מכונית פג'ו היברידית חדשה המונעת בעזרת אוויר

  • מאת מנהל הפרויקט | 10 ביולי 2014
  • 6,516 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 17 ביולי 2014

מכונית פג'ו היברידית חדשה המונעת בעזרת אוויר, אינה זקוקה לבטריה, וירוקה יותר מכל מכונית אחרת!!!

תרגום: ענת ב.

מכונית פג'ו 2008 הינה היברידית ומונעת על ידי אוויר בלבד.

מכוניות ירוקות עכשוויות משלבות מנועים המונעים על  ידי חשמל  בשילוב עם מנועים רגילים.

למכונית יש מנוע קונבנציונאלי אשר קשור למנוע אוויר הידרולי ומשאבה.

המכונית מסוגלת לספק פליטת אוויר אפסית למטרת נהיגה במהירויות נמוכות בדרך כלל בנסיעות עירוניות.

מכונית הספורט תהיה זמינה בשנת 2016 ומחירה יהיה בסביבות 16,000 אירו.

במשך עשרות שנים, יצרני מכוניות חיפשו דלק שיוכל לא רק להניע מכוניות אלא גם שיהיה ידידותי לסביבה. כעת, חברה אחת מסוגלת לתת מענה לכך: מכונית המונעת על ידי אוויר!  מכונית פג'ו 2008 מבטיחה להיות יותר אקולוגית מאשר כל מכונית אחרת הנחשבת ל"ירוקה".

נהיגה נקייה: פג'ו 2008 הינה מכונית היברידית שיש לה מנוע בנזין רגיל מחובר למנוע אוויר הידרולי ומשאבה, אשר מאפשר למכונית לנוע בעזרת דלק, אוויר או שילוב בין השניים – תלוי בתנאי הנהיגה.

כאשר המכונית מונעת, אוויר זורם לתוך צילינדר – ממש כמו בלון אשר אוויר זורם לתוכו וגורם לו להתנפח – תוך שימוש בעדפי אנרגיה ממנוע הדלק, וגם אנרגיה מהגלגלם ומהחום מהברקסים. האוויר משתחרר ומניע את המנוע ההידרולי וכך המכונית מונעת על ידי אוויר, דלק או שילובם.

כאשר המכונית נוסעת במהירויות נמוכות, מתחת ל-72 קמ"ש, המערכת מופעלת באופן אוטומטי. כאשר המהירות עולה או כאשר המכונית בעלייה, המכונית מונעת על ידי אוויר וגם דלק. כאשר המכונית נוסעת מרחקים ארוכים, המכונית מונעת על ידי דלק.

מכוניות היברידיות עכשוויות כגון טויוטה פריוס מונעות על ידי בטריות שהינן כבדות ויקרות מאוד, ובנוסף גורמות לזיהום סביבתי כאשר אין בהן שימוש יותר. במכוניות חשמליות הבטריות עלולות להשאיר את הנהג "נטוש" ללא יכולת להניע את רכבו. מכונית פג'ו החדשה, בניגוד לכך, איננה זקוקה כלל לבטריות. במקום, המכונית ממלאת ומחדשת את יכולתה לנוע באופן עצמאי, על ידי שימוש באנרגיה "אבודה" כאשר המכונית מאטה או עוצרת.

מכונית זו הינה הראשונה ומייצגת דור חדש של מכוניות המונעות, לפחות באופן חלקי לעת עתה, על ידי אוויר. כעת המכונית מסוגלת לנוע 94 מיילים (159 ק"מ) לגלון  דלק (3.78ליטר) אולם מהנדסים חוזים כי עד שנת 2020, מכוניות פג'ו יצליחו לנוע 117 מיילים (כ 198 ק"מ) על כל גלון דלק.

כמאה מדעני אליטה עבדו על פיתוח מכונית זו במשך שלוש השנים האחרונות, בתנאים סודיים ביותר, במרכז הפיתוח והמחקר של פג'ו אשר בוליזי, דרומית לעיר פריז. דובר חברת פג'ו אמר: " אין אנו מדברים על מכונות משונות. אלו תיהיינה מכוניות יעילות ומעולות לשימוש יום יומי."

מקור: DailyMail

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12569
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית