ראיות מדעיות להימצאות כמות עצומה של מים בתוך כדור הארץ

  • מאת כותב אורח | 23 ביוני 2014
  • 7,680 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 23 ביוני 2014

תגליות חדשות מצביעות על הימצאות מים בכמות עצומה המשתווה לזו אשר בשלושה אוקיינוסים – וזאת בשכבת מעטפת כדור הארץ / תורגם ע"י ענת פרידי

מדענים טוענים ששכבה סלעית מכסה כמות מים עצומה בתוך כדור הארץ. הגילוי מוביל לתיאוריות חדשות לגבי היווצרות כדור הארץ.

לאחר עשרות שנות מחקר, גילו המדענים שישנה כמות מים עצומה, המשתווה לכמות הנמצאת בשלושה אוקיינוסים, מאות קילומטרים מתחת לפני כדור הארץ. המים נמצאים כ-660 קילומטרים מתחת לפני שטח כדור הארץ, ברינגוודיט, שהוא פולימורף לחץ גבוה, יציב בטמפרטורות ולחץ גבוהים בעומק מעטפת כדור הארץ, והוא ידוע ביכולתו להכיל מים במבנה הגבישי שלו. המים המוכלים בגביש אינם נמצאים בו כנוזל אלא כהידרוקסיד (אטום חמצן ואטום מימן קשורים).

הגיאולוג- והפיסיקאי סטיב ג'קובסן מאוניברסיטת "נורת'ווסטרן"  שבארצות הברית חקר ופרסם את ממצאיו בג'ורנל מדע, וכתב שהתגלית מצביעה על כך שהמים מגיעים בשל פעילות גיאולוגית, בניגוד לתיאוריות קודמות. המים מגיעים ממש משכבת מעטפת כדור הארץ, והמינרל רינגוודיט אין מקורו  במטאוריטים או בייצור עצמאי במעבדות מחקר.

מדענים טוענים שיותר משלושה רבעים מהמים נמצאים בתוך כדור הארץ - (תמונה באדיבות http://www.freedigitalphotos.net/images/view_photog.php?photogid=809)

מדענים טוענים שיותר משלושה רבעים מהמים נמצאים בתוך כדור הארץ – (תמונה באדיבות Idea go)

תהליכים גיאולוגיים על פני כדור הארץ, כגון רעידות אדמה או התפרצויות וולקניות הם ביטוי למה שקורה עמוק בשכבת מעטפת כדור הארץ, מאות קילומטרים מתחת לפני כדור הארץ.

"אני חושב שאנו רואים הוכחה למעגל כדור הארץ – והמים, אשר עוזר להסביר מדוע ישנה כמות מים עצומה במצב נוזלי על פני כדור הארץ בו אנו חיים. מדענים חיפשו אחר פיסת מידע זו משך עשרות שנים." אמר ג'קובסן. ג'קובסון ושותפיו המדענים הם המדענים הראשונים אשר מסבירים ומספקים הוכחה לכך שיש מים בשטח מעטפת כדור הארץ, וביססו את מחקרם לאחר שהתמקדו וחקרו איזור בארצות הברית.

הרינגוודיט הוא ממש כמו ספוג, בשל צורתו הקריסטלית אשר מושכת מימן ואוצרת מים. אילו רק אחוז אחד של משקל הסלע ממעטפת כדור הארץ הממוקמת באיזור המעבר היה  מים, כמות המים הייתה משתווה לפי שלושה מאשר באוקיינוס אחד, הסביר ג'קובסן.

החוקרים השתמשו במידע מרשת ססמוגרפים ברחבי ארצות הברית, אשר מדדו וויברציות של כדור הארץ, יחד עם ניסויי המעבדה של ג'קובסן שכללו סימולציות של סלעים בלחץ גבוה, אשר דומה לזה המצוי 600 קילומטרים מתחת לפני כדור הארץ. המסקנה הייתה שמים יכולים להיות אצורים בתוך הגביש בכמות עצומה. למעשה, עד כה סברו המדענים שתהליך זה מתרחש רק 80 קילומטרים מתחת לפני כדור הארץ. ג'קובסון הוסיף והסביר שתגלית זו מצביעה על הסיבה לכך ששטח האוקיינוסים לא השתנה משך מיליוני שנים.

אילו המים האצורים לא היו קיימים, המים היו על פני שטח כדור הארץ, וראשי ההרים היו היחידים המתנשאים מעל גובה המים.

מקור: The Guardian

מידע נוסף:
תיאוריית כדור הארץ החלול – פורום אמת אחרת

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=12545
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית