ניסוי שלישי ומוצלח של ה-ECAT – מהפכת אנרגיה בדרך?

  • מאת מנהל הפרויקט | 9 באוקטובר 2014
  • 8,926 צפיות | 17 תגובות
עודכן לאחרונה: 9 באוקטובר 2014

תוצאות מדהימות מהניסוי העצמאי השלישי במספר של המצאתו של אנדריאה רוסי האיטלקי הוכיחו כמעט מעבר לכל ספק כי היתוך קר הוא אפשרות פיסיקלית תקפה.

למרות שהבסיס התיאורטי עדיין לא ברור, דה-פאקטו אנדריאה רוסי המציא מכשיר שמפיק אנרגיה בכמויות ששום תהליך קונוונציונלי אינו מסוגל להפיק כיום.

הניסוי העצמאי השלישי שבוצע על-ידי שלוש אוניברסיטאות – אוניברסיטת אופסלה, אוניברסיטת KTH ואניברסיטת בולוניה וכן בשיתוף המכון הטכנולוגי המלכותי של שוודיה הראה כי מכשירו של רוסי ה-אי-קאט (E-CAT) יוצר חום עודף בתהליך שאינו יכול להיות מוסבר בתגובה כימית רגילה. שינויים איזוטופיים שנצפו בבדיקת האפר שנותר משריפת הדלק ששימש להנעת הכור מראים כי ככל הנראה מדובר בתגובה גרעינית שאיננה מלווה ביצירת קרינה או פסולת רדיואקטיבית, במילים אחרות – תגובה גרעינית של היתוך קר, דבר שהפיסיקה המסורתית מתארת כבלתי אפשרי.

להלן תרגום מסיכום הניסוי:

"תוצאות חדשות מוצגות מניסוי ארוך טווח שבא לבדוק אנומליות חום שנוצרו בהפעלת סוג מיוחד של כור צילינדרי שפעל בטמפרטורות גבוהות ושמו – האי-קאט.

הכור נטען בכמות קטנה של מימן ואבקת ניקל בנוסף למרכיבים נוספים, בעיקר ליתיום. מדידות החום שהוקרן מהכור בוצעו בעזרת מצלמות תרמיות באבחנה גבוהה.

המידע נאסף במשך 32 ימים במרץ 2014. טמפרטורת העבודה של הכור התחילה ב-1,260 מעלות צלזיוס ונמשכה במשך חציו הראשון של הניסוי ולאחר מכן בטמפרטורה של 1,400 מעלות במשך חציו השני. תפוקת האנרגיה שהושגה במשך 32 ימי הניסוי היתה 1.5MWh (מגה וואט שעה או במילים אחרות: מיליון וואט שעה)

כמות כזו של אנרגיה היא הרבה מעבר למה שיכול להיות מושג מכל מקור אנרגיה כימי הידוע לנו כיום המוכל בנפח כור קטן כמו זה של האי-קאט.

תגובות גרעיניות נצפו במהלך התהליך, דבר שקשה להסביר נוכח העובדה שלא היתה כל פליטה רדיואקטיבית מהכור בזמן פעולתו."

שוקלים את האי-קאט אחרי הניסוי (452 גרמים)

שוקלים את האי-קאט אחרי הניסוי (452 גרמים)

מסקנות הניסוי העצמאי השלישי מציבות את אנדריאה רוסי, אם יתברר כי המצאתו תקפה וכי לא מדובר בהונאה, כאחד האנשים שישנו את פני העולם כפי שהכרנו אותו עד כה, לא פחות.

האי-קאט הוא כור צילינדרי קטן. במהלך הניסוי הגיע הכור לטמפרטורה של עד 1,400 מעלות צלזיוס, זאת במשך 32 ימים ברציפות.

כמות הדלק הקטנה ששימשה ליצירת החום בכור והתהליך הגרעיני שהתרחש בתוכו, מראים כי ככל הנראה מדובר בתהליך גרעיני נקי.

המשמעות היא, מכשיר שמסוגל לייצר אנרגיה נקייה לחלוטין תוך שימוש בכמות קטנה של דלק שזמינותו העולמית גבוהה ביותר, ללא שום פסולת רדיואקטיבית או יצירת קרינה מזיקה.

האי-קאט, מורכב על מסגרת מתכת.

האי-קאט, מורכב על מסגרת מתכת.

אם יתברר כי ניתן לתפעל ולשלוט בבטחה בתגובה, שכעת מתברר כי היא גרעינית ביסודה, אנו נראה שינוי מהותי בדפוסי האנרגיה העולמיים, דבר שישליך באופן נרחב גם על הכלכלה האנרגטית שכיום מבוססת בעיקרה על שריפת פחם ונפט. יצירת אנרגיית חום וחשמל תתבצע בעזרת כמות קטנה יחסית של דלק לא מזהם ולא יקר.

אזור הניסוי לבחינת המדידות.

אזור הניסוי לבחינת המדידות.

הסיקור התקשורתי של האי-קאט כמעט ואיננו קיים בתקשורת הממוסדת. למרות שיש ניצני דיווחים על ההמצאה גם בתקשורת המרכזית העולמית, בישראל מדובר בכמות השואפת לאפס.

ecat5

כור האי-קאט מפיק חום בזמן ההפעלה

על המצאתו של אנדריאה רוסי, האי-קאט (E-CAT) דיווחתי בשש כתבות שונות במהלך השנתיים וחצי האחרונות ואני שמח לדווח לכם כעת על צעד חיובי נוסף בדרך לגילוי משהו שהוא "בלתי אפשרי" – צמד מילים שעל משמעותם אני תמיד שמח לערער.

מידע נוסף:
e-cat world

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12738
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

17 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית