ראשי » בריאות » אתם כאן

עיתון הארץ: האם משרד הבריאות מטשטש את האמת לגבי הפלרת המים?

עוד חשיפה מבורכת של אמת בעיתונות מיינסטרים. והפעם, עיתון "הארץ" שואל את השאלה: "האם משרד הבריאות מטשטש את האמת לגבי הפלרת המים". לנו התשובה ברורה כבר שנים... לא רק לגבי הפלרת המים, אגב...

  • מאת מנהל הפרויקט | 9 בספטמבר 2016
  • 13,074 צפיות | 4 תגובות
עודכן לאחרונה: 9 בספטמבר 2016

עיתון הארץ פרסם לאחרונה כתבה מקיפה וחשובה בנוגע לאפשרות שמשרד הבריאות מנסה לטשטש את האמת בנוגע להפלרת המים.

מה?! יכול להיות שמשרד הבריאות לא מספר לאזרחי ישראל את האמת בנוגע למשהו שקשור לבריאותו?!

העובדה שחלק מהציבור עוד מאמין למשרד ממשלתי בעיניים עצומות או אפילו פקוחות למחצה, מפליאה בפני עצמה.

במדינת עולם שלישי כמו ישראל, שבה נשיאים, ראשי ממשלה וסתם שרים נכנסים לכלא על אונס, עבירות מין, שחיתות, קבלת שוחד או הונאת בחירות (ביבי, אני מדבר אליך… לכאורה כמובן), זהו פלא של ממש שאנשים עוד מאמינים לתעמולה של משרדי הממשלה.

טוב, האמת שזה לא פלא. זו בסה"כ עבודת שיווק ותעמולה טובה שמתאפשרת בעזרת העובדה שהעיתון הפופולרי ביותר בישראל ומקור המידע של מיליונים בכל יום הוא פראבדה מודרני שכל מטרתו להאדיר את הממשלה והעומד בראשה ולנסות לטשטש ולהסתיר מעיני הציבור דברים שפחות מחמיאים לה.

כן, גם אם אתם סתם קוראים את העיתון החינמון המתוק הזה בדרך לעבודה ברכבת (כשהיא עובדת) או בעבודה (אם יש לכם) אתם נחשפים לתעמולה ממשלתית פר-אקסלנס.

ובדרך נחשפים גם לפרסום של מוצרים מיותרים ומזיקים לכם ולסביבה. אבל זה סתם תוספת צדדית.

נחזור לעיתון הארץ ולשאלתו החשובה.

הכתבת יפה שיר-רז, שבאמתחתה כבר מספר כתבות חשובות ונושכות, כנראה עדיין זוכרת שעבודה עיתונאית היא יותר מללקק לישבניהם של עורכי העיתון ומפעיליהם הנסתרים. אולי זה בגלל שהיא עובדת גם כחוקרת ומרצה ולא רק כעיתונאית.

בניגוד למה שמשרד הבריאות מנסה למכור לכם (וכן, השימוש במילה "למכור" אינו מקרי) השורה התחתונה העולה מחקירת שלוש וועדות מומחים בינלאומיות שהוקמו במשך השנים זהה: קיימת אי-ודאות ביחס לבטיחות ההפלרה ויעילותה, הנובעת בעיקר ממחסור במחקרים איכותיים בתחום.

לקוראי אמת אחרת זה חדשות ישנות. היינו שם. שמענו את זה.

אבל למיליוני האזרחים שעדיין נמצאים באשליה שהם חיים במדינה דמוקרטית וחופשית, אולי זו תהיה הפתעה.

הכתבה בהארץ מציגה מחקר חדשני שנעשה בארץ על-ידי יפה שיר-רז וד"ר ענת גסר-אדלסבורג, ראש המגמה לקידום בריאות בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה.

שתי החוקרות ביקשו לבחון את השאלה: כיצד מסגרו משרד הבריאות וקובעי המדיניות בישראל לאורך השנים את סוגיית ההפלרה ואי-הוודאות הכרוכה בה?

והמסקנות?

"ממצאי המחקר מצביעים על כך שלמרות אי-הוודאות הכרוכה בהפלרה, היא מוצגת לציבור הישראלי כוודאות מוחלטת, והיעילות והבטיחות ממוסגרות כ"חד-משמעיות". מניתוח הכתבות והמסמכים עולות שמונה תמות מרכזיות – כלומר רעיונות/ משפטים שחוזרים על עצמם – ששימשו את קובעי המדיניות והמומחים לקידום מדיניות ההפלרה: 1. המדע "חד-משמעי" 2. "כל המומחים מסכימים" 3. "כל העולם המתורבת מפליר" 4. "ליהנות מההפלרה" 5. שימוש במלים "מדע" ו"עדויות מבוססות מדע" 6. "אנחנו (ורק אנחנו) המומחים" 7. "אל תיתנו להם להפחיד אתכם" 8. "בריאות הציבור בסכנה אם המדיניות הנכונה לא תיושם"." מתוך הכתבה בהארץ

האמת שזה הגיוני.

משרד הבריאות וליצמן העומד בראשו מנסים כבר שנים לשכנע את עצמם ואת הציבור שהפלרה היא הדרך הנכונה והבריאה ביותר לשמירה על בריאות השיניים.

הם לא ייתנו למאמץ של שנים לרדת לטמיון בגלל דבר פעוט כמו "עובדות".

אז קצת מטייחים, קצת מסתירים, קצת מורחים וקצת מנסחים מחדש והופ! ראו זה פלא! ההפלרה בטוחה. ויוה-לה-ליצמן!

הבעיה הגדולה היא לא רק בנושא ההפלרה. (למרות שמדובר ב"רצח המוני" ויגרום במישרין למוות מסרטן של עשרות אלפי אנשים בשנה. (ואת זה לא אני אומר, אלא אחד מהחוקרים המשמעותיים בתחום הסרטן… ראו כאן)

הבעיה האמיתית שמה שמשרד הבריאות עושה בתחום ההפלרה, הוא גם עושה כנראה בתחומי בריאות אחרים כגון: תרופות. חיסונים, יעילות הקנאביס ועוד…

יפה שיר-רז, לטיפולך.

אולי לך יותר אנשים יקשיבו.

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13470
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

4 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית