הסיפור האמיתי של שליטת הכסף באמריקה

  • מאת כותב אורח | 29 בספטמבר 2014
  • 11,749 צפיות | 42 תגובות
עודכן לאחרונה: 29 בספטמבר 2014

 מיליארדים לבנקאים, חוב לאנשים – הסיפור האמיתי של שליטת הכסף באמריקה

נכתב על ידי הכומר שלדון אמרי

הערת המתרגם: מאמר זה נכתב על ידי הכומר שלדון אמרי בשנת 1980, ולכן חלק מהנתונים אינם מעודכנים, אך הוספתי את הנתונים המעודכנים בסוף כל פסקה. כמו כן כאשר נתונים הנוגעים למשק האמריקאי הוצגו, השתדלתי למצוא את הנתונים המקבילים מהמשק הישראלי.

המאמר מתייחס לשיטת הכסף כחוב הנהוגה בארצות הברית, אך החלטתי לתרגם את תוכנו משום            שאותה שיטה מונהגת בכל העולם המערבי וגם כאן אצלנו, בישראל. את תפקיד הפדרל ריזרב בישראל משחק הבנק המרכזי של ישראל, "בנק ישראל" שפועל על בסיס אותם עקרונות כמו הבנק המרכזי  האמריקאי.

על אף כי אין אני מסכים עם הרבה מהקביעות של הכומר אמרי, ובעיקר הקונספירטיביות שבהן, אני מאמין כי הדרך שבה הוא מציג את המערכת הבנקאית עצמה ואת הכשלים המובנים בה היא בהירה, נכונה, והכי חשוב – יכולה להיות מובנת על ידי כל אחד מאיתנו, ללא שום קשר לרקע הכלכלי שלו – כל שנדרש הוא מעט חשיבה ורצון כנה להבין.

בתקופה זו שרכישת דירה נראית כמשימה בלתי אפשרית לזוגות עובדים צעירים, המיסים מטפסים ומשאירים לנו פחות ופחות הכנסה פנוייה, האינפלציה שוחקת את חסכונותינו בכל שנה והמחירים לא מפסיקים לטפס, כאשר החוב הלאומי וחובות משקי הבית נמצאים בשיא של כל הזמנים (וממשיכים לטפס בקצב הולך וגובר) – וכל זה עוד בתקופה שבה התעסוקה נמצאת בשיא – אני מאמין שחשוב שיותר מאיתנו יבינו את המערכת המוניטרית והבנקאית שלנו באופן יותר טוב, שכן זהו אחד הנושאים שהכי פחות נסקרים בתקשורת ובבתי הספר לכלכלה כאחד.

הייתי ממליץ לקורא להפעיל שיקול דעת בעת הקריאה, ולא לקחת שום דבר שנכתב כאן כתורה מסיני.

-אופיר גאולי , 2014

"אם העם האמריקאי אי פעם יאפשר לבנקים פרטיים לשלוט על הנפקת כספם, קודם על ידי אינפלציה ואז על ידי דפלציה, הבנקים והתאגידים שיצמחו סביבם ינשלו את האנשים מרכושם עד שילדיהם יתעוררו חסרי בית באותה היבשת שאבותיהם כבשו!"

תומס ג'פרסון.

נדמה שלאמריקאים, שחיים כיום במה שנקראת האומה העשירה על פני כדור הארץ, תמיד חסר כסף. רעיות עובדות במספרים חסרי תקדים, בזמן שבעליהם מקווים לעוד שעות בעבודה כדי להרוויח עוד, או לוקחים משרות שניות בערבים ובסופי השבוע, ילדים מחפשים עוד עבודות בכדי להרוויח מעט כסף, חובות משקי הבית מטפסים מעלה, ופסיכולוגים אומרים שהסיבה הנפוצה ביותר לריבים במשפחה ולפרידות היא "ריבים על כסף". הרבה מהצרות הללו נקשרות למערכת "כסף כחוב" הנוכחית שלנו. מעט מדי אמריקאים מבינים מדוע האבות המייסדים כתבו בפסקה הראשונה של החוקה האמריקאית: "לקונגרס יהיה הכוח ליצור כסף ולפקח על ערכו"

הם עשו זאת  בתקווה שזה ימנע מתאוות הכסף להרוס את הרפובליקה שהם בנו. אנחנו נראה איך העיוות של הפסקה הזו הביא אותנו לזוועות שהנשיא ג'פרסון הזהיר אותנו מהן.

כסף הוא ה"יצירה" היחידה של האדם

כלכלנים משתמשים במושג "יצירה" כשהם מדברים על התהליך שבו כסף מגיע למחזור. "יצירה" כוונתה ייצור של משהו שלא היה קיים לפני. נגרים עושים משטחים מעצים, פועלים בונים בתים מהמשטחים האלו, ומפעלים בונים מכוניות ממתכת, זכוכית וחומרים אחרים. אך האנשים הללו לא "יצרו" כלום. הם רק שינו חומרים קיימים מצורה אחת לצורה שימושית ויקרה יותר. אך זהו לא המקרה עם כסף. בכסף, ובכסף בלבד, האדם ממש "יוצר" משהו מכלום. חתיכות נייר עם מספר קטן שמודפס עליהן שוות לחתיכת עץ, ואם מודפסים עליהן מספרים גדולים יותר, חתיכות הנייר הללו יכולות גם לקנות מכונית או אפילו בית. הערך שלהן למעשה "נוצר" יש מאין.

"יצירת" הכסף היא מאוד רווחית

כפי שנראה למעלה, יצירת הכסף היא מאוד זולה, ומי שאחראי על יצירת הכסף באומה יכול לעשות רווח עצום! קבלנים ופועלי בניין עובדים קשה מאוד בשביל לעשות רווח של 5% מעל ההשקעה שלהם בכדי לבנות בית, ואצל יצרני מכוניות רווח של אחוז או שתיים נחשב עסקה טובה. אבל ליצרני הכסף אין הגבלה על הרווחים, מכיוון שמספר סנטים יכולים ליצור שטר של דולר אחד או עשרת-אלפים דולר.

הרווח הזה הוא חלק מהסיפור שלנו, אבל קודם בואו נתחשב בעוד תכונה ייחודית של הכסף, שאהבה אליו לא לחינם נקראת בתנ"ך "שורש כל רע".

הצורך באספקה סדירה של כסף

אספקה סדירה של כסף היא הכרחית לחברה מתורבתת. אנו יכולים לוותר על הרבה דברים, אבל ללא כסף התעשייה והייצור ייעצרו לגמרי, חוות יספקו מזון רק לעצמן, עודף המזון יחוסל במהירות, עבודות שזקוקות ליותר מאדם אחד או משפחה שלמה לא יוכלו להתבצע, משלוחים ואספקות גדולות של מוצרים ייפסקו, ואנשים רעבים יבזזו וירצחו בכדי להשאר בחיים, וכל הממשלות והארגונים הגדולים יפסיקו לתפקד.

הפרזה, אתה אומר? כלל לא. כסף הוא כמו חמצן לחברה מתורבתת, כחלק מהצורך למסחר להוציא החלפה ישירה של סחורות. זהו האופן והכלי שבו מתמחרים מוצרים ומוכרים אותם. אם תסיר את הכסף או תפחית את כמותו מתחת לרמה ההכרחית בכדי להמשיך במסחר, התוצאות יהיו קטסטרופליות. לדוגמא, אנחנו צריכים רק להסתכל על השפל הגדול בשנות השלושים המוקדמות.

השפל הבנקאי של 1930

ב-1930 לארצות הברית לא היה חסר יכולות תעשייתיות, אדמות פוריות, עובדים מוכשרים שמעוניינים לעבוד או משפחות חקלאיות יצרניות. היו לה מערכות כבישים ורכבות מהמתקדמות והיעילות בעולם, ספינות, ומערך שינוע מתקדם. מערך התקשורת בין אזורים שונים היה הטוב בעולם, הטלפונים, הרדיו, ושירות הדואר היו מהמתקדמים שיש. לא התקיימה שום מלחמה בערים או בכפרים, לא מזיקים שפגעו בשדות או באוכלוסיה, וגם רעב לא היה כלל. לארצות הברית בשנות ה-30 היה חסר רק דבר אחד: אספקת כסף תקינה בכדי לקיים את המסחר בה. בשנות ה-30 המוקדמות, בנקאים, המקור היחיד של כסף חדש ואשראי, סירבו בכוונה לתת הלוואות לתעשיות, חנויות, וחוות.

אך תשלומים על הלוואות קודמות נדרשו, וכסף נעלם בקצב הולך וגובר מהמחזור. סחורות רק חיכו שירכשו אותם, עבודות היו מוכנות לאיוש, אבל המחסור בכסף הביא את הכלכלה לקיפאון. בעזרת התחבולה הפשוטה הזו אמריקה נכנסה לשפל והבנקאים החמדנים השתלטו על מאות אלפי חוות, בתים, ועסקים. להמונים נאמר ש"הזמנים קשים" ו"חסר כסף", ובגלל שהם לא הבינו את המערכת, הם נשדדו באכזריות מהחסכונות ומהרכוש שלהם.

כסף לעיתות שלום? לא! כסף למלחמה? כן!

מלחמת העולם השנייה סיימה את ה"שפל". לאותם הבנקאים שבתחילת שנות ה-30 לא יכלו להלוות בשביל בתים, תעשייה ואוכל, פתאום היו מיליארדים אין קץ בשביל מחנות צבא, כלי נשק ומדים! אומה שבשנת 1934 לא יכלה לייצר מספיק אוכל בשביל עצמה, פתאום יכלה להרשות לעצמה לשלוח מאות אלפי פצצות לגרמניה, יפן ואיטליה בחינם. (עוד על ה"תעלומה" הזו מאוחר יותר)

עם העלייה הפתאומית הזו באספקת הכסף, אנשים נשכרו לעבוד, חוות מכרו את התוצרת שלהן, מפעלים עברו למשמרות כפולות, מכרות נפתחו מחדש וה"שפל הגדול" נגמר! חלק מהפוליטיקאים הואשמו בזה וחלק אחר קיבלו קרדיט כאילו ש"סיימו" אותו. האמת היא שהמחסור המלאכותי בכסף (שנוצר על ידי הבנקאים) הביא את השפל, ואספקה סדירה ותקינה של כסף סיימה אותו. האמת הפשוטה הזו אף פעם לא סופרה לאנשים ובמאמר הזה נראה איך אותם בנקאים השתמשו בכוח הכי חשוב שלהם ..

הכוח ליצור כסף

כאשר אנו יכולים לראות את התוצאות ההרסניות של מחסור מלאכותי בכסף, אנחנו יכולים להבין באופן יותר טוב למה האבות המייסדים התעקשו על מתן הכוח לייצור כסף לקונגרס ולממשלה בלבד. הם האמינו שכל האזרחים צריכים להרוויח מתהליך יצירת הכסף ולהנות מאספקת כסף סדירה ויציבה ולפיכך, הממשלה חייבת להיות על פי חוק היוצרת והשולטת היחידה על ערך וכמות הכסף.

מאז שהקונגרס היה הגוף המחוקק שחייב בדין וחשבון לאזרחים בקלפי, הוא היה לדעתם המקום הראוי שאליו היה צריך להיות מנותב הכסף והרווחים הגלומים ביצירתו לטובת האזרחים הבוחרים בו. הם כתבו זאת בפשטות: "לקונגרס יהיה את הכוח להטביע כסף ולהחליט על ערכו".

איך האנשים איבדו שליטה על הבנק הפדרלי

במקום השיטה החוקתית לייצור כסף ולהשמתו במחזור, יש לנו עכשיו מערכת שנוגדת לגמרי את החוקה. זה גרם לתוצאות הרסניות, כפי שתיכף נראה.

לפני 1913, ארה"ב הייתה אומה משגשגת, חזקה, בצמיחה מתמדת, בשלום עם שכנותיה ומושא קנאה לכל העולם. אבל – בדצמבר 1913 הקונגרס, כאשר רוב חבריו בחופשת חג המולד, העביר את מה שנקרא בזמנו "הפדרל ריזרב אקט" (בשביל הסיפור המלא כיצד החקיקה הזו נכפתה על הקונגרס, מומלץ לקרוא את "היצור מג'קיל איילנד" של אדוארד גריפין) בשמיטת כמה פרטים שוליים, האקט אישר את הקמתו של תאגיד עם סגל של מנהלים שיפעילו את הפדרל ריזרב, וארצות הברית חולקה ל-12 מחוזות פדרליים בהתאם.

החוק הפשוט והנורא הזה אסר למעשה על הקונגרס "ליצור" כסף או להשיג שליטה על תהליך היצירה שלו, והאציל את הסמכות הזאת לפדרל ריזרב. זה נעשה כמובן בעזרת תעמולת כזב שמבטיחה ש"הכסף יופרד מהפוליטיקה" (רק שהם לא ציינו שבכך הוא גם יופרד מהאזרחים..) ושהדבר ימנע את תהליכי השפל והגאות מלפגוע באזרחים(1). לאנשים לא נאמר אז, וגם לא היום, שהפדרל ריזרב הוא תאגיד שנמצא בידיים פרטיות שנשלט על ידי בנקאים למען שליטה פיננסית על האוכלוסייה ולא לטובת האוכלוסייה. מטרת המילה "פדרלי" (ממשלתי) היא בכדי להטעות את האנשים.

  • למעשה, התדירות והעוצמה של המשברים רק גברה – להעמקה נוספת: Thomas E. Woods – Financial crises and the Federal Reserve

הרסני יותר מפרל הארבור

מאז אותו היום, שהמיט עלינו יותר הרס מפרל הארבור, קבוצה קטנה של בעלי זכות שמלווים לנו את הכסף "שלנו" ניכסו לעצמם את כל הרווחים שכרוכים בהדפסת הכסף שלנו – ויותר! מאז 1913 הם יצרו עשרות מיליארדי דולרים בכסף ואשראי, ויצרו אותם כרכושם האישי, ואז הם מלווים אותם לנו בריבית. "העשירים מתעשרים והעניים נהיים עניים יותר" נהייתה הפוליסה הסודית של הממשלה שלנו.

הסבר פשוט על איך יצירת הכסף הזו הופכת לחוב של העם יעזור לנו להבין טוב יותר את המערכת הזו.

הם מדפיסים את זה – ואנחנו לווים את זה מהם עם ריבית!

נתחיל עם הצורך בכסף – הממשלה הפדרלית, שכרגיל מבזבזת יותר ממה שהיא לוקחת מהאזרחים במיסים, צריכה לשם הדגמה, כמיליארד (1,000,000,000) דולר. מכיוון שאין לה את הכסף, והקונגרס ויתר על היכולת שלו ליצור כסף, הממשלה חייבת ללכת ל"יוצרים" של הכסף בכדי להשיג את מיליארד הדולר. אבל, הפדרל ריזרב, תאגיד פרטי, לא סתם נותן את הכסף שלו! הבנקאים מוכנים להעביר מיליארד דולר לממשלה, אבל רק תמורת הבטחה של הממשלה לשלם אותם חזרה בתוספת ריבית! אז הקונגרס מאפשר למשרד האוצר להדפיס מילארד דולר באגרות חוב של ארה"ב, שאז מועברות לבנקאים של הפדרל ריזרב.

הפדרל ריזרב משלם את העלות של הדפסת מיליארד דולר (כאלף דולר בערך(1)) ומקיים את חלקו ב"עסקה" והממשלה משתמשת במיליארד הדולר בכדי לשלם על התחייבויותיה.

אז מה יצא לנו מהעסקה הפנטסטית הזו? ובכן, מיליארד דולר שולמו לנושי הממשלה, אבל הממשלה שעבדה את האנשים לבנקים במיליארד דולר נוספים עליהם הם חייבים לשלם ריבית! עשרות אלפי עסקאות כאלו כבר קרו מאז 1913, כך שב1980, ממשלת ארה"ב חייבת לבנקאים מעל טריליון (1,000,000,000,000) דולרים ויותר ממאה מיליארד בריבית בלבד כל שנה ללא שום תקווה אי פעם לשלם את הקרן. ילדינו והדורות הבאים ישלמו את החוב הזה לנצח!(2)

  • בדולרים של 1980, שערכם היה יותר מפי-3 בדולרים של היום.
  • החוב הלאומי של ממשלת ארצות הברית כיום הוא מעט מתחת ל-18 טריליון דולר, שמתחלק בין מספר נושים, שהגדול ביניהם הוא הפדרל ריזרב, שחלקו היחסי בחוב הולך וגודל משנה לשנה. החוב הלאומי של ישראל בעת כתיבת שורות אלו, ב-2014 עומד על 820 מיליארד שקל.

ממשלת ארה"ב משלמת כריבית בלבד על החוב שלה כ530 מיליארד דולר בשנה (ללא שום סיכוי להחזיר את הקרן), וממשלת ישראל משלמת כ-40 מיליארד שקל לשנה (גם כן ללא סיכוי להחזיר את הקרן), המהווים כ-24% מהתקציב השנתי.

ויש עוד!

אתה בטח אומר "זה נורא!" ובכן, כן, זה נורא – אבל עד עכשיו הראנו רק חלק מהסיפור הזה. תחת המערכת הזו, האגרות חוב של ארה"ב עכשיו נהפכות ל"נכסים" של הבנק שמהם הם יוצרים עוד אשראי כדי להלוות. תחת יחס הרזרבה הנוכחי(3), ממיליארד אחד של אגרות חוב הבנקים רשאים לייצר יותר מ-15 מיליארד דולר בהלוואות לעיריות, עסקים ואנשים פרטיים. בנוסף למיליארד ההתחלתי, הם יכולים ליצור כ-16 מיליארד דולר בהלוואות שמהן הם מקבלים ריבית, והעלות היחידה שלהם הייתה כאלף דולר בלבד. הקונגרס האמריקאי לא מייצר עוד כסף נטול-חוב, ועתה הוא מוכרח להלוות את כל הכסף במחזור ממונופול של בנקאים שגובה ממנו ריבית עושקת!

  • יחס הרזרבה הנוכחי בארה"ב ובישראל הינו משתנה בין סוגי פקדונות, אך בטוח לומר שאין היחס השתנה בהרבה, ואם כבר רק ירד דרסטית – מה שנותן לבנקים את האפשרות למנף את עצמם אפילו עוד ממה שהדוגמא הזו הובילה אותנו להאמין, כאשר הרבה פחות כסף נמצא בבסיס הפירמידה ההפוכה. עוד על זה ניתן ללמוד בסרטו המעולה של פול גריגנון, "כסף כחוב 1"

..ועוד..

בנוסף לעושר העצום שניתן להם דרך מערכת העושק האינסופית הזו, הבנקאים ששולטים בכסף בצמרת יכולים לאשר או לבטל הלוואות גדולות לעסקים, ברמה כזו שהחלטותיהם משפיעות באופן חסר תקדים על מחירן של מניות החברה. לאחר שהם מורידים את המחיר באופן מכוון, הסוכנים של הבנק קונים בלוקים גדולים של אותה המנייה, ולאחר שההלוואות לאותה חברה מאושרות – הם מוכרים את המניה שלה במחיר גבוה יותר. בדרך הזו נעשים עוד מיליארדי דולרים שמשומשים בכדי לקנות עוד מניות. התהליך היום זוקק כל כך עד כדי כך שכל שנותר לבנקאים לעשות הוא להודיע לעיתונים על עליה או הורדה בשער הריבית בשביל לשלוח מניות למעלה ולמטה כרצונם. על ידי שימוש בשיטה הזו מאז 1913, הבנקאים וסוכניהם נמצאים בשליטה של כל תאגיד גדול באמריקה. בעזרת השליטה הזו, הם כופים על התאגידים לקחת הלוואות ענקיות מהבנקים כך שגם רווחי התאגידים נשלחים לידי הבנקאים. זה משאיר מעט "רווחים" ממשיים שיכולים להיות משולמים כדיווידנדים ולהסביר מדוע מחירי המניות לעתים קרובות נדחקים מטה, בזמן שהבנקים קוצרים מיליארדים בריביות מהלוואות לתאגידים. למעשה, הבנקאים מקבלים את כמעט כל הרווחים, בזמן שמחזיקי המניות הפרטיים 'מחזיקים את התיק*'.

מיליוני משפחות עובדות באמריקה נמצאות עכשיו בחוב לכמה משפחות בנקאים, בסכום כולל של למעלה מפי 2 סך כל הנכסים בארצות הברית. ומשפחות הבנקאים הללו השיגו את החוב הזה לכנגדנו בעזרת נייר, דיו והנהלת חשבונות!

*bagholder  – מונח משוק ההון המתאר אדם המחזיק מניה שמאבדת מערכה

הריבית לעולם לא נוצרת

הדרך היחידה שכסף חדש (שהוא למעשה כלל לא כסף, אלא אשראי שמייצג כסף) נכנס למחזור באמריקה היא כאשר הכסף נלווה מהבנקאים. כאשר המדינה או האנשים לווים סכומים גדולים, אנחנו משגשגים. אך הבנקים יוצרים רק את הקרן של כל הלוואה, ולעולם לא את הריבית. כך שהלכה למעשה, סכום החובות לעולם יהיה גדול מסכום הכסף. הכסף שאמור היה לכסות את הריבית, אף פעם לא נוצר!

תחת המערכת הזו, שבה החוב תמיד גדול מהכסף לא משנה אם לווינו הרבה או מעט, האנשים לעולם לא יוכלו לצאת מהחוב!

הדוגמא הבאה תראה את הזדוניות של מערכת העושק הזו כאשר המחסור בכסף בנוי לתוכה:

אם 60 אלף דולר הולוו (60,000$), אזי 255,931 $ צריכים להיות מוחזרים.(1)

כאשר אזרח הולך לבנק כדי ללוות 60 אלף דולר בכדי לרכוש בית או חווה, הפקיד בבנק מחתים את הלווה על ההלוואה עצמה פלוס ריבית. עם 14% ריבית ל-30 שנה, הלווה מתחייב להחזיר 710$ בחודש בכדי להחזיר את כל הסכום, במשך 30 שנה. הפקיד אז מבקש מהלווה לחתום על טופס שמצהיר שבמקרה והלווה לא יוכל להחזיר, הרכוש שנקנה עם הכסף הזה יעוקל לטובת הבנק.  לאחר מכן, הפקיד "יזכה" את חשבונו של הלווה ב60 אלף דולר שנוצרו כאשראי בנקאי.

הלווה אז כותב צ'ק לבנאים, לקבלנים, שבתורם גם הם כותבים צ'קים. 60 אלף דולר של כסף חדש נוספו לסך הכל הכסף במחזור.

אבל, וזהו פגם קריטי במערכת העושק הזו, הכסף היחיד שנכנס למחזור הוא רק הקרן של ההלוואה (ה-60 אלף דולר בדוגמא לעיל). הכסף לשלם את הריבית לא נוצר ונכנס למחזור הכסף.

ועכשיו, הלווה חייב להרוויח ולהוציא מהמחזור 255,931$, כמעט מאתיים אלף דולר יותר ממה שהוא הכניס למחזור כאשר הוא לקח את ההלוואה! (אגב, זה מה ש'גונב' למשפחות את האפשרות לחיות בבתים טובים יותר – זה לא שהן לא יכולות להרשות לעצמן אותם, אלא שריבית הגזל שלוקחים הבנקאים גורם להם לשלם פי כמה רק בשביל בית אחד!)

כל הלוואה חדשה מקיימת את אותו התהליך. כל לווה מוסיף סכום קטן של כסף לאספקת הכסף כאשר הוא לווה, אבל התשלומים על ההלוואה (בגלל הריבית) מחסירים סכום גדול הרבה יותר ממה שהוא הכניס.

לפיכך אין שום סיכוי שכל הלווים יוכלו להחזיר את כספם למלווים בריבית. כאשר הם משלמים את הקרן והריבית, הכסף הזה נעלם מהמחזור. כל מה שהם יכולים לעשות הוא להאבק אחד נגד השני, וללוות עוד ועוד מהמלווים בריבית בכל דור שעובר. המלווים בריבית (הבנקים), שלא מייצרים דבר בעל ערך, תחילה לאט, ואז בקצב הולך וגובר, משיגים אחיזת מוות על האדמה, על הבניינים, ועל הרווחים הנוכחיים והעתידיים של כל האוכלוסיה היצרנית.

  • למעשה הריבית הממוצעת בישראל על משכנתא צמודת מדד עומדת על כ-45%. לקריאה מעמיקה יותר של תחום המשכנתאות מההיבט המוניטרי, אני ממליץ על ספרו של מיכאל רובות'ם –The Grip of Death: A Study of Modern Money, Debt Slavery, and Destructive Economics(1998)

הלוואות קטנות יוצרות את אותו האפקט

אם עוד לא הבנת את האפקט של הדוגמא שלעיל, חשוב על הלוואה קטנה ל-3 שנים לרכב בריבית של 18%.

בצעד הראשון, האזרח לווה 5,000$ ומוסיף אותם למחזור הכסף (זה הולך למוכר המכונית, למפעל ולפועלים), וחותם עם מסמך שבו הוא מסכים לשלם לבנקאי 6,500$.

בשלב השני, האזרח משלם 180$ לחודש מרווחיו לבנקאי. בשלוש השנים הבאות הוא יוציא מכמות הכסף במחזור 1,500$ יותר ממה שהוא הכניס.

כל הלוואה של בנקאי שיוצר אשראי גורמת לאותו דבר לקרות. מכיוון שזה קרה מיליוני פעמים מאז 1913 (וממשיך גם היום), אתה יכול להבין בקלות מדוע אמריקה הפכה מאומה משגשגת ונטולת חוב למקום שורץ חובות בו כל בית, חווה, מפעל ועסק משלמים ריבית גזל לאיזשהוא בנקאי. הריבית הזו לבנקאים ברמה האישית, מקומית, וממשלתית מהווה יותר מ-25% מההכנסות של האוכלוסייה העובדת, ובקרוב זה יהיה אף 50% ומעלה.(1)

  • מחקר שנערך בגרמניה שבדק את חלקם היחסי של תשלומי הריבית גילה כי 40% מסך כל ההוצאות של בתי האב הגרמנים הם למעשה תשלומי ריבית מכל הסוגים.המחקר נערך על ידי הפרופסורית המנוחה מרגרט קנדי.

זוהי הסיבה מדוע בנקאים משגשגים בזמנים טובים או רעים

במיליוני העסקאות שנעשו מדי שנה כמו אלו למעלה, מעט מאוד כסף אמיתי מחליף ידיים. גם לא צריך שכסף אמיתי יחליף ידיים, משום ש-95% מכל העסקאות היום בארצות הברית הן על ידי צ'קים או התחייבויות אשראי, כך שהבנקים בטוחים לגמרי ביצירת ההלוואות מהאוויר שלא כנגד כסף אמיתי שקיים אצלם, אלא כנגד ההבטחה שלך לשלם את זה חזרה. העלות בשבילם היא נייר, דיו וכמה דולרים במשכורות ועלויות משרד. זוהי רמאות בסקאלה עצומה, והרווחים גדלים שנה אחר שנה.

והעלות בשבילך? הכל, בסופו של דבר!

ב-1910 החוב הלאומי של ארה"ב היה מיליארד דולר בלבד, או 12.4$ לאזרח. חובות מקומיים של מדינות בארה"ב לא היו קיימים.

ב-1920, לאחר 6 שנים בלבד של תעלולים של הפדרל ריזרב, החוב הלאומי קפץ ל-24 מיליארד, או 226$ לאדם.

ב-1960, החוב הלאומי הגיע ל284 מיליארד, או 1,585$ לאדם. החובות של מדינות ועיירות באיחוד הרקיעו שחקים.

ב-1981 החוב הלאומי עקף את הטריליון דולר וגדל באופן מעריכי, כאשר הבנקאים שילשו את יחס הריבית. חובות של עיריות וגופים ציבוריים גדולים היו גדולים אף יותר, ויחד עם חובות של עסקים ואנשים פרטיים, סך החובות היה כ6 טריליון דולר, פי 3 יותר מערך כל האדמה והבניינים באמריקה.

גם אם היינו נותנים את כל אמריקה למלווים בריבית עדיין היינו חייבים להם עוד 2 'אמריקות' (פלוס ריבית גזל, כמובן!)

אבל, הם ערמומיים מדי בשביל לקחת הכל. במקום, הם ישאירו אותנו עם "אשליה של בעלות" כך שאנחנו וילדינו נמשיך לעבוד ולשלם לבנקאים יותר ויותר מהרווחים שלנו, על חובות שנערמים לנצח. ה"ממסד" הזה לקח בשבי את העם שלנו במערכת הפושעת הזו, ממש כאילו היה לו צבא משלו.

  • ב2014 החוב הלאומי האמריקאי עמד על כ-17.8 טריליון(1,000,000,000,000) דולר, שהם כ-57,000 דולר לאדם. בישראל החוב הלאומי עומד על 820 מיליארד ₪, שהם כ 102,250 ₪ לאדם.

עבור המהמרים בקרב הקוראים

בכדי להבהיר טוב יותר את הנקודה שתשלומי כסף קבועים בתוספת ריבית יעבירו באופן מוחלט את כל העושר של האומה למלווה בריבית, דמיין את עצמך במשחק פוקר שבו כולם חייבים לקנות את הצ'יפים (אמצעי החליפין) מ"בנקאי" שלא מסכן צ'יפים במשחק כלל, אלא צופה בשולחן ובכל שעה עגולה באופן קבוע ניגש לשולחן ולוקח 10%-15% מכל הצ'יפים על השולחן. ככל שהמשחק מתקדם, כמות הצ'יפים ברשות כל שחקן יכולה לעלות או לרדת, תלוי ב"מזל" של אותו שחקן.

אבל הכמות הכוללת של הצ'יפים שזמינים בכדי לשחק במשחק (בשביל להמשיך את החליפין והעסקים) תרד ככל שהזמן עובר.

עם הזמן יהיו חסרים במשחק צ'יפים, וחלק מהשחקנים יפסידו את כולם. אם הם ירצו להמשיך לשחק, הם יהיו חייבית לקנות או ללוות אותם מה"בנקאי", ה"בנקאי" ימכור (ילווה) להם רק בתנאי שהשחקנים יחתמו על משכנתא, בכך שהוא מסכים לתת ל"בנקאי" רכוש אמיתי (רכב, בית, חווה, עסק וכו') אם הוא לא יוכל להמשיך לשלם בתשלומים קבועים את כל הצ'יפים שלו ועוד כמה נוספים (ריבית). התשלומים חייבים להיות בזמנים קבועים, בין אם השחקן מרוויח או מפסיד.

קל לראות שלא משנה כמה טוב השחקנים ישחקו, לבסוף ה"בנקאי" יסיים עם כל הצ'יפים שלו חזרה, וחוץ מהשחקנים הטובים ביותר, השאר יפסידו ל"בנקאי" את הבתים שלהם, החוות, העסקים, ואולי אפילו את המכונית, השעונים, טבעות ואף גם את החולצות!

המצב שלנו במציאות גרוע בהרבה מכל משחק פוקר. במשחק פוקר, אף אחד לא חייב להכנס לחוב, וכל אחד יכול לפרוש מתי שבא לו ולהשאיר אצלו מה שעדיין יש לו. אבל במציאות, גם אם אנחנו לווים בעצמנו מעט מאוד מהבנקאים, העיריות, המדינות והממשלות לווים מיליארדים בשמנו, מבזבזים אותם, ואז מחרימים את העושר שלנו בכדי לשלם את זה חזרה לבנקאים יחד עם ריבית. אנחנו מוכרחים לשחק במשחק, ומורשים לעזוב אותו רק במוות. אנחנו משלמים כל החיים, וילדינו ישלמו לאחר שנמות. אם איננו יכולים לשלם, אותה הממשלה שולחת את המשטרה לקחת את הרכוש שלנו ולהביא אותו לבנקאים. הבנקאים לא מסכנים דבר במשחק: הם רק גובים את האחוז המסויים שלהם וזוכים בהכל. בלאס וגאס ובאתרי הימורים אחרים, כל המשחקים מכורים בשביל לשלם לבעל העסק אחוז מסויים, והוא עושה מיליונים. גם ה"משחק" של הפדרל ריזרב מכור, אבל הוא עושה מיליארדים!

בשנים האחרונות הבנקאים הוסיפו כרטיסים אמיתיים למשחק שלהם. כרטיסי אשראי מקודמים כדרך נוחה לשלם. למעשה, הם כלים גאוניים שמהם הבנקים אוספים 2%-5% מכל עסקה מהמוכר ו18% ריבית מהקונים. ממש משחק אמיתי!

וכן, זה גם פוליטי!

דמוקרטים, רפובליקנים, ובוחרים אחרים שתהו למה הפוליטיקאים תמיד מבזבזים יותר מאשר המיסים שהם לוקחים, אמורים עכשיו להבין את הסיבה. כאשר הם מתחילים ללמוד את שיטת ה"כסף כחוב" שלנו, הם מהר מאוד מבינים שהפוליטיקאים האלו אינם משרתים את האנשים, אלא את הבנקאים, שמחפשים עוד דרכים לשעבד את האנשים לעוד חובות. לא צריך הרבה כדי לראות שאם הקונגרס עצמו היה יוצר ומבזבז את הכסף שהוא צריך, לא היה שום חוב לאומי, ויותר מ-4 טריליון של חובות אחרים לא היו קיימים מלכתחילה, מכיוון שלא הייתה שום עלות חוץ מהעלות של יצירת הכסף עצמו, ובוודאי שלא תשלומי ריבית מתמשכים, כך שמיסים ממשלתיים היו אפסיים גם כן.

כסף, ברגע שהוא היה מגיע למחזור, היה נשאר שם ומשרת את מטרתו כאמצעי חליפין דור אחר דור, מאה אחרי מאה – בדיוק כמו מטבעות כיום, ללא תשלומי ריבית לאף בנקאי!

חובות נערמים ומלחמות

אבל במקום שלום ושגשוג נטול חוב, יש לנו חובות שנערמים לנצח ומלחמות מחזוריות. אנחנו כאנשים עכשיו נשלטים על ידי מערכת ממון בנקאית שבלעה את הממשלה, ומציגה עצמה כממשלה לגיטימית. זוהי עכשיו מערכת ממורכזת, וחזקה לאין-שיעור שהמטרות העיקריות שלה הן קידום מלחמות, בזבוז כספי האנשים, ופיזור תעמולה על מנת להנציח את שלטונה. שני המפלגות העיקריות שלנו נהפכו למשרתות שלה.

ללא ידיעת האנשים, ה"ממשלה" הזו פועלת בשיתוף פעולה קרוב עם ממשלות כאלו במדינות שונות, שגם מחופשות ל"ממשלות". חלק, כך נאמר לנו, חברים. וחלק אחר, נאמר לנו שהם אויבים. "אויבים" שנבנים וממומנים על ידי מניפולטורים בינלאומיים ומשמשים כמטרה להפחיד את העם האמריקאי ובכך להכנס לעוד חובות לבנקאים, שעכשיו מממנים עוד "הוצאות צבאיות", "סיוע חוץ לעצירת הקומוניזם", "זכויות מיעוטים" וכו'. האזרחים, שמבולבלים משטיפת המוח, מסתכלים בתדהמה כיצד הפוליטקאים שלנו נותנים את הכסף, האוכל והסחורות שלנו לאומות אחרות ולממשלות זרות אחרות שנשלטות על ידי בנקאים תחת המעטה של "יחסים טובים" ו"הפגת מתחים". ממשלת הבנקאים שלנו לוקחת את הבנים הטובים והאמיצים ביותר שלנו ושולחת אותם להלחם מלחמות זרות, שבהן עשרות אלפים מהם מתים, ומאות אלפים נפצעים. אלפים רבים אחרים תשושים נפשית, מכורים לסמים, וחולים במחלות מדבקות, שאותן הם מביאים חזרה לארצות הברית. כאשר ה"מלחמה" נגמרת, לא השגנו כלום, אבל אנחנו בחוב עמוק עוד יותר לבנקאים, וזאת הייתה המטרה של המלחמה מלכתחילה!

 אבל חכה.. יש עוד

הרווחים מהחובות העצומים הללו משומשים בכדי להרים מערכת שלמה וכמעט נסתרת של שליטה כלכלית ופוליטית על האומה שלנו. הם ממשיכים להגיד לנו שהם רק רוצים בטובתנו, כשלמעשה הם פועלים בכדי להזיק לנו. העריצים הללו יודעים שקל יותר לשלוט ולשדוד אנשים חולים, בורים ומבולבלים מאשר אנשים בריאים ואינטיליגנטים, אז הם מורידים בכוונה את רמת החינוך, ומתסיסים מתחים גזעיים וחברתיים. מאותה הסיבה הם גם מקדמים שימוש באלכוהול, סמים, מתירנות מינית, פורנוגרפיה ופשע – כל דבר שיכול לפגוע בשכלם וגופם של האנשים מעודד באופן נסתר.

משפחה, מוסר, פטריוטיות ודת – כל מה שמכובד נרמס בזמן שהם מנסים לעצב את האדם המשועבד החדש. ה"שליטים" החדשים שלנו מנסים לשנות את כל הסדר החברתי, הדתי, והפוליטי – אך הם אף פעם לא ישנו את מערכת הכסף-חוב שלהם, שבעזרתה הם שודדים ושולטים. העם שלנו נהיה לאסופת "עבדי חוב" לבנקאים ולסוכניהם באותה האדמה שאבותינו כבשו. זה הושג בעזרת המרמה הגדולה ביותר בהיסטוריה. ואני מזכיר זאת שוב: המפתח לעושר ולכוח שלהם עלינו הוא היכולת שלהם ליצור "כסף" מכלום ולהלוות אותו לנו בריבית. אם הם לא יכלו לעשות את זה, הם לעולם לא יכלו להשיג שליטה נסתרת על האומה שלנו. כפי שנאמר: "העשירים שולטים בעניים, והלווה הוא משרת למלווה"

הבה נחשוב על השיטה הנכונה לספק את אמצעי החליפין (כסף) שהעם שלנו זקוק לו:

 כסף נטול חוב

ההיסטוריה מספרת על כסף נטול חוב וריבית שמונפק על ידי ממשלות. הקולוניות האמריקאיות עשו זאת במאה השמונה-עשרה, והעושר שלהם מיד התחרה בעושר האנגלי, מה שהביא אותם להטיל מיסים ואיסורים, שגררו את מלחמת העצמאות. אברהם לינקולן עשה זאת ב-1863 בכדי לממן את מלחמת האזרחים. הוא לאחר מכן נרצח על ידי סוכן של הרוטשילדים. שום כסף נטול חוב וריבית הונפק בארצות הברית מאז. מספר אומות ערביות מנפיקות כסף נטול חוב וריבית לאזרחיהן היום. סין המנדרינית הנפיקה את כספה שלה, והיסטוריונים מחשיבים את תקופה זו לתקופה הפורחת ביותר של סין, במובנים כלכליים, תרבותיים וחברתיים.

גרמניה הנפיקה כסף נטול ריבית מ1935 והלאה, מה שתרם משמעותית לעלייתה המדהימה משפל לכוח עולמי בפחות מ-5 שנים. גרמניה מימנה את כל ההוצאות הממשלתיות שלה מ1935 עד 1945 ללא חוב, והיה צריך את כל עוצמת העולם הקפיטליסטי והקומוניסטי כאחד בכדי לשבור את השליטה הגרמנית על אירופה ולהחזיר את אירופה תחת מגפי הבנקאים. פרט ההיסטוריה הזה אפילו לא נמצא בחוברות של החינוך הציבורי (הממשלתי) היום.

הנפקת כסף שלא צריך להיות משולם חזרה בריבית משאיר את הכסף להיות בשימוש בחליפין של טובין ושירותים, וצריך להחליפו רק כשהנייר מתבלה. כסף הוא הכרטיס נייר שעסקאות מבוצעות בו ותמיד צריך להיות בכמות מספקת בכדי להעביר את כל הייצור האפשרי של האומה לצרכנים הסופיים.

זה אבסורדי שאומה תגיד לאזרחיה "אתם חייבים לצרוך פחות בגלל שחסר לנו כסף", כמו שזה אבסורדי שחברת תעופה תגיד "המטוסים שלנו טסים, אבל איננו יכולים לקחת אותך כי אין לנו כרטיסים."

לא עוד ביזה בנקאית

תחת המערכת 'כסף כחוב' הנוכחית, הנטל הנוסף מכריח את העובדים והעסקים לדרוש עוד כסף בשביל עבודתם ומוצריהם בכדי לשלם את החובות והמיסים שלהם שנערמים ללא סוף, העלייה הזו במחירים ובמשכורות נקראת 'אינפלציה'. בנקאים, פוליטיקאים, ו'כלכלנים' מאשימים את הכל בזה חוץ מאז הסיבה האמיתית, שהיא ריבית הגזל שמוטלת על הכסף שנוצר מחוב על ידי הבנקאים. ה'אינפלציה' הזו מיטיבה עם המלווים בריבית, מכיוון שהיא שוחקת את חסכונותיהם של דור אחד, כך שאינם יכולים לממן או לעזור לדור הבא, שחייב ללוות שוב מהמלווים בריבית, ולשלם חלק גדול משכר עבודתם לכל החיים שלהם למלווה בריבית.

עם כמות מספקת של כסף נטול חוב, מעט מאוד הלוואות יידרשו ומחירים יוחלטו על ידי האנשים והסחורות, ולא על ידי חובות וריביות.

אמריקה נטולת חוב אומרת שאמהות לא יהיו מחוייבות לעבוד יותר. כאשר האמהות נמצאות בבית, עבריינות נוער יורדת באופן דרסטי. הכחדת ריבית הגזל והחובות יהיו שווים לכעלייה של 50% בכוח הרכישה של כל עובד. עם ביטול הריביות, יחזור לאנשים הרכוש והעושר המקוריים שלהם מידי המגזר הבנקאי הטפילי, ויסתיים השוד של 300 מיליארד דולר (ואף יותר) בכל שנה מהאנשים. אמריקה תחזור להיות משגשגת ועוצמתית מעבר לחלומות הכי פרועים של אזרחיה היום, וגם יהיה לנו שלום! (לדוגמא תנ"כית של ביטול החובות למלווים בריבית והחזרה של הרכוש והכסף לאנשים, מומלץ לקרוא את "נחמיה" פרק 5)

 למה לא סיפרו לך

אני מבין שהמאמר הקטן והלא-שלם על זה על כסף מלא בהפשטות. חלק אף יגידו שאם זה היה כל כך פשוט עוד אנשים היו יודעים על זה, וזה לא יכול היה לקרות. אבל הקונספירציה הזו של המלווים בריבית היא ישנה כמו בבל, ואפילו בארה"ב היא קיימת הרבה לפני 1913. למעשה 1913 נחשבת השנה בה התוכנית שלהם התגשמה, ונפתח להם הצוהר להשתלטות כלכלית מלאה על בני העם שלנו. הקונספירציה הזו ישנה מספיק בארה"ב כך שסוכניה נמצאים כבר הרבה שנים בעמדות מפתח בעיתונות, באוניברסיטאות, בפרופסורה, ביצירת הסרטים, כשדרי רדיו וטלוויזיה, כפוליטיקאים, ועד לנשיאי ארה"ב עצמה.

הטיית מידע ושליטה בחדשות

הסוכנים הללו שולטים במידע שמגיע לבני עמנו. הם מבצעים מניפולציות על דעת הקהל, בוחרים כרצונם מי ייבחר באופן מקומי ולאומי, ולעולם לא חושפים את המערכת הכספית הקלוקלת. הם מקדמים אגרות חוב של בתי ספר, אגרות חוב מוניציפליות, "חידושים עירוניים", עזרת-חוץ, ועוד הרבה תוכניות שונות בכדי להעמיס עוד חובות על האנשים לטובת הבנקאים.

אזרחים אינטיליגנטים תוהים מדוע מיליארדים מבוזבזים על תוכנית אחת ומיליארדים אחרים על אחרת, שלפעמים אף סותרת אותה ומבטלת את השפעתה, כמו למשל תשלום לחקלאים בכדי שלא יגדלו יבולים, בו בזמן שבונים סכרים ותעלות בכדי להכשיר עוד אדמה לגידולים חקלאיים. מטורף או טיפשי? לא זה ולא זה. המטרה היא עוד חוב. אלפי תוכניות ממשלתיות נועדו בכדי לבזבז כסף באופן מתמשך. ברובן אין שום היגיון, אך הן לעולם לא נחשפות כמה שהן באמת, המגשימות האמיתיות של "מיליארדים לבנקאים וחוב לאנשים".

"מומחים לכלכלה" כותבים טורים ארוכים ומסובכים בעיתונות, שמטרתם היא למנוע מהאנשים להבין את האמת הפשוטה על המערכת המוניטרית שלנו. פרשנים ברדיו, בטלוויזיה, מחנכים, ופוליטקאים מאשימים את האנשים שהם "עצלנים", "בזבזניים", או חסרי אחריות ולעתים אף מאשימים את העובדים עצמם, ואת הצרכנים בכך שרמות החוב הולכות וגוברות, על אף שחלקם יודעים שהסיבה האמיתית היא מנגנון הכסף כחוב עצמו. האדם הפשוט שמנסה להבין את המערכת מוטבע בים של מלל ודינים משפטיים מסובכים להפליא שכל מטרתם היא למנוע ממנו להבין את המערכת המרושעת והלא חוקתית הזו, שבשקט וביעילות שודדת את החקלאים, הפועלים, ואנשי העסקים מפירות עבודתם והחופש שלהם.

כאשר מספר קטן של פטריוטים או ארגונים שיודעים את האמת מתחילים לחשוף אותה או מנסים לעצור ולבחון מחדש את המערכת, הם חשופים ללעג מתמיד והגחכה, ונקראים בפי התקשורת "אנשי ימין קיצוני", "סופר-פטריוטים", "אולטרה ימנים" , "גזענים", "פשיסטים" ולעתים אף "אנטישמים". שמות שכל מטרתם היא להשתיק אותם, או לפחות למנוע מאנשים אחרים להקשיב לאזהרות שהם נותנים. ספרים ומאמרים כמו שאתה קורא עכשיו לא נכנסים לבתי הספר, לספריות, לאוניברסיטאות ולחנויות הספרים.

חלק, אלו שקולניים במיוחד בחשיפתם את הבגידה כנגד עמנו, מוטרדים בידי סוכניות הממשלה כגון ה-EPA, OSHA, IRS, ועוד – ונגרמים להם הפסדים פיננסיים כבדים ופשיטות רגל. על ידי שימוש בשיטות לעיל, הם מצליחים למנוע מרוב האמריקאים לקרוא את הדברים שקראת במאמר הזה. אך למרות שליטתם במידע, אנשים אט-אט מתחילים ללמוד את האמת.

הפץ את הבשורה

ה"קונספירטורים הנסתרים" בפוליטיקה, דת, חינוך ובידור, כולל התקשורת עובדים בשביל ארה"ב שנשלטת על ידי בנקאים, בממשלה שנשלטת על ידי בנקאים ובעולם שנשלט על ידי בנקאים.

אהבת המדינה והדאגה לילדייך (גם העתידיים) צריכה להפוך אותך למתעניין במיוחד בנושא הזה, שהוא הבעיה הכי גדולה באמריקה, משום שהדור שלנו עוד לא סבל את העול שהדורות הבאים יסבלו. מיסים קשים מנשוא וגזל יהפכו להיות חלק גדול יותר ויותר בעוגת הרווח של האנשים, והם יועברו ישירות לכיסי הבנקאים והסוכנים שלהם בפוליטיקה. רגולציה ממשלתית מכבידה תמנע מרי אזרחי והתנגדות לשליטה שלהם. האם זה אפשרי שלנכידינו לא יהיה בית ואף רכב, והם למעשה יחיו בדירה ממשלתית ויסעו לעבודה באוטובוס ממשלתי, ויורשו לשמור מספיק ממשכורתם רק על מנת לקנות את המינימום של בגדים ואוכל, בזמן ששליטיהם ישחו בעושר? באסיה ובמזרח אירופה זה נקרא קומוניזם, באמריקה זה מעט יותר איטי ונקרא "דמוקרטיה" ו-"קפיטליזם".

אמריקה לא תפטר מהשליטה הבנקאית בה כל עוד האנשים לא מודעים לשליטה הנסתרת. פיננסיירים בינלאומיים, ששולטים ברוב האומות בעולם, וברוב מקורות המידע, מחזיקים אותנו באמתחתם באופן מוחלט. הם מפחדים מדבר אחד ומדבר אחד בלבד – אזרחים פטריוטים מודעים, שחמושים באמת ובאמונה באל. המאמר הקצר הזה נתן לך את האמת, מה שתעשה איתה נמצא רק בידייך.

למה "הם" לא אמרו לך?

למה "הם" לא אמרו לך על הסקנדל הזה – המרמה הגדולה בהיסטוריה, שגרמה לאמריקאים ולעמים אחרים לשפוך אוקיינוסים של דם, לשלם טריליונים של דולרים בריבית על הלוואות שניתנו במרמה ולכבול עצמם למיסים לא הכרחיים?

מי אלו "הם"? "הם" הם הפוליטיקאים מ-2 המפלגות והנבחרים שלהם. רוב הקבוצות "המשכילות" כגון הליגה לנשים בוחרות, הריטג' פאונדיישן, האיגוד האמריקאי לזכויות אזרח, וכל חדשות המיינסטרים, העיתונים היומיומיים, כולל הלוס אנג'לס טיימס, ניוזוייק וכו' – הסתירו ממך את האמת.

מה כמה אנשים מפורסמים אמרו על שאלת הכסף

אלן גרינספאן – "בהיעדרו של סטנדרט הזהב, אין שום דרך לשמור על החסכונות משחיקתן בידי האינפלציה.. זהו הסוד הקטן של חסידי מדיניות הרווחה כנגד זהב. בזבוז גרעוני הוא פשוט דרך להחרמה של עושר. סטנדרט הזהב עומד בדרך של המזימה הזו. הוא עומד כמגן הרכוש האישי. ברגע שאתה מבין את זה, אין לך שום בעיה להבין את ההתנגדות של חסידי מדיניות הרווחה נגד סטנדרט הזהב."

הנשיא תומס ג'פרסון – "המערכת הבנקאית היא פגם שנותר בכל החוקות שלנו, שאם לא יתוקן, הוא יביא לסופנו. אני באמת מאמין שמוסדות בנקאים הם יותר מסוכנים לחופש שלנו מצבאות עומדים"

הנשיא גרפילד – "מי ששולט בנפח הכסף של האומה הוא גם השולט האבסולוטי בכל התעשייה והמסחר של אותה האומה."

חבר הקונגרס לואיס מקפאדן – "הפדרל ריזרב הוא אחד המוסדות המושחתים ביותר שהעולם אי פעם ראה. אין אדם בקונגרס שלא יודע שהאומה הזו נשלטת על ידי בנקאים בינלאומיים"

תומאס אדיסון:[על בניית סכר שולס במימון המדינה] "אנשים שלא הניחו לבנה אחת, או תרמו קילוגרם אחד של מלט, ירוויחו יותר כסף מהמדינה מהאנשים שסיפקו את כל החומר ועשו את כל העבודה.. זהו הדבר הנוראי בנוגע לריבית. אבל הנה הנקודה: אם אומה יכולה להנפיק איגרת חוב דולרית, היא יכולה להנפיק גם דולרים. האלמנט שהופך את האגרה לטובה, הופך גם את השטר עצמו לטוב. ההבדל בין אגרת חוב ושטר הוא שהאגרת חוב נותנת למלווה בריבית לאסוף פעמיים את סכום האגרה + 20% ריבית, והשטר משולם למי שתרם באופן מעשי לעבודה. זהו אבסורד שהמדינה שלנו יכולה להנפיק אגרות חוב אך לא שטרות. שניהם הבטחות לשלם, אבל אחת "משמינה" את המלווה בריבית והשניה עוזרת לאנשים".

הנשיא וודרו וילסון: "אומה תעשייתית גדולה נשלטת על ידי מערכת האשראי שלה. מערכת האשראי שלנו היא מרוכזת. הצמיחה של האומה וכל הפעילויות שלנו הינן בידיים של אנשים בודדים. הגענו להיות אחת המדינות שנשלטות באופן הכי גרוע בעולם – לא עוד מדינה של דעה חופשית ולא עוד ממשלה שנשענת על קולות הרוב, אלא ממשלה שנשלטת על ידי קבוצות קטנות של אנשים עוצמתיים". (לפני שמת, נמסר כי אמר לחבריו "בגדתי במדינתי" – כאשר התכוון לחוק הפדרל ריזרב שהעביר ומסר את השליטה באשראי לפדרל ריזרב)

סר ג'וזייה סטאמפ (נשיא בנק אנגליה והאיש השני בעושרו בבריטניה ב-1920): "הבנקאות נהרתה בחטא ונולדה בעוול. הבנקאים שולטים בכדור הארץ. קח את זה מהם, אבל תשאיר להם את הכוח ליצור אשראי, ובמשיחת עט הם יצרו מספיק אשראי כדי לקנות הכל שוב. אך אם תקח גם את זה מהם, כל האוצרות הגדולים בעולם (כולל שלי) ייעלמו כמו שהם אמורים להעלם – וזה יהיה עולם יותר שמח וטוב לחיות בו. אבל, אם ברצונכם להמשיך להיות עבדים של הבנקאים ולשלם את המחיר של העבדות שלכם, הניחו לבנקאים ליצור אשראי."

גנרל אנגוס: "המערכת הבנקאית המודרנית מייצרת כסף מהאוויר. התהליך הוא אולי הדבר המדהים ביותר שאי פעם נוצר. בנקאים יכולים ליצור אינפלציה, להגביר אותה ולבטל אותה כרצונם."

ראלף הוטריי – "בנקים מלווים על ידי יצירת אשראי. הם יוצרים את אמצעי התשלום מכלום."

רוברט המפיל (מנהל האשראי של הפדרל ריזרב, אטלנטה) : "זוהי מחשבה משתקת. אנחנו לגמרי תלוים בבנקים מסחריים. מישהו חייב ללוות כל דולר שנמצא במחזור, מזומן או אשראי. אם בנקים יוצרים כסף סינתטי אנחנו משגשגים, אם לא, אנחנו גוועים ברעב. כאשר אתה מקבל תמונה מלאה של התהליך, הטרגיות האבסורדית של המצב חסר התקנה שלנו הוא כמעט מדהים, אבל הוא כך. זהו הנושא הכי חשוב שאדם אינטיליגנטי יכול לחקור ולעסוק בו. זה כל כך חשוב עד כי הציביליזציה שלנו עלולה להתמוטט אלא אם כן הדבר יובן ויתוקן בקרוב."

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12694
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

42 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית