ראשי » בריאות » אתם כאן

נחשף קבר אחים קתולי באירלנד, עם שרידיהם של 796 ילדים

נטען שהילדים היו חלק מניסוי רפואי בחיסונים. שרידי הגופות נמצאו בקבר אחים, הנמצא בשטח השייך למסדר 'הלבבות הקדושים של ישו ומריה' בבסבורו שבאירלנד.

עודכן לאחרונה: 17 בדצמבר 2015

הנזירות הקתוליות שמנהלות את מסדר בסבורו בקאונטי קורק שבאירלנד, טוענות שנאמר להן ב-2013 להשמיד את תיקי החיסונים שנערכו כניסויים בילדים תחת חסותן.
הנזירות העלו את הטענה באמצעות עורכי דינן במכתב לטוסלה מינואר השנה, שפורסם תחת חוק חופש המידע.
נאמר כי ההוראה הונפקה למסדר על ידי הוועדה לחקר התעללות בילדים (CICA) – שבאותו הזמן בחנה את החיסונים שנערכו בילדים כחלק מניסוי רפואי, עד שפעולה משפטית הפסיקה את החקירה.

הצו ניתן בתביעה בתגובה למכתב שנשלח על ידי העוזרת לעובדת הסוציאלית הראשית, פרל דוילי באוגוסט 2014 ששאלה סדרת שאלות ביחס למידע שהועבר על ידי המסדר לטוסלה בשנת 2011. המכתב נשלח כשהממשלה הציעה לחקור את הבתים לאם ולתינוק.

 

במכתב נאמר:
"הקהילה מסרה את כל הרשומות שנערכו למנהל שירותי הבריאות (HSE). הקהילה נוהלה על ידי ועדת החקירה לניסויי החיסונים בשנת 2013, אנו מאמינים (שעל מנת) להשמיד את כל המסמכים שברשותם או בשליטתם בנוגע לניסויים ".

סך של 23 שאלות הועלו בנוגע לתמותת התינוקות, קבורתם, דו"חות כספיים ורשומות החיסונים.
גב' דוילי שאלה את הנזירות היכן הרשימה "השלמה" של רשומות החיסונים. היא גם שאלה איך נבחרו הילדים, אם הושגה הסכמת האימהות ואם כן, היכן היו טפסי ההסכמה הללו.
בתגובה באמצעות עורכי דינן, חמישה חודשים לאחר מכן, טענו הנזירות, שקיבלו הנחיה מ-CICA להשמיד "את כל המסמכים" הנוגעים לניסויי החיסונים.

עם זאת, ב-CICA הכחישו הנפקת "כל הנחיה כזו".

BessboroughLittleAngelsPlot_large

796 ילדים שמתו בין השנים 1925 ו-1961 נקברו בקברי אחים.

בשנת 2014 התגלה קבר אחים קתולי בבית המנוהל עבור אמהות לא נשואות, בטואם, מחוז גלוואי, על ידי פעילים מקומיים. 796 ילדים שמתו בין השנים 1925 ו-1961 נקברו בקברי אחים. בבתים מסוג זה, שוכנו נערות מגיל 12 שהרו כתוצאה מאונס וכן נערות שהרו מחוץ לנישואין יחד עם ילדיהן.

בעקבות גילוי נורא זה הוקם צוות חקירה לבתים לאם ולתינוק. בצוות של שלושה נציבים ומנהלת אותו השופטת איבון מרפי. הם חוקרים את מה שקרה ליותר מ -35,000 נשים וילדים שהושמו בבתים כאלה המפוזרים ברחבי אירלנד, בין השנים 1922 עד 1998. החקירה בוחנת את נסיבות המוות של האמהות והילדים בבתים, את הקבורה, את ניסויי החיסונים שבוצעו בילדים, איך סיימו הדיירים את שהותם שם, כיצד טופלו ולאן הלכו לאחר מכן, כל זה יהיה חלק מחֲקִירָה ענקית זו.

דיירים לשעבר (אימהות ותינוקות) מחלק מ-14 הבתים הפזורים ברחבי אירלנד, החלו במתן עדויות אישיות. הדו"ח המלא צפוי להתפרסם באוגוסט 2016.

מקורות:
http://www.irishexaminer.com/ireland/bessborough-order-claims-it-was-told-destroy-vaccine-files-in-2013-

http://www.irishexaminer.com/ireland/bessborough-order-claims-it-was-told-destroy-vaccine-files-in-2013-370082.html

370082.htmlhttp://www.irishexaminer.com/ireland/girls-pregnant-due-to-rape-put-in-bessborough-in-1980s-369168.html

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13250
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

תגובה אחת »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית