ראשי » בריאות » אתם כאן

שיעור ההתחסנות בארץ בצניחה – נתונים חדשים של קופ"ח מכבי

  • מאת מנהל הפרויקט | 22 באוקטובר 2015
  • 8,846 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 22 באוקטובר 2015

מש' הבריאות מסרב לשחרר נתוני התחסנות עדכניים במדינת ישראל.
והוא יודע למה: שיעור ההתחסנות בחיסוני תינוקות נמצא בצניחה חופשית (ומתמדת) בשנים האחרונות כשעוד ועוד הורים מודעים בוחרים לחקור את נושא החיסונים, לוותר לגמרי על החיסונים או לדחותם לגיל מאוחר יותר.

בעוד שמש' הבריאות טוען ששיעור ההתחסנות הכללי לתינוקות הוא מעל 90% (וספציפית, ההתחסנות בחיסון השעלת לנגזרותיו בתינוקות היא כ-95%) האמת כנראה אחרת לגמרי.

נתונים של טיפות החלב של קופ"ח מכבי שהגיעו לעמוד הפייסבוק הפופולרי "חיסונים בע"מ" (ראו בתמונה) מלמדים שהממוצע הארצי של שיעור ההתחסנות בחיסוני "המחומשת" השונים (ראו פירוט בהמשך) צנח כבר לכ-81%, הרבה מתחת לנתון הרשמי של מש' הבריאות.

למרות שמדובר במדגם של כ-5% מכלל סניפי טיפות החלב בארץ, הדבר בהחלט מלמד על מגמה וניתן להניח שהנתונים בשאר סניפי טיפות החלב של קופות החולים השונות דומים או אף נמוכים יותר.

macabi vaccine table

כמה הערות:
1. לקופ"ח מכבי יש 49 סניפי טיפת-חלב, שהם כ-10% מסניפי טיפת-חלב בישראל (ישנם כ-1000 סניפי טיפת-חלב אבל רבים מהם, לא של "מכבי", הם בפעילות נמוכה) כך שמדובר במדגם גדול למדי.
2. שימו לב שהנתונים בתמונה מתייחסים לשיעור ההתחסנות בחיסון המחומשת (שעלת, דיפטריה, טטנוס, פוליו-מומת ו-Hib) או DTaP (שעלת, דיפטריה, טטנוס) או DT (דיפטריה, טטנוס).
3. מכאן נובע ששיעור ההתחסנות לשעלת בסניפי "מכבי" כבר נמוך מ-80% כיוון שחיסון ה-DT אינו כולל שעלת.
4. חיסון המחומשת (על נגזרותיו) הוא אחד משלושת עמודי התווך של תוכנית החיסונים (יחד עם ה-MMR וחיסון ההפטיטיס B). ניתן להניח ששיעור ההתחסנות לחיסונים פחות מרכזיים (למשל רוטה-וירוס, הפטיטיס A, פרבנאר) נמוך עוד יותר.

 

מקור: עמוד הפייסבוק "חיסונים בע"מ"

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13184
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית