פיזיקאים רוסים: אנו עומדים לשקם את מגדל החשמל של טסלה

  • מאת מנהל הפרויקט | 11 ביולי 2014
  • 8,728 צפיות | 4 תגובות
עודכן לאחרונה: 14 ביולי 2014

פיזיקאים רוסים משיקים קמפיין לשיקום מגדל טסלה וורדנקליף על מנת לספק חשמל לעולם כולו!!!

תרגום: ענת ב. פרידי

"טסלה צדק ואנו מוכנים להוכיח זאת!" – כך טוענים שני פיזיקאים רוסים אשר השיקו זה עתה קמפיין אינדיגוגו, בכדי לשקם בסתיו 2014 את המגדל אשר הקים טסלה וורדנקליף לפני עשרות בשנים. טסלה האמין שמגדל זה מסוגל להפיק אנרגיה אלחוטית, אולם בימי חייו לא הצליח הוא להוכיח את טענתו.

במקרה והמדען טסלה וורדנקליף אכן צדק, ולאחר מחקר מקיף אותו ערך צוות חוקרים אשר משוכנעים כי אכן כך, פרוייקט זה יוכל להעביר חשמל לעולם כולו בצורת אנרגיה נקיה וירוקה. טסלה נחשב היה לגאון. אולם 70 שנה לאחר מותו הוא נשאר דמות השנויה במחלוקת.

tesla tower

מגדל החשמל האלחוטי של טסלה

 

לאוניק פלקנוב וסרג'יי פלקנוב השקיעו את חמש השנים האחרונות בלימוד הפטנטים, יחד עם כתביו ורישומיו של טסלה והם משוכנעים שהפרוייקט ניתן ליישום תוך שימוש בחומרים מודרניים ואמצעים טכנולוגיים.

כפי שכתוב בעמוד האיניגוגו שלהם: "ניקולה טסלה השאיר לנו תיאור מאוד מדוייק של עיצוב מערכת הטרנסמיטים והעקרונות הפיזיים לתפעולה. אנו קבוצה של פיזיקאים מודרניים, מומחים בתחום הפעלת מערכת להפקת אנרגיה לעולם כולו. לאחר שקראנו, התרשמנו וחקרנו את הנושא, אנו משוכנעים כי חלומו של טסלה ניתן ליישום ואכן ניתן יהיה להפיק חשמל לעולם כולו בעזרת פרוייקט שיקום המגדל.

העיקרון העומד מאחורי עיצוב המגדל הוא שיש מקור אנרגיה להפקת החשמל, אשר איננו מתכלה – השמש. מאה אלף קמ"ר מערך סולרי, הממוקם בשטח המדבר, אכן מסוגל להפיק אנרגיה לכל המדינות ברחבי העולם. הבעיה היא להפיץ את האנרגיה. המערכת הנוכחית איננה מפיצה את האנרגיה באופן יעיל.

מערכת המגדלים המוצעת על ידי טסלה עוצבה במיוחד בכדי שניתן יהיה להשתמש במוליכות החשמלית דרך הקרקע ויונוספירה (שכבה באטמוספירה הממוקמת מעל לסטרטוספרה) עם בזבוז אנרגיה שולי. המגדל המקורי של טסלה הוקם בלונג איילנד ושקל לפחות 60 טון, הפרוטוטייפ אשר מתכננים להקים האחים פלנקוב צפוי לשקול רק 2 טון בשל שימוש בחומרים מתקדמים ומודרניים. הסליל יהיה באורך 20 מטרים בלבד.

פרטים על תכנון המגדל אפשר למצוא כאן

tesla tower 2

 

הקבוצה מקווה לגייס סכום כספי של 800,000$ בכדי לבנות את הפרוטוטייפ ומשתמשים בשירותי אתר האינטרנט אינדיגוגו. מועד סיום גיוס הכספים יהיה ב 25 ביולי 2014. הם הצליחו לגייס סכום של 40,000$ דרך "קרוודפנדינג" בשנה שעברה לצרכי מחקר ועיצוב לגבי מקור האנרגיה. יש לוח זמנים מסודר ותקציב לצורך הפרוייקט ובנוסף, מקימי הפרוייקט אשר בטוחים כי הוא יצליח,  מבטיחים לפרסם באינרטנט את כל הפרטים לגבי התוצאות מיד עם הקמת המגדל ותפעולו.

מקור: TheMindUnleashed

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12575
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

4 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית