ראשי » אחוות סודיות » אתם כאן

אנדרטת ג'ורג'יה – התעלומה שלא נפתרה

האנדרטה המוזרה ביותר באמריקה משקיפה על עמק צחיח בצפון ג'ורג'יה. חמישה לוחות אבן מאסיביים של גרניט משוייף צומחים מתוך האדמה בתבנית שצורתה כוכב.הכיתוב על האנדרטה והמסתורין האופף את בנייתה הביאו רבים להאמין שהיא נוצרה בידי מסדר חשאי שנקרא "אילומינטי" או בידי מסדר "הבונים החופשיים" כהכנה לקראת סדר עולמי חדש שבמסגרתו רק אחוז קטן מהאנושות ישרוד.

 • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 1 בנובמבר 2009
 • 12,079 צפיות | 61 תגובות

דפים: 1 2

עודכן לאחרונה: 23 ביוני 2012
אנדרטת ג'ורג'יה

אנדרטת ג'ורג'יה

האנדרטה המוזרה ביותר באמריקה משקיפה על עמק צחיח בצפון ג'ורג'יה. חמישה לוחות אבן מאסיביים של גרניט משוייף צומחים מתוך האדמה בתבנית שצורתה כוכב. גובהו של כל לוח 4.87 מטר כאשר ארבעה מהם שוקלים יותר מ-20 טונות כל אחד. ביחד הם תומכים בלוח אבן השוקל יותר מאחד עשר טונות. כשמתקרבים למונומנט, קשה שלא לחשוב מיד על המקבילה שלו באנגליה, הסטונהנג', או אפילו על לוח הגרניט השחור מהסרט 2001: אודיסיאה בחלל. האנדרטה, שנבנתה ב-,1980 ממתינה בשקט לסוף העולם כפי שהכרנו אותו.

המבנה העצום הזה, שידוע בשם: אנדרטת ג'ורג'יה, היא מסתורין השרוי באפלה. איש אינו יודע מי מימן את בנייתו ולמה. הרמזים היחידים למקורו נמצאים בלוח קטן הממוקם לרגליו ובו תיאור מימדי האנדרטה והסברים על החורים והחריצים המורכבים שעל פניה, שמייצגים תנועות כוכבים ואת תנועת השמש. על לוחות האבן העצומים חרוטים מסרים מוזרים ב-8 שפות שונות, ביניהן אנגלית, ערבית, עברית, סוואהילית ועוד. מה שכתוב על הלוחות נראה כמו אידיאולוגיה מוזרה של העידן החדש. חלק מהמסרים מזכירים אאוגניקה, השבחה גזעית, כמו המסר: “לכוון את הילודה בתבונה, על-ידי שיפור הכושר והרבגוניות”; מסרים אחרים נשמעים כמו אמרות מיסטיות של העידן החדש כמו: “להעביר אמת יופי ואהבה בחיפוש הרמוניה עם האין-סופי”

התיאוריות הנוגעות למבנה עלום זה רבות. רוב העדויות מציירות תמונה שבה המסרים נועדו לניצולים של איזו קטסטרופה, או כפי שחלק טוענים, הנחיות ברורות לאליטות השולטות בעולם כיצד לכוון את העתיד לעבר “חזרה להרמוניה עם הטבע” שבה תופחת האוכלוסיה העולמית מ-7 מיליארד אנשים ל-500 מיליון אנשים ויצירת ממשלה כלל עולמית אחת עם בתי משפט מרכזיים וחוקים עולמיים. כבר יותר משלושה עשורים שהמבנה העצום והמוזר בג'ורג'יה גורר אחריו תגובות הנעות מהערצה מוחלטת לשאט נפש וטענה שמקור המסרים הוא השטן. תומכי המבנה ומסריו (אחת מהידועות שבהם היא יוקו אונו) היללו את המסר שקורא, לדעתם, לחשיבה רציונאלית והרמוניה עם הטבע. המתנגדים קראו למבנה עשרת הדברות של האנטי קרייסט.

מי שלא היו הארכיטקטים והמתכננים הסמויים של המבנה, הם ידעו מה הם עושים: האנדרטה בנויה בצורה הנדסית מופתית ומורכבת שעוקבת אחר תנועת השמש בדיוק רב. המבנה הצליח ליצור הערצה ופליאה והוא משך תומכים רבים המגנים עליו מפני רצונם של רבים לראותו הרוס ומושמד. זה ברור שיוצרי המבנה הכירו היטב את נפש האדם. אנשים יעריצו את מה שהם לא מבינים לפחות כמו את מה שהם מבינים.

אנדרטת ג'ורג'יה

אנדרטת ג'ורג'יה היא כנראה המבנה החידתי ביותר בארה"ב. לוחות גרניט עצומים שעליהם חקוקות הוראות לבניית ציווליזציה אחרי ש-90 אחוזים ממנה הושמדו. רק אדם אחד יודע מי בנה אותה ולשם מה, והוא לא מתכוון לספר... צילום: Dan Winters

ההתחלה
סיפורה של אנדרטת ג'ורג'יה התחיל בצהרי יום שישי ביוני 1979, כאשר אדם אלגנטי עם שיער כסוף הופיע במחוז אלברט. הוא עשה את דרכו למשרדי חברת אלברטון משייפי גרניט, והציג עצמו כרוברט ס. כריסטיאן. הוא טען שהוא מייצג “קבוצה קטנה של אמריקנים נאמנים” שתיכננו את בנייתו של מבנה אבן גדול ומורכב בצורה יוצאת דופן. הוא הגיע למחוז אלברט כי הוא ידע ששם מייצרים את הגרניט הטוב בעולם.

ג'ו פנדלי, נשיא חברת אלברטון, הנהן בחופזה ברצותו להמשיך בשגרת יומו. אך כאשר כריסטיאן תיאר את המבנה המתוכנן, פנדלי עצר את מה שעשה. לא רק שהאיש ביקש אבני גרניט בגודל שעוד לא נכרה במדינה, הוא רצה שהם ייחתכו וישויפו למין מבנה אסטרונומי עצום.

בשביל מה צריך את המבנה הזה? פנדלי שאל. כריסטיאן הסביר שהמבנה ישמש כמצפן, לוח שנה ושעון. בנוסף תידרש חריטה של מסרים בשמונה שפות שונות, העיקריות בעולם, והוא צריך להיות עמיד בפני כל קטסטרופה שהיא.

דיוק מתוכנן
נבנתה על מנת לשרוד את האפוקליפסה, אנדרטת ג'ורג'יה משמשת לא רק כהוראות לעתיד – לוחות הגרנט העצומים משמשים גם כשעון, לוח שנה ומצפן.

1 . האנדרטה יושבת בנקודה הגבוהה ביותר במחוז אלברט והיא מוכוונת לעקוב אחר תנועת השמש ממזרח למערב לאורך כל השנה.

2. ביום השוויון, מבקרים שעומדים בצד המערבי של חרך באבן שזכה לכינוי:“חרך הדואר” ממוקמים כך שהם רואים את זריחת השמש באופק.

3. חור בגובה העיניים שנקדח לתוך עמוד התמיכה המרכזי מאפשר לצופים בצד הדרומי לראות את כוכב הצפון.

4. חור בקוטר 7/8 אינץ' שנקדח בכיפת האבן מרכז קרן שמש על העמוד המרכזי ובצהרי היום מראה במדויק את היום בשנה.

סיור מצולם באנדרטה:

פנדלי כבר נפטר, אך זמן קצר לאחר שבניית האנדרטה הושלמה, שאל אותו כתב טלוויזיה שנשלח לסקר את האירוע מה הוא חשב כשהוא שמע לראשונה את תוכניתו של כריסטיאן. “חשבתי שעומד מולי משוגע. איל אוכל לגרש אותו החוצה?”, אמר פנדלי. הוא ניסה לרפות את ידיו של המבקר בנוקבו בסכום גדול פי כמה ממה שהיה גובה על פרוייקט כזה. העבודה תזדקק לכלים מיוחדים, מיכשור כבד ותשלום ליועצים, הסביר לו פנדלי. אך כריסטיאן בקושי הנהן ושאל כמה זמן תארך העבודה. פנדלי העריך שכשישה חודשים, לפחות. הוא לא היה חולם להתחיל אפילו פרוייקט כזה עד שהוא ישתכנע שכריסטיאן יוכל לשלם לו, ואז כריסטאן שאל אם יש בנקאי אמין בסביבה. פנדלי שלח אותו לחפש אחר וויאט מרטין, נשיא הבנק של עיירת גרניט.

מסרים חקוקים בשמונה שפות - המסר בעברית על אחד הלוחות

מסרים חקוקים בשמונה שפות - המסר בעברית על אחד הלוחות

מרטין הוא האדם היחיד היום חוץ מפנדלי המנוח שראה את כריסטיאן פנים אל פנים. “פנדלי צלצל אלי ואמר, 'יש כאן איזה משוגע שרוצה איזה אנדרטה משוגעת'”, מרטין אמר. “אך כשהבחור הופיע, הוא לבש חליפה יוקרתית מאוד, מה שגרם לי לקחת אותו קצת יותר ברצינות. הוא התבטא בבהירות, בבירור בעל חינוך טוב והשכלה.” מיד בפגישתם הראשונה אמר כריסטיאן למרטין ששמו הוא שם בדוי. הוא אמר שקבוצתו תכננה את הפרוייקט בצורה חשאית במשך 20 שנה והיא רוצה להישאר אנונימית לנצח. “וכשהוא אמר לי מה הוא וקבוצתו רוצים לעשות, כמעט נפלתי מהכסא,” מרטין אמר. “אמרתי לו, 'אני חושב שזה אותו הדבר כמו להשליך את הכסף הזה לביוב.' הוא רק הביט בי ונענע את ראשו, כאילו הוא ריחם עלי, ואמר, 'אתה לא מבין'.“

מרטין הוביל את כריסטיאן במורד הרחוב לכיכר העיר, היכן שניצבה אנדרטת מזרקה שכללה טבעת עם 13 לוחות גרניט, כל אחד בקושי בגובה של 70 סנטימטר, שסימלו את המתיישבים המקוריים. “אמרתי לו שזה הפרוייקט הגדול ביותר שעשינו באזור עד כה,” אמר מרטין. “זה לא הפריע לו כלל.” “בהבטיחו לחזור ביום שני, האיש עזב כדי לחכור מטוס ולחפש מהאוויר אחר אתרים מתאימים להקמת האנדרטה.”

כאשר חזר כריסטיאן לבנק ביום שני, מרטין הסביר לו שהפרוייקט לא יתחיל עד אשר הוא יוודא את זהותו האמיתית ו”יקבל בטחונות כספיים.” בסופו של דבר שני האישים הגיעו להסכם: כריסטיאן יגלה את שמו האמיתי בתנאי שמרטין ישאר המתווך היחיד, יחתום על הסכם סודיות שבו הוא יתחייב שלא למסור לעולם את המידע לנפש חיה, ויסכים להשמיד את כל המסמכים והעדויות הקשורים לפרוייקט כאשר יגיע לסיומו. “הוא אמר שהוא ישלח את הכסף מבנקים שונים ברחבי המדינה,” אמר מרטין, “בגלל שהוא רצה לוודא שאי אפשר לעקוב אחריהם. הוא הבהיר שהוא מאוד רציני בעניין החשאיות.”

לפני שעזב את העיר, שוב נפגש כריסטיאן עם פנדלי והציג בפניו קופסת נעליים עם דגם מעץ של האנדרטה בנוסף לכעשרה עמודים של הוראות נוספות. פנלי לקח את הדגם והמסמכים אבל נשאר ספקן. עד אשר מרטין צלצל ביום שישי לאחר מכן ואמר שקיבל הפקדת מקדמה של 10,000 דולר. לאחר מכן הפסיק פנדלי לפקפק, והחל לעבוד. “אבי אהב אתגרים,” אמרה בתו של פנדלי, מליסה פנדלי קורסו, “והוא אמר שזהו הפרוייקט המאתגר ביותר בהיסטוריה של מחוז אלברט.”

בניית האנדרטה החלה מאוחר יותר באותו הקיץ. קבוצתו של פנדלי תיעדה את הבניה במאות צילומים. פטישי אוויר נכנסו לעומק של כ-30 מטרים בתוך מכרה הפירמידה בעיירה, בחיפושם אחר סלעי גרניט גדולים מספיק כדי לשמש בבניה. פנדלי וצוותו עצרו את נשימתם כאשר לוח גרניט במשקל 28 טונות הורם מהאדמה. מבער מיוחד (למעשה כמו מנוע סילון ממוזער המשמש לחיתוך ושיוף סלעי גרניט) הובא לאלברטון כדי לנקות ולשייף את האבנים, וזוג סתתי אבן נשכרו כדי להחליקם.

פנדלי ומרטין עזרו לכריסטין למצוא מקום מתאים להקמת האנדרטה במחוז אלברט: גבעה שטוחת ראש. בעבור 5,000 דולרים מכר החוואי ווין מולינקס חלקה בת חמישה אקרים. בנוסף לתשלום, כריסטיאן הסכים לאפשר לבקר של החוואי לרעות בשטח האנדרטה לכל חייו, וחיי ילדיו. וחברת הבנייה של מולינקס קיבלה את עבודת היסודות.

כאשר הושלמה קניית האדמה, עתידה של האנדרטה הובטח. כריסטיאן נפרד לשלום מפנדלי במשרדי חברת גרניט בהוסיפו, “לעולם לא תראה אותי שוב.” ואז הוא פנה לעבר הדלת, בלי אפילו לחיצת יד.

מאותו רגע, תיקשר כריסטיאן רק דרך מרטין הבנקאי, בהוסיפו לאחר מס' שבועות שהבעלות על הקרקע ועל האנדרטה תהיה בידי מחוז אלברט, שעדיין מחזיקה בה כיום. כריסטיאן אמר שגאווה אזרחית תגן עליה במשך הזמן. “כל התכתובת עם מר כריסטיאן נעשתה מערים שונות ברחבי המדינה.”, אמר מרטין. “הוא מעולם לא שלח דבר מאותו המקום פעמיים.”

המפרט

זריחה: חרך חתוך בצורה מושלמת מאפשר לקרן אור לחדור דרך לוח האבן המרכזי ולציין את יום השוויון בשנה. צילום: Dan Winters

זריחה: חרך חתוך בצורה מושלמת מאפשר לקרן אור לחדור דרך לוח האבן המרכזי ולציין את יום השוויון בשנה. צילום: Dan Winters

המפרט האסטרולוגי של האנדרטה היה כ”כ מורכב שפנדלי נאלץ לשכור את שירותיו של אסטרונום מאוניברסיטת ג'ורג'יה כדי שיעזור בעיצוב. ארבעת הלוחות החיצוניים הוצבו בגבול תנועת השמש השנתית. העמוד המרכזי נזקק לשני מאפיינים מדוייקים ביותר: חור שדרכו ישתקף כוכב הצפון במשך כל השנה, וחרך שדרכו ניתן יהיה לראות את זריחתה של השמש ביום השוויון. המרכיב העיקרי של האבן שהונחה מעל הלוחות היה חור בקוטר 7/8 האינץ' שדרכו תחדור קרן שמש בצהרי היום בכל יום, בהאירה על העמוד המרכזי בצורה כזו שתציין כל יום בשנה.

אולם האלמנט המרכזי באנדרטה הוא חקיקתו של מסר בשמונה שפות על כל אחד מהצדדים החיצוניים של הלוחות המרכזיים; אנגלית, ספרדית, רוסית, סינית, ערבית, עברית, הינדית וסוואהילית. מסר נוסף שנחקק על אבן הכיפה נכתב בארבע שפות נוספות: הירוגליפית מצרית, יוונית קלאסית, סנסקריט ושפת בבל העתיקה. במסר הזה נאמר: “ויהיו אלה מצפן לעידן ההגיון”. האו”ם עזר בתרגום חלק מהמסרים ללשונות השונות, בעיקר למסר בשפות העתיקות.

דפים: 1 2

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=2352
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

61 תגובות »

 • איציק

  זוועה. ככה מול העיניים, והחיים ממשיכים כרגיל.

  הגב לאיציק
 • מישהוא

  עוד חלק מאוד מהותי מנבואת ה "האנטי-כרייסט" זה קיומה של "המדינה היהודית" מחדש – שמסביר למה 666 חרוט לישראל על הדגל!

  אותה ”חברה לוציפריאנית סודית” שבנתה את האנדרטה בג'ורג'יה הינדסה גם את יסוד ישראל!

  הגב למישהוא
 • מה קורה פה בעצם?

  כל אחד מאיתנו, עם הדמיון, מעצים את חבורת האנשים המצחיקה הזאת, ונותנים להם כוחות מיסטיים, מעבר לשליטה הברורה של קבוצות דיסקרטיות של אנשים בכל המוסדות בעולם.

  מיהם האנשים: אנשים עשירים שמרוב כוח איבדו את שפיותם והתחילו להאמין בדברים כמו "סוף העולם" ו"השטן".

  מה אנחנו עושים: במקום להלהיט את המיתוסים הללו, עלינו לחשוב בחשיבה ביקורתית. אין שטן! אין סוף עולם!

  כל הרעיונות המיתולוגיים הללו הם שייכים לקבוצה הזאת. למה אתם משתפים איתם פעולה? הם הממסד, והם משמרים על רעיונות שאנשים חשבו עליהם כשלא היה להם הסבר מדעי לתת לתופעות שקורות בעולם.

  יש שיטפון? אלוהים כועס.
  יש אנשים שפוגעים בנו? הם מרושעים והם נגד אלוהים.
  יש אנשים עשירים מטורללים? הם שליחיו של השטן!

  עצם זה שאנחנו טוחנים את הנושאים הללו לא עוזר בשום דבר. אם אתם באמת רוצים להאבק בהם למדו אנשים על: מדע, חיבור בין האדם לסביבה, חיבור תודעתי של כל בני האדם, איך פותרים בעיות, איך אפשר לחיות בחופש מוחלט וליצור חברה מתהווה בסביבה של שפע.
  הנושאים הללו לבד יהפכו אנשים מצייתנים – למנהיגים אישיים. זה מה שאנחנו רוצים.לא?

  אני רואה שהדרך הכי טובה להלחם בקבוצות השליטה היא על ידי דברים מעשיים, במה באמת משפר את חיינו, ולא בדת ובמעשים המוזרים של קבוצה אחת או אחרת.

  • רמי אושרי

   כולם מפחדים מהסוף מהשטן מהמוות
   זה יפה ונחמד אבל אין זה מונע את האמת מלהתקיים
   אותו אדם שביקש את בנית האנדרטה שייך לאירגון העולמי
   האירגון הזה מתוקשר עם חוצנים מעולמות אחרים והוא זה שבעצם שולט בעולם כולו
   בכול מדינה יש לפחות נציג אחד בממשלה ששיך כך או אחרת לאותו אירגון עולמי
   בכתובות שנמצאות על האנדרטה כתוב שישארו רק חצי מליארד אנשים והשאר "ילכו לעולם שכולו טוב"
   מה שעוד כתוב שיגיע הזמן להשבחת בני האדם על כדור הארץ
   וזה נכון מאוד
   לפני כ5000 שנה הייתה ההשבחה הראשונה
   ואז בא המבול. שהישמיד את רוב האוכלוסיה
   נעשה ניסיון להשבחה שניה בתקופתו של נוח אך היא נכשלה עקב עיקורו של נוח עלידי (אחד מבניו)בשמו של השטן.
   כיום בני האדם חשופים לכול מיני מחלות, יש המון פגמים בבני אדם שנולדים ויש המון עקרות הרבה מעבר למה שצפה האדם
   אחרי החורבן הממש ובא לעולם עלידי לדוגמא שפעת החזירים. ישארו כי חצי מיליארד בני אדם
   מאותם בני האדם הצעירים שבהם יעבירו השבחה
   בהזרעת הנשים יתערבו כוחות עליונים
   ישנם מס אנשים שלהם יש מה שנקרא הזרע האדום שזה בעצם זרע משובח מאוד. וכך יתחדש האדם המחוסן מכול מיני מחלות שונות וצרות למנהן.
   כול טוב ושבת שלום

   הגב לרמי אושרי
 • רוני

  איזה כיף…סוף העולם. סוף סוף.

  הסוף לסבל. יהיה רק טוב לאימא טבע.

  למה אנחנו מחכים?….בואו כבר נשלים את "חזון אחרית הימים" שיצרנו אותו מפרי דמיוננו.

  סתם אני צוחק….

  אבל איך זה שעדיין האוכלוסיה לא פוחתת?

  הגב לרוני
 • פרומיתאוס =בנקאות זה פשע מאורגן צווארון לבן נגד האזרח הקטן ןהפקיד ב

  מידע על האנדרטה היתפרסם בסרט של alex jones endgame
  2.5שנים

  הגב לפרומיתאוס =בנקאות זה פשע מאורגן צווארון לבן נגד האזרח הקטן ןהפקיד ב
 • ori

  הניסיון של "קבוצה זו" ליצור גרסה חדשה לעשרת הדיברות, מתקשר באופן מסקרן לחזון של הבונים החופשיים לשים את האדם במעמד של אלוהים.
  אני סבור שיש קשר תכליתי בין האנדרטה לבונים החופשיים.

  הגב לori
 • ניר

  איזה מגניב. יש אפילו תרגום בעברית! מי צריך את TOREC…

  הגב לניר
 • רון

  אם כבר חוקים
  חוק השריעה המוסלמי והעונשים שלו – כריתת ידיים רגליים וראש

  קראתי כתבה היום בוואינט על כריתת ראש שפדופיל עומד לחוות

  מישהו רוצה לשמוע ראיון אישי עם המוציא להורג הממשלתי של ערב הסעודית?

  This is the story of Abdallah Al-Bishi
  the Arabian Executioner –that's right, the guy who chops people's heads off with his sword.

  http://www.youtube.com/watch?v=UxmBp23W6nc

  הגב לרון
 • Jess

  תום צודק ופגע בינגו
  אם תשימו לב סה"כ המבנה של האנדרטה הוא גם מבנה מאוד אפקטיבי לניצול אנרגיה מרוח ובזול.

  הגב לJess
 • רון

  פשוט ווידאו אדיר
  10 דקות קליפ תמציתי לנושא האן.דבל.או

  The Complete Idiot's Guide to the New World Order

  http://www.youtube.com/watch?v=XRLPG_HplrA

  הגב לרון
 • רון

  מישהו כאן שמע על הקלאיימט צ'איינג' טריטי שעומד להיחתם בדצמבר השנה בקופנהגן?

  On October 14, Lord Christopher Monckton gave a presentation in St. Paul, MN on the subject of global warming. In this 4-minute excerpt from his speech, he issues a dire warning to all Americans regarding the United Nations Climate Change Treaty that is scheduled to be signed in Copenhagen in December 2009.

  תמצית קצרצרה ולעניין בקליפ

  http://www.pyrabang.com/view.p.....t_id=42151

  הגב לרון
 • רון

  בין המאמרים היותר חשובים שקראתי השנה – שיעור בהיסטוריה

  לפני שאתם קוראים – תפרידו בין היהדות (אברהם יצחק יעקוב) לאנשים אלו.

  House Of Rothschild: No One Can Understand What Has Happened To The Planet Without Reading This

  The Rothschilds have been in control of the world for a very long time, their tentacles reaching into many aspects of our daily lives, as is documented in the following timeline.

  יש כאן סקירה כרונולוגית מסודרת מחולקת לשנים מתחיל ב1743 וניגמר בשנת 2006 פשוט סקירה דקדקנית מגוביית ברשימה ארוכה של מקורות.

  כמה דוגמאות

  Back to 1815, this is the year Nathan Mayer Rothschild makes his famous statement,

  “I care not what puppet is placed upon the throne of England to rule the Empire on which the sun never sets. The man who controls Britain’s money supply controls the British Empire, and I control the British money supply.

  1821: Kalmann (Carl) Mayer Rothschild was sent to Naples, Italy. He would end up doing a lot of business with the Vatican and Pope Gregory XVI subsequently conferred upon him the Order of St. George.

  1823: The Rothschilds take over the financial operations of the Catholic Church, worldwide.

  1849: Gutle Schnaper, Mayer Amschel Rothschild’s wife dies. Before her death she would nonchalantly state,

  “If my sons did not want wars, there would be none.”

  1861: President Abraham Lincoln (16th President of the United States from 1860 till his assassination in 1865) approaches the big banks in New York to try to obtain loans to support the ongoing American civil war. As these large banks were heavily under the influence of the Rothschilds, they offer him a deal they know he cannot accept, 24% to 36% interest on all monies loaned.

  1876: Otto von Bismarck states,

  “The division of the United States into two federations of equal force was decided long before the civil war by the high financial power of Europe. These bankers were afraid that the United States, if they remained in one block and as one nation, would attain economical and financial independence, which would upset their financial domination over the world. The voice of the Rothschilds predominated.

  1917: As a result of Germany’s offer of peace the Rothschild war machine goes into overdrive in America, spreading propaganda which leads to President Wilson under the instructions of American Zionist leader and Supreme Court Justice, Louis Dembitz Brandeis, reneging on his promise to the electorate and taking America into the first world war on April 6.

  1934: Swiss banking secrecy laws are reformed and it becomes an offence resulting in imprisonment for any bank employee to violate bank secrecy. This is all in preparation for the Rothschild engineered Second World War in which as usual they will fund both sides.

  1973: In his book, None Dare Call It Conspiracy, Gary Allen states,

  “One major reason for the historical blackout on the role of the international bankers in political history is the Rothschilds were Jewish .The Jewish members of the conspiracy have used an organisation called The Anti-Defamation League (ADL) as an instrument to try and convince everyone that any mention of the Rothschilds and their allies is an attack on all Jews.

  —-

  1987: Edmond de Rothschild creates the World Conservation Bank which is designed to transfer debts from third world countries to this bank and in return those countries would give land to this bank. This is designed so the Rothschilds can gain control of the third world which represents 30% of the land surface of the Earth.

  1995: Former atomic energy scientist, Dr Kitty Little claims the Rothschilds now control 80% of the world’s uranium supplies giving them a monopoly over nuclear power.

  http://pakalert.wordpress.com/.....ding-this/

  הגב לרון
 • ארז

  אחד המשפטים שתפסו אותי ולפרש אותם זה פשוט
  “אל תהיו לסרטן עלי ארץ"
  שזה בעצם ההתפשטות או הגידול של האנושות על האדמה, זה המסר.

  הגב לארז
 • ארז

  החברה הסודית, סקאלס אנד בונז, כתבת וידאו של ה סי אן אן, בוש, קארי וכל השאר:
  http://www.prisonplanet.com/ne.....piece.html

  הגב לארז
 • מעניין אם כדי להצטמצם לאוכלוסייה של 500,000 בני-אדם נצטרך עזרה קוסמית חיצונית או שנוכל לעשות זאת לעצמנו עם הרבה אכזריות..

  בכל אופן לא הייתי מזלזל באנשים שמתכננים מונומנט במשך 20 שנה…

 • ארז

  האם מישהו מזהה את האיש לצידו של אובמה?
  http://www.thetruthorthefight......677923.png

  הגב לארז
 • אמילי

  מה הוא המסר החמישי?

  הגב לאמילי
 • רון

  מידע על 2012

  מישהו כאן עשה עבודת נמלים

  כל המידע הרציני באינטרנט בדף אחד כולל סירטונים

  http://pakalert.wordpress.com/.....ming-true/

  הגב לרון
 • רון

  חשיפה אדירה בפרלמנט האירופי

  Mario Borghezio, an Italian member of European Parliament, dropped a bomb shell at the EU this week. In the video below, during a session of the parliament in Brussels Borghezio questioned the nominations of Bilderberg and Trilateral attendees and cohorts for the posts of EU President and EU foreign minister.

  http://www.prisonplanet.com/it.....eting.html

  הגב לרון
  • יעל

   "האם יכול להיות שאף אחד לא הבחין שכל השלושה נוכחים בתכיפות בפגישות של קבוצת בילדרברג או של הוועדה התלת-צדדית? אני חושב שאנחנו צריכים ליישם את עקרונות השקיפות, אותם אנחנו מזכירים לעיתים כה קרובות במוסדות שלנו. אנחנו צריכים לבסס כנתון האם האנשים האלה הם נציגי הכוחות הפוליטיים במדינות שלהם, או האם הם פשוט נציגיהם של קבוצות מסתוריות שנפגשות מאחורי דלתיים סגורות על מנת להחליט על עניינים מעל ראשי האנשים."

   המועמדים עליהם הוא מדבר הם יאן פטר בלקננדה, דייויד מיליבנד והרמן ואן רומפוי.

   הגב ליעל
 • עידן

  היום שמעתי ברזי ברקאי את הדיון על המאגר הביומטרי ואבי דיכטר שתומך במהלך רמז שהוא מקווה שבעתיד לכשיהיו בחירות, עם התעודות החכמות לא יהיה ניתן לזייף את הזהות שלך.
  וכך לכאורה הוא מתכוון, נגן יותר טוב על הדמוקרטיה
  ולא יכולתי שלא להיזכר בסרט שחובה לראות the way of war
  סרט מאד חתרני לדעתי, ושם רואים שני אנשי ממשל בכירים, שא' שואל את ב':
  "מה אתה חושב שאנחנו עושים",
  אז ב' עונה לו:
  "אנחנו מגנים על העם"
  אז א' עונה:
  "לא, אנחנו מגנים על הדמוקרטיה ואתה יותר מכולם צריך לדעת את ההבדל".
  בקיצור אחת המטרות של המאגר היא לטרפד בעתיד את הבחירות
  ולנווט אותם בדיוק לאן ש"הם" רוצים.

  דבר אחר:
  היום קיבלתי חשבון מים עם הצריכה העודפת
  והחשבון קפץ ב-70% הייתי בשוק.

  הגב לעידן
 • ארז

  ובנימה זאת אולי כדי שנראה קליפ קטן שמסביר את הכל בעצם, שימו לב טוב טוב איך הקליפ מתפתח מההתחלה לסוף וכדי שתקשיבו טוב למילים.
  flobots-handlebars
  http://www.youtube.com/watch?v=AuK2A1ZqoWs

  הגב לארז
  • יעל

   אדיר.

   ועוד שיר/קליפ מעוררי השראה ברמות –

   Flobots – Rise
   youtube.com/watch?v=H0XmsUlz2hI&feature=fvst

   We march to the heartbeats of our granddaughters and grandsons.
   איזה משפט מדהים.

   אגב, יש להם שיר שהוא פשוט שיר חובה. אני לא מאמינה שיהיה כאן _אחד_ שלא יחשוב שזה שיר עם מסר מדהים.
   מצאתי גם קליפ חמוד שמישהו עשה לו –
   Flobots – We Are Winning
   http://www.youtube.com/watch?v=exmp6NQ0et8

   הגב ליעל
 • עידן

  מי אמר איחוד עולמי ולא קיבל?

  אירופה בחרה נשיא

  http://www.ynet.co.il/articles.....68,00.html

  הגב לעידן
 • יעל

  Great.

  זוכרים את הוידאו הזה?

  http://www.prisonplanet.com/it.....eting.html

  "האם יכול להיות שאף אחד לא הבחין שכל השלושה נוכחים בתכיפות בפגישות של קבוצת בילדרברג או של הוועדה התלת-צדדית? אני חושב שאנחנו צריכים ליישם את עקרונות השקיפות, אותם אנחנו מזכירים לעיתים כה קרובות במוסדות שלנו. אנחנו צריכים לבסס כנתון האם האנשים האלה הם נציגי הכוחות הפוליטיים במדינות שלהם, או האם הם פשוט נציגיהם של קבוצות מסתוריות שנפגשות מאחורי דלתיים סגורות על מנת להחליט על עניינים מעל ראשי האנשים."

  המועמדים עליהם הוא מדבר הם יאן פטר בלקננדה, דייויד מיליבנד והרמן ואן רומפוי."

  הגב ליעל
 • רון

  2012 – מידע איכותי

  ד"ר דיגל מראיין את החוקר לארי ג'וזף בעניין 2012

  כל הנתונים המדעיים ולא המיסאינפורמציה של הסרט 2012

  מחזור השמש כל 22 שנה ובעיה בשיכבת המגן של כדור הארץ המגנטוספירה ב2012-2013

  http://www.youtube.com/watch?v=9V9x8ZP3WIg

  הגב לרון
  • ארז

   לא כ"כ הבנתי את ה"רוורסינג פולריטי"
   אשמח להסבר.

   הגב לארז
   • רון

    כלומר המצפן יראה צפון כלפי מעלה ואחרי 11 שנה יראה למטה

    כל 22 שנים יש שיא בפעילות השמש גם כן

    הגב לרון
    • ארז

     מה זה צפון כלפי מעלה?

     הגב לארז
     • רון

      בא נגיד שאתה במרכז הארץ

      ואתה מחזיק מצפן

      המצפן יצביע צפון לכיוון הקוטב הצפוני שנמצא בכיוון חיפה (נגיד ש)

      היפוך יגרום לכך שהצפון יצביע לכיוון אילת

      הגב לרון
  • ארז

   מגניב?
   זה פשוט מרעיש.
   תגיד אתה חושב שיש סיכוי שנראה את פלאנט X
   באזורנו במאי יוני הקרוב?

   אם תיכנס ללינק מהאתר של הסרט 2012 תגיע לזה
   http://www.instituteforhumancontinuity.org/
   לא נראה מוזר?

   הגב לארז
 • רון

  ההבדל בין התנועה הציונית ליהדות

  דוויד אייק

  The political creed of Zionism has big ears and a long trunk and I think it's time that was pointed out. It also stampedes through our lives at every level and that needs to be said, too.

  It has created a pincer-movement on the human mind by hijacking staggering amounts of political, corporate, banking and media power on one side and by using the fear of being called 'anti-Semitic' if you dare to state the bloody obvious.

  They have been able to do this by equating in public perception that Zionism = Jewish people. It does not. Zionism is a political creed introduced by the House of Rothschild to advance the goals of the Illuminati families that are largely controlled by the Rothschilds.

  When people think of Zionism they think of Jewish people. When they think of Israel they think of Jewish people. That's understandable given the propaganda, but it is seriously misleading and those instant connections need to be broken if we are going to understand what's going on here.

  Zionism means Rothschild just as Israel means Rothschild. When we see the extraordinary number of Zionists in key positions around the world we are looking not at 'manipulating Jews', but manipulating Zionists representing the interests and demands of the Rothschilds.

  המשך
  http://www.rense.com/general86/zelephant.htm

  הגב לרון
  • ארז

   זה אולי אומר מדוע רוב האתרים שמשמיצים משתמשים במילה ציונים בדרך כלל, כנראה הם יודעים למי הם באמת מתכוונים.
   דרך אגב לייק יש דף ענק על הציונות באתר שלו שמסביר מי הם אלה שהקימו את המדינה שלנו ואין להם שום קשר היסטורי למקום.

   הגב לארז
 • רון

  אונקיה זהב = 1163 דולר !

  קפץ ב100 דולר תוך פחות מחודש

  תראו גרף של 30 שנה לקבל פרופורציה
  http://www.kitco.com/scripts/h.....graphs.plx

  Peter Schiff on Gold Prices
  קליפ מספטמבר
  youtube.com/watch?v=P4hzx8_HnNE

  הגב לרון
  • אור

   how much gold is there in the world currently or is it being alchemically concocted in a lab and sold on the market?

   how does One know that if One invests in the latter the gold will be available.. 

   הגב לאור
   • רון

    אור הבעייה הגדולה כרגע היא זו

    THE BIGGEST GOLD CRIME STORY OF THE CENTURY MIGHT BE SOON COMING TO FULL LIGHT. EVIDENCE IS BEING ACCUMULATING THAT THE CLINTON ADMIN WITH RUBIN AT USDEPT TREASURY REPLACED PERHAPS THE ENTIRE CONTENTS OF THE FORT KNOX GOLD WITH TUNGSTEN BARS PLATED BY GOLD. THE SALTED GOLD BARS ARE FASTING BECOMING A GLOBAL CRIME ISSUE. HONG KONG DISCOVERED THEM, AND NOW ASSAYERS ARE TRYING TO AUTHENTICATE MOST OF THE GLOBAL GOLD HELD IN BANKS

    http://www.stevequayle.com/New.....kdown.html

    הגב לרון
 • אור

  so what is the wise thing to do to vouch that the purchase is gold and not chocolate plated gold

  is there a global inspection team that answers to the masses and did the latter bestow upon themselves the authoriti to vouch the authentcity of metal coins 

  הגב לאור
 • רון

  פקיסטן –

  ראיון מרתק בטלויזיה הרוסית באנגלית עם חוקר אמריקאי

  הפיגועים שאנחנו רואים כרגע בפקיסטן מבוצעים לא ע"י הטאליבן כי אם ע"י בלאקואטר צבא השכירים האמריקאי בכדי לערער את האיזור
  ולגרום למלחמת אזרחים

  http://www.youtube.com/watch?v=6-Y9Hl2TyC4

  הגב לרון
 • רון

  שיא המשבר הכלכלי האמריקאי מאחורינו

  באמת?

  The worst is yet to come: Unemployed Americans should hunker down for more job losses

  כתבה מאת
  Roubini is professor of Economics at the Stern School of Business at New York University and Chairman of Roubini Global Economics.

  Read more: http://www.nydailynews.com/opi.....z0Xjzm9SSn

  הגב לרון
 • רון

  הסרט של אינפו ווארס
  דוויד אייק מדבר ומסכם

  The Global Spiritual Awakening Of Humanity

  תמצית
  In an exclusive interview for Prison Planet.tv members filmed in Phoenix Arizona, lecturer and author David Icke explains how the panic-stricken elite are desperate to put the lid back on a global awakening that is stalling their agenda for world domination. Icke details how the irresistible force, the mass of humanity awakening to the global agenda, is coming face to face with what thinks it is the immovable object, the new world order.

  Icke explains how drugs, toxic food and electromagnetic pollution are all being ramped up in a last ditch effort to dumb humanity down to a sheep-like mentality so they can be more easily controlled.

  The biggest headache for the global elite is the fact that they are vastly outnumbered by humanity and thus are finding it more and more difficult to control populations, which is why they are pursuing genocidal measures of population reduction by attacking our immune systems via food, vaccines and other biochemical attacks, explains Icke, labeling ludicrous the fact that infants are being injected with no less than 25 different vaccines before they reach the age of two.

  הסרט

  http://pakalert.wordpress.com/.....more-11308

  הגב לרון
 • רון

  אפגניסטן

  הרי אומרים לנו שארה"ב משחררת את הנשים באפגניסטן

  Afghanistan’s bravest woman calls on US to leave

  Malalai Joya, called the “bravest woman in Afghanistan,” is finishing up a U.S. tour where she has pressed the Obama administration to pull the military out of her country. She says nothing could be worse for women than what she sees as the current civil war.

  President George W. Bush said in his 2002 State of the Union address. “Today women are free and are part of Afghanistan’s new government.”

  Joya said the violence of occupation and the misogyny of the country’s current political leaders have made life worse.

  “Woman’s situation is like hell,” said Joya in a speech at Brown University, as part of her tour, noting that a single hospital in Kabul reported more than 600 attempted suicides, primarily by women from 2008 to 2009.

  המשך
  http://pakalert.wordpress.com/.....more-11331

  הגב לרון
 • רון

  האם בחיסונים יש RFID Chip ?

  לא יודע

  האם זה אפשרי בכלל ? ללא ספק
  The world's smallest and thinnest RFID tags were introduced yesterday by Hitachi. Tiny miracles of miniaturization, these RFID chips (Radio Frequency IDentification chips) measure just 0.05 x 0.05 millimeters
  http://www.technovelgy.com/ct/.....ewsNum=939

  הגב לרון
 • רון

  למה בדיוק מתכונן האזרח האמריקאי?

  In just 3 months Americans bought enough guns to outfit the entire Chinese and Indian armies combined

  American citizens have bought 1,529,635,000 rounds of ammunition in just the month of December 2008. This number takes no accounting of reloading or reloaded ammunition.

  Are they preparing for the Second Revolution?

  כולל שתי קליפים מעניינים – ראיון עם חוקר אמריקאי ורוסי
  http://pakalert.wordpress.com/.....ee-or-die/

  הגב לרון
 • רון

  עוד בנושא ההתחמשות המאסיבית של האזרח האמריקאי ,
  אלכס ג'ונס בראיון לטלויזיה הרוסית באנגלית

  http://www.youtube.com/watch?v=ng7ZhtltQFs

  הגב לרון
 • רון

  *תיקון טעות

  אלכס ג'ונס בראיון סופר חשוב במדיה המרכזית – לא מדבר על התחמשות האזרח
  אלא על

  The fall of the Republic, Obama's unkept promises and lies, the economic crisis as part of a bigger new world order strategy, the swine flu hoax, the fraud behind the fed – Alex Jones talks about all this in an exclusive interview with RT's Anastasia Churkina

  http://www.youtube.com/watch?v=ng7ZhtltQFs

  הגב לרון
 • עידן

  נראה לי שזו המטרה הסופית שהם מתכננים.
  http://www.globes.co.il/news/d.....8;fid=1225
  http://www.calcalist.co.il/mon.....24,00.html
  הם הולכים להרוס את פוריות האנושות כליל
  בשלל אמצעים כמו שג'ון הולדרן יועץ המדע והטכנולוגיה של אובמה כתב בספרו בשנת 1977.
  Overpopulation was an early concern and interest. In a 1969 article, Holdren and co-author Paul R. Ehrlich argued that, "if the population control measures are not initiated immediately, and effectively, all the technology man can bring to bear will not fend off the misery to come."[19] In 1973 Holdren encouraged a decline in fertility to well below replacement in the United States, because "210 million now is too many and 280 million in 2040 is likely to be much too many."[20] In 1977, Paul R. Ehrlich, Anne H. Ehrlich, and Holdren co-authored the textbook Ecoscience: Population, Resources, Environment; they discussed the possible role of a wide variety of solutions to overpopulation, from voluntary family planning to enforced population controls, including forced sterilization for women after they gave birth to a designated number of children, and recommended "the use of milder methods of influencing family size preferences" such as access to birth control and abortion.[10][21]

  אם אני נעזר בכתוב על האנדרטה “לכלכל אנושות אשר תהיה מתחת ל-500 מיליון איש בשווי משקל תמידי עם הטבע.”
  “לכוון את הילודה בתבונה ע”י שיפור הכושר והרבגוניות"
  אני מפרש זאת כך הם הולכים להרוס את פוריות האנושות ובמקביל לגרום לשלל מחלות שימיתו כל שנה עד שיגיעו למספר המתוכנן שלהם.
  ועד אז כבר יגיעו להארכת החיים באופן משמעותי. מי שירצה להביא ילדים יוכל רק באמצעות הפרייה
  מלאכותית או שיבוט וזה יחייב לעבור דרך וועדה שתאשר. וכך השליטה בילודה תהיה מוחלטת.
  מה דעתכם?

  הגב לעידן
 • טל

  מישהו כאן בכלל מודע לזה שחלק מקישורים מובילים לאתרים אנטישמיים מלאי שינאה והסתה?

  הגב לטל
 • אייל

  קצת מצער שהנסתר, כלומר הלא-מובן וגלוי לעין, הופך באתר הזה על-פי-רוב, לבעל כוונות זדון.
  נראה לי שמי שמכנה עצמו בשם כריסטיאן וקורא לאהבה והרמוניה עם הטבע הוא לא כל-כך מזוהה עם השטן, אפילו כשלהבנתו הקיום על פני האדמה יתאפשר רק אם מתחת ל-500 מיליון איש יחיו בה.
  הלוואי ונוכל להיות פתוחים לאמת ולא ננסה לכפות עליה את דעותינו ושיפוטינו הרבים

  הגב לאייל
 • אסף

  מציע לכם לעקוב אחרי האנדרטה הזו, לפי דעתי הקוביה שנמצאת על דופן הקיר מסמלת אירוע משמעותי שיחל בתאריך 14/08/16.
  כשבדקתי אילו אירועים משמעותיים מתקיימים ביום זה, גיליתי שתשעה באב נופל באותו יום. אני חושב שמיותר לציין את המשמעות של תשעה באב עבור העם היהודי. אני מודע היטב לכך שהאילומינטי והבונים החופשיים המציאו דת שנקראת ציונות (מרחק שנות אור מיהדות והמשמעות עבורנו) וזו עובדה היסטורית שישראל הוקמה "בחסדיהם" של משפחת רוטשילד שבמקור שמם Bauer והיגרו לבריטניה וארה"ב מגרמניה לפני קרוב ל-300 שנה. לא יודע מה איתכם, אבל אני מריח קשר מאד עמוק בין הציונים ליהודים שנמצאים בשלטון בישראל ומעמידים פני יהודים, אך בפועל הם מייצגים את הציונות (נתניהו, שמעון פרס, אהוד ברק וכו').
  למען האמת, דיוויד אייק מסביר את זה בצורה מושלמת בהרצאה הזו: https://www.youtube.com/watch?v=0xe5cQDIbMs
  יכול להיות שאני הוזה, אבל הערוץ הזה מסביר בצורה מאד מפורטת, באמצעות מספרים את הקשר בין נומורולוגיה לאחוות סודיות (סקול אנד בונס, אילומינטי, בונים חופשיים): https://www.youtube.com/channel/UCHTsCaqDKA75OLAFHqFSU5w/videos
  לפי התאוריה שלו, כל אירוע בעל משמעות בעצם מתוכנן מראש, משמע תסריט כתוב. הוא מוצא קשר עמוק בין כוכב שבתאי לבין ריטואלים של האחוות הסודיות הללו. לפי החישובים שלו, אפילו אישיים נחשבים בתעשיה – פוליטיקאים, אנשי מדע, סלבריטאים, מוזיקאים וכו' נבחרים כחלק מהריטואל השטני של אחוות אלו. וזה כולל תאריכים בהם הם חייבים למות (סדאם חוסיין למשל).

  הגב לאסף
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית