- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

בדרך לחיסוני חובה בארה"ב? הצעת חוק לחיסון כללי של הילדים הוגשה לקונגרס

זכרו את השם: "חוק חיסון כל הילדים 2015". ייתכן שזוהי נקודת המפנה בדרך לחיסונים כפויים של כלל האוכלוסיה בארה"ב ובהמשך בשאר מדינות העולם.

לפני שבועיים הוגש חוק מספר H.R.2232 בבית הנבחרים האמריקאי.
את החוק הגישה חברת הקונגרס פרדריקה וילסון.

החוק קובע שכל הילדים הלומדים בבתי הספר ברחבי ארה"ב, בבתי ספר יסודיים כמו גם בבתי ספר תיכוניים, יחוייבו להיות מחוסנים לפי תוכנית החיסונים של ה-CDC (המרכז האמריקני לבקרה ומניעה של מחלות).

child vaccine [1]

נוסח החוק קובע כי התנאי היחידי שיאפשר לילד לא מחוסן ללמוד בבתי הספר הוא בהצגת אישור רפואי שבו יכתוב הרופא כי החיסון עלול לגרום לפגיעה בריאותית משמעותית בילד. (שזה אירוני לאור העובדה שחיסונים אחראיים במקרים רבים למוות ולסיכונים בריאותיים משמעותיים ביותר בילדים.)

חברת הקונגרס ווילסון אמרה כי חיסונים הוכחו כיעילים ובטוחים:

חברת הקונגרס מרת פדריקה ווילסון שהגישה את הצעת החוק "חיסון כל הילדים 2015"

"כמנהלת בית ספר לשעבר, אני יודעת את חשיבות חיסוני הילדים. מחקרים הראו כי חיסונים הינם בטוחים, הם שומרים על בריאות הילדים, מצילים חיים ומגנים על הדורות הבאים." ווילסון אמרה בפברואר השנה.

"ילדים שאינם מחוסנים מציבים את עצמם ואת סביבתם בסכנה של הידבקות והפצה של מחלות הניתנות למניעה. זו הסיבה מדוע הגשתי את הצעת החוק הזו. כי חיסוני חובה של תלמידים יצילו חיים ויגנו על הדורות הבאים."

ווילסון לא התייחסה לעובדה שבמקרים רבים ילדים שחוסנו היו אלה שהפיצו מחלות נגדן הם חוסנו ובכך גרמו לתחלואה כללית בסביבתם.
היא גם לא התייחסה לעובדה שעד כה נפסקו פיצויים בסך יותר משני מיליארד דולרים לקורבנות שמתו או נפגעו קשה כתוצאה מחיסונים, כך לפי הודעה רשמית של המרכז למעקב אחר חיסונים בארה"ב. [2]

כדי שהחוק יעבור ידרשו עוד שימועים והצבעות לפני שהנשיא אובמה ידרש לחתום עליו, דבר שיקרה ככל הנראה ללא שום התנגדות מצידו, כך לפי הצהרות עבר. [3]

ובתזמון מפתיע, גם בישראל מקשיחים עמדות

בתזמון מפתיע (או שלא), ההסכם הקואליציוני שנחתם בין יהדות התורה לליכוד בשבועות האחרונים כולל סעיף שמתנה מתן קצבאות ילדים בחיסון ילדים [4]. בסעיף, שנחתם בעקבות דרישתה של מפלגת הליכוד, נכתב: "משרד הבריאות יקבע נהלים לגבי חיוב קבלת חיסונים הנדרשים לילדים. חוק הביטוח הלאומי יתוקן וייקבע בו כי לא יינתנו קצבאות ילדים במקרים שבהם הורה מסרב כי ילדיו יקבלו את החיסונים".
ח"כ ליצמן מיהדות התורה ששימש כסגן שר הבריאות לפני שרת הבריאות גרמן ידוע בתמיכתו בחיסונים, אך מאחר ובציבור החרדי אחוז גבוה של לא מחסנים הוא ביקש להתנות את הסעיף בתנאים שיאושרו בידיו.

גרמן, אגב, היתה זו שבזמן כהונתה כשרת הבריאות התנגדה [5] להחלת סנקציות על הורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם.

האם הצעדים האחרונים הללו מהווים שינוי מגמה בדרך לעולם אוטופי (בעיני תומכי החיסונים) או לעולם פאשיסטי (בעיני מתנגדי החיסונים)?
זאת נדע בעתיד הלא רחוק בוודאי.

ספרו לנו בתגובות מה אתם חושבים על הצעת החוק

H. R. 2232 – The Vaccinate All Children Act of 2015 [6]

התמונה נוצרה ע"י AKARAKINGDOMS באדיבות FreeDigitalPhotos.net