האם ההתחממות בשנים האחרונות בגרמניה תוצאה של מדידה חדשה?

מערכת דיגיטלית למדידת טמפרטורה בגרמניה מראה תוצאות גבוהות בכמעט מעלה מול נתוני טמפרטורה שמתקבלים ממערכת מדידה ותיקה המבוססת על כספית וזכוכית. מקרה?

  • מאת כותב אורח | 15 בפברואר 2015
  • 11,828 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 15 בפברואר 2015

ביומיים האחרונים, הגבתי על בדיקה בת 8.5 שנים, שנערכה על ידי החזאי הגרמני הוותיק, קלאוס הגר, ראו כאן וגם כאן. הבדיקה השוותה תחנות מדידת חום מסורתיות, כספית-זכוכית, למערכת המדידה האלקטרונית החדשה, שיישומה החל בכ 2,000 תחנות ברחבי גרמניה בשנת 1985 והגיע לסיום בסביבות שנת 2000.

ID-10019459

תוצאות הבדיקה של הגר הראו כי בממוצע, מערכת המדידה האלקטרונית החדשה ייצרה קריאות טמפרטורה חמות יותר: חמות יותר, בממוצע יוצא דופן של 0.93 מעלות צלזיוס. השאלה היא: האם עובדה זאת ניתנת לזיהוי בבסיס נתוני הטמפרטורות של גרמניה? האם אנו רואים קפיצת טמפרטורה במהלך התקופה בה הוכנסה לשימוש המערכת החדשה,ה"חמה" יותר (1985 – 2000)? התשובה היא: בהחלט!

1900-1985: אין כמעט התחממות

יוזף קובץ' מדען עצמאי ומשתתף קבוע עצמאי באייקה, בחן את מסד הנתונים הגרמני וגילה שהטמפרטורה הממוצעת בגרמניה אכן קפצה במקרה באותן 0.9 מעלות צלזיוס, באותה תקופה. ראשית, הוא שלח לי תרשים המתאר את הטמפרטורה הממוצעת השנתית של גרמניה בין השנים 1900-1985, כפי שנמדדה באמצעות תחנות מדידה כספית-זכוכית ישנות:

Kowatsch_1

במשך 85 שנים, המגמה הייתה עקבית למדי, מרחפת על כ-8.2 או 8.3 מעלות צלזיוס. כפי שמראה הקו השחור המודגש, חל גידול בין השנים 1900-1935, ואחריו ירידה קלה בין השנים 1935-1985, כלומר בתקופה שבה פליטות CO2 עלו מאוד ברחבי העולם.

1986-2000: התחממות מסיבית

אחר כך, שלח לי יוזף תרשים שני, המתאר את מגמת הטמפרטורה הממוצעת של גרמניה בזמן שהמדינה עברה למערכת המדידה האלקטרונית החדשה, שתוארה כאן, 1986-2000:

Kowatsch_2

כאן אנו רואים את המגמה בתקופה זו, עולה מאוד, מבערך 8.4 מע' צלזיוס ל-9.3 מע' צלזיוס, בדיוק בתקופת המעבר למכשור החדש! גם זאת עלייה של 0.9 מע' צלזיוס, אשר עולה בקנה אחד, עם תוצאות בדיקת מדידת הטמפ' שערך הגר, במשך 8.5 שנות השוואת מדחומי כספית לאלקטרוניים. יתכן שזה רק צירוף מקרים, אבל מצד שני, זה דורש בדיקה.

שנת 2000 עד היום: אין התחממות

ואז קובץ' סיפק תרשים שמראה את הטמפ' הממוצעת השנתית בגרמניה נכון לתקופה שבין שנת 2000 עד כה, כלומר התקופה שבה השתמשו במערכת המדידה האלקטרונית החדשה:

Kowatsch_3

כאן אנו רואים שאין עוד מגמת התחממות, אבל שהטמפ' הממוצעת היא במישור חדש, גבוה יותר. כתוצאה מכך, עלה כמעט כל ממוצע הטמפ' השנתי, שגרמניה לא ראתה מאז 1900, במהלך התקופה הקצרה שבין 1986-2000. יוזף קובץ' הגיב (באי מייל):

"…באותן 15 שנים, האם נכנס לפתע הפחמן הדו חמצני של אפקט החממה, לפעולה?
מי הפעיל את הפחמן הדו חמצני של אפקט החממה במשך 15 שנים…?"

יתרה מכך, האם לא בדק שירות מזג האוויר הלאומי בגרמניה ((DWD וכייל את המערכת האלקטרונית החדשה כדי להיות בטוח שהיא תיתן תוצאות דומות למדחומי הכספית שהיו קודם לכן בשימוש ובכך להבטיח הקלטת נתונים אמינה? הגר אומר שהם לא עשו זאת מעולם ונראה שהם היו די מרוצים מאימוץ הקריאות החמות יותר.
הטבלה שלהלן היא תרשים הטמפרטורה הממוצעת השנתית בגרמניה על פני כל התקופה שבין 1900 עד היום:

Kowatsch_4

הטבלה לקוחה מכאן

לי נראה, שיש כאן את כל האלמנטים לכשל מכשורי עצום, שהוא הגרוע והמרושל ביותר, שרק יכול היה להיות. שוב, אני חוזר ואומר: הגר כותב כי מעולם לא נערכו ע"י שירות מזה"א הלאומי בגרמניה כל בדיקות השוואה שיטתיות, כדי להיות בטוחים שהמכשירים האלקטרוניים החדשים האלה מפיקים נתונים יומיים אמינים.

אם זה באמת כך, אז אנחנו יכולים רק לשמוח ששירות מזה"א הלאומי בגרמניה, לא עוסק בכיול מערכות מדי גובה למטוסים מסחריים.

כמובן שהעלייה שנצפתה בשנים 1986-2000, איננה אך ורק תוצר של כיול גרוע של הציוד, כיוון שחלק מההתחממות קשור, ללא ספק, במחזורי האוקיינוס הטבעיים, שדחפו מעלה,את הטמפרטורה הגלובלית, בשלהי המאה ה-20. עם זאת, קשה להתעלם מתוצאות בדיקת ההשוואה של הגר, אשר מעלות שאלות רבות.

מקור: notrickzone.com

התמונה מאת Danilo Rizzuti ופורסמה באדיבות Freedigitalphotos.net

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12821
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית