ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

האם אנג'לינה ג'ולי חושפת את הטכסים הסודיים של הוליווד בסרטון שדלף לאינטרנט?

 • מאת מנהל הפרויקט | 4 באוקטובר 2016
 • 12,313 צפיות | 708 תגובות
עודכן לאחרונה: 9 בדצמבר 2016

סרטון מדהים נחשף לאחרונה ברשת האינטרנט.
בסרטון, אנג'לינה ג'ולי, אז כוכבת צעירה בת 23 בתחילת דרכה, חושפת בפני חברים קרובים את מה שנשמע כמו המנגנון הפנימי האמיתי והפחות ידוע של הוליווד, בתיאורה ככל הנראה את חוויותיה כמשתתפת ב-"טקסי חניכה סודיים".

בשנת 1999 צילם אדם אנונימי בסתר את אנג'לינה ג'ולי, שהיתה אז בת 23, וכן דיבר עם שני חברים קרובים על מה שנשמע כמו טכסי חניכה סודיים שבהם היא השתתפה תוך ניסיון לבסס את עצמה בהוליווד.

angelina_jolie_2_june_2014_cropped

תמונה באדיבות: By Foreign and Commonwealth Office – http://www.flickr.com/photos/foreignoffice/14217374639/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33349039

ג'ולי מתארת(או מנסה לתאר, שכן היא נראית מסוממת לחלוטין בסרטון) את מה שנראה כפולחנים מזעזעים שהיא נאלצה לעבור. לפי ג'ולי, במהלך הטכס אתה נקשר, נאנס, ועובר עינויים על ידי חברי מסדר אחרים.
היא משווה את הטקסים הללו למעשי סאדו-מאזו (עינוי מיני בהסמה) אך טוענת שיש הבדלים.

לפעמים במהלך הסרטון נראית אנג'לינה מוטרפת כשהיא מתארת לחברותיה את החוויות שהיו לה בטכסים הללו. היא מסבירה כי היא הרגה את הנחש שלה כחלק מטקס הקרבת קורבן וכן נאלצה להסכים לקעקועים על גופה כחלק מטקס החניכה.

"הנחש שלי, ניסיתי, הייתי צריכה להרוג אותו," אומרת ג 'ולי בסרטון.

זה זמן רב קיימות שמועות כי כוכבי הוליווד וסלבריטאים אחרים חייבים להצטרף למסדר חשאי ולוציפרי (בעל אמונה בשטן ככוח שיש להקריב לו קורבנות במטרה לזכות בכוח והטבות) על מנת לבסס את הקריירה שלהם בעסק הרצחני של הכוכבנות ולהגיע לטופ.

אחת מחברותיה של ג'ולי, נשמעת כשהיא מתארת צפיה בסרטון של הטכסים הללו: "רק ראיתי את הסרט שהיא (אנג'לינה) קנתה בלילה ההוא. אנשים ש… הם… אפלים יותר… זה נהדר שאתה יכול לראות את המיניות של כולם, אבל זה כ"כ מוזר שאתה רק… יש ברשותי תמונות מטורפות של אנשים מסויימים."

הסרטון כאמור דלף לאינטרנט, כאשר זהותן של שתי חברותיה הוסתרה כדי לשמור על בטחונן.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=13492
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

708 תגובות »

 • פרענק

  ואף מילה על הבונה החופשי פרס?

  הגב לפרענק
 • aleph 111

  אני אישית סבור שמעבר לחיבורים הילדותיים על גבול האינפנטילי והפרנואידי החד-סיטרי שעורך הסרטון מתיימר לעשות תוך כדי התעלמות מנושאים כגון סימבוליזם ושמאניזם, ועוד למכביר. אני אישית מוצא את דבריה של הילדה בת ה-23 מאד אינפורמטיביים וחשובים להבנת התובנות שאליהם הגיעו הנוגעים בדבר.

  דרך אגב, נחש=358=משיח, שטן=359…360 השלם.

  הגב לaleph 111
  • aleph 111

   נקודה מעניינת נוספת בסרטון (דקה 1:15) הינה המספר 77.

   אני אישית מחבר את המספר 77 ראשית אל המילה עז (goat) המתקשרת אף היא אל השטן, וכן אל המילה מגדל (שמהכיוון הנוצרי מגדל מתחבר דגם אל מריה מגדלנה, והיהודית אל מגדל-בבל=111 בעל 7 הקומות).

   תהילים 61 "כִּי הָיִיתָ מַחְסֶה לִי מִגְדַּל (77) עֹז מִפְּנֵי אוֹיֵב"

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    77

    וַיֹּאמֶר לֶמֶךְ לְנָשָׁיו, עָדָה וְצִלָּה שְׁמַעַן קוֹלִי–נְשֵׁי לֶמֶךְ, הַאְזֵנָּה אִמְרָתִי: כִּי אִישׁ הָרַגְתִּי לְפִצְעִי, וְיֶלֶד לְחַבֻּרָתִי. כד כִּי שִׁבְעָתַיִם, יֻקַּם-קָיִן; וְלֶמֶךְ, שִׁבְעִים וְשִׁבְעָה.

    http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p55427
    http://forum.emetaheret.org.il/topic5792.html

    Freemasonry
    The worship of Lucifer, SATAN

    REVELATIONS OF TUBAL-CAIN
    Please take note that Hall makes reference to Tubal-Cain, above. We need to review this sentence because it too reveals Satanism. The Mason must "follow in the footsteps of his forefather, Tubal-Cain, who with the mighty strength of the war god hammered his sword into a plowshare." In the Masonic Quiz Book, the candidate is asked this question: "Who was Tubal Cain?" Answer: "He is the Vulcan of the pagans."
    http://www.theforbiddenknowled.....gy/1o5.htm

    http://gnosticwarrior.com/tubal-cain.html

    אני מניח שהשאלה הראשונה שצריכה להישאל היא מדוע העיסוק האובססיבי של הבונים החופשיים במיסטיקה היהודית, ואיך זה מסתדר עם השקפת עולמם (לטוב או לרע) המצויה גם בעבר השני של חוד החנית של העולם הפרוגרסיבי המתקדם והנאור.
    http://hermetic.com/crowley/libers/lib777.html

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     Freemasonry

     The worship of Lucifer, SATAN

     REVELATIONS OF TUBAL-CAIN

     Please take note that Hall makes reference to Tubal-Cain, above. We need to review this sentence because it too reveals Satanism. The Mason must "follow in the footsteps of his forefather, Tubal-Cain, who with the mighty strength of the war god hammered his sword into a plowshare." In the Masonic Quiz Book, the candidate is asked this question: "Who was Tubal Cain?" Answer: "He is the Vulcan of the pagans."

     בהמשך לדברים לעייל…

     Amalthea

     In Greek mythology, Amalthea or Amaltheia (Greek: Ἀμάλθεια) is the most-frequently mentioned foster-mother of Zeus.
     There were different traditions regarding Amalthea. Amalthea is sometimes represented as the goat who suckled the infant-god in a cave in Cretan Mount Aigaion ("Goat Mountain"), sometimes as a goat-tending nymph of uncertain parentage (the daughter of Oceanus,[ Helios, Haemonius, or—according to Lactantius—Melisseus), who brought him up on the milk of her goat. The possession of multiple and uncertain mythological parents indicates wide worship of a deity in many cultures having varying local traditions. Other names, like Adrasteia, Ide, the nymph of Mount Ida, or Adamanthea, which appear in mythology handbooks, are simply duplicates of Amalthea.
     https://en.wikipedia.org/wiki/Amalthea_(mythology)

     Auðumbla
     https://en.wikipedia.org/wiki/Au%C3%B0umbla

     Zeus
     שמעון פיטר בן יונה=888

     Zeus is the Greek continuation of *Di̯ēus, the name of the Proto-Indo-European god of the daytime sky, also called *Dyeus ph2tēr ("Sky Father").[16][17]The god is known under this name in the Rigveda (Vedic Sanskrit Dyaus/Dyaus Pita), Latin (compare Jupiter, from Iuppiter, deriving from the Proto-Indo-European vocative *dyeu-ph2tēr),[18] deriving from the root *dyeu- ("to shine", and in its many derivatives, "sky, heaven, god").[16] Zeus is the only deity in the Olympic pantheon whose name has such a transparent Indo-European etymology
     https://en.wikipedia.org/wiki/Zeus#Cretan_Zeus

     Vulcan (zeus) – God of fire, metalworking, and the forge

     It has been supposed that his name was not Latin but related to that of the Cretan god Velchanos, a god of nature and the nether world. Wolfgang Meid has refused this identification as phantastic. More recently this etymology has been taken up by Gérard Capdeville who finds a continuity between Cretan Minoan god Velchanos and Etruscan Velchans. The Minoan god's identity would be that of a young deity, master of fire and companion of the Great Goddess
     https://en.wikipedia.org/wiki/Vulcan_(mythology)

     בראשית 4:22 "וְצִלָּה גַם-הִוא, יָלְדָה אֶת-תּוּבַל קַיִן–לֹטֵשׁ, כָּל-חֹרֵשׁ נְחֹשֶׁת וּבַרְזֶל"

     הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     "אני מניח שהשאלה הראשונה שצריכה להישאל היא מדוע העיסוק האובססיבי של הבונים החופשיים במיסטיקה היהודית"

     מממ…אולי כי הם יהודים? בין אם הם סוגדים ליהוה, לבעל, לוציפר/שטן… זה באמת משנה הכול חלקים שונים של אותו הדבר. נצרות,יהדות,איסלם ובנייה חופשית. מכניסים אותנו לוויכוח של אילו מבין האידאולוגיות עדיפה. בעוד שמודבר באידיאולוגיה אחת ודת אחת אם פנים רבות.

     בזירה הפוליטית אנחנו אמורים לבחור בין קומוניזם לקפיטליזם?
     and you don't see another option?
     good goy

     הגב לhowlin' wolf
   • howlin' wolf

    שלום, אלף
    אין ספק שמדובר בסימבוליזם ושמאניזם. ממה שאני קלטתי מדובר בכת קבליסטית כלשהי לכן הסימבוליזם היהודי אינו מפתיע. הקישור של מעלה הסרטון לשטניזם הקבלי של היהודי אנטון לוי די במקום. הרבה אנשים לא מבינים ששטניזם הוא אלמנט שתמיד היה קיים במסורת היהודו-נוצרית.

    העניין החזק שזהיתי בתיאור הטקס שזהו אלמנט שאני מזהה גם ביהדות באופן כללי הוא העניין של הצורך הבלתי נשלט ובלתי מתפשר לשבור כל טאבו. אני מבין אלף שלדעתך יש משהו מעבר לכך ושבירת הטאבו חותר למטרה נעלה מסויימת אך לצערי הדבר היחיד שאני יכול לראות בעניין הזה הוא מחלת נפש בלתי נשלטת.
    אבל כן התיאור הפרנואידי של מעלה הסרטון די מצחיק ומביך.

    הגב לhowlin' wolf
    • howlin' wolf

     חשוב לציין עובדה ידועה נוספת…כולם יודעים טוב מאוד אילו אנשים נמצאים בעמדות המפתח בהוליווד ושוב הסימבוליזם הנ"ל כלל לא מפתיע.הסיבה היחידה שאני מציין זאת שוב ושוב היא בגלל שנראה שאנשים רבים לא מוכנים לקרוא לחמור בשמו. מעדיפים להשתמש במושגים אבסטרקטים חסרי משמעות כמו אילומינוטי. מפרידים בין ציונים ויהודים(כאילו זה לא אותו דבר) ובואפן כללי מעוותים את המציאות.

     אתם עושים לאנשים הללו שירות יקר מפז בכך שאתם משתמשים בטרמינולוגיה הזו… aka politically correct

     הגב לhowlin' wolf
     • aleph 111

      ,hei kompis Ulf

      ?Korleis har du det

      אני מניח שאחכה עד ששתי תגובות שלי אחרות יתפרסמו (טרום התגובה שלך), טרם אחווה את דעתי האישית בנושא…אחלה סופ"ש 😉

      הגב לaleph 111
   • aleph 111

    מקדש האל-עז(77) פאן הממוקם למרגלות הר החרמון ידוע גם כבעל גד(7)…

    https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%93_(%D7%90%D7%9C)

    וַיֹּאמֶר לוֹ יְהוָה, לָכֵן כָּל-הֹרֵג קַיִן, שִׁבְעָתַיִם, יֻקָּם; וַיָּשֶׂם יְהוָה לְקַיִן אוֹת, לְבִלְתִּי הַכּוֹת-אֹתוֹ כָּל-מֹצְאוֹ. טז וַיֵּצֵא קַיִן, מִלִּפְנֵי יְהוָה; וַיֵּשֶׁב בְּאֶרֶץ-נוֹד, קִדְמַת-עֵדֶן.
    וַיֹּאמֶר לֶמֶךְ לְנָשָׁיו, עָדָה וְצִלָּה שְׁמַעַן קוֹלִי–נְשֵׁי לֶמֶךְ, הַאְזֵנָּה אִמְרָתִי: כִּי אִישׁ הָרַגְתִּי לְפִצְעִי, וְיֶלֶד לְחַבֻּרָתִי. כד כִּי שִׁבְעָתַיִם, יֻקַּם-קָיִן; וְלֶמֶךְ, שִׁבְעִים וְשִׁבְעָה.
    וַיְהִי, כָּל-יְמֵי-לֶמֶךְ, שֶׁבַע וְשִׁבְעִים שָׁנָה, וּשְׁבַע מֵאוֹת שָׁנָה; וַיָּמֹת.

    הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  הבונים החופשיים לא שונים כלל משאר המוסדות הדתיים הפועלים כיום בזירה הפוליטית. התוכן שקיים במעגלים האיזוטריים שלהם זהה כמעט לחלוטין לזה שקיים ביהדות,בנצרות ובאיסלאם. ובכך הם מהווים רק עיוות וסטייה מהמוקורות הפגאניים אליהם הם מתבססים שלא לדבר על התוכן האקזוטרי לקהל הרחב גם בבניה החופשית ובדתות הנל שהינו מגוחך ואידיוטי לחלוטין.

  העניין כאן בטקסים ובסימבוליזם הינו פוליטי לחלוטין.אין להם מושג או שלא אכפת להם שהם מדרדרים לתהום

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  סמל הנחש/שטן מקביל גם לפרומיתאוס והרעיון המודרני של קידמה

  הגב לhowlin' wolf
  • למה נחש הוא שטן? הוא הפיתוי לפריון והגשמה בחומר (לתפוח, תפיחה. או ל-apple, אפלה, השחור ממנו נבראים מחדש). אם אתה רואה בבריאה תוכנית שטנית, טעות, זה מתיישב. אולם אם אתה רואה בה תוכנית הכרחית לשיפור עתידי… אז הוא אנרגיה מהממת ונחוצה בשביל לזוז הלאה. לסקס, פריון, הגשמה… בריאות, בריאה.
   בעיני "המשחק של אלוהים" – האיסור לגעת בעץ הדעת והתפוח והעונש לחוה, אלו שטויות ספרותיות, שמטרתן סדר חברתי או אולי נחמה בדמות תשובה, ללמה החיים קשים. המטרה היתה שהם יכנסו בעץ הדעת ויורידו את הנשמות לעולם של חומר ונפש.
   בעולמי השרוט, משום מה, הוא מזכיר לי דווקא את אדוניס: "ויעלה אד מן הארץ, והשקה את פני האדמה" ואלו סיפורים עם רובד של טרום הגשמה בחומר. 'השקה' דומה למילה 'מגל' בשומרית. יש כמה דמויות במיתולוגיות השונות, מהשלבים הבריאתיים הראשוניים, שנושאות סכין ונראה לי שיש להן תפקיד בחלוקה והההתפרקות שעוברות הנשמות לפני שהן מתבטאות כאדם. לא מצ'נה.

   אנג'לינה ג'ולי המהממת והמוסט-קולית הקריבה והתנסתה בהרבה בצעירותה, לפי דרישות.
   נשים צריכות לקחת רגע להרהר אם יש לעבר כזה קשר להווה, בו עברה תהליך רפואי שהיה עד לאותה עת נחשב כרדיקאלי ושנוי במחלוקת.

  • aleph 111

   אני תוהה כמה באמת אתה (אתם) מבינים את המיתולוגיה הפגאנית שלכם…

   Ynglinga saga chapter 17

   I doubt not
   but Dyggvi's corpse
   Hel does hold
   to whore with him;
   for Ulf's sib
   a scion of kings
   by right should
   caress in death:

   to love lured
   Loki's sister
   Yngvi's heir
   o'er all Sweden.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Hel_(being)

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    Olaf Geirstad-Alf

    Long while this branch of Odin's stem
    Was the stout prop of Norway's realm;
    Long while King Olaf with just pride
    Ruled over Westfold far and wide.
    At length by cruel gout oppressed,
    The good King Olaf sank to rest:
    His body now lies under ground,
    Buried at Geirstad, in the mound.

    Olaf was worshipped after his death as an "elf", and was called the Geirstad-alf (the "elf of Geirstad"). The account of this is recorded in the Þáttr Ólafs Geirstaða Alfs in the Flateyjarbók version of Óláfs saga helga, and continues with a fantastical story of how he became a drow (draugr) haunting his own howe (haugr, or grave-mound), but instructed to be destroyed so he can be reborn as Olaf the Saint
    That the king came to be called an "elf" should not be taken too literally. Vigfusson and Powell discusses Olaf's rite and other example under the topical heading of "Ancestor Worship" and notes that in these instances, "the dead were called 'Elves'".[2] H. R. E. Davidson gives a more extensive summary under the chapter "The Cult of the Dead", and notes that as for the animated corpse that he had become inside his grave-mound, "the usual word for him is draugr"
    https://en.wikipedia.org/wiki/Olaf_Geirstad-Alf

    הגב לaleph 111
   • aleph 111

    Olaf Geirstad-Alf

    Long while this branch of Odin's stem
    Was the stout prop of Norway's realm;
    Long while King Olaf with just pride
    Ruled over Westfold far and wide.
    At length by cruel gout oppressed,
    The good King Olaf sank to rest:
    His body now lies under ground,
    Buried at Geirstad, in the mound.

    Olaf was worshipped after his death as an "elf", and was called the Geirstad-alf (the "elf of Geirstad"). The account of this is recorded in the Þáttr Ólafs Geirstaða Alfs in the Flateyjarbók version of Óláfs saga helga, and continues with a fantastical story of how he became a drow (draugr) haunting his own howe (haugr, or grave-mound), but instructed to be destroyed so he can be reborn as Olaf the Saint.
    That the king came to be called an "elf" should not be taken too literally. Vigfusson and Powell discusses Olaf's rite and other example under the topical heading of "Ancestor Worship" and notes that in these instances, "the dead were called 'Elves'".[2] H. R. E. Davidson gives a more extensive summary under the chapter "The Cult of the Dead", and notes that as for the animated corpse that he had become inside his grave-mound, "the usual word for him is draugr"
    https://en.wikipedia.org/wiki/Olaf_Geirstad-Alf

    הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  כמה אני יודע? מעט. ויש עוד הרבה שארצה לדעת.הכול נראה לי כמו חידה

  הגב לhowlin' wolf
  • howlin' wolf

   אני ידוע שהאלפים הם אבותינו. השאלה איך מתחרש המעבר בין אלף לצאצא החדש שהוא היוולדות מחדש.

   אודין מספר על התהליך…
   I know that I hung on a windy tree
   nine long nights,
   wounded with a spear, dedicated to Odin,
   myself to myself,
   on that tree of which no man knows
   from where its roots run.
   No bread did they give me nor a drink from a horn,
   downwards I peered;
   I took up the runes, screaming I took them,
   then I fell back from there.[34]

   nine nights= nine months
   the windy tree= the placenta
   screaming as infant scream at birth

   אך יש רובד עמוק יותר… אני רוצה לדעת

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אגב… אפשר לשלוח הודעות פרטיות בפורום

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   spear = spear of destiny

   הי זאב,

   Hávamál – "sayings of the high one"

   I know that I hung on a windy tree
   nine long nights,
   wounded with a spear, dedicated to Odin,
   myself to myself,
   on that tree of which no man knows
   from where its roots run.
   No bread did they give me nor a drink from a horn,
   downwards I peered;
   I took up the runes, screaming I took them,
   then I fell back from there.

   לעניות דעתי המפתח הוא במילה Downwards וכן בדברי H. R. E. Davidson בנוגע ל- "Cult of the Dead" כפי שצוטטתי למעלה בהקשר אל Olaf Geirstad-Alf

   That the king came to be called an "elf" should not be taken too literally. Vigfusson and Powell discusses Olaf's rite and other example under the topical heading of "Ancestor Worship" and notes that in these instances, "the dead were called 'Elves'". H. R. E. Davidson gives a more extensive summary under the chapter "The Cult of the Dead", and notes that as for the animated corpse that he had become inside his grave-mound, "the usual word for him is draugr"

   אני אישית מניח שאת הקישור שנעשה בין "כת המוות" לכהן המוות תוכל ליראות גם בפוסט של ציקדה 3301 בהקשר של ה- Elder Scrolls, וכהן המוות Moth Priest. ואם תרצה תחזור עד האל מות, אל המוות והשאול במיתולוגיה הכנענית, המקביל של האדס היווני או פלוטו הרומי.
   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59192

   וזה אחי קיים לעניות דעתי "בכל הדתות והמיתולוגיות" ולא כדבריך רק ביהדות, נצרות ובאיסלאם…ולכן ראשית אשמח אם תתקן אותי בנקודה הנ"ל.

   נ.ב. לאחרונה כוחותיי האנרגטיים מתנקזים ואוזלים ממני בקצב גדול ומואץ מהרגיל, לצערי הודעות פרטיות שואבות ממני אנרגיה הנחוצה לי להשלמת מסעי האישי.

   "יהודה עוד *רד* עם אל ועם קדושים נאמן"
   "ויהי בעת ההיא *וירד* יהודה מאת אחיו, ויט עד איש עדלמי ושמו חירה"

   "ויקץ אדני כשיכור מת-רונן מיין…"
   "הקיצו ורננו שוכני עפר…"

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    The fool journey – (ראה הקישור הראשון בנ.צ. האחרונה שהשארתי בפוסט שלך revolt against the modern world).

    "כִּי-לֶאֱוִיל, יַהֲרָג-כָּעַשׂ (Moth) וּפֹתֶה, תָּמִית קִנְאָה"

    אני=61=אין

    האני, הגיבור האישי והיוניברסלי, והמלחמה נגד האין – (הצצה אל תוך השגעון)

    "הגיבור בעל אלף הפנים"
    http://www.text.org.il/index.php?book=1304056

    איוב 28….

    איוב 38

    וַיַּעַן-יְהוָה אֶת-אִיּוֹב, מנהסערה (מִן הַסְּעָרָה); וַיֹּאמַר

    הֲבָאתָ, עַד-נִבְכֵי-יָם; וּבְחֵקֶר תְּהוֹם, הִתְהַלָּכְתָּ.
    הֲנִגְלוּ לְךָ, שַׁעֲרֵי-מָוֶת; וְשַׁעֲרֵי צַלְמָוֶת תִּרְאֶה.
    הִתְבֹּנַנְתָּ, עַד-רַחֲבֵי-אָרֶץ; הַגֵּד, אִם-יָדַעְתָּ כֻלָּהּ.
    אֵי-זֶה הַדֶּרֶךְ, יִשְׁכָּן-אוֹר; וְחֹשֶׁךְ, אֵי-זֶה מְקֹמוֹ.

    כִּי תִקָּחֶנּוּ אֶל-גְּבוּלוֹ; וְכִי-תָבִין, נְתִיבוֹת בֵּיתוֹ.
    יָדַעְתָּ, כִּי-אָז תִּוָּלֵד; וּמִסְפַּר יָמֶיךָ רַבִּים.
    הֲבָאתָ, אֶל-אֹצְרוֹת שָׁלֶג(333); וְאוֹצְרוֹת בָּרָד תִּרְאֶה.
    אֲשֶׁר-חָשַׂכְתִּי לְעֶת-צָר; לְיוֹם קְרָב, וּמִלְחָמָה.
    אֵי-זֶה הַדֶּרֶךְ, יֵחָלֶק אוֹר; יָפֵץ קָדִים עֲלֵי-אָרֶץ.

    הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  "וזה אחי קיים לעניות דעתי "בכל הדתות והמיתולוגיות" ולא כדבריך רק ביהדות, נצרות ובאיסלאם…ולכן ראשית אשמח אם תתקן אותי בנקודה הנ"ל."

  אכן אני חושב שיש לך טעות בנקודה הזו. יש לבחון את המסורת הארית בכתבי הוודות(vedas)

  veda=to see, גם ברומנית( או נכון יותר בשפה הדאצית) ved=לראות.
  בכתבים המוקדמים ביותר הרעיון של מוות כלל לא היה קיים. למעשה יש הטוענים שהלידה שלו תחילה ברעיון גלגול נשמות ועד לעולם הבא נובע מגורמים זרים.

  המוות הינו תהליך של שכחה לכן עמים רבים "סגדו" לאבותיהם בתור דרך להיזכר. הילד היה נזכר בחיים קודמים דרך ביקור ב mound ונגיעה בחפצים שהיו שייכים לו.
  לכן אני חושב שכתות המתים זה כינוי לא כל כך במקום. אם כבר במסורת האברהמית ושינוי תנועת הזמו ממחזוריות ללינאריות יש איזשהו דיאינטיגרציה שמזכירה את תהליך המוות והירידה אל השאול.

  לא מצאתי דבר מקורי באידאולוגיה היהודית כל מה שיש שם זה שלילה של הרוח הארית. ועיוות של הידע של הרואים לאמונה

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   תודה,

   מוכר לי דווקא הברסרקר (Berserker) עדין הנפש הנ"ל…אגיב בקרוב.

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    wolf pelt and a spear
    https://en.wikipedia.org/wiki/Berserker

    וּבְנָיָהוּ בֶן-יְהוֹיָדָע בֶּן-אִישׁ-חי (חַיִל) רַב-פְּעָלִים, מִקַּבְצְאֵל; הוּא הִכָּה, אֵת שְׁנֵי אֲרִאֵל מוֹאָב, וְהוּא יָרַד וְהִכָּה אֶת-האריה (הָאֲרִי) בְּתוֹךְ הַבֹּאר, בְּיוֹם הַשָּׁלֶג (333). כא וְהוּא-הִכָּה אֶת-אִישׁ מִצְרִי אשר (אִישׁ) מַרְאֶה, וּבְיַד הַמִּצְרִי חֲנִית, וַיֵּרֶד אֵלָיו, בַּשָּׁבֶט; וַיִּגְזֹל אֶת-הַחֲנִית מִיַּד הַמִּצְרִי, וַיַּהַרְגֵהוּ בַּחֲנִיתוֹ. כב אֵלֶּה עָשָׂה, בְּנָיָהוּ בֶּן-יְהוֹיָדָע; וְלוֹ-שֵׁם, בִּשְׁלֹשָׁה (3) הַגִּבֹּרִים. כג מִן-הַשְּׁלֹשִׁים (30) נִכְבָּד, וְאֶל-הַשְּׁלֹשָׁה לֹא-בָ(33)א; וַיְשִׂמֵהוּ דָוִד, {ר}
    אֶל-מִשְׁמַעְתּוֹ.

    הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  עדין נפש חחח… אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות עדיני נפש בהתחשב בזמנים שבאים אלינו.
  כל אחד עושה מה שהוא יכול וצריך.

  מה אתה חושב על הרעיון שכל עם ישמור על היחודיות שלו? האם זו לא דרך שנותנת מקום לכולם?

  blood and soil

  יהודים סובלים ממחסור של שני האלמנטים הנ"ל… אני חושב

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אגב מסעות וכוחות אנרגטיים, הייתי בדרך הנכונה התקדמתי. אבל כוח דימוני מסוים שואב אותי אחורה. אני מניח שזו הסיבה שאני מזכיר את האויב הזה שוב ושוב. מדובר ביריב אישי,פנימי אפילו…

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   לעניות דעתי לא מדובר בכוח דימוני אלא בילד הקטן שהשארת מאחור…אני אישית קורא לו/לה א'.

   לילה טוב אחי.

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  ילד קטן,כן…צריך להתחיל לשתול משהו במדבר הזה.
  שמחה ובריאות לכולנו!

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אני נמצא כרגע בנקודת האפס, תוהה מה היא התגובה הנכונה במצב הזה

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מקווה שידוע לך שישנם 2 נקודות אפס, ולא אחת.

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    לְמַעַן יֵדְעוּ מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ וּמִמַּעֲרָבָהּ כִּי אֶפֶס בִּלְעָדָי אֲנִי יְהוָה וְאֵין עוֹד.

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     הי זאב (10), לעניות דעתי היהודי המקורי סבור שאתה מסתובב במעגלים אינסופיים כאוריון הכסיל הרודף בשמים אחר שבעת הפליאדות. טענתו מנגד היא כביש 101 חחח.
     http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p58266

     א=1

     1 – 1 – 1
     1 – 0 – 1
     0 – 1 – 0

     0 – 0 – 0

     0 – 1 – 0
     1 – 0 – 1
     1 – 1 – 1

     א=1

     הגב לaleph 111
     • aleph 111

      אין מנוס לראשית מהאחרית המתחבר לחבר, יהא סבלן 🙂

      דקה 3
      https://www.youtube.com/watch?v=AIx7OGLmJ4Q

      הגב לaleph 111
      • howlin' wolf

       כך או כך אורח החיים המודרני לא יזחיק עוד הרבה זמן… אלו מבינינו שיפנו עורף לחיים המודרנים בזמן. הם אלו שישרדו.
       אני מסכים איתך שהרבה מהפיתוחים הטכנולוגיים של העולם המודרני אכן חיוביים. אם זאת הדרך בה הם באים לידי ביטוי בחברה שלנו משרתת בעיקר את כוחות הניוון והמוות.

       בסופו של דבר האדם האורבני ייכחד ויימות מוות נוראי וטראגי, כפי שקרה כבר אינספור פעמים במהלך ההיסטוריה בתרבויות שונות… במהלך הרגנארוק גבר ואישה(שארית האנושות) מסתתרים ברחם של העץ ושורדים.

       יותר מדיי זמן התעללנו בטבע, והפכנו את עצמנו ליצורים מטונפים ואגואיסטים.

       הגב לhowlin' wolf
       • aleph 111

        היי זאב מילל (110),

        אני אישית מאמין בעתיד פרוגרסיבי ומואר, עתיד הפועל מחד לטובת הפרט, והפרט לטובת העתיד…ייתכנו מספר מכשולים בדרך חחח

        הגב לaleph 111
        • howlin' wolf

         מוסד העבדות וההדרדרות שלנו החלו במהפכה החקלאית כל פיתוח טכנולוגי מאז היה נסיבתי במקרה הטוב ובמקרה הגרוע יותר כלי לתמיכה בניוון של האדם.אבותינו עשו פנייה שגויה ואנו משלמים את המחיר. התועלת מכך יכולה להיות בזה שלא נחזור שוב על הטעות הזו.

         כך או כך העתיד המואר שאני או אתה רואים בעיני רוחנו יתקיים אבל הוא יעמוד( ואולי טוב שכך) על עפרם ועצמותיהם של בני התרבות הנוכחית.

         לhowlin' wolf
      • aleph 111

       בוקר טוב זאב,

       לא יכולתי בעת קריאת הכתבה אתמול לתהות אודות האייל הקורא, ותהיתי להשגותיך האישיות.
       http://www.ynet.co.il/articles.....60,00.html

       הגב לaleph 111
     • נקע

      קילומטר 101
      החדר של ניאו במטריקס 101
      חדר 101 (1984)
      שטר הדולר שנושא את הפרמידה 101

      הגב לנקע
      • aleph 111

       הי נקע 🙂

       101

       * Neo's apartment in The Matrix
       * The Merovingian's floor level (when Neo visits him in his restaurant)
       * The highway chase in Reloaded is on Highway 101.
       * It is sprayed on the wall when Neo talks to the Oracle in Reloaded.
       * "Room 101" is a torture chamber (George Orwell's 1984)

       101×3=303

       room 303

       * (3) The room where The Matrix starts, with Trinity fighting the policemen
       * The room, which is the very same room as above, where Neo is shot by Agent Smith in The Matrix.

       Highway 101
       https://www.youtube.com/watch?v=L8OZpmIWcxg

       הגב לaleph 111
 • אני ממשיכה עם הנחש, כי צפה לי שאלה. אני תוהה אם למילים וביטויים בשפות עתיקות, שמגדירים או קשורים בנחש, יש קשר לפיזיקה של היקום, לבריאת היקום:

  – חלק מהמילים שהן 'נחש' במצרית פרעונית, מגדירות גם 'תולעת' (אותה מילה לתולעת ולנחש).
  – קוראים לו במצרית גם SAtA, 'סטה'.
  – snake-hole בשומרית, אומרים 'ki-sur' (נקרא kishur או kishir). יתכן וזה 'כישור', אריגה, מארג.
  – ביוונית 'פידו' זה נחש, 'פידי' זו אטריה (סטה ופדופיל ביחד. HW, אני מבינה למה אתה רואה בו גם שטן).
  – בשומרית mer זה רוח צפונית, סערה וגם an eciricling snake, נחש מתפתל. 'מר' יכול להיות מרדוק (יותר נכון, חלק מהכח שהוא מייצג). מרדוק מזוהה אקדמאית עם אדוניס, ולדעתי את הכח הזה מתארים כשאומרים: "ויעלה אד מן הארץ", כי במצרית AD זה 'סליל' או 'פיתול'.

  אז מילים שיוצאות כאן:
  תולעת, אטריה, סטיה, פיתול, חור, כישור, מארג

  אם יש להן קשר לפיזיקה של הבריאה, אולי אפשר להבין את סיפור אדם וחוה אחרת.

  • aleph 111

   אני מניח שאולי כתוספת לדבריך אודות המילה השומרית mer, יתכן ואפשר להוסיף גם את המילה הצרפתית/לטינית – Outremer.

   The Song of Roland – Outremer

   In the poem, the term d'oltre mer or l'oltremarin comes up three times in reference to named Muslims who came from oltre mer to fight in Spain and France. Oltre mer, modern French Outremer, literally "oversea, beyond sea, other side of the sea", is a native French term from the classical Latin roots ultra = "beyond" and mare = "sea". The name was commonly used by the Crusaders for Palestine.
   https://en.wikipedia.org/wiki/The_Song_of_Roland

   אני מניח שכדאי בכלליות גם להוסיף לנושא את סמל האורבורוס, או אפילו את הנחש של מידגארד, יורמנגנד.

   הגב לaleph 111
   • mer בצרפתית אני שומרת לעצמי. יחד עם האות D, דלת, ועם קשר הדוק למילה shit, מכל בחינותיה. זה לרגעים שאני מרגישה שאולי איבדתי את הדרך ואני חרא צף.

   • aleph 111

    'peuples de la mer' – גויי הים – פלש-ת

    את המונח "גויי הים" טבע האגיפטולוג הצרפתי גסטון מספרו בהתייחסו לקואליציית השבטים שתקפה את מזרח הים התיכון ואת מצרים במאות ה-13 וה-12 לפנה"ס. בשנת 1882 חקר מספרו את תבליטיו של רעמסס השלישי במקדש במדינת האבו המראים קרבות עם גויי הים. הוא הכניס את המונח לספרות המחקר ולשפת הדיבור. המצרים קראו להם בשפתם "אלה שבאו מהירוק העמוק" שהיה כינויו של הים התיכון.

    1. (Physical Geography) archaic or dialect a lake or marsh
    2. (Physical Geography) obsolete the sea or an inlet of it
    [Old English mere sea, lake; related to Old Saxon meri sea, Old Norse marr, Old High German mari; compare Latin mare]

    (Historical Terms) archaic a boundary or boundary marker
    http://www.thefreedictionary.com/mere

    אני מניח שהדבר מזכיר בימינו את משבר הפליטים/מהגרים באירופה, רק שהפעם הפלישה הינה מהעבר השני.

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     בוקר טוב עוד אחת,

     יצא לי לשים את תשומת ליבי לתגובה שלך שלא צלחה בנוגע ל-mer ו- Amaru בשפה האכדית, וברשותך עד שתתפרסם תגובתך אוסיף קצת מגוון פירות נוסף משלי לסלט, בתקווה אולי בעתיד לחבר למקשה אחת 🙂

     כידוע ממלכת אכד שכנה בין אשור בצפון לשומר בדרום בסביבות המאה ה-24 לפנה"ס, ממלכה המתוארת בתורה כראשית ממלכתו של נמרוד (בראשית 10:10) "ותהי ראשית ממלכתו בבל וארך ואכד וכלנה בארץ ש(נ)ער".

     Acadia

     אני מניח שאם מדלגים כ-4000 שנה לאחר מכן, ומשם נודדים אל מזרח היבשת הצפון אמריקאית אזי מגיע אל חבל ארץ הקרוי אקד-יה Acad-ia(כיום מזרח קנדה וצפון מזרח ארה"ב). קולוניה צרפתית זו הוקמה בשנת 1604.

     Acadia etymology

     The origin of the designation Acadia is credited to the explorer Giovanni da Verrazzano, who on his 16th century map applied the ancient Greek name "Arcadia" to the entire Atlantic coast north of Virginia (note the inclusion of the 'r' of the original Greek name). "Arcadia" derives from the Arcadia district in Greece which since Classical antiquity had the extended meanings of "refuge" or "idyllic place". The Dictionary of Canadian Biography says: "Arcadia, the name Verrazzano gave to Maryland or Virginia 'on account of the beauty of the trees,' made its first cartographical appearance in the 1548 Gastaldo map and is the only name on that map to survive in Canadian usage." In 1603 a colony south of the St. Lawrence between the 40th and 46th parallels was agreed by Henry IV who recognised the territory as "La Cadie". Also in the 17th century Champlain fixed its present orthography with the 'r' omitted. William Francis Ganong, a cartographer, has shown its gradual progress northeastwards, in a succession of maps, to its resting place in the Atlantic Provinces of Canada.

     (אני מניח שיש לחבר בין אקדיה לצלע האלף וארקדיה כפי שהצגתי בקווים כלליים בעבר).

     Amaru

     מכאן אני אעבור אל אמארו ולכן ראשית אתחיל עם אמן ההיפ-הופ והראפ האמריקאי טופאק אמארו שאקור (חחח). שנקרא על שם טופאק אמארו השני, הצ'יף האחרון של האינדיאנים שהנהיגם במרד הגדול במאה ה-18 הגדול כנגד הקולוניאליסטים הכובשים של האימפריה הספרדית.
     טופאק אמארו השני ששמו האמיתי היה חוסה גבריאל טען לשכעצמו שהוא צאצא ישיר של טופאק אמארו הראשון. מנהיג בני האינקה מהמאה ה-16 כנגד האימפריה הספרדית.

     טופאק אמארו (פירוש השם בשפת האינקה הנחש המלכותי – כנ"ל בערבית)

     הגב לaleph 111
     • חשבתי על 'אמרו', 'החלום' או 'מרדוך', כממשיך למילה אהבה בשפות ארופאיות.
      אחד הפירושים ל shit, 'אשה', במצרית, זה חלום.
      העולם נברא בחלום, במילה (אשה) ואהבה.

     • שנער, שציינת, שבנויה מצרוף של שינה וערנות, היא מילה זהה למילה המצרית rswt, רשות, בראשית, שהיא גם חלום וגם התעוררות.
      בתור 'שער', זה יכול להיות שער לעולם של נון, הים, החלום, מימדים.

      אני מניחה שבמשפט הזה מוצגת בעיה שקשורה בבבל ונמרוד – "ותהי ראשית ממלכתו בבל וארך ואכד וכלנה בארץ ש(נ)ער". זו גישה שיוצקת חומר לרוח במקום רוח לחומר (מלכות ראשונה ודעת אחרונה).

      • aleph 111

       לפי התורה מיקומה של ש(נ)ער הינו בין ארץ ושמים.

       זכריה 5:9

       וָאֶשָּׂא עֵינַי וָאֵרֶא, וְהִנֵּה שְׁתַּיִם נָשִׁים יוֹצְאוֹת וְרוּחַ בְּכַנְפֵיהֶם, וְלָהֵנָּה כְנָפַיִם, כְּכַנְפֵי הַחֲסִידָה; וַתִּשֶּׂאנָה, אֶת-הָאֵיפָה(101), בֵּין הָאָרֶץ, וּבֵין הַשָּׁמָיִם. י וָאֹמַר, אֶל-הַמַּלְאָךְ הַדֹּבֵר בִּי: אָנָה הֵמָּה מוֹלִכוֹת, אֶת-הָאֵיפָה. יא וַיֹּאמֶר אֵלַי, לִבְנוֹת-לָה בַיִת בְּאֶרֶץ שִׁנְעָר; וְהוּכַן וְהֻנִּיחָה שָּׁם, עַל-מְכֻנָתָהּ.

       לפי בראשית 11:1 ש(נ)ער הינו גם המיקום הארצי של מגדל-בבל (111) הזיגורט בעל 7 הקומות.

       11:1 "וַיְהִי כָל-הָאָרֶץ, שָׂפָה אֶחָת, וּדְבָרִים, אֲחָדִים. ב וַיְהִי, בְּנָסְעָם מִקֶּדֶם; וַיִּמְצְאוּ בִקְעָה בְּאֶרֶץ שִׁנְעָר, וַיֵּשְׁבוּ שָׁם."

       אני אישית מניח שהרעיון של בסיס מבנה ה-מגדל על הקרקע וראשו בין שמים וארץ, תואם למיתולוגיות רבות מעץ הדעת עד עץ העולם (יגרדסיל), הר וגביע (שני משולשים אחד על גבי השני עם קודקוד משותף), או ציר העולם… העמוד הקוסמי הממוקם בטבור הארץ או מרכז העולם.

       על פי מירצ'ה אליאדה, בכל תרבות יש מוקד מקודש, למשל פסגת ההר הקוסמי היא הנקודה הגבוהה ביותר על פני הארץ אך גם טבורה של האדמה, הנקודה שבה החלה הבריאה.

       Axis mundi

       Because the axis mundi is an idea that unites a number of concrete images, no contradiction exists in regarding multiple spots as "the center of the world". The symbol can operate in a number of locales at once. Mount Hermon was regarded as the axis mundi in Caananitetradition, from where the sons of God are introduced descending in 1 Enoch (1En6:6). The ancient Greeks regarded several sites as places of earth's omphalos (navel) stone, notably the oracle at Delphi, while still maintaining a belief in a cosmic world tree and in Mount Olympus as the abode of the gods. Judaism has the Temple Mount and Mount Sinai, Christianity has the Mount of Olives and Calvary, Islam has Ka'aba, said to be the first building on earth, and the Temple Mount (Dome of the Rock). In Hinduism, Mount Kailash is identified with the mythical Mount Meru and regarded as the home of Shiva; in Vajrayana Buddhism, Mount Kailash is recognized as the most sacred place where all the dragon currents converge and is regarded as the gateway to Shambhala. In Shinto, the Ise Shrine is the omphalos.[citation needed] In addition to the Kunlun Mountains, where it is believed the peach tree of immortality is located, the Chinese folk religion recognizes four other specific mountains as pillars of the world.

       מירצ'ה אליאדה

       https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%A6%27%D7%94_%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%93%D7%94

       הגב לaleph 111
       • צלע האלף
        נתקלתי בזה בדברים שכתבת ואף פעם לא הבנתי משהו מזה. מנבירה במילה 'צלע' בשביל הנושא של חוה ואדם, אני חושבת שמדובר בחיתוך של שלם אחד לחלקים.

        מצלע האדם נוצרה חוה, צלע האלף אולי קשורה בצאצאיו של ישו.
        מבלבל יותר לחפש את הקשר בין אלו לאדם החולם במיתולוגיה האבורגי'ינית (סרטון שהוספתי כאן) שמוציא מעצמו עכברים מהחלק העליון של הגוף, וגם מאזור הצלעות (והפה, כמו אטום). את הבנים שלו, הוא מפיק מהזרוע (זרע).
        אגב, במיתולוגיה האבורג'ינית אפשר לראות בהתחלה את המוט או "העמוד הקוסמי הממוקם בטבור הארץ או מרכז העולם." (מהתג' למעלה, בהקשר למגדל בבל).

        אני רואה בשנער, את ספירת דעת. הבקע שנוצר בא, בעודם מתקדמים מ'קדם'… איזה תיאור… זו הכניסה לעולם המכשף של דעת. לצד השלילי שלה, שמסייט את העולם וקשור בסרטון 'משל תרדמת העז'.

        היהדות מול זה, מצטיירת בעיני כלוחמת אור. נדמה לי שהיא מלמדת לשאוף לאיזון, בעודינו מתבוססים ב'דעת':
        (מהתפילה בתג' אחרת):

        "אתה חונן לאדם דעת ומלמד לאנוש בינה"
        שימוש רק בצד אחד של עץ הספירות. כמו להגיע לספירת 'דעת' מקדם, משמאל, דרך איזה סדק. ומשם למלא את ספירת דעת בתוכן לא מאוזן ואיתו להתחבר לשורש. זה עולמו של נמרוד או מה שכל כך קיים בנו (:

        "חננו מאתך חכמה בינה ודעת"
        מבקשים איזון – שתגיע זרימה גם מהצד הימני, מספירת חכמה, ולדעת את דעת מהאמצע, להיות מושפע לטובה משני העולמות שמתמזגים.

       • "וַיְהִי כָל-הָאָרֶץ, שָׂפָה אֶחָת, וּדְבָרִים, אֲחָדִים. ב וַיְהִי, בְּנָסְעָם מִקֶּדֶם; וַיִּמְצְאוּ בִקְעָה בְּאֶרֶץ שִׁנְעָר, וַיֵּשְׁבוּ שָׁם."
        שפה אחת

        רציתי למצוא קשר בין השפות העתיקות השונות ע"י המילים שמייצגת אותן אות אחת, וזה לא ממש נראה. לפעמים הוא קיים, ולפעמים הוא קיים רק אם נשקיע בחיבורים. ממש לא מספיק.
        כך שזה היה הרבה הרבה יותר אחורה מכל מה שיש בידינו.

        ואם בכלל זה היה, בגלל הטבע הפלגני שלנו, בגלל עץ הדעת.
        כמו עם נח ומגדל בבל, אדם וחוה, יש לי הרגשה ששפה אחת היתה רק במימד אחר.

 • howlin' wolf

  For this is a law of nature:

  "What medicine doesen't heal fire cures"

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מניח לעצמי שאתה צודק והתרבות האנושית המצטברת העכשווית עומדת לפני סכנת קריסה ניהיליסטית אל תוך עצמה (לא בהכרח).

   אני מניח שלהבדיל ממך הנוטה להצביע אל עבר מקור הבעיה במהפכה החקלאית (שהחלה בשלבים ובהדרגה עוד מהמהפכה הנאוליתית לפני כ-12.000 שנה, בתקופת האבן שדחפה אל עבר המהפכה האורבאנית), וכתולדה ממנה המהפכה התעשייתית, ומשם אל עבר מהפכת המידע (ה-גל 33 השלישי) שלטענתם תוביל אל עבר נקודה סינגולרית, האלפא והאומגה בה העתיד והעבר נפגשים ומתאחדים.

   Fourth wave

   Though talk about another major historical watershed on par with the Neolithic Revolution may seem premature, given that the Third Wavehas only reached its crest with the advent of the Internet, one of the central themes of Future Shock is that history, itself, would accelerate to the point where all of the past would catch up with the present. Therefore, the question has been raised with increasing frequency as to whether a Fourth Wave is looming or already underway with the most recent dislocations that appear to be taking place in the world.
   https://en.wikipedia.org/wiki/The_Third_Wave_(Toffler_book)

   אני לכשעצמי מניח שגם אם התשובה היא לחזור אל עבר אמיתות הספוחות למכביר ברומנטיזציות חסרות שחר ברובם אל עבר תקופה טרום תקופת האבן החדשה (10,500 לפנה"ס), אני אישית נוטה להצביע דווקא אל עבר מקור פנימי המתמקד בבעיה האמיתית…האני שלא יודע מי-אני (אמנזיה רטרוגרדית), ולפיכך אינו יודע לאן הוא הולך.

   אני אישית נוטה לסבור שכולנו סכיזופרניים ברמות ובמינונים שונים, כאשר הבריאים "לכאורה" ביננו אלו הם היחידים המזדהים עם עבר תודעתי כל שהוא, ומתכחשים לשני. אולם קוץ ואליה בה והמרווח בין עברי התודעה הולך וגדל, ואיתו האמנזיה גוברת.
   אני מניח שאם מוציאים מין הכלל יחידים מכל עבר (אני אישית קורא להם מאזני המערכת), אזי הימין בשדה המגנטי בעל שני הקטבים (דיפול מגנטי) נמשך אל מקורות העבר, והשמאל אל מקורות העתיד. ולכן כל שנשאר לשאול הוא האם ישנה נקודה בה הקטבים הניגודיים נפגשים, או שנגזר עלינו להתרחק אחד מהשני עד התבתקות החוט המשולש (אם זה לפי חוק האבל המתקשר לקצב ההתפשטות המואץ של היקום על פי תיאורית המפץ שבה גלקסיה הרחוקה פי שניים מתרחקת במהירות גדולה פי שניים, או גלקסיה הרחוקה פי עשרה המתרחקת במהירות גדולה פי עשרה).

   אנרגיה אפלה

   בשנת 1998 התגלה כי היקום מתפשט בקצב הולך וגדל. כוח הכבידה פועל תמיד ככוח משיכה, ועל מנת להסביר את התפשטותו המואצת של היקום יש צורך להניח כי קיים גורם נוסף הפועל בכיוון הפוך לכבידה. האנרגיה שאחראית להאצת התפשטות היקום זכתה לכינוי אנרגיה אפלה. בעקבות הגילוי התעורר הצורך לבדוק אם מקורה של האנרגיה האפלה בקבוע קוסמולוגי חיובי שיכול ליצור אפקט דומה.

   ראה ערך "צורת היקום"

   תאורית התפשטות היקום, התאוריה המקובלת כיום על רוב הקוסמולוגים, גורסת כי הגלקסיות מתרחקות זו מזו מאז הוצרותו של היקום במפץ הגדול. מתאוריה זו עולות שלוש אפשרויות לגבי עתידו של היקום:
   1.תאוריית היקום הפתוח: ההתפשטות תמשך לנצח הגלקסיות יתרחקו זו מזו עוד ועוד והיקום יתקרר.
   2.ההתפשטות תעצר לאט לאט עד שהיקום יגיע למצב סטטי.
   3.תאורית היקום הסגור: ההתפשטות תעצר ותחל התכווצות של היקום בחזרה לעבר נקודה אחת.

   אני מניח שהשאלה הנשאלת היא האם אנו פועלים במערכת פתוחה, סגורה או מקבילית.

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  הי זאב,

  ישנם תגובות הנתקעות במערכת למספר ימים ויותר, וכתוצאה מכך אין אפשרות לנהל דיון רציף ברור ומלא, במיוחד בעת הוספת קישורים…עמך הסליחה.

  כתבת…"מה אתה חושב על הרעיון שכל עם ישמור על היחודיות שלו? האם זו לא דרך שנותנת מקום לכולם"

  אני אישית נוטה לסבור ברמות הולכות וגוברות שאף עם לא מבין נכונה את המקורות שלו (סליחה מראש על היהירות והשחצנות או הטמטום). ולכשיבינו אני אישית סבור שכל עם או פרט ישמור על יחידותו, תוך כדי גשר של שלום והבנה מלאה אל שאר הפריטים במערכת השלמה, ואופן פעולתה.

  שא ברכה אחי ואחלה יום 🙂

  הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  אוקיי אז בנקודה אחת אנו מסכימים. רב תרבותיות(ערבוב גזעים ועמים) זו לא הדרך.

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מניח שברמה האישית אני מסכים באופן כמעט מוחלט וודאי, אבל לא בהכרח…ובכלל את מי מעניין מה אני חושב אלא ראשית מה הפטרנים ההיסטוריים מראים, אחר כך אפשר לדון בפתרון או בבעיה האינסופית. כך או כך זרעתם רוח סופה תקצורו, וקארמה איז א ביטצ'…אתה יודע, קולוניאליזם, שואות לאין ספור עמים, ביזה, רצח, שוד ושעבוד, ועד אני ואפסי.

   אני מניח שאני אישית מביט על הפרימיטיבים והחשוכים הממלאים את רחובותיה של אירופה וצובאים בהמוניהם על שעריה, אזי אני אישית רואה קודם כל את תחילת השקיעה ההדרגתית של המערב, ומנגד תהליכים הפוכים ונגדיים מהעבר המזרחי. וכפי שהרנס-אנס (לידה מחדש) שהחל ב-פירנצה (435) איטליה (65) במאה ה-14, והפיץ בהדרגה את תחיית התרבות, אומנות, פילוסופיה ומדע אל כל עבר היבשת האירופאית. אולם מקורות הרנסאנס נבעו מתחיית מחודשת של רעיונות וסמלים קלאסיים שנאבדו באירופה בהדרגה מימי שקיעתה של האימפריה הרומאית שבין מכלול הסיבות הראשית מביניהם נבעה מנדידת העמים הגרמאניים, ההונים והפרנקים אל תוך האימפריה הרומית. ראה לדוגמא קרב אדריאנופול בשנת 378 לספירה בין האימפריה הרומית שבו ספגה האימפריה תבוסה כנגד המורדים הגותים הגרמאניים (ראה את הערכים "גותים" ו-"קרב אדריאנופול" להרחבה בנושא).

   "ניצחון המורדים בקרב נחשב לאחד מאירועי המפתח בנפילת האימפרייה הרומית.
   ברקע לקרב, נדידת העמים הגדולה שהחלה כארבע שנים קודם לכן, כששבטים גותים נעו דרומה מפני ההונים. האימפריה הרומית התייחסה אל הגותים שהגיעו לתחומה כאל פואדרטי, והיחס הקשה הוביל להתמרדויות נגד האימפריה."

   עכשיו ראה ערך רנס-אנס בויקפדיה…

   מקורות הרנסאנס

   היסטוריונים רבים מסכימים כי הרעיונות שאפיינו את הרנסאנס מקורם בפירנצה של סוף המאה ה-13, ובמיוחד בכתביהם של הסופרים פטרארקה ודנטה וביצירותיו של האמן ג'וטו די בונדונה. אולם השאלה מדוע הרנסאנס התחיל באיטליה דווקא באותה התקופה נותרה לא פתורה. כדי לענות על שאלה זו הועלו מספר תאוריות:

   הטמעות של ידע יווני וערבי

   הרנסאנס קיבל את שמו משום שהוא סימל "לידה מחדש" של רעיונות קלאסים מסוימים שהיו אבודים במשך תקופה ארוכה לאירופאים המערביים. רוב החוקרים מסכימים כי הגורם המרכזי לתחייה זו היה הגילוי מחדש של טקסטים עתיקים שנשכחו על ידי התרבות המערבית אך נשמרו בעולם המוסלמיובאימפריה הביזנטית, וכן בתרגומים של טקסטים יווניים וערביים לשפה הלטינית. מלומדי הרנסאנס חרשו את ספריותיה של אירופה בחיפוש אחר עבודות של כותבים קלאסים כגון אפלטון, קיקרו, ויטרוביוס ועוד. בנוסף לכך, ככל שהכיבוש מחדש של חצי האי האיברי מידי המוסלמים התקדם, עבודות יווניות וערביות רבות נתפסו ממוסדות חינוכיים חשובים, כמו למשל הספרייה של קורדובה. הכתבים של סופרים יווניםוהלניסטים גדולים, כמו אריסטו, אוקלידס, פלוטינוס ותלמי ועוד, וכן של מדענים ופילוסופים מוסלמים, כמו אבן סינא ואבן רושד, יובאו לתוך העולם הנוצרי וסיפקו חומר אינטלקטואלי חדש למלומדים אירופאים.
   הידע היווני והערבי לא יובא רק מספרד, אלא גם מהמזרח התיכון. לימוד המתמטיקה פרח באזור והידע המתמטי הובא לאירופה על ידי צלבנים במאה ה-13. נפילתה של האימפריה הביזנטית לידי העות'מאנים בשנת 1453 הביאה להגירה המונית של מלומדים יוונים למערב. מלומדים אלו הביאו עימם טקסטים וידע מהתרבות היוונית הקדומה שלא היו ידועים במערב במשך מאות שנים.

   עכשיו תקרא את ההיסטוריה הפוך, ואחר"כ נמשיך בדיון. אשמח לתגובת נגד.

   אני אישית נוטה לראות שבין מכלול האפשרויות קיימת גם אפשרות שבנקודת זמן עתידית כל שהיא (שלטעמי האישי הולכת ומתקרבת אל נקודת האל-חזור), ימצא את עצמו העולם המוסלמי בהצטלבות היסטורית חשובה כפי שהעולם המערבי מצא את עצמו בשלהי התקופה הידועה כ – "הזמנים האפלים" או בגרמנית – Dunkle Zeitalter, ובפני הפריטים האינדיבידואליים המרכיבים את העולם המוסלמי (הנמצא כיום בצעדים הולכים וגוברים אל עבר שיא השפל) של להיות או לחדול…ומכאן דווקא יכולים להיות התפתחויות מופלאות ומעניינות, או אפלות ביותר.

   אני מניח ששאלה חשובה נוספת היא האם ניתן למנוע את שקיעתה הבלתי נמנעת של המערב, וכל זאת לפי תורת הפגאנים של מעגלי זריחה ושקיעה. אני אישית מניח שבעומק ההתחבטות הנ"ל נמצא הדיון הבא (ראה בפורום את הדיון הקצר ביננו בעמוד 5 של "אימרות פילוסופיות…", וכן בנוגע לסוס הטרויאני "…פרוטוקולים של זקני ציון" גם עמוד 5.

   הגב לaleph 111
 • עוד על הנחש.
  יש הרבה חומר נוסף שמקשר בינו לבין פריון (קוראים לו גם 'זקפו' בארמית, חחהה ו- shammanu (שאמאן) או מנגד, קשר לפדופיליה. מבחינה זו מבעית באופן מיוחד לראות שנחש, במצרית ויוונית זה גם 'ילד', 'בן'.

  בשומרית נחש זה במיוחד mush. זה נחש או רפטיל. ו- mushuru זה שטפון, כש- uru יכול להיות 'כלי הארה'. mushroom, זה כלי הראה שמעלה רפטילים.
  יש דמות בשומרית usumgal, שהיא (מהמילון): "lord of all, sovereign…monster of composite powers, dragon". יושומגל… אדוניס, מרדוך, הנחש. פטריה. ta במצרית זה גם גלולה.

  מילה נוספת לנחש במצרית היא משהו דומה ל'שבת': SAbt
  ו'השלה' (השלת עור) זה Sbn. אפשרי שזה קרוב ל- seven.
  סיום תהליכים, השלת העור הישן וכניסה לחדש.

  טוב. מה רציתי להגיד. גם שלהגיד המון דברים על נושא אחד, במינימום מילים, הצליח רק מי שכתב את התורה…
  וגם את זה:

  sata זה נחש. הוא משנה את עולמם של אדם וחוה. מסיט אותם, מפתה.
  הוא מביא משהו ראשוני לבריאת העולם, הזריקה אל המימוש בחומר.

  בעץ הספירות, אפשר לדעתי לראות אותו למעלה. בהתחלה. כמוביל את תהליך הירידה מטה לשאר הספירות, יחד עם יהוה. מן כאלה כוחות:

  בכתר נהוג לראות כביתן של הנשמות, כיחידה אחת.
  מתחת לכתר מתחילה הבריאה, יחידות המודעות.
  יחידות המודעות הראשונות, שהן אש מטבען, של הספירה חכמה מימין ובינה משמאל הן:
  והו סיט – בחכמה
  ילי עלם – בבינה

  נהוג להצליב ביניהן בכדי לקבל כח שקול, מאוזן, ואז מתקבלים שני זוגות –
  והו ילי – מימין
  סיט עלם – משמאל.

  אמנם, נהוג לומר, שלא מדובר במילים ושמות. עם זאת, כוחות (או מושגים) מעולם התורה והקודם לתורה קיימים שם בעץ הספירות בפירוש.

  אז
  סיט עלם – הנחש שמסיט את העולם להתגשמות בחומר

  ואפילו,
  סיט עלם, הנחש אומר 'כן' לתפוח
  והו ילי, אותיות שקרובות ליהוה, אומר 'לא' לתפוח
  המאבק בין ה'כן' ל-'לא', בין שני זרמים מתחיל. ראשית הבריאה.

  • aleph 111

   בוקר טוב,

   אני מניח שאולי כדאי לבחון את דבריך גם מהעבר הזה…

   תולעת השמיר (555)

   באגדה מוזכר שהשמיר הוא 'כחוט השערה' (ומכאן יכולתו לגרום לחיתוך עדין כזה הנדרש לחריטה על אבני האפוד), ומקום משמרתו הוא אצל שר-הים (555) (מכיוון שלא ניתן להחזיקו בשום מקום על פני היבשה)

   שית ושמיר

   ישעיהו 7
   וַיֹּאמֶר יְהוָה, אֶל-יְשַׁעְיָהוּ, צֵא-נָא לִקְרַאת אָחָז, אַתָּה וּשְׁאָר(501) יָשׁוּב בְּנֶךָ: "אֶל-קְצֵה, תְּעָלַת הַבְּרֵכָה הָעֶלְיוֹנָה–אֶל-מְסִלַּת, שְׂדֵה כוֹבֵס".
   Bethesda – Cicada 3301 – בריכות הצאן

   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59192

   כֹּה אָמַר, אֲדֹנָי יְהוִה: לֹא תָקוּם, וְלֹא תִהְיֶה. ח כִּי רֹאשׁ אֲרָם דַּמֶּשֶׂק(444), וְרֹאשׁ דַּמֶּשֶׂק (444) רְצִין
   שְאַל-לְךָ אוֹת, מֵעִם יְהוָה אֱלֹהֶיךָ; הַעְמֵק שְׁאָלָה, אוֹ הַגְבֵּהַּ לְמָעְלָה

   וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא, יִשְׁרֹק יְהוָה לַזְּבוּב, אֲשֶׁר בִּקְצֵה, יְאֹרֵי מִצְרָיִם; וְלַדְּבוֹרָה–אֲשֶׁר, בְּאֶרֶץ אַשּׁוּר.
   כג וְהָיָה, בַּיּוֹם הַהוּא–יִהְיֶה כָל-מָקוֹם אֲשֶׁר יִהְיֶה-שָּׁם אֶלֶף גֶּפֶן, בְּאֶלֶף כָּסֶף: "לַשָּׁמִיר וְלַשַּׁיִת", יִהְיֶה. כד בַּחִצִּים וּבַקֶּשֶׁת, יָבוֹא שָׁמָּה: "כִּי-שָׁמִיר וָשַׁיִת", תִּהְיֶה כָל-הָאָרֶץ.

   ישעיהו 8
   וְעָבַר בָּהּ, נִקְשֶׁה וְרָעֵב; וְהָיָה כִי-יִרְעַב וְהִתְקַצַּף, וְקִלֵּל בְּמַלְכּוֹ וּבֵאלֹהָיו–וּפָנָה לְמָעְלָה. כב וְאֶל-אֶרֶץ, יַבִּיט; וְהִנֵּה צָרָה וַחֲשֵׁכָה מְעוּף צוּקָה, וַאֲפֵלָה מְנֻדָּח. כג כִּי לֹא מוּעָף, לַאֲשֶׁר מוּצָק לָהּ, כָּעֵת הָרִאשׁוֹן הֵקַל אַרְצָה זְבֻלוּן וְאַרְצָה נַפְתָּלִי, "וְהָאַחֲרוֹן הִכְבִּיד–דֶּרֶךְ הַיָּם עֵבֶר הַיַּרְדֵּן, גְּלִיל הַגּוֹיִם."

   ישעיהו 9

   א הָעָם הַהֹלְכִים בַּחֹשֶׁךְ, רָאוּ אוֹר גָּדוֹל: יֹשְׁבֵי בְּאֶרֶץ צַלְמָוֶת, אוֹר נָגַהּ עֲלֵיהֶם….כִּי-יֶלֶד יֻלַּד-לָנוּ, בֵּן נִתַּן-לָנוּ, וַתְּהִי הַמִּשְׂרָה, עַל-שִׁכְמוֹ; וַיִּקְרָא שְׁמוֹ פֶּלֶא יוֹעֵץ, אֵל גִּבּוֹר, אֲבִי-עַד, שַׂר-שָׁלוֹם
   בְּכָל-זֹאת לֹא-שָׁב(333) אַפּוֹ, וְעוֹד יָדוֹ נְטוּיָה. יז כִּי-בָעֲרָה כָאֵשׁ רִשְׁעָה, "שָׁמִיר וָשַׁיִת" תֹּאכֵל; וַתִּצַּת בְּסִבְכֵי הַיַּעַר

   ישעיהו 10

   לָכֵן יְשַׁלַּח הָאָדוֹן יְהוָה צְבָאוֹת, בְּמִשְׁמַנָּיו–רָזוֹן; וְתַחַת כְּבֹדוֹ יֵקַד יְקֹד, כִּיקוֹד אֵשׁ. יז וְהָיָה אוֹר-יִשְׂרָאֵל לְאֵשׁ, וּקְדוֹשׁוֹ לְלֶהָבָה; וּבָעֲרָה, וְאָכְלָה שִׁיתוֹ וּשְׁמִירוֹ–בְּיוֹם אֶחָד. יח וּכְבוֹד יַעְרוֹ וְכַרְמִלּוֹ, מִנֶּפֶשׁ וְעַד-בָּשָׂר יְכַלֶּה; וְהָיָה, כִּמְסֹס נֹסֵס. יט וּשְׁאָר עֵץ יַעְרוֹ, מִסְפָּר יִהְיוּ; וְנַעַר, יִכְתְּבֵם. {ס} כ וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא, לֹא-יוֹסִיף עוֹד שְׁאָר(501) יִשְׂרָאֵל וּפְלֵיטַת בֵּית-יַעֲקֹב, לְהִשָּׁעֵן, עַל-מַכֵּהוּ; וְנִשְׁעַן, עַל-יְהוָה קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל–בֶּאֱמֶת. כא שְׁאָר יָשׁוּב, שְׁאָר יַעֲקֹב–אֶל-אֵל, גִּבּוֹר. כב כִּי אִם-יִהְיֶה עַמְּךָ יִשְׂרָאֵל, כְּחוֹל הַיָּם–שְׁאָר, יָשׁוּב בּוֹ; כִּלָּיוֹן חָרוּץ, שׁוֹטֵף צְדָקָה. כג כִּי כָלָה, וְנֶחֱרָצָה–אֲדֹנָי יְהוִה צְבָאוֹת, עֹשֶׂה בְּקֶרֶב כָּל-הָאָרֶץ.

   הגב לaleph 111
  • aleph 111

   אני אישית מניח שעל מנת להבין נכונה את הרון אודל או אפל-ן, ראשית יש לעשות את המסע דרך הרון Toten Rune – Death Rune, ורק אחר כך מתחיל המסע חזרה אל הרון Leben Rune – Life Rune (מ-אור).

   כך או כך בתמונה מקיפה יותר אני אישית סבור שאנחנו מביטים על "מירוץ הזרעונים הגדול".

   וְעָמְדוּ רַגְלָיו בַּיּוֹם-הַהוּא "עַל-הַר הַזֵּיתִים =777" אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי יְרוּשָׁלִַם, מִקֶּדֶם, וְנִבְקַע הַר הַזֵּיתִים מֵחֶצְיוֹ מִזְרָחָה וָיָמָּה, גֵּיא גְּדוֹלָה מְאֹד; וּמָשׁ חֲצִי הָהָר צָפוֹנָה, וְחֶצְיוֹ-נֶגְבָּה….ו וְהָיָה, בַּיּוֹם הַהוּא; לֹא-יִהְיֶה אוֹר, יְקָרוֹת יקפאון (וְקִפָּאוֹן). ז וְהָיָה יוֹם-אֶחָד, הוּא יִוָּדַע לַיהוָה–לֹא-יוֹם וְלֹא-לָיְלָה; וְהָיָה לְעֵת-עֶרֶב, יִהְיֶה-אוֹר. ח וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא, יֵצְאוּ מַיִם-חַיִּים מִירוּשָׁלִַם, חֶצְיָם אֶל-הַיָּם הַקַּדְמוֹנִי, וְחֶצְיָם אֶל-הַיָּם הָאַחֲרוֹן: בַּקַּיִץ וּבָחֹרֶף, יִהְיֶה. ט וְהָיָה יְהוָה לְמֶלֶךְ, עַל-כָּל-הָאָרֶץ; בַּיּוֹם הַהוּא, יִהְיֶה יְהוָה אֶחָד–וּשְׁמוֹ אֶחָד.

   א=1

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    מחכה למספר תגובות שיתפרסמו על מנת שנוכל להמשיך בדיון 🙂

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     "Hávamál "77

     Number 77 is possibly the most known section of Gestaþáttr:

     Cattle die
     kinsmen die
     you yourself die;
     I know one thing
     which never dies:
     the judgment of a dead man's life.

     maðr – מאור

     Medieval scribes often abbreviated maðr to ᛘ

     הגב לaleph 111
     • howlin' wolf

      יפה… אגב הבחירות בארצות הברית… אם הילרי תיבחר לטוב או לרע זה יזרז את הרגנארוק.

      I have seen the abyss in that woman's eyes

      the whore of babylon

      הגב לhowlin' wolf
      • aleph 111

       יפה יפה…אבל שמת לב גם למספר 77 של ה-Hávamál (ראה גם תגובה 3 בדיון).

       חחח עזוב את הבאפונים הללו…הילרי או טראמפ, הראגנארוק יגיע כך או כך, אלא אם כן ויהיה נס=110, בעצם צריך 3 🙂

       הגב לaleph 111
     • aleph 111

      אנסוז הרונה – (סוד, מחבוא) – האל אסיר – נהר האלף

      אנסוז היא הרונה ᚬ באלפבית פות'רק מאוחר והיא מתועתקת כ: "a".
      ככל הנראה צורת הרונה התפתחה מהאות האטרוסקית אשר לימים התפתחה לאות הלטינית: "A". מקורה של האות האטרוסקית, באות האלפבית הפיניקי: המקבילה ל"אלף" העברית.
      מקור שמה של הרונה בשמו של האל אסיר מהמיתולוגיה הנורדית או במילה "אוס" שמשמעה פה (באנגלית עתיקה) או שפך נהר (בנורדית עתיקה).
      האות, ככל הנקרה מקבילה לאות באלפבית הגותי.

      ישעיהו 45:11

      כֹּה-אָמַר יְהוָה קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל, וְיֹצְרוֹ: "הָאֹתִיּוֹת שְׁאָלוּנִי", עַל-בָּנַי וְעַל-פֹּעַל יָדַי תְּצַוֻּנִי. יב אָנֹכִי עָשִׂיתִי אֶרֶץ, וְאָדָם עָלֶיהָ בָרָאתִי; אֲנִי, יָדַי נָטוּ שָׁמַיִם, וְכָל-צְבָאָם, צִוֵּיתִי. יג אָנֹכִי הַעִירֹתִהוּ בְצֶדֶק, וְכָל-דְּרָכָיו אֲיַשֵּׁר; הוּא-יִבְנֶה עִירִי, וְגָלוּתִי יְשַׁלֵּחַ–לֹא בִמְחִיר וְלֹא בְשֹׁחַד, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת. {ס} יד כֹּה אָמַר יְהוָה, יְגִיעַ מִצְרַיִם וּסְחַר-כּוּשׁ וּסְבָאִים אַנְשֵׁי מִדָּה, עָלַיִךְ יַעֲבֹרוּ וְלָךְ יִהְיוּ, אַחֲרַיִךְ יֵלֵכוּ בַּזִּקִּים יַעֲבֹרוּ; וְאֵלַיִךְ יִשְׁתַּחֲווּ אֵלַיִךְ יִתְפַּלָּלוּ, אַךְ בָּךְ אֵל וְאֵין עוֹד "אֶפֶס" אֱלֹהִים. טו אָכֵן, אַתָּה "אֵל מִסְתַּתֵּר"–אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל, מוֹשִׁיעַ. טזבּוֹשׁוּ וְגַם-נִכְלְמוּ, כֻּלָּם: יַחְדָּו הָלְכוּ בַכְּלִמָּה, חָרָשֵׁי צִירִים. יז יִשְׂרָאֵל נוֹשַׁע בַּיהוָה, תְּשׁוּעַת עוֹלָמִים: לֹא-תֵבֹשׁוּ וְלֹא-תִכָּלְמוּ, עַד-עוֹלְמֵי עַד.

      אל עליון
      אל-עליון הוא אבי האלים ומכניע השמיים והארץ. הוא לרוב מתואר כאדם מבוגר היושב על כסא ולבוש בכותונת ארוכה.
      שמותיו הנלווים הם גם "לטפן בעל הלב", לתאר את היותו רחום וטוב לב; "אבי אדם", אביה של האנושות; "אב שנים", אדון הזמן; "שור", סמל של כוח ופריון, בנוסף, האות הראשונה באלף-בית, א', נובעת מהמילה הפרוטו-כנענית "אלף" שמתורגם עכשיו ל"אלוף" ופירושה "שור"; וכד'.
      מרכז הסגידה אליו בארץ ישראל היה בבית אל הנקראת על שמו.
      http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59541

      הגב לaleph 111
 • סיט עלם
  אני חושבת ש- סיט, זהו אותו הכח שניסו לצייר עם סת המצרי.
  סת מזוהה עם האל העתיק ממנו, Ash (אש) מהמדבר (אלו יחידות מודעות של יסוד אש), ו-אש עם כמה חיות, ביניהן קוברה.
  ו- עלם, elem- בחור צעיר ('סיטה', נחש, בפירוק לשתי מילים, זה 'ילד' ו'בן')

  עלם יכול להיות גם עולם. עולם צעיר, שרק נברא.

  ואז, הנחש, הפיתוי לנשמות לרדת למטה ולהתגשם, היה יופיו של העולם החדש.

  אז מה. אין מצב לפורום בקרוב, הא?

 • מה שהתפרסם זו היתה תגו' 4 וקשורה לראשונות. אין בה שום טעם בלעדיהן. אם בכלל.

 • howlin' wolf

  תקראי על גרסת יציאת מצריים של טקיטוס לטענתו בני ישראל החלו את דרכם בתור כת מצרית שסגדה לאל סת.
  הטענה הזו מופיעה במקומות רבים נוספים

  הגב לhowlin' wolf
  • הי, כתבתי לך תגובה על הנחש, ומשם התגלגלתי להמשיך איתו.
   קראתי חומרים שאלף שם על התקופות האלה. נראה שיש בהם התחלה של סדר ותשובות.
   טקיטוס… (: אני מרגישה יותר בנח עם נבירה בשפות וקצת בדת ואני מוצאת שמצרים נמצאת בתוכינו ושהיא אימפריית ידע מכל התקופות שלפניה והעמים שבסביבתה (בעיקר בדרום, הנובים).
   למרות שאני רואה אלים פאגאנים ומושגים פאגאנים בתוך פרק א' בראשית ובעץ הספירות, לפחות כרגע, אני מרגישה שמדובר בשדרוג של העולם הזה.

   • howlin' wolf

    מאיזו בחינה שדרוג? כמו ששרפו את הספריה באלכסנדריה,או איך שהם הרסו יצירות פיסול ואומנות. כן, ממש קידמה מטורפת.

    הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  http://vridar.org/2015/05/27/m.....n-tacitus/
  שווה לקרוא גם את הספר של אסמן. מעניין.

  הגב לhowlin' wolf
  • אולי אתה צודק, אני לא יודעת.
   אני רואה שהעולם הפגאני: שמות, מושגים, ידע, מיתוסים ממנו נמצאים שם והם מתפרצים החוצה כשנוברים בשפה. ההסתרה, שפעם מצאתי אותה מעצבנת, נהייתה מופלאה בעיני, כי הטקסט מצליח במילים ספורות, לומר המון. לפעמים בשתי אותיות, באחת.
   אני מעריצה את התורה, כי היא באמת משמרת שרשרת ידע מאד מאד עתיקה ומפתיעה.

   • howlin' wolf

    את צודקת לגבי שרשרת הידע. אך האם המסורת היהודית אכן משמרת אותה או מעוותת ושוברת אותה?
    הנצרות היא דוגמה טובה לעיוות הזה. הנוצרים לקחו חגים פאגאניים ושינו את השמות והתוכן של החגים כדי שיתאימו למטרותיהם הפוליטיות.

    בעולם העתיק עמים פאגניים שונים מצאו הקבלה אחד אם השני וגשר בין התרבויות. זאוס של היוונים היה יופיטר של הרומאים. מרקוריוס של הרומאים היה אודין של הנורדים וכולי…היה שם איזשהו ידע אוניברסלי משותף אך אם זאת גם יחודי לכל עם. הנצרות הרעילה את באר הידע והחוכמה הזו.

    הגב לhowlin' wolf
    • אני חושבת שבשלבים האלה ואפילו עוד לפני הרומאים, העולם הפגאני כבר היה עולם מפוצל, דקדנטי ודי מנוון. לפחות לגבי היהודים, הרעיון של לקפל אותו בצורה אלגנטית לתוך רעיון אחר וחדש, אני מקווה שמתקדם יותר, נשמע לי לרגעים,.. קוסם.

     "מרקוריוס של הרומאים היה אודין של הנורדים וכולי…" כן.
     אודין, אולי הוא אדוניס? או "אד יעלה מן הארץ", מרדוך, סת, הנחש. ניסיתי לכתוב על זה, לא צלחו התגובות.

     • howlin' wolf

      אודין, אולי הוא אדוניס? או "אד יעלה מן הארץ", מרדוך, סת, הנחש."

      לא. אודין הוא ה mind. והרצון לעוצמה… יש בו דואליות של יצירה והרס. כמו shiva. בצורה הטהורה שלהם האלים הללו סימלו מצבי תודעה שונים. ברגע שהידע הישיר הזה אבד אותם אלים התנוונו למקור לסגידה ופולחן.

      הנחש בכל המיתוסים והתרבויות הינו סמל לחוכמה. חוכמה כזו שדורשת פעולה נכונה ומדויקת.בעניינים הללו שהם כמו מדע מדויק חשוב לא לבלבל ולערבב דברים.ספקולציות ורציונאליזם הן אחד משלבי הניוון הראשונים של שרשרת הידע הזו.

      הגב לhowlin' wolf
      • (: שיכנעת אותי שאלו אותם כוחות.
       אני מתאפקת לא להכנס לעניין ה- mind…

       אהבתי את מה שכתבת על הנחש, הכל נשמע לי די "קבלי" – בחיי, אתה לא יושב עכשיו מול המקלדת עם איזה שטריימל על הראש?
       כתבת על החוכמה של הנחש – אז הוא (סטה או סת) מיחידות המודעות הראשונות בספירת חוכמה.
       וכפי שכתבת "חוכמה כזו שדורשת פעולה נכונה ומדויקת"… אז יחידות המודעות עובדות נכון בצמדים משני הצדדים של עץ הספירות. החוכמה מימין והדיוק של הפעולה מגיע משמאל. במקרה הזה לסטה מצורף 'עלם'.
       והדואליות, כמובן.. הסכיזו'… כל עץ הספירות מבטא את הדואליות.

       איפה הניוון הפגאני?
       כתבת שכשהידע הישיר אבד, והאלים הפכו למקור לסגידה, שם התחיל הניוון.
       זה נורא עצוב לי. כי נדמה לי שכבר מההתחלה, לפחות מהתקופה החקלאית, רצנו לשם ושלהבין את העולם באופן מופשט היה קשה כמעט לכולם.

       בשבילי דוגמא לניוון רוחני זה האורקלות של דלפי או התרבות המינואית (למרות שאלו נושאים שאני אוהבת ועכשיו! הייתי מחליפה גלגול והולכת לשם!). כל אזור שהגיע להקרבת אדם, התעללות באחר. וזה קרה נדמה לי לכולם, או לרוב ודי מהר…

       יש קטע "חשוד בעיני" בצמיחה של עיוות מניוון, שמשפיעה עלינו עד היום. ואולי אפשר לחבר אותה לקונספירציות ואולי אפילו לטקסים שאנג'לינה ג'ולי עברה. אני לא בטוחה, זה ברמת הרהור ולא יודעת איך.
       בסוף התקופה הפרעונית, האל נון, שהוא ראשוני וחשוב כמו הכוחות שהזכרנו, שהוא "אב לכל האלים", שהוא נושא במו ידיו ספינה ובתוכה 8 האלים החשובים, שנקראת "ספינת השמש", שנקרא גם the watery one, שיש לו אספקטים נשיים (כמו לאל מין) ויש לו בטח עוד משמעויות בריאתיות, התחיל להיות מתואר כאל של כאוס, של שחרור כוחות כאוטים על פני הארץ. התחברות אליו והתיאורים שלו היו כאל כח הרסני.
       כשקראתי את זה עלה לי לראש מאמר פה מהאתר או הפורום, שתוהה אם המנהיגים החשובים בעולם, לא מתנהלים עפ"י איזו תורת כאוס.

       • howlin' wolf

        http://www.haaretz.com/jewish/.....m-1.631557

        https://en.wikipedia.org/wiki/Akhenaten

        Akhenaten tried to bring about a departure from traditional religion, yet in the end it would not be accepted. After his death, traditional religious practice was gradually restored, and when some dozen years later rulers without clear rights of succession from the 18th Dynasty founded a new dynasty, they discredited Akhenaten and his immediate successors, referring to Akhenaten himself as "the enemy" or "that criminal" in archival records.[12]

        הפרעה הזה שלט באותה תקופה ששבט שמי פולש בשם החיסקוס, החל להתברג באליטה המצרית… באותה תקופה המעשה והרופורמה שהוא חולל הייתה ברורה לכולם בתור כפירה וגם לא היה ספק לגבי המניעים הפוליטיים שלה.

        הגב לhowlin' wolf
        • aleph 111

         אני תוהה איך זה מתחבר לתגובה 125-126

         http://www.emetaheret.org.il/2.....%A0%D7%9A/

         לaleph 111
        • אני לא בטוחה שהבנתי אותך נכון. הוא הסיבה העיקרית שחשבתי על סוף התקופה הפרעונית כבעלת פוטנציאל לניוון או משהו כזה. הוא ניסה לאתחל את הדת המצרית. הנסיון לא הצליח, ומצרים המשיכה בשלה, לי זה נראה כמו במסלול ישיר לחשיכה. בסוף המסלול הזה האל נון מוצג כאל הרסני, בתקופת השושלת סת, מאה 7 לפנה"ס והלאה.
         https://en.wikipedia.org/wiki/Nu_(mythology)

         ובאסיה היה משהו דומה, במובן של פולחן שמתמקד ומתחבר לצד ההרסני של אלים הראשיים:
         "בשומרית נחש זה במיוחד mush. זה נחש או רפטיל. ו- mushuru זה שטפון, כש- uru יכול להיות 'כלי הארה'. mushroom, זה כלי הראה שמעלה רפטילים.
         יש דמות בשומרית usumgal, שהיא (מהמילון): "lord of all, sovereign…monster of composite powers, dragon". יושומגל…" הנחש, אדוניס, מרדוך.
         ומהשפה (יושומגל) אפשר להניח, שאולי הפולחן הזה הוחדר הלאה, עד ימינו.

         האם אלו הפולחנים שאנג'לינה ג'ולי השתתפה בהם, כאוביקט פיתוי צעיר ויפיפה, כעולם הצעיר שמשוחררים עליו כוחות הרס?

        • howlin' wolf

         כוונתי הייתה קצת להאיר בחשכה שאופפת את הנושא ולפזר את הערפל… ולהציע שאולי מה שעומד מאחורי זה הוא לא יותר מסנטימנט אנטי מצרי ואנטי מסורתי שהוכנס לחברה המצרית על ידי פלישת החיסקוס.
         בשום אופן לא היה פה נסיון "לאתחל" את הדת המצרית. אלא מדובר באופן ברור בנסיון לצבירת כוח פוליטי, ועוד כזה שבוצע על ידי גורמים זרים שלא קשורים כלל למסורת המצרית.

         שונה לחלוטין מנסיונו(והצלחתו הזמנית) של הבודהה לאתחל את הדת ההינדית והניוון הכוהני של הברהמנים.שניוון ודיקליין קורה תמיד יש שתי אפשריות, האחת דוחפת את ההרס והניוון קדימה, והשנייה היא פעולה של החזרת הסדר תוך הבנה נכונה של מה שהתרחש.

         לhowlin' wolf
        • aleph 111

         אני תוהה איך אתה מקשר בין בין החיקסוס לאחנתון אם השנים לא תואמות…

         החיקסוס

         " החיקסוס פלשו למצרים בשנת 1730 לפנה"ס, כבשו את מצרים התחתונה, והשליטו מלכי חסות על מצרים העליונה. שלטונם החזיק מעמד כמאה ושישים שנה, והסתיים עם גירושם על ידי יעחמס הראשון, שליט מקומי, סביב שנת 1570 לפנה"ס, שייסד את השושלת ה-18 במצרים ואת הממלכה החדשה. במהלך גירושם הם נמלטו צפונה לארץ כנען, לשרוחן, אולם מאוחר יותר צר יעחמס הראשון על העיר וכבשה."

         אחנתון

         תאריכים אפשריים למלכותו של אחנתון (התלויים במחלוקות בכרונולוגיה המצרית) הם בין 1367 ל-1350 לפנה"ס או מ-1350/1349 לפנה"ס ועד ל-1334/1333 לפנה"ס. אשתו העיקרית של אחנתון הייתה נפרטיטי

         לaleph 111
        • howlin' wolf

         התכנוותי לחבירו… טעות, אבל בכל מקרה אני נוטה שלא להבדיל בין שבטים שמים שונים, כפי שאני נוטה לא להבדיל בין שבטים אירופאים שונים…

         עדיין אני רואה קשר מסוים בין החבירו לחיסקוס ולפרעה הרפורמי הזה… אפרט בהמשך.

         לhowlin' wolf
        • aleph 111

         הי עוד אחת ובוקר טוב,

         כתבת…

         "אני לא בטוחה שהבנתי אותך נכון. הוא הסיבה העיקרית שחשבתי על סוף התקופה הפרעונית כבעלת פוטנציאל לניוון או משהו כזה. הוא ניסה לאתחל את הדת המצרית. הנסיון לא הצליח, ומצרים המשיכה בשלה, לי זה נראה כמו במסלול ישיר לחשיכה. בסוף המסלול הזה האל נון מוצג כאל הרסני, בתקופת השושלת סת, מאה 7 לפנה"ס והלאה"

         רציתי להתייחס במעט לאל נון או נ'=50, ולהכניס עוד מעט ביותר פריטים למיקס חחח

         (Nu (mythology

         (שמיניה)Ogdoad

         Nu (/nuː/; "watery one"), also called Nun (/nʌn/ or /nuːn/; "inert one") is the deification of the primordial watery abyss in ancient Egyptian religion. In the Ogdoad cosmogony, the word nu means "abyss".

         (צפרדע=444)
         Nu was shown usually as male but also had aspects that could be represented as female or male. Nunet (/ˈnuːˌnɛt/; also spelt Naunet) is the female aspect, which is the name Nu with a female gender ending. The male aspect, Nun, is written with a male gender ending. As with the primordial concepts of the Ogdoad, "Nu's male aspect was depicted as a frog=444", or a frog-headed man. In Ancient Egyptian art, Nun also appears as a bearded man, with blue-green skin, representing water. Naunet is represented as a snake or snake-headed woman.

         The Ogdoad includes along with Naunet and Nun, Amaunet and Amun, Hauhet and Heh, and Kauket with Kuk. Like the other Ogdoad deities, Nu did not have temples or any center of worship. Even so, Nu was sometimes represented by a sacred lake, or, as at Abydos, by an underground stream.

         In the 12th Hour of the Book of Gates Nu is depicted with upraised arms holding a "solar bark" (or barque, a boat). The boat is occupied by eight deities, with the scarab deity Khepri standing in the middle surrounded by the seven other deities.
         During the late period when Egypt became occupied, the negative aspect of the Nun (chaos) became the dominant perception, reflecting the forces of disorder that were set loose in the country

         תמ+נ

         Atum

         sometimes rendered as Atem or Tem

         מקור שמו במילה המצרית "תם" שמשמעה "תום" במובן "סיום" או "השלמה", מאחר שהוא יצר (השלים) את העולם, והוא עתיד להשמיד (לסיים) אותו בסוף מחזור החיים של העולם.

         In the Heliopolitan creation myth, Atum was considered to be the first god, having created himself, sitting on a mound (benben) (or identified with the mound itself), “from the primordial waters (Nu).” Early myths state that Atum created the god Shu and goddess Tefnut by spitting them out of his mouth.[4] To explain how Atum did this, “the myth uses the metaphor of masturbation”, with the hand he used in this act representing the female principle inherent within him.[5] Other interpretations state that he has made union with his shadow

         אונניזם – אונן ומקדש און (heliopolis)

         Etymology

         From the biblical name Onan: In the Book of Genesis, Onan, son of Judah, in fulfillment of the laws of levirate marriage was to impregnate his brother Er's widow, Tamar, in order to raise offspring from the union in his brother's name. In order to avoid raising descendants for his late brother, however, Onan spilled his semen on the ground when he went in to his brother's wife, so that he would not give offspring to his brother. (Genesis 38:9). Thus the word Onanism was coined, meaning ejaculating outside the vagina, or masturbation (because this also spills semen, rather than using it for procreation).

         קרובץ לפורים (נ-הפוך(111) הוא)

         אַתָּה חוֹנֵן לְאָדָם דַּעַת, וּמְלַמֵּד לֶאֱנוֹשׁ בִּינָה. חָנֵּנוּ מֵאִתְּךָ חָכְמָה בִּינָה וָדָעַת.
         מִכָּל דוֹרוֹ בָּן לְהִתְבּוֹנֵן, דַּעַת מֵאֵיזֶה חֵטְא צָג צָר שׁוֹנֵן, "דִּבְרַת אָב כְּזָכַר אוֹנֵן", דַּלְתֵי צוּר כְּנֵּסָה דָּפַק וְחִנֵּן, דְּגָלִים לְשַׁלֵּשׁ תַּעַן וּלְחַנֵּן, הַמֶּלֶךְ זַעֲקָם בָּן דֵּעָה חוֹנֵן:
         בָּרוּךְ אַתָּה ה' חוֹנֵן הַדָעַת:

         בְּרֹאשָׁהּ, סֻיַּם זֵר אֲשֶׁר הוּפְלָא, סֻגַּת שׁוֹשָׁן עֲלוֹת מִשְּׁפֵלָה, שִׂיחַת רְדוּמִים עֲלוֹת מִמַּכְפֵּלָה, שֵׂעִיר וְאֶת שְׂרִידָיו לְשַׁחַת הִפִּילָה, סְגוּרֵי כֶלֶא הֵפֶן מֵאֲפֵלָה, וְהָעִיר "רוֹן" כָּפְלָה לְשׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה:
         בָּרוּךְ אַתָּה ה' שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה

         בראשית 38

         וַיֵּדַע אוֹנָן, כִּי לֹּא לוֹ יִהְיֶה הַזָּרַע; וְהָיָה "אִם-בָּא אֶל-אֵשֶׁת=776 אָ(1)חִיו, וְשִׁחֵת אַרְצָה, לְבִלְתִּי נְתָן-זֶרַע(777), לְאָחִיו

         אני מניח שבנוסף בעומק הדברים הללו נמצא גם האיסור בתורה של הוצאת זרע לבטלה

         הוצאת "שכבת זרע" לבטלה (בראשי תיבות: שז"ל) הוא מונח הלכתי המתייחס לשפיכת נוזל זרע שלא במסגרת יחסי מין עם אישה (ביאה). אין מדובר באיסור תורה, אולם המשנה והתלמוד מדריכים להימנע ממצבים העלולים לגרום להוצאת זרע לבטלה, בין על ידי אוננות ובין בקרי לילה . ספר הזוהר מחמיר מאוד ביחסו להוצאת זרע לבטלה

         ויקרא 19:20

         וְאִישׁ כִּי-יִשְׁכַּב אֶת-אִשָּׁה "שִׁכְבַת-זֶרַע(999)", וְהִוא שִׁפְחָה נֶחֱרֶפֶת לְאִישׁ, וְהָפְדֵּה לֹא נִפְדָּתָה, אוֹ חֻפְשָׁה לֹא נִתַּן-לָהּ–בִּקֹּרֶת תִּהְיֶה לֹא יוּמְתוּ, כִּי-לֹא חֻפָּשָׁה.

         לaleph 111
 • howlin' wolf

  http://vridar.org/2015/05/27/m.....n-tacitus/

  סת והחמור חהחה… פרסמתי שוב למקרה שההודעה לא התקבלה.
  היסטוריה מעניינת לעם הזה אני חייב להודות

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   Tacitus was a blind fool and a dumb fuck…one of the main reasons to the fall of Rome.

   p.s. where is Rome now…maybe I should ask Silvio Berlusconi

   הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     מצטער אלף אבל לא שכנעת אותי… כנראה אני גם כן blind fool and a dumb fuck

     הגב לhowlin' wolf
    • aleph 111

     שופטים פרקים 14-16 (3-30-300-3000)

     וַיֹּאמֶר לָהֶם שִׁמְשׁוֹן, אָחוּדָה-נָּא לָכֶם חִידָה 🙂

     וַיִּמְצָא לְחִי-חֲמוֹר, טְרִיָּה; וַיִּשְׁלַח יָדוֹ וַיִּקָּחֶהָ, וַיַּךְ-בָּהּ אֶלֶף אִישׁ. טז וַיֹּאמֶר שִׁמְשׁוֹן–בִּלְחִי הַחֲמוֹר, חֲמוֹר חֲמֹרָתָיִם; בִּלְחִי הַחֲמוֹר, הִכֵּיתִי אֶלֶף אִישׁ. יז וַיְהִי כְּכַלֹּתוֹ לְדַבֵּר, וַיַּשְׁלֵךְ הַלְּחִי מִיָּדוֹ; וַיִּקְרָא לַמָּקוֹם הַהוּא, רָמַת לֶחִי.

     הגב לaleph 111
     • aleph 111

      מַה-מָּתוֹק מִדְּבַשׁ (תרועת הדבורים), וּמֶה עַז(77) מֵאֲרִי; וַיֹּאמֶר לָהֶם–לוּלֵא חֲרַשְׁתֶּם בְּעֶגְלָתִי, לֹא מְצָאתֶם חִידָתִי

      3-30-300-3000 ELF – ULF (תגובה 3)
      http://www.emetaheret.org.il/2.....ent-133988

      ברירת שמשון….

      הגב לaleph 111
      • aleph 111

       בְזַנָדוּ החַן הורָה
       היכל של עונג להקים
       מעל האַלְף – נהר נורא
       אשר חותר בַמַחשָכּים
       ממערה למערה
       בחללים הענקים
       עד הִשַפכוֹ מן הנִקרה
       אל ים אֲפֶל-מעמקים.

       ונהר-האַלְף
       גאה לפתע ועלה,
       פילס דרכו הנפתלה,
       חצה בקעות, חורשות צלח,
       במערות העצומות
       קדח דרכו עד שהושלך
       לַים המת בהמולה.
       ואז, מתוך ההמולה,
       את אבותיו שמע

       הוא אכל טל של דבש. טל של דבש הוא רדה.
       מגן-עדן שתה הוא חלב."
       http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p56672

       הגב לaleph 111
       • aleph 111

        Fifth Labour of Heracles

        Heracles rerouting the rivers Alpheus and Peneus, to clean out the Augean stables.

        The fifth Labour of Heracles (Hercules in Latin) was to clean the Augean stables. Eurystheus intended this assignment both as humiliating (rather than impressive, like the previous labours) and as impossible, since the livestock were divinely healthy (immortal) and therefore produced an enormous quantity of dung . These stables had not been cleaned in over "30" years, and "3,000" cattle lived there. However, "Heracles succeeded by rerouting the rivers Alpheus and Peneus to "wash out the filth.

        הגב לaleph 111
        • aleph 111

         Underground river in Western esotericism

         צלע האלף:

         According to the The Holy Blood and the Holy Grail [1982], 15th-century French king René of Anjou, who contributed to the formation of the Western esoteric tradition, used the theme of an "underground river" that was equated with the Alfeios River to represent a subculture of Arcadian esotericism, which was seen as an alternative to the mainstream spiritual and religious traditions of Christendom. The book claims that the myth of Arcadia and its underground river became a prominent cultural fashion and inspired various artistic works such as Jerusalem Delivered (1581) by Torquato Tasso, Countess of Pembroke's Arcadia (1590) by Philip Sidney, Les Bergers d’Arcadie (1637 – 1638) by Nicolas Poussin and "the Kubla Khan (1816) by Samuel Taylor Coleridge". The book speculates that the "underground stream" might also have connoted an unacknowledged and thus "subterranean" bloodline of Jesus

         לaleph 111
        • aleph 111

         ישנה נקודה נוספת שלא יכולתי להתעלם ממנה בנוגע לשמנים המופקים מעלי הדפנה בהקשר אל תופעת היעלמות הדבורים…

         Laurel leaf extracts for honeybee pest and disease management: antimicrobial, microsporicidal, and

         acaricidal activity
         Substances were administered ad libitum to newly emerged bees at concentrations of 0; 333; 3,333 and 6,666 ppm

         The main components administered were 1 ,8-cineol, [l-myrcene, cinnamic aldehyde, carvacrol and a-phellandrene. Substances were administered ad libitum to newly emerged bees at concentrations of 0; 333; 3,333 and 6,666 ppm, on sucrose syrup, throughout 11-18 days. Mortality and substances consumption were measured daily. Survival analysis was performed using Gehan-Breslow test and pairwise multiple comparisons between survival curves (a= 0, 05). Substances consumption was analyzed using one way ANOVA. Bees that received oil showed a lower survival than control at concentrations higher than 333 ppm (pvalues

         https://bibliotecadigital.ipb.pt/bitstream/10198/11018/4/poster_Congreso%20Portugal%20_Porrini%20et%20al.%5B1%5D219.pdf

         לaleph 111
       • aleph 111

        פניוס

        פֵּנֵיוֹס (ביוונית: Πηνειός, בלטינית: Peneus) הוא שמו של אל-נהר במיתולוגיה היוונית, "אחד משלושת אלפי נהרות", בנם של אוקיינוס ותֵטִיס. הנימפה קְרֶאוּסָה ילדה לו בן אחד, הִיסְפֶּאוּס, שהיה מלך הלַפִּיתִים, ושלוש בנות – קִירֵנֵה, דַפְנֵה וסְטִילְבֶּה. על שמו נקרא הנהר פניוס בתסאליה.
        אֶרוֹס, אל האהבה היווני, ירה את אחד מחציו באפולון אל השמש, וגרם לו להתאהב בדפנה, בת פניוס. על פי הגרסה הארקדית של המיתוס הייתה היא בתו של אל הנהר לָדוֹן (Ladon). מחשבת ארוס הייתה כי דפנה תשים את אפולון לשנינה, גמול על שאפולון לעג לכישורי הקשתות שלו. ארוס אף טען כי שירת אפולון מרגיזה אותו. דפנה התפללה לאל הנהר פניוס כדי שיסייע לה, והוא הפכה לעץ דפנה (בעברית "ער אציל", בלועזית laurel tree), שנעשה לימים מקודש לאפולון.

        מקור השם והיסטוריה דפנה – ער אציל

        בתלמוד מוזכר הצמח כ"טרפא דערא" בארמית, שפירושו עלי ער. העלים נזכרים במסכת גיטיןכתרופה לתולעי מעיים. מקור השם הלטיני "לאורוס" (Laurus) אינו ידוע. מקור השם (עלי) דפנה בדמות דפנה (δάφνη) מן המיתולוגיה היוונית. דפנה הייתה נימפה והאל אפולו התאהב בה ורדף אחריה, כיוון שהיא לא חשקה בו היא ביקשה מאביה, אל הנהר פיניוס, שיהפכה לעץ הער. כזכר לאהבתו הנכזבת ענד אפולו לראשו זר מענפי הער. עלי הדפנה נקראים בכמה שפות דרום-אירופאיות בשם זה – טורקית, רומנית, בולגרית ואלבנית.
        ביוון העתיקה שזרו זרים מענפי העץ, והניחו אותם על ראשי גיבורים, משוררים, מצביאים וכו'. ברומא העתיקה החלו לענוד לראש המצביא המנצח זר מענפי הער. מאוחר יותר נהגו הקיסרים לענוד על ראשם זר מסוג זה וכן הוענק הזר ללוחמים שזכו בניצחון במשחקים. הער מוזכר גם בתלמוד הבבלי. בימי הביניים שימשו עלי הדפנה כתרופה נגד דבר. בנוסף האמינו שעלי הדפנה שומרים על האדם מפני כשפים ושריפות.

        Ladon

        The Ladon (modern Greek: Λάδωνας, Ládonas) is a river in the Peloponnese peninsula of Greece. It features in Greek mythology. It is a tributary to the river Alfeios", which empties into the Ionian Sea".

        הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    ואיפה ממלכה של צדיקים ואור לגויים? לך תשאל אנשים בשוק הכרמל ובמצעד הגאווה בתל אביב…

    רומא כמו כל ציוויליזציה גבוהה הייתה עתידה לכישלון מתחילת דרכה. ברגע שהפכו לעירוניים ומונגרולים הם חרצו את גורלם… כפי שאנחנו כיום חורצים(כבר חרצנו) את גורלנו.

    הגב לhowlin' wolf
 • דידו

  אנג'לינה מאוד רזה בסרטון כמו בשנים האחרונות. בגיל 23 היא הייתה מלאה ולא נראתה כך. זה נראה אחרי הניתוחים שלה. לא אמין

  הגב לדידו
 • aleph 111

  הי,

  אני לא סבור שחסמתי את הדיון, אנטישמיות בעיני היא עובדה קיימת, אך זה לא קלף הטרמפ שאני משחק עליו כלל.

  לפני שאנחנו מקדימים את המאוחר אזי ראשית רציתי לשאול האם שמת ליבך למספר 77 של ה -Hávamál. ובנוסף אני אישית תוהה האם זה מתקשר גם כן לתגובות 3 ו-4 לעייל. וכן אל ה-Death Rune.

  הגב לaleph 111
  • aleph 111

   אני מניח שחשוב בנוסף לציין את דעת תורת ישראל בנידון…

   וַיֹּאמֶר מַלְאַךְ יְהוָה אֶל-בִּלְעָם, לֵךְ עִם-הָאֲנָשִׁים, וְ"אֶפֶס" אֶת-הַדָּבָר אֲשֶׁר-אֲדַבֵּר אֵלֶיךָ, אֹתוֹ תְדַבֵּר; וַיֵּלֶךְ בִּלְעָם, עִם-שָׂרֵי בָלָק.

   וַיִּשָּׂא מְשָׁלוֹ, וַיֹּאמַר: מִן-אֲרָם יַנְחֵנִי בָלָק מֶלֶךְ-מוֹאָב, מֵהַרְרֵי-קֶדֶם–לְכָה אָרָה-לִּי יַעֲקֹב, וּלְכָה זֹעֲמָה יִשְׂרָאֵל. ח מָה אֶקֹּב, לֹא קַבֹּה אֵל; וּמָה אֶזְעֹם, לֹא זָעַם יְהוָה. ט כִּי-מֵרֹאשׁ צֻרִים אֶרְאֶנּוּ, וּמִגְּבָעוֹת אֲשׁוּרֶנּוּ: הֶן-עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן, וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב. י מִי מָנָה עֲפַר יַעֲקֹב, וּמִסְפָּר אֶת-רֹבַע יִשְׂרָאֵל; תָּמֹת נַפְשִׁי מוֹת יְשָׁרִים, וּתְהִי אַחֲרִיתִי כָּמֹהוּ.

   יְהוּדָה, אַתָּה יוֹדוּךָ אַחֶיךָ–יָדְךָ, בְּעֹרֶף אֹיְבֶיךָ; יִשְׁתַּחֲווּ לְךָ, בְּנֵי אָבִיךָ. ט גּוּר אַרְיֵה יְהוּדָה, מִטֶּרֶף בְּנִי עָלִיתָ; כָּרַע רָבַץ כְּאַרְיֵה וּכְלָבִיא, מִי יְקִימֶנּוּ. י לֹא-יָסוּר שֵׁבֶט מִיהוּדָה, וּמְחֹקֵק מִבֵּין רַגְלָיו, עַד כִּי-יָבֹא שִׁילֹה, וְלוֹ יִקְּהַת עַמִּים. יא אֹסְרִי לַגֶּפֶן עִירֹה, וְלַשֹּׂרֵקָה בְּנִי אֲתֹנוֹ; כִּבֵּס בַּיַּיִן לְבֻשׁוֹ, וּבְדַם-עֲנָבִים סוּתֹה. יב חַכְלִילִי עֵינַיִם, מִיָּיִן; וּלְבֶן-שִׁנַּיִם, מֵחָלָב.

   הגב לaleph 111
  • howlin' wolf

   אנטישמיות היא עובדה קיימת…אך גם שנאת האומות מהצד השני הינה עובדה קיימת.
   בייחוד העוינות כלפי הטיפוס הנורדי/גרמני.

   הגב לhowlin' wolf
   • aleph 111

    נכון,

    בכלליות אני אישית מניח שכל צד רכש בצדק את העוינות כלפיו מהצד השני, ושני הצדדים יחדיו כלפי השלישי הקטן בעמים (עובדה). השאלה הנשאלת היא האם ישנו צד אחד לפחות שצודק בטיעונו, או שכולם טועים. אם כולם טועים אז מהי התשובה הנכונה חחח

    ט טוֹבִים הַשְּׁנַיִם, מִן-הָאֶחָד: אֲשֶׁר יֵשׁ-לָהֶם שָׂכָר טוֹב, בַּעֲמָלָם. י כִּי אִם-יִפֹּלוּ, הָאֶחָד יָקִים אֶת-חֲבֵרוֹ; וְאִילוֹ, הָאֶחָד שֶׁיִּפּוֹל, וְאֵין שֵׁנִי, לַהֲקִימוֹ. יא גַּם אִם-יִשְׁכְּבוּ שְׁנַיִם, וְחַם לָהֶם; וּלְאֶחָד, אֵיךְ יֵחָם. יב וְאִם-יִתְקְפוֹ, הָאֶחָד–הַשְּׁנַיִם, יַעַמְדוּ נֶגְדּוֹ; וְהַחוּט, הַמְשֻׁלָּשׁ, לֹא בִמְהֵרָה, יִנָּתֵק.

    הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  אין צד צודק… כל צד צודק במידה והוא מנצח. המנצח לא חייב הסברים לאף אחד.
  הבעיה שנראה שאיך שהעניינים מתגלגלים. אף אחד לא הולך לנצח…

  הפרזיטים מרוקנים את קורבנותיהם מדם ואז גם הם גוססים…

  הגב לhowlin' wolf
  • howlin' wolf

   !but our people will prevail… the Europeans will survive

   and we must remain hopeful.
   life is good

   heil og sæl

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  but yes, i am a blind fool…

  You are broken, split into two
  Your wings are cut, can´t find purpose in anything
  You feel trapped, bound in shackles

  How do you unbind this knot in your soul
  How do you break out between the narrow bars
  Into an open world that can hold you

  Dancing wildly in the black night
  Don´t know the morning yet
  Our broken hearts
  Take one step at a time

  I know that you are not unlike me
  Under covering skin
  Woven from the same fabric
  Longing for happiness just like me

  Dancing wildly in the red night
  Don´t know the morning yet
  Fighting against the current
  Taking one step at a time

  Dancing wildly in the red night
  Can´t see the sun yet
  We never were like them
  We take one step at a time

  https://www.youtube.com/watch?v=26fB8JtSt_0

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  https://www.youtube.com/watch?v=Yw5Z-e872XA

  בהמשך לכתות המוות. אני חושב שהוא טועה בנקודה אחת אבל… הוא טוען שהאמונה בגלגול נשמות הינה מסורת אירופאית והוא נותן בתור דוגמה את המסורת ההינדית. אך אם נסתכל על הכתבים העתיקים של המסורת הזו.כתבי ה vedas.
  veda=to see אגב גם ברומנית ved=see. המסורת היא אכן אירופאית אך מבחינה שלה אנחנו רואים שהרעיון של גלגול הנשמות הופיע בתקופה יחסית מאוחרת… כנראה מהשפעות זרות שכן המסורת העתיקה מרוכזת לחלוטין במציאות המוארת של transcendence למוות לא היה קיום ממשי. מדובר בנפילה למטיראיליזם.

  יכול להיות שוארג אכן מודע לזה,זה די ברור שהסרטונים שלו אינם דיון אינטלקטואלי אלא סרטוני פרופגנדה ואינם פונים לאינטלקטואלים אלא מהווים סוג של ניגוד לפרופגנדה מהצד השני. אני מניח שגלגול נשמות הינו עדיין עליית מדרגה בדרך לאולימפוס ביחס לנקודה השפלה בה אנחנו נמצאים היום.

  הגב לhowlin' wolf
 • aleph 111

  מעבר לטוב ורע – ניטשה

  ב"ברית הישנה" היהודית, זה ספר הצדק האלהי, מצויים אנשים, דברים ונאומים, בסגנון גדול כל כך, שאין כלום בספרות יון והודו שיוכל להידמות אליו. אתה ניצב באימה וביראת כבוד בפני שרידים אדירים אלה של מה שהאדם היווה פעם, ואתה מהרהר את הרהוריך הנוגים על אסיה הזקנה ועל אותו חצי-אי המשתרבב ממנה, זו אירופה, הרוצה, ויהי מה, להיראות לגבי אסיה ל'התקדמות האדם". אכן: מי אשר הוא עצמו אינו אלא חיה מבויתת, בהמה דקה, ואין לו בעולם אלא צרכיה של בהמת בית כנועה (בדומה למשכילים של ימינו, כולל הנוצרים של "הנצרות המשכלת'), אינו צריך להתמלא לא פליאה ולא עצבות בעמדו בין חורבות אלה – הטעם שאתה טועם בה, בברית הישנה, הוא אבן הבוחן ל'גדולות" ו"קטנות": אולי רק זאת, ייתכן שימצא כי קרובה יותר לטעמו הברית החדשה, זה ספר החסד (שעומד בו הרבה מאוד ריח ניחוח חסוד ודחוס של צליינים וענווי נפש). הצמדת "הברית החדשה", שהיא מכל הבחינות מין רוקוקו של הטעם, ל"ברית הישנה", להיותם ספר אחד, "ביבליה", "ספר הספרים", ייתכן וזהו מעשה החוצפה הגדול ביותר ו"חטא כלפי הרוח" הכבד ביותר מכל מה שמעיק על מצפונה של אירופה הספרותית.

  המדע העליז – משל האיש המשוגע – פרידריך ניטשה

  "האם לא שמעתם על המשוגע שהדליק פנס באור יום מלא, ורץ אל כיכר השוק בעודו צועק בקולי קולות: "היכן אלוהים? היכן אלוהים?" מכיוון שרבים מן האנשים שם לא האמינו באלוהים, נשמע צחוק רם מסביב… "אני אומר לכם. אנחנו הרגנו אותו – אתם ואני! אנו כולנו רוצחיו. אבל איך עשינו זאת?… מה עוללנו כאשר התרנו את הארץ מכבליה לשמש? לאן תנוע עכשיו? לאן ננוע אנחנו? הלאה, הרחק מכל שמשות? האין אנו מידרדרים היישר מטה? ולאחור? ולצדדים? וקדימה? ולכל עבר? האם נותרו עוד מעלה ומטה? האין אנו נסחפים דרך כלום אין סופי?… מעולם לא נעשה מעשה גדול מזה, וכל הנולד אחרינו יהיה שייך, בזכות מעשה זה, להיסטוריה נעלה מכל היסטוריה שעד כה"

  אני תוהה לדעתך בנוגע לאפיק הגותו של ניטשה מי התיר את הארץ מכבליה לשמש, ובכן בתוצאות המעשה כראות עיניו.

  הַתְקַשֵּׁר, מַעֲדַנּוֹת כִּימָה; אוֹ-מֹשְׁכוֹת כְּסִיל תְּפַתֵּחַ.
  הֲתֹצִיא מַזָּרוֹת בְּעִתּוֹ; וְעַיִשׁ, עַל-בָּנֶיהָ תַנְחֵם.
  הֲיָדַעְתָּ, חֻקּוֹת שָׁמָיִם; אִם-תָּשִׂים מִשְׁטָרוֹ בָאָרֶץ.

  http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p50829

  הגב לaleph 111
  • howlin' wolf

   מי שהתיר את הארץ מכבליה הם האירופאים המבוייתים. והנצרות הי זו שבייתה אותם. כמו ניטשה אין לי הרבה מן השלילי להגיד על המסורת העתיקה של היהודים. למעשה דברים רבים משם דווקה קרובים לליבי.היהדות הפוליטית החילונית(שקיימת גם בתלמוד).
   היא הבעייתית מבחינתי. שם היהודי שלפני כן היה כבול לחוק האצילי של התורה משוחרר ללא רסן. תקופת בית שני. תקופה של חוסר סדר. מחלת נפש מתפרצת, ומשיחי שקר.

   אני מניח שישוע בין היתר ניסה להביא לחזרה למצב טהור יותר של יהדות, הוא ראה את הטיפילים המלווים בריבית מתרבים בבית המקדש.

   הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   דרך אגב, מי שמתעניין בנושא של ציקדה 3301 בקישור לעייל יש להיכנס אל האפשרות של הצג עוד בתחתית הסרטון…"seed" זרעון=333=גרעין

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  זה פשוט, המעשה הנעלה. הינו נעלה רק אם נצדיק אותו הסדר הישן התרסק על ידי היפוך הערכים. שלטון האיכות הפך לשלטון הכמות. הפירמידה הפוכה.מעשה נעלה שכזה,קורבן נוראי כל כך צריך הצדקה או השמדה טוטאלית. הנפש בזכות המעשה הזה הפכה לכבדה ועמוקה יותר. זו דעתו של ניטשה בכל אופן.

  האדם המודרני המבוית יכחד בדרך זו או אחרת.מה יבוא אחר כך? לא יודע

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   לא זאב,

   לעניות דעתי ניטשה לא מדבר על שלב הביניים של הפיכת הנפש לכבדה ועמוקה יותר, אלא במילותיו הוא, המעשה הנעלה ביותר בהיסטוריית האנושות…

   "מעולם לא נעשה מעשה גדול מזה, וכל הנולד אחרינו יהיה שייך, בזכות מעשה זה, להיסטוריה נעלה מכל היסטוריה שעד כה"

   אודה לך ראשית אם תחדד את דבריך, שכן לעניות דעתי ניטשה ראה את הצעד בתור הצעד הנחוץ, היחידי וההכרחי אל עבר אוברמנטש מחד, או הכחדה טוטאלית. מיותר לציין שניטשה לא סיים את המסע וסיים את חייו כמשוגע. ובכלל האם הוא לא טען בעצמו שצריך לעשות בתוכך כאוס, כדי שיוולד בך הכוכב המרקד?

   הגב לaleph 111
  • aleph 111

   לא מדויק זאב,

   לעניות דעתי ניטשה לא מדבר על שלב הביניים של הפיכת הנפש לכבדה ועמוקה יותר, אלא במילותיו הוא, המעשה הנעלה ביותר בהיסטוריית האנושות…

   "מעולם לא נעשה מעשה גדול מזה, וכל הנולד אחרינו יהיה שייך, בזכות מעשה זה, להיסטוריה נעלה מכל היסטוריה שעד כה"

   אודה לך ראשית אם תחדד את דבריך, שכן לעניות דעתי ניטשה ראה את הצעד בתור הצעד הנחוץ, היחידי וההכרחי אל עבר אוברמנטש מחד, או הכחדה טוטאלית. מיותר לציין שניטשה לא סיים את המסע וסיים את חייו כמשוגע. ובכלל האם הוא לא טען בעצמו שצריך לעשות בתוכך כאוס, כדי שיוולד בך הכוכב המרקד?

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    חידוד ניטשה… לא מסכים אם ניטשה, לדעתי הכפירה שלו לא שונה בהרבה מזו של מרקס ופרויד אם כי כרגע אנחנו חיים אותה את הפילוסופיה והנבואה שלו.
    ושוב מדובר במעשה גדול בגלל ההשפעה שלו והעוצמה במעשה הזה. ניטשה מתאר באופן דומה את המוזקיה של ריכארד ואגנר הוא מבקר אותה בחריפות על הניוון הנוראי שהיא מכילה אך אם זאת מעריך את העוצמה של הניוון הזה… כאמור העל-אדם יסתכל על החורבות הנ"ל וזה רק יעזור לו לחיזוק העצמי שלו במאין detachment לניטשה לא היה את האיכות הזו של מרכז פנימי חזק being ועל כן לנוכח התהום הוא השתגע… הוא נשאר בניהיליזם ולא היה מסוגל לעשות את קפיצת המדרגה. ופה העניין הוא לחלוטין גופני נדרש ריכוז וניתוק.לניטשה לא הייתה את האיכות הזו שהיא איכות על אנושית.לטענתו גם לאנשים הגדולים ביותר במהלך ההיסטוריה לא הייתה את האיכות הזו.

    העל אדם כאמור לא יכול להיוולד במצב בו יש לו תמיכה כלשהי.תמיכה שבעבר סופקה על ידי מוסד הקאסטות והדת ההיררכיה שהיתה קיימת כבר לא עוד. זה מעשה נעלה מכיוון שזו היא קריאת התיגר הגדולה ביותר.

    הגב לhowlin' wolf
  • howlin' wolf

   בעיקרון אף אחד לא יודע מה יהיה אחרי הקריסה של העולם המודרני… מעולם במהלך ההיסטוריה לא חווינו דבר כזה.

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  https://www.youtube.com/watch?v=tpv261r01Eg

  I see a grey gloom on the horizon
  That promises a powerful sun to rise
  To melt away all moons
  It will make the old fires of purification
  Look like dying embers
  Look like dying embers
  Look like dying embers

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  שחכנו איך לצאת למלחמה מתוך אהבה…

  הגב לhowlin' wolf
 • aleph 111

  בוקר טוב,

  אי אפשר לקיים כאן דיון, נשתמע ובהצלחה אחי.

  בוקר טוב עוד אחת 🙂

  הגב לaleph 111
 • aleph 111

  נ.צ.

  מעבר יבק=112, פנים(180) אל פנים (180).

  יעקב=359+182(שטן)=541(ישר-אל)

  בראשית 32

  וַיָּקָם בַּלַּיְלָה הוּא, וַיִּקַּח אֶת-שְׁתֵּי נָשָׁיו וְאֶת-שְׁתֵּי שִׁפְחֹתָיו, וְאֶת-אַחַד עָשָׂר, יְלָדָיו; וַיַּעֲבֹר, אֵת מַעֲבַר יַבֹּק(112). כד וַיִּקָּחֵם–וַיַּעֲבִרֵם, אֶת-הַנָּחַל; וַיַּעֲבֵר, אֶת-אֲשֶׁר-לוֹ.וַיִּוָּתֵר יַעֲקֹב, לְבַדּוֹ; וַיֵּאָבֵק אִישׁ עִמּוֹ, עַד עֲלוֹת הַשָּׁחַר. כו וַיַּרְא, כִּי לֹא יָכֹל לוֹ, וַיִּגַּע, בְּכַף-יְרֵכוֹ; וַתֵּקַע כַּף-יֶרֶךְ יַעֲקֹב, בְּהֵאָבְקוֹ עִמּוֹ. כז וַיֹּאמֶר שַׁלְּחֵנִי, כִּי עָלָה הַשָּׁחַר; וַיֹּאמֶר לֹא אֲשַׁלֵּחֲךָ, כִּי אִם-בֵּרַכְתָּנִי. כח וַיֹּאמֶר אֵלָיו, מַה-שְּׁמֶךָ; וַיֹּאמֶר, יַעֲקֹב. כט וַיֹּאמֶר, לֹא יַעֲקֹב יֵאָמֵר עוֹד שִׁמְךָ–כִּי, אִם-יִשְׂרָאֵל: כִּי-שָׂרִיתָ עִם-אֱלֹהִים וְעִם-אֲנָשִׁים, וַתּוּכָל. ל וַיִּשְׁאַל יַעֲקֹב, וַיֹּאמֶר הַגִּידָה-נָּא שְׁמֶךָ, וַיֹּאמֶר, "לָמָּה זֶּה תִּשְׁאַל לִשְׁמִי"; וַיְבָרֶךְ אֹתוֹ, שָׁם. לא וַיִּקְרָא יַעֲקֹב שֵׁם הַמָּקוֹם, פְּנִיאֵל: כִּי-רָאִיתִי אֱלֹהִים פָּנִים אֶל-פָּנִים, וַתִּנָּצֵל נַפְשִׁי. לב וַיִּזְרַח-לוֹ הַשֶּׁמֶשׁ, כַּאֲשֶׁר עָבַר אֶת-פְּנוּאֵל; וְהוּא צֹלֵעַ, עַל-יְרֵכוֹ. לג עַל-כֵּן לֹא-יֹאכְלוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל אֶת-גִּיד הַנָּשֶׁה(360), אֲשֶׁר עַל(100)-כַּף(100) הַיָּרֵךְ, עַד, הַיּוֹם הַזֶּה: כִּי נָגַע בְּכַף-יֶרֶךְ יַעֲקֹב, בְּגִיד הַנָּשֶׁה.

  שופטים 13

  וַיֹּאמֶר מָנוֹחַ, אֶל-מַלְאַךְ יְהוָה: נַעְצְרָה-נָּא אוֹתָךְ, וְנַעֲשֶׂה לְפָנֶיךָ גְּדִי עִזִּים. טז וַיֹּאמֶר מַלְאַךְ יְהוָה אֶל-מָנוֹחַ, אִם-תַּעְצְרֵנִי לֹא-אֹכַל בְּלַחְמֶךָ, וְאִם-תַּעֲשֶׂה עֹלָה, לַיהוָה תַּעֲלֶנָּה: כִּי לֹא-יָדַע מָנוֹחַ, כִּי-מַלְאַךְ יְהוָה הוּא. יז וַיֹּאמֶר מָנוֹחַ אֶל-מַלְאַךְ יְהוָה, מִי שְׁמֶךָ: כִּי-יָבֹא דבריך (דְבָרְךָ), וְכִבַּדְנוּךָ. יח וַיֹּאמֶר לוֹ מַלְאַךְ יְהוָה, "לָמָּה זֶּה תִּשְׁאַל לִשְׁמִי"–וְהוּא-"פֶלִאי".

  וַתֵּלֶד הָאִשָּׁה בֵּן, וַתִּקְרָא אֶת-שְׁמוֹ שִׁמְשׁ-וֹן; וַיִּגְדַּל הַנַּעַר, וַיְבָרְכֵהוּ יְהוָה. כה וַתָּחֶל רוּחַ יְהוָה, לְפַעֲמוֹ בְּמַחֲנֵה-דָן, בֵּין צָרְעָה, וּבֵין אֶשְׁתָּאֹל.

  בראשית 33

  וַיָּבֹא יַעֲקֹב "שָׁלֵם" עִיר שְׁכֶם(360), אֲשֶׁר בְּאֶרֶץ כְּנַעַן, בְּבֹאוֹ, מִפַּדַּן אֲרָם; וַיִּחַן, אֶת-פְּנֵי הָעִיר. יט וַיִּקֶן אֶת-חֶלְקַת הַשָּׂדֶה, אֲשֶׁר נָטָה-שָׁם אָהֳלוֹ, מִיַּד בְּנֵי-"חֲמוֹר", אֲבִי שְׁכֶם–בְּמֵאָה, קְשִׂיטָה. כ וַיַּצֶּב-שָׁם, מִזְבֵּחַ; וַיִּקְרָא-לוֹ–אֵל, אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל.

  שכם בן חמור=666

  הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  ביי,בהצלחה גם לך

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  בהצלחה לכולנו… אנחנו נצטרך אותה

  https://www.youtube.com/watch?v=wU4XKa4r2wo

  Brothers will fight
  and kill each other,
  sisters' children
  will defile kinship.
  It is harsh in the world,
  whoredom rife
  —an axe age, a sword age
  —shields are riven—
  a wind age, a wolf age—
  before the world goes headlong.
  No man will have
  mercy on another

  הגב לhowlin' wolf
 • פרענק

  אותה האמרת בשינוי אדרת.
  טפיי

  הגב לפרענק
 • aleph 111

  טראמפ=330

  אוון מקמלין=333

  הגב לaleph 111
 • "כוונתי הייתה קצת להאיר בחשכה שאופפת את הנושא ולפזר את הערפל… ולהציע שאולי מה שעומד מאחורי זה הוא לא יותר מסנטימנט אנטי מצרי ואנטי מסורתי שהוכנס לחברה המצרית על ידי פלישת החיסקוס.
  בשום אופן לא היה פה נסיון "לאתחל" את הדת המצרית. אלא מדובר באופן ברור בנסיון לצבירת כוח פוליטי, ועוד כזה שבוצע על ידי גורמים זרים שלא קשורים כלל למסורת המצרית."
  מה?
  אחרי ההלם… זה יפה. אבל אני התרשמתי לגמרי אחרת.

  אלף, עקבתי אחרי החומרים האלה ששמת, עוד בפורום לפני קרוב לשנתיים וגם בלינק שצירפת.
  יש בעיני טעם לפתוח הכל שוב בפורום, שנח לקרוא בו.

 • חבירו… מעניין. בויקיפדיה מוזכרים חוקרים שלא מסכימים עם הזיהוי שלהם כעבריים. 'עפר' בשבילי, זה קודם כל ארץ עפר באפריקה, שנחשבת בימינו כמולדת האדם, ומתוארת בבראשית "כי מעפר באת". וזה מושג אחד משורה של מילים, שמסבירים את התבססות תיאור האדם במיתולוגיות, כנוצר מאדמה וחומר.
  גר שם שבט בשם 'עפר' גם היום. אולי חלקם הסתובבו באסיה, חסרי בית וזכויות. זה המצב שמאפיין את העפרים, לדעת אחת החוקרות מויקיפדיה.
  אם הם צודקים ואלו אינם העבריים, אז אולי צוענים? ?

  • howlin' wolf

   בכל מקרה עם שמי. "מעפר באת". כן… נראה לי דיי מדויק לתאר את העמים הללו במשפט הזה.כמובן שנדרש יותר פירוט לגבי אופי העמים הללו אך ביחס לתפקידם בנפילה למטיריאליזם שבפינו כיום המודרנים נקרא הומניזם. זה דיי מדויק.התיאור קיים בכל המיתולוגיות אך יש הבדל בנוגע ליחס… חלקן מתייחסות למקור שמימי וחלקן למקור ארצי… המקור כאמור קשור בנוקדת האמצע, השמש, שאת קרניה הרבות אנו רואים בצורת חומר, אך אם זאת לקרניים כלשעצמם אין כיום ממשי וחשיבות אלא ביחס לנקודת המרכז, הנעלמת מהעין.
   הסמל העתיק ביותר של המקור הוא נקודה במרכז במעגל… לאחר מכן יוצאות קרניים בצורת צלב שיוצר גלגל,שיוצר את צלב הקרס.

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  the sun wheel if you will

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   נכון 🙂

   הגב לaleph 111
  • howlin' wolf

   תגובה שלא התפרסמה… "מעפר באת" מניח שמתקשר בעיני רוחי לגזעים טיטאנים שבאו מן הארץ להבדיל לגזעים אריים ממקור שמימי. יש לפרט בעניין הזה.

   בינתיים מה שהתכוונתי ב sun wheel.
   הסמל הבסיסי ביותר מזוהה אם השמש(למעשה השמש עצמה היא סמל). מעגל שבמרכזו נקודה. הנקודה מסמלת את המקור, השמש הסמל מתפתח מהסמל יוצאות קרנים שיוצרות צלב שהופך לאחר מכן לגלגל וצלב קרס. יש קרניים רבות שאין להן ממשות אלא ביחס למרכז.

   "מעפר באת" הנפילה למטיראילזים, ניתוק מהמקור.כל מה שחולף במעגל הסמסארה ה sun wheel. מה שחשוב זה המקור לא הקרניים.

   הגב לhowlin' wolf
   • aleph 111

    https://books.google.co.il/books?id=Guc4CQAAQBAJ&pg=PT2365&lpg=PT2365&dq=samson+sun+wheel&source=bl&ots=h-MyS1HOJL&sig=oJDXqAVu6uIENbYbwIi5n19Pa0E&hl=iw&sa=X&ved=0ahUKEwiDqfWK6IbQAhVGtRQKHfoeDlsQ6AEIHzAB#v=onepage&q=samson%20sun%20wheel&f=false

    שמש-ון ד-לילה (3-30-300-3000)

    עפר

    שיר השירים 2

    דּוֹמֶה דוֹדִי לִצְבִי, אוֹ לְעֹפֶר הָאַיָּלִים; הִנֵּה-זֶה עוֹמֵד, אַחַר כָּתְלֵנוּ–מַשְׁגִּיחַ מִן-הַחַלֹּנוֹת, מֵצִיץ מִן-הַחֲרַכִּים. י עָנָה דוֹדִי, וְאָמַר לִי: קוּמִי לָךְ רַעְיָתִי יָפָתִי, וּלְכִי-לָךְ. יא כִּי-הִנֵּה הַסְּתָו, עָבָר; הַגֶּשֶׁם, חָלַף הָלַךְ לוֹ. יב הַנִּצָּנִים נִרְאוּ בָאָרֶץ, עֵת הַזָּמִיר הִגִּיעַ; וְקוֹל הַתּוֹר, נִשְׁמַע בְּאַרְצֵנוּ. יג הַתְּאֵנָה חָנְטָה פַגֶּיהָ, וְהַגְּפָנִים סְמָדַר נָתְנוּ רֵיחַ; קוּמִי לכי (לָךְ) רַעְיָתִי יָפָתִי, וּלְכִי-לָךְ. {ס} יד יוֹנָתִי בְּחַגְוֵי הַסֶּלַע, בְּסֵתֶר הַמַּדְרֵגָה, הַרְאִינִי אֶת-מַרְאַיִךְ, הַשְׁמִיעִנִי אֶת-קוֹלֵךְ: כִּי-קוֹלֵךְ עָרֵב, וּמַרְאֵיךְ נָאוֶה. {ס} טו אֶחֱזוּ-לָנוּ, שֻׁעָלִים–שֻׁעָלִים קְטַנִּים, מְחַבְּלִים כְּרָמִים; וּכְרָמֵינוּ, סְמָדַר. טז דּוֹדִי לִי וַאֲנִי לוֹ, הָרֹעֶה בַּשּׁוֹשַׁנִּים. יז עַד שֶׁיָּפוּחַ הַיּוֹם, וְנָסוּ הַצְּלָלִים: סֹב דְּמֵה-לְךָ דוֹדִי לִצְבִי, אוֹ לְעֹפֶר הָאַיָּלִים–עַל-הָרֵי בָתֶר.

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     Heracles rerouting the rivers Alpheus and Peneus, to clean out the Augean stables.
     The fifth Labour of Heracles (Hercules in Latin) was to clean the Augean stables. Eurystheus intended this assignment both as humiliating (rather than impressive, like the previous labours) and as impossible, since the livestock were divinely healthy (immortal) and therefore produced an enormous quantity of dung . These stables had not been cleaned in over "30" years, and "3,000" cattle lived there. However, "Heracles succeeded by rerouting the rivers Alpheus and Peneus to "wash out the filth.

     Sons of Heracles
     https://www.youtube.com/watch?v=UrIbxk7idYA

     3-30-300-3000

     הגב לaleph 111
     • aleph 111

      המשך לתגובות 83-89

      פניוס (מיתולוגיה)

      פֵּנֵיוֹס (ביוונית: Πηνειός, בלטינית: Peneus) הוא שמו של אל-נהר במיתולוגיה היוונית, "אחד משלושת אלפי נהרות", בנם של אוקיינוס ותֵטִיס. הנימפה קְרֶאוּסָה ילדה לו בן אחד, הִיסְפֶּאוּס, שהיה מלך הלַפִּיתִים, ושלוש בנות – קִירֵנֵה, דַפְנֵה וסְטִילְבֶּה. על שמו נקרא הנהר פניוס בתסאליה.
      אֶרוֹס, אל האהבה היווני, ירה את אחד מחציו באפולון אל השמש, וגרם לו להתאהב בדפנה, בת פניוס. ""על פי הגרסה הארקדית"" של המיתוס הייתה היא בתו של אל הנהר לָדוֹן. מחשבת ארוס הייתה כי דפנה תשים את אפולון לשנינה, גמול על שאפולון לעג לכישורי הקשתות שלו. ארוס אף טען כי שירת אפולון מרגיזה אותו. דפנה התפללה לאל הנהר פניוס כדי שיסייע לה, והוא הפכה לעץ דפנה, שנעשה לימים מקודש לאפולון.

      Arcadian version

      http://www.keithhunt.com/Benjamin.html

      הגב לaleph 111
    • aleph 111

     טעות זחוחה ויהירה בעיני אבל עדיין מעניינת…

     Hamlet's Mill

     Hamlet's Mill, An Essay on Myth and the Frame of Time
     https://en.wikipedia.org/wiki/Hamlet%27s_Mill

     הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  "מקור שמו במילה המצרית "תם" שמשמעה "תום" במובן "סיום" או "השלמה", מאחר שהוא יצר (השלים) את העולם, והוא עתיד להשמיד (לסיים) אותו בסוף מחזור החיים של העולם."

  LOKI משמעות דומה LOCK לנעול

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   הי זאב ובוקר טוב,

   כתבתי תגובה לעוד אחת שעדין לא התפרסמה ובא לעניות דעתי ההמשך הדרך לתום התעלומה… 🙂

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    אני אישית מחבר בין Amleth ל- Amalthea מתגובה 5 לעייל, וכן לתגובות 50-53.

    "yew" – טקסוס מעונב

    השם האנגלי של עץ הטקסוס – yew, בא מ- īwa או eijaz או eiwaz הפרוטו-גרמאני, שהוא גם שמה המשוחזר של אחת מהרונות.

    The rune is sometimes associated with the World tree Yggdrasil, which, imagined as an ash in Norse mythology, may formerly have been a yew or an oak. The Proto-Germanic for "oak" was *aiks (PIE *aigs, likely cognate to Greek krat-aigon) is continued the name of another futhorc rune, ᚪ ac, which has, however, no Elder Futhark predecessor.
    The rune is not to be confused with the Sowilo rune, which has a somewhat similar shape, or with Ehwaz, the rune expressing short e or ē1. In the Younger Futhark, there is the terminal -R rune ᛦ Yr "yew", but neither its shape nor its sound is related to the Eihwaz rune: it is, rather, a continuation of Algiz.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Eihwaz

    הגב לaleph 111
 • הי יש לי באלאגן בתגובות, יקח לי זמן…
  אלף יקר, אספתי חומרים על 'נון', כי רציתי להבין את ה'ים'. אולי אוסיף אותם אחרי שאקרא.
  בנוגע לעפר – החיה עופר מסמלת נשמה צעירה. "מעפר באת" מצביע על מקום שמקובל לראות בו ראשית האדם וגם מזכיר לנו שהתגשמנו מנשמה. היתה שם הרבה תמימות.

 • howlin' wolf

  אם אנחנו כבר מדברים על המקור…דיברנו על עפר ואדמה,טרם דיברנו על הנושא שמשתמע מכך.דם ותורשה.

  הגב לhowlin' wolf
 • הי, בוקר טוב,

  מקורות אפשריים למילים – דפנה, פן וער.

  (מויקיפדיה? מצוטט מתגובה למעלה) "מקור השם הלטיני "לאורוס" (Laurus) אינו ידוע. מקור השם (עלי) דפנה בדמות דפנה (δάφνη) מן המיתולוגיה היוונית. "

  laurus – בשומרית

  la
  youthful, freshness, beuty
  uru
  כלי הארה

  דפנה –

  ד' – האות הראשונה בשמה, דלת, נתפסה בעולם העתיק (הפיניקי, מצרי, יווני, עברי) כפותחת פתח למימדים אחרים או כמימד סגור בפני עצמו. גם היום משתמשים באות הזו לסמון מימדים Dimantions, 3d. ישנם קברים מצריים בהן מצוירות דלתות (שאינן מובילות לדבר ונקראות false door) ומשמעותן לאפשר מעבר למימד אחר.

  באמצע שמה נמצא השם של אביה (או האל שהיא פונה אליו בהיותה בצרה): פן.

  דפנה ברחה מאפ(ו)ל(ו)ה.
  אפולו, אל השמש, היה אפלה בשבילה. מוזר לי, אך מנקודת המבט שלה, היא לא רצתה אותו ומדובר באונס.
  היא הפכה לעץ. בעיני דימוי לעץ הספירות, ללהיות אדם שלם ומואר, מוגן מהאפלה שאייימה עליה בחסות המימדים.

  האל פאן
  "סְגוּרֵי כֶלֶא הֵפֶן מֵאֲפֵלָה"
  פן משמש כגבול והגנה בין המימדים לאפלה מסביב.

  האם האל פאן יכול להיות גם המילה 'פנים'? 'פני'?
  אם כן, 'פה-נים' בשומרית: בוקר, נסיך, מזרח, התרבות.

  ער
  ar
  באכדית ועברית זו המילה ערנות, awake
  בשומרית shine, blaze, praise, glory

  מעניין שמי ש'ער' הוא המת (אחיו של אונןׂׂ). גם ארצו של רע המצרי היא ארץ המתים, Du at.

  • aleph 111

   "האם האל פאן יכול להיות גם המילה 'פנים'? 'פני'?"

   פנים אל פנים…

   🙂

   שלג-יה ושבעת האלפ-ים

   https://www.youtube.com/watch?v=ZmEj47Xeo_E

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    הכנענים הקימו במערת הבניאס מקדש לאל בעל גד. בתקופה ההלניסטית שימש המקום מקדש להערצת האל פאן, ומכאן שמו "פניאס" שהשתבש בתקופת התלמוד ל"פמיאס" (כפי שהשם מופיע במסכת בכורות), ובהגיה הערבית המשבשת את האות פ', הפך שמו של המקום ל"בניאס". חכמינו סברו כי הבניאס הינו יובלו העיקרי של נהר הירדן. במסכת בכורות דף נ"ה אומר רב כהנא: "זכרותיה דירדנא ממערת פמיאס" (עיקרו של הירדן ממערת הבניאס).
    הורדוס ובעקבותיו פיליפוס בנו, בנו מחדש את המקום, וקראו לו "קיסריה – פיליפי" לכבודו של אוגוסטוס קיסר[1]. הברית החדשה מזכירה את "גלילות קיסריה של פיליפוס" כמקום בו ישב ישו עם שנים-עשר השליחים. שם לראשונה נאמר על ידי פטרוס לישו שהוא המשיח ובו ניתנו לפטרוס מישו "מפתחות השמים והארץ" כמתואר בבשורה על פי מתי, פרק 16:
    13 וַיְהִי כְּבוֹא יֵשׁוּעַ אֶל־גְּלִילוֹת קֵיָסַרִיה שֶׁל־פִילִפּוֹס וַיִּשְׁאַל אֶת־תַּלְמִידָיו לֵאמֹר מָה־אֹמְרִים לִי בְנֵי אָדָם מִי הוּא בֵּן־הָאָדָם׃ 14 וַיֹּאמְרוּ יֵשׁ אֹמְרִים יוֹחָנָן הַמַּטְבִּיל הוּא וְיֵשׁ אֹמְרִים אֵלִיָּהוּ וַאֲחֵרִים אֹמְרִים יִרְמְיָהוּ אוֹ אֶחָד מִן־הַנְּבִיאִים׃ 15 וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶם וְאַתֶּם מַה־תֹּאמְרוּ לִי מִי אָנִי׃ 16 וַיַּעַן שִׁמְעוֹן פֶּטְרוֹס וַיֹּאמַר אַתָּה הוּא הַמָּשִׁיחַ בֶּן־אֱלֹהִים חַיִּים׃ 17 וַיַּעַן וַיֹּאמֶר אֵלָיו אַשְׁרֶיךָ שִׁמְעוֹן בַּר־יוֹנָה כִּי־בָשָׂר וָדָם לֹא גִלָּה־לְךָ אֶת־זֹאת כִּי אִם־אָבִי שֶׁבַּשָׁמָיִם׃ 18 וְגַם־אֲנִי אֹמֵר לְךָ כִּי אַתָּה פֶּטְרוֹס וְעַל־הַצּוּר הַזֶּה אֶבְנֶה אֶת־קְהִלָּתִי וְשַׁעֲרֵי שְׁאוֹל לֹא יִגְבְּרוּ עָלֶיהָ׃ 19 וְאֶתֵּן לְךָ אֶת־מַפְתְּחוֹת מַלְכוּת הַשָׁמָיִם וְכָל־אֲשֶׁר תֶּאֱסֹר עַל־הָאָרֶץ אָסוּר יִהְיֶה בַּשָׁמַיִם וְכָל־אֲשֶׁר תַּתִּיר עַל־הָאָרֶץ מֻתָּר יִהְיֶה בַּשָׁמָיִם׃
    בשנת 54 העיר עברה לשלטונו של אגריפס השני שבנה אותה מחדש וחידש ימיה כקדם. הבנייה נמשכה עד שנת 61, כשבשנה זאת נחנכה העיר מחדש ולכבוד המאורע שונה שמה ל"נירוניאס", על שם נירון קיסר.

    נ.צ.

    נרון קסר=666
    דמשק=444
    קרית ארבע 2x =קרית שמונה=1111
    שמעון פיטר בן יונה=888

    א+cicada 3301+32

    http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59180

    הגב לaleph 111
   • aleph 111

    נ.צ. לבניאס

    ג-ד=4+3=7
    שלג=333
    דמשק=444
    שמעון פיטר בן יונה=888
    קרית 4 כפול 2=קרית שמונה=1111
    נרון קסר=666

    Cicada 3301+32

    https://www.youtube.com/watch?v=rrL4eVkI0Qo

    הגב לaleph 111
 • ? "ויעלה אד מן הארץ והשקה את פני כל האדמה". פאן בעיני מתגלה כאן ובאופן כללי מדובר ביצירת עץ הספירות, המימדים.
  קשה. קשה להיות אני ולהסביר כרגע. הקטנות הזאת מול ים החומרים.

  תגובה 74
  נון. בעיני התיאור של נון ו שמונה האלים, הספינה, מי במרכזה ומה סביבו נובע מזכרון קדום שיושב שבראש של כולנו, בכל מיני אופנים.
  ותיאור הזיכרון הזה נובע קודם כל מרגשות של הכרת תודה עמוקה ואהבה לדמויות. לא כל כך ניתן להרגיש את בהתוודעות לסיפורים והציורים , אבל רגשות אלה הם המקור הראשוני לתיאור הזה.
  הירקרקות של נון – סמל למים והמים מסמלים רגש.
  היתה שם או כלפיהם הרבה אהבה והערכה וכל זה יחד עם הנחש.
  זוהה תחלה בעיני.
  בסוף הממלכה המרית, אותו אחד שנשא את הספינה ( אותנו) והעניק לנו בטחון בסירות ים האפלה, הופך ל כאוטי, הרסני, מפחיד… והירוק, ים הרגש, משמש לזיהוי רפטיל. הנחש הפך למפלצת.
  ביניהם היו אנא תוך אמנחותפ ויויה.

  האם זה מתואם עם התיאור של אטום, של התחלה תמימה וסוף של הרס? או שזו סטיה, שיתכן ומשפיע על חיינו גם היום?

  אגב, אבירי סנט ג'ון, יושבים כבר כמה מאות שנים ב" אי של נון", במלטה.

  מה אתה אומר, האולין? איך אתה רואה את סה?

  אחזור לתגובה 74 המהממת עם השיר הנפלא בסוף, בהמשך.

 • howlin' wolf

  "נון. בעיני התיאור של נון ו שמונה האלים, הספינה, מי במרכזה ומה סביבו נובע מזכרון קדום שיושב שבראש של כולנו, בכל מיני אופנים"

  http://www.studiesincomparativ.....A9non.aspx

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני חייב לציין שהבונה החופשי הנ"ל תמיד שעשע אותי בתובנותיו השגויות…

   תמר=640=שמש

   א(מ)נון ותמר(שמואל ב' 13) – אונן ותמר (בראשית 38)

   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%9F_(%D7%93%D7%92)

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    אני גם לא לגמרי מסכים איתו… באמת מוזר שהוא לא יכל לראות שהבנייה החופשית היא כוח מודרני. הרעיון לאינטגרציה בין קתוליות לבנייה חופשית אכן מגוחך

    הגב לhowlin' wolf
   • aleph 111

    Sacred Prostitution in the Story of Judah and Tamar?
    http://www.biblicalarchaeology.....and-tamar/

    הגב לaleph 111
   • aleph 111

    בחזרה לנושא הפוסט, אנג'לינה ג'ולי והטכסים הסודיים חחח

    Sacred prostitution

    https://en.wikipedia.org/wiki/Sacred_prostitution

    הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     מתקשר נושא אם נסתכל על הבנייה החופשית והטכסים שלהם בתור counter tradition אפשר ללמוד רבות מהטעויות של רנה גנון.

     by the way i think that if we listen to the so called scholars we will find much more mistakes

     הגב לhowlin' wolf
     • aleph 111

      Hear, hear

      הגב לaleph 111
      • howlin' wolf

       אני חושב שקיים בלבול בין זנות לנישואים קדושים בהרבה מקרים בהם ביצעו טקסים של איחוד כדי לסמל את האחדות האלוהית בין זכר לנקבה.

       https://en.wikipedia.org/wiki/May_Queen

       “For the best aid seek an old May King and a young May Queen.”

       it is possible that by an hostile force the may queen has degenerated into a prostitute

       הגב לhowlin' wolf
       • aleph 111

        אני מניח שאתה מכיר את החג הפגאני הרומני המצוין בתאריך הראשון במאי בשם Armindeni הידוע גם בשם "החג של ירמיהו".

        Armindeni is known popularly as the day wormwood , or day drunk . It is a popular holiday, the date fixed May 1 . This date is considered the beginning of spring , and the festival was held for the fruits of the earth and to avoid natural disasters such as hail or drought . Maypole is actually a deity of vegetation, so feast has pagan origins. It is customary on this day to make one tree or one twig green gate, door or windows of houses. It is also called the Feast of Jeremiah, from the old Slavic Ieremii guanidine (Jeremiah's day).

        wormwood =לענה

        ירמיהו 23:9

        לַנְּבִאִים נִשְׁבַּר לִבִּי בְקִרְבִּי, רָחֲפוּ "כָּל-עַצְמוֹתַי(666)"–הָיִיתִי כְּאִישׁ שִׁכּוֹר, וּכְגֶבֶר עֲבָרוֹ יָיִן: מִפְּנֵי יְהוָה, וּמִפְּנֵי דִּבְרֵי קָדְשׁוֹ. י כִּי מְנָאֲפִים, מָלְאָה הָאָרֶץ–כִּי-מִפְּנֵי אָלָה אָבְלָה הָאָרֶץ, יָבְשׁוּ נְאוֹת מִדְבָּר; וַתְּהִי מְרוּצָתָם רָעָה, וּגְבוּרָתָם לֹא-כֵן. יאכִּי-גַם-נָבִיא גַם-כֹּהֵן, חָנֵפוּ; גַּם-בְּבֵיתִי מָצָאתִי רָעָתָם, נְאֻם-יְהוָה. יב לָכֵן יִהְיֶה דַרְכָּם לָהֶם, כַּחֲלַקְלַקּוֹת בָּאֲפֵלָה, יִדַּחוּ, וְנָפְלוּ בָהּ: כִּי-אָבִיא עֲלֵיהֶם רָעָה שְׁנַת פְּקֻדָּתָם, נְאֻם-יְהוָה. יג וּבִנְבִיאֵי שֹׁמְרוֹן, רָאִיתִי תִפְלָה; הִנַּבְּאוּ בַבַּעַל, וַיַּתְעוּ אֶת-עַמִּי אֶת-יִשְׂרָאֵל. יד וּבִנְבִאֵי יְרוּשָׁלִַם רָאִיתִי שַׁעֲרוּרָה, נָאוֹף וְהָלֹךְ בַּשֶּׁקֶר וְחִזְּקוּ יְדֵי מְרֵעִים, לְבִלְתִּי-שָׁבוּ, אִישׁ מֵרָעָתוֹ; הָיוּ-לִי כֻלָּם כִּסְדֹם, וְיֹשְׁבֶיהָ כַּעֲמֹרָה. {פ}
        טו לָכֵן כֹּה-אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת, עַל-הַנְּבִאִים, "הִנְנִי מַאֲכִיל אוֹתָם לַעֲנָה, וְהִשְׁקִתִים מֵי-רֹאשׁ": כִּי, מֵאֵת נְבִיאֵי יְרוּשָׁלִַם, יָצְאָה חֲנֻפָּה, לְכָל-הָאָרֶץ.

        הגב לaleph 111
        • howlin' wolf

         האם הקישור לירמיהו הולבש על הפסטיבל הפגאני ע"י הנוצרים או היה קיים לפני כן? זו השאלה…כשם שכריסמס הולבש על yule

         לhowlin' wolf
        • aleph 111

         "אני חושב שקיים בלבול בין זנות לנישואים קדושים בהרבה מקרים בהם ביצעו טקסים של איחוד כדי לסמל את האחדות האלוהית בין זכר לנקבה."

         סוגיה הנדרשת בחקר המילים בעברית קדש-ה וזונה…
         http://tora.us.fm/tnk1/kma/qjrim1/qdja.html

         אני אישית סבור שהמפתח לכך מצוי בבראשית 38

         לaleph 111
        • aleph 111

         מעבר לעובדה שלפחות הדמות המיתולוגית של ירמיהו (המאה ה-7 לפנה"ס) וכתביו מופיעים טרום הנצרות, וכן הופעת היהדות ברומניה טרם הנצרות אני אישית מניח שהשאלה של התרנגול והביצה קדומה יותר…כנ"ל הבעיה או הפתרון.

         רומניוטים

         https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%A0%
         D7%99%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D

         לaleph 111
       • aleph 111

        אני חושב שקיים בלבול בין זנות לנישואים קדושים בהרבה מקרים בהם ביצעו טקסים של איחוד כדי לסמל את האחדות האלוהית בין זכר לנקבה.

        http://tora.us.fm/tnk1/kma/qjrim1/qdja.html

        אני מניח שאפשר להביט על הסוגיה מכמה כיוונים, כך או כך מבחינתי הפיתרון לחידה מצוי בבראשית 38

        פתח עינים – כסות עינים=666

        בראשית 38

        וַיִּרְבּוּ, הַיָּמִים, וַתָּמָת, בַּת-שׁוּעַ (778)אֵשֶׁת-יְהוּדָה; וַיִּנָּחֶם יְהוּדָה, וַיַּעַל עַל-גֹּזְזֵי צֹאנוֹ הוּא וְחִירָה רֵעֵהוּ הָעֲדֻלָּמִי–"תִּמְנָתָה". יג וַיֻּגַּד לְתָמָר, לֵאמֹר: הִנֵּה חָמִיךְ עֹלֶה תִמְנָתָה, לָגֹז צֹאנוֹ. יד וַתָּסַר בִּגְדֵי אַלְמְנוּתָהּ מֵעָלֶיהָ, "וַתְּכַס" בַּצָּעִיף וַתִּתְעַלָּף, "וַתֵּשֶׁב בְּפֶתַח עֵינַיִם, אֲשֶׁר עַל-דֶּרֶךְ תִּמְנָתָה": כִּי רָאֲתָה, כִּי-גָדַל שֵׁלָה, וְהִוא, לֹא-נִתְּנָה לוֹ לְאִשָּׁה. טו וַיִּרְאֶהָ יְהוּדָה, "וַיַּחְשְׁבֶהָ לְזוֹנָה": כִּי כִסְּתָה, פָּנֶיהָ. טז וַיֵּט אֵלֶיהָ אֶל-הַדֶּרֶךְ, וַיֹּאמֶר הָבָה-נָּא אָבוֹא אֵלַיִךְ, כִּי לֹא יָדַע, כִּי כַלָּתוֹ הִוא; וַתֹּאמֶר, מַה-תִּתֶּן-לִי, כִּי תָבוֹא, אֵלָי. יז וַיֹּאמֶר, אָנֹכִי אֲשַׁלַּח גְּדִי-עִזִּים מִן-הַצֹּאן; וַתֹּאמֶר, אִם-תִּתֵּן עֵרָבוֹן עַד שָׁלְחֶךָ. יחוַיֹּאמֶר, מָה הָעֵרָבוֹן אֲשֶׁר אֶתֶּן-לָךְ, וַתֹּאמֶר חֹתָמְךָ וּפְתִילֶךָ, וּמַטְּךָ אֲשֶׁר בְּיָדֶךָ; וַיִּתֶּן-לָהּ וַיָּבֹא אֵלֶיהָ, וַתַּהַר לוֹ. יט וַתָּקָם וַתֵּלֶךְ, וַתָּסַר צְעִיפָהּ מֵעָלֶיהָ; וַתִּלְבַּשׁ, בִּגְדֵי אַלְמְנוּתָהּ. כ וַיִּשְׁלַח יְהוּדָה אֶת-גְּדִי הָעִזִּים, בְּיַד רֵעֵהוּ הָעֲדֻלָּמִי, לָקַחַת הָעֵרָבוֹן, מִיַּד הָאִשָּׁה; וְלֹא, מְצָאָהּ. כא וַיִּשְׁאַל אֶת-אַנְשֵׁי מְקֹמָהּ, לֵאמֹר, "אַיֵּה הַקְּדֵשָׁה הִוא בָעֵינַיִם, עַל-הַדָּרֶךְ; וַיֹּאמְרוּ, לֹא-הָיְתָה בָזֶה קְדֵשָׁה. כב וַיָּשָׁב, אֶל-יְהוּדָה, וַיֹּאמֶר, לֹא מְצָאתִיהָ; וְגַם אַנְשֵׁי הַמָּקוֹם אָמְרוּ, לֹא-הָיְתָה בָזֶה קְדֵשָׁה."

        בראשית 20:16

        "וּלְשָׂרָה אָמַר "הִנֵּה נָתַתִּי אֶלֶף כֶּסֶף" לְאָחִיךְ הִנֵּה הוּא לָךְ כְּסוּת עֵינַיִם(666) לְכֹל אֲשֶׁר אִתָּךְ וְאֵת כֹּל וְנֹכָחַת"

        הגב לaleph 111
  • פייר, המאמר קשה לי לימים אלה, כולי הפרעת קשב ריכוז כשאני מנסה לקרוא אותו. אני לא יודעת אם זה קורה בגללי או בגלל הכתיבה שלו והדרך בה הוא בודק דברים.
   אז אני לא יודעת על מה הוא מדבר… (: אבל נתפסתי לנושאים שהוא העלה ומתחברים בעיני גם לציור, שמתאר את נון מחזיק ספינה ובה 8 אלים ועוד.

   אהבתי שהוא פנה לערבית, בגלל היופי של האותיות. ואם ערבית, אז בנושא של נון, הפיניקית מתאימה (היא מאד דומה לערבית).
   בפיניקית האות נון, צוירה כמו האות ל' שלנו, בעברית כיום. המשמעות שלה היתה נחש. וזה כמובן מתחבר עם הכל, עם נון, עם משבר גן העדן.
   הקשר בין ל', נ' ו- ן' – הוא המעבר בספירת דעת. הן "קלאסיות" ל'דעת'. ובמיוחד האות נ'.
   ספירת 'דעת' בקלות מתיישבת עם עולם ה- Du at המצרי, שבו מתרחשת מרבית העלילה הדתית המצרית. זה המקום של גן עדן, גיהנום, השפיטה לאחר המוות.

   דעת זה גם המקום שמאפשר לנו להשתמש בתמונות, אלים, חיות, יצורים על מנת לתאר דברים וחוויות שהם לא דוקא כאלה ואין להם בעצם מילים או תמונה. אופיינים לה הפכים והיא מן כזאת סוריאליסטית. לפעמים מתאימים לה את הצבעים השחור והלבן (אפרופו השיק המסוני לרצפות שחור לבן).
   שם שטה הספינה של רע ומשם נשאבות תמונות ומצורפות לרעיון.

   הלויתן והדולפינים
   "הלווייתן הוא מורה פנימי רב עוצמה המזכיר לכם מי אתם באמת… זהו למעשה המסר בסיפור על יונה הנביא שניסה להתכחש לייעודו וחזר לנתיב המקודש רק לאחר התהליך שחווה בבטן הלווייתן"

   "הלווייתן מלמד אותנו להביא את הסערות הרגשיות המתחוללות בתוכנו לידי יצירתיות פרקטית" (להזכיר שנון, כירוק, ייצג רגש)

   http://maofm.com/%D7%A9%D7%9E%.....%D7%9D/349

   אותה תמונה של הספינה ושמונה האלים –
   אצל חלק מהאנשים מופיעים במקום אלים לויתנים או דולפינים.
   בעיני, מדובר בלויתן, הלוין שלנו, המורה הראשון, המצפן והמגן הצמוד בסערה.
   אך בגלל שאנחנו מרגישים יותר בנח עם דולפינים, אז יש שמייחסים להם את התמונה שעולה בזכרון. (:

   • howlin' wolf

    https://www.youtube.com/watch?v=MLp7vWB0TeY

    הרצאה מעולה לדעתי… לא כל כך קשור,אבל מאוד כנה ואמיתי… אני תוהה לגבי הקישור של הבונים החופשיים לתובל קין ומה שהם מנסים להשיג…

    שאלה שעלתה בי בזמן ההרצאה. היא האם הוא בעצמו מתחפר בעמדה חד צדדית ובכך מגשים את הפתולוגיה אליה הוא מתנגד?
    דעתי האישית היא שהוא מפספס משהו…

    הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   נו – נ(ו)ח

   In Hawaiian mythology, Nu'u was a man who built an ark with which he escaped a Great Flood. He landed his vessel on top of Mauna Kea on the Big Island. Nu'u mistakenly attributed his safety to the moon, and made sacrifices to it. Kane, the creator god, descended to earth on a rainbow and explained Nu'u's mistake
   https://en.wikipedia.org/wiki/Nu%27u

   מעניין לציין גם את ההקשר לקין במיתולוגיה ההוואינית, בחיבור עם שמונת האלים במיתולוגיה המצרית. מעניין גם לציין את שמונת האיים המרכיבים את הוואי (פרוש המילה הוואי הינו מולדת).

   צלה+תובל קין+נעמה=888
   שם+חם+יפת=878

   במידה ותתפרסם התגובה שלי בפוסט "אלן ווטס – על רוחניות, מיסטיקה ומה שבינהם" אזי אציג תשובה המחברת את כל הנושאים…

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    הוואי הינה המדינה ה-50 בארה"ב וזוהי המדינה הדרומית ביותר…כינויה "מדינת אלוהה" שפירוש המילה הוא…חיבה, אהבה, שלום, חמלה, רחמים, שלום.

    אטימולוגיה

    מקור המילה אלוהה הוא בשילוב המילים ההוואיות alo שמשמעותה "נוכחות", "חזית" או "חלקה" והמילה ha שמשמעותה "רוח חיים" או "מהות החיים". בזמנים קדומים, ולפעמים גם בימינו, בני הוואי ערכו ועורכים טקס בו הם מצמידים את מצחיהם ואומרים "alo" ולאחר מכן נושפים נשיפה עמוקה ואומרים "ha" וכך, לפי אמונתם, הם מחליפים את רוח חייהם וניצבים מולה.

    הגב לaleph 111
    • מקסים (:
     הם שייכים לעמים הפולינזים, שמשייכים את מקורם לדרום אסיה.
     אם הבנתי נכון, גל ההתישבות הראשון 1200 BC
     הוואי יוצרת משולש גאוגרפי, יחד עם ניו זילנד ואיי הפסחא
     https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%94
     הכל מריח כאן מהבנה ותיאור של עץ הספירות והמיתולוגיות המוכרות מאסיה ומצרים.
     היותה המדינה ה- 50 של ארה"ב, דבר שמתחבר לספירת דעת ולתיקון יום הדין… מקרי?

     • בגלל upolu, ה-pulemelei mound, התואר malietoa (ביוונית יכול להיות 'אלת הדבורים'), הספנות, מחוז paliuli (פליאדות), מין/מנה, השנים והקשר למצרים, אני מעיזה להניח, או לנחש (: שהם מינואים.

      • aleph 111

       כן…אני המשוגע אישית מאמין שה-א' מראה לנו את מסע האנושות לאורך ההיסטוריה, ודרך התפלגותה.

       הגב לaleph 111
      • אני לא בטוחה בכלל, זה רק יכול להיות מעניין לבדוק, כי היווניות המינואית קיימת פה. אם הם אלופים עם דבש, אפיתרפיה וארומתרפיה ונראה על פניו שלנשים היה מקום בבמה הפולחנית העתיקה שלהם (המראה ההאווי של אשה רוקדת עם הלבוש המיוחד הזה, שפוך מהאגן מזכיר לי ציורים שמנסים לשחזר את התרבות המינואית וכמובן… צריך לבדוק את הציור שלהם … ויש עדיין הבדל במראה, שאני לא יכולה להסביר… לא שמישהו יודע בודאות איך נראו המינואים, אבל בכרתים הם חושבים שהם יודעים וזה נראה קצת אחרת. אז… מה זה בא לי, אבל לצערי זה לא יסתייע. מבאס, כי הכל כזה ורוד ומזמין, כמו סוכריה עם מרקם משגע.

       אלף, אפשר עזרה?
       אני לא מבינה את ההבדל ואיך זה קרה ומאיפה יש אדם לבן… בשלב הזה יש רגעים שאני חוששת שכל זה, כל ההיסטוריה התנכית והידועה לא שלי, כמו שאני היום?
       כי איפה הלבן? השחור הוא הראשון, העפר, האצילי, הבורא והיולד. הוא ההיסטוריה.
       האם הלבן ושאר הצבעים הם שינויים ביולוגיים איטיים? האם השחור והלבן נולדו באותו זמן באזורים שונים? האם זה לא שחור ולבן?

       אולי יש לך בבקשה בשליפה חומר לקריאה שיאיר לי את הנושא?… זה כבר בעוכרי.

        • aleph 111

         https://ancientneareast.org/2012/02/10/myth-of-the-egyptian-anu-people/

         לעניות דעתי כולם טועים…

         לaleph 111
        • aleph 111

         שלמה מלך יהודה (30) ומלכת שבא (303)…333…וְהִנֵּה לֹא-הֻגַּד-לִי, הַחֵצִי.

         צלכים א' 10:1

         וּמַלְכַּת-שְׁבָא, שֹׁמַעַת אֶת-שֵׁמַע שְׁלֹמֹה–לְשֵׁם יְהוָה; וַתָּבֹא לְנַסֹּתוֹ, בְּחִידוֹת. ב וַתָּבֹא יְרוּשָׁלְַמָה, בְּחַיִל כָּבֵד מְאֹד, גְּמַלִּים נֹשְׂאִים בְּשָׂמִים וְזָהָב רַב-מְאֹד, וְאֶבֶן יְקָרָה; וַתָּבֹא, אֶל-שְׁלֹמֹה, וַתְּדַבֵּר אֵלָיו, אֵת כָּל-אֲשֶׁר הָיָה עִם-לְבָבָהּ. ג וַיַּגֶּד-לָהּ שְׁלֹמֹה, אֶת-כָּל-דְּבָרֶיהָ: לֹא-הָיָה דָבָר נֶעְלָם מִן-הַמֶּלֶךְ, אֲשֶׁר לֹא הִגִּיד לָהּ. ד וַתֵּרֶא, מַלְכַּת-שְׁבָא, אֵת, כָּל-חָכְמַת שְׁלֹמֹה; וְהַבַּיִת, אֲשֶׁר בָּנָה. ה וּמַאֲכַל שֻׁלְחָנוֹ וּמוֹשַׁב עֲבָדָיו וּמַעֲמַד מְשָׁרְתָו וּמַלְבֻּשֵׁיהֶם, וּמַשְׁקָיו, וְעֹלָתוֹ, אֲשֶׁר יַעֲלֶה בֵּית יְהוָה; וְלֹא-הָיָה בָהּ עוֹד, רוּחַ. ו וַתֹּאמֶר, אֶל-הַמֶּלֶךְ, אֱמֶת הָיָה הַדָּבָר, אֲשֶׁר שָׁמַעְתִּי בְּאַרְצִי–עַל-דְּבָרֶיךָ, וְעַל-חָכְמָתֶךָ. ז וְלֹא-הֶאֱמַנְתִּי לַדְּבָרִים, עַד אֲשֶׁר-בָּאתִי וַתִּרְאֶינָה עֵינַי, "וְהִנֵּה לֹא-הֻגַּד-לִי, הַחֵצִי": הוֹסַפְתָּ חָכְמָה וָטוֹב, אֶל-הַשְּׁמוּעָה אֲשֶׁר שָׁמָעְתִּי. ח אַשְׁרֵי אֲנָשֶׁיךָ, אַשְׁרֵי עֲבָדֶיךָ אֵלֶּה, הָעֹמְדִים לְפָנֶיךָ תָּמִיד, הַשֹּׁמְעִים אֶת-חָכְמָתֶךָ. ט יְהִי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בָּרוּךְ, אֲשֶׁר חָפֵץ בְּךָ, לְתִתְּךָ עַל-כִּסֵּא יִשְׂרָאֵל–בְּאַהֲבַת יְהוָה אֶת-יִשְׂרָאֵל, לְעֹלָם, וַיְשִׂימְךָ לְמֶלֶךְ, לַעֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וּצְדָקָה. י וַתִּתֵּן לַמֶּלֶךְ מֵאָה וְעֶשְׂרִים כִּכַּר זָהָב, וּבְשָׂמִים הַרְבֵּה מְאֹד–וְאֶבֶן יְקָרָה; לֹא בָא כַבֹּשֶׂם הַהוּא עוֹד לָרֹב, אֲשֶׁר-נָתְנָה מַלְכַּת-שְׁבָא לַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה. יא וְגַם אֳנִי חִירָם, אֲשֶׁר-נָשָׂא זָהָב מֵאוֹפִיר: הֵבִיא מֵאֹפִיר עֲצֵי אַלְמֻגִּים, הַרְבֵּה מְאֹד–וְאֶבֶן יְקָרָה. יב וַיַּעַשׂ הַמֶּלֶךְ אֶת-עֲצֵי הָאַלְמֻגִּים מִסְעָד לְבֵית-יְהוָה, וּלְבֵית הַמֶּלֶךְ, וְכִנֹּרוֹת וּנְבָלִים, לַשָּׁרִים; לֹא בָא-כֵן עֲצֵי אַלְמֻגִּים, וְלֹא נִרְאָה, עַד, הַיּוֹם הַזֶּה. יג וְהַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה נָתַן לְמַלְכַּת-שְׁבָא, אֶת-כָּל-חֶפְצָהּ אֲשֶׁר שָׁאָלָה, מִלְּבַד אֲשֶׁר נָתַן-לָהּ, כְּיַד הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה; וַתֵּפֶן וַתֵּלֶךְ לְאַרְצָהּ, הִיא וַעֲבָדֶיהָ. {פ}
         יד וַיְהִי מִשְׁקַל הַזָּהָב, אֲשֶׁר-בָּא לִשְׁלֹמֹה בְּשָׁנָה אֶחָת–שֵׁשׁ מֵאוֹת שִׁשִּׁים וָשֵׁשׁ(666), כִּכַּר זָהָב.

         איוב 28:12 (אופיר וכוש-אתיופיה)

         יב וְהַחָכְמָה, מֵאַיִן תִּמָּצֵא; וְאֵי זֶה, מְקוֹם בִּינָה.
         יג לֹא-יָדַע אֱנוֹשׁ עֶרְכָּהּ; וְלֹא תִמָּצֵא, בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
         יד תְּהוֹם אָמַר, לֹא בִי-הִיא; וְיָם אָמַר, אֵין עִמָּדִי.
         טו לֹא-יֻתַּן סְגוֹר תַּחְתֶּיהָ; וְלֹא יִשָּׁקֵל, כֶּסֶף מְחִירָהּ.
         טז לֹא-תְסֻלֶּה, "בְּכֶתֶם אוֹפִיר"; בְּשֹׁהַם יָקָר וְסַפִּיר.
         יז לֹא-יַעַרְכֶנָּה זָהָב, וּזְכוֹכִית; וּתְמוּרָתָהּ כְּלִי-פָז.
         יח רָאמוֹת וְגָבִישׁ, לֹא יִזָּכֵר; וּמֶשֶׁךְ חָכְמָה, מִפְּנִינִים.
         יט לֹא-יַעַרְכֶנָּה, "פִּטְדַת-כּוּשׁ"; בְּכֶתֶם טָהוֹר, לֹא תְסֻלֶּה.

         תהילים 45:10

         בְּנוֹת מְלָכִים, בְּיִקְּרוֹתֶיךָ; נִצְּבָה שֵׁגַל(333) לִימִינְךָ, "בְּכֶתֶם אוֹפִיר".
         יא "שִׁמְעִי-בַת" וּרְאִי, וְהַטִּי אָזְנֵךְ; וְשִׁכְחִי עַמֵּךְ, וּבֵית אָבִיךְ.

         בת-שלמה(777) ב-מגדל(77)…איזמרלדה חחח

         http://agadastories.org.il/node/403

         לaleph 111
        • aleph 111

         הסברה המקובלת ביותר כיום מזהה את אופיר בחצי האי ערב או בקרן אפריקה. בלוח העמים מוזכר אופיר לצד עמים ששכנו בדרום חצי האי ערב, בעיקר בתימן (500) וקרן אפריקה.
         בספר היובלים, בפרשה על גבולות ארצות שם בן נח, נכתב שארץ זו היא ארץ ערב כלומר ממוקמת בחצי האי ערב:
         וירד משם נגבה מול אשדות הים הגדול, ומחה על כתף(500) המים, ועבר מול ארץ ערב אופירה.

         – יובלים, פרק ח', פסוק כ"ד.
         משום כך יש מספר השערות בנוגע למיקום המדויק של ארץ זו באזור המדובר:
         מיקומה ככל הנראה לאור לוח העמים וספר היובלים הוא בחצי האי ערב, ככל הנראה צפונית לתימן דהיום על הגבול עם ערב הסעודית.
         ייתכן שאופיר נמצאת באזור הכולל את צפון אתיופיה, אריתריאה וג'יבוטי ארץ פונט, "שכן צאצאי ארץ זו הם ככל הנראה העפרים, והם שוכנים ברובם במחוז האתיופי עפר ששמו דומה לאופיר".
         https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%A8

         לaleph 111
        • aleph 111

         עפרים – משולש עפר – אלטה אלה

         https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D

         משולש עפר

         משולש עפר או שקע עפר (אנגלית Afar Triangle או Afar Depression בהתאמה) הוא שקע גאולוגי וגאוגרפי בצפון קרן אפריקה, באזור המפגש שלה עם חופי ים סוף. השקע משתרע בתחומן של אתיופיה, ג'יבוטי, סומליה ואריתריאה.
         גאולוגיה
         שקע עפר שוכן על תוואי הבקע הסורי-אפריקני, בצומת המפגש של שלושה לוחות טקטוניים – לוח ערב ממזרח ושני תת-לוחות של הלוח האפריקאי: הלוח הנובי ממערב והלוח הסומלי מדרום. נקודת המפגש המדויקת של שלושת הלוחות שוכנת באזור אגם אַבְּהֶה באתיופיה. התפשטותם של שלושת הלוחות האלה אחראית ליצירתם של ים סוף ומפרץ עדן, והם ממשיכים להתרחק זה מזה בקצב של 1 עד 2 ס"מ לשנה. כתוצאה מכך מתחוללות באזור מאות רעידות אדמה בשנה, כמעט בלא הפסקה, והעתקים ובקעים באורך של מאות מטרים ובעומק של עד 100 מטר נחשפים. עוד מתרחשות במקום התפרצויות געשיות ולבה פורצת אל פני האדמה. הר הגעש הפעיל ביותר במשולש עפר הוא ארטה אלה, והוא מתפרץ בממוצע כל שנתיים; אבל גם הרי געש שהיו כבוים אלפי שנים יכולים להתפרץ, כפי שאירע בהר הגעש נברו ב-2011. שקע עפר הוא גם אחד משני המקומות על פני כדור הארץ בהם רכס מרכז אוקייני מתפשט אל היבשה (המקום האחר הוא באיסלנד).

         ארטה אלה

         ארטה אלה (Erta Ale) הוא הר געש פעיל הממוקם בצפון-מזרח אתיופיה על משולש עפר סמוך לגבול עם אריתריאה. זהו הר הגעש הפעיל ביותר באתיופיה. גובהו של ההר הוא 613 מטרים מעל פני הים ובפסגתו אגם לבה, אחד מחמישה אגמי הלבה הקבועים המוכרים בעולם כולו. זהו אגם הלבה הקבוע הוותיק בעולם, הקיים מאז שנת 1906.
         Erta Ale means "smoking mountain" in the local Afar language and its southernmost pit is known locally as "the gateway to Hell".

         לaleph 111
        • aleph 111

         בהמשך לתגובה 208 (העפרים)…

         שִׁיר הַשִּׁירִים, אֲשֶׁר לִשְׁלֹמֹה…

         שְׁחוֹרָה אֲנִי וְנָאוָה, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם; כְּאָהֳלֵי קֵדָר, כִּירִיעוֹת שְׁלֹמֹה. ו אַל-תִּרְאוּנִי שֶׁאֲנִי שְׁחַרְחֹרֶת, שֶׁשְּׁזָפַתְנִי הַשָּׁמֶשׁ; בְּנֵי אִמִּי נִחֲרוּ-בִי, שָׂמֻנִי נֹטֵרָה אֶת-הַכְּרָמִים–כַּרְמִי שֶׁלִּי, לֹא נָטָרְתִּי. ז הַגִּידָה לִּי, שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי, אֵיכָה תִרְעֶה, אֵיכָה תַּרְבִּיץ בַּצָּהֳרָיִם; שַׁלָּמָה אֶהְיֶה כְּעֹטְיָה, עַל עֶדְרֵי חֲבֵרֶיךָ. ח אִם-לֹא תֵדְעִי לָךְ, הַיָּפָה בַּנָּשִׁים; צְאִי-לָךְ בְּעִקְבֵי הַצֹּאן, וּרְעִי אֶת-גְּדִיֹּתַיִךְ, עַל, מִשְׁכְּנוֹת הָרֹעִים.

         קוֹל דּוֹדִי, הִנֵּה-זֶה בָּא; מְדַלֵּג, עַל-הֶהָרִים–מְקַפֵּץ, עַל-הַגְּבָעוֹת. טדּוֹמֶה דוֹדִי לִצְבִי, אוֹ לְעֹפֶר הָאַיָּלִים; הִנֵּה-זֶה עוֹמֵד, אַחַר כָּתְלֵנוּ–מַשְׁגִּיחַ מִן-הַחַלֹּנוֹת, מֵצִיץ מִן-הַחֲרַכִּים. י עָנָה דוֹדִי, וְאָמַר לִי: קוּמִי לָךְ רַעְיָתִי יָפָתִי, וּלְכִי-לָךְ. יא כִּי-הִנֵּה הַסְּתָו, עָבָר; הַגֶּשֶׁם, חָלַף הָלַךְ לוֹ. יב הַנִּצָּנִים נִרְאוּ בָאָרֶץ, עֵת הַזָּמִיר הִגִּיעַ; וְקוֹל הַתּוֹר, נִשְׁמַע בְּאַרְצֵנוּ. יג הַתְּאֵנָה חָנְטָה פַגֶּיהָ, וְהַגְּפָנִים סְמָדַר נָתְנוּ רֵיחַ; קוּמִי לכי (לָךְ) רַעְיָתִי יָפָתִי, וּלְכִי-לָךְ. {ס} יד יוֹנָתִי בְּחַגְוֵי הַסֶּלַע, בְּסֵתֶר הַמַּדְרֵגָה, הַרְאִינִי אֶת-מַרְאַיִךְ, הַשְׁמִיעִנִי אֶת-קוֹלֵךְ: כִּי-קוֹלֵךְ עָרֵב, וּמַרְאֵיךְ נָאוֶה. {ס} טו אֶחֱזוּ-לָנוּ, שֻׁעָלִים–שֻׁעָלִים קְטַנִּים, מְחַבְּלִים כְּרָמִים; וּכְרָמֵינוּ, סְמָדַר. טז דּוֹדִי לִי וַאֲנִי לוֹ, הָרֹעֶה בַּשּׁוֹשַׁנִּים. יז עַד שֶׁיָּפוּחַ הַיּוֹם, וְנָסוּ הַצְּלָלִים: סֹב דְּמֵה-לְךָ דוֹדִי לִצְבִי, אוֹ לְעֹפֶר הָאַיָּלִים–עַל-הָרֵי בָתֶר.

         העפרים ומשולש עפר

         https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D

         לaleph 111
        • aleph 111

         אולי רק צירוף מקרים אבל השיר שחרחורת ע"י "עופרה" חזה או אסתר "עופרים" 🙂

         https://www.youtube.com/watch?v=s0BL6jD56BE

         לaleph 111
        • aleph 111

         ראיתי פעם חיזיון:
         עלמה אשר נגנה ושרה.
         מאתיופיה היא היתה,
         על מין נֶבל היא פרטה
         וזִמרה על-אודות הר אָבּוֹרָה.
         אילו יכולתי להחיות בקרבי
         את מה שהיא שרה, את מה שנגנה,
         זה היה מענג עמוקות את לבי
         והייתי נושא את קולי בִרננה,
         מזָמֵר זאת בקול רב-עוצמה ומתמיד,
         והייתי או-אז באוויר מעמיד
         את כיפת-ההיכל שקַרניה אורות
         על הקרח שבו מערות פעורות!
         http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p56672

         לaleph 111
      • aleph 111

       האטרוסקים הגיעו לאיטליה בערך במאה ה-10 לפני הספירה והתיישבו באזור שבין מקום מושבם של השבטים הקלטים מדרום להרי האלפיםובין לאטיום שבמרכזה של איטליה. מקורם של האטרוסקים לוט בערפל. יש השערה המבוססת על האמור בכתבי הרודוטוס כי הגיעו מאזור לידיה שבאסיה הקטנה.
       במאות השנים שחלפו מאז התיישבותם באיטליה פיתחו האטרוסקים תרבות מפותחת מאוד שהתחרתה בתרבותם של היוונים הקדמוניםוהמצרים הקדמונים, עמים שלאטרוסקים היו קשרים ענפים עמם.

       איטליה: התגלתה "אוני", אלה מלפני 2,500 שנה
       http://www.ynet.co.il/articles.....08,00.html

       הגב לaleph 111
       • יש הבדל מבחינת איך שאני צריכה להתייחס אל הניאדרתליים לאנשי הגולגולות הארוכות?

        • aleph 111

         בהתחשב בעובדה שרק כ-30 עד 40% מתגובותי מתפרסמות, ובהתחשב בעובדה שרק מודעות ללא קישורים או מלל רב יתפרסמו, אזי אני מניח שאשאיר כרגע את שאלתך פתוחה.

         מיותר לציין שאני אישית רואה את הדרך לפתרון כעבודת צוות…

         אחלה יום 🙂

         נ.ב. מומלץ לבדוק את הקישורים הבאים

         Na-Dene languages

         Innu

         לaleph 111
        • כל התגובות שלך מתפרסמות. לפעמים זה לוקח כמה ימים.

      • aleph 111

       א-נו -Anu

       א-נו-נ-אקי(111)

       https://en.wikipedia.org/wiki/Anu

       איננ=(111)ה ואספת ה-אנונה(111)

       איננה יורדת לשאול, וארשכיגל מצווה על רב השוערים של השאול, נתי, שיוביל את איננה דרך שבעת השערים ויגרום לה להסיר את מלבושיה וקישוטיה בכל שער, כדי לקחת ממנה את כוחותיה האלוהיים ולבייש אותה כאשר תתייצב בפניה, וכך תוכל להמיתה. ואכן כך היה: ערומה הובלה איננה על ברכיה. אחותה ומועצת שבעת השופטים של השאול, אספת האנונה, גוזרים את דינה של איננה. או אז נתנה בה ארשכיגל, אחותה, את "עין המוות", אשר הופכת אותה לגוויה חסרת חיים. את הפגר הם תולים על וו בקיר.

       הגב לaleph 111
      • אולי אפשר להוסיף לנושא גם את סיביר?
       ידוע על אנשים ראשונים ב- 45000 לפנה"ס
       According to the field of genetic genealogy, people" first resided in Siberia by 45,000 BCE and spread out
       east and west to populate the Americas and Europe"
       https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Siberia

       מבנים מגלתיים
       לדעתו, לפני 4000 שנה נעלמה תרבות (בשנים בהן נעלמה במלטה ומצרים לפי המאמר)
       On the contrary, four thousand years ago, the local inhabitants suddenly abandoned Arkaim and the empty settlement burnt.

       http://www.messagetoeagle.com/.....f-secrets/

       מי שישב שם לפני זמן רב ידע לעבוד מתכות

       בקרב אחד העמים שחיים בסביבה יש סיפור Epic of Manas ולמנס הזה יש בן בשם semetei (בענין shemsu hor).

       • aleph 111

        בוקר טוב עוד אחת,

        בנוגע לסיביריה הייתי מציע לבחון שני קבוצות עמים,

        הראשונה היא ה-Ainu people, האבוריג'ינים של יפן ורוסיה כיום מנקודת המעבר של האיים הקוריליים – Kuril Islands (ביפנית "אלף האיים"), בואכה אל מצר ברינג המפריד בין הנקודה המזרחית ביותר בסיביר, והמערבית ביותר באמריקה הצפונית (האינו-איט של צפון אמריקה).

        נקודת חיבור נוספת הינה האבוריג'ינים של צפון סקנדינביה, הלאפ(111)ים או ה-סאמי(111), בחבל הארץ הקרוי לפלנד (ארץ אלף האגמים, השפיץ הצפוני של אירופה).

        "לאפים, הנקראים גם סאמים, (ביחיד לאפי או סאמי), הם בני העם היושב בלפלנד שנמצאת בצפון סקנדינביה. השם לאפים, שמקורו בשפות סקנדינביות כדוגמת שוודית או נורווגית נתפס כפוגעני בעיני רבים מהם, המעדיפים שיקראו להם "סאמים"

        שפתם של הסאמים נקראת סאמי, והיא משתייכת לקבוצת השפות הפינו-אוגריות.
        סוברים כי השבטים הלאפים נדדו ממרכז אסיה (מונגוליה) אל צפון סקנדינביה בסוף המילניום הראשון. שבטים אלו היו בעלי תרבותטכנולוגית פשוטה. הפולחן העתיק של הסאמים, השמאניזם, התבסס על אמונה במספר רב של אלים. במהלך המאות האחרונות בהשפעת מיסיונרים פרוטסטנטים, החלו חלק מהסאמים להאמין בנצרות והסתגלו לתרבות המערבית.
        סאמים המתקיימים על אייל הצפון, אלו הם בעיקר הסאמים הצפוניים. האייל עודו מהווה משאב חשוב עבורם, והם משתמשים בו לצורכי תעבורהולצורכי עבודה, וגם מנצלים את בשרו וחלבו כמזון, את עורו ללבוש ולהכנת אוהלים, ואת עצמותיו ליצור כלי עבודה. כיום לרובם יש מגורי קבע באחד מריכוזי הסאמים, אף שבעבר היו נוודים."
        https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%90%D7%A4%D7%99%D7%9D

        הי זאב,

        מומלץ לקרוא אודות הלאפים בערך בלועזית המורחב.

        הגב לaleph 111
       • aleph 111

        בנוגע לסיביריה הייתי מציע לבחון שני קבוצות עמים,

        הראשונה היא ה-Ainu people, האבוריג'ינים של יפן ורוסיה כיום מנקודת המעבר של האיים הקוריליים – Kuril Islands (ביפנית "אלף האיים"), בואכה אל מצר ברינג המפריד בין הנקודה המזרחית ביותר בסיביר, והמערבית ביותר באמריקה הצפונית (האינו-איט של צפון אמריקה).

        נקודת חיבור נוספת הינה האבוריג'ינים של צפון סקנדינביה, הלאפ(111)ים או ה-סאמי(111), בחבל הארץ הקרוי לפלנד (ארץ אלף האגמים, השפיץ הצפוני של אירופה).

        לאפים

        "לאפים, הנקראים גם סאמים, (ביחיד לאפי או סאמי), הם בני העם היושב בלפלנד שנמצאת בצפון סקנדינביה. השם לאפים, שמקורו בשפות סקנדינביות כדוגמת שוודית או נורווגית נתפס כפוגעני בעיני רבים מהם, המעדיפים שיקראו להם "סאמים"

        שפתם של הסאמים נקראת סאמי, והיא משתייכת לקבוצת השפות הפינו-אוגריות.
        סוברים כי השבטים הלאפים נדדו ממרכז אסיה (מונגוליה) אל צפון סקנדינביה בסוף המילניום הראשון. שבטים אלו היו בעלי תרבותטכנולוגית פשוטה. הפולחן העתיק של הסאמים, השמאניזם, התבסס על אמונה במספר רב של אלים. במהלך המאות האחרונות בהשפעת מיסיונרים פרוטסטנטים, החלו חלק מהסאמים להאמין בנצרות והסתגלו לתרבות המערבית.
        סאמים המתקיימים על אייל הצפון, אלו הם בעיקר הסאמים הצפוניים. האייל עודו מהווה משאב חשוב עבורם, והם משתמשים בו לצורכי תעבורהולצורכי עבודה, וגם מנצלים את בשרו וחלבו כמזון, את עורו ללבוש ולהכנת אוהלים, ואת עצמותיו ליצור כלי עבודה. כיום לרובם יש מגורי קבע באחד מריכוזי הסאמים, אף שבעבר היו נוודים."

        מומלץ לקרוא את הערך בלועזית…

        הגב לaleph 111
      • aleph 111

       און – הליופוליס (עיר השמש)
       https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%9F

       הגב לaleph 111
        • aleph 111

         כפי שאפשר לראות שמה המצרי הקדום של העיר הליופוליס (333 לפנה"ס) היה "א-נו", לעומת השם העברי במקרא, "און". וכידוע שם זה קדם לתקופה השושלתית הקדומה (התקופה הארכאית – קדם 3100 לפנה"ס).

         האגיפטולוג האנגלי פלינדרס פיטרי הראשון שניסח את העקרונות של הארכיאולוגיה המדעית המודרנית, ולזכותו ממצאים רבים וחשובים מרחבי מצרים וישראל, כגון גילוי אסטלת ישראל, והטרה-נטר של הגזע האבוריג'יני, "אנשי האנו" של התקופה הארכאית.

         ארץ שוּמֶר המצויה בדרום מסופוטמיה, ראשיתה מתוארך בסביבות 3500 לפנה"ס, כאשר התקופה שקדמה לה נקראת "תקופת עובייד" (הקדומה מתוארכת החל משנת 5600 לפנה"ס, הביניימית והמאוחרת).

         מעניין לציין בנוסף שבמיתולוגיה השומרית "אנו" – אל השמים, היה הצאצא הראשון של "אן ו-"כי" זוגתו. ובת זוגתו של האל אנו הייתה על פי המיתולוגיה השומרית אִינַנַ (111) (לאחר מכן עשתר).

         "אנו היה אחד האלים העתיקים ביותר בפנתאון וחלק משלישייה הכוללת את אנ-ליל (אל האוויר) ואנכי (אל המים) השומריים. הוא קיבל את שמו מאכדים בתרבות הבבלית. אנו מתואר בדרך כלל עם כיסוי ראש ועליו קרניים כסימן לכוחו. הוא מופיע במיתולוגיה השומרית לפני 3000 לפני הספירה כשבמקור הוא תואר כשור (שור=א') גדול ועיר הקודש שלו הייתה אוּרוּכּ (ארך=221), ובדיר היה מרכז נוסף חשוב בפולחנו, אשר כמו אורוכ, החזיקה בתואר "עירו של אנו". ב-לַגַש (333) הקים גודֳאָה מקדש לכבוד אנו (בערך 2144-2124 לפני הספירה), ובאור (אור כשדים של התנ"ך) הקים לכבודו אור-נמו מקדש וגן (בערך 2112-2095 לפני הספירה).
         אנו היה הצאצא של זוג האלים הראשון אן וכי. זוגתו הראשונה הייתה אנטו, אלת הבריאה, ויורשם היה אנונ-כי, אל השאול, ואוטוכי שהיו שבעה שדים רעים. לאחר שאנטו עזבה את כדור הארץ, החליפה את מקומה אִינַנַ (עשתר), בשמה הוא שלח אחרי גילגמש ואנכידו את "שור השמים", אך לאחר שהם הביסו אותו ואת המפלצת חמבבה, החליט אנו שעל אחד מהם למות ואנכידו חלה לפתע וסיים את חייו.

         אני אישית נוטה לסבור שהחפיפה והסינקרטיזם בין שמות האלים בשומר ומצרים איננה יד המקרה. בנוסף אני אישית סבור שפתרון החידה בקצה קצהו הינו מתמטי מחד, ורוחני מהעבר השני.

         א-נו-נ-אקי (111)…אלו שירדו משמים או הנפילים של ספר חנוך או על פי זכריה סיטצ'ין…חייזרים.

         לaleph 111
        • aleph 111

         אספת ה-א-נונה (111)
         http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p58075

         111×7=777

         לaleph 111
        • aleph 111

         בוקר טוב זאב,

         Aun – mythical Swedish king of the House of Yngling
         https://en.wikipedia.org/wiki/Aun

         Yngvi and Alf (ראה ערך בוויקפדיה)

         לaleph 111
     • aleph 111

      א-נו – Anu

      א-נו-נ-אקי(111)

      https://en.wikipedia.org/wiki/Anu

      איננ=(111)ה ואספת ה-אנונה(111)

      איננה יורדת לשאול, וארשכיגל מצווה על רב השוערים של השאול, נתי, שיוביל את איננה דרך שבעת השערים ויגרום לה להסיר את מלבושיה וקישוטיה בכל שער, כדי לקחת ממנה את כוחותיה האלוהיים ולבייש אותה כאשר תתייצב בפניה, וכך תוכל להמיתה. ואכן כך היה: ערומה הובלה איננה על ברכיה. אחותה ומועצת שבעת השופטים של השאול, אספת האנונה, גוזרים את דינה של איננה. או אז נתנה בה ארשכיגל, אחותה, את "עין המוות", אשר הופכת אותה לגוויה חסרת חיים. את הפגר הם תולים על וו בקיר.

      הגב לaleph 111
 • מגניב כל הירוק הזה.

  אז mer הוא הים… והירוק העמוק.
  ים, me
  זהירות פלסף –
  ym במצרית זה 'ים', sea, שממשיך למילים 'לראות', 'מבט' (see).
  (M בצירופי אותיות 'אהוי' יהיה פעמים רבות מילים שקשורות במבט וחקירה look on at event, see, look upon, regard, see to, inspect', ל'גדת נהר' (bank (of river or lake. מחשבה, אמת. זה נראה שבעולם המצרי כשמצרפים ל-M אותיות 'אהוי', "עולים" עם המחשבה, או מתעמקים. צירוף האותיות מקבל טאצ' אלוהי.

  MD במצרית זה 'עמוק' וגם המספר 10. (ה-D נתפסת כמימד או דלת למימד)

  MymD מ-ימ-ד, מימד: לראות עמוק, קשר לעשרת המימדים, 10 הספירות.

  mer, 'הים', מר
  "ויא-מר אלוהים"
  "ויאמר"
  amaru – באכדית to dream

  ה- מ', M בשומרית
  ma-mu-(d זה 'חלום'. 'מה-מו' ולפעמים מוסיפים ד': מה-מו-ד… מימד

  ים
  לראות עמוק, לחלום, מימדים

  מפה בעיני צריך לשוט בין השפות עם 'נוסע', 'מלח'.

  הירוק העמוק
  האל החשוב והבורא מתואר לפעמים בירוק, צ'אקרת הלב הירוקה וציור הלב בקבר של יויה… לקרוא לים התיכון הכל כך כחול עמוק "ירוק" (:, אני מוצאת כרגע שהמסר של התרבות המצרית, כשהיא במיטבה, זו העבודה על הרגש, הלב.

 • howlin' wolf

  in opposing their enemies and conquerors" were ultimately satisfied with nothing less than a radical revaluation of their enemies’ values, that is to say, an act of the most spiritual revenge"

  Neitzesche

  https://m.youtube.com/watch?v=DsdAnYLvGe4

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   With the jews there began the slave revolt in morality: that revolt which has a history of two thousand years behind it and which we longer see – because it has been victorious.

   Neitzesche

   תהילים 37:11

   יא וַעֲנָוִים יִירְשׁוּ-אָרֶץ; וְהִתְעַנְּגוּ, עַל-רֹב שָׁלוֹם.
   יב זֹמֵם רָשָׁע, לַצַּדִּיק; וְחֹרֵק עָלָיו שִׁנָּיו.
   יג אֲדֹנָי יִשְׂחַק-לוֹ: כִּי-רָאָה, כִּי-יָבֹא יוֹמוֹ.

   מתי 5:5

   Blessed are the meek: for they shall inherit the earth.

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    Meek in the Greek literature of the period most often mean gentle or soft. Nolland writes that a more accurate interpretation for this verse is powerless Clarke notes how important and revolutionary this elevation of meekness was in the Mediterranean's societies of the time that placed enormous stock in honour and status. This verse has been much praised, even by some non-Christians such as Mahatma Gandhi. Some have seen it less favourably. Baron d'Holbach felt that this verse, and those around it, reflected the interests of Christians when they were a small and powerless sect. He felt that whenever Christians gained power these views were inevitably abandoned. Friedrich Nietzschewas harshly critical over this verse, which to him embodied the "slave morality" of Jesus. It has also been criticized by James Joyce, William Blake, and Theodore Dreiser who all rejected a life without striving.

    אופציה א'
    https://www.youtube.com/watch?v=PIVLoyatVCk

    אופציה ב'

    ישעיהו 60:21

    וְעַמֵּךְ כֻּלָּם צַדִּיקִים, לְעוֹלָם יִירְשׁוּ אָרֶץ; נֵצֶר מטעו (מַטָּעַי) מַעֲשֵׂה יָדַי, לְהִתְפָּאֵר. כב הַקָּטֹן יִהְיֶה לָאֶלֶף, וְהַצָּעִיר לְגוֹי עָצוּם; אֲנִי יְהוָה, בְּעִתָּהּ אֲחִישֶׁנָּה.

    שמואל ב' 14:13

    וַתֹּאמֶר, הָאִשָּׁה, וְלָמָּה חָשַׁבְתָּה כָּזֹאת, עַל-עַם אֱלֹהִים; וּמִדַּבֵּר הַמֶּלֶךְ הַדָּבָר הַזֶּה, כְּאָשֵׁם, לְבִלְתִּי הָשִׁיב הַמֶּלֶךְ, אֶת-נִדְּחוֹ. יד כִּי-מוֹת נָמוּת–וְכַמַּיִם הַנִּגָּרִים אַרְצָה, אֲשֶׁר לֹא יֵאָסֵפוּ; וְלֹא-יִשָּׂא אֱלֹהִים, נֶפֶשׁ, וְחָשַׁב מַחֲשָׁבוֹת, לְבִלְתִּי יִדַּח מִמֶּנּוּ נִדָּח.

    הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     אני חושב שהניסוי(שקר) של הנוצרים דיי מיצה את עצמו. אנחנו חיים לראות את סופו

     https://www.youtube.com/watch?v=QgvtmO7c-UU

     fuck meekness, we should be glorious

     our glory is what makes the so called meek so hateful

     הגב לhowlin' wolf
     • aleph 111

      אני אישית גם נוטה להסכים עם ההנחה הכללית שאנו נמצאים רגעים ספורים טרום סיום הניסוי השקרי, ומיצויו.

      יחד עם זאת אני בנוסף נוטה "גם" לראות מציאות דואלית והפוכה שבה לכל אמת ישנו גרעין שקר, ולכל שקר ישנו גרעין אמת. ובמידה שתתכן מציאות כזאת מעניין מבחינתי תוצאות המפגש פנים מול פנים בקומבינציות שונות.

      p.s. in case you didn't notice yet, meekness is winning…Nietzsche noticed it some time ago

      הגב לaleph 111
      • howlin' wolf

       we are still in WWII so no one won yet

       הגב לhowlin' wolf
       • aleph 111

        I didn’t say won but winning (so far)…after all is said and done no one will win, or both will win together

        אני מניח שאחד האלמנטים שיש לקחת בחשבון מוסר העבדים זה תוצאת ההכפלה לעומת החלוקה במטריקה המרחבית היקומית הדואלית.

        או אני מניח בלשון התורה… וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ, כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ

        הגב לaleph 111
 • יצאו לי תוספות לתגובה, שלא עלתה (:
  https://www.youtube.com/watch?v=4nuhja7y4TM

 • howlin' wolf

  אני מניח שבאמת כולנו צבועים ומעוותים את המציאות על ידי שימוש בשפה באופן אינסטורמנטלי… ואני מניח שהאנשים שעושים זאת בתידרות הגבוהה ביותר הנם יהודים ואנטישמים

  הגב לhowlin' wolf
 • aleph 111

  מידע ששותף איתי בפרטי….

  האלפים ושמונת נסיכי אדם (האוגודד)

  http://chabadpedia.co.il/index.....7%99%D7%9D

  הגב לaleph 111
  • aleph 111

   מיכה 5

   וְאַתָּה בֵּית-לֶחֶם אֶפְרָתָה, צָעִיר לִהְיוֹת בְּאַלְפֵי יְהוּדָה–מִמְּךָ לִי יֵצֵא, לִהְיוֹת מוֹשֵׁל בְּיִשְׂרָאֵל; וּמוֹצָאֹתָיו מִקֶּדֶם, מִימֵי עוֹלָם. ב לָכֵן יִתְּנֵם, עַד-עֵת יוֹלֵדָה יָלָדָה; וְיֶתֶר אֶחָיו, יְשׁוּבוּן עַל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל. ג וְעָמַד, וְרָעָה בְּעֹז יְהוָה–בִּגְאוֹן, שֵׁם יְהוָה אֱלֹהָיו; וְיָשָׁבוּ, כִּי-עַתָּה יִגְדַּל עַד-אַפְסֵי-אָרֶץ. ד וְהָיָה זֶה, שָׁלוֹם; אַשּׁוּר כִּי-יָבוֹא בְאַרְצֵנוּ, וְכִי יִדְרֹךְ בְּאַרְמְנוֹתֵינוּ, וַהֲקֵמֹנוּ עָלָיו שִׁבְעָה רֹעִים, וּשְׁמֹנָה נְסִיכֵי אָדָם. ה וְרָעוּ אֶת-אֶרֶץ אַשּׁוּר, בַּחֶרֶב, וְאֶת-אֶרֶץ נִמְרֹד, בִּפְתָחֶיהָ; וְהִצִּיל, מֵאַשּׁוּר–כִּי-יָבוֹא בְאַרְצֵנוּ, וְכִי יִדְרֹךְ בִּגְבוּלֵנוּ.

   הגב לaleph 111
 • ל- HW
  אפרופו המאמר שהוספת כאן, קלטת את הדולפינים?
  "ד-אלפין" – "שמונה התיקונים הראשונים הם בבחינת אור מקיף"
  http://chabadpedia.co.il/index.....7%99%D7%A3
  8 נסיכי אדם, 8 אלים. מהמם. בעיני דולפינים מבטאים את שני היסודות, הזכרי והנקבי (דולה, רחם ופין) וגם תקשורת.
  אבל זה לוייתנים חחההה: "דה-לוויתן" חחההה, הלווין או האור המקיף, שקיימות בו האותיות שמסדרות את המצב הזה: לוי – אותיות גבוהות שמעבירות מכתר ומכילות את "ההוויה" (רק ל' מעבירה מכתר), האות ת' שחוץ מצרות עוזרת להשלים תיקונים והאות 'ן': "אריך-אנפין", חוצה את עץ הדעת במרכז. ככל שידוע לי, היא לא באמת לוקחת מכתר, מדובר בספירות נמוכות יותר, אבל הדימוי כאן הוא של פין בתוך שושנת הכתר שיורד עד למלכות.
  ההפשטה של היהדות נכונה ויפה: מה אלים, לוויתנים, מה דולפינים, מדובר באור ואנרגיות… אבל השכל שלנו נותן לזה תמונות.

  • "ההפשטה של היהדות נכונה ויפה: מה אלים, לוויתנים, מה דולפינים, מדובר באור ואנרגיות… אבל השכל שלנו נותן לזה תמונות." רק להוסיף מילה שאופיינית בעיני ליהדות, לפחות מבחינת התפילות שראיתי פה – ארוטיקה. אין דולפינים, יש דה-אלפים, אין אלים, אין ציור, אין פיסול. אין, אין, אין. אבל ארוטיקה – פצצה!
   מי שלא קולט את זה, אני בשיא הרצינות, אשמח להצביע על המקומות. שתהנו, שתהיו גאים.

   אז איך אפשר שלא למות עליה, על היהדות?

   על החתום,
   אשתר

 • הנחש, וזה סופי (:
  סיפור בריאה מונגולי מבטא את הנחש בדרך שהכי אהבתי:

  at the start of time there was only water, and from the heavens Lama came down to it holding an iron rod from which he began to stir. When he began to stir the water. The stirring brought about a wind and fire which caused a thickening at the center of the waters to form earth.[1
  https://en.wikipedia.org/wiki/Mongol_mythology

  אני מאמינה שפעולת ה- stir, הערבוב והשובלים המפותלים, היא הנחש.
  stir, סטיר, סט… 'סיט עלם'

  • howlin' wolf

   אפשר להסתכל על זה גם מזווית פשוטה יותר. אבותינו היו אוכלי פירות. מה שפיתח את היכולת לראייה של צבע. הנחש בשדה גם פיתח את יכולת הראיה המפותחת שלנו…

   הפרי והנחש. לגבי עץ הספירות… גם גויים וגם יהודים רבים טוענים שמקור עץ הספירות ובעצם כל תורת הקבלה הוא "בעבודה זרה". ובטח שגם סיפור הבריאה שקיים כמעט בכל תרבות אפשרית לא ניתן לייחוס בלעדי של היהדות.
   אני חושב שהרבה מהאמונות והמנהגים ביהדות קיימים בתור התרסה נגד הפגאניות. כמו שהטקס בו השתתפה אנג'לינה ג'ולי לא מציג דבר מקורי אלא מהווה בעיקר התרסה מודרנית אנטי מסורתית.

   מה שניתן לטעון בעניין הזה שההתרסה הזו היא לא סתם מחלת נפש והתפרצות פסיכוטית שנובעת משנאה גרידא אלא שיש לה מטרה נסתרת(סוף מעשה במחשבה תחילה).עד עכשיו כל הראיות מצביעות על נכונותה של האפשרות הראשונה.

   הגב לhowlin' wolf
   • לגבי "העבודה הזרה"
    זה נכון. אבל תראה לי משהו בעולם שלא נבנה עם חומרים קודמים לו.
    ההערכה שלי בנוגע למה עשתה היהדות עם החומרים הקודמים לה שונה ממה שהצעת. זה לא עניין של התרסה בעיני אלא פעולה חיובית בקרקע צמאה לשינוי והעברת הלפיד של ההיסטוריה האנושית לשמירה.

    בעיני דיבורים בולמים על "עבודה זרה" הם ילדותיים ובולמים הבנות וצמיחה.

    • howlin' wolf

     "ההערכה שלי בנוגע למה עשתה היהדות עם החומרים הקודמים לה שונה ממה שהצעת. זה לא עניין של התרסה בעיני אלא פעולה חיובית בקרקע צמאה לשינוי והעברת הלפיד של ההיסטוריה האנושית לשמירה."

     מה שעשתה הנצרות באירופה,מה שעושה האיסלם באירופה והיחס של היהדות ל"עבודה זרה"(שזה כל מה שאינו יהודי).אני מניח שהמצווה של ביעור עבודה זרה מהעולם הוא חלק מהפעולה החיובית וניסיון השימור…כנראה אני מפספס משהו

     הגב לhowlin' wolf
     • aleph 111

      אם ישנו ערך כל שהוא לדעתי האישית אז אני אישית גם מניח שאתה מפספס משהו (אני סבור שכולנו ללא יוצא מהכלל מפספסים משהו)…יחד עם זאת אני גם מניח שאתה אמיתי יותר מה-שאר….

      הגב לaleph 111
   • משה

    זאב,ההתרסה הזאת מזכירה לי את ה"טאו" למד את המצב ו-תגיב- בהתאם.
    למרות שאומרים שההגנה הטובה ביותר היא התקפה,אתה בדרך כלל לא יכול להתקיף בלי להוריד חלק מההגנה.קשה או חכם… the amount of work is not the same

    ולמה אתה בז לדרך הזאת? כמו מתאגרף אמריקאי לנזיר טאי צ'י?

    הגב למשה
    • howlin' wolf

     מעניין שהזכרת את הטאו…אני לגמרי בעד הפנמה של דרך הטאו(למי שמסוגל לכך). אך אני חושש שהבנת אותה לא נכון. הטאו אינו בשום אופן מייצג שנאה והתרסה. ובטח שלא מרדנות והתרסה בהיררכיה המסורתית. וגם נזיר טאו יבוז לשלטון עריצי וחסר צדק שכזה כמו שכל אדם הגון צריך.

     הגב לhowlin' wolf
     • משה

      אני מדבר על השיטה לא כלפי מה היא מופנת.
      אלף תמיד מביא את הדוגמה של המשחק קופסא ההוא,שבו לשחקן המתחיל יש אסטרטגיה מנצחת. אבל החיים הם לא משחק קופסא נראה לי חח
      https://www.youtube.com/watch?v=XacvydVrhuI

      הגב למשה
      • howlin' wolf

       חשוב לי לחדד לגבי הטעות שלך… הטאו מתייחס לעקרון של מרכז בלתי תלוי ומכאן העצמה שלו, לחלוטין לא מדובר בטקטיקה ערמומית. או "אסטרטגיה". מדובר במצב הוויה שלא כל אדם מסוגל להגיע אליו ומכאן כל השטויות והבלבול שמופצים בשם הדוקטרינה הזו.

       הגב לhowlin' wolf
 • פרענק

  אמ;לק

  הגב לפרענק
 • המקורות העתיקים של עץ הספירות, לדעתי, בולטים בספירת תפארת:

  היחידה הראשונה מימין היא 'מהש'

  https://en.wikipedia.org/wiki/Maahes

  המקורות של 'מהש' כנראה קדומים אף יותר וקושרים אותו באריה הנובי, אפדמק.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Apedemak

  • המאפיין העיקרי של האריה כאן, בעיני, הוא ה'מבט'. מבט זו מילה שמשולבת מ-מה שיכול להיות 'מבט' וגם התיחסות למקור של האריה (הורים ואנרגיות גבוהות יותר).
   המבט הנקי וה"ראציונאלי" יותר, חסר הרגש הנמוך והמעכב. המבט שמאפשר לראות הכל, לא רק לצדדים ולמימדים וכאלה… אלא לעבר ולהתחלה. בעיני אלו גם המאפיינים הראשוניים של 'העין'.

 • פרענק

  את קשורה לנשות הכותל?

  הגב לפרענק
 • aleph 111

  נונ-אטאק (111) – אינו-איטים

  "נוּנאטאק (משפת האינואיטים: nunataq) הוא צורת נוף חשופה, במקרים רבים סלעית, של רכס הרים, הר או פסגה שאינם מכוסים בקרח או בשלג בתוך (או בשולי) שדה קרח או קרחון. השימוש במונח טיפוסי באזורים של תכסית קרח קבועה. נונאטאקים מספקים ציוני דרך נוחים לזיהוי ולייחוס בקרחונים או כיפות קרח ובמקרים רבים מעניקים להם שמות."

  האמת מאחורי ה"פירמידה" המסתורית באנטרקטיקה

  "זו לא צורה מסובכת, וזה גם לא צירוף מקרים מיוחד", הוסיף החוקר. "בהגדרה, מדובר בנונאטאק – פסגה סלעית שמציצה מתוך שלג, קרחון או שדה קרח. לפסגה הזו יש צורה של פירמידה, אבל זה ממש לא הופך אותה למבנה ידי-אדם או ישות כלשהי"."
  http://www.ynet.co.il/articles.....73,00.html

  הגב לaleph 111
 • הי,
  המוסיקאי שהוספת עוזר להמחיש מה זה המוד של א' (:

  העניין בסיביר – ניסיתי להבין אם הכל מגיע מאסיה ואפריקה או שההתחלה הידועה מפוזרת בכל העולם באותו זמן. וגם, בתג' קשורה שלא עלתה, מה זה הצבע הלבן?

  כרגע אני מבינה את הכל כנובע מהדרום והמזרח. ?

  • howlin' wolf

   הסאמי הם אסייתים שהגיעו לסקנדינביה בתור עבדים ואחרי דורות שכחו את שפתם ומורשתם.

   לגבי "הצבע הלבן" פרספקטיבה נוספת.
   שלושה גזעים:

   ניאדרתלים- באירופה
   הומו ספיאנס-באפריקה
   דנסיובאנים- באסיה

   מזרח תיכון-מקום המפגש של כלל הגזעים הנ"ל וערבובם

   https://atala.fr/2012/09/24/2-neanderthal-en/

   הגב לhowlin' wolf
 • הי, בוקר טוב
  התגובות שלי לא עולות (: רציתי להבין אם הכל נוצר באסיה או אפריקה והתפלג והתפצל משם לכל רחבי העולם או שנוצרנו מפוזרים. וגם להבין את הצבע הלבן.
  בינתים מהשיטוטים בצפון, אני חוזרת לאסיה כל הזמן, בעיקר למונגולים.

  נתקלתי בכמה עמים, שקשורים באותן קבוצות של הסאמי והפינים, שלא הצלחתי להוציא מהם משהו חשוב, אבל השמות שלהם טעונים בעיני במילים עתיקות. למשל Erzya (שמיד עלתה לי אלת העולם התחתון השומרית או המילה 'ארץ' בעברית)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Erzya_language
  ו- udmurtia (אדוניס, "ויעלה אד על פני הארץ", מרדוך, ים)
  https://en.wikipedia.org/wiki/Udmurtia
  מה שהגניב אותי במיוחד זה שזה לאום די ג'ינג'י (אדום, אדמורטיה) (:
  https://www.google.co.il/search?q=udmurtia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjW56zL58_QAhUEbBoKHcMXDwYQ_AUICCgB&biw=1920&bih=974

  כל זה מודרני מדי לטעמי בימים אלה (: – מלטה ומטה עד מינימום גובלי טפה. שווה לחיות בשביל להבין את זה.

 • אין טענות (: מקבלת את זה ככה
  יום יפה, תודה

 • aleph 111

  הי מנהל הפרויקט,

  אינני מדבר על התגובות שצריכות לעבור דרכך (משום מה), אלא על רבות אחרות שפשוט נעלמות…אולי כדאי לבדוק.

  אני מניח שידידי פרענק צדק בהערתו "אמ;לק" רק שפשוט אינני מוצא דרך קונפורמית אחרת נכון לעכשיו.

  הגב לaleph 111
 • בקשר למאמר הזה, תג' 205:
  https://ancientneareast.org/2012/02/10/myth-of-the-egyptian-anu-people/
  אני מציעה להסתכל בתמונה. בשתי התמונות שם, כי בכל אחת מהן חסרים חלקים אחרים.
  וזו ההצגה של הפריט במוזיאון https://oi.uchicago.edu/sites/oi.uchicago.edu/files/uploads/shared/docs/oimp32.pdf

  אין לי שום דעה, רק חורא לי שאין תיאור של התמונה, כפי שאמור להכיל ניתוח מלא של הפריט הזה.
  לכן, בשני המקומות לא מוזכר המדף שעליו עומדות רגלי האיש.
  אם לקחת בחשבון את מה שהלך בעולם הרחב אז זה לא out of the blue להציע שזו ספינה או רפסודה. במדבריות של מצרים מצוירות ספינות מבערך 4500 BC ויש הצגות של ספינות מאוחר יותר או במקביל, בשומר ובדת המצרית.
  http://www.abovetopsecret.com/.....730731/pg1

  מה שנדמה במבט ראשון כ"חצאית מצרית ואולי איזה פאלוס", יכול להיות סכין ונדן.

  שפם, זקן, שיער עבה ומלא, מוחלק על הראש. לא קשה לחשוב על חזות אפריקאית.

  יש פה דברים נוספים, שאני מאמינה שמתעלמים מהם.

  • aleph 111

   בוקר טוב,

   לעניות דעתי ה'אני'ה מסמלת את מסע ה-אני בדואט, שכן אפילו ספר המתים נכתב לסופר "אני", וזהו גם העותק המפורסם ביותר של ספר המתים (הפפירוס של אני).

   בנוסף אני אישית מקשר בין האני של מצרים ואל האניה ממנה הושלך יונה הנביא אל הים, או האני במסע חירם אל אופיר.

   וְגַם אֳנִי חִירָם, אֲשֶׁר-נָשָׂא זָהָב מֵאוֹפִיר….וַיְהִי מִשְׁקַל הַזָּהָב, אֲשֶׁר-בָּא לִשְׁלֹמֹה בְּשָׁנָה אֶחָת–שֵׁשׁ מֵאוֹת שִׁשִּׁים וָשֵׁשׁ, כִּכַּר זָהָב….כִּי אֳנִי תַרְשִׁישׁ לַמֶּלֶךְ בַּיָּם, עִם אֳנִי חִירָם; אַחַת לְשָׁלֹשׁ שָׁנִים תָּבוֹא אֳנִי תַרְשִׁישׁ

   הגב לaleph 111
   • לעניות דעתי ה'אני'ה מסמלת את מסע ה-אני בדואט, שכן אפילו ספר המתים נכתב לסופר "אני", וזהו גם העותק המפורסם ביותר של ספר המתים (הפפירוס של אני).
    כן
    למרות התעלות של הנילוס והים, זה זה.
    מהתחלה יש פה לפחות 2 נושאים בעיני: הקשר בין אפריקה למצרים, ערב והעולם כולו והאני-אנו; השבטים במציאות והרוחניות שלהם.

    המאמר ממש מביש בעיני בהתיחסותו לאפריקאים והמורשת שלהם. הוא מתנשא ובאותו זמן מציג רמת ניתוח נמוכה ולא יאה.
    אני לא יודעת מה הפתרון, אני יודעת שהוא נמושה.

    • aleph 111

     אני לא יודע אם מביש או לא, שכן האמת נעדרת, אולם לעניות דעתי יש בדבריו גם מן האמת.

     אני מניח שמומלץ לקרוא גם את התגובות במאמר…

     בכל מקרה העובדה היחידה שאני אישית רואה זה ששני עצמים קונצנטריים דו-ממדיים וחופפים הפועלים במרחב תלת-ממדי, העוברים דרך הקטבים הניגודיים (צפון או דרום), כאשר לכולם מרכז משותף…נקודת המרכז האמצעית, הגרעין. אני אישית מניח שהכוחות הללו מתמודדים על הבכורה, וכתוצאה מכך מלחמות הגזעים.

     אני מניח שבין השאר זה גם מתקשר אל אנו-ביס

     Archeologists identified the sacred animal of Anu-bis as an Egyptian canid, that at the time was called the golden jackal, but recent genetic testing has caused the Egyptian animals to be reclassified as the African golden wolf.

     Like many ancient Egyptian deities, Anubis assumed different roles in various contexts. Depicted as a protector of graves as early as the First Dynasty (c. 3100 – c. 2890 BC), Anubis was also an embalmer. By the Middle Kingdom (c. 2055 – 1650 BC) he was replaced by Osiris in his role as lord of the underworld. One of his prominent roles was as a god who ushered souls into the afterlife. He attended the weighing scale during the "Weighing of the Heart," in which it was determined whether a soul would be allowed to enter the realm of the dead. Despite being one of the most ancient and "one of the most frequently depicted and mentioned gods" in the Egyptian pantheon, Anubis played almost no role in Egyptian myths

     n the Ptolemaic period (350–30 BC), when Egypt became a Hellenistic kingdom ruled by Greek pharaohs, Anubis was merged with the Greek god Hermes, becoming Hermanubis. The two gods were considered similar because they both guided soulsto the afterlife. The center of this cult was in uten-ha/Sa-ka/ Cynopolis, a place whose Greek name means "city of dogs." In Book XI of The Golden Ass by Apuleius, there is evidence that the worship of this god was continued in Rome through at least the 2nd century. Indeed, Hermanubis also appears in the alchemical and hermetical literature of the Middle Ages and the Renaissance.

     יהושע בן-נון וכלב בן יפונה…

     וַיְהִי, בִּהְיוֹת יְהוֹשֻׁעַ בִּירִיחוֹ, וַיִּשָּׂא עֵינָיו וַיַּרְא, וְהִנֵּה-אִישׁ עֹמֵד לְנֶגְדּוֹ וְחַרְבּוֹ שְׁלוּפָה בְּיָדוֹ; וַיֵּלֶךְ יְהוֹשֻׁעַ אֵלָיו וַיֹּאמֶר לוֹ, הֲלָנוּ אַתָּה אִם-לְצָרֵינוּ. יד וַיֹּאמֶר לֹא, כִּי אֲנִי שַׂר-צְבָא-יְהוָה–עַתָּה בָאתִי; וַיִּפֹּל יְהוֹשֻׁעַ אֶל-פָּנָיו אַרְצָה, וַיִּשְׁתָּחוּ, וַיֹּאמֶר לוֹ, מָה אֲדֹנִי מְדַבֵּר אֶל-עַבְדּוֹ. טו וַיֹּאמֶר שַׂר-צְבָא יְהוָה אֶל-יְהוֹשֻׁעַ, שַׁל-נַעַלְךָ מֵעַל רַגְלֶךָ, כִּי הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אַתָּה עֹמֵד עָלָיו, קֹדֶשׁ הוּא; וַיַּעַשׂ יְהוֹשֻׁעַ, כֵּן

     הגב לaleph 111
   • aleph 111

    אני לא יודע אם מביש או לא, שכן האמת נעדרת, אולם לעניות דעתי יש בדבריו גם מן האמת.

    אני מניח שמומלץ לקרוא גם את התגובות במאמר…..

    בכל מקרה העובדה היחידה שאני אישית רואה זה ששני עצמים קונצנטריים דו-ממדיים וחופפים הפועלים במרחב תלת-ממדי, העוברים דרך הקטבים הניגודיים (צפון או דרום), כאשר לכולם מרכז משותף…נקודת המרכז האמצעית, הגרעין. אני אישית מניח שהכוחות הללו מתמודדים על הבכורה, וכתוצאה מכך מלחמות הגזעים.

    אני מניח שבין השאר זה גם מתקשר אל אנו-ביס

    Archeologists identified the sacred animal of Anu-bis as an Egyptian canid, that at the time was called the golden jackal, but recent genetic testing has caused the Egyptian animals to be reclassified as the African golden wolf.

    Like many ancient Egyptian deities, Anubis assumed different roles in various contexts. Depicted as a protector of graves as early as the First Dynasty (c. 3100 – c. 2890 BC), Anubis was also an embalmer. By the Middle Kingdom (c. 2055 – 1650 BC) he was replaced by Osiris in his role as lord of the underworld. One of his prominent roles was as a god who ushered souls into the afterlife. He attended the weighing scale during the "Weighing of the Heart," in which it was determined whether a soul would be allowed to enter the realm of the dead. Despite being one of the most ancient and "one of the most frequently depicted and mentioned gods" in the Egyptian pantheon, Anubis played almost no role in Egyptian myths

    n the Ptolemaic period (350–30 BC), when Egypt became a Hellenistic kingdom ruled by Greek pharaohs, Anubis was merged with the Greek god Hermes, becoming Hermanubis. The two gods were considered similar because they both guided soulsto the afterlife. The center of this cult was in uten-ha/Sa-ka/ Cynopolis, a place whose Greek name means "city of dogs." In Book XI of The Golden Ass by Apuleius, there is evidence that the worship of this god was continued in Rome through at least the 2nd century. Indeed, Hermanubis also appears in the alchemical and hermetical literature of the Middle Ages and the Renaissance.

    יהושע בן-נון וכלב בן יפונה…

    וַיְהִי, בִּהְיוֹת יְהוֹשֻׁעַ בִּירִיחוֹ, וַיִּשָּׂא עֵינָיו וַיַּרְא, וְהִנֵּה-אִישׁ עֹמֵד לְנֶגְדּוֹ וְחַרְבּוֹ שְׁלוּפָה בְּיָדוֹ; וַיֵּלֶךְ יְהוֹשֻׁעַ אֵלָיו וַיֹּאמֶר לוֹ, הֲלָנוּ אַתָּה אִם-לְצָרֵינוּ. יד וַיֹּאמֶר לֹא, כִּי אֲנִי שַׂר-צְבָא-יְהוָה–עַתָּה בָאתִי; וַיִּפֹּל יְהוֹשֻׁעַ אֶל-פָּנָיו אַרְצָה, וַיִּשְׁתָּחוּ, וַיֹּאמֶר לוֹ, מָה אֲדֹנִי מְדַבֵּר אֶל-עַבְדּוֹ. טו וַיֹּאמֶר שַׂר-צְבָא יְהוָה אֶל-יְהוֹשֻׁעַ, שַׁל-נַעַלְךָ מֵעַל רַגְלֶךָ, כִּי הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אַתָּה עֹמֵד עָלָיו, קֹדֶשׁ הוּא; וַיַּעַשׂ יְהוֹשֻׁעַ, כֵּן

    הגב לaleph 111
 • כאמור במאמר יש התעלמות מהציור שהוא מחצית לפחות מהלוח.
  לא רציתי להכנס לפריטים נוספים שנראים בתחריט, עד שראיתי שגם בסרט אפריקאי יש התיחסות כנראה לאותם דברים:
  המוט – בתחריט זה לא מקל פשוט, הוא אינו ישר או מקל סבא.
  בסרטון, דקות 3:28 ובמיוחד 4:41
  האריות… פה יתכן וזה לא נכון. אבל זו אפשרות רצינית לנסות ולהבחין בשני אריות ולא איזה בורג, כפי שמצטייר מהתחריט בהתיחסות המערבית (בסרטון, האריות של אתיופיה)

  https://www.youtube.com/watch?v=9zkdU5QFHR8

  לגבי המראה של האיש, במאמר נאמר שמכיוון שבמצרים העתיקה לא היתה התיחסות לגזעים, התיאור בתחריט יכול להיות, מצידו, גם אמנות כושלת, כזו שמגיעה מהעדר מסורת תיאורית או סתם אמן לא חזק. אני רואה דוקא אמן אס, שהצליח להביא בכמה קווים פשוטים תיאור שיכול להתישב עם גזע. ונראה שכך מרגישים גם האפריקאים. ולמרות שמדובר בשנים ממש קדומות, צריך לזכור שהוא נוצר מתוך שכבה עשירה באמצעים שיכלה בשקט לדרוש את האמן המקצועי ביותר. במאמר ההישג התיאורי של התחריט מבוטל לגמרי והזלזול באמנים עתיקים צורב עד פוגע.
  יש בעיני חוסרים נוספים בדרך בה הוא מתייחס לתחריט. אני מעדיפה למצוא סימוכין נוספים לפני שאזכיר אותם. מלבד אחד: שמתי לב שאלף הוביל, לא יודעת אם בכוונה או שלא, לתחום נוסף, שאפשר שמובע בתחריט הזה: 12 השבטים.

  הפריט הזה הוא בעיני קודם כל ספר היסטוריה, שנשמר במקום החשוב ביותר לשמירת ההיסטוריה האנושית (באזור קבורה, במקדש של אוזיריס ? לא הבנתי בדיוק איפה).
  ויכול להיות שכמו שקורה עם בתורה, יש לו כמה רבדים.

 • סליחה, שכחתי

  "במאמר יש התעלמות מהציור שהוא מחצית לפחות מהלוח.
  לא רציתי להכנס לפריטים נוספים שנראים בתחריט, עד שראיתי שגם בסרט אפריקאי יש התיחסות כנראה לאותם דברים:
  המוט – בתחריט זה לא מקל פשוט, הוא אינו ישר או מקל סבא.
  בסרטון, דקות 3:28 ובמיוחד 4:41
  האריות… פה יתכן וזה לא נכון. אבל זו אפשרות רצינית לנסות ולהבחין בשני אריות ולא איזה בורג, כפי שמצטייר מהתחריט בהתיחסות המערבית (בסרטון, האריות של אתיופיה)"

  האריות – בשביל לעזור לראות אותם, היה וזה אריות, הם חרוטים מהצד שלהם. כפי שמצוירות הדמויות המצריות, לפחות רובן.
  ומצאתי אותם באתיופיה כמובן, אבל פתאום נזכרתי שגם בנוביה, האריה מהש. וגם היום הוא איתנו, כיחידה הימנית העליונה בספירת תפארת.
  גם האות ל' שלנו, בצורתה הקבלית, שהיא פחות מקושטת ודומה לברק, מגיעה מהאותיות של כוש.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Mero%C3%AB
  הציור של האות ל' הזאת, עבר לפיניקים. באחד המאמרים בתגובות קודמות, הוזכר שרואים את מקור הפיניקים באפריקה אבל אצלהם האיור הזה ביטא את נון. ואח"כ אצלינו היא שוב למד. זאת אומרת, נראה שהלמד שלנו היא לא פיניקית או מהאזור שלנו אלא מצרית ואפריקה/אתיופיה.

  הסכין והנדן שיתכן מאד ומופיעים בתחריט – בסרט איפהצ'הו ישנם צילומים של אנשים עם סכינים (שמלה לבנה, נדן וסכין) וזה נראה כמו עניין תרבותי, שאח"כ מועבר גם ליוון, שהיא "חולת סכינים".
  אבל יותר התכוונתי לומר שהאיש בתחריט, עם הסכין והרפסודה מאד נראה כנוסע בעולם, תייר ואולי כובש ולא יתכן להתעלם מזה ולתת לכל הלוח צביון של רואה-חשבון-מנהל-אחוזה.

 • "שחרחורת". פגיעה מתחת לחגורה.
  באופן אישי, זה אחד משני השירים העבריים האהובים עלי ביותר מגיל צעיר, עוד טרום ידעתי מה זה שחור ולבן. נכון שהכל פה "שחור" אבל השיר בשבילי חוצה את הגבולות האלה.

  • aleph 111

   I personally assume that the brave (or fools) among us are making a way out of no way, that might lead eventually to creative transformation, or mutual destruction.

   On the other way around, mutual destruction will come any how or way without personal creative transformation of the multitudes….

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    כן זה מה שהקולות השפויים והמתונים לא מבינים.חחחח אני מניח שהם הולכים לקבל שטורזה רצינית בפרצוף האינתלקטואלי והמתחסד שלהם. the great fire of purification is near!

    https://www.youtube.com/watch?v=XY7a1RXMbHI

    הגב לhowlin' wolf
    • aleph 111

     בנוגע להתחלת הסרטון בו הוא נוגע בנקודה של התקפי האפיל-פסיה (מחלת "הנפילה") מהם סבל פיודור דוסטויבסקי במהלך תקופת מאסרו ברוסיה, וההתעללויות שאותם הוא חווה כגון העמדת פנים של כיתת יורים, וכולי, שבגין חוויות אלו כתב דוסטויבסקי את הרומן "רשימות מבית המוות".

     מעניין לציין את ההקשר אל האפילפסיה של האונה הרקתית הנמצאת בקו האמצע של המבנים ה-אונ-תיים כגון הא-מיגדל-ה, והיפוקמפוס…חולים רבים הסובלים ממחלה זאת מדווחים שלפעמים מקדימה א-אורה את ההתקפים המוקדיים הללו.

     פיודור דוסטויבסקי חולה האפיל-פסיה (מחלת "הנפילה")…נולד בתאריך 11.11.1821

     הגב לaleph 111
     • 'פוס' זה 'אור' ביוונית

      • aleph 111

       פוס – סוף

       אור (207) אין סוף (207)

       בתורת הסוד היהודית, מכונה התגלות האל כ"(אור) אין סוף", כלומר אור שאיננו מוגבל ובעל פרטים מוגדרים, כי אם מציאות מופשטת, ובעלת כוחות בלתי מוגבלים.

       גאורג קנטור – אבי המתמטיקה המודרנית ותורת הקבוצות

       במכתב ששלח קנטור ב-30 באפריל 1895 הסביר את מניעיו לבחור באות א של האלפבית העברי: "נראה לי שלמטרה זו מערכות אלפבית אחרות כבר היו בשימוש נרחב מדי". פרשנים שונים ניסו לייחס לקנטור כוונות עמוקות יותר, החל מהפירוש התמים שאלף, האות הראשונה באלפבית העברי, מציינת התחלה חדשה, המשך בפירושים שלפיהם קנטור, שהיה ממשפחה מתבוללת, ידע שאלף היא האות הראשונה של המילה העברית "אינסוף", וכלה בטענה שקנטור בחר באות אלף בשל משמעותה בקבלה.

       אלף 0

       https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9C%D7%A3_0

       הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  היי אלף, ראית את המאמר של הדרוזי בקונספיל על הבנייה החופשית. התחלתי לקרוא אותו, נראה דיי מבטיח, כתוב קצת גרוע אני חייב להגיד המילה אנטשימיות מופיעה שם 115 פעמים חחחחח

  הגב לhowlin' wolf
  • howlin' wolf

   "מוזר שהאנטישמיות בקרב הבונים החופשיים נבעה דווקא מהיהודים שהצטרפו למסדר או מיהודים רפורמיסטים שראו בבנייה החופשית החממה המתאימה לפירוק היהדות. יהודים ממשפחת רוטשילד, בדומה למשפחות נוצריות כמו משפחת רוקפלר, שימשו מעין מנוע ראשי לפירוק היהדות באמצעות תרומות בסכומי עתק. אחת התרומות הסתכמה בשלושה מיליון דולר במטרה לתרגם ולזייף את הפרוטוקולים של זקני ציון בידי הנזיר נילוס (Nilus) באישורו של הצאר ניקולאי השני.[123] הפרוטוקולים של זקני ציון גם קיבל חידוש בתרגום של יצרן המכוניות הידוע הנרי פורד, שהיה בעצמו אנטישמי מוצהר ובונה חופשי ידוע בדרגה הגבוהה ביותר, ה33 של הנוסח הסקוטי."

   http://www.conspil.com/general.....-semitism/

   חחחח לא מוזר בכלל אני חייב לציין

   הגב לhowlin' wolf
   • aleph 111

    תודה זאב, אעבור על המאמר בהזדמנות ראשונה

    אחלה יום 🙂

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     על פי המסורת האיסלאמית מוחמד עושה את מסעו מערב-הסעודית (555) אל עבר המסגד הקיצון, הידוע כ"מסגד אל-אקצא" (330) או ה-מקדש (444), על גבי בהמה פלאית בשם אל-בראק אלבֻּראק (333+א) המתוארת בחדיתים כבהמה לבנה הגבוהה מחמור ונמוכה מפרד, ובלוויית המלאך גבריאל. ושם מחל מסעו אל עבר שבעת הרקיעים שבקציהם נמצא גן המסתור ועץ הלוטוס (111).

     קוראן- סורה 53 (הכוכב)

     "הן ראהו גם בפעם אחרת, אצל הלוטוס אשר בקצה המרום. שם הוא גן המסתור. כאשר כיסה את הלוטוס אשר כיסה, לא סר המבט ולא חרג, ואז ראה כמה מאותות ריבונו הגדולים."

     הצחיח אל-בוחארי – אחד מששת הספרים הקאנונים הנחשבים לחשובים ביותר באסלאם הסוני מבין ספרי החדית'. בחוגים מסוימים הספר נחשב לשני בחשיבותו לאחר הקוראן.

     אחר כך העלה אותי עמו אל הרקיע השביעי וביקש: פתחו לנו. שאלו: מי אתה? אמר: גבריאל. שאלו: ומי אתך? אמר: מוחמד, תפלת האל עליו וברכתו לשלום. שאלו: האם כבר נשלח כנביא? אמר: אכן נשלח. פתחו לנו והנה לפנינו אברהים (אברהם) עליו השלום, מסמיך גבו אל הכעבה של מעלה והנה בכל יום מקיפים אותה שבעים אלף מלאכים שאינם חוזרים אליה, אחר כך הוביל אותי אל עץ הלוטוס, והנה עליו כאוזני פילים ופרותיו כמו כדי חרס.

     אני מניח שהמפתחות של שלשת הדתות המונותיאיסטיות מצביעים אל עבר אותה הנקודה של בית המקדש, ולכולם וללא יוצא מהכלל מתחברים המפתחות שהצגתי בתור 777. אני מניח שאם מוסיפים גם את דתות המזרח ושבעת הצ'קרות המובילות אף הם אל עבר הלוטוס, אזי אני מניח שמתחילה להתקבל תמונה יותר אוניברסלית. אני מניח בנוסף שאם מוסיפים גם את המיתולוגיה השומרית עם סיפורה של איננ (111) וירידתה דרך שבעת הרקיעים אל אסיפת ה-א-נונה (111) בשילוב עם המיתולוגיה המצרית אודות ה-Seven Hathors (שבעת הפליאדות או בגרסה יוונית אחרת שבעת הספרידות Hesperides בנותיו של אטלס (100) "בנות הערב" או בנותיו של "כוכב הערב".

     אני מניח שאני יכול להמשיך ולהציף עוד ועוד חומרים רלוונטיים…אבל עדין שאלתי הבסיסית הינה האם הכל מסתכם בצירופים רנדומליים או משהו מעבר לכך.
     בנוסף אני אישית מסוקרן לא ברמה רוחנית, מיסטית או מדעית…אלא ממבט עצוב אל עבר המצב האנושי כיום, מצב ההולך ומתדרדר מדחי אל דחי.

     הגב לaleph 111
    • aleph 111

     "האגדה ממשיכה: האומן חש אושר רב ויום לאחר מכן, כאשר המלכה בלוויית עוזרתה יצאה אל מחוץ לירושלים, היא פגשה את חירם מהרהר לבדו והם התוודו על אהבתם ההדדית. כאן נכנסת לפעולה מזימתו של שלמה המלך. כאשר הארכיטקט נכנס אל תוך בית המקדש הסתערו עליו הקושרים ורצחו אותו. הם עטפו את גופתו, קברו אותה ושתלו על קברו ענף של עץ השיטה (Acacia). חירם, שלא נראה שבעה ימים, גרם לשלמה לשלוח אנשים לחפשו כדי לספק את דרישת הציבור. הגופה נמצאה על־ידי שלושה רבי־בונה והם חשדו כי הוא נרצח בידי שלושה חברים למלאכה. הרוצחים שלחו יד בנפשם, ובמקום להציג את גופותיהם לראווה ראשיהם נערפו והובאו בפני שלמה המלך. כאן מסתיימת האגדה."

     ראה תגובה 136 – "האמת האחרת מאחורי סיפורי התנ"ך"

     הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     אני לא חושב שמישהו מהליצנים הללו בקונספיל בכלל יודע או בעל הפוטנציאל בכלל להבין מהיא אנטישמיות. בטח שלא "אנטישמיות מיטאפיזית". חחח אני נפלתי על הרצפה מהקטע הזה

     הגב לhowlin' wolf
    • aleph 111

     הי זאב,

     שים לב בינתיים עד שיתפרסמו תגובות…לשלמה, חירם ועץ השיטה במאמר שצרפת, ותצליב עם תגובה 136 בפוסט "האמת האחרת מאחורי סיפורי התנ"ך"

     הגב לaleph 111
 • הי, שלום,
  המאמר (העבודה) מקונספיל נהדר. פשוט נהדר.
  אני עוד בדרך ואולי סוף סוף נופל לי האסימון, בנושא who the fuck they think they are… המתכות והגזע העליון הנעלם… חי חי חי

  • howlin' wolf

   יש שם כמה נקודות והצלבות מידע מעניינות…לא הייתי מפתח ציפיות יתר לגבי איזשהו גילוי חסר תקדים. כל האתר שלהם זה אוננות אחת גדולה על אנטישמיות והם בכלל לא יודעים מהי אנטישמיות.

   הגב לhowlin' wolf
 • הי, בוקר (:
  (עוד לא הגעתי לחצי…) זה נראה כפריסה די מסודרת של נושא 'הבונים החופשיים' ואני מוצאת שמזה, כמשטח בסיס, יהיה נח לצאת ולהתעמק בהמון נושאים. למעשה, חיכיתי לתגובות שלך ושל אלף, שמשתמשות בעבודה, ואני מקווה שיהיו הרבה (:

  אני עוד לא בשיא של המאמר מבחינת האנטישמיות אבל כבר עכשיו, אפשר להזרק ממנו להתמודד עם השבתאות שהיא חלק מחיי או לשים לב ליהודים שמונעים מסלידה עצמית.

  מקווה להבין בהמשך למה אתה מתכוון, כשאתה מזלזל בקיום אנטישמיות. רק מהנקודה שהגעתי אליה עד הלום, ברור לי מהמאמר, שכשיהודי מלא בשנאה או צורך קר להרוס את היהדות, זה משפיע כפליים ובהמונים על ההתנהלות של הנוצרים. כל כך עצוב. ונכון גם היום, עד לקשר בין השמאל הקיצוני לעולם והתגובה של העולם המערבי אלינו.

 • בוקר טוב,
  אני מוצאת שההיסטוריה שם פרוסה בצורה מסודרת ואפשר להשתמש בזה כמסמך בסיסי להתעמקות הלאה. למעשה, חיכיתי לתגובות של אלף ושלך שמשתמשות בו ומקווה שיהיו הרבה כאלה (: החומרים האלה קיימים כבר כאן ומעניין ומחבר מאד, להשתמש גם בזה.

  אני עוד במחצית הדרך עם המאמר וכבר, הוא מקור להתמודדות עם השבתאות (שבתוכי) או הסלידה העצמית והשנאה של חלק מהיהודים כלפי היהדות, שמאכילה את האנטישמיות הנוצרית. מה שמורגש גם כיום, עם חלק מהפעילות של השמאל הקיצוני ותגובת העולם אלינו, בעקבותיה. אני מקווה להבין בהמשך, למה התכוונת בעניין האנטישמיות.

  • howlin' wolf

   הם מתחמקים מהבעיה האמיתית בכך שהם חוזרים על המילה אנטישמיות. היהודי מגדיר את עצמו על ידי אנטשימיות, בלי זה אין לו קיום, הוא פשוט כלום. השלילה העצמית הינה כבר built in באידיאולוגיה שלו. בלי אנטישמיות היהודי יאבד את העשתונות. וזה הסיבה לאבסורדיות של המאמר הזה, עד לאן הוא מגיע, ל "אנטישמיות מטאפיזית" חחחחח ישמרו אותנו האלים.

   הגב לhowlin' wolf
 • אני מושכת ידיי מהירידה הבלעדית לשמאל, כי נראה לי שגם הימין הקיצוני עושה הרבה לביסוס אנטישמיות. המסקנה שלי, היא שמה שלא נעשה, יאכיל את האנטישמיות, כי אנטישמיות הם סוג של רגשות ומהלכים, שיכולים לעלות מקנאה, השתקפות, הזזת הסדר הקיים. יהודי יאכל כאלה בכל מקרה.

 • howlin' wolf

  האם ישנו יצור חי ונושם על הפלנטה שלנו שלא הואשם אי פעם באנטישמיות?

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מניח אז שבאותו האופן הגוי מגדיר את עצמו על פי מדדי השנאה שלו ליהודי העולה עליו בפרמטרים רבים…לראייה ההשפעה העצומה (הדואלית והפרדוקסלית) של היהודי בכל תחום אנושי…אני מניח בנוסף שאלכסנדר דוגין היטיב יחסית לתאר את התופעה היהודית כמפוצלת לשני ראשים (מערב ומזרח)…מה שהוא פספס לעניות דעתי (כמו כל השאר) זה את הראש השלישי.

   1. Insufficiency of the explanatory schemes

   The Jewish question continues to excite the minds of our contemporaries. This issue cannot be solved neither by artificially overlooking it, nor by some hasty apologetic shrill, nor by primitive Judeophobia. The Jewish people is a unique phenomenon in the world history. They clearly follow an absolutely special religious-ethical path, peculiar only to themselves, carrying out through the millennia a mysterious and ambiguous mission. What is the sense of this mission? How to solve the enigma of the Jews? In what consists the so much gossip-raising Mission des Juifs? The theme is too vast to make an attempt at dealing with it in full. Therefore we shall limit ourselves to the role of the Jews in Russian history of the 20th century, since this question painfully touches a very large set of people, irrespective of the ideological camp they belong to. We shall immediately notice that today there is no convincing, completely satisfactory treatment of this theme.

   It is important to stress a different aspect. Jewish Orientalism is not an especially modern, exclusively Soviet phenomenon. It is rooted in the depths of national history. Probably behind it there is some terrible religious or racial secret.

   אני מניח מדבריו שהוא לא יודע את הסוד, ויתרה מכך אני אישית סבור שהוא אף לא מתקרב לכך…

   אנטי-שמ-יות

   ש+מ (שלוש אמות אמ"ש)
   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p58320

   אני תוהה בנוסף מה תהיה התוצאה של כל קבוצת אנשים ספורדית שתבחר להעביר אותם דרך כור ההיתוך ההיסטורי שאותו עבר היהודי הנודד בתווך בין עמים שטופי שנאה.

   אני מניח שבאותו האופן אפשר לשאול על שחורים, מיעוטים, וכולי…

   עם בגויים לא יתחשב…

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  "אני מניח אז שבאותו האופן הגוי מגדיר את עצמו על פי מדדי השנאה שלו ליהודי העולה עליו בפרמטרים רבים…"

  לא הגיוני, לגוי לפחות בעבר הייתה תרבות עצמאית מהיהודי(דבר שלא היו נכון מבחינת היהודי לפחות 2000 שנה)

  במידה ואני טועה והמצב כאמור הפוך וכול תרבויות העולם העתיק התחנכו אצל רבנים אשמח לראות ראיות לכך.

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מניח שהשאלה הנשאלת היא איזה תרבות, ולא בהכרח המציאות האמיתית הינה מתקשרת לרומנטיזציה של היום כלפי ימים עברו.

   אני לא סבור שתרבויות העולם התחנכו אצל רבנים, אלא טענת מקור היהדות שישנה דרך לפרוץ את מעגלי הפגאניזם האכזרי וההפכפך.

   וְהָיָה בַיּוֹם הַהוּא יִטְּפוּ הֶהָרִים עָסִיס, וְהַגְּבָעוֹת תֵּלַכְנָה חָלָב, וְכָל-אֲפִיקֵי יְהוּדָה, יֵלְכוּ מָיִם; וּמַעְיָן, מִבֵּית יְהוָה יֵצֵא, וְהִשְׁקָה, אֶת-נַחַל הַשִּׁטִּים. יט מִצְרַיִם, לִשְׁמָמָה תִהְיֶה, וֶאֱדוֹם, לְמִדְבַּר שְׁמָמָה תִּהְיֶה; מֵחֲמַס בְּנֵי יְהוּדָה, "אֲשֶׁר-שָׁפְכוּ דָם-נָקִיא" בְּאַרְצָם. כ וִיהוּדָה, לְעוֹלָם תֵּשֵׁב; וִירוּשָׁלִַם, לְדוֹר וָדוֹר. כא וְנִקֵּיתִי, דָּמָם לֹא-נִקֵּיתִי; וַיהוָה, שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן.

   אֲשֶׁר-שָׁפְכוּ דָם-נָקִי(1111)א

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    נקי-א (יתיר א')

    http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1404.htm

    קיא=111

    אולם יש שאינם מסתפקים בהסברים אלו – הגאון מווילנא טען שרמז ליחס בין הקבוע פאי ובין המספר 3 המובא בפסוק – יחס השווה בקירוב למספר 1.04719, נמצא בקרי וכתיב של המילה שנכתבת קוה ונקראת קו; היחס בין הגימטריה של המילה קוה (111) לשל המילה קו (106) הוא בקירוב …1.04716. הדבר הנרמז כאן הוא שעל אף שלמעשה היה ראוי לכתוב את המספר המלא של הקבוע פאי, לצורך נוחות הקריאה נכתב רק העיגול של המספר.

    בנוגע להוכחה…אני אישית רואה בקירוב את האופציה שהיא בוא תבוא, ולא תאחר (לעניות דעתי יתכן בעוד 11 חודש חחח).

    נ.ב. דגש גם על נחל השטים…

    הגב לaleph 111
 • aleph 111

  אהובה עוזרי בת חנה (777) ז"ל

  אור הגנוז

  נטע שעשועים שם אצלו אמון
  שובע צחצחות גנזי מטמון
  נוצר עולמים וכל ההמון
  לכל שכל ולכל אדם קדמון

  אור הגנוז בלובן המחשוף
  אצילי קודשו לו רוחה יכסוף
  איש על דגלו כסוף יכסוף
  לתקוות חוט זוהר אין סוף

  יצק אדנים שם במרומים
  ראשי עמודים ושבעה קיימים
  כס נכון כסא מלכות עולמים
  איווה למושב עתיק יומין
  https://www.youtube.com/watch?v=zlIRbbAlQSU

  הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  אז הנס המובטח של היהודי יתרחש לפני או אחרי שרוב אוכלוסיית העולם תשלשל למוות?

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   עוד משחר האנושות בני האדם רצחו, בזזו, שדדו ואנסו (ורשימת הרוע ארוכה ביותר), ללא שום קשר ליהודי או העברי הראשון. הפיקסיישן האובססיבי של האנושות בפרדוקס היהודי זה דבר מאתגר ביותר.

   אם יקרה ה-נס המיוחל או לא אינני יודע…נותר רק לקוות.

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    בוקר טוב זאב,

    הא-סימטריה המייצרת את מצב האנושות החלה לעניות דעתי עוד מהרגעים הראשונים של היקום (ראה את הדו-שיח המתפתח בין אלון לביני, בתקווה שימשך)…לפיכך פחות מעניינות אותי ההאשמות ההדדיות שלעניות דעתי רק מקבעות ומחריפות את בעיית האנושות.

    דרך אגב, ביקשתי ממני במהלך הדיון לא להשתמש בקלף האנטישמיות, ואף הצהרתי שאין לי שום עניין להשתמש בו, ומאז אתה מעלה אותו שוב ושוב…מצד שני אין לי בעיה במידת הצורך להיכנס לפצע המוגלתי הזה שככל הנראה מייסר רבים ומעברים שונים.

    הגב לaleph 111
   • aleph 111

    בוקר טוב זאב,

    הא-סימטריה המייצרת את מצב האנושות החלה לעניות דעתי עוד מהרגעים הראשונים של היקום (ראה את הדו-שיח המתפתח בין אלון לביני, בתקווה שימשך)…לפיכך פחות מעניינות אותי ההאשמות ההדדיות שלעניות דעתי רק מקבעות ומחריפות את בעיית האנושות.

    דרך אגב, ביקשתי ממני במהלך הדיון לא להשתמש בקלף האנטישמיות, ואף הצהרתי שאין לי שום עניין להשתמש בו, ומאז אתה מעלה אותו שוב ושוב…מצד שני אין לי בעיה במידת הצורך להיכנס לפצע המוגלתי הזה שככל הנראה מייסר רבים ומעברים שונים..

    הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  היהודי הוא סימפטום לא מקור,המקור נעלם מהעין ולכן קל להאשים את היהודי.אך אין זה אומר שהוא חף מפשע. הוא ככל הנראה הסוכן הבולט ביותר של משהו עצום הרבה יותר.
  https://theendofzion.com/a-real-case-against-the-jews-marcus-eli-ravage/

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  רומנטיזציה של ימים עברו… לשתות מהבאר של מימיר. ולזכור…

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   בוקר טוב אחי הזאב,

   נתקעו לי מספר תגובות…נמשיך שיתפרסמו (חובה להמשיך!) 🙂

   הגב לaleph 111
  • aleph 111

   תהיתי לעת עתה לדעתך האישית…

   מירצ'ה אליאדה טוען שהקונפליקט בין האסיר ל-ואנ-יר זהו למעשה מאבק בין אלי השמים לבין אלוהי האדמ-ה והפיריון (פרייר זכר – פריה, נקבה).

   איזה צד אתה לוקח אם בכלל?

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  הדיון עם אלון…

  http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59581

  הגב לaleph 111
 • בקשר לאנטישמיות – יצאה היום כתבה בעניין עם פתרון.
  http://www.ynet.co.il/articles.....41,00.html

  לדעתי אין לזה סיכוי.

 • howlin' wolf

  פתרון: בבקשה תשאירו את השפע המדהים הזה(מיי הביוב) לעצמכם. ולא תיהיה שום בעיה.

  https://www.youtube.com/watch?v=48Zxjbk941k

  הסתדרנו אלפי שנים טוב מאוד בלי השפע הזה…

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  Guten Morgen

  https://www.youtube.com/watch?v=DwUg0r7Qxv4

  remember…

  רומנטיזציה:

  אנחנו תמיד זוכרים את המתים באור חיובי יותר(את רובם לפחות).וזאת כחלק מהרעיון של גלגול נשמות שמאפשר לתכונות הטובות של ה- elf להמשיך לדור הבא ולתכונות הרעות להשכח. כמובן שבמצב הטהור ביותר של התודעה המוות(אמנזיה) לא קיים ואין צורך בכך. מיותר לציין שאנחנו כיום לא במצב הזה… בלשון המעטה.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  ואניר ואסיר,לא רואה ממש סתירה.זכר ונקבה,רואה את זה יותר כמו ריקוד חיזור מאשר מלחמה של ממש.המלחמה קיימת רק על מנת שרק הראויים ביותר יזכו בפריון והמשכיות לדור הבא.החיים אכזריים…וטוב שכך!

  הגב לhowlin' wolf
  • הי (:
   "מלחמה קיימת רק על מנת שרק הראויים ביותר יזכו בפריון והמשכיות…"
   פריון? חחההה זה לא מה שהיה פעם ולא יהיה יותר. זאת המציאות.
   אז מה מתרץ לך עכשיו מלחמה?

   המלחמה תקרה כי אנחנו מפגרים ומלאים ברשע, מכדי לעשות "ואהבת לרעך כמוך" או מינימום "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך".

   • meek

    עוד אחת,המלחמה בה' הידיעה.
    נראה לי שהכוונה למלחמת הקיום מול הטבע מול החברה מול עצמנו. ולא למלחמה של אש וברזל.

    אם יש בורא כל-יכול לעולם,למה בכלל צריך את המלחמה הזאת?
    (סיבת בריאת האדם לפי היהדות להיטיב עמו. הצליח?)
    " כִּי לֹא מַחְשְׁבוֹתַי מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם וְלֹא דַרְכֵיכֶם דְּרָכָי"

    הגב לmeek
    • הי,
     "נראה לי שהכוונה למלחמת הקיום מול הטבע מול החברה מול עצמנו. ולא למלחמה של אש וברזל."
     מתאים לי! (:

     "אם יש בורא כל-יכול לעולם,למה בכלל צריך את המלחמה הזאת?
     (סיבת בריאת האדם לפי היהדות להיטיב עמו. הצליח?)
     " כִּי לֹא מַחְשְׁבוֹתַי מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם וְלֹא דַרְכֵיכֶם דְּרָכָי"

     זה סגנון מחשבה זר לי, כי יש מלא סבל ומההתחלה של לידת האדם, הלידה עצמה. בשביל להיות פה צריך לסבול. לא נראה לי בטוח לבטוח שלא יהיה סבל כי יש בורא.
     "סיבת בריאת האדם לפי היהדות להיטיב עמו". איך זה מסתדר? כל זה לשעשע בשביל אותנו? באמת היה נחמד למות בשואה. עוד יותר אהבתי את העינויים במרתף הארמון של צ'אושסקו ברומניה ואת הכאבים של המחזור של חודש.
     אשמח להבין יותר (באמת, בלי ציניות).

   • aleph 111

    בוקר אור 🙂

    "המלחמה תקרה…"

    יונה 4

    וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל-יוֹנָה, הַהֵיטֵב חָרָה-לְךָ עַל-הַקִּיקָיוֹן; וַיֹּאמֶר, הֵיטֵב חָרָה-לִי עַד-מָוֶת. י וַיֹּאמֶר יְהוָה–אַתָּה חַסְתָּ עַל-הַקִּיקָיוֹן, אֲשֶׁר לֹא-עָמַלְתָּ בּוֹ וְלֹא גִדַּלְתּוֹ: שֶׁבִּן-לַיְלָה הָיָה, וּבִן-לַיְלָה אָבָד. יא וַאֲנִי לֹא אָחוּס, עַל-נִינְוֵה הָעִיר הַגְּדוֹלָה–אֲשֶׁר יֶשׁ-בָּהּ הַרְבֵּה מִשְׁתֵּים-עֶשְׂרֵה רִבּוֹ אָדָם, אֲשֶׁר לֹא-יָדַע בֵּין-יְמִינוֹ לִשְׂמֹאלוֹ, וּבְהֵמָה, רַבָּה.

    הגב לaleph 111
    • aleph 111

     נ(י)נוה=111

     מספר סברות הועלו בדבר מקור שמה, לפי האחת שורש השם בא מהעיר המסופוטמית לֶגש(333), שאחד מפרווריה נשא את אותו השם כעיר, ומתיישבים מאותו האזור הסבו את שמו לשם העיר. לפי סברה אחרת, מקור שם העיר הוא בשם האלה שהכת לסגידתה עמדה בעיר, היא האלה אִישְתַר שגם נקראה נינה. דעה שמחזקת את השנייה בסברות היא סמלה הפיקטוגראפי של העיר, דג בתוך בית, כאשר לאלה הייתה זיקה לדגים, ואף ישנה קרבה בין שמה השני למילה השמית הקדומה נֻנֻ, שמשמעותה דג(7) (בדומה לנוּן הארמית שהתגלגלה לתוך שמות עבריים לדגים כגון שפמנון, אמנון ותמנון).
     https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%94

     הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    אני לא בעד מלחמה, אני בעד שלום… אבל אלה שמדברים היום על שלום ועל "אל תעשה לחברך מה ששנוא אלייך" הינם מחרחרי המלחמה הגדולים ביותר. והשלום שלהם מלא בצביעות ושקר. למעשה הם לא מבינים שפה אחרת מלבד שפת החרב.

    אציין גם שאלי הפריון והאדמה עדיין פעילים היום, והם דיי נקמניים כלפי אלה שמרמים וחושבים את עצמם מעל לטבע ויורקים על האדמה.

    https://adoxoblog.files.wordpress.com/2013/05/g7oky.jpg

    הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  במקום להסתכל על הבנייה החופשית,תסתכלו על אסכולת פרנקפורט.
  נראה שהם הולכים לפי הפרוטוקול סעיף אחר סעיף.
  הביאו לנו גם פמניסטיות וגם ניאו-נאציים מטונפים

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "פריון? חחההה זה לא מה שהיה פעם ולא יהיה יותר. זאת המציאות"

  כן העולם המודרני מאפשר להרבה תתי אדם להתרבות אך זה חוזר כמו בומרנג בצורה של מחלות גנטיות,הומו סקסואליות, low IQ וכו…דברים שבסופו דבר דבר שמים אותנו בסכנה קיומית לא פשוטה. אז כן העקרונות של פריון וזיווג נכון עדיין קיימים גם אם אנחנו רוצים להעמיד פנים שלא. זו המציאות.

  הגב לhowlin' wolf
  • "אז כן העקרונות של פריון וזיווג נכון עדיין קיימים גם אם אנחנו רוצים להעמיד פנים שלא. זו המציאות"
   נכון. אנחנו עדיין שם ולפעמים כשממריאים עם הדיסקוסים התיאורטים, המציאות נשכחת.
   יש עדיין יערות. נהרות, אוקינוסים, עצים, פרחים, ילדים, תינוקות. חיים.

 • HW לדעתי התגובה שלך מורכבת מערימת כשלים. ממש טעויות בהבנה של העולם המודרני מול העולם העתיק. למרות דוגמאות כמו ספרטה, העולם המודרני הוא המסנן הגדול על הילודה באמצעות חוקים (סין) וגנטיקה. בנוסף כנראה אתה לא מודע למחלות והצרות שהיו נחלת העבר.

  גם אדם חולה, הומוסקסואל או מפגר הם בעלי תודעה. למעשה חלקם אף עשוי להיות בעלי תודעה מפותחת משלך. די אם נזכיר את סטיבן הוקינג.

  אנחנו לא מושלמים. לעולם לא נהיה, וקבלת חוסר השלמות היא חלק מהדרך שלנו. מצד שני, אפשר להיות בונים חופשיים או נאצים.

  • howlin' wolf

   אנחנו על סף השמדה טוטאלית לא רק של בני אדם אלא גם של כל יצור חי,בגלל הניוון של האדם המודרני.מצטער לא חושב שאני טועה וגם חוקרים מודרנים מתחום האנטרופולוגיה והגנטיקה יסיכמו איתי כאן.הייתי מוסיף קישורים אך זה אומר שהתגובה שלי תתפרסם עוד שנתיים.

   אפשר לקבל את חוסר השלמות ובאותו הזמן להיאבק במסע למעלה לשיפור עצמי וקולקטיבי. נראה לי אנשים כמו סטיבן הוקינג הם דווקה דוגמה למאבק הזה.
   או כמו הדמות ההיסטורית המפורסמת של אייבר חסר העצמות-מנהיג וויקינגי נכה.
   יותר התכוונתי בתגובה שלי על איך מצב של שפע ונוחות מנוון את האנושות והמחיר שאנחנו משלמים על כך. המאבק להישרדות הינו הכרחי ונחוץ להתפתחות אנושית-עובדה.

   הגב לhowlin' wolf
   • "אנחנו על סף השמדה טוטאלית לא רק של בני אדם אלא גם של כל יצור חי,בגלל הניוון של האדם המודרני"
    ודאי אתה צודק, זה יכול לקרות. כל הזמן יש גלים של נבואות הרס מטעם מדענים ונבואנים, לאחרונה נדמה לי שאנחנו שוב בעיצומו של אחד כזה.
    החלק הדתי שבי רואה את "הניוון של האדם המודרני" כדבר "טבעי", כי אנחנו לקראת סוף הקיום הגשמי. לא אחפור על זה שוב…
    בעיני גם אם הכל ירגע לכאורה, המוות של העולם ימשיך. בעיני, לא יהיה בום גדול. זו שאיפה של גברים, הקתרזיס של המלחמה, של הפיצוץ הגדול ושל כל מי שלא יכול לקבל רגשית את המחשבה שהעולם גוסס וזהו. אני כמובן יכולה לטעות בגדול, אבל זה כמו תפקיד כזה שצריך להמשיך למלא… מקווה שיהיו כמה שיותר אנשים (נשים!) שלא מצליחים לדמיין מלחמה. מחשבה יוצרת מציאות.

    מבחינה הזויה – בגב, יש לי תחושה שאנחנו נתמכים מאיפה שהוא ע"י כח מאזן, ששומר על המצב הקיים פחות או יותר: הרבה אלימות ומוות, אך המנעות ממלחמה גדולה. מכשפים נגד מכשפים.

  • howlin' wolf

   "אנחנו לא מושלמים. לעולם לא נהיה, וקבלת חוסר השלמות היא חלק מהדרך שלנו. מצד שני, אפשר להיות בונים חופשיים או נאצים."

   לגמרי מסכים איתך בנקודה הזו…אני לא אוהב נאצים, אך גם לא את הצד השני(שדיברתי אליו מספיק כבר).יחד אם זאת אני רואה בערכים הדמוקרטיים והשיוויוניים של תקופתנו כהרסניים וחסרי תועלת לחלוטיו

   הגב לhowlin' wolf
   • dub

    זאב(דוב),אתה לא משתמש ונהנה מהכלים של העולם המודרני?
    כי נראה לי שיש קצת צביעות בדבריך…
    אתה היית מוכן להיות האספסוף?אזרח סוג ב'?
    או שאשתך תמות בלידה כי ניתוח קיסרי זה כמו לעזור לעש לצאת מהגולם?

    אני מסכים שצריך לשים גבול להתפתחות כדי שלא נאבד את עצמנו בתוך המכונה.אבל לאדם יש זכות בחירה ואתה לא יכול להחליט לאחרים מה לעשות עם עצמם,מקסימום אתה יכול להיות דוגמה.

    הגב לdub
    • howlin' wolf

     dub,בטח שאני משתמש בכלים של העולם המודרני…אבל אני מתכונן למצב שיכול לקרות.ולאט לאט הופך את עצמי לפחות תלוי בהם דבר אשר משפר את איכות חיי בריאותי הגופנית והמנטלית. להיות עבד לחוב של הבנקים זה להיות אזרח סוג ב לחיות חיים פשוטים ואוטונומיים זה משהו אחר.

     ובטח שאני לא מחליט עבור אחרים. אבל אני כן אומר מה לדעתי יצפה להם אם הם ימשיכו באורח החיים הצרכני המודרני… וכולם יודעים את זה פשוט הרבה יותר נוח להתעלם.בזה שאנחנו צרכנים קפיטליסטים אנחנו גוזלים חיים בריאים מילדינו אז לא אני הוא זה שכופה פה אורח חיים הרסני על אנשים אחרים.אתה יכול לבחור בין חולי לבריאות.כמובן שיש דברים חיוביים בעולם המודרני אך השלילי עובר את החיובי בכמה מונים… שאלת על ניתוח קיסרי, כמובן שאפשר להפוך את זה(בהנחה שלא היה תחלופה לכך בעולם העתיק) האם שווה להקריב את הסביבה, הטבע ולשעבד את האנושות לאליטה של בנקאים רק בשביל האפשרות לבצע ניתוח קיסרי?

     הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אציין גם שאין שום סיכוי לפתרון פולטי/חברתי לבעיות שעומדות מולנו. אנחנו חייבם להיכנס למצב הישרדותי ולהיות מסוגלים לעמוד על שתי הרגליים כאשר הכלכלה תקרוס( אני מקווה שזהיא תקרוס לפני שהבנקאים יחליטו לגרור אותנו לעוד מלחמת עולם).

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "חלק הדתי שבי רואה את "הניוון של האדם המודרני" כדבר "טבעי", כי אנחנו לקראת סוף הקיום הגשמי. לא אחפור על זה שוב…
  בעיני גם אם הכל ירגע לכאורה, המוות של העולם ימשיך. בעיני, לא יהיה בום גדול. זו שאיפה של גברים, הקתרזיס של המלחמה…"

  אין סוף ואין התחלה… אם מדברים על דת אז על פי כל המסורות הדתיות אנחנו בסוף ה-Kali Yuga,עידן הברזל,עידן הזאב, איך שלא תרצי לקרוא לזה ואני גם חושב שיש כוח מאזן וניתן לראות איך כוחות ניגודיים מזינים אחד את השני, היום יותר מתמיד.מעניין שהאלה kali מזכירה מאוד את הפמניזם הרדיקלי של היום. אז יכול באמת להיות שאת צודקת ולא תיהיה מלחמה אלא פשוט נתנוון בנחויות למצב של זומבים מפגרים וחסרי תועלת.ניתן בהחלט לראות את זה אם נאו גברים מערביים אם בכלל אפשר לקרוא ליצור הזה 'גבר'.

  הגב לhowlin' wolf
  • וואוו, הסתכלתי בציורים של kali… מניחה רגל כובשת על גבר שרוע על הרצפה ומעוטרת בגולגלות גברים… אוקי… ההמחשה עברה היטב (:
   למה 'נאו' שלכם מנוון? (אני לא מספיק מכירה או מתלהבת מהסרט, אבל התרשמתי, שהוא ממש משפיע וחשוב כמו חצי-תורה. יש לו מעיל מהמם)

   • aleph 111

    "וואוו, הסתכלתי בציורים של kali… מניחה רגל כובשת על גבר שרוע על הרצפה ומעוטרת בגולגלות גברים"

    בוקר 🙂

    "וּפָגְשׁוּ צִיִּים אֶת-אִיִּים, וְשָׂעִיר עַל-רֵעֵהוּ יִקְרָא; אַךְ-שָׁם הִרְגִּיעָה לִּילִית, וּמָצְאָה לָהּ מָנוֹחַ…"

    צי+אי=7×111

    הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     כן לילית… העניין הזה קיים בכל המיתולוגיות.ממש מרגישים את הנוכחות שלה בתרבות העכשווית

     הגב לhowlin' wolf
     • aleph 111

      אני מניח שהמלחמה של לילית הפמיניסטית הינו מוצדק לחלוטין…אני מניח בנוסף שבמלחמה אין מנצחים, ותוצאותיה מחליאות לשני הצדדים…מעבר לאשליית הזמן של מנצח זמני.

      הגב לaleph 111
      • howlin' wolf

       במלחמה אין מנצחים…מספיק להסתכל על הגל השלישי של פמיניזם כדי להבין כמה זה נכון, הנשים שמחזיקות באידיאולוגיה הפכו עצמן לקריקטורות מבחילות לא פחות מהגברים החדשים, הפמיניסטים.

       אולי באמת במקום להתנגד למצב הנוכחי עדיף לתת לקרקס הפריקים הזה להתנהל כהרגלו ובבוא הזמן כאשר יתנודד בעייפות אל עבר התהום, לתת לו דחיפה קלה. לא נראה רחוק כל כך.

       הגב לhowlin' wolf
       • aleph 111

        "ובבוא הזמן כאשר יתנודד בעייפות אל עבר התהום…"

        אל עבר קטב(111)י התהום…הפוך(111) קטב(111)ים

        הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    חחח התכוומתי לניאו כמו ב ניאו נאציים… הגבר החדש

    הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   "אני גם חושב שיש כוח מאזן וניתן לראות איך כוחות ניגודיים מזינים אחד את השני, היום יותר מתמיד."

   בוקר,

   אני אישית לא בטוח בין מזינים למזיינים אחד את השני, או גם וגם.

   כך או כך יש לי הרגשה אינטואיטיבית שישנו משהו מעל ומעבר לכך המוביל אל תכלית המעשה, או הכל חלומות באספמיה.

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  צלע האלף

  "לא אוכל לקנות לי דמות של מצולע בעל אלף צלעות, וצריך שיהיו חושיו של אדם ודמיונו דקים יותר ומאומנים יותר כדי שיבחין בדרך זו בינו ובין מצולע שיש לו צלע אחת פחות מכן. אולם דעת היצירים הגאומטריים, ממש כדעת המספרים, אינה תלויה בדמיון, אף על פי שהדמיון מסייע לה. ומתמטיקאי יכול לדעת בדיוק את מהותו של מתושע או מעושר, מפני שהאפשרות בידו לבנותם ולבחון אותם, אף אם לא יוכל להבחין ביניהם על פי מראה עיניו… פילאלתס – כלום אפשר להכחיש שכאשר מדברים אנו על התחלקות החומר עד אינסוף, הנה אף על פי שיש לנו מושגים ברורים על ההתחלקות, אין לנו מן החלקיקים אלא מושגים עמומים מאוד ומטושטשים מאד? כי הריני שואל: אם יקח אדם גרגר אבק קטן ביותר שראה מימיו, כלום יהא לו מושג מובחן כל שהוא שבעזרתו יבחין בין חלק עשרת האלפים ובין חלק המיליון של גרגיר זה? תיאופילוס – כאן שוב מוחלפים המושג והדמות, ופלא בעיני שמערבבים אותם במידה כזו. כי העניין אינו בכך שתהא לנו דמות של זעירות יתירה כל כך. היא בלתי אפשרית על פי המבנה הקיים של גופנו…"

  – גוטפריד וילהלם לייבניץ, מסות חדשות על שכל האדם,

  הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  "אני אישית לא בטוח בין מזינים למזיינים אחד את השני, או גם וגם."

  כן, מזיינים זה מדויק יותר. קישור בתגובה הבאה

  הגב לhowlin' wolf
 • הי, שלום (:
  אמממ… אה… אה…

  והאולין, אז אתה חושב שמתי שהוא יחזרו להיות מסביב רק נשים שממלאות את התפקידים המסורתיים? שסולחות על אונס או הטרדה בעבודה? והיכן ניתן למצוא גברים שלוקחים ברצינות את נושא פרנסת המשפחה? תגיד לי ואני אמלא טופס לעמוד בתור בשביל כל הנשים שאני מכירה.

  • howlin' wolf

   גם נשים וגם גברים היום לא ממלאים את תפקידם,אבל יש עוד גברים ונשים מסורתיים…לא חושב שהם עומדות בתור להיאנס או להיות מטורדות אם כל זה שיש בזה אמת אני חושב שניפחו את העניין של הטרדות ואונס למטרות פרופגנדה,מה גם אני חושב שנשים בבמוצע נאנסות ומוטרדות היום יותר מאי פעם שכן אין גברים מסורתיים בסביבה שיגינו אליהן.

   הייתי אומר שגם נשים וגם גברים היום וגם לאורך ההיסטוריה האנושית מקבלים את מה שמגיע להם בהתאם לאיכותם האישית

   הגב לhowlin' wolf
   • לצערי אני מרגישה שלא ניתן לדבר על נשים-גברים בפורום, אני מקווה מאד שלא יתפלק לי חחההה. זה כבר קורה… כי נניח, אני חושבת שיש תסריטים מסוימים בהם אשה יכולה להסתובב לבד בשקט כתיירת, דוקא בחברה מסורתית ולהיות די מוגנת או לעבוד עם גברים ושהכל יהיה בסדר… יש צדק בדבריך. אבל זה רק חלק מסוים מכל הסיפור ואם אפרוט את זה, באוירה של פחד מנשים וכו' יגרם עוול גדול לחלק מהנשים והסטה. בוא נאמר, שהלוואי ואת השבילים הטובים האלה ניקח איתנו הלאה. והלאה, לא יעזור לך כמה תחפור בעבר, זה כבר לא יהיה כך.
    תג' שלי לא עלתה – אני מאמינה שהחיטוט באיך אנשים נראים, עושים וכו', במיוחד כשהם עושים דברים שמביאים להם טוב ואושר, מעלה את סף החרא בעולם.

    במקומות בהם אני רואה כן רואה כשל, הוא מתחיל בעיני בכשל בקשר הבינדורי בין אמא לבת, שאולי קיים היום יותר מאי פעם. אין כוונתי שעל הבת להיות זהה לאם מבחינת התפקידים שהיא לוקחת על עצמה. יתכן וגם זה חלק מהתהליך הכואב שהאנושות עוברת. ?

 • (:
  אי אפשר כבר לשנות את זה. זה קיים, ושכל אחד יעשה מה טוב לו.
  https://www.youtube.com/watch?v=1zLGTruiChw

  • howlin' wolf

   "אי אפשר כבר לשנות את זה. זה קיים, ושכל אחד יעשה מה טוב לו."

   זה שכל הכבשים צועדים בשמחה לתהום לא אומר שחלקנו לא יכולים לעשות פניית פרסה

   הגב לhowlin' wolf
 • aleph 111

  "אלף111 מגשש באפלה."

  בוקר טוב שארפ,

  ואתם לא?

  אני מניח שאתם רק בוחרים להתעלם ממנה בזמן שהכל קורס מסביב.

  נ.ב. לא טענתי לרגע אחרת…נהפוך הוא, עכשיו בוא רד לעם ותאפשר בעדי לבחון את חדות מחשבתך מר' שארפ….תבחר אתה את הנושא או הכיוון.

  הגב לaleph 111
  • howlin' wolf

   הם לא מבינים שהכל קורס סביב… כמה עיוור צריך להיות כדי לא לראות את זה?
   בין גוינט לגוינט הם מרפרפים על אילומינטי ואחוות סודיות.
   We are at war!
   either grab a weapon or fuck off and die!
   and i don't care if you are boy or girl, don't be a pussy

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  שובינזם זה קטע של דתות אברהמיות

  הגב לhowlin' wolf
 • האולין הי, בוקר (:

  תראה יש לי ממש בעיה עם הנושא שוביניזם-פמניזם, שאת נפש מלהמשיך לפתח דיון, כשאני לא לגמרי שם… תפסתי פה את התפקיד הזה והייתי מעדיפה שתעשה זאת פמניסטית אמיתית, כי אחרת אני סתם נכנסת לפרובוקציות. זה שטח שלפתח אותו לא פייר גם כלפי עצמי. i simply dont care מ"מהמאבק בין המינים".

  יש לי בכל זאת שתי הערות – ראית איך השחקנית כדורגל השניה מחייכת לעצמה? אתה רוצה למנוע אושר? הבחורה מוסיפה ומעצימה את הטוב שבעולם עם האושר הפרטי שלה ואתה "מתישב על נקודות" ומוריד את מפלס האושר בעולם?

  ומה זה הבן אדם הזה שלבוש צבאי ואומר לי שגזעים לא צריכים להתערבב, בזמן שכבר קיימים המוני ילדים מעורבבים? הוא שרוט אמיתי בעיני, לא מחובר לתקופה ולזמן ובדרכו לשאוף למשהו טוב, אולי, עושה רע על הנשמה…
  הוא מזכיר לי מראה של עיירה נוצרית בליטא או משהו כזה, בתים כאלה שיאים לסינדרלה ואיזה כנסיה בכיכר, אדניות לפרחים,… יש להם כאלה שנראות כמו לקוחות מספר אגדות, הצליח להם. ואז בתוך החזון המושלם הזה, אופס, עובר להם יהודי. או יותר גרוע, איזה שחור עם ילדים בכרכרה…

  לילית. דמות חזקה מאד, משמעותית מאד ומאיימת. זה ממש מעניין וחשוב ללמוד אותה. נראה לי שזה גדול על הפורום.

  • howlin' wolf

   "יש לי בכל זאת שתי הערות – ראית איך השחקנית כדורגל השניה מחייכת לעצמה? אתה רוצה למנוע אושר? הבחורה מוסיפה ומעצימה את הטוב שבעולם עם האושר הפרטי שלה ואתה "מתישב על נקודות" ומוריד את מפלס האושר בעולם?"

   מה הקשר? עניתי לך לדבר הזה(משחק כדורגל) בקישור לשילד מיידן ההיסטוריות שהיו לוחמות לצד הגברים בעידן הויקינגי,פימניזם בכלל לא הולך לטובת נשים אלא להפך זו הייתה טענתי.
   ולמה שאפריקאי ירצה לעבור אם משפחתו לליטה? יש לו את התרבות ואת המסורת שלו למה שהוא לא ירצה לשמר את זה? המערב הפציץ את ארצות המהגרים, הרס להם את הבית ועכשיו הוא מביא אותם לגרמניה, ויי פיי עולם חדש ומופלא! מה זה הצביעות המחורבנת הזו? צריך להיות עיוור כדי לא להבין איך זה הרסני כלפי כל הצדדים שנוגעים בדבר…

   לגבי הלבוש הצבאי, הבן אדם מתכונן לתרחיש( מאוד סביר) של קריסה כלכלית שאגב אחריה עניין המהגרים יפתור את עצמו שכן אין להם את הנתונים הפיזיים והביולוגים לשרוד את האקלים של אירופה(aka הסיבה שאין להם מה לחפש שם מלכתחילה)

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אם כל הניוון השמש עוד זורחת… במשך עידנים כשם שזרחה מאז ומעולם, גם השמש הזו תמות אבל זה רק סמל של שמש אחרת שמעולם לא זרחה ולעולם לא תשקע.

  הגב לhowlin' wolf
 • כישוף. הזוי.

  לפני שנים רבות רבות חיו כאן פי אלף יותר חיות. (:

  נקודת ההתחלה שלי היא 12000 לפנה"ס ועושה רושם שמשם הכמות שלהן ירדה כל הזמן עד לאפשרות להכחדה. לפחות בחלק מהאלפים שעברו מאז אותן שנים, באסיה ואפריקה היה יותר מים וצמחייה מלאה. הרבה הרבה יותר חיות, שמסכנות את האדם: היפופוטמים, תנינים, אריות, נמרים, דובים, זאבים, צבועים, נחשים… יתושים, צרעות…
  אם זה נכון עד כאן, אז יש מצב שהמצב היה קשה מדי עד מאיים בהכחדה לאדם עצמו. פחד מוות מוחשי ומטרטר 24 שעות.
  איך מי שחי שם, הצליח לישון בלילה ולהגדיל את עצמו ודאי מוסבר באמצעים ראציונאלים (אולי שבטיות, הקמת מבנים, הגירה לצפון).

  לדעתי זה גם קשור במודעות מסויימת, כזו שמסתנכרנת עם הסביבה לטובתה.

  וגובלי טפה
  מעלה אצלי את השאלה אם לא נעשה מגה-כישוף לחיות, להמעיט את מספרן.
  ללא הסתר, ללא חיבוטים מצפוניים ומוסריים, לטובת עניין שהיה חשוב ודחוף ולטובת כל הדורות הבאים.
  ואנחנו חיים בקצה שלו, בחלק הכל כך עצוב, שבו הוא כבר לא משרת אותנו יותר אלא גומר לנו את האהבה מול העיניים.

  נניח אפילו שהעניינים האלה לא עובדים, עדיין, גובלי טפה היא מבנה שנוצר לכישוף בעיני.

  • howlin' wolf

   האדם השבטי היה במצב מנטליף רוחני ופיזי לחיות in the state of nature. ואפשר לראות איך שבטים גאליים/גרמניים נלחמו בשיניים להגן על המצב הזה בזמנו מהרומאים.

   העניין כאן הוא שונה לחלוטין, זה עניין של כמות נגד איכות. את צודקת בדבר אחד. במזרח התיכון נפגשו כל גזעי האנושות והתערבבו זה אם זה, מתוך הערבוב הזה נוצר בן כלאיים שהיה חסר היכולות לשרוד בטבע,בן הכלאיים הזה הדרדר למצב בו הוא צריך ציווליזציה(כישוף) כדי לשרוד.

   השבטים הטהורים לעומת זאת בין אם מדברים על גאליים קלטים,גרמנים או אפילו אפריקאים, הוכנעו לא על על ידי הטבע אלא על ידי הצוויליזציה שייצר המונגרל המעורב של המזרח התיכון.

   הגב לhowlin' wolf
   • howlin' wolf

    השאלה המעניינת, למה הם התערבבו מלכתחילה? האם אבותינו היו בורים ביחס להשלכות ההרסניות של הדבר הזה? האם הם ניסו ליצור גזע מעורב של עבדים אנושיים כשם שאנחנו מבייתים חיות ע"י ערבוב גזעים?

    הגב לhowlin' wolf
   • ומי צייר את הציורים, מהיפים ביותר שקיימים בעולם?
    "האפילו אפריקאים"

    http://www.realhistoryww.com/w.....imaldi.htm

    "One of the sad, and unfortunate facts of life, is that many Anthropologists, Researchers and Academics, still refuse to acknowledge that Africans were the first Human colonizers of Europe.

    אירוניה נוספת:
    "Dutch invaders; Who, together with British and German settlers, would eventually exterminate them with the Herero and Namaqua Genocides

    One of the great ironies of Human History, is that this marks the second time, that these very same peoples – the British, Dutch, and Germans – would exterminate Khoisans and seize their lands. It is a repeat of what happened (ca. 500 B.C.), when the ancestors of today's British, Dutch, and Germans: The Celts and Germans who migrated into Europe from the place of their evolution, (the Eurasian Plains): exterminated the Khoisan inhabitants of Europe and seized their lands. It appears that unfortunately, word never got back to those in Africa, as to what the Caucasians were li

    ואחריהם, הציורים היפים בעולם כולו – מצרים והמינואים. גם זה מריח מאפריקה… מול זה מה לראות אצל "הטהורים"? את הקרניים שהם שמים על הראש והפרוות?

    • howlin' wolf

     ומי צייר את הציורים, מהיפים ביותר שקיימים בעולם?
     "האפילו אפריקאים" בולשיט.

     ""One of the sad, and unfortunate facts of life, is that many Anthropologists, Researchers and Academics, still refuse to acknowledge that Africans were the first Human colonizers of Europe."

     ridiculous bullshit

     הם לא היו שורדים באקלים הזה Damn! כשם שאדם לבן לא היה שורד באפריקה… איפה הציורים המדהימים באפריקה? למה אנחנו לא רואים שם ארכיטקטורה כמו באירופה אם אכן האפריקאים הם מחוללי התרבות המערבית. אנטי אירופאים צבועים ושקרנים! בושה.

     הגב לhowlin' wolf
     • אני חושבת שמדובר בבני אדם ולא חיות ולכן הם ישרדו בכל סביבה שיבחרו. ובצפון בקוטב הצפוני זה לא בדיוק האדם הלבן שחי שם.
      אני לא רוצה לאחוז בהכרח בדעה שהעולם היה קודם שחור, טרם קראתי, ואני נוכחת שזה נושא מורעל משקרים רגש וכבוד. לאט לאט.

      רק על הארכיטקטורה – לא יודעת איך לפנות אליך. מבחינתי כל העולמות מעניינים ותורמים אבל ממליצה להציץ בתמונות של רבי-קומות בתימן, בניה לעומק באופן מוסתר מפני השטח באתיופיה, בנייה שמותאמת למזג האויר באירן הסאסאנית עם חרכי אוורור. .. להשתאות.

  • סטונהנג'
   המעגל הראשון שמזוהה כבנוי, הוכן אלפי שנים לאחר גובקלי טפה. בתוך מעגל האבנים הונחו עצמות בעלי חיים ניצודים, עתיקות במיוחד: "הבנאים הניחו עצמות איילים ושוורים ומספר כלי צור מעובדים בתחתית החפיר. העצמות היו עתיקות בהרבה מאשר קרני האיילים ששימשו לחפירת החפיר והאנשים שקברו אותן השתמשו בהן עד שקברו אותן"
   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A0%D7%94%D7%A0%D7%92'
   במעגלים הבאים קשה יותר לזהות את הנושא, אך בראשון ניתן לחשוב על טקס שקשור בציד וביחסים עם החיות – מעגל כישוף בעניין חיות.

   כרתים
   בכרתים אין נחשים (או חיות טורפות). אומרים שפאולוס כישף את זה ככה, כשביקר באי. שימוש במעגל מכושף או סיפורים עליו קיימים גם כיום, במיוחד בהקשר למוסיקאים.
   אני מודה שאני מעיזה לצפות ליום שבו ימצא מעגל אבנים מתקופת ההתישבות הראשונה באי (הרבה לפני סטונהנג') ואיתו עדויות שיתמכו בסברה שהם מיועדים קודם כל לשליטה מסוימת על החיות.

   (:

 • howlin' wolf

  The harlot should die
  The huldra herself understood
  Earth She stepped upon
  It crashed and sank
  And heimdal was walking his time
  The harlot She lured him
  Away from a maiden's bosom
  Told the maiden that the harlot had to die
  You brought the night before satan

  -Myrkur

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  בימינו כולם מסוממים. אני חושב שראינו את זה בפורום שהיה כל הטרולים החולי נפש שבאו לשם אחד אחד היו נרקומנים שהתנסו בסמים פסיכודליים.באמת אין שום דבר רוחני בחומרים הללו. למעשה בדיוק ההפך עובדה ידועה היא ש CIA ערך ניסוים על אוכלוסיית ארצות הברית באופן ספציפי אזור סן פרנסיסקו, ניסויים בשליטה מוחית תת התרבות של ההיפים המטונפים צמחה משם ותפסה תאוצה של ניוון מוראלי ורוחני עד לימינו.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "הוא מזכיר לי מראה של עיירה נוצרית בליטא או משהו כזה, בתים כאלה שיאים לסינדרלה ואיזה כנסיה בכיכר, אדניות לפרחים,… יש להם כאלה שנראות כמו לקוחות מספר אגדות, הצליח להם. ואז בתוך החזון המושלם הזה, אופס, עובר להם יהודי. או יותר גרוע, איזה שחור עם ילדים בכרכרה…"

  תודה על התגובה הזו. אני מניח שהבעיה שלך היא אם עירייה אירופאית לחלוטין ללא זרים(oy vey) אני לא מניח שתעבור חלחלה כזו בבטנך למראה של מצב דומה רק של אנשים ממוצא אפריקאי. כתבתי לך כבר תגובה לזה( יותר עצבנית ומתלהמת) אבל אני מבין אותך. ישנה מלחמה עתיקת יומין בין יהודה לאירופה, ואני מבין את העוינות שלך. אבל אני גם מבין שאין לאן להתקדם מעבר לזה מלבד מלחמה. הייתי מעדיף לפחות שנהיה כנים זה אם זה ולא נסתתר מאחורי מסכה של סובלנות. למען השם אתם מנצחים, מתי תצאו מתפקיד הקורבן!

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  היי עוד אחת, אני חושב שהבנתי מהי לילית מעבר לשקיעה בסימבוליזם וספקולציות מיסטיות. אני חושב שלילית היא הכוח המיני, השאקטי שהוא כוח יוצר וחיובי עבור האדם העליון אבל עבור הגבר הסמרטוט הממוצע הוא הרסני. באופן כללי מה שיש לי להגיד זה שגברים שנפגעו מלילית דיי קיבלו את מה שמגיע להם.

  הגב לhowlin' wolf
 • https://www.youtube.com/watch?v=bxS9N-npE2Q&list=PLcKsmDSQYsoGtUH85L4Wa5yRVxOAD29iu

  הי האולין,
  וואווווו… טפו ונו נו נו לכולם.
  אני על סף לאמץ את הגישה הזו של "מגיע להם" בנוגע למה שקורה בחיפה והקריות – התושבים שלא יקחו את הילדים שלהם ויעופו משם בכל מחיר, ממשיכים לסכן בגדול את בריאותם. אין לסמוך על המדינה והחוק וכלום בעניין הזה.
  ואת זה אני אומרת בתור מעשנת… שחיה בישראל בלי מקלט… חחההה, לך תסדר לאחרים את החיים…

 • אמן. וזה. בן 53… כמה יופי וסטייל ואפלוליות ו…

 • howlin' wolf

  "בתור קורא נלהב באתרך האמיץ (בנאיביותו או בנחישותו הרבה) אני אישית סבור שהגיע הזמן לאפשר דיון נורמטיבי ללא חסמים."

  צריך מנהל פורום שידאג לחסום טרולים.גם היה דיי קל לזהות אותם, הם כולם היו מסוממים דגנרטים והראשי מבינהם ללא ספק אם טריפ אחד יותר מדי.

  טריפטריפטריפטריפ

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני אישית מניח שהטרולים למיניהם הינם תעלומה כשם שהאנרגיה והחומר האפל הינם תעלומה מדעית…אך עדין תעלומה שתופסת נפח בין 70 ל-90% ממסת היקום.

   אני אישית לא מאמין בחסמים, מאמין בדיבור ישיר…בתקווה שהאור ינצח (יהא אשר יהא). כי אם לא אזי לעניות דעתי האפלה תנצח כך או כך.

   מעבר לכך, אני אישית מניח שאחוזי החומר האפל רק הולכים וגדלים.

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    חומר אפל? נשמע לי כמו בולשיט שהמדענים המציאו כדי לסתום את החורים שבתיאוריה שלהם.בכל מקרה גם אני מאמין בדיבור ישיר… אבל אני לא רואה תעלומה גדולה באדם שהפך את עצמו לנכה מנטלית ורגשית ע"י סמים.

    הגב לhowlin' wolf
    • aleph 111

     בוקר,

     מניסיוני הדל למכביר בממלכת החשוכים והאפלים, אני נוטה לסבור שהנכות המנטלית והרוחנית קדמה לשימוש בסמים. אני נוטה לסבור שתוצאותיה המכוערות הינם פרי מעשה המערכת ההיררכית מעמדתית, והד-ג מסריח מהראש.

     ליבי איתם ואך ורק איתם, ואם ישנה תקווה כל שהיא לאנושות היא לעניות דעתי מוצפנת עמוק בתוכם.

     יג וְאֵלֶּה, צָפַנְתָּ בִלְבָבֶךָ; יָדַעְתִּי, כִּי-זֹאת עִמָּךְ.
     יד אִם-חָטָאתִי וּשְׁמַרְתָּנִי; וּמֵעֲו‍ֹנִי, לֹא תְנַקֵּנִי.
     טו אִם-רָשַׁעְתִּי, אַלְלַי לִי– וְצָדַקְתִּי, לֹא-אֶשָּׂא (333) רֹאשִׁי;
     שְׂבַע קָלוֹן, וּרְאֵה עָנְיִי.
     טז וְיִגְאֶה, כַּשַּׁחַל תְּצוּדֵנִי; וְתָשֹׁב, תִּתְפַּלָּא-בִי.
     יז תְּחַדֵּשׁ עֵדֶיךָ, נֶגְדִּי, וְתֶרֶב כַּעַשְׂךָ, עִמָּדִי; חֲלִיפוֹת וְצָבָא עִמִּי.
     יח וְלָמָּה מֵרֶחֶם, הֹצֵאתָנִי; אֶגְוַע, וְעַיִן לֹא-תִרְאֵנִי.
     יט כַּאֲשֶׁר לֹא-הָיִיתִי אֶהְיֶה; מִבֶּטֶן, לַקֶּבֶר אוּבָל.
     כ הֲלֹא-מְעַט יָמַי יחדל (וַחֲדָל); ישית (וְשִׁית) מִמֶּנִּי, וְאַבְלִיגָה מְּעָט.
     כא בְּטֶרֶם אֵלֵךְ, וְלֹא אָשׁוּב– אֶל-אֶרֶץ חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת.
     כב אֶרֶץ עֵפָתָה, כְּמוֹ אֹפֶל–צַלְמָוֶת, וְלֹא סְדָרִים; וַתֹּפַע כְּמוֹ-אֹפֶל.

     הגב לaleph 111
 • כישוף, בשניות שלפני שהאדם נהיה המרכז של העולם הזה
  (האם זה חשוב? לא.)

  על החברה של הציידים לקטנים (יש שם גם מאמר על האוירה בשנים 10000 BC)
  http://www.timemaps.com/hunter-gatherer
  הכחדת החיות, שנמשכת עד היום
  "The Holocene extinction includes the disappearance of large land animals known as megafauna, starting between 9,000 and 13,000 years ago, the end of the last Ice Age
  https://en.wikipedia.org/wiki/Holocene_extinction

  אמנות פרה היסטורית
  http://www.arthistoryarchive.c.....storicart/

  הציור במערות עד ל10000 BC, כולל המון חיות ומעט דמויות אנושיות:
  he cave and rock art of the later Old Stone Age or Upperaleolithic (which ended in about 10,000bc) is especially famous and has certain particular characteristics. In these oldersites, large pictures of animals are only rarely associated with human figures, whereas in more numerous.

  30000-36000 BC, מתוך ציורים ב-200 מערות באירופה, פעמים רבות מצויירות חיות מסוכנות:
  It is notable that paintings and figurines of this phase often depict dangerous animals such as lions, bears, hyaenas, and woolly rhinoceroses, as well as humans, horses, and other food animals.

  את גובקלי טפה מפרשים כאזור עליה לרגל לפולחן מתים, כשהחיות משמשות כשומרות למתים:
  "Schmidt believed that what he called this "cathedral on a hill" was a pilgrimage destination attracting worshippers up to 150 km (90 mi) distant.
  "Schmidt considered Göbekli Tepe a central location for a cult of the dead and that the carved animals are there to protect the dead. "
  במקום וסביבו עד עתה לא נמצאו קברים, אבל המחקר אופטימי:
  Though no tombs or graves have been found so far, Schmidt believed that they remain to be discovered in niches located behind the sacred circles' walls.

  • aleph 111

   "Schmidt believed that what he called this "cathedral on a hill" was a pilgrimage destination attracting worshippers up to 150 km (90 mi) distant.
   "Schmidt considered Göbekli Tepe a central location for a cult of the dead and that the carved animals are there to protect the dead. "

   בוקר טוב עוד אחת,

   מעניין אותי הנושא של "הגבעה" וכן "כת המתים"…אפשר לקבל קישור בבקשה?

   הגב לaleph 111
   • לא. מה ששמתי זה מה שיש, אבל אני פתוחה להתקלות. בשמחה. תוכל לפרט מה כוונתך?

    • aleph 111

     הי שוב,

     כוונתי הייתה בנוגע לציטוט ששמת לדבר שמידט בנוגע לגובקלי טפה, מי מביניהם הוא הקישור הספצפי, אם בכלל.

     בנוגע לכשפים אין לי שמץ של מושג, אבל אני אישית מאמין בקשר תודעתי אי שם בקרקעית או בעבר הרחוק מאד…המייצר מציאות.

     נושא הגבעה המקודשת הינו חוצה מיתולוגיות…עוד מהרגעים הראשונים של האנושות, לכן ביקשתי לבחון את התיאוריה המדוברת של שמידט.

     https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%92%D7%A9_%D7%91%D7%92%D7%91%D7%A2%D7%94

     הגב לaleph 111
   • גילוי מתים או שילוב עם פולחן מתים (בקשת עזרה מהם באותו עניין) לא מנוגד בעיני למה שאני חושבת שהוא העיקר של העשיה והכוונה: שינוי המאזן בין האדם לחיה. הגנה מחיי תופת.
    אני מוצאת שהגיוני שיהיה ביטוי טקסי לרצון להכחיד את החיה ושהוא יכול אפילו מקדים את היחסים של האדם עם עצמו מתיו ואלוהיו.

    עוד לא שמתי כלום על כישוף ועל גובקלי טפה.
    אקרא על כת המתים ואגיב.

 • כישוף, המשך

  אני מנסה לומר… עד 10000 BC הציורים מתמקדים בעיקר בחיות. חלק נרחב מהם בחיות טרף.
  אמנם התגלו פסלי דמויות, וניכר שפולחן האשה-אם כבר קיים. ובכל זאת, על מנת שיתפתח פולחן מתים מאסיבי כל כך, כפי שטוענים בגובקלי טפה, צריך לפתח את האדם והם עוד לא שם. זה כמובן קורה בהמשך, ככל שלאדם יש רווחה ותנאים להתעסק בעצמו ועם מתיו.
  מהציורים אפשר להתרשם, שעיקר ההתמודדות במעגל הזמן הפרה היסטורי שמתסיים בערך ב-10000 או 80000 BC, היא עם הבחוץ, עם החיות ושהם שואפים לפריון וציד מוצלח, כתשובה לקשיים של חייהם.

  במקומות בהם קראתי על "הדת" באזור השנים 50000 – 10000 BC לא ראיתי תשומת לב, לפחד המוות המתמיד מול החיה… והקשיים לשרוד מול חיות הטרף. אני מאמינה שהרושם הזה התקבל, כי לא הגעתי דרך הרשת, למאמרים רציניים מתחום האנתרופולוגיה.

  מובן שאת הכחדת החיות ועליית האדם, ניתן להסביר לחלוטין בתנאים הארציים שנוצרו, אבל בין אם הכישוף עובד או לא, אפשר להבין שהאדם המשכיל ירצה לעשות כישוף לשינוי המאזן בין החיה לאדם. "משכיל" מכיוון שכישוף רציני ושכל הולך ביחד.

  מלבד עניין הכישוף והטקסים, תוך כדי קריאה והתסכלות מעניינת יותר ויותר המערה. אני לא יודעת אם אי פעם הצלחנו ליצור מקדש ארמון או בית קיט, משמעותי לאדם יותר מהמערה של הציידים לקטנים.

 • howlin' wolf

  היי עוד אחת… הגיון פשוט, החיות הנ"ל הוכחדו בסוף עידן הקרח, שינוי אקלים הרבה יותר משמעותי מזה שאנחנו רואים היום, חיות נכחדות, הרבה יותר הגיוני מציד המוני.

  הגב לhowlin' wolf
 • הי האולין, בוקר טוב שבדיה,

  כן. לגמרי. יש הסברים באמת מניחים את הדעת, כפי שכתבת.

  אז, אלף, נניח שאני מחפשת להבין למה עשו את המבנה הזה בגובקלי טפה ועובד או לא עובד, זה משני.

  בית, כישוף בגובקלי טפה, אם היה, הוא בתוך הDNA של הציויליזציה שלנו. ונראה שלא יכול להיות אחרת.
  כישוף צריך להתיר ואני מעדיפה להאמין שזה קורה בטבעי, עם העליה במודעות של בני האדם.
  אבל רב הזמן אני מאמינה שזה לא עובד (: כי אני צריכה לחיות.

 • howlin' wolf

  היררכיה היא חלק מהמציאות וכל אדם צריך למלא תפקידו במחזה הזה.

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מניח שאתה צודק, אולם אני עדין סבור שמדובר בממלכת רשע שסופה לחלוף מן העולם.
   אני מניח בנוסף שזה נובע ראשית עקב ההתרחקות מהמקור, וככל שזה ימשיך אזי נחווה יותר ויותר את הצבע האדום.

   בשפת המדע התופעה נקראת הסחה לאדום (התארכות), כאשר האפקט הנגדי הוא הסחה לכחול (דחיסה), או סגול (99).תגלית זו היא שהביאה לניסוחה של תאוריית המפץ הגדול, לפיה היקום התפרץ כולו מנקודת ייחודיות אחת ומשם התחיל להתפשט.

   לא מצליח להגיב, שבעתי לבינתיים…בהצלחה!

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  התקווה היא בהם? בחולים אשר בחרו במחלה? הם לא קורבנות של שיטת המעמדות הם הגורמים לכך ששיטה זו נחוצה בכלל ומתוך רחמים אציליים(או לא כל כך) הם מורשים לחיות במעמד כזה או אחר.האמת שהאנשים הללו הביאו את עצמם למצבם ע"י מעשים של חוסר כבוד. יש דוגמאות של אנשים שהתגברו על מכשולים ותנאים מזוויעים והישגו גדולה למרות, לא, בגלל מצבם! זה הכל רוח וכוח רצון. אנחנו אחראים על גורלנו. למסקנות הללו הגעתי מתוך התבוננות אישית והמעשים המבישים/מכובדים שאני ביצעתי. החוק של קארמה הינו נכון ואמיתי.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  האנשים הללו טבחו אחד בשני מכרו זה את זה לעבדות(מי ששלט בסחר בעבדים אגב היו הערבים לא האדם הלבן) ועכשיו הם מאשימים את הגרמנים … כפי שאמרתי הקארמה פועלת בדיוק כמו שצריך.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  מועד הצהריים הגדול אכן מתקרב… כשהאור מגיע לשיאו השקרים מתפוררים ואתה תראה בבירור שאני צודק. אבל אני חושב שתשתגע…

  Hljóðs bið ek allar helgar kindir,
  meiri ok minni mögu Heimdallar;
  viltu, at ek, Valföðr! vel framtelja forn spjöll fíra,
  þau er fremst um man.

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   I can deal with madness…so far, ובנוסף יש לי מין הרגשה בלתי מוסברת שיש מישהו בעזרי.

   אז תגיד…איך אתה מתכנן להתגבר על המכשלה הבאה…?

   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p50848

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    לעניות דעתי אל האור פורצים משיא החושך, ואל החושך פורצים משיא האור…ושניהם אשליה הנוסקת או צוללת במעלות השמש. אני אישית סבור שיתכן ועליך להתפלל שיעקב צדק.

    כידוע לך לאודין יש מעל 200 שמות ו- valfodr הינו אחד מהם שפירושו
    Father of the Slain

    These are the slain…

    ה אַשְׁרֵי–שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ: שִׂבְרוֹ, עַל-יְהוָה אֱלֹהָיו.
    ו עֹשֶׂה, שָׁמַיִם וָאָרֶץ– אֶת-הַיָּם וְאֶת-כָּל-אֲשֶׁר-בָּם;
    הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם.
    ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט, לָעֲשׁוּקִים–נֹתֵן לֶחֶם, לָרְעֵבִים; יְהוָה, מַתִּיר אֲסוּרִים.
    ח יְהוָה, פֹּקֵחַ עִוְרִים–יְהוָה, זֹקֵף כְּפוּפִים; יְהוָה, אֹהֵב צַדִּיקִים.
    ט יְהוָה, שֹׁמֵר אֶת-גֵּרִים–יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד; וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת.
    י יִמְלֹךְ יְהוָה, לְעוֹלָם– אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן, לְדֹר וָדֹר:
    הַלְלוּ-יָהּ.
    שמים+רקיע+ארץ+ים=1111

    הגב לaleph 111
 • הי
  ואמן.

  לאלף,
  pilgrimage destination attracting worshippers up to 150 km (90 mi) distant.
  "Schmidt considered Göbekli Tepe a central location for a cult of the dead and that the carved animals are there to protect the dead. "

  בוקר טוב עוד אחת,

  מעניין אותי הנושא של "הגבעה" וכן "כת המתים"…אפשר לקבל קישור בבקשה?

  בתג' שלי שלא יצאה, ניסיתי להסביר את הלך המחשבה שלי שיוצאת מהקישורים שכן שמתי לפני. טעות שעשיתי בהלך המחשבה שלי, היא שלא נתתי מספיק מקום לפולחן המתים. אתה צודק מבחינה זו. תודה רבה.

  חשוב להבין שאני מתייחסת רק למעגלים הראשון או הראשונים. ושאני חושבת שהנושאים שהמקום מטפל בהם מתפתחים או משתנים, עם הזמן, כמו גם האדם. האזור הוא לא מקשת זמן אחת מבחינת החוויה שהאדם עבר וביטא ומה שהוא היה ומה שקרה מסביב והוא מתחיל בנקודה פראית לגמרי.

  טבור העולם והירידה לעולם התחתון, אולי 20 כניסות לעולם התחתון –
  סברה מרשימה מאד בעיני.
  (בשבילי, בעיקר בגלל הספסלים לאורך הקירות)
  אימצתי באופן כללי את הנושא.

  שלדי האדם שנמצאו, ולפחות חלקם מוסרי גולגולת –
  לא ממש מפריע לי, שהרי באוירה של אלפי השנים שהמקום פעל, זה היה בבחינת טיפול מכובד בבן אדם. הנשרים מאיצים את התהליך לקראת קבורת העצמות אבל את הגולגולת הם לא יתנו לכזה תהליך חייתי, מפאת גדולתה בעינהם.
  ובמקום כזה, שבו החוקרים מדברים על שיתוף פעולה ראשוני ומדהים בין אנשים, כל מי שמת לדעתי יקבל טיפול טוב או מכובד, לפי תפיסתם, כי הוא שותף לעשיה ולרוח המקום.

  בהתחלה, אני לא רואה במקום הזה ניצנים לעבדות, ובנוסף לכפרים שנמצאו בסביבה, זה עדיין היה עולם פתוח וספונטני. זה הקו השולט בעיני בהתחלה. ואנשים שעברו שם השתתפו, חיו או מתו שם וכך טיפלו בהם במותם. זו היתה ההתחלה בעיני, הלך הדברים בבניה של המבנים והמעגל הראשונים. המתים ללא ספק נרתמו וכמו שהם ליוו אותם בחיים הרגילים, הם מלווים את התהליך שאני חושבת עליו, שקרה בטקס בהתחלה.
  פולחן המתים השאול או טבור העולם, לא משנה לי את המחשבה שמה שהם רצו, בהתחלה, מהמתים ומהשאול והכל… זה עזרה מול החיות. והביצוע היה מיועד לזה.
  אני עדיין רואה את ההתרכזות של הרצון שלהם בהתחלה כממוקדת ביחסי הכוחות עם החיות. ונוצר מגה טקס.

  מעניין אותי, אם אפשר, איך אתה מסביר את המעגל הראשון בסטונהנג'?

  (כיסוי האתר? למה מעגל? מה קורה בשאול, עם המפגש עם חיות מאיימות?)

 • יש בגובקלי טפה עמודים ללא צורת אדם, אך עם ידיים חרוטות.
  יש מערות עם ציורי ידיים
  https://www.google.co.il/search?q=prehistoric+painting+hands&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjom9jnq5nRAhVaIFAKHQrfCQgQ_AUICCgB&biw=1920&bih=974
  ויש חמסות.
  אז בשבילי זה סימן שמבקשים הגנה. במקרה הזה רותמים כנראה את המתים.

  בגובקלי טפה מתוארות הרבה חיות מאיימות, ביניהן גם כאלה שמעט מאד אם בכלל, תוארו קודם במערות: עכביש, תנין, נחשים, נדל, עקרבים. הם יכולים בשקט לחכות לנו בשאול אבל באותה מידה הם מענים את האנשים בחיים הרגילים.
  לצידן יש עוד הרבה אחרות, שקשורות במעגל החיים והמוות שלנו.

  יחד עם סימן ההגנה ויחד עם הליכוד והריכוז בתוך המעגל, השמת התמונה, והקבורה של הכל מאוחר יותר ובגלל שהתרשמתי שהצורך הראשוני והבסיסי של האדם על מנת להתקדם הלאה, היה להמעיט מן החיה או לתרבת אותה, לדעתי יש התכוונות לכישוף.
  ובמעגל הראשון מתרכזים בעיקר בחיה לרווחת האדם בהמשך.

 • דברים שקראתי לאחרונה בעניין גובקלי טפה (וחוץ מזה בעיקר ויקיפדיות)

  http://archaeological-insight......itepe.html

  http://archaeological-insight......itepe.html

  אלף שלום, בתוך זה ועוד התרשמתי מהמון דברים, אבל לא הגעתי ל"גבעה". אם תוכל להפנות?

  לראות את זה כחלק מכת או דת שעסקה במתים, לא מתנגש בעיני. למעשה שני העמודים בתוך המעגל מזכירים לי מיטוכונדריה (מויקיפדיה): "הפקת אנרגיה כימית…תחנת הכוח של התא… ואחסון ושמירה על חומר תורשתי", כך שזה רק פניה לאבות בעיני. כישוף (: אבל שאחראים ראשיים לו יהיו המתים.
  גולגולות, שאול, תחתית העולם, מרכז העולם שעובר בו כח החיים. אני לא מצליחה למצוא התנגשות.

  ההבדל אצלי ממה שקראתי הוא למשל, שבעיני זה לא מקדש, אלא טקס.
  מקדש בדרכ או תמיד, לא מכסים לעומת זאת בטקס יכול להכלל כיסוי המקום.
  וטקס יכול להמשך גם 200 שנה וגם יותר.
  בחומרים הראשונים – לדעתי הם עדיין ציידים לקטנים וחוקי החיים הרגילים שלהם עדיין חלים עליהם והם עדיין ממעטים לבנות בתים ובכלל לא בונים מקדשים.
  חשובים וקסומים להם מקומות והמקום הזה ודאי נבחר עם כוונה, לפחות כמקום שמחבר לאבות.

  אם מתיחסים לזה כאל טקס אחד ארוך, אפשר לחבר סיבות לכיסוי האתר.

  אולי אוסיף עוד לעצמי בהמשך.

  שבת שלום

 • howlin' wolf

  https://www.youtube.com/watch?v=9KzUWWowR2s

  another wolf's speech…i know you will not listen though.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  סתם אינטואיציה והרגשה כללית אבל נראה לי שהולכות להיות כמה שנים ממש טובות, סוג של רנסנס שאחריהן יבוא נהר של חרא…(תרתי משמע חחח)

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני אישית לא צופה שום רנסאנס, רק מן הפח אל הפחת.

   לעניות דעתי הברו-רומנ'ס בין טראמפ הליצן הנבוב ופוטין הפושטק האלים, יסתיים מהר מין הצפוי, ושני המנהיגים הללו ידרדרו את העולם אל תהומות הנשייה.

   אני אישית מניח שכבר ברבעון האחרון של השנה הנוכחית הדברים יהיו ברורים לכל.

   בִּשְׁנַת אַחַת, לְמָלְכוֹ, אֲנִי דָּנִיֵּאל, בִּינֹתִי בַּסְּפָרִים: מִסְפַּר הַשָּׁנִים, אֲשֶׁר הָיָה דְבַר-יְהוָה אֶל-יִרְמְיָה הַנָּבִיא, לְמַלֹּאות לְחָרְבוֹת יְרוּשָׁלִַם, שִׁבְעִים שָׁנָה.

   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%A8_%D7%A2%D7%9C_%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D_(70)

   1948+70

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    טראמפ ופוטין הם בוגדים והם ישלמו את המחיר

    הגב לhowlin' wolf
   • howlin' wolf

    "לעניות דעתי הברו-רומנ'ס בין טראמפ הליצן הנבוב ופוטין הפושטק האלים, יסתיים מהר מין הצפוי, ושני המנהיגים הללו ידרדרו את העולם אל תהומות הנשייה."

    אני סבור שאתה טועה, שני הליצנים הנ"ל לא עובדים על אף אחד.הדרך השלישית עבור האירופאים מתהווה ויתלו את השניים על העץ הכי גבוהה. מוזר בעיני שאתה לא רואה מתחת לפני השטח…

    הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   הוא מצוי בכל השבטים 🙂

   "שִׁמְעוֹן וְלֵוִי, אַחִים–כְּלֵי חָמָס, מְכֵרֹתֵיהֶם. ו בְּסֹדָם אַל-תָּבֹא נַפְשִׁי, בִּקְהָלָם אַל-תֵּחַד כְּבֹדִי: כִּי בְאַפָּם הָרְגוּ אִישׁ, וּבִרְצֹנָם עִקְּרוּ-שׁוֹר (א'). ז אָרוּר אַפָּם כִּי עָז(77), וְעֶבְרָתָם כִּי קָשָׁתָה; אֲחַלְּקֵם בְּיַעֲקֹב, וַאֲפִיצֵם בְּיִשְׂרָאֵל. "

   אבל כאמור אני לא מסכים עם ההנחה הנ"ל
   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p58200

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    אם הוא יחליף את המילה שקר באמת זה היה נכון… כל היהדות מבוססת על שדות זרים חחחח

    הגב לhowlin' wolf
    • aleph 111

     אני מניח שזה תלוי מאיזה עבר אתה בוחר לראות את התשובה כנכונה…כך או כך, לעניות דעתי שתי התשובות שגויות, ואין לתורת ישראל צד ועניין בשני עברי ההבל הבלים.

     Unas – א-אנס(111)

     Historical sources

     Unas is well attested by historical sources with three ancient Egyptian king lists dating to the New Kingdom period mentioning him. Unas occupies the 33rd entry of the Abydos King List, which was written during the reign of Seti I (1290–1279 BC). Unas' name is also present on the Saqqara Tablet (32nd entry) and on the Turin canon (third column, 25th row), both of which were written during the reign of Ramses II (1279–1213 BC). The Turin canon further credits Unas with 30 years of reign. These sources all place Unas as the ninth and final ruler of the Fifth Dynasty, succeeding Djedkare Isesi and preceding Teti on the throne. This relative chronology is corroborated by archaeological evidence, for example in the tomb of officials serving under these kings.

     In addition to these sources, Unas was also likely mentioned in the Aegyptiaca, a history of Egypt written in the 3rd century BC during the reign of Ptolemy II (283–246 BC) by the Egyptian priest Manetho. No copies of the Aegyptiaca have survived to this day and it is known to us only through later writings by Sextus Julius Africanus and Eusebius. Africanus relates that the Aegyptiaca mentioned a pharaoh "Onnos" reigning for 33 years at the end of the Fifth Dynasty. Onnos is believed to be the hellenized form for Unas, and Africanus' 33-year figure fits well with the 30 years of reign given to Unas on the Turin canon.

     בטקסט חרוט על הפירמידה "Unas" ב-Saqara כתוב: "הוא המלך אשר נשפט על ידי הוא-אשר-שמו-מוסתר, ביום זה של מוות הבכורות". ההיסטוריון David Fry כותב על זה: "הבה נבחן את הביטוי הוא-אשר-שמו-מוסתר, שום אלוהות מצרית ידועה אין לה שם מוסתר, אבל זו הדרך האהובה על היהודים להתייחס לאלוקים שלהם". David Fry מוסיף, שגם בארון מצרי נכתב: "אני נשפטתי על ידי הוא-אשר-שמו-מוסתר, ביום המוות של הבכורות." מעניין גם, שהביטוי "נשפטתי" – "נידונתי" הוא בדיוק הלשון שהשתמשה התורה (בראשית טו יד) כדי לבטא את מהות ענישת המצריים: "דן אנכי".

     הגב לaleph 111
    • howlin' wolf

     בהקשר הזה צריך לחזור לפרעה המונותאיסטי אחנתון(שטעיתי לגביו בתגובות קודמות), אני סבור שמשם הם אימצו את האמונה באל אחד(בלי להבין בכלל מה זה אומר), משיטת הקאסטות של השבטים הארים הם אימצו את הרגשת העליונות וההתבדלות( שוב ללא הבנה עמוקה של העקרונות הללו).

     הגב לhowlin' wolf
   • howlin' wolf

    אם תלך לרבנים/כמרים הללו הדבר האחרון שתמצא שם זה רצון לאמת…כל מה שמעניין אותם זה "מה טוב ליהודים", האל שלהם הוא לא יותר מהשכלה אינפנטילית של אישיותם, והזהות שלהם מבוססת לחלוטין על בלבול של מנהגים וסמלים שהם "אימצו" מעמים אחרים. אפילו השפה הזו 'עברית' לא יותר מקורית מהיידיש שכמו כן הינו עיוות של גרמנית אשר כתוב באותיות עבריות.

    אלה הן עובדות, מה שמעניין אותי אמנם הוא שכל זה נולד מתוך אנארכיה טוטאלית, חשכה ושחכה מוחלטים. אני חושב שכאן תמון הסוד… בתוך הכאוס הזה שהיהודים(אם בכלל למילה האבסורדית הזו יש משמעות כלשהי) הם התוצאה שלו.

    הגב לhowlin' wolf
 • כישוף

  2 תג' שלי לא יצאו ואני מרגישה כטרולית, מכיוון שלא הצלחתי לשכנע את עצמי שזה נושא חשוב. בא לי עליו וזהו.

  בינתיים ההבנה שלי השתנתה.

  המקום עפ"י הקישורים הוא אזור פולחני מקדשי, עם עליה לרגל של דורות, קשור לפולחן המתים והאבות.
  אלף רמז לאלה וכנראה דברים נוספים.

  כאמור, בעיני זה טקס ולא מקדש: יש לו התחלה וסוף.

  ראיתי אותו כקשור במאזן בין החיה, הטבע ולאדם ומנסה להשפיע דרך הטקס.

  במחשבה נוספת, הבנתי שהכישוף של החיה הטבע האדם אמנם קרה שם, אך עיקר העשיה בשביל לשים את האדם במרכז היתה מעשית הרבה יותר: פולחני סקס.
  וזה נמשך תקופה קצובה.
  מהרגע שאני חושבת שהבנתי משהו ממה שהיה המקום הזה, יש לי פחות צורך לשתף.

 • love

  היי אני גולשת המון זמן באתר
  וחוקרת נושאים רבים.
  לאחרונה חוקרת הרבה על האילומינטי בהוליווד, על הפרסום, מיינד קונטרול
  וסמלים סמויים.
  רציתי לשאול שאלה שממש מטרידה אותי בנושאים האלה.
  מה המטרה שלהם בלהראות את הסמל של העין? על היד על עין אחת?
  הרי העין השלישית פותחת אותנו לעולם הרוחני אז למה להראות עין שמסמלת את העין השלישית הרואה הכל?
  ויש הרבה פרשנויות לסמלים – מי קבע שהפרשנות שאתם אומרים היא הנכונה לכולם? לפי האילומינטי עם הסמלים שמציגים את השטן, מה זה נותן להם והאם אתם חותרים לגרום לאנשים להאמין בנצרות/ יהדות/ בודהיזם?
  רוב הסרטונים שאני רואה ביוטיוב באנגלית, וממש נגד קוסמים כמו דיינמו, דייויד בליין, הודיני ועוד – ואומרים שהכוחות שניתנו להם הוא מהאילומינטי, והרבה פעמים הם אומרים שהם כן מאמינים בישו ובכוחות של אור. אז למה חושבים שזה רע?
  חלק מהם דיברו על האמונה השקרית beLIEve ואני לא ממש הבנתי למה הם מתכוונים.
  האם אתם אומרים שכל מי שנהיה מפורסם בטופ ובעל יכולת השפעה, הוא בהכרח שייך למסדרים האלה והוא שטני ורשע?
  אתם מניחים שמי שרוצה להיות בתעשיית הבידור יאלץ להיכנס לקבוצה הזו ולא יוכל לצאת?

  הגב לlove
  • howlin' wolf

   היי love אני חושב שרוב תיאוריות הקונספירציה באינטרנט הן בולשיט אחד גדול והן קיימות רק על מנת לגרוע מהקרדיט של מעט התיאוריות הנכונות.את חייבת להיות מסוגלת לחשוב באופן עצמאי ולהשתמש בהיגיון. אם זה לא נשמע הגיוני, אז כנראה שזה באמת לא…

   הגב לhowlin' wolf
  • רע

   Love
   דינמו ושאר הקוסמים סתם עושים טריקים את יכולה למצוא הסברים כמו לדוגמה איך דינמו הלך על המים.
   https://www.youtube.com/watch?v=2Yx2hU9uv40

   https://www.youtube.com/watch?v=dycpIPTFJ04

   הגב לרע
 • הי בוקר טוב (:

  אלף אם התכוונת, שהגבת בעניין גובקלי טפה, יופי. שווה להמתין להכוונה שלך.

  בעניין הפורום – היתה הצעה של חבר יקר מהפורום הקודם והמקולל, טפו (: לפתוח ולנהל פורום, והיה וכן, דרושה עזרה בפיתוח שלו.
  (אני אתמוך בהשתתפות בעלות אבל לא בפיתוח)
  אם מעניין אתכם, האולין, אלף, רע, … כל מי שמעניין אותו… אז תפנו לנרות שבת.

  • aleph 111

   כן, הגבתי מספר פעמים…

   במידה והבעיה כלכלית אני מוכן לתמוך בעלויות או בפיתוח, אך אינני סבור שזאת הבעיה. אני מניח שבמידת הצורך אני אקים פורום בחודשים הקרובים.

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  'true white brother' מעניין, הילדים האמריקאים הם ערבוב גזעים בין האדם הלבן שהגיע לאמריקה בעידן האבן ל אסייתים שהגיעו לשם בעידן הקרח…בראייה רוחנית הנוצרים הלבנים שכבשו את אמריקה הם לא לבנים אמיתיים מבחינה רוחנית הם יהודים.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  יכול להיות שזו הסיבה למה הילדים קיבלו את האדם הלבן תחילה בזרועות פתוחות, יכול להיות שבזכרונם השבטי הם ידעו שפעם הם היו לבנים.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  היי אלף, זה נכון שהמקור הוא אחד ושמו אחד,אבל היהודים לא יודעים דבר על כך…
  They are just repeating shit they have heard

  For it flatters their childish narcissitic sense of importance. Don't be fooled by
  'Them'

  הגב לhowlin' wolf
 • aleph 111

  Asato Ma Sadgamaya – Navras

  https://www.youtube.com/watch?v=A67OhOUoUsc

  הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  Sick man, I don't need to sharpen my knife,you create your own lies and your doom
  Sorry, no glory for the sick,only misery
  Your death and your life wont be remembered and your whining wont be rewarded with an answer

  Farewell,
  Heil Death

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   כִּי-לֶאֱוִיל, יַהֲרָג-כָּעַשׂ

   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p59192

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    הי זאב,

    בהמשך לתגובה 148…

    "טראמפ=330 אוון מקמלין=333"

    שאלה: מי עמד מאחורי הניסיון שכשל לעצור את טראמפ?

    אנטי טראמפ – "לעולם לא טראמפ"

    אוון מקמילן – המרוץ לנשיאות, 2016

    ב-8 באוגוסט 2016 הודיע מקמלין כי יתמודד כמועמד עצמאי לנשיאות ארצות הברית בשנת 2016. הוא טען שיש לו תמיכה מצד מספר תורמים רפובליקאים המתנגדים לדונלד טראמפ. שאיפותיו הנשיאותיות של מקמלין גובו על ידי מספר חברים לשעבר בגוף "טוב יותר עבור אמריקה", ארגון המוקדש להרחבת הנגישות לקלפיות עבור מועמדים עצמאיים. הקמפיין של מקמלין נתמך על ידי מספר חברים בתנועת "לעולם לא טראמפ"
    https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%95%D7%9F_%D7%9E%D7%A7%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%9F

    "אף פעם לא אסרב לחומוס, פלאפל ושווארמה"

    מקמלין היה רק בן 27 כשהוצב לראשונה כמרגל ב-2003. ואיך הוא הגיע לסוכנות הביון? זה כבר סיפור נהדר. בעת שהיה תלמיד תיכון, שנים לפני עידן הסמארטפונים וגוגל, מקמלין חייג 411 – ה-144 האמריקני – וביקש שיקשרו אותו עם ה-CIA. הוא רצה לעבוד שם מאז שראה את הסרט "שלושת ימי הקונדור", מותחן ריגול בכיכובו של רוברט רדפורד.

    http://www.ynet.co.il/articles.....25,00.html

    Three Days of the Condor Six Days of the Condor

    When he phones in (and remembers to give his code name "Condor"), he is told to meet an agent named Weatherby who will "bring him in" for protection. Alas, Weatherby is part of a rogue group within the CIA, the same group responsible for the original assassinations. Weatherby tries to kill Malcolm, who escapes with his life. Malcolm uses his wits to elude both the rogue CIA group and the proper CIA authorities, each of which would very much like to find him first.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Six_Days_of_the_Condor

    Cicada 3301 July 2016 update!

    דקה 0:53
    https://www.youtube.com/watch?v=-8oXuHssskk&list=WL&index=387

    The Hours of Joanna I of Castile, Joanna the Mad (The London Rothschild Prayerbook)
    f. 158v, The legend of the encounter between the three living and the three dead
    http://www.moleiro.com/en/book.....iatura/739

    Rothschild Prayerbook

    https://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_Prayerbook

    CICADA 3301 2017 UPDATE

    https://www.youtube.com/watch?v=AukWLdiS6dw&t=10s

    הגב לaleph 111
  • aleph 111

   בוקר טוב זאב,

   יצא לי לקרוא שיר בעיתון הארץ מאת עמרי לבנת בשם "איים בלטיים"

   "מַהוּ אִי(11) – רֶוַח דַּי לְשַׁחַף"

   איים בלטיים (101)

   לאהרן שבתאי(999)

   (Åland)

   בָּתִּים אֲדֻמִּים מִלְּחָיַיִם
   בַּשֶּׁמֶשׁ.
   אִיֶּיהָ
   עוּגוֹת סְפוֹג שְׁחֹרוֹת.
   מַהוּ אִי —
   רֶוַח דַּי לְשַׁחַף.

   (Kihnu)

   הַסּוּף —
   גַּל מִתְרַכֵּז,
   מַמְרִיא.

   (Ruhnu)

   נָמֵל —
   יָד פְּשׁוּטָה,
   רֶמֶז
   לְאִי חֲסַר נֵס(110).

   (Nölstö)

   אַשּׁוּחִים
   נִשְׁפָּכִים כְּמוֹ מִזְרָקוֹת,
   לִזְכֹּר —
   כָּל מַיִם הֵם גַּם
   לְיֹפִי.

   (Saltholm)

   אִי טְרוֹם יַבַּשְׁתִּי
   רַעְיוֹנִי,
   אִי לְרַחַף.
   אֵינוֹ
   אֶלָּא לֹא
   כָּחֹל.

   (Onyttan)

   תֹּף יַמִּי,
   אִי לְשֵׁם
   הַפַּעֲמָה.

   (Kallankarit)

   עֵץ קָתֶדְרָלָה
   מְלֵא עוּגָבִים,
   הַמּוֹפַע הֶעָבֶה בְּיוֹתֵר
   לִפְנֵי הַשָּׁמַיִם.

   (Gogland)

   נֶפֶשׁ סַלְעִית
   אִי
   חַי כְּכָל הַנִּתָּן,
   רַךְ יוֹתֵר מֵאִתָּנוּ.

   לאחר שבדקתי באינטרנט את ההיסטוריה של האיים הבלטיים, ובפרט את שמות האיים המוזכרים סקרן אותי גם האי האחרון בשיר, Gog-land

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  יצא לי לקרוא שיר בעיתון הארץ מאת עמרי לבנת בשם "איים בלטיים(101)"

  "מַהוּ אִי(11) – רֶוַח דַּי לְשַׁחַף"

  איים בלטיים

  לאהרן שבתאי(999)

  (Åland)

  בָּתִּים אֲדֻמִּים מִלְּחָיַיִם
  בַּשֶּׁמֶשׁ.
  אִיֶּיהָ
  עוּגוֹת סְפוֹג שְׁחֹרוֹת.
  מַהוּ אִי —
  רֶוַח דַּי לְשַׁחַף.

  (Kihnu)

  הַסּוּף —
  גַּל מִתְרַכֵּז,
  מַמְרִיא.

  (Ruhnu)

  נָמֵל —
  יָד פְּשׁוּטָה,
  רֶמֶז
  לְאִי חֲסַר נֵס(110).

  (Nölstö)

  אַשּׁוּחִים
  נִשְׁפָּכִים כְּמוֹ מִזְרָקוֹת,
  לִזְכֹּר —
  כָּל מַיִם הֵם גַּם
  לְיֹפִי.

  (Saltholm)

  אִי טְרוֹם יַבַּשְׁתִּי
  רַעְיוֹנִי,
  אִי לְרַחַף.
  אֵינוֹ
  אֶלָּא לֹא
  כָּחֹל.

  (Onyttan)

  תֹּף יַמִּי,
  אִי לְשֵׁם
  הַפַּעֲמָה.

  (Kallankarit)

  עֵץ קָתֶדְרָלָה
  מְלֵא עוּגָבִים,
  הַמּוֹפַע הֶעָבֶה בְּיוֹתֵר
  לִפְנֵי הַשָּׁמַיִם.

  (Gogland)

  נֶפֶשׁ סַלְעִית
  אִי
  חַי כְּכָל הַנִּתָּן,
  רַךְ יוֹתֵר מֵאִתָּנוּ.

  לאחר שבדקתי באינטרנט את ההיסטוריה של האיים הבלטיים, ובפרט את שמות האיים המוזכרים, סקרן אותי גם האי האחרון בשיר Gog-land

  הגב לaleph 111
 • aleph 111

  הונים (111) – נדידת העמים

  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D

  הגב לaleph 111
  • aleph 111

   אם מוקד הפצע המוגלתי המלבה את נדידת העמים כיום הינו באלפו, סוריה, אזי בעבר מקורו היה בהונים (בהמשך אלפ ארסאלן והטורקמנים). הגבול הדרומי או הצפוני של הצלע המזרחית (אם תרצה "שערי אלכס-נדר").

   מתוך הפוסט משבר הפליטים – נדידת העמים פעם נוספת

   לעיתים נדמה שההיסטוריה חוזרת ואכן אנו בפתחה של נדידת העמים Völkerwanderung הגדולה ביותר בהסטוריה לפחות מאז נדידת השבטים הגרמאניים החל מהמאה הרביעית לספירה הנוצרית, וגם כאן זרם האנשים הנוהר לאירופה רחוק ושונה באופן מהותי מעולם המושגים האירופאים הקיים.

   מתוך הפוסט – "חדשות טובות – אלטרנטיבה ל Ynet" (תגובה 16)

   "ובכן, אני אישית סבור שהמשבר באוקראינה וחצי האי קרים הממוקמים בפאתיו של הדב הרוסי והמשבר הכאוטי המשווע בסוריה, הינם נקודת ההתחלה של הציר המזרחי (חצי האי קרים) כאשר סופו של הציר הינו דמשק (444)."

   הונים

   ההונים מעולם לא הכו שורשים ולא יצרו ישות מדינית כתוצאה מכך התמוססו הישגיהם הטריטוריאליים תוך זמן קצר והם נותרו "כזיכרון קולקטיבי אירופאי המקביל למלחמת בני אור בבני חושך", והשם "הונים" נחרט כתיאור של המון ברברי הזורע הרס וחורבן.

   ההונים היו קונפדרציה של שבטים לוחמים מההערבה האירואסייתית – המישורים ורמות המשתרעים בין הרי החינגן הגדולים (Greater Khingan) בגבול מונגוליה-מנצ'וריה במזרח, לבין חצי האי קרים במערב.

   ההיסטוריונים הרומאיים בני התקופה של פלישת ההונים לאירופה מוסרים מידע חלקי ומעורפל ביותר על מקור ההונים, מידע המצביע על ערפל ועניין מוגבל ההיסטוריון הרומאי בן התקופה אמיאנוס מַרְקֶלִינוּס מציין כי ההונים התגוררו בשממה הקפואה המשתרעת ממזרח – ההונים כמו נוודים אחרים – לא הופיעו באמת על המפה וכל שניתן היה לומר עליהם הוא שהם נמצאים מחוץ לתחום הציוויליזציה. סופרוניוס אוסביוס הירונימוס מאבות הכנסייה תיאר את ההונים כפראים שננעלו מאחרי שערי אלכסנדר. "שער גבול אגדתי שנבנו על פי האגדה, על ידי אלכסנדר הגדול, כדי למנוע מהברברים הלא-מתורבתים מצפון מלפלוש דרומה ובראשם לגוג ומגוג"). באגדה המקורית הסקיתים מזוהים עם גוג ומגוג ואילו הירונימוס מזהה בכתביו את ההונים עם הסקיתים. איש הדת יורדנס (Iordanis, Jordanes) שכתב את תולדות הגותים מתאר את הקשר עם השטן כמקורם של ההונים, לפי כתביו הנשמות הטמאות הזדווגו עם מכשפות וההונים הם פרי הבאושים של זיווג זה.
   חוקרים של העת החדשה ניסו על בסיס הכתבים הרומאיים וממצאים ארכיאולוגיים לקבל תשובה ברורה יותר לשאלת מוצא ההונים אך גם לאחר מחקר מעמיק שאלה זו נותרה ללא מענה של ממש.

   נ.צ. נהר הדון, הדניסטר והדנובה.

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  גישוש מעניין בעיני חחח

  https://www.youtube.com/watch?v=DY4qcwjJuak

  דרך אגב, לפי הזוהר התורה נכתבה 2000 שנה לפני גירוש אדם וחווה מגן עדן או הנפילה.

  2000+5777=7777

  הגב לaleph 111
 • "לדעתי יש מצב שהוא נבחר לנשיאות הזו "מזמן", מתוך שורת אפשרויות."

  אני מניח שאפשר להביט בתופעה ממספר רב של כיוונים לחיוב או לשלילה…

  הרבה מזמן…
  "
  אני מתכוונת בלי בושה לקונספירציות (וזאת למרות שאני מבינה שמדובר בסנכרון אישי וכללי).
  הייתי רוצה לראות חומרים מאירים שמחברים בין נשיא, שמתקוטט ומנמיך את האישה האמריקאית לבין הטיפולים המטורפים בעיני (די בלבד), שאנג'לינה ג'ולי עברה ושהם בשורת העולם החדש.
  https://www.youtube.com/watch?v=gkqfpkTTy2w

  • aleph 111

   הי ושבת שלום 🙂

   כפי שאני אישית רואה זאת טראמפ הספיק להתקוטט, להנמיך ולפלג בין מגזרים שלמים באוכלוסיה…דבר המחדד את הסכנה להתקבעות המחנות בעמדותיהם ואף אולי לנקודת מפץ. אולם באופן שמקשה לקרוא את המפה עקב הניגודים הקיימים והמושרשים "הן ברמת תודעת היחיד" והן ברמת הקבוצה. דת מול חילוניות, זכר כנגד נקבה (בכל המובנים), שחור וצבעוני כנגד לבן, ימין כנגד שמאל, עתידנות מול שמרנות. ממסדי כנגד האנטי-ממסדי, וכולי.
   אני מניח שככל שהניגודים וההתפלגות חזקה ומהירה יותר כך גם תתקצר אורך חיי הקבוצה. בנוסף אני אישית מניח שחץ הזמן מוביל אותנו ליותר ויותר התפצלויות תודעתיות וניגודיות מחד, ואיחודיות מהעבר השני (ברמת היחיד, הקבוצה עד השלם)…כתוצאה מכך ככה מתבטאת המציאות בה אנו חיים.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Accelerating_change

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  אז מה קורה ב-מגדל(77)…חודש שעבר נרצחה שם תהילה נגר ז"ל, ואתמול אם וילדיה?

  הגב לaleph 111
  • aleph 111

   מגדל-א

   שם ומיקום

   במקורות מתקופת בית שני מופיעה העיר בשם טריכיי. פירוש המילה "טריכיי" ביוונית הינו "מקום המלחת הדגים". יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלאביוס) מכנה בשם זה עיר קדומה ששכנה לחוף הכנרת, בקצה הדרומי של בקעת גינוסר, המזוהה היום על ידי החוקרים עם "מגדל", "מגדלא" או "מגדל נוניא" (בארמית, מגדל הדגים). מגדלא היא מקום הולדתה של מרים המגדלית, היא מריה מגדלנה, הידועה מן הברית החדשה כאחת מבני לוויתו של ישו.

   מרכז מגדלא

   בשנת 2006, ביוזמתו של האב חואן סולאנה (Fr. Juan Solana) ממקסיקו, נרכש שטח אדמה במקום "על ידי המוסד האפיפיורי של נוטרדאם בירושלים", במטרה להקים באתר מרכז רוחני.

   "וַיְהִי כְּכַלּתוֹ לְדַבֵּר וַיֹּאמֶר אֶל־שִׁמְעוֹן הַעֲבֵר אֶל־עֹמֶק הַיָּם וְהוֹרִידוּ אֶת־מִכְמְרוֹתֵיכֶם לָצוּד׃ וַיַּעַן שִׁמְעוֹן וַיֹּאמֶר אֵלָיו מוֹרֶה כָּל־הַלַּיְלָה יָגַעְנוּ וְלֹא אָחַזְנוּ מְאוּמָה אַךְ עַל־פִּיךָ אוֹרִיד אֶת־הַמִּכְמֹרֶת׃ וַיַּעֲשׂוּ־כֵן וַיִּלְכְּדוּ דָגִים הַרְבֵּה מְאֹד וַתִּקָּרַע מִכְמַרְתָּם"
   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%9C%D7%90

   הגב לaleph 111
   • aleph 111

    מרים המגדלית

    הכינוי 'המגדלית' (מגדלנה) מרמז על עיר מוצאה – מגדלא, ששכנה לחוף הכנרת. המזוהה על ידי החוקרים עם העיר טריכיי הקדומה.
    מרים מוזכרת בבשורה על-פי לוקאס באירוע שבו גירש ישו שדים (רוחות רעות) מגופן של מספר נשים. על פי הכתוב הוא גירש "7" שדים מגופה:
    "ונשים אשר נרפאו מרוחות רעות ומחליים מרים הנקראה מגדלית אשר גרשו ממנה שבעה שדים."

    זהותה של מרים המגדלית

    הסיבה לאיחוד בין שלוש הדמויות בימיה הראשונים של הכנסייה שנויה במחלוקת. יש הטוענים כי מדובר בבלבול, או בניסיון לפשט את סיפורי הברית החדשה עבור המאמינים. מנגד, קיימת הסברה לפיה מדובר בקנוניה ובניסיון לנסות ולהוריד ממעמדה של מרים המגדלית. עמדה זו צברה פופולריות רבה לאחר פרסום הספר צופן דה וינצ'י.

    על הר הזיתים בירושלים נמצאת כנסייה המוקדשת למרים המגדלית – כנסיית מריה מגדלנה.
    https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%94%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%9C%D7%99%D7%AA

    זכריה 14:4

    "וְעָמְ-דוּ רַגְלָיו בַּיּוֹם-הַהוּא(334) עַל-הַר הַזֵּיתִים(777) אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי יְרוּשָׁלִַם, מִקֶּדֶם…"

    הגב לaleph 111
   • aleph 111

    נהוג לחלק את המח ל-4 אונ-ות: האונה המצחית, האונה העורפית, האונה הרקתית, האונה הקודקודית.

    אמיגדלה

    https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%93%D7%9C%D7%94

    הגב לaleph 111
  • aleph 111

   "וְעָמְ-דוּ רַגְלָיו בַּיּוֹם-הַהוּא(334) עַל-הַר הַזֵּיתִים(777) אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי יְרוּשָׁלִַם, מִקֶּדֶם…"

   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%AA_%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%94_%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%9C%D7%A0%D7%94

   הגב לaleph 111
  • aleph 111

   הרב אהרן לייב שטיינמן=777

   המשך יבוא…

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  אין לך שמץ מדוע התרחשה נדידת העמים לאף אחד אין… אין כמעט תיעוד היסטורי לתקופה הזו והיהודו נוצרים דאגו לכך. אנחנו יודעים אבל שנדידת העמים התרחשה זמן קצר יחסית לאחר שהאימפריה הרומית התנצרה באופן רישמי. אותם נוצרים ככל הנראה ביצעו מעשי טבח וזוועה "בברברים" השמידו את המסמכים על כך ולאחר מכן טענו שאותם שבטים התנצרו מרצון. האנשים הללו עוסקים בסילוף ההיסטורה עד ימינו לשם כוח פוליטי. זה סוג של פרופגנדה/כישוף שהם מריצים כבר קרוב ל 2000 שנה

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   אני מניח שאתה מגיב לתגובה 517-518

   יופי, אז חזרנו שוב לטקטיקוס

   "אין לך שמץ מדוע התרחשה נדידת העמים לאף אחד אין"

   אני לא בטוח שאתה צודק, ויתכן וישנה דרך…

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  אתה מקלל את טקיטוס אך מוכן להקשיב לכל טענה של היסטוריון אחר ולא משנה עד כמה מגוחכת.למה?אולי טקיטוס אמר את האמת…דבר נדיר בימינו.

  דרך אגב,ביקרתי במרכז מגדלא,לא התרשמתי במיוחד,רוחניות לא תמצא שם שקרים וחושך כן.דת עולמית לעבדים.one ring to rule them all

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   "אתה מקלל את טקיטוס"

   תגובה 94…

   אני אישית לא מקלל אף אחד…לא מימיני ולא משמאלי, לא מעלי ולא מתחתי (אם נשאר עוד מישהו מתחתי חחח). מנקודת ראותי האישית אתה (אתם העולם) מקללים אחד את השני…

   בהקשר למגדלא…ברור חחח

   הגב לaleph 111
 • aleph 111

  בוקר טוב זאב,

  האם אובמה צדק בדבריו שהעולם הולך להיות חום יותר, וזוהי עובדה בלתי נמנעת?

  דקה 49:30 (העניין הנשי מדקה 40)

  https://www.youtube.com/watch?v=lEjeKrZxDFQ&t=120s

  הגב לaleph 111
  • aleph 111

   https://www.youtube.com/watch?v=BqpF6kXFePA&t=231s

   תגובת הנגד לגלובליזציה ולרב תרבותיות תהיה נוראית ומכוערת. תגובת הנגד של הצבעונים, שחורים ומוסלמים לצעדי המנע להצלת הגזע הלבן הנוצרי/פגאני באצטלה של פטריוטיזם של טראמפ ובאנון תתפוצץ לכולם בפנים. תגובת הנגד של המגזר הנשי להחפצתו וביזויו ע"י מסג'וניסטים רק תחריף את הקרע…תגובת הנגד של הליברלים גם לא תאחר לבוא.

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  כן העולם הולך להיות חום יותר וזה בלתי נמנע.אבל הדבר כשיגיע לשיאו יביא לקריסה כלכלית כלומר הבעיה תפתור את עצמה. אירופה ענייה לא תיהיה אטרקטיבית לאנשים חומים שלא לדבר על תנאי אקלים שהם לא בנויים להם. כמה שיותר מהר שזה יקרה יותר טוב ונוכל להתחיל לבנות מחדש אירופה לבנה.אציין ששחורים גם ירוויחו מזה אפריקה שחורה ללא ההתערבות הדורסנית הקפיטליסטית של המערב.

  הגב לhowlin' wolf
 • הי שלום, (נדחפת)
  העולם, אם הוא ממשיך ללכת, ודאי שהולך להיות חום וצהוב יותר. חחההה מזה בדיוק חוששים חלק מהלבנים… היאבד כושי חבורבורתיו? ז"א שפנפן לבן את פרוותו? החלב יהפך לפטריית כמהין? מנקודת מבט של קוסמטיקאית לבנה, זה הכיוון האבולציוני הנכון וטוב שכך. העורות החומים צהובים פשוט נפלאים ועמידים יותר לכל מה שצריך. חבל לי על צבע העיניים הכחול, שודאי יפחת.
  חחההה (: יום מקסים

 • https://www.youtube.com/watch?v=ykZrasnPo9A

  רציתי להוסיף עוד על הרוצח, מהנכתב בעיתונות:
  ""הוא למד ב'נופי גולן', כמו רוב בני הנוער ממגדל באותה תקופה", סיפר תושב מגדל. "
  http://www.ynet.co.il/articles.....47,00.html
  הרצח של תאיר ראדה, ההרגשה של רבים שמדובר ברוצחים בני גילה, מבית הספר…
  זה משפיע. כל הצעירים שמסתובבים היום וגדלו שם, בתוך הרצח, רוע, הסתרה והשאלות הקשות לגבי הדין והאשם שנמצא… זה משפיע.

  ועוד רציתי לומר (:, לפחות מהמקרה האחרון של אם, שרצחה את 4 בנותיה ולא מתיישבת בתוך הסטטיסטיקות הרגילות – אני אהיה קשה: אני לא מכירה את הנתונים והאם היה לאם קשר עם משרד הרווחה. היה וכן – ברצוני לומר שהמשרד הזה פועל על סמך הנחות גזעניות ולכן לא מסוגל להבחין מתי צריך להרחיק הורה מילדיו.

 • howlin' wolf

  "כוכב חמה

  כוכב חמה (בלועזית: Mercury, מרקורי) הוא כוכב הלכת הקרוב ביותר לשמש.
  שמו בלועזית הוא מרקורי, על שמו של האל הרומי מרקוריוס. לפני המאה ה-5 לפנה"ס נודע כוכב חמה בשני שמות, בלי הבנה שהוא יכול להופיע לסירוגין בצדה האחד של השמש ואחרי כן בצדה השני. בערב נקרא כוכב חמה "הרמס", ואילו כשהופיע בבוקר נקרא "אפולו"."

  יש לך כאן טעות שכן מנתונים אלה ניכר שיוצרי המיתולגיה הבינו באופן מדויק את העניין.שכן האלים השונים לא בהכרח מייצגים ישויות שונות אלא גם מצבים שונים וכוכבי הלכת השונים מקבלים שמות שונים בהתאם לאור אשר הינם מחזירים.

  מרקוריוס(אודין/הרמס/לוקי) יורד לשאול(הל) להחזיר את בלדר(אפולו) שמזוהה אם השמש ועל כן מופיע בבוקר. כאשר בערב הרמס(לוקי/אודין) ובבוקר אפולו(בלדר). יש כאן משמעות בסופו של עניין באל אחד! אור אחד, שהולך בצורות(Hamingja). ידוע לנו שלאבותינו היה ידע אסטרונומי נרחב, והם ביססו ארכיטקטורה וערים שלמות על פי תנועת גורמי השמיים על כן יהיה זה מגוחך ביותר לחשוב שהם נכשלו בהבנת עניין טריוויאלי שכזה.ואכן מסיפורי המיתולוגיה אנו לומדים שהם הבינו בדיוק מה מתרחש!

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  מחכה לתגובה שתתפרסם… הפעם לא רטינות מטופשות,דווקה משהו חשוב

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  התכוונתי לכך שכתבת שלפני המאה ה 5 לפנה"ס הספירה הם קראו לכוכב חמה גם בשם הרמס וגם בשם אפולו ושהדבר נבע מחוסר הבנה נכונה של אסטרונומיה. טענתי הייתה שהם הבינו טוב מאוד שמדובר באותו כוכב.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "שמו בלועזית הוא מרקורי, על שמו של האל הרומי מרקוריוס. מכיוון שכוכב חמה מופיע לסירוגין משני צדי השמש, חשבו הקדמונים בטעות שמדובר בשני כוכבים שונים ואף כינו אותו בשני שמות: "הרמס" כשהופיע בערב מצד אחד של השמש, ו"אפולו" כשהופיע בבוקר מצדה השני."

  https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%95%D7%9B%D7%91_%D7%97%D7%9E%D7%94

  זו טעות! כמו המיתוס המודרני שה"קדמונים" חשבו שהעולם שטוח. אני תוהה אומנם האם מדובר בבורות גרידא או בשקרים זדוניים. מזל שצריך רק אור קטן כדי לפזר את החשכה

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "אתה לא מסכים איתי, זה מרגש 🙂 אבל כשאתה כותב את הגישה שלי, קשה לי להסכים שזו באמת הגישה שלי.
  מעשים טובים מובילים אותך לגן עדן. מעשים רעים מובילים אותך לגיהינום. אף אחד משניהם לא מוביל אותך אל השחרור הרוחני. יש טוב ורע אבל מצד שני קיים פרדוקס כי אין באמת טוב ורע, שני הצדדים של המטבע שביחד סוחפים אותנו הלאה. אתה טוען שצד אחד של מטבע לא יכול להתקיים בלי הצד השני ואני מסכים. המטבע הוא העולם, אבל אני תופס שקיים נצח שהוא מעבר לעולם, והנצח הוא האמת לאמיתה.

  לדעתי אין בפניך שתי ברירות – לשכל שלך יש שתי ברירות, אבל הנשמה שלך דוחפת אותך רק לעבר ברירה אחת. והטבע של הנשמה הוא שמחה נטולת תנאים"

  נכתב ע"י מאהדבה.

  I think he was right on many points,and yet something is not right here.the so called eternity is not beyond this world but is always present.hell and heaven are here on earth and so is eternity.
  there seem to be here therefor a fine example of the misunderstanding of the Judeo Christians when they are confronted with the divine light.
  they seem to have the inability to fathom eternity and thus misinterpret it as another world or beyond the world
  a more correct term will be above world as such
  like man reasoning is above the capacity of animals of plants
  so the gods "live" in eternity.
  good and evil exist from a certain perspective yet become obsolete from another perspective thus there isn't any paradox in this matter.its like you using a raft to get to an island but once reaching land you leave the raft upon the shore and continue your journey on foot

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אלף, האם אתה חושב שהזמן הינו לינארי? כלומר ליקום היתה התחלה ויהיה לו סוף?

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   "האם אתה חושב שהזמן הינו לינארי?"

   "ויעבד יעקב ברחל שבע שנים, ויהיו בעיניו כימים אחדים באהבתו אותה"

   אני מניח שניתן לחוות את הזמן בצורות שונות…

   קיומנו מורכב ברמה האישית (הזמן הקטן), קבוצתית או קולקטיבית (הזמן הגדול) מהמתח בין הזמן הליניארי-אובייקטיבי לעומת הזמן הפנימי-סובייקטיבי בתוך מערכת ספירלית, בין שני המתחים הניגודיים הללו ישנה מערכת זמן אחרת…נהר די-נור.

   עוצמת הכוחות המשתנה קובעת את היסעו ויחנו.

   "הזמן יעשה את שלו, והזמן ירפא את הפצעים…" 🙂

   הגב לaleph 111
   • howlin' wolf

    חולק אלייך בנקודה הזו… הזמן הלינארי הינו הסובייקטיבי ונובע מהאמנזיה אליה דיברנו בהקשר לפחד מהמוות שהאינדיבידואל מותקף.שכן כל דבר בטבע(אובייקטיבית) הינו מחזורי. האדם אם תודעה לינארית אכן יוצר מתח וניתוק בינו לבין הטבע. הזמן שמעבר לכך הוא זמן מעל. בו המחזוריות לא קיימת והכל קורה עכשיו, כל הדברים בזמן הזה הופכים לשווים,זה הזמן הגדול שמכיל הכל, מוות ולידה,חושך ואור,אויב וחבר, טוב ורע וכו…

    ישנם ישויות שהם מעל הזמן(אחנתון וסוקרטס אני משער) לעומת ישויות אם הזמן(רוב האנושות) וכאלה שהינם נגד הזמן(גינגס חאן,אדולף היטלר,אטילה ההוני וכו..) ישויות שהינם נגד הזמן הם כאמור היחידות שיכולות להביא שינוי כלשהו בהשתלשלות הענייינים העכשווית.

    הגב לhowlin' wolf
    • howlin' wolf

     האובייקטיבי סובייקטיבי מאקרו ומיקרו קוסמוס הם אחד ושמם אחד.

     הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "מי יודע, אולי אמנזיה רטרוגרדית קולקטיבית, וברמות שונות…"

  אני חושב בהחלט שאמנזיה היא חלק מרכזי מאוד בסיפור שאנחנו מדברים אליו.

  https://www.youtube.com/watch?v=iHLMSEFfh8s

  הגב לhowlin' wolf
 • באנון של טרמפ, נכתב כאן – "בא נון" והוזכר נון, שיכול להיות הרסני וכאוטי.

  מה לגבי פיטר נבארו, ה"המטלטל"?
  "…דבריו של פיטר נבארו העבירו את היורו תוך דקות ממסחר יציב, לעלייה של 0.7% מול הדולר"
  http://www.calcalist.co.il/mar.....56,00.html
  "ההחלטה של טראמפ להטיל מכסים על מוצרים מסין הידרדרה במהירות למלחמת סחר כלל־עולמית, שמאיימת גם על כלכלת ישראל"
  http://www.calcalist.co.il/loc.....39,00.html
  האם הוא מקבל מקום בפנתאון הסמלי של טרמאפ?

  https://www.youtube.com/watch?v=qPwlYqXuJqM

 • howlin' wolf

  לכל שונאי האירופאים שטוענים שכולנו אפריקאים(עוד אחת)… תקראו את זה בבקשה.

  http://www.scirp.org/journal/P.....QtYStLF-bR

  קובץ ה pdf המלא כמובן

  הגב לhowlin' wolf
  • הי
   המאמר מדבר על המקור של קבוצות השבטים, אני עדיין לא בטוחה שהוא מבטל את ההנחה שאפריקאים ישבו באירופה, ועוד לפני הלבן (הcaucasoid). יכול להיות שלא הבנתי… אבל לא זיהיתי ביטול של מה שנטען במאמר ההוא ששמתי: שהאדם השחור האפריקאי ישב באירופה עוד קודם.
   מה שכן, לא ברור לי איך יודעים מי משתי הקבוצות האלה ציירה את הציורים במערות בספרד וצרפת. באוסטרליה מופיעים ציורים עתיקים ומרשימים לא פחות, ששייכים לאדם האבורג'יני, שהוא בטח לא לבן. בשבילי זה לא ממש חשוב, הכל התקדמות ויופי אחד.

   הלבן הזה הוא מסתורין גדול, אה?

 • הי האולין וולף,

  כן, אנסה לקרוא. אני פתוחה לגמרי בעניין זה, אתה צריך להבין שהעניין שלי בדברים כאלה לא נובע מהמאבק בין הגזעים. ואני לא צריכה שום הוכחות אנתרופולוגיות בשביל לבסס את הכבוד שאני רוכשת לכל גזע.
  אירופאים… אתה יודע שהנאנדרתלים מתוארים כבהירי עור… וידוע שהיו זיווגים בין הנאנדרתלים להומוספיינס. אמא'לה… גנים של פיגור… חחהההה (האולין! זה רק בשביל להרגיז!)

  איזה מתוקים
  https://www.google.co.il/search?q=neanderthal&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiEsIPJre_RAhVFrRQKHR-sBXcQ_AUICCgB&biw=1746&bih=837#imgrc=MgJM4OSmO1CgFM%3A

  • howlin' wolf

   הנאנדרתלים הם אירופאים כן והיה להם מה שנקרא היום אספרגר.
   והנאנדרטל לא היה נראה ככה, הוא היה דומה לאירופאי הנורדי של ימינו… sigh אני לא מתרגז אבל כאשר שומעים שקר חייבים לחשוף אותו ולהגיד את האמת. כל התיאוריה שיצאנו מאפריקה הופרכה במחקרים כבר אינספור פעמים כולל הדימוי חצי קוף של הניאנדרטל.

   הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  אני סבור שאת דווקה לא פתוחה בעניין הזה ואת לא רוכשת כבוד,לאף גזע אחרת היית מתנגדת לערבוב גזעי( הרס של כל גזע למרות שנכון להיום מכוון נגד הגזע האירופאי). כל זה לא משנה לי אבל כמו שאמרתי אני מתכוון להגיב לשקרים שלך( בין אם זה מתוך חוסר ידע או זדון משנה לי מעט).כמובן שמחקרים או עובדות לא מעניינים אותך כמו שציינת אך כפי שאמרתי אני לא מתרגז ואני לא מגיב בשבילך.

  הגב לhowlin' wolf
  • האולין כתבתי שאני לא זקוקה למחקרים על מנת לרכוש כבוד לגזעים ולא "שמחקרים או עובדות לא מעניינים אותי".
   והמאמר ששמתי דיבר על התפשטות האדם האפריקאי באירופה ולא על המקור של האדם הלבן או השחור.
   ערבוב גזעי – אני לא בעד או נגד אני פשוט מקבלת את זה וזה לשיקולו האישי של כל אחד.

   שקרים, "שנאת אירופאים"… נראה לי שאתה מפיל עלי ערימת תסכולים שלא שייכת לי.
   אני כן אצביע על העובדה שהאדם הנאנדרתדלי אינו בהכרח אירופאי, כפי שאתה מציג… הדנא האסייתי מכיל פי שניים יותר גנים שלו.

   • howlin' wolf

    כן זה מפני שהשוו את הדנא האסייתי לזה של ניאנדרטל מעורבב ולא של נאינדרטל שלם.

    "וא מזכיר לי מראה של עיירה נוצרית בליטא או משהו כזה, בתים כאלה שיאים לסינדרלה ואיזה כנסיה בכיכר, אדניות לפרחים,… יש להם כאלה שנראות כמו לקוחות מספר אגדות, הצליח להם. ואז בתוך החזון המושלם הזה, אופס, עובר להם יהודי…"

    כן אני ממש הוזה את האיבה שלך כלפי האירופאים…באופן אישי אני לא מאשים אותך בשנאה הזו, שכן מדובר בסכסוך עתיק.

    הגב לhowlin' wolf
    • howlin' wolf

     אסייתים הינם מעורבבים טעל כן יהיה להם דנא משותף אם ניאנדרטל מעורבב

     הגב לhowlin' wolf
  • האולין כתבתי שאני לא זקוקה למחקרים על מנת לרכוש כבוד לגזעים ולא "שמחקרים או עובדות לא מעניינים אותי".
   והמאמר ששמתי דיבר על התפשטות האדם האפריקאי באירופה ולא על המקור של האדם הלבן או השחור.
   ערבוב גזעי – אני לא בעד או נגד אני פשוט מקבלת את זה וזה לשיקולו האישי של כל אחד.

   שקרים, "שנאת אירופאים"… נראה לי שאתה מפיל עלי ערימת תסכולים שלא שייכת לי.
   ואצביע על העובדה שהאדם הנאנדרתדלי אינו בהכרח אירופאי, כפי שאתה מציג… הדנא האסייתי מכיל פי שניים יותר גנים שלו.

 • howlin' wolf

  "העולם, אם הוא ממשיך ללכת, ודאי שהולך להיות חום וצהוב יותר. חחההה מזה בדיוק חוששים חלק מהלבנים… היאבד כושי חבורבורתיו? ז"א שפנפן לבן את פרוותו? החלב יהפך לפטריית כמהין? מנקודת מבט של קוסמטיקאית לבנה, זה הכיוון האבולציוני הנכון וטוב שכך. העורות החומים צהובים פשוט נפלאים ועמידים יותר לכל מה שצריך. חבל לי על צבע העיניים הכחול, שודאי יפחת.
  חחההה (: יום מקסים"

  נכתב ע"י עוד אחת

  חברי הפורום היקרים תקראו את התגובה הנ"ל ולאחר מכן תהפכו את השחררים בלבנים.נשמע נאצי נכון? מפלצתי ולא אנושי? מדוע אם כן זה טוב ונחוץ לדבר על אירופאים בצורה הזו? כמות הפרוגנדה שהאכילו אותנו בנושא הזה אכן מדהימה

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  "העורות החומים צהובים פשוט נפלאים ועמידים יותר לכל מה שצריך. "

  כן, חוץ מאקלים אירופאי…

  הגב לhowlin' wolf
  • howlin' wolf

   וכמו תמיד הצבועים שמתלוננים על גזענות הם הגזענים הכי גדולים…

   הגב לhowlin' wolf
  • ""העורות החומים צהובים פשוט נפלאים ועמידים יותר לכל מה שצריך. "

   יותר מדי פוליטיקה ורגש בעניין, לא יובילו אותך לאמת.
   אני עומדת מאחורי מה שכתבתי, שכן זו עובדה ביולוגית ולא שאלה של יופי או עליונות גזעית.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_skin
   Humans with dark skin pigmentation have skin naturally rich in melanin (especially eumelanin), and have more melanosomes which provide a superior protection against the deleterious effects of ultraviolet radiation

   הגנת-על מרדיקאלים חופשיים.

   ישנם אף שמזכירים שהעור הכהה הוא מרובד יותר (אני לא יודעת אם זה קשור למלנין או לא).

   תוסיף לכך את העובדה שצפון כדור הארץ אינו מזוהה עם האדם הלבן אלא עם האינואטים. הם בהירים מספיק על מנת לסנטז טוב ויטמין D, אך הם אינם האדם הלבן.
   העור העמיד ביותר הוא הכהה או הצהוב. בעיני זו המהלך האבולציוני החכם הבא.

   והסתייגות מהנטיה לקשר בין הנאנדרתלים לצבעים הבהירים (אישית חשבתי כמו כולם שיש קשר):
   The specific MCR1 mutation in Neanderthals has not found in modern humans (or occurs extremely rarely in modern humans). This indicates that the two mutations for red hair and pale skin occurred independently and does not support the idea of gene flow between Neanderthals and modern humans.
   http://humanorigins.si.edu/evi.....r-and-more

   אב קדום משותף והיציאות מאפריקה. הגעתי לזה מכל מקום שפניתי. אם אתה גורס אחרת, תראה.
   https://genographic.nationalgeographic.com/neanderthal/

   מצרים העתיקה. אם אראה שתגובות שלי עולות, אטרח לשים חומרים.

   • howlin' wolf

    אקדים אותך מצרים העתיקה, הינה גזע מערובב…כן אנשים חומים וכך כל ציווליזציה שקמה, מעורבבים.כך גם מעצמת העל הנוכחית, ארצות הברית. ה'אמפריה' עמדה ועמודת תמיד לצד ערבוב גזעי,והרס הסביבה.

    הגב לhowlin' wolf
    • אתה מקדים אותי, אכן. אני עוד מתבוננת. בינתיים נראה לי שאתה רק מגרד משהו מהאמת.

    • howlin' wolf

     התחלת הציווליזציה במזרח התיכון וכו… בזמן עידן הקרח. נדידת הניאנדרטלים דרומה,התערבבות אם הספיאנס.הכול מתיישב כמובן שיכול להיות שאני טועה.אך הטענה ההפוכה שהספיאנס נדדו לאירופה והכחידו את הניאנדרטל באזור המחייה שלו מופרכת ומגוחכת הסיבה היחידה שמאמינים לטענה הזו היא שהיא נחשבת למקובלת ועוד מלמדים אותה בספרי הלימוד…המצב כמובן ישאר כך זמן מה לשם פרופגנדה פוליטית אך בסופו של דבר הם יצטרכו לשנות את גרסתם(והם אכן כבר משנים).

     למה כולם חושבים שישוע הנוצרי נולד ב 24 בדצמבר מהסיבה הפשוטה שמספיק אנשים חזרו על השטות הזו,עבור 90% מהאנשים הדעה המקובלת היא האמת לאמיתה(הסבר נוסף לאפקט מנדלה) אך כפי שלמדנו באפקט מנדלה המציאות היא כפי שהיא בלי קשר למה שאנו חושבים ובמוקדם או במאוחר אנחנו מתפקחים מהאשליות והשקרים.

     הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  מה שקורה נכון לעכשיו… הוא שכולם שונאים אחד את השני, יוצרים אידיאולוגיות ותוקפים זה את זה…מלחמה טוטאלית שהמטרה שלה היא התחדשות.אנחנו הפכנו לאיום על עצמנו ועל הסביבה אז אנחנו יוצרים מלחמה ותנאים קשים יותר כדי שמה שצריך למות ימות…
  באופן אישי אני מוכן לשקוע…ואתם?

  "גדלותו של אדם בזה שגשר הוא ולא מטרה: מה שאפשר לאהוב בו באדם הוא זה שמעבָר הוא ושקיעה."

  הגב לhowlin' wolf
 • aleph 111

  מִי נִשְּׁקַנִי מִנְּשִׁיקוֹת אַהֲבָה
  בִּנְוֵה חֲדַר מֶלֶךְ גְּבוּלִי נָסְבָה
  שַׁחַר וְהִנֵּה בָא יְדִיד נַפְשִׁי בְּחֵן
  וַתֶּהֱמֶה נַפְשִׁי לְמוּלוֹ קָרְבָה

  לוּלֵי הֱעִירַנִי בְּחֶמְלָה לַעֲמֹד
  נִתְפָּרְדָה מֶנִּי וְגּוּפִי עָזְבָה
  מַה זֶּה יְחִידָתִי (א) מְזָגַי תִּרְכְּסִי
  וַאְנִי גְּוִיָּתִי בְּחַסְדֵּךְ נִצְּבָה

  בִּינוּ שְׂרִידֵי הַזְּמָן הִתְחַבְּרוּת
  הַגּוּף וְהַנֶּפֶשׁ בְּיוֹם שֶׁשָּׂגְבָה
  נָחַת בְּסוֹד תּוֹרָה וּמִצְוֹת קָנְתָה
  שַׁלְמוּת וְגַם שֵׁם טוֹב לְשִׂכְלִי הִרְהֲבָה

  יוֹם תִּכְסְפָה לַחְזוֹר תְּסוֹבֵב גַּלְגְּלִ-י
  בֵּין מַלְאֲכֵי דֶגֶל מְטַטְרוֹן שַׂר צְבָא
  וִדּוּי דְּבָרִים קַבְּלָה יָהּ יוֹצְרִי
  עַבְדָּךְ בְּעֵת רָצוֹן לְחַיִּים תִּכְתְּבָה

  הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  אישית לא אוהב את הערבוב אבל…כל אחד שיחיה בשלום בנחלתו

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  עורות חומים ושחורים לא יכולים לקלוט ויטמינים מהשמש באקלים אירופאי כשם שאדם אירופאי לא יכול לשרוד את האקלים באפריקה.אסייאתים הם ערבוב של אפריקאים וניאדרטלים ועל כן יש להם יכולת מסוימת לשרוד באקלים כזה(אם תזונה מיוחדת עשירה בשומן דגים).אפילו את הזכרת את עורם הבהיר של האינואטים(מה קרה לעליונות העור החום?עמיד בכל לא? פחחח)

  "יותר מדי פוליטיקה ורגש בעניין, לא יובילו אותך לאמת."

  אני סבור שהדעה של "יצאנו מאפריקה" מונעת בעיקר ע"י שאיפות פוליטיות ועל כן אני צריך להגיב גם בצורה הזו.
  מעבר לכך אני לא זה שמדבר בעד הכחדת גזע… אלא בשימור של כל הגזעים. אני סבור שדווקא כן יש לך איבה כלפי אירופאים ואני חושב שכל אחד שיקרא את התגובות שלך יכול להבין את זה.אין לך בעיה אם אף גזע ברור, מלבד האירופאי שצריך להעלם לדעתך(רק חבל על העיניים הכחולות).

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  הא