (צריך למדוד צריכה לפני) ואחרי. יהיה לך לינק לאתר עם קיט שעובד.
  תוכל להגיד לאנשים מה צריך לעבור כדי להשיג אותו (נניח במשלוח)
  ואז לבוא אפילו לחדשות, ואני בטוח שיעשו מה רעש גדול, איך מורידים את צריכת הדלק.
  ולעשות סרט ארוך עם הסברים שלמים, גם להראות את ההתקנה.
  אני אומר, לא לעודד אנשים לעשות את זה בצורה לא חוקית.
  אחת הבעיות היא האמינות, אפילו של הוידאו שפירסמת, הבנאדם לא מראה לך כמה הייתה צריכה לפני. ואיך לעשות את זה .
  המטרה היא להצליח להרים קול אמין יותר, כדי שבכנסת יסתכלו על זה
  אפשר אפילו לפנות לחברי כנסת בFACEBOOK הרבה מהם בודקים. ולהציע להם.

  הגב לעומרי
  • אתה כתבת: "אפילו לא דיברתם שלמעשה אי אפשר להעביר במכס אף אחד מקיטים שפרסתם באתר"
   מזה משתמע שאתה יודע שאי אפשר להעביר במכס קיטים של מימן.

   אח"כ אתה כותב לי תגובה על משקפי מציאות מדומה שהזמנת ושהיית צריך להסביר למוכסים מה זה.
   מה הקשר?!

   אפשר להזמין קיטים מחו"ל ומקסימום לשלם מכס.
   לא קיט אחד, לא שניים ולא 50 כבר עברו במכס הישראלי.
   אין עם זה שום בעיה חוקית,
   מקסימום לשלם מע"מ.

   לגבי סרטון הדגמה ובדיקה של קיט, לי אין כסף לשלם עבור קיט הדגמה, אתה רוצה להזמין קיט כזה על אחריותך ולבדוק, בבקשה.
   בנוסף, בתגובות יש בחור ישראלי שמפרסם את עצמו כמוכר ומתקין קיטים, תתקשר אליו ותפיקו יחד סרטון.

   מי שהתקין בארץ ופניתי אליו סירב לחשוף את עצמו.

   לגבי העתיד, אני יכול לומר לך שיש לי שני חברים שעובדים על קיטים מתוצרת עצמית,
   הם דיווחו לי כבר על תוצאות יפות,
   וברגע שיהיו דברים ברורים, הם יפרסמו את זה.

   • עומרי

    סבבה, 50 קיטים ? אתה אפילו בקשר עם אנשים. סבבה.
    תן לי שם של קיט אחד, שם של אתר אחד, שהזמינו ממנו וזה עובד (משהו שאנשים ביקשו גם בתגובות לכתבה)
    אני לא צריך את השמות של האנשים. לא צריך חשיפה, רק את הידע.
    ואיך הם הגדירו את זה, כששאלו אותם מה זה במכס הישראלי
    הבחור בתגובות ראיתי מחירים, מדובר על 10000 שח. לא נורמליים…
    עולה 500$ והתקנה שבעל ניסיון יקח לו במקסימום שעה.
    תוצרת עצמית לא עוזרת לי, כי זה דורש מחקר וזמן (וסיכון בייחוד כשאתה מתעסק עם מכונית), אפילו אם אתה מנסה לשחזר מה שאחרים עשו.
    עדיף משהו מוכן שמוכרים.

    סהכ שם של קיט אחד. אחד.
    זה הכל…

    הגב לעומרי
 • גלעד ד

  אם יש לכם מספיק כסף מי עדן עדיין לא נגועים בטפיל הנקרא הפלרה ( לפחות החומצה הפלאורית) .

  הגב לגלעד ד
 • A&Y

  רון – מטהר המים זה נפלא למי השתיה, אבל מה עם המקלחת ושאר ירקות? האם מטהר המים הזה מתחבר לצנרת המים הראשית? כמו שאתה יודע או לא, הרעלים חודרים גם דרך העור במקלחת.

  בעקבות האתר ובעקבות החבר'ה מ"אהבה 528" הגעתי לנושא המרתק הזה של מים חיים. צפיתי בסרטים על מים ובעיקר על הגאון וויקטור שאוברגרג viktor schauberger
  הנה לינק לסרט http://www.youtube.com/watch?v=GbS-0tmBfx4

  שמעתי שיש בארץ כמה חברות שמוכרות מערכות מים חיים. מעבר לסינון וניקוי המים מרעלים, מערכות אלה גם משפרות את האנרגיה של המים.

  אשמח לשמוע אם יש למישהו מערכת מותקנת בביתו ויכול לתת לי קישורים\ המלצות.

  הגב לA&Y
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית