- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

מיקרוגל מדע ושקרים – סרט חדש על סכנות הקרינה האלקטרומגנטית

בעשר השנים האחרונות עלו חשדות כבדים בנוגע לבטיחות הקרינה מהטלפונים הסלולריים והאנטנות הפזורות בכל מקום.
חשדות אלו עלו לאחר פרסום מספר מחקרים מדעיים בנושא ההשפעה של הקרינה האלקטרומגנטית על הבריאות.
למרות דאגות בריאותיות אלה וסיווג הקרינה האלטקטרומגנטית כמסרטן אפשרי, ממשלות, תעשיות וחלק מהקהילה המדעית טוענים בתוקף שאין חשש להשפעה בריאותית שלילית על הציבור מקרינה אלקטורמגנטית.
microwaves tv [1]
הסרט: Microwaves science and lies עוקב אחר אלו שמצלצלים בפעמון ההזהרה כבר שנים.
דרך ראיונות עם מומחים, עיתונאים ומדענים עולה תמונה מדאיגה של מניפולציית מידע ע"י תאגידים וחברות סלולריות במטרה להבטיח לציבור שאין כל סכנה בחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית, זאת כדי להבטיח את צמיחת תעשייה זו המגלגלת מיליארדי דולרים בכל שנה.

הסרט מתאר היטב את המצב הנוכחי בקרינה בלתי מייננת שאותו אפשר להגדיר בתור "הפוליטיקה של הקרינה". זה המקום שבו מתנגשים אינטרסים כלכליים עם בריאות הציבור. קטע של כמה דקות מתוך הסרט ניתן לראות בחינם, ואת הסרט עצמו ניתן לשכור עבור 5 דולר ולראות באופן מיידי און ליין.

אחד המוקדים שבהם עוסק הסרט זו התנהלות ארגון הבריאות העולמי באשר לסיכון בריאותי מטלפונים סלולריים. הביקורת היא על כך שארגון הבריאות העולמי מגן על התעשייה ולא על בריאות הציבור. לאחר שהסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן, זרוע של ארגון הבריאות העולמי, סיווגה את קרינת תדרי רדיו כמסרטן אפשרי בבני אדם (סיווג שנוגע לכל הטכנולוגיות האלחוטיות), לא היה לכך שום ביטוי בנייר העמדה של ארגון הבריאות העולמי על טלפונים סלולריים. להיפך, היה כתוב שאין השפעות שליליות, מה שהביא את הסוכנות הבינ"ל לחקר הסרטן לבקש מארגון הבריאות העולמי לתקן את ניסוח נייר העמדה. הבקשה נתקלה בהתעלמות.

המסמך הנ"ל של ארגון הבריאות העולמי משמש את התעשייה כדי לומר לציבור ולתקשורת שאפילו ארגון הבריאות העולמי טוען שאין נזק מן הקרינה. וארגון הבריאות העולמי נחשב בתור הפוסק האחרון שלא ניתן לבקר אותו.

ד"ר אמילי ואן דבנטר, מנהלת מחלקת הקרינה בארגון הבריאות העולמי, אינה בעלת הכשרה בבריאות, ועל פי הסרט היא קיבלה מימון משתי חברות סלולרי קנדיות, לפני שהצטרפה לארגון הבריאות העולמי. כעת ארגון הבריאות העולמי מכין את ההערכה הסופית על השפעות בריאותיות מטלפונים סלולריים, שצפויה להתפרסם בשנת 2016.

מדענים בלתי תלויים מוטרדים מכך שרבים מן המומחים שמעורבים בהכנת ההערכה הסופית, הם בעלי קשרים לתעשיית הסלולר וזה ישפיע על
האופן שבו יוצג הסיכון הבריאותי על ידי ארגון הבריאות העולמי למשתמשי הסלולר בעולם באמצעות התקשורת.

במקום שבו אינטרסים כלכליים מתנגשים עם בריאות הציבור, האם הציבור מקבל את האמת על סיכוני הסלולר?
הסרט נותן תמונה מציאותית.

הסרט אינו מוצע חינם, וניתן לצפות בו תמורת 20 ש"ח בקישור הבא: https://vimeo.com/ondemand/17755/89417454 [2]

הנה הטריילר:

MICROWAVES SCIENCE AND LIES – Trailer [3] from Septième Factory [4] on Vimeo [5].

מידע נוסף:
smartgridawareness.org [6]