- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

יעילות חיסוני השפעת שואפת לאפס – סקירה מדעית קובעת

יעילות חיסון השפעת – שואפת לאפס. קופות החולים ומשרד הבריאות ככל הנראה מודעים לעובדה הזו.
——————————————————–
ארגון קוקריין, גוף מחקרי בלתי-תלוי, סקר את המחקרים שנעשו על חיסון השפעת ומצא שלחיסון יעילות כמעט-אפסית בכל הפרמטרים של מניעת תחלואה וחיסכון כספי.
למי שנחשף בשבועות האחרונים לקמפיין ההפחדה של חיסוני השפעת מבית היוצר של משרד הבריאות וקופות החולים, זה ודאי נשמע מוזר.
אם יעילות החיסון כמעט אפסית, מדוע דוחפים את כולנו להתחסן בכל שנה?

החוקרים של קוקריין עברו על כל המחקרים שבוצעו בחיסון השפעת, ניפו את הפגומים שבהם (רוב-רובם) והשאירו את הפחות גרועים.
הנה כמה מהממצאים של החוקרים:

חשוב להבין: הסקירה של קוקריין מתפרסמת (ומתעדכנת) כבר לפחות 7-8 שנים והיא נחשבת כסקירה מדעית מרכזית. אין שום אפשרות שהאנשים הרלוונטיים במש' הבריאות ובקופות החולים אינם מכירים אותה. על כן, הטיעון שקופות החולים דוחפות את חיסון השפעת כי הוא "חוסך להם כסף" הוא מופרך ואינו מדעי (במקרה הטוב) ושקרי במכוון (במקרה הפחות טוב). הממצאים של קוקריין הם הטובים והאמינים ביותר בתחום (וודאי האובייקטיביים ביותר).

המצב בפועל יותר גרוע כנראה

מדוע המצב בפועל גרוע יותר ממה שקוקריין טוענים?
כי בקוקריין אינם עורכים מחקרים, רק סוקרים מחקרים קיימים. הם אינם יכולים לסקור את המחקרים שלא נעשו, את המחקרים שנגנזו, או מחקרים שנעשו על ידי גופים אובייקטיביים (אין כאלו).
כלומר, גוף המחקר לגבי חיסון השפעת הוא מוטה – המחקרים שמתבצעים ממומנים על ידי גופים אינטרסנטיים (חברות התרופות ורשויות הבריאות). ואף על פי כן, המחקרים מראים שיעילות החיסון אפסית. תתארו לכם מה הם היו מראים לו היו מתבצעים מחקרים אובייקטיביים.

האחיות והרופאים בישראל מקבלים תגמול על כל מתן חיסון

מעדויות ומסמכים שקיבלנו עולה תמונה עגומה של תגמול כספי לאחיות ולרופאים על כל חיסון שהם נותנים.
האם מתן תגמול כספי, לאחות או לרופא, מעבר לשכר עבודתם לא שומטת למעשה את האובייקטיביות של אותה אחות או אותו רופא בבואו לטפל בחולה?

 

האם אלו התגמולים הכספיים שמקבלות האחיות על כל חיסון שהן נותנות? [1]

האם אלו התגמולים הכספיים שמקבלות האחיות על כל חיסון שהן נותנות?

התמונה שמעל התגבלה בצורה אנונימית. עורך הדין נריה הרואה פנה לפי חוק חופש המידע לקופת החולים במטרה לקבל תשובה ודאית לעניין. למרות התשובה הלא ברורה והמתחמקת, הובהר שאכן אחיות מקבלות תגמול כספי על כל חיסון שהן מוכרות, ככל הנראה בשעות הנוספות שבהן הן עובדות.

macabi-vaccine-report [2]

לפניכם עדות פייסבוק על המצב בקופ"ח:

"…נכנסתי הבוקר לבדיקת דם בקופ"ח ואיתי נכנסה בתמימות אישה מבוגרת למסור בדיקת שתן. האחות לקחה את בדיקת השתן ועם היד השניה הוציאה בזריזות אריזה של חיסון שפעת ואמרה לה חכי את לא הולכת עדיין את מקבלת חיסון.. האישה אמרה לה 'לא אני לא מעוניינת' ומנגד האחות אמרה שהיא חייבת! היא מעל 65.. האישה אמרה טוב לא הכי מרוצה וזהו קיבלה דקירה … היא הגיע למשהו אחר וזה לא היה בתכנון בכלל!! אני קפאתי ! הייתי בשוק . כמובן שראיתי שהיא ממהרת להכניס זאת למערכת ומציינת שקיבלה הסברים על תופעות לוואי מה שלא היה ולא נברא.. אם הייתי סקפטית לגבי תמלוגים שהאחיות מקבלות נראה שהתבהר לגמרי…"

גם רופאים מקבלים בונוסים מחיסון השפעת
חשפנו פה אתמול לראשונה את מנגנון הכסף שדוחף את חיסון השפעת.
נראה שבקופות החולים ישנם תמריצים ברמת המחוז, ברמת הסניף וברמה האישית (אחיות מקבלות בונוסים על כל מבוטח שמתחסן לשפעת על ידן).
אבל זה לא רק אחיות. מסמך פנימי של קופ"ח מכבי מלמד שגם רופאים זוכים לתגמול כספי על שכנוע מבוטחי הקופה להתחסן.
doctor-flu-vaccine-paper [3]

 

מקור למידע: דף הפייסבוק של חיסונים בע"מ [4]
מידע נוסף: סקירת קוקריין לגבי חיסון השפעת [5]