ראשי » בריאות » אתם כאן

בצרפת שיעור ההתחסנות עומד על כ-60% בלבד

נתונים מדהימים מגלים על אחוז גבוה מאוד של לא מתחסנים בצרפת, ולפחות 58 אחוזים מהרופאים שם שמטילים ספק בתועלת החיסונים הניתנים לילדים.

  • מאת נובאק | 31 בדצמבר 2015
  • 9,247 צפיות | 7 תגובות
עודכן לאחרונה: 31 בדצמבר 2015

לחסן או לא לחסן? שאלה שמכבידה על מצפונם של כל כך הרבה הורים, אשר מקבלים מידע אמיתי או מוטעה מסביבתם. אבל כשזה מגיע לחיסונים, יש הבדל גדול בין ארצות הברית לצרפת ולא בגלל מספר הילדים שנפגעו מחיסונים, אלא בגלל שהאמת על הנזקים האפשריים מחיסונים, אינה מוסתרת מהציבור .

העם הצרפתי אינו טיפש. כתרבות, נראה שהצרפתים רואים דרך תכסיסי שיווק חכמים שנרקחו על ידי תאגידים פוגעניים, שכוונתם לעוות את חוקי הקפיטליזם לטובת הרווחים שלהם. נראה כי העם הצרפתי מבין עניין, הרבה לפני שמרבית המדינות האחרות מרימות גבה קולקטיבית.

בשנת 1992, לדוגמה, יותר משני עשורים לפני שהאמריקנים לבסוף התחילו להפנות את גבם למזון מהיר, אזרחי צרפת מחו ברחובות נגד מקדונלדס. האקטיביזם הפך לעימות אלים כשמפגינים הבעירו מדורה מחוץ מקדונלדס ושוב בשנת 1999 כאשר ג'וזה בוו פירק שלד בניה של מקדונלד'ס בדרום צרפת, בעזרת קבוצת חקלאים.

 

58 אחוזים מהרופאים בצרפת מטילים ספק בתועלת החיסונים

צרפת לא סומכת על מונסנטו וגם אסרה על המכירה של קוטל העשבים הקטלני – הראונדפ (Roundup) במשתלות צרפתיות וחוקקה חוק המחייב תיוג של מוצרי הנדסה גנטית, יחד עם מגבלות על טיפוחם.

חוסר אמון קולקטיבי זה במניעים נסתרים של תאגידים, גולש גם לתעשיית החיסונים. מאז 2005, המשיכו להתגבר הספקות בציבור הצרפתי וגם באחוז גדול של רופאים צרפתים, בנוגע לבטיחות ויעילות החיסונים.

מצגת שהוצגה לאחרונה על ידי מישל ריוואסי, חברת הפרלמנט האירופי בתחום האקולוגיה, הדגישה את ספקנות בני עמה לגבי בטיחות חיסונים, אשר "באופן כללי, נבחנת". ריוואסי קראה:

"בין השנים 2005 ו -2010, שיעור הצרפתים שתומכים או תומכים מאוד בחיסונים, ירד מ 90% ל 60% (2013 ברומטר בריאות INPES Peretti-Watel). אחוז הצרפתים בגילאי 18 עד 75 שהם מתנגדי חיסונים, עלה מ -8.5% בשנת 2005 ל 38.2% בשנת 2010. בשנת 2005, 58% מהרופאים הטילו ספק בתועלת החיסונים הניתנים לילדים, בזמן ש- 31% מהרופאים הביעו ספקות לגבי בטיחות החיסוןנים. נתונים אלה בוודאי עלו מאז. "

כן, קראתם נכון.

בחמש שנים קצרות בין 2005 ו -2010, שיעור הציבור הצרפתי שמתנגד לחיסונים, עלה מ 10% ל 40%. רופאים צרפתים לא יותר משוכנעים. 58% מפקפקים בתועלת של חיסונים הניתנים לילדים וקרוב לשליש מודאגים בנושא הבטיחות שלהם.

אה, ואין יותר התפרצויות בצרפת, מאשר בארצות הברית, שם עולה שיעור המתחסנים על 95% ברוב המקרים, מה שמראה שוב, כי חסינות העדר אינה חל על חסינות נחותה, קצרת מועד, שחוללה עקב חיסו, אלא נרכשת רק באופן טבעי, מחסינות שנמשכת לכל החיים.

מה עוד, שהשיעור הגבוה מאוד (58%) של רופאים צרפתים שקפצו מעגלת החיסונים, חושב בשנת 2005. הנה אנחנו בשנת 2015 ואין ספק שיש כיום יותר רופאים צרפתים שהם נגד חיסונים.

למרות השיעור הגבוה במיוחד של רופאים צרפתיים שמפקפקים בחיסונים, זה יהיה שגוי לומר שרופאים אמריקאים עיוורים לחלוטין. 13% מרופאי הילדים בארה"ב סוטים מתכנית החיסונים המומלצת של  ה-CDC,  עבור הילדים שלהם. הנה ציטוט מבן הזוג של יו"ר המחלקה לרפואת ילדים  במערכת אוניברסיטאית גדולה בארצות הברית, שביקש להישאר בעילום שם מסיבות מובנות:

"הבן שלי הוא אחד מהילדים האלה של רופא הילדים. הוא כמעט 5 ומעולם לא חוסן. ההורה – רופא הילדים שלו – הוא ראש החוג לרפואת ילדים במערכת אוניברסיטאית גדולה. למה אנחנו לא מחסנים? נטל הוכחה הוא עליהם, להראות שזה בטוח. ואין להם. ותאמין לי … .עברנו עבר כל פיסת מחקר! "

אין ספק שהסיקור התקשורתי משחק תפקיד גדול בסיבה לכך שהצרפתים מקדים את ארצות הברית במגמת ההתנגדות לחיסונים. באמריקה, כשמשהו רע קורה בכל הקשור לחיסונים, התקשורת המרכזית (שעיקר נותני החסות שלה כוללים את ענף החיסונים) מסרבת לסקר אותו, כך שהציבור המרומה ממשיך בדרכו העליזה, חסר ידע בנוגע לאסונות, שלמעשה מתרחשים בגין החיסונים.

 

לא משתיקים את האמת

גם כאשר מסוקר סיפור המעלה שאלות בנוגע לבטיחות החיסונים, העיתונאים נכנסים לרשימה שחורה. לימדו על מה שקרה לקייטי קוריק האמיצה, כאשר כיסתה את הנזקים סיפורי הפגיעה של נערות שחוסנו בחיסון לסרטן צוואר הרחם.

בצרפת, לעומת זאת, התקשורת מכסה סיפורים של מקרי מוות מחיסונים והם מופיעים בכותרות הראשיות בחדשות. לדוגמא, כיסוי נרחב בצרפת התרחש באפריל 2015 בעקבות דו"ח של הוועדה הטכנית של Pharmacovigilance להנהלה הכללית של בריאות בנוגע למותם של שני תינוקות שזה עתה נולדו, לאחר שקיבלו את חיסוני הרוטריקס והרוטטק. התינוקות מתו מהשתפלות מעי שהיא תופעה מסכנת חיים, שבה חלק מהמעי מחליק לתוך חלק סמוך של המעי. החיסונים האוראליים הללו, המיוצרים על ידי GSK ומרק, גרמו ל-500 מקרים של תופעות לוואי עד כה ו -200 מהם הוגדרו כחמורים.

 במילים אחרות, העם הצרפתי מקבל מידע טוב יותר לגבי בטיחות החיסונים ויעילותם, מה שנעדר ברוב המדינות אחרות.

בהתחשב בהיסטוריה של העם הצרפתי, כמנבא מדויק של מגמות, אשר סופו של דבר נתפסות במקומות אחרים, האמריקאים שמהססים בנושא החיסונים, ייטיבו לעשות אם יבחנו בזהירות את הסיבות להתנגדות המסיבית של הצרפתים לחיסונים.

ללא ספק, תעשיית החיסונים כבר נוכחה במגמה זו ותיעלה מיליוני דולרים למאמצי שתדלנות אגרסיביים, על מנת לחייב חיסונים ברחבי ארצות הברית, לפני שהאמריקנים יתפסו מה שהצרפתים כבר יודעים.

Monsantos-March-France1

הפגנה בפריז נגד מונסנטו

תחי צרפת! נקווה כי שאר העולם ילך בעקבותיה במוקדם ולא מאוחר יותר!

מקור: circleofdocs.com

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13295
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

7 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית