ראשי » בריאות » אתם כאן

מחקר שוודי מגלה קשר אפשרי בין חיסון הפפילומה לעלייה בשכיחות המקרים של סרטן צוואר הרחם אצל מי שחוסן

מחקר חדש מצטרף לשלל הדיווחים על הסיכון האפשרי של חיסון הפפילומה לנערים ונערות צעירים.

עודכן לאחרונה: 25 במאי 2018

כאשר ארה"ב הציגה את חיסון הפפילומה (HPV) ב -2006, שיעורי סרטן צוואר הרחם כבר ירדו בהתמדה במשך מספר עשורים, במידה רבה בשל בדיקות מוקדמות לגילוי המחלה. מגמה דומה החלה גם באירופה, כולל בסקנדינביה. מתוך מדינות אירופה, שבדיה בלטה כבעלת הרמות הנמוכות ביותר של סרטן צוואר הרחם בתושבותיה.

עכשיו נראה ששוודיה הולכת לאבד את המקום המכובד הזה.
רשויות הבריאות של שוודיה דיווחו ב -2017 כי מגמת שכיחות סרטן צוואר הרחם הפולשני התהפכה וכי מקרי הסרטן שהתגלו במדינה מאז 2006 הגיעו ב-2017 כמעט לממוצע האירופי. גידול זה במקרי הסרטן היה תלול במיוחד (20%) על פני תקופה של שנתיים בין 2013 ל 2015. לא הממשל השוודי, לא רשויות הבריאות ולא התקשורת השוודית הציעו הסברים בנוגע למפנה במגמות שכיחות סרטן צוואר הרחם במדינה.

חוקר שוודי עצמאי החליט לחקור את העניין. ב -30 באפריל 2018, פרסם החוקר בכתב העת ההודי של אתיקה רפואית, כי חיסון HPV עלול לגרום ולא למנוע סרטן צוואר הרחם אצל חלק מהנשים. קביעה זו מאיימת ישירות על שיווק הסטטוס קוו של חיסוני HPV כבטוחים ויעילים באופן אוניברסלי, ולכן מאיימת ישירות על הרווחים העצומים שתאגידי התרופות מפיקים מחיסונים אלה. מסיבה זו בחר המחבר לפרסם תחת שם בדוי – מתוך אמונה ש"השימוש בשמו האמיתי היה גורם להשלכות אישיות עליו מהמתנגדים לכל מחקרים עצמאיים על בטיחות חיסונים" – החוקר לא הודיע ​​לעורכי כתב העת כי השם שתחתיו פורסם המחקר היה פיקטיבי.
שבוע לאחר מכן, השמטה זו נודעה לעורכי העיתון, שפרסמו מיד תיקון פומבי.
עם זאת, העורכים גם נקטו צעד יוצא דופן ואמיץ של שמירה על המאמר באתר האינטרנט של העיתון, כי "הנושאים שהועלו במאמר זה חשובים לטובת הציבור."

נשים צעירות וחיסון נגד HPV

כצעד ראשון בהערכת הסיבות לעלייה הבלתי צפויה בשכיחות סרטן צוואר הרחם בשוודיה, האסטרטגיה האנליטית הפשוטה של ​​החוקר האנונימי הייתה לנתח, לפי קבוצת הגיל, את אותם נתונים לאומיים שהתפרסמו בדו"ח בשנת 2017. כאשר החוקרים השוו את שיעורי סרטן צוואר הרחם בקרב נשים צעירות יותר (גילאי 20-49) לשיעורים לנשים מבוגרות יותר (מעל גיל 50), הם מצאו כי ההבדל בגיאלים גרם לשינוי גדול: "העלייה בשכיחות סרטן צוואר הרחם הוכחה כיותר בולטת בקרב נשים בגילאי 20-49, בעוד שלא נצפתה עלייה ניכרת בקרב נשים מעל גיל 50 ". כאשר השווה את השינויים בשכיחות סרטן צוואר הרחם הפולשני ב -2006 לעומת 2015, הוא גילה שוב שהעלייה השפיעה בעיקר על נשים צעירות – ובמיוחד על נשים בשנות העשרים לחייהן.

שיפור מחלות והפעלה מחדש של נגיפים

החוקר השוודי מציע שני הסברים (ואולי אף חופפים) לפריצת סרטן צוואר הרחם הפולשני בקרב נשים צעירות. ראשית, הוא מסביר כי שבעה מתוך עשרה מקרים של סרטן צוואר הרחם קשורים רק לשני זנים מסוג "HPV" (HPV 16 ו -18), והחיסון הוא חסר תועלת – ואפילו מזיק – לאנשים שנחשפו לאותם זנים לפני החיסון. למעשה, הוא מגלה כי ה- Food and Drug Administration (ה- FDA) זיהה בעיה זו בבדיקה הקלינית של Gardasil בשנת 2006, אשר תיאר בלשון "נקייה" את "הפוטנציאל להגברת המחלה" בקרב אנשים שחוסנו ב- Gardasil, שנחשפו ל- HPV 16 / 18 לפני החיסון לעומת אנשים ללא חשיפה HPV 16/18 (עמ '359). חיסון Gardasil בתת-קבוצה זו הפיק "רמה גבוהה יותר של שינויים בתאים מוקדמים יותר מאשר פלסבו".

כדי להסביר את ההשפעות של תת-הקבוצות השונות, החוקר מצביע על התופעה (המוכרת היטב בספרות הנסקרת על ידי עמיתים) של "הפעלה מחדש" נגיפית של חיסונים, שלפיה חיסון מעורר וירוס סמוי שיגרום לסימפטומים חמורים של הפעלה מחדש. קיימים 200 זנים ידועים של וירוס הפפילומה האנושי בכל מקום (ויותר מתריסר הקשורים לסרטן צוואר הרחם), סביר לחלוטין שחיסון ה- HPV עשוי להניע מחדש את זני HPV הגורמים לסרטן ולפגוע בשל כך בנשים צעירות. החוקר השוודי מסכם:

"השכיחות המוגברת בקרב נשים צעירות, האפשרות להפעלה מחדש של וירוסים לאחר החיסון, העלייה בשינויים בתאים הסרטניים אשר הוצגו על-ידי ה- FDA עבור נשים שכבר נחשפו לסוגי HPV מסוג [oncogenic] והעלייה בשכיחות מקרי סרטן צוואר הרחם בשוודיה יכולים לתמוך בהשערה כי חיסון ה- HPV הוא הגורם לגידול בסרטן צוואר הרחם הפולשני במקום למנוע אותו בקרב הנשים".

תיעוד משכנע

מההתחלה, שני חיסוני HPV (Gardasil של Merck, מחוץ לארה"ב, Cervarix של GlaxoSmithKline) שווקו באגרסיביות, כאשר היתרונות האפשריים שלהם מופרזים והסיכונים הרבים שלהם מוסווים, במיוחד באמצעות שימוש בפלצבו בלתי הולם. הביקורת, אם כן, נותרה בידי חוקרים עצמאיים שהפכו להיות שומרי הסף של המנגנונים הרגולטורים. מאמרים נוספים שפורסמו בכתב העת British Medical Journal (BMJ) הביאו כמה מספרים נוקבים המדגימים את מסוכנותו האפשרית של החיסון:

  • שיעור תופעות לוואי של 1 מתוך 15 (7%) ושיעור תמותה בקרב המחוסנים (14 ל -10,000) עולה בהרבה על הסיכון למוות מסרטן צוואר הרחם. (23 ל -10,000) (מכתב BMJ, מאי 2018).
  • הדיווחים של ארגון הבריאות העולמי של תופעות לוואי של חיסון זה, שנאמדו באופן שמרני, מייצגים 10% מהתגובות הממשיות – של יותר מ -305,000 תגובות שליליות שבהן חיסון HPV "הוא כנראה הגורם", כולל 445 מקרי מוות (23 מתוכם היו מוות פתאומי) ויותר מ -1,000 גידולים סרטניים (כולל 168 מקרים של סרטן צוואר הרחם), ובנוסף תגובות חמורות אחרות (מכתב BMJ, דצמבר 2017).

"… מנקודת מבט עצמאית, נערה בריאה בת 16 נמצאת בסיכון אפסי מסרטן צוואר הרחם, אך היא עומדת בפני סיכון קטן אך ממשי למוות או למחלה חמורה כתוצאה מחיסון שעדיין לא מנע מקרה אחד של סרטן צוואר רחם."

גם במדינות שבהן שכיחות מקרי סרטן צוואר הרחם גבוה בהרבה, החוקרים בוחנים את הביצועים העגומים של חיסון ה- HPV ומגיעים למסקנה ש"שיטות מוכחות וחסכוניות לסיקור סרטן צוואר הרחם נותרות אסטרטגיות מניעה טובות יותר במדינות בעלות משאבים נמוכים. "

קבוצה אחת של חוקרים הודים טוענת כי "ילד בריא בן 16 נמצא בסיכון אפסי מיידי למות מסרטן צוואר הרחם, ועם סיכון קטן אך ממשי למוות או לחלות במחלה חמורה כתוצאה מחיסון שעדיין לא מנע מקרה בודד של סרטן צוואר הרחם ".

השורה התחתונה היא כי אין לאפשר לתהליך אישור חיסונים מושחת להקריב נשים צעירות על מזבח רווחי התעשייה הפרמקולוגית.

מקור: worldmercuryproject.org

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13630
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית