- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

מכונית פג'ו היברידית חדשה המונעת בעזרת אוויר

מכונית פג'ו היברידית חדשה המונעת בעזרת אוויר, אינה זקוקה לבטריה, וירוקה יותר מכל מכונית אחרת!!!

תרגום: ענת ב.

מכונית פג'ו 2008 הינה היברידית ומונעת על ידי אוויר בלבד.

מכוניות ירוקות עכשוויות משלבות מנועים המונעים על  ידי חשמל  בשילוב עם מנועים רגילים.

למכונית יש מנוע קונבנציונאלי אשר קשור למנוע אוויר הידרולי ומשאבה.

המכונית מסוגלת לספק פליטת אוויר אפסית למטרת נהיגה במהירויות נמוכות בדרך כלל בנסיעות עירוניות.

מכונית הספורט תהיה זמינה בשנת 2016 ומחירה יהיה בסביבות 16,000 אירו.

במשך עשרות שנים, יצרני מכוניות חיפשו דלק שיוכל לא רק להניע מכוניות אלא גם שיהיה ידידותי לסביבה. כעת, חברה אחת מסוגלת לתת מענה לכך: מכונית המונעת על ידי אוויר!  מכונית פג'ו 2008 מבטיחה להיות יותר אקולוגית מאשר כל מכונית אחרת הנחשבת ל"ירוקה".

נהיגה נקייה: פג'ו 2008 הינה מכונית היברידית שיש לה מנוע בנזין רגיל מחובר למנוע אוויר הידרולי ומשאבה, אשר מאפשר למכונית לנוע בעזרת דלק, אוויר או שילוב בין השניים – תלוי בתנאי הנהיגה.

כאשר המכונית מונעת, אוויר זורם לתוך צילינדר – ממש כמו בלון אשר אוויר זורם לתוכו וגורם לו להתנפח – תוך שימוש בעדפי אנרגיה ממנוע הדלק, וגם אנרגיה מהגלגלם ומהחום מהברקסים. האוויר משתחרר ומניע את המנוע ההידרולי וכך המכונית מונעת על ידי אוויר, דלק או שילובם.

כאשר המכונית נוסעת במהירויות נמוכות, מתחת ל-72 קמ"ש, המערכת מופעלת באופן אוטומטי. כאשר המהירות עולה או כאשר המכונית בעלייה, המכונית מונעת על ידי אוויר וגם דלק. כאשר המכונית נוסעת מרחקים ארוכים, המכונית מונעת על ידי דלק.

מכוניות היברידיות עכשוויות כגון טויוטה פריוס מונעות על ידי בטריות שהינן כבדות ויקרות מאוד, ובנוסף גורמות לזיהום סביבתי כאשר אין בהן שימוש יותר. במכוניות חשמליות הבטריות עלולות להשאיר את הנהג "נטוש" ללא יכולת להניע את רכבו. מכונית פג'ו החדשה, בניגוד לכך, איננה זקוקה כלל לבטריות. במקום, המכונית ממלאת ומחדשת את יכולתה לנוע באופן עצמאי, על ידי שימוש באנרגיה "אבודה" כאשר המכונית מאטה או עוצרת.

מכונית זו הינה הראשונה ומייצגת דור חדש של מכוניות המונעות, לפחות באופן חלקי לעת עתה, על ידי אוויר. כעת המכונית מסוגלת לנוע 94 מיילים (159 ק"מ) לגלון  דלק (3.78ליטר) אולם מהנדסים חוזים כי עד שנת 2020, מכוניות פג'ו יצליחו לנוע 117 מיילים (כ 198 ק"מ) על כל גלון דלק.

כמאה מדעני אליטה עבדו על פיתוח מכונית זו במשך שלוש השנים האחרונות, בתנאים סודיים ביותר, במרכז הפיתוח והמחקר של פג'ו אשר בוליזי, דרומית לעיר פריז. דובר חברת פג'ו אמר: " אין אנו מדברים על מכונות משונות. אלו תיהיינה מכוניות יעילות ומעולות לשימוש יום יומי."

מקור: DailyMail [1]