- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

פיזיקאים רוסים: אנו עומדים לשקם את מגדל החשמל של טסלה

פיזיקאים רוסים משיקים קמפיין לשיקום מגדל טסלה וורדנקליף על מנת לספק חשמל לעולם כולו!!!

תרגום: ענת ב. פרידי

"טסלה צדק ואנו מוכנים להוכיח זאת!" – כך טוענים שני פיזיקאים רוסים אשר השיקו זה עתה קמפיין אינדיגוגו [1], בכדי לשקם בסתיו 2014 את המגדל אשר הקים טסלה וורדנקליף [2] לפני עשרות בשנים. טסלה האמין [3] שמגדל זה מסוגל להפיק אנרגיה אלחוטית, אולם בימי חייו לא הצליח הוא להוכיח את טענתו.

במקרה והמדען טסלה וורדנקליף אכן צדק, ולאחר מחקר מקיף אותו ערך צוות חוקרים אשר משוכנעים כי אכן כך, פרוייקט זה יוכל להעביר חשמל לעולם [4] כולו בצורת אנרגיה נקיה וירוקה. טסלה נחשב היה לגאון. אולם 70 שנה לאחר מותו הוא נשאר דמות השנויה במחלוקת.

tesla tower [5]

מגדל החשמל האלחוטי של טסלה

 

לאוניק פלקנוב וסרג'יי פלקנוב השקיעו את חמש השנים האחרונות בלימוד הפטנטים, יחד עם כתביו ורישומיו של טסלה והם משוכנעים [6] שהפרוייקט ניתן ליישום תוך שימוש בחומרים מודרניים ואמצעים טכנולוגיים [7].

כפי שכתוב בעמוד האיניגוגו שלהם: "ניקולה טסלה השאיר לנו תיאור מאוד מדוייק של עיצוב מערכת הטרנסמיטים והעקרונות הפיזיים לתפעולה. אנו קבוצה של פיזיקאים מודרניים, מומחים בתחום הפעלת מערכת להפקת אנרגיה לעולם כולו. לאחר שקראנו, התרשמנו וחקרנו את הנושא, אנו משוכנעים כי חלומו של טסלה ניתן ליישום ואכן ניתן יהיה להפיק חשמל לעולם כולו בעזרת פרוייקט שיקום המגדל.

העיקרון העומד מאחורי עיצוב המגדל הוא שיש מקור אנרגיה להפקת החשמל, אשר איננו מתכלה – השמש. מאה אלף קמ"ר מערך סולרי, הממוקם בשטח המדבר, אכן מסוגל להפיק אנרגיה לכל המדינות ברחבי העולם. הבעיה היא להפיץ את האנרגיה. המערכת הנוכחית איננה מפיצה את האנרגיה באופן יעיל.

מערכת המגדלים המוצעת על ידי טסלה עוצבה במיוחד בכדי שניתן יהיה להשתמש במוליכות החשמלית דרך הקרקע ויונוספירה (שכבה באטמוספירה הממוקמת מעל לסטרטוספרה) עם בזבוז אנרגיה שולי. המגדל המקורי של טסלה הוקם בלונג איילנד ושקל לפחות 60 טון, הפרוטוטייפ אשר מתכננים להקים האחים פלנקוב צפוי לשקול רק 2 טון בשל שימוש בחומרים מתקדמים ומודרניים. הסליל יהיה באורך 20 מטרים בלבד.

פרטים על תכנון המגדל אפשר למצוא כאן [8]

tesla tower 2 [9]

 

הקבוצה מקווה לגייס סכום כספי של 800,000$ בכדי לבנות את הפרוטוטייפ ומשתמשים בשירותי אתר האינטרנט אינדיגוגו [1]. מועד סיום גיוס הכספים יהיה ב 25 ביולי 2014. הם הצליחו לגייס סכום של 40,000$ דרך "קרוודפנדינג" בשנה שעברה [10] לצרכי מחקר ועיצוב לגבי מקור האנרגיה. יש לוח זמנים מסודר ותקציב לצורך הפרוייקט ובנוסף, מקימי הפרוייקט אשר בטוחים כי הוא יצליח,  מבטיחים לפרסם באינרטנט את כל הפרטים לגבי התוצאות מיד עם הקמת המגדל ותפעולו.

מקור: TheMindUnleashed [11]