ראשי » חדשות טובות » אתם כאן

חדשות טובות – אלטרנטיבה ל Ynet

  • מאת מנהל הפרויקט | 6 ביוני 2016
  • 18,176 צפיות | 22 תגובות
עודכן לאחרונה: 6 ביוני 2016

ראיון עם טומס שטיין שניידר, מקים-שותף ומנהל אתר The Positiv – חדשות טובות ותוכן חיובי.
פרויקט שהוקם במטרה להציג מציאות אחרת, חיובית ואופטימית יותר, הקיימת גם היא במקביל לכל מה שמוצג יום יום במדיה שאנחנו מכירים (וואלה!, YNET וכו׳). האתר פועל בשלוש שפות – עברית, ערבית ואנגלית, ובמדיות החברתיות השונות – פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב. המיזם מתוחזק על ידי שני השותפים שהקימו אותו ומספר מתנדבים שפגשו בפרויקט בדרך זו או אחרת, ורצו לקחת חלק.

אז למה בעצם חדשות טובות? זה לא משהו שאנחנו רואים שקיים שם בחוץ.

טוב, זו שאלה ששאלנו את עצמנו לא מעט ואנחנו עדיין שואלים מפעם לפעם, והדבר הכי חשוב הוא שהתשובה נהיית ברורה יותר ויותר. לפחות זו התחושה.
בין אם קיימות אלטרנטיבות ״אמיתיות״ לחדשות היומיומיות ולתוכן שאנחנו צורכים ובין אם לא, החשיפה לתכנים הללו נותנת הרגשה פנימית ופיזית מאוד טובה. זו מבחינתי, התשובה הראשונה שעולה. זה באמת מעט אמורפי ויתכן ונצטרך לגלות את הדרך להנגיש את התוכן, לייצר תוכן מעניין ואלטרנטיבה אמיתית ולא אתר שהוא מעט ״תלוש מהמציאות״. אנחנו גם לא אומרים ״YNET מפרסמים תוכן שלא צריך להיות ברשת״ אך כן מרגישים שיש שינוי באוויר, מודעות שגדלה מיום ליום, בין אם לתכנים, ליחס האישי של כל אחד לעצמו, לעבודה פנימית, לכדור הארץ, לבעלי חיים או כל דבר אחר. אנשים שואלים שאלות ואני חושב שThe Positiv מגיע מתוך אחת השאלות הללו.

אתה אומר ״אלטרנטיבה״. אתה יכול לפרט?

אם תעשה בדיקה אקראית היום באתרי החדשות הגדולים בארץ, ותתמקד במספר התכנים החיוביים שבהם, תמצא שהמאזניים נוטים לכיוון אחד ברור. מדובר ביחס של כתבה אחת חיובית מתוך עשר או עשרים כתבות, שזה יחס גדול מדי. זה אומר שתשעים אחוז מהזמן שאתה מבלה באחד האתרים הללו, אתה תחת חשיפה לתוכן שככל הנראה יגרום לך להגברת הפחד, חוסר האמון, שנאה, פילוג, ועוד. נראה לי שזה די ברור שכאשר אתה קורא על אונס, הצתה, פיגוע, איום איראני, שחיתות וכו׳, אלו יהיו ההשפעות שתהיה נתון תחתן.
כוונתנו היא לא להתעלם מכל אלו כי אנחנו חושבים שזה חשוב גם כן, אך כן לאזן את כף המאזניים בין השלילי לחיובי, כך שתוכל להעצים את עצמך עם תכנים של אהבה, תקווה, שלום, אחדות וחמלה.
אלטרנטיבה היא בדיוק זה. מקור תוכן חיובי שבתכלית שלו, קיימת השתדלות להעצים כל קורא בכל טקסט אשר יהיה.

ומי אלו השותפים שאמרת? איך הוקם הפרויקט בכלל?

השותפים זה אני ועידו. שני חברים טובים ממשגב בצפון.
לפני כשתשעה חודשים ישבנו לשתות בירה ורציתי לספר לו על רעיון שעלה לי. מבחינתי, הרעיון הגיע ממקרים יומיומיים פשוטים שקורים כל יום. אנשים שמתנהגים יפה אחד לשני, אנשים טובים שאתה פוגש בלי להכיר וחווים איזשהו חיבור רגעי של אהבה, של נתינה. זה יכול לקרות באוטובוס, במונית שירות, ברחוב, בחנות, בעבודה, בטלפון, אבל מה שגיבש את זה לרעיון הוא שזה קרה שוב ושוב, והרגשתי באופן כללי שאני לא מבין למה אותם מקרים לא מקבלים את הבמה הראויה להם. איך יכול להיות שיש כל כך הרבה אהבה ואחדות באותם רגעים ובכלל, ואנחנו לא לגמרי מכירים בזה, ומחליטים להתמקד במה שמוצג בחדשות.

כשסיפרתי את זה לעידו, הוא אמר לי שלפני שבועיים הוא חשב על רעיון ממש דומה ושהוא ממש ישמח לעשות את זה. אני לא בדיוק זוכר אחד לאחד מה בדיוק היה שם אבל אני מניח שזה היה כיף ומפתיע שלשנינו זה עלה באותו הזמן. אחרי שבוע או שבועיים, נפגשנו בבית קפה בסכנין (במקרה הזה בגלל שזה התאים לשנינו מבחינת הקירבה הגאוגרפית ופחות בגלל הדו קיום, אבל זה גם משהו שנשמח מאוד שיקרה יותר), והתחלנו לדבר פרקטית על איך נתחיל. באמת שבהתחלה לא היה אפשר לדעת שום דבר. זה עוד כל כך ברמת הרעיון שאתה לא יודע אם יתגבש למשהו כמו שקורה היום או שזה יחזיק את השבועיים חודש הראשונים של ההתלהבות ולא יותר מזה. מה שהוביל את שנינו במקרה הזה, הוא החיבור החזק לפרויקט, למטרה. זו גם מטרה טובה וגם מאוד מעניין לקרות מה תהיה ההשפעה של מיזם כזה. וגם לכל אחד יש נקודות חיבור נוספות כמו ניהול פרויקט בסדר גודל כזה, יצירת תוכן חיובי וכדו׳. משם המשכנו בתכנון הרעיון והרבה כתיבה בגוגל דרייב, ועוד המון דברים שבאו אחרי, אבל זה הסיפור בגדול.

ולעתיד? מה הולך לקרות?

בעתיד הקרוב, בין אם מדובר חודש ועד לשנה הקרובה, נעבוד קשה על גיוס כספים מתרומות ומשקיעים, ומציאת משרד קבוע. כרגע, המערכת פועלת בשלוש שפות, אנחנו מייצרים תוכן מקורי ונתמכים על ידי המדיה החברתית שלנו שגם מייצרת תוכן בפני עצמה. אך עם זאת, העבודה נעשית מהבית וזה מתאים לתחילת הדרך ולא לשלבים מתקדמים יותר.

יש לנו המון אתגרים אבל אנחנו גם מבינים שזה יקח זמן. גיוס כסף ומשרד, יאפשרו לנו למקד את האנרגיה ולגדול למימדים אחרים מאיפה שאנחנו נמצאים היום. קורה לנו שאנחנו רוצים לעבוד על כתבה, להיפגש עם מתנדבים, להזמין אנשים לראות מה אנחנו עושים, ולא תמיד נוח לעשות את זה ממקומות אקראיים. בנוסף יש לנו אתגרים טכניים ואחרים שמותירים אחריהם הוצאות כלכליות מסויימות, ולכן ההתמקדות שלנו שם.
כשאלו, יושלמו, אני בטוח שנקפוץ מדרגה מכל הבחינות.

בנוסף, אנחנו עובדים עם מתנדבים שמאמינים מאוד בפרויקט. חלקם, כמו סלמן לדוגמה, נמצאים איתנו מתחילת הפרויקט ועוזרים לנו כל אחד במה שהוא אוהב. יש המון מה לעשות ואיפה להתפתח, וכמובן שנשמח לכל אחד שרוצה לקחת חלק וגם לצבור ניסיון בתחומים כמו תכנות, עיצוב, כתיבה, וידאו, תרגום, ניהול אתרים, ניהול מדיה חברתית, קידום אורגני, קידום ממומן, ניהול תוכן, כותבים, מתנדבים ועוד.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13408
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

22 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית