ראשי » בריאות » אתם כאן

מחדל הפלואוריד: תלונה במשטרה נגד נתניהו וליצמן

מומחים ואנשי מקצוע, ביניהם רופאים, מודאגים מכוונת משרד הבריאות והעומד בראשו סגן שר הבריאות ליצמן, להחזיר את פרקטיקת החדרת רעלים תעשייתיים למי השתיה של מדינת ישראל. אינג' אהוד לשם, לשעבר בכיר במשרד הבריאות, והאיש שבעבר אישר את מתקן ההפלרה הראשון בארץ, הגיש את התלונה במשטרה.

  • מאת מנהל הפרויקט | 14 באוגוסט 2015
  • 9,104 צפיות | 14 תגובות
עודכן לאחרונה: 14 באוגוסט 2015

סאגת מחדל ההפלרה ממשיכה בתלונה רשמית למשטרה שהוגשה לפני מספר ימים נגד רה"מ נתניהו וסגן שר הבריאות ליצמן.
נתניהו וליצמן מואשמים ע"י לשם בעבירה לפי סעיף 221 בחוק העונשין הפלילי (1977) הקובע כי:
"המעכיר או מזהם מי מעין, מיכל או מאגר או מי מקום אחר, ועושה אותם בכך פחות מתאימים למטרה שהם משמשים לה כרגיל דינו – מאסר שלוש שנים."

לשם, מהנדס מחוז לשעבר ופעיל מרכזי במאבק נגד הוספת הפלואריד למי השתיה בישראל, מאשים למעשה את ראש הממשלה נתניהו ואת סגן שר הבריאות ליצמן בזיהום המים בישראל והפיכתם לפחות ראויים לשתיה.
זוהי עבירה פלילית חמורה.

בתלונה המקיפה והארוכה (21 עמודים) מפרט לשם מדוע הכנסת חומצה רעילה למי השתיה מהווה סיכון של חיי אדם ופגיעה ממשית בצומח, והוא דורש לחקור את רה"מ נתניהו וליצמן ולהעמידם לדין.

פרקטיקת ההפלרה הופסקה בשנה האחרונה בעקבות הוראתה של שרת הבריאות הקודמת יעל גרמן, ובאתר משרד הבריאות אף התפארו בכך שישראל הצטרפה למדינות הנאורות אשר הפסיקו את הנוהג להפליר את מי השתיה של אזרחיה. אך ברפובליקת הבננות הקרויה מדינת ישראל כנראה שאי אפשר לעשות מעשה לטובת האזרחים ולצפות שיחזיק מעמד תקופה סבירה.

במשטרת ישראל דחו את התביעה על הסף באומרם:

״מדובר בתלונה בה נטען כי בכוונת משרד הבריאות להחזיר את הליך הפלרת המים בישראל וזאת ללא הצגת מקרים ספציפיים, כלומר מדובר בויכוח עקרוני באשר לנחיצות הפלאוריד במי שתיה. משטרת ישראל אינה הגוף הרלוונטי בעניין זה ואין מדובר בסוגיה פלילית״.

.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=13011
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

14 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית