- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

הוגש בג"ץ רביעי נגד הפלרת המים במדינת ישראל

יושב ראש עמותת איזון חוזר, מר יעקב גורמן הגיש השבוע בג"ץ נוסף, הרביעי במספר (והשני שהוא עצמו הגיש) נגד החלטת שר הבריאות יעקב ליצמן להחזיר את פרקטיקת ההפלרה לאחר שזו בוטלה ע"י שרת הבריאות הקודמת, הגברת יעל גרמן.

הגשת הבג"ץ מהווה צעד תומך לבג"ץ נוסף שהוגש ע"י גרמן עצמה לאחר שנודע כי ליצמן מתכוון להמשיך להכניס חומצה רעילה לתוך מי השתייה של אזרחי ישראל.

לפני ארבע וחצי שנים הוגש בג"ץ היסטורי נגד פרקטיקת ההפלרה (הכנסת חומצה רעילה לתוך מי השתיה של אזרחי ישראל בתואנת שווא כי זה מועיל נגד חורים בשיניים).

הבג"ץ דאז הוגש ע"י עמותת איזון חוזר, וסקרנו אותו בהרחבה.

לחצו כאן כדי לקרוא את הסקירה שלנו על הבג"ץ מלפני ארבע שנים. [1]

השבוע הגישה עמותת איזון חוזר בג"ץ נוסף, הרביעי במספר מאז 2002, בניסיון לעצור את שר הבריאות ליצמן לחזור על טעות היסטורית.

קצת היסטוריה

בשנת 2002 הגישו עיריית הרצליה, מרכז השלטון המקומי ועמותת אדם טבע ודין עתירה לבג"ץ נגד משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה, ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת ונציב הדורות הבאים של הכנסת כנגד ההפלרה.

העתירה הוסרה בדיון השני בעצת בית המשפט בספטמבר 2002 .

עתירה שנייה הוגשה בשנת 2012 על ידי עמותת איזון חוזר  כנגד ההפלרה, והיא נמחקה לאחר הודעת יעל גרמן, שרת הבריאות דאז, כי חובת ההפלרה תבוטל.

גרמן עמדה בהתחייבותה, ולאחר שנה הפסיקו להפליר את מי השתיה בישראל.

לאחר כניסתו של ליצמן לתפקיד שר הבריאות, הוא החליט בצעד תמוה להחזיר את חובת ההפלרה לישראל.

בעקבות הודעת ליצמן, כי יחזיר את חובת ההפלרה, הגישה חברת הכנסת יעל גרמן עתירה שלישית לבג"ץ כנגד ההפלרה, וטרם ניתנה בה הכרעה.

זו העתירה הרביעית אם כן, נגד ההפלרה במדינת ישראל.

מידע נוסף:
קראו את הבג"ץ הרביעי נגד ההפלרה שהוגש השבוע [2]