ראשי » בריאות » אתם כאן

לוטם התמוטטה אחרי חיסון הגרדסיל – סיפור אישי

לפני שמונה חודשים לוטם התמוטטה לאחר שחוסנה בחיסון הגרדסיל. נועם, בן דודה של לוטם מספר את סיפורה ומבקש עזרה.

  • מאת מנהל הפרויקט | 19 בינואר 2016
  • 15,401 צפיות | 12 תגובות
עודכן לאחרונה: 21 בינואר 2016

אני לא נוהג לכתוב פוסטים כאלה, אך השתיקה פה לא תעזור.

רואים את הילדה היפה הזו שם למטה שאיתי בתמונה? זו בת דודה שלי, לוטם, כל העולם שלי.

מגיל 0 אנחנו מחוברים וקשורים כאילו חוט מחבר בנינו, כמו שכל המשפחה שלנו אומרת אנחנו "נפשות תאומות".

לוטם תמיד הייתה ילדה נורמלית, בעצם מעבר לנורמלית, קחו את כל הטוב שבעולם ותשימו אותו בבן אדם אחד, זו לוטם. ילדה שלעולם לא פגעה, לא עשתה רע לבן אדם, ילדה שפשוט מלאה בטוב לב, לא יצא לי לפגוש מישהו שאמר/ יאמר אחרת.

לפני כשמונה חודשים, לא אשכח את היום הזה. באמצע מבחן מתכונת בהיסטוריה נכנסה המחנכת שלי לכיתה ואמרה לי להזדרז ולסיים את המבחן כמה שיותר מהר כי אמא מחכה לי מחוץ לביה"ס.

lotem gardasil

לאור ההיסטוריה המשפחתית (סבא שלנו היה אדם חולה) הבנתי שקרה משהו. יצאתי החוצה, ראיתי את אמא שלי בוכייה כולה, מלאת דמעות, לא הבנתי מה קרה ואז היא סיפרה לי: "לוטם התמוטטה". באותה שנייה הרגשתי שחרב עליי עולמי, בחלומות הכי גרועים שלי לא יכולתי לדמיין שדבר כזה יקרה, הרי לוטם בריאה וצעירה, מאיפה זה הגיע פתאום?! מה זה קשור עכשיו?!

הייתי מנותק מהעולם, הדברים היחיד שעברו לי בראש זה זיכרונות שלנו ביחד, ומה יהיה הלאה, איך היא תהיה, האם היא תצא מזה? אך לא אני ולא אף אחד אחר יכל לענות לי על התהיות הללו.

הגענו לבית החולים, כל המשפחה גמורה, אף אחד לא הבין מאיפה ולמה האסון הזה פקד אותנו.

חיסון גרדסיל הארור

יום אחד לוטם חזרה מבית הספר לאחר שחוסנה באותו יום בחיסון ה"גרדסיל", המוכר בשם חיסון "הפפילומה" נגד סרטן צוואר הרחם. בערב של אותו יום לוטם אמרה לאמא שלה שאינה חשה בטוב וכי היא מרגישה קוצר נשימה. לאחר זמן מה הילדה התמוטטה בידיים של אמא שלה. היא הגיעה לבית החולים ללא דופק והייתה מאושפזת מס' שבועות בטיפול נמרץ.

אני נכנסתי לחדר הטיפול נמרץ כדי לבקר אותה ופשוט הדמעות לא הפסיקו לזלוג מעצמן.

באותה הזדמנות אני רוצה להוריד את הכובע בפני משפחתי, סבתי, אימי, דודי ודודתי (אימה של לוטם). על רמת החוזק והספיגה שהם יכולים להכיל, לפני כשנה וחצי סבי נפטר, דבר שריסק את המשפחה. סבי היה בן אדם חולה, נכה צה"ל שהמשפחה הייתה נדרשת (בחום ואהבה) להקדיש את רוב זמנה לטיפול בו. עוד לא חלפה לה שנת האבל ואסון חדש הגיע לחיק משפחתנו. אני מתבונן בסיגי, דודתי האהובה ורואה מודל לחיקוי, אישה שעברה כל כך הרבה קשיים, לראות אותה איך היא מתפקדת, לראות כמו היא חזקה, את הדרך בה היא מתנהלת והופכת עולמות בשביל המשפחה, לראות אותה ואת בעלה שרון מצליחים לגדל עוד 2 בנות מקסימות על הצד הטוב ביותר למרות הקושי הרב בזמן שהם נלחמים שביתם לוטם תקבל את הטיפול המירבי והכי טוב שיכול להיות. זה אומר הכל.

האשפוז בבית לוינשטיין

עכשיו תסתכלו על התמונה למטה, זו שמתחת לתמונתה של לוטם החייכנית איתי. זו לוטם כיום. לוטם מאושפזת חמישה חודשים בבית החולים השיקומי בית לוינשטיין ברעננה. לפני מס' ימים הביאו למשפחה צו פינוי מבית החולים האומר כי יש לפנות את הילדה לביתה כבר ביום רביעי הקרוב, מבחינת בית החולים אין עוד לאן להתקדם עם הילדה. דבר שמרסק למשפחה את הלב.

lotem gardasil

אנו איתה יום יום וכל התקדמות קטנה החל מתזוזת אצבע,יד וחיוך קטנטן מבחינתנו, זו מתנה גדולה והתקדמות עצומה! אך לא מבחינתם. בנוסף, המשפחה לא הספיקה להיערך בהתאם, הבית לא נגיש לילדה, אין להם עדיין כסא גלגלים ועוד מס' דברים. כל מה שההורים מבקשים זה להישאר עוד קצת במסגרת בית החולים על מנת שיוכלו להיערך בהתאם.

בבקשה שתפו – אנו זקוקים לעזרה

אנא שתפו כדי שהסיפור יגיע לגורמים הרלוונטיים בתקווה שזה יעזור להשאיר את הילדה עוד קצת בבית החולים כדי שיוכלו להיערך לשובה הביתה!!

לוטם אוהב אותך ומתפלל כל יום שתשובי להיות לוטם של לפני המקרה, את אלופה, מדהימה וגדולה מהחיים! שרק תמשיכי להתקדם ולהוכיח לכולם כמה את תותחית ומיוחדת! תקוותנו לא תחלוף לעולם.

אביה של לוטם סיבוני: "אל תחסנו את הילדות שלכם!

שרון סיבוני, אביה של לוטם סיבוני, שהפכה משותקת ביום שקיבלה את חיסון הפפילומה בבית-ספרה אומר בראיון:

"לוטם הייתה ילדה בריאה לחלוטין. באותו היום [כשקיבלה את החיסון בבית-הספר] כששבה הביתה, היא אמרה לנו שיש לה קוצר נשימה ושהיא לא מרגישה טוב. החלטתי לקחת אותה לבית החולים, ותוך כדי הליכה לרכב, היא התמוטטה. הילדה שלי קרסה לי בידיים תוך שניות. הזמנו אמבולנס שפינה אותה לבית החולים, שם היא אושפזה למשך חודש וחצי בטיפול נמרץ. לאחר שיצאה מכלל סכנה העברנו לבית לוינשטיין לשיקום"

ש: האם בעקבות המקרה של בתך אתה ממליץ להורים שלא לחסן את בנותיהם?

"אני טוען שהחיסון הוא זה שהביא את בתי למצבה. לוטם הייתה ילדה חברותית, שמחה והיו לה מלא חברים. היא הייתה מוכשרת ולעולם לא דמיינו שהיא תשכב במיטה מבלי יכולת לזוז. לאחר המקרה הבנו שהיו עוד מקרים כאלו, לכן אני ממליץ ומזהיר את ההורים: 'אל תחסנו את הילדות שלכם, תראו מה קרה ללוטם שלנו. זה לא שווה את זה".

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13319
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

12 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית